AAN ONZE ABONNE'S AGENDA OMGEVING Laatife berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 DF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 30 Oct. tot én met Vrijdag 5 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstraat 35 tel. 136 en J. Doe- dens, Wilhelminaperk 8, Oegstgeest, tel. no. 274. Gevonden voorwerpen in de maand October 1937. Sleutels, portemonnaies, mutsen, rijwiel- belastingmerken, 3 armbandhorloges, hand schoenen, 2 bankbiljetten, vulpenhouders, een notitieboekje, een paar kindersokjes, ceintuurs, een paar grijze dameskousen, vulpotlooden, 3 bagageriemen, een auto- dop, verschepingspapieren, een pakje, inh. een streng sajet, een étui irh. brieven, een rolletje rood bindtouw, brillen, een deksel van een kinderwagenwiel, een stuk touw, een blauwe en een bruine jek'..er, een zak mes, een zwarte dameshoed, een tabaks pijp, een padvindersriem, Spaarkwitanties van de Witte Stad, een wollen das, 2 lsef- netten, 2 damestasschen, een nummerplaat van een auto, een passer in étui, een hand- fietspomp, een spiegel van een rijwiel, ro zenkransen, een duimstok, een heerenpa- rapluie, een actetasch, een kindersokje, een matrozenmuts, een haak van een jacht, een radiateurdop, een beige dameshoed, een bus machinevet, 2 handbescnermers, een sjaal, een vijl, een kapo, een leesboek, een sierspeld met steen, een grijze jongensjas, een jaar slobkousen, een kindertaschje. Gevonden in de Tram( stadslijn): foto's, een bruine pórtemonnaie met inhoud, een bruine muts, een bruine handschoen, een streng wol, een leesboek, een bruine porte- monnaie, een nagelgarnituur, een zwarte dameshoed, een damesparapiuie, een paar bruine handschoenen, een wandelstok, een zwarte handschoen, een bruine muts, eén blauwe dameshandschoen, een vulpotlood, een damesparapiuie, een bruine hand schoen, vier damesparapiuie'». een heeren- parapluie, een paar zwarte handschoenen, een beursje, een blokje, waarop een kalen der, een bruine dameshandtasch, drie por temonnaies, vier paar handschoenen, een bruine muts en en boodschappentasch. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen uitsluitend op Maandag, Dinsdag Woensdag en Zaterdag des namiddags tus- schen 1 en 3 uur ten Politiebureele alhier Hedenmiddag om half twee is een vrachtauto uit Vinkenveen, beladen met vee, komende uit He Binnenvestgracht op de Steenstraat in botsing gekomen met de tram. De vrachtauto werd zwaar bescha digd en verscheidene dieren werden ge wond. De tram liep schade op aan het voorbalcon. Het verkeer ondervond stag natie. TOONEEL. ADAM IN BALLINGSCHAP. Treurspel van Joost von den Vondel. „Adam in ballingschap". Die woorden roepen een treurspel in onze geóaenten, dat in waarheid „aller treurspelen creurspe/' is, het drama van het eerste mensen en paar, dat in zijn val het nageslacht meesleurde in ballingschap. Dit drama uit de prille dageraad van de menschelijke geschiedenis, zooals het beek Genesis het ons verhaalt, is door tallooze dichters bezongen en heeft ook de stof ge leverd voor Vondels verheven schepping. Vondel heeft 32 treurspelen geschreven, maar „Adam in ballingschap" is daarvan met de „Gijsbrecht van Aemstel" wel het meest opgevoerde, ai zijn er wel .sterkere, wat forschheid van taal en stoutheid van visie betreft, zooals „Lucifer", of wat bouw aangaat, zooals „Jephta". Merkwaardig genoeg is dit na de „Gijs brecht" thans meest gespeelde Vondelspel tijdens Vondels leven nooit opgevoerd. Een treurspel van Vondel ten tooneele brengen is geen gemakkelijke taak, vooral niet in onzen modernen tijd, die aan den klassieken vorm en de statige verzentaai ontwend is, en daarom wordt de opvoering gewoonlijk overgelaten aan amateur-ge zelschappen, die nog beschikken over de noodige durf en het noodige idealisme. De Delftsche leden van het Verbond van Chr. Letterkundige Kringen in Nederland hebben het aangedurfd ons in deze Vondel- maand in contact te brengen met een der schoonste scheppingen van den 17e eeuw- schen dichtervorst en daarom waardeeren wij deze opvoering. In „Adam in ballingschap" bezingt Von del in scènes van groote dramatische kracht en in prachtige lyrische liederen de Chris telijke leer aangaande erfzonde en verlos sing. Vondel gaf dit treurspel uit in 1664, dus 23 jaar na zijn bekeering tot het Ka tholicisme en in dit treurspel leeft hij zijn drang tot het in verzen beelden van de Katholieke theologie in ruime mate uit. Zooals gezegd, is het opvoeren van Von del geen gemakkelijk werk en waar het beroepstooneel het niet aandurft is het fa len van dilettanten vergeeflijk. De Delftsche spelers deden hun best om de zware Vondeliaansche strophen de baas te blijven, hetgeen hun niet altijd gehikte. Ook moesten zij met te beperkte middelen werken om deze bovenmatig zware taak tot een bevredigend einde te brengen. Het streven zelf is echter schoon.... ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 5. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. Nak, bestuurder bij de Ned. Spoorwegen, den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij deze Maatschappij. Des morgens werd hem op het bureau met een toepasselijk woord de gebruikelijke enveloppe overhan digd, terwijl hij van een commissie uit het personeel een horloge had te accepteeren. Bazar Groene Kruis. Door de afdee- ïïng van het Groene Kruis zal ten bate van de kas een bazar worden gehouden en weJ in de maand Februari van het volgend jaar. Reeds thans is een comité samengesteld, bestaande uit de dames mevr. van Wezel, voorz., mevr. van Mastrigt, secr. en mevr. Kroon, penn. Elke Donderdag van 2.304.30 uur en des avonds van 7.309.30 uur wordt in het Wijkgebouw te Veur een bijeenkomst ge houden voor het vervaardigen van hand werken. WOUBRUGGE. Collecte. Het gemeentebestuur heeft af wijzend beschikt op het verzoek van de ver. tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam tot het houden eener collecte, aangezien de werkkring dier ver- eeniging zich practisch niet verder uit strekt dan tot de hoofdstad. Overigens wordt door soortgelijke vereenigingen, in meer ruimer verband, reeds herhaaldelijk gecollecteerd. B.-comité. Het li0t in de bedoeling van het B-comité binnenkort wederom over te i gaan tot uitdeeling van goederen in natura. j Tot dat doel zal, ter tegemoetkoming aan j kenbaar gemaakte wenschen, een damesco mité worden gevormd te Woubrugge en te Hoogmade, teneinde huisbezoek af te leg- i gen naar den toestand der gezinnen. Na der 2al over een en ander vergaderd wor den. Verlof B. Het gementebestuur heeft het aan den heer v. R. verleend Verlof B., op diens verzoek ingetrokken, zoodat in deze gemeente enkele 4 volledige vergun ningen en 4 verloven-A bestaan. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Hedenmiddag om ongeveer een uur was de 58-jarige electricien J. A. Meervoord bezig werkzaamheden te verrichten op een loopkraan in de machinefabriek van de N.V. Backer en Rueb te Breda, toen hij tus'chen de loopkraan en de muur be kneld raakte. Hij viel van een hoogte van twaalf meter en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd. DE BRAND BIJ PAKHUISMEESTEREN. Nog steeds is de brand in het gebou wencomplex van Pakhuismessteren aan de Rijnhaven te Rotterdam, niet geheel gebluscht, zoodat er nog doorloopend wacht bij de gebouwen moet worden ge houden. Inmiddels is men van de zijde van de assuradeuren begonnen met het leeghalen van de panden. Zooveel mogelijk worden eerst die goederen eruit gehaald, welke nog het minst te lijden hebben gehad. Een precies overzicht van de veroorzaakte schade is nog niet te geven. Daarbij komt, dat er in de panden ook goederen opgesla gen lagen, die thans heel wat minder han delswaarde hebben dan in den tijd, toen zij er werden opgeborgen. Waarschijnlijk heeft deze brand de grootste schade veroorzaakt, welke ooit bij een brand te Rotterdam is voorgeko men. ONBETROUWBARE BODEN. Gistermiddag vervoegden zich aan een garage aan de Aelbrechtskolk te Rotter dam twee mannen, die een accu te koop aanboden. De eigenaar van de garage ver trouwde het zaakje niet, waarom hij de politie van de aanbieding in kennis stel de. De beide mannen zijn aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Het bleken te zijn de 22-jarige chauffeur J. L. en de 23-jarige metaalslijper A. F., bei den uit Hoorn, die een bodedienst te Rot terdam onderhielden. Den accu hadden zij te Hoorn gestolen. Tegen de beide man nen is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij zijn heengezonden. Dit is gebeurd in verband met het feit. dat het tweetal een wagen vol goederen bij zich had. welke goederen no® bezorgd moesten worden. Om het publiek niet te dupeeren heeft men beiden laten gaan. TELEGRAMMEN I DE PAUS MOET RUST NEMEN. Geen reden tot ongerustheid. VATICAANSTAD, 5 Nov. (A. N. P.). Op advies van zijn dokter heeft de Paus ai zijn audiënties afgelast, teneinde volle dige rust te kunnen nemen. In de krin gen van het Vaticaan wordt verklaard, dat er geen reden is tot ongerustheid. Slechts heeft de Paus zich sedert zijn te rugkomst uit Caste] Gandolfo eenigszins overwerkt en waarschijnlijk zal hij spoe dig zijn audiënties kunnen hervatten. JAPAN WIST ALLE INMENGING AF. TOKIO. 5 Nov. (A. N. P.). Naar men in regeeringskringen meldt, is er geen wijziging gekomen in Japans houding ten aanzien van het conflict met 'China. Met name houdt men er aan vast. -lat de Chi- neesch-Japansche kwestie langs recht- streekschen weg moet worden opgelost, zonder de tusschenkomst van een derde partij. Men legt er den nadruk op, dat Ja pan geen buitenlandsche inmenging kan toestaan. De woordvoerder van het minis terie van buitenlandsche zaken verklaar de, dat Japan onverschillig staat tegen over de inmenging van de conferentie van Brussel of van elders. Inzake de buiten landsche bemiddeling zeide de woordvoer der, dat men eerst moest zien, wat voor soort bemiddeling overwugrn wordt. In ieder geval is deze aangelegenheid nog te jong, om nu reeds de houding van Japan in de kwestie der bemiddeling /Lst te leg gen. GEEN BEMIDDELING VAN HITLER. BERLIJN, 5 Nov. (A.N.P.). Gezaghebben de Duitsche kringen verklaren, dat de be richten van sommige buitenlandsche dag bladen, volgens welke Duitschland een ini tiatief zou nemen voor een bemiddelings actie tusscher. China en Japan, ongegrond zijn. Men gelooft te Berlijn, dat dit bericht zijn oorsprong vindt in het verblijf in Duitschland van den Chineeschen generaal Tsjang Pe Lin, die gisteren door den ryks- minister van oorlog, maarschalk von Blom berg, is ontvangen. Japansche kringen hebben vanmorgen tegenover een vertegenwoordiger van Havas categorisch verklaard, dat naar hun mee ning een zoodanige tusschenkomst vrijwel onmogelijk was. Het Cnineesch-Japansche conflict, aldus zeggen zij, gaat alleen Ja pan en China aan. Japan zou de inmen ging niet dulden van een derde mogend heid, hoe vriendschappelijk zijn betrekkin gen met haar ook mogen zijn. Uit Chineesche bron verklaart men ken nis te dragen van de geruchten over een Duitsche bemiddeling. Men bepaalt zich er hier echter toe, te verklaren, dat dit be middelingsplan niet door China is uitge werkt. DE SUDETEN-DUITSCHERS. Rutha pleegt zelfmoord. PRAAG, 5 Nov. (A. N. P.). Ds architect Rutha, de rechterhand van Henlein en zooveel als de minister van buitenlandsche zaken van de Sudeten-Duitschers, die naar men weet kortgeleden wegens onzedelijke handelingen is gearresteerd, heeft zich in zijn cel opgehangen. De op het lijk gevonden papieren zijn in beslag genomen en een onderzoek is ingesteld. AANVARING IN HET KANAAL. CALAIS, 5 Nov. (A. N. P.). Er is een draadloos bericht opgevangen van het Amerikaansche s.s. „Independance Hall", luidende: „Tegen half zeven hebben wij den traw ler St. Louis aangevaren buiten Kaap Grisnez tydens een zwaren mist. -Wij heb ben negen leden der bemanning gered, drie leden worden nog vermist". Een reddings boot is uit Calais uitgevaren. LE7DEN, 5 Nov. Vee. Aanvber totaal: 858 runderen, 261 kalveren, 401 schapen, 849 varkens,. Prijzen: 7 stieren, 136 kalf- en melkkoeien 170300, handel tamelijk 584 varekoeien e. a. 120200, handel vrij goed; 131 vette koeien 170290, schoon gewicht 5474 cent, handel vlug; 158 graskalveren f 2460, handel stroef; 11 vette kalveren 60110, schoon ge- wicht 6698 cent, handel tamelijk; 92 pen 2434, 302 vette lammeren 16 nuchtere kalveren 6—11, 100 vette scha- 22.50, 258 mestvarkens 2o50, 571 big- e,n 1621, 4 paarden, 9 bokken of gei ten 3—8, en 20 zeugen 70—105, allen handel matig. Kaas. Aanvoer 75 partijen waarvan 61 partijen Goudsche kaas le soort 28— sche kaas le soort 27—28, en 2e soort 29, 2e soort J 2627, en 14 partijen Leid- 2526 per 50 kg. Handel, matig. LEIDEN. Geboren: Klaas z. v. H. Batelaan en S A. S. de Winter. Wilhelmus Johannes zn v. J. C. Uilenbroek en C. J. de Hei den. Johannes Jacobus z. v. A. Klein en L. de Boer. Lutgerdina Johanna Maria d. v. Th. J. Valk en J. M. A. Gelens. Bouwe z. v. H. Broers en C. Cornet. Ondertrouwd: A. Hederik jm. 24 J. en N. v. d. Eijk jd. 27 j. W. F. van Ges- sel jm. 29 j. en L. v. d. Linden jd. 29 j. J. P. L. K. H. A. Wannyn jm 29 j. en E. C. A. M. Jonckx jd. 30 j. Overleden: A. Klootwijk m. 79 j. ALKMAAR, 5 Nov. Kaas. Aanvoer 41 stapels, zijnde 93.000 kg. Fabriekskaas kleine 23, Boerenkaas kleine 23, boe renkaas commissie 23 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 5 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Wendland 30 —54 cent, Hadley 2035 cent, Claudius Pernet 3245 cent, Briarclif 1522 cent, Butterfly 2042 cent. Steward 2036 cent, Wilh. Kordes 1016 cent, Mme Ju les Bouché 18 cent, Rosalandia 2037 ct„ Florex 23—56 cent, Phoebe 5076 cent, E. G. Huil 3556 cent, Duisburg 52 cent, Edith Helen 2038 cent, Aug. Noack 15 27 cent, Else Poulsen 1018 cent, Ellen Poulsen 1015 cent, Paul Grampel 17 31 cent, Rosa Mudi 4061 cent, Ingar Ohlson 4056 cent, Queen Mary 1018 cent, Vierlanden 2030 cent, Chrysanten grootbloemig 4070 cent, idem tros 618 cent, Pernettia 3440 cent. Gerbera 20 30 cent, Clematis Prins Hendrik 90130 cent, Le Coultre 1.50, Ligustrum 16 cent, Pot chrysanten 11 cent per stuk. LEEUWARDEN, 5 Nov. Vee. Aanvoer: 28 Enterstieren 120130, 68 Twenter- stieren 130350, 305 vette koeien 125 255 per stuk, 4666 cent per kg.; 547 melk- en kalfkoeien 115280, 56 pinken 60—155, 16 vette kalveren 22—60, 711 graskalveren f 2585, 345 nuchtere kalve ren 5—10, 510 vette schapen 1637, 255 weiderschapen f 1426, 217 lammeren 1112, 455 vette varkens 40150, 32 magere varkens f 2248 per stuk/ vette varkens 5259 cent per kg.; 77 kleine big gen 917, 43 bokken en geiten. 70 paar den. Totaal aanvoer 3735 stuks. Kaas. Prijzen: Slsutelkaas f 1528, Nagelkaas J 12—17. Aanvoer 1536 kg. Boter. Mijnboter 1.31 en veilingbo- ter 1.33—1 31 per kg. Aanvoer 1 derde, 4 zesde vaten. Commissie 1.13. NIEUWKOOP, 4 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 1456 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.556.45, eendeneieren f 2 903.70 en eendeneieren f 3.40 per 100 stuks; stoofap pelen en stoofperen 5055 cent per 10 kg. STOMPWIJK, 3 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 2119 stuks. Henneneieren ƒ3.90 4.kippeneieren 5.606.10, eenden eieren ƒ4.104.15 per 100 stuks. UITHOORN, 4 Nov. Kaas. Aangevoerd 19 partijen (980 stuks). Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijksmerk 2830, 2e soort 2827. Handel matig. ZEVENHOVEN, 3 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 690 stuks. Prijzen: kippeneierén 5.756.<t5, kuikeneieren 5.40 per 100 stuks; appelen 25 cent per kg. 's HERTOGENBOSCH, 5 Nov. Boter. Aanvoer 14025 kg. Prijzen: Hoogste- 1.57, Laagste 1.46 en middel 1.54 per kg. IVI.SSKLNOTEERING&N (AMSTKRIlAM> Londen - 9 003/4 Berlijn 72.821/2 Parijs 6 11 Brussel 30.71 Zwitserland 41 86 Kopenhagen 40 i.0 Stockholm 46 45 Oslo 45.20 New York 1.80®/s Praag 6.331/2 Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". o«rv Elke aoonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tydig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van /300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rerhtstrccksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné. hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot (e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zyn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hy of zij by het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval, op een vis- schers-. Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek: van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevalier door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een en/aren bootsman zijn al- .een dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van ^de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- neeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van ,.De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, in het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zyn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen. daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zy) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallet, begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3