MGEVING Ridder-Hofstad „den Toll" ABDIJSIROOP VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 6 ALKEMADE. Arbeidsbemiddeling. Bij het orgaan der arbeidsbemiddeling staan op het oogenblik ingeschreven 121 werkloozen, 60 landarbeiders; bouwvakarbeiders 24, steenfabriekarbeider 7 dienstboden, 7 schippers, metaalbewerkers 2, fabrieksar beiders 2 en gemengde vakken 1. In werk verschaffing zijn geplaatst 17 arbeiders. Branden. Aan P. L. van der Geest al hier is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot het aanbouwen van een winkel aan perceel B 407 te Roe- lofarendsveen. Belastingplaatje. Door mej. A. v. d. M. is alhier aangifte gedaan van vermis sing van een rijwielplaatje. Het plaatje was aan de binnenzijde voorzien van haar naam. Spaarregeling. Van 97 werklooze ar beiders hebben zich 79 voor de spaarre geling opgegeven. De aandacht van be langhebbenden wordt er nogmaals op ge vestigd dat tot 14 November e.k. nog ge legenheid bestaat zich voor deze regeling op te geven, ten einde de voordeelen te trekken uit het kleeding, schoeisel en dekkingsfonds. Gevestigd: E. M. van Velzen uit Warmond M. I. de Korte uit Oegstgeest B. H. van den Bosch uit Leiderdorp J. M. de Jong uit Alphen aan den Rijn A. W. van Heijningen uit Leimuiden A. J. Jacobi uit Bodegraven M. H. A. Sitsen en gezin uit Den Haag C. Vlugt uit Voorschoten P. Horsman uit Was senaar J. J. van der Meer uit Oegst geest C. J. van Berkel u*t Wassenaar J. A. Schrama en gezin uit Limmen. Vertrokken: J. Uphoff en gezin naar Amsterdam M. C. Hogenboom naar Leiden A. M. Olijerhoek naar Breda A. A. L. Bijen naar Stcnpwij': M. Ber ger en gezin naar Wageningen G. W. van der Meer naar Amsterdam C. Vlugt naar Voorschoter J. M. de Jong naar Alphen aan den Rijn J. A. Straver naar Arnhem J. Horsman naar Leimui den C. J. van der Zwet naar Den Haag. HELLE GOM. ST. MARTINUSPASTORIE VERKOCHT? Men deelt ons van betrouwbare zijde mee dat de pastorie der St. Martinusparochie „Huis Ter Laan" is verkocht. Wij teek en en hierbij aan: In de vorige Raadsvergadering werd het Kerkbestuur 6000 toegekend voor een gedeelte grond voor de verbreeding van den weg noodig. In het praeadvies stond ttoen verhield, dat de pogingen om de pastorie te amoveeren waren mislukt. De besprekingen over de bovenvermelde f 6000 werden in besloten vergadering gehouden. Indien inderdaad de pastorie is „weggekocht" (het Kerkbe stuur heeft ten Noorden der kerk nog grond voor het bouwen eener nieuwe pastorie) komt het verkeer in gunstige conditie. Thans zijn er nog talrijke autobestuurders bi zonder uit de richting Haarlem met als doel der reis Leiden, Den Haag of verder die bij de St. Martinuskerk doorrijden, omdat ze voor de bocht, om op den Van den En delaan te komen, veel te sterk moeten rem men. Ook zal het gevaar voor wielrijders en voetgangers daar dan geweken zijn. Tentoonstelling. De Hillegomsche Pluimveevereeniging houdt op 12, 13 en 14 dezer in „Zomerzorg" een tentoonstel ling. Door den Burgemeester is een eereprijs beschikbaar gesteld; meerdere ingezetenen schonken ook prijzen. Het laat zien aan zien, dat een keurcollectie hoenders, ko nijnen en postduiven geëxposeerd zal wor den. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Boaz-school alhier is benoemd de heer J. Boersma te Den Haag. Geslaagd. Onze plaatsgenoote Mej. C. M. Schoen slaagde voor het diploma steno grafie, systeem Groote. Postzegel-automaten. Door B. en W. is aan het Hoofdbestuur der Posterijen ver gunning verleend tot het plaatsen van post zegel-automaten. Deze zullen geplaatst worden in de nabijheid van de brievenbus, dus niet in de Hoofdstraat. HOOGMADE Uitvoering. Zondag, 7 Nov., zal de Ned. R.K. Volksbond, afd. Hoogmade, het Patroonfeest vieren.. Des morgens zal er een H, Mis worden opgedragen voor de levende en overledenen leden van den Bond met alg. H. Communie. Des avonds te 7 uur een uitvoering in de zaal van café Witteman, met medewerking van de tooneelvereeniging „St. Genesius", onder- afdeeling van bovengenoemden Bond. Opgevoerd zal worden „Priesterplicht", drama in drie bedrijven, door Herman de Vries, en na de pauze „Het Wonderkind", klucht in één bedrijf, vrij bewerkt door P. Gerdas. De leden van den Eond hebben vrije toegang en de niet-leden tegen entree. Na afloop gezellig samenzijn. Zondagmiddag van 121 uur is er °~n de zaal gelegenheid voor de leden plaatsen te bespreken a 5 cent per plaats Een artikel onder dit opschrift in de Leidsche Courant van Woensdag 3 Novem ber, tweede blad, is voor mij een aanlei ding daarbij een kleine aanvulling te voe gen. Volgens dat artikel werd „den Toll" op het einde der 17e eeuw bewoond door de familie de la Torre. Dtze familie nu was blijkbaar Katholiek, want ze had een huis kapelaan. Op 15 Juli 1704 namelijk werd „Gerar- dus van Millingen, geboren tot Uytrecht, out omtrent 50 jaren" door den Provicaris, Theodorus der Cock, gezonden als eerste pastoor naar Wijk aan Zee. Van dezen Ge- rardus van Millingen zegt de Provicaris in zijn Missieverslag, dat hij van kapelaan van het adelijk huis „ten Thol" nabij Leiden benoemd werd tot pastoor te Wijk aan Zee. Vandaar werd hij spoedig (17 October 1704) op bevel van de Staten van Holland ver bannen, en werd hij 28 October daarna pas toor van Werkhoven en Cothen in de pro vincie Utrecht. Een huispriester op het huis den Toll (ten Thol) was ook van belang voor de Katholieken in den omtrek. Zoo o.a. had reeds te voren de Vicaris aan Gerardus van Millingen verleend „pastoralia te mogen bedienen in de kerk van Heer de Bruijn te Coudekerk". Datzelfde was trouwens vroeger reeds meer gebeurd In het verslag van den Vi caris Jacobus de la Torre (1656) leest men, dat in Koudekerk op het kastee Poelgeest de slotheer (ook Ambachtsheer van Hoog made) een priester onderhield, met name Melcior, die op dat kasteel en in Koude kerk, alsmede in de omliggende buurten hoogewaard, Lagewaard, Oudshoorn en Gnephoek de pastoorsbediening waarnam, ir opdracht van genoemden Vicaris de la Torre. Als patroon var Koudekerk wordt daar genoemd de H. Nicolaas. Vicaris Jacobus de la Torre kon met de situatie van Koudekerk zeer goed op de hoogte zijn, wan volgens Batavia sacra was hij verwant aan. het beroemde geslacht van Poelgeest. Stompwijk. PASTOOR FLOOR. KATWIJK AAN DEN KIJN TUINBOUW-OVERZICHT Een prettiger toon Was ons vorig overzicht eenigszins in mineurtoon gesteld, deze week was er weer eenige redenen voor het aanslaan van een prettiger toon. De bloemkool is de afge loopen week in massa afgekomen. Het pmchtige weer droeg daar alles toe bij. En we mogen toch van groot geluk spreken, dat nog geen enkele nachtvorst de goede stemming is komen verstoren. We hebben dat wel eenige malen heel anders meege maakt. Niet alleen voor de bloemkool, doch ook voor de boonen van den kouden grond die nu tot de laatsten binnenkomen. De grond is in pracht-conditie, hetgeen ook bevorderlijk werkt vcor den gang van za ken bij het peen optrekken en in de kuil brengen. Ook dit kan soms veel narigheid met zich brengen, vooral met nat najaar. Summa summarum, men kan in het alge- j meen tevreden zijn. Ook in de gemengde I bedrijven, want ook het het bollenplan- ten heeft een buitengewoon vlot verloop. Voor waschpeen was er ook deze week weer gcede belangstelling, doch alleen voor het binnenland. De aanvoer is maar matig. De tuinders hebben het nu nog te druk met het bloemkool hakken. De noteering was steeds van 6590 ct. per kist van 20 K.:G. Voor conserven werd ook nu aardig wat breekpeen afgenomen tegen een prijs van ƒ3.254 per 100 K.G. Bospeen werd duurder naar gelang de aanvoer kleiner werd. Begonnen met ƒ6.50 is dezer dagen zelfs tot ƒ8.50 per 100 bes betaald. Kro ten gingen ook langzaam in prijs naar boven. Dit bij uitstek grove product vind geregeld gretig afnemers tegen prijzen van ƒ2.70—3.60 per 100 K.G. Voor de telers geeft dit een bevredigende uitkomst. Met selderieknollen gaat het nog niet. Men zal op winterweer moeten wachten. De noteering gaat thans van den minimum prijs 2 per 100 tot hoogstens 2.60 per 100. Kleine knollen draaien veelal door en brengen dan evengoed een aardigen prijs op. De uien hebben vorige week het hoog tepunt bereikt, 09.10 per 100 K.G. Nadien kwam de daling, maar evengoed bleef dit product toch op 7.30 tot 7.50 per 100 K.G. staan. Een ongekende prijs in dezen tijd van het seizoen. Er werd intusschen aardig was geruimd. Slechter verging het nog steeds de roode en gele kcol. De gele ging in de beste kwaliteit voor 1.10 tot r 1.80 per 100 K.G. en roode, waarvan maar weinig eerste soort is, bracht van 2.50 tot 3.10 per 100 K.G. op. Ook voor groene kool was minder vraag dan vorige week met een prijs van f 1.60 tot 2.60 per 100 K.G. Bloemkool stond voor al deze week in het teeken der belangstel ling. Aanvoeren per veiling van een 80.000 stuks is niet onbeduidend en de kwaliteit is in het algemeen goed. Volgen de week worden de aanvoeren kleiner, ook al blijft het weer gunstig. De prijs liep be gin dezer week wer iets op. Vorige week was de hoogste notering voor 1ste soort tot 8.40 per ir0. begin dezer week kon tot ƒ9.30 ee Tweede soort ging voc. Z.20 tot J 5.40 en derde soort -T r r de zouterijen voor ƒ1.50 tot ƒ2. C ..erd voor de zouterijen soms heel wat tweede soort gekocht voor 2.20 tot 4.20. LISSE. Geboren: Pieter zoon van A. Balken ende en W. de Leeuw Petronella Catha- rina Maria Paula, dochter van H. van der Slot en M. E. van Niekerk. Gevestigd: A. M. Brunold uit 's-Gra- venhage F. Spreeuw uit Hillegom S. M. Sluijter uit Heemstere M. A. M. van Stijn uit 's Gravenhage W. Beukers uit Hillegom H. van Dieren en^ezin uit Groenlo L. van Damme uit Noordwijk P. A. Weijers en gezin uit Voorhout. Vertrokken: J. M. van Blitterswijk en echtg. naar Haarlem E. Vaandering naar Aalsmeer A. Vermeij naar Hel stede C. H. Augustinus naar Hillegom C. C. Mens naar Heemstede B. Bak ker en gezin naar Limmen Th. C. van der Meer naar Limmen. NOORD WIJKERHOUT. Voor de werkloozen. De in het dorp gehouden speldjesdag voor het voedings-, dekkings- en kleedingsfonds bedraagt 79.39. Aanbesteding. Het R. K. Kerkbestuur van de St. Victor-Parochie heeft aanbe steed het bouwen van een kosterswoning en het restaureeren van de kerktoren. In geschreven werd door J. W. van der Klugt, alhier voor net woonhuis 5500. en den toren 1421.Door M. van Parera voor het woonhuis f 5400.en den toren 785.—. NIEUWVEEN Dammen. Gisteren speelde de dam club alhier een klassenwedstrijd voor den Dambond Rijnstreek. Het verloop was als volgt: Nieuwveen I Nieuwveen II: D. SpekJ. van Leeuwen 20, C. P. v. VeenK. Koren 11, P. v. VeenH. Verkerk 02, Jac. v. Doorn G. Spek 2—0, Th. Pijpejr—A. v. Veen 02, D. v. LeeuwenC. Bon 20, M. Midema G. v. d. Vaart 02, C. v. LeeuwenF. H. v. Duuren 20, C. LohJ. Bon 02, P. PijperH. Sweenen 20. Totaal 11—9. OEGSTGEEST. De Oranjevereeniging organiseert een Fancy Fair. Het bestuur der O. V. heeft bet voorne men om de blijde gebeurtenis in ons Vors tenhuis te vieren door in hoofdzaak de schoolkinderen en de behoeftige gezinnen te Oegstgeest te gedenken. Getracht zal worden de geldmiddelen benoodigd voor onthaal der kinderen en voor eer feestgave aanbehoeftige gezinnen bijeen te brengen door het houden van een fancy fair. Dit middel tot het bijeen brengen van gelden is nog nimmer door de O. V. toegepast; niet temin heeft het bestuur vertrouwen in het slagen daarvan, gezien net doel dat wordt beoogd. Het bestuur zou zich gelukkig prij zen indien het èn de schoolkinderen èn de behoeftige gezinnen feestvreugde zou kun nen bezorgen. Vooral een feestgave aan de behoeftigen zal midden in den winter meer dan welkom zijn. Het spreekt vanzelf dat de plannen alleen kunnen slagen indien een bevredigend fi nancieel resultaat wordt verkregen. Om dit te kunnen bereiken is algemeene instem ming en talrijk bezoek van de ingezetenen allereerste voorwaarde. Gezorgd zal wor den voor eenige prettige, gezellige en goed verzorgde avonden, zooaat het een genoe gen zal zijn ze by te wonen. Reeds is van twee zeer gewaardeerde zijden n.l. van het R. K. kerkbestuur en van den burge meester medewerking en instemming verkregen. De groote zaal van het patro- naatsgebouw staat ter beschikking van het bestuur der O. V. Ieder die zijn instemming en hulp wil geven melde dit aan den secretaris der O. V., Emmalaan 82, tel. 3490. Dames en heeren, die ten dienste van deze fancy fair diverse artikelen hetzij wil len vervaardigen, hetzij beschikbaar stellen, gelieven daarvan mededeeling te doen aan bovengenoemd adres. De openingsavond is vastgesteld op Donderdag 25 Nov. a.s. Een motie. Ons werd de volgende motie toegezon den: „De ledenvergadering der afdeeling Lei- den/Oegstgeest van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond, bijeen op 29 October in Hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest, kennis genomen hebbende van het be sluit van Burgemeester en Wethouders der gemeente Oegstgeest om de als werkloos ingeschreven arbeiders in den land- en tuinbouw benevens een aantal losse werk lieden beneden den leeftijd van vijftig ja ren geheel buiten de steunregeling te plaat sen; spreekt als haar meening uit, dat burge meester en wethouders deze maatregel zon der er den gemeenteraad in te kennen niet hadden mogen nemen; spreekt wijders haar afkeuring uit over de maatregel, die tot gevolg heeft dat bui ten hun schuld werkloos zijnde arbeiders naar het Burgerlijk Armbestuur worden verwezen, zonder dat het probleem der werkloosheid hierdoor in eenig opzicht tot oplossing wordt gebracht; en draagt het bestuur der afdeeling op aan deze haar opvatting de noodige publi citeit te geven. Namens het bestuur der afd Leiden/ Oegstgeest. Mr. C. J. GOUDSMIT, Voorzitter. J. de REN, Secretaris. OUDE WETERING. Fonds Ziekenverpleging. Gisteren avond had in Hotel van den Bosch de jaar vergadering plaats van bovengenoemd Fonds. De opkomst der leden was als naar gewoonte zeer matig. Na opening en le zing der notulen volgde het finantieel ver slag met het gunstig rapport der finan- cieele commissie. Uit dit verslag bleek, dat gedurende het afgeloopen vereenigingsjaar zware eischen aan de kas waren gesteld, waaraan deze gelukig ten volle had kun nen voldoen. Aan verpleeggelden was uit betaald 2069.over 836 verpleegdagen. Het saldo per 1 Oct. 1936 1196.21 bedra gende was dan ook per 30 Sept. 1937 ge slonken tot 24.17. De bijschrijving op het Reservefonds bedroeg 321.21. Dit fonds is nu 1694.92 groot. Een wat voordeeli- ger jaar zal zeer welkom zijn, al mag uit drukkelijk worden geconstateerd, dat de finantieele toestand gezond is. De reke ning werd onder dank aan den Penning meester vastgesteld. De heer H Jonkman werd herkozen als bestuurslid, terwijl de heer P. H. v. d. Bosch werd benoemd als lid van de finan- cieele commissie. Hierna sluiting. RIJNSBURG. De onregelmatigheden bij „Bioemenlust.". De secretaris van „Bioemenlust" D. v. E., die, naar vermoed wordt, medewerking heeft verleend aan de vermeende onregel matigheden aan deze veiling met overtre ding van de voorschriften van de Sier teeltcentrale is, na verhoor ter plaatse en in arreststelling, voor verder verhoor voor den Officier van Justitie in Den Haag ge leid als verdacht van het plegen van valschheid ir. geschrifte. Tuinbouw. Met de bloemkool is het hier afgeloopen. Enkele kleine partijtjes in mindere kwaliteit kondigen het einde aan. Van de grovere producten is er nog flink wat. Hiermede gaat het niet best. En ook de gewassen waren beneden mid delmatig. Het slot is dan: een slechte uit komst. Gele kool 1.202.70, en roode- kool van 2.403.00 per 100 kg. Groene Savooye van 1.502.40 per 100 kg. Uien bleven nog duur al was de prijs in dalen de richting. Betaald werd van 7.007.40 per 100 kg. Knolselderie van 2.002.60 per 100 stuks, waspeen van f 3.004.10 per 100 kg. en breekpeen van S 3.20 3.75. SASSENHEIM. Arbeidsbeurs. Op 31 October j.l. wa ren bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling ingeschreven 112 werk zoekenden, verdeeld als volgt over de ver schillende beroepen: 1 letterzetter, 16 bouwvakarbeiders, 5 houbewerkers, 2 mandenmakers, 1 kleer maker, 1 bakker, 1 slagei, 74 land- en tuin- bouwarbeiders, 6 chauffeurs of schippers, 3 kantoorbedienden, 2 ongeschoolde arbei ders. Per zelfde datum 1936 waren 118 werk zoekenden ingeschreven. TER AAR Huurkoop en afbetaling. Dinsdagavond gaf de heer J. M. Verheus, adjunct-secre taris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, op uitneodigng van den alge meen cursuleider, een cursorische les over het onderwerp .Huurkoop en afbeta ling". Na opening door den voorz. van de ont wikkelingscommissie, werd het woord ge geven aan den spreker, die op zeer inte ressante, karakeristieke en duidelijke wijze, de vóór- en nadeelen van dit sys teem uitéénzette. Spr. memoreerde het ontstaan van dit systeem vanuit het groot bedrijf en de groot-industrie, hetgeen in de laatste eeuw aanmerkelijk is toegenomen. Na deskundig onderzoek en berekening is gebleken, dat c.a. 90 pet. van de Nederlandsche bevol king gebruik maakt van het afbetalings systeem. Voor dit systeem werden groote finan cieringsmaatschappijen in het leven ge roepen. Voorts wees spr. op enkele vóór- en nadeelen, welke hieraan verbonden zijn. Vooral de laatste werden terdege onder de loupe genomen. Die zijn voor den wet gever dan ook een aanleiding geweest zich met deze zaken te bemoeien, dit deed zij reeds in het jaar 1750, daarna nog eens in 1892 en nu kort geleden den 12den April 1936, toen een wet in het leven is geroepen, waarin zoowel voor den kooper als voor den verkooper bepalingen zyn op genomen, welke voor beide partijen ver plichtend zijn. Wat zegt deze wet? Verbiedt deze wet het afbetalingsstelsel? Neen. De wet wil vooral paal en perk stellen aan de acties van minderwaardige zaken op dit gebied. Ook was het vroeger niet uit te maken of men in deze wel huurder dan wel kooper was. In de wet zijn vervolgens opgenomen de rechten der vrouw tegenover haar man. Dit artikel zegt, dat het zonder handteeke- ning van den man ongeoorloofd is, dat de vrouw huurkoopen afsluit, als het andere zaken betreft dan haar gewone huishouden Voor de colporteurs is noodig, dat zij voorzien zijn van een vergunning, welke op aanvrage wordt verstrekt door de Ka mer van Koophandel. Dit is speciaal ge daan ter bestrijding van de clandestiene afkoopbetalingen. Met nadruk wees spr. op de gevaren van de advertentie-colporteurs, welke reeds verschillende slachtoffers hebben gevon den. De bepalingen bij huurkoop diene altijd schriftelijk te geschieden, waarvan de kooper een afschrift dient te ontvangen, Als GtJ hebt kou gevat, als Ge hoest, als de slijmvliezen zijn ontstoken en de prik kelende slijm zich op Uw luchtpijp vastzet, dan helpt alleen een beproefd, krachtig ingrijpend geneesmiddel, neem dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop De werking van Abdijsiroop, het vanouds beproef de kruiden-middel. Is belangrijk versterkt ea versneld door toevoeging van de hoest-bedwin- gende stof: codeïne, het meest werkzame middel tegen aandoeningen der ademh&lings-organen. Uw verkoudheid wordt als 't ware ..snel rijp", de vastzittende slijm komt los en verdwijnt. Uw hoest buien en benauwdheden blijven daardoor spoedig voor goed wèg. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop zoo noemt men om deze bijzondere eigenschappen don ook tegenwoordig terecht de onvergelijkelijke AKKER's verslèrkle Flac. 90 ct., f '.BO, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. zoo niet, dan kan men het gekochte als eigendom beschouwen. Bij eventueel over gaan of ontbinding van den koop dient een wederzydsche afrekening te geschieden, waarin ook de kantonrechter van de woonplaats van den kooper een woordje kan meespreken. Beslaglegging door het niet nakomen van de verplichtingen kan eerst pas plaats vinden na een waarschuwing, doch door na binnnen veertien dagen het verschul digde bedrag te betalen, kan men weer eigenaar worden van het gekochte. Na deze interessante uitéénzetting volg de een korte pauze, waarna de gelegen heid tot vragen stellen werd epen gesteld. Hiervan werd ruimschoots gebruik ge maakt. Aan het einde deelde de algemeen lei der' mede, dat de heer Verheus nog eenige malen met een lezing zal terugkomen. De voorz. bracht" den heer Verheus een woord van dank voor deze duidelijke le zing. VOORSCHOTEN ERNSTIG MOTORONGELUK Hedenmorgen te ongeveer half elf ls de 25-jarige H. J. uit den Haag op den hoek van de Gebr. Treubstraat en Leidscheweg in volle vaart met zijn motor tegen de blauwe tram uit Leiden gereden, doordat hij niet lette op het brandende stoplicht. Hij bekwam verschillende verwondingen, o.m. een schedelbasis fractuur en hem is ter plaatse geestelijken bijstand ver leend. Na voorloopig te zijn verbonden door enkele leden van de E.H.B.O. ls hem hulp verleend door de doktoren Keestra en van der Stoel. Daarna is hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Volksbond. De R.K, Volksbond ver gaderde gisteren in het R.K. Vereeni- gingsgebouw alhier. Na de opening werd allereerst een kort gebed gebeden voor het overleden lid A. van der Krogt. Hier na werden door den voorzitter eenige me- dedeelingen gedaan. Vervolgens werd het winterprogramma besproken, dat door het bestuur als volgt werd voorgesteld: a.s. Zondag viering van het Patroonfeest te 7 uur voorm. H. Mis met algem. H. Com munie voor de leden. Op de Maandagen 20 December en 24 Januari 1938 wordt een lezing gehouden door den districtsbestuur der met als onderwerp: „Cultuur en be schaving". In het begin van December zal het St. Nicolaasfeest plaats vinden voor de kinderen. Op 24 Januari 1938 wordt dan tevens de jaarvergadering gehouden. Het jaarfeest wordt gehouden op den laat sten Zondag van Januari. In Februari zal kapelaan Perquin wederom een lezing houden over een nader te bepalen onder werp. De voorzitter sprak den wensch uit, dat er in Februari een flink aantal leden zullen deelnemen aan de, retraite. Na eeni ge discussie besloot het bestuur te over wegen om dit jaar wederom een zaaltje beschikbaar te stellen voor de werkloozen. Hierna gaf kapelaan Perquin een uiteen zetting over de bedrijfsradenwet en wat hier mede samenhangt. Op duidelijke en bevattelijke wijze werd dit onderwerp door den eerw. spreker behandeld. Wel zal het, zooals de voorz. na deze uiteenzetting op merkte, nog wel wat tijd vergen, eer de goede gevolgen, welke deze wet op den duur zeer zeker brengen kan, allerwege merkbaar zullen zijn. Door enkele aanwe zigen werden nog eenige vragen gesteld, welke door den voorz. en den eerw. rede naar werden beantwoord. I Nadat de voorz. een kort dankwoord tot 1 den eerw. spreker gesproken had, werd de vergadering gesloten. VOORHOUT. Veiling. Ds volgende prijzen konden worden genoteerd: Slachtkonynen van 0.85—1.85, (halfwas van 21—80 cent); hanen tot 70 cent. Alles per stuk. I Overleden: Maria van der Geer oud 62 jaar, gehuwd met G. v. d. Berg. Gehuwd: Willem Johannes den Haas, oud 24 jaar, met Catharina Alida Brama, oud 21 jaar. Wilhelmus Johannes v. d. Zijden, oud 29 jaar met Johanna Franken, I oud 29 jaar.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6