MGEVING DONDERDAG 28 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM. Mevrouw de Wed. A. C. v. d. Schoot-Blom t Geheel onverwachts overleed te Den Haag ten huize van een harer dochters op 69- jarigen leeftijd Mevrouw de Weduwe A. C. van der Schoot-Blom, wonende op „Bloe- onenheuvel" alhier. Met haar is heengegaan niet alleen een goede moeder, maar een weldoenster der armen. Niet alleen was zij vele jaren lid en voorzitster der St. E.isabethvereeniging, imaar bovendien werden zoo vele nooden gestild en op een wijze, dat de buitenwereld er nimmer iets van gewaar werd. De over- dene muntte uit door diepe nederigheid. Een hartewensch zag zij voor enkele jaren in vervulling gaan, toen haar jongste zoon het H. Priesterschap ontving en kort daarna als Missionaris de Blijde Boodschap ging verkondigen. Z. H. de Paus erkende de groote verdiensten der overledene en be giftigde haar met het Kruis Pro ecclesia et Pontifice. Zaterdag heeft de plechtige be grafenis plaats. Zij ruste in vrede. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. in Hotel Sistermans een ledenvergadering. De op komst was best. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent de vergadering met een woord van hartelijk welkom. Spr. wijst op het contrast tusschen nu en vroeger: toen was er een rustperiode in het vergaderen, thans vergaderen we ongeveer het geheele jaar. De verkiezing van 3 leden van het Hoofdbestuur acht het Bestuur belangrijk genoeg, dat we als grootste en oudste af- deeling daarbij steun en leiding geven. Wat de stand van het vak betreft werden tot en met September 40000 K.G. meer bloem bollen verkocht dan vorig jaar en 400.000 meer gemaakt dan in 1936 en 5 millioen bollen meer verkocht. Dit stemt tot tevre denheid en getuigt dat men onze bolletjes nog wel wil, ondanks onze vrees voor de buitenlandsche culturen. Het surplus Tul pen en Narcissen is zoo goed als nihil, zoo dat Den Haag een verlaging van het hef- fingscijfer van 24 tot 15% mogelijk vond en ik geloof, dat ook van die 15% nog wel wat zal afgaan. Met de Hyacinthen is het niet zoo gunstig; vooral van „wit" is onder de dikke bollen aardig geruimd; van blauw zijn nog dikke in voorraad en vooral de kleine maten maken, dat het surplus van het artikel waarschijnlijk 50% grooter zal zijn dan vorig jaar. Het is daarom niet uit gesloten, dat er van het artikel nog een gedwongen inlevering gevraagd wordt; laat ons echter ook te dien opzichte niet te pes simistisch zijn. Voor de vacature P. Bakker in het Hoofd- besutur wordt aanbevolen J. H. Avis en P. Ruiter Az.; voor voor vacature C. Kramer, Th. Hoog en Arn. Bijvoet; voor de vaca ture P. Varekamp C. van Dijk en Karei de Jong. Het bestuur wil de candidaten Avis, Hoog en van Dijk wel steunen. Sommige leden bepleiten de andere 3 acndidaten. Toen er door een der leden gevraagd werd, o 1 de candidaten pro of contra de sanee ring waren, antwoordde de voorzitter, dat het daarover niet gaat. Na nog een korte bespreking wordt tot stemming overgegaan en worden de heeren Avis, Hoog en van Dijk met geweldige meerderheid gecandi- deerd. Hierna sluiting. KATWIJK. Electriciteit. Van groot belang voor de vele electriciteitsverbruikers die van het „vast-rechttarief gebruik maken is het te weten dat de z.g. „speruren ingaan met 1 November as. en verder bepaald zijn als volgt: van 1 tot 15 Nov. van n.m. 5 uur tot 8 uur; van 1630 Nov. van half 5 tot 8 uur; van 1 tot 31 Dec. van 4 uur tot half 9; van 1 tot 15 Januari van half 5 tot 8 uur, en van 16 tot 31 Januari van 5 tot 8 uur, al les bedoeld in den namiddag. LISSE. 3e lustrum St. Joseph's Gezellen. Gis teren- en Dinsdagavond zijn de feestelijk heden in de jubileerende Joseph's-Gezellen- Vereeniging voortgezet. Op deze beide avonden vermeldde het programma de too- neeluitvoering door de onderafdeeling „Guido Gezelle". Dit zijn werkelijk succesavonden gewor den, want op beide avonden was de groo te zaal van het K.J.C.-gebouw tot in de uiterste hoeken bezet! Onder de aanwezi gen merkten we ook op Pater Henricus uit Huize „Pius", alsmede de voltallige Raad van Bestuur. De vice-praeses sprak een openingswoord. Na de Maandagavond plaats gehad heb bende installatie hebben we thans 125 jon gens in de Gezellenvereeniging; dat is een mooi getal, doch, aldus de vice-praeses, in onze St. Agatha-parochie kan het getal ge makkelijk 200 zijn. Het is de wensch van onzen Bisschop, dat alle jongens boven 17 jaar lid zijn van de Gezellenvereeniging, omdat groote belangen op 't spel staan. De jongens moeten worden onderlegd op gods dienstig, sociaal en cultureel gebied, wat spreker nog eens extra belichtte. Nadat Z.eerw. nog had aangedrongen de Gezel lenvereeniging ook finantieel te steunen, feliciteerde hij Weth. Warmerdam, die als lid van den Raad van Bestuur mede jubi leert, met dit feit en bood hem, als een klein bewijs van erkentelijkheid, een kistje sigaren aan. Op de hem eigene vlotte wijze dankte de heer Warmerdam voor deze ver rassing. Na dit ceremonieele gedeelte ging het doek op en trad „Guido Gezelle" voor het voetlicht met het tooneelspel in 4 bedrij ven „Vlammende Vleugels", een spel uit het Vliegersleven, door W. v. d. Berg. In dit spel werd uitgebeeld, dat valschheid en wangunst geen plichtverzaking bij een ka raktervast mensch teweeg kunnen bren gen. Integendeel, deze mensch gaf een Viering Christus' Koning schap te Noordwijkerhout. Ter gelegenheid van het feest van Christus Koning op Zondag a.s. zal de tige geloofsmanifestatie houden. De jeugd van Noordwijkerhout een krachtige geloofsmanifestatie houden. De plannen hiertoe zijn uitgegaan van de Katholieke Jonge Middenstandsver- eeniging en zijn met groote geestdrift overgenomen door de andere jeugd ver- eenigingen. Een optocht zal op Zondag worden gehouden, terwijl jeugdig Noordwijkerhout een toewijding tot Koning Christus onder het Lof zal doen. De optocht wordt opgesteld in de laan van de St. Victorkerk, terwijl iedere vereeniging het vaandel of vlag moet meedragen. De muziekvereeniging zal de stoet opluisteren. De optocht trekt door Kerkstraat, Havenstraat, Dorps straat en Heerenweg naar het plein van de St. Jozefkerk, alwaar Rector Drost, Praeses van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, de feestrede zal houden. Hierna volgt een kort Lof in de kerk, waaronder de toewijding. voorbeeld van zelfoverwinning waaruit men wijze lessen kan trekken. Het stuk werd prachtig gespeeld en ver wierf een uitbundig en welverdiend ap plaus. Grimeering en constumeering van den heer v. d. Pijl uit Leiden, alsmede het passende décor, droegen veel bij tot een duidelijke vertolking. In de pauze ha deen verloting plaats om een viertal prijzen, wat een aardige attrac tie was. Vermelding verdient ook nog, dat het muzikale gedeelte op uitstekende wijze werd verzorgd door P. Clemens accordeo nist en J. Huis in 't Veld met slagwerk. Na afloop (het was ruim half 12) sprak de vice-praeses een kort doch krachtig dankwoord. GEMEENTERAAD LEIMUIDEN. De Raad kwam Woensdag des voormid- dags in openbare vergadering bijeen Aan wezig alle leden Voorzitter de heer J. Bak huizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter deelt mede dat de aanvra ge van het Bijz. schoolbestuur om beschik baarstelling van gelden voor verbetering der W.C.'s en urinoirs van 542 op 344 is teruggebracht. Naa aanleiding van een schrijven van B. en W. der gemeente Alphen aan den Rijn, besluit de Raad op voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Alphen aan den Rijn omtrent de toelating van leerlin gen op de openbare ulo-school. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad voor het belastingjaar 19381939 weder 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. Op voorstel van B. en W. wordt de reke ning-courant overeenkomst met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten met enkele bepa lingen aangevuld. De gemeenterekening. Aangezien de commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening geen op merkingen heeft gemaakt wordt de reke ning 1936 vastgesteld. Gewone dienst. Inkomstn 76787.85. Uitgaven 74273.05. Batig slot 2514.80. Kapitaaldienst: Inkomsten 21712.09. Uitgaven 20507.21. Batig slot 1204.88. De beide wethouders onthielden zich overeenkomstig de wet van medestemmen. Aan de heeren Ab. Treur en C. Ouds hoorn wordt op voorstel van B. en W. voor een half jaar verlenging verleend van de ontruimingstermijn van de hen in eigen dom toebehoorende onbewoonbaar ver klaarde woningen. Kostenvergoeding voor bizonder onderwijs te laag geacht. Aan de orde komt dan de behandeling van de gemeentebegrooting dienst 1938. De commissie belast met het onderzoek vindt een bedrag van 100 voor het schoonhouden van de dorpssloot in onder houd bij de gemeente te laag. De gemeen te moet het voorbeeld geven, zij stelt voor 300 uit te trekken. Meerdere opmerkin gen heeft de commissie niet. De Raad be sluit op voorstel van B. en W. aan het ver langen der commissie tegemoet te komen. De begrooting wordt daarna vastgesteld. Gewone dienst inkomsten en uitgaven 78332.30. Kapitaaldienst inkomsten 2475. Uitgaven 3725. Nadeelig slot 1250. B. en W. stellen voor het bedrag per leer ling voor de bijzondere scholen ingevolge per leetrling der Lo. wet voor het jaar 1938 vast te stellen op 8 per leerling. De heer Hoogervorst vindt dit bedrag in vergelijking met andere gemeente te laag. De voorzitter zegt, dat dit komt omdat in die andere gemeenten nog een openbare school is. De heer Hoogervorst stelt voor het bedrag op 9.te bepalen. Het voor stelt wordt niet ondersteund en komt niet in stemming. Het voorstel van B. en W. om het bedrag op 8.vast te stellen wordt met de stem van den heer Hooger vorst tegen aangenomen. De brandspuit voldoet niet meer aan de eischen. De voorzitter doet daarna mededeeling van het rapport van de Z. H. Prov. Brand- weerbond omtrent het ingestelde onder- -zoek naar de motorspuit. De algemeene conclusie is, dat de spuit niet meer voldoet aan de redelijk te stellen eischen. In over weging wordt gegeven vooral ook in ver band met de uitgestrektheid der gemeen te en de aanwezigheid van brandgevaarlij ke objecten, een goede autobrandspuit aan te schaffen. B. en W. stellen thans afdoende maatre gelen voor. Zij stellen voor in principe te besluiten tot den aankoop van een behoor lijke autobrandspuit met een capiciteit van 2500 L. per min bij 80 M. opvoerhoogte. Een nieuwe spuit wordt aan gekocht. Na breedvoerige discussies wordt beslo ten om aan B. en W. een crediet te verlee- nen van 6000, voor den aankoop van een autobrandspuit en voor waterdichte klee ding voor het brandweerpersoneel. B. en W. stellen zich voor om de noodige aanbiedingen op te vragen en dan in te te gaan op de voordeeligste aanbieding een en ander na overleg en verkregen machti ging van Ged. Staten. Nadat nog is vastgesteld een besluit tot wijziging der begrooting dinest 1937 tot een bedrag van 624.63 wordt de vergade ring gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Dienstplicht. Voor de nieuwe lichting 1939 hebben zich 61 personen aangegeven. In verhouding tot enkele jaren terug, een groot aantal. OUDE-WETERING. Winkelvereeniging. Woensdagavond had in Hotel Klein een vergadering plaats van de Winkelvereeniging „Oudewetering Vooruit". Het hoofddoel dezer vergadering was de regeling van de zegel-reclame en de bespreking en vaststelling van het regle ment. Beide punten zijn tot afdoening ge komen. Besloten werd dat de zegelreclame den len Nov. a.s. in werking zal treden. Na de rondvraag ging voorzitter Meijer tot sluiting over, waarbij hij den leden dank bracht voor het prettig verloop der ver gadering. RIJNSBURG. Kwestie Zuivelcentrale. De melkvee houders en melkventers vergaderden in verband met het bekende conflict dat Rijnsburg in het wettelijk gebied der Zui velcentrale valt. In de vergadering waren mede aanwézig Burgemeester Bosschieter, mr. Nord Thomson en meerdere ambtena ren van de Zuivelcentrale. Voorzitter was de heer Geudeker, ambtenaar van de Cen trale, die na opening der aanwezige er uit voerig op attent maakte, dat nu het Mi nisterieel besluit gevallen is, men zich ook hieraan heeft te houden. Omtrent de mo tieven van den minister kon de voorzitter geen inlichtingen geven. Vanuit de ver gadering werden verschillende vragen ge steld in verband met dit besluit, dat men niet kon billijken omreden Rijnsburg niet kon gedaan krijgen hetgeen voor Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout en Voorhout wel kon, niettegenstaande de Rijnsburgsche veehouders in dezelfde ongunstige positie verkeeren. Mr. Nord Thomson noeihde ver schillende van die argumenten, die voor de meening van de Rijnsburgsche veehou ders gelden. Na uitvoerige discussie werd besloten om in beroep te gaan tegen dit besluit. De Burgemeester nam ook nog het woord en raadde de aanwezigen aan zich aan de wettelijke bepalingen te houden. Spr. hoopte, dat men in de Centrale alsnog rekening zou houden met de uitgesproken wenschen. De heer Geudeker werd dank gezegd voor zijn accurate leiding. De voor zitter, zeide, dat nog niet vaststaat wan neer de regeling in werking zal treden. Met dank aan de veel aanwezigen, vooral aan den Burgemeester en mr. Thomson, voor de opkomst en belangstelling, sloot de voorzitter hierna deze buitengewoon goed bezochte vergadering. SASSENHEIM. Volksbond. Gisterenavond hield, on der voorzitterschap van den heer J. Korte- kaas, bovengenoemde bond een boetplich- tige ledenvergadering in het K.S.A.-ge- bouw. In zijn inleiding wees spr. erop, dat het een groote zegen is, dat wij Christelijk geregeerd worden. Vervolgens legde spr. er de nadruk op, dat op ieder van ons de taak rust, christelijk te handelen op sociaal ge bied. Allen hebben we een taak te vervul len om de christelijke maatschappelijke idealen te bereiken in het openbare leven; dit geldt zoowel voor den arbeider als voor den patroon. De standsorganisatie heeft in dit opzicht ook een taak te vervullen n.l.: voorlichting te geven aan haar leden en hen zooveel mogelijk te helpen op sociaal gebied. Na deze kernachtige woorden verkreeg de secretaris gelegenheid voor het uitbren gen der notulen. Van de vele ingekomen stukken, waarvan de meesten voor kennis geving waren aangenomen, werd als voor naamste behandeld, de mededeeling, dat er gelegenheid bestaat om te sparen voor de kens, ingekocht bij de inkoopcentrale, wel ke voor inkoopsprijs verkrijgbaar zijn; op gaven bij het bestuur. Vervolgens hield de voorzitter een breedvoerig betoog over het spaarsysteem van den Minister en over het kleeding-, dekking- en schoeisel-fonds. Spr hoopt, dat vele spaarders gevonden zullen worden; dan zal Sassenheim er wèl bij va ren. Het vetslag van den Centr. raad werd aangehouden tot volgenden keer. Hierna vaststelling winterprogram. Het bestuur stelde zich voor in den komenden winter iets te doen om de organisatie-geest bij de leden wakker te maken. Voor deze cultu- reele doeleinden zullen enkele avonden worden gehouden met spreekbeurten en film; vooral wordt de aandacht gevraagd voor de bespreking over de waarde en na leving der collectieve arbeidscontracten. Op 24 Nov. wordt een uitvoering gegeven. Ook zal wederom een St. Nicolaasfeest voor de kinderen plaats hebben, en omstreeks Kerstmis iets worden gedaan voor de wer- keloozen. De voorzitter hoopte, dat allen voor dit program belangstelling zullen too- hen. Wegens vertrek van den vaandeldra ger, den heer T. v. d. Eist, wien de voorz. inmiddels dankte voor de vervulling zijner taak, moest een andere persoon worden aangewezen, doch tot nu toe werd niemand bereid gevonden. Hierna sprak de Geest. Adviseur een kort woord tot de leden, ge volgd door een propagandawoord voor „Herw. Levenskracht" door den heer J. Schrama, waarbij hij bekend maakt, dat voor genoemde instelling op 6 Nov. een paling-^vond wordt gehouden. Hierna de rondvraag, waarbij werd aangedrongen na mens den Volksbond een adres te richten aan de Gemeente, opdat aan het los perso neel het contractloon wordt uitgekeerd. Vervolgens werd een onaangenaam gesprek geopend over de dwang bij het abonnement op het bondsblad „Herstel". Hierna sluiting. Groene Kruis Gisteravond vergaderde in „Het Bruine Paard" de afd. Sassenheim van het Groene Kruis. De opkomst had beter kunnen zijn. De voorzitter, dr. P. Ie Grand, opende met een woord van welkom. Tot afgevaar digde naar de Alg. Vergadering te Rotter dam werden benoemd de heeren Jos. van Diest en G. Dannijs. De rekening en ver antwoording van den penningmeester sloot bij een ontvangst van 1106.39 en uitgaaf van 1092.44 met een batig saldo van 13.95. De opbrengst van het busje op het con sultatiebureau voor zuigelingen was 17.50. Aan de moeders dit voor de eerste maal het bureau bezoeken zal in het vervolg een circulaire, met verzoek het busje te geden ken, worden uitgereikt. Tot controle-commissie werden benoemd de heeren Oudshoorn en Beijk. De T.b.c.-commissie had bij een uitgaaf van 3579.29 1/2 een nadeelig saldo van 546.73 1/2. Getracht zal worden de huur van de lighallen en serre verlaagd te krij gen. De toestand is thans goed te noemen. In de serre wordt sinds 20 Juli geen patiënt meer verpleegd en in de lighal nog één; 5 patiënten worden verpleegd in sanatoria. De aftredende bestuursleden de heeren Jos. v. Diest en dr. P. Ie Grand werden her kozen. Besloten werd een paar wandtegels te koopen, die dan op bazar verloot kunnen worden ter versterking van de kas. Hierna sluiting. WASSENAAR. K. J. M. V. Voor de K.J.M.V. trad gis teravond in het R.K. Vereenigingsgebouw als spreker op dr. Emile Francke, over het onderwerp Gezinstichting. Na een inleidend woord wees spr. op de noodzakelijkheid van voldoende geestelijke kracht, teneinde, steunende daarop, staan de te kunnen blijven tegen 's werelds ver lokking en in omstandigheden, die hij na der schetste. Met een herinnering aan eigen ouderlijk huis zei spr., dat de a.s. gezin stichter in het eigen ouderlijk gezin de grootste kracht vindt om als gezinstichter te kunnen slagen. Spr. herinnerde voorts aan het eerste christelijk gezin te Canaan, dat Christus door Zijn tegenwoordigheid heiligde en waar ook Maria was, om dan te vervolgen, dat ook onze bruiloften Chris tus en Maria moeten worden genoodigd. Het christelijk gezin berust op bovenna tuurlijke basis en is een afbeelding van de eenheid tusschen Christus en Zijn Kerk. Bij de scheppingsdaad zijn wij slechts bouw lieden, doch Christus schept er een onster felijke ziel in, bedoeld voor eeuwige schoon heid. Spr. wekt op, steeds vol eerbied op te zien naar vrouwen en meisjes en niet mee te doen aan ongepaste aardigheden. Het gemis aan eerbaarheid geeft een droe vig beeld te aanschouwen. Spr. wees vervol gens op zelfbeheersching en verantwoor delijkheidsgevoel, waarna hij achtereenvol gens nog aandacht wijdde aan het al te lichtvaardig huwen in eigen maatschappe lijke staat, de tragiek van het gemengde huwelijk, het huwen uit geldelijke overwe ging, het groot verschil in leeftijd, alsme de op het gevaar van langdurige verkee ring. Den spreker, die meermalen in begeeste rende vervoering geraakte, viel een harte lijk applaus ten deel. De voorzitter, de heer A. Lommers, sprak tenslotte een dankwoord. Collecte Roode Kruis. De collecte in deze gemeente gehouden ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de somma van 692.25. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal op Woensdag 3 November a.s. in het openbaar vergaderen. Gevestigd: W. Bal en zoon, Prot,, zonder beroep, uit den Haag, Deylerweg 99 A. van der Beek en vr., R.K., huis knecht, uit den Haag, Buurtweg 38 N. v. Beelen, N.-H., dienstbode, uit Katwijk, v. Z. v. Nijeveltstraat 125 J. H. Bosveld, N.-H., korporaal stafmuzik. regt. Gren., uit den Helder, Kazerne Waalsdorp W. van de Bunt, N.-H., boerenknecht, uit Hoeve laken, Meyendell 2 Q. H. J. Calis en vrouw, R.-K., onderwijzer, uit Hilversum, Wassenaerstraat 10 P. J. Calis en vrouw, R.-K., onderwijzer, uit Hilversum, Wasse naerstraat 10 P. J. Cornelissen, R.-K., sergeant capitulant, uit R'dam, Kamp Waalsdorp T. Draxler, vreemd, R.-K., dienstbode, uit den Haag, Hof laan 11 P. den Duijn en vrouw, N.-H., Pred., uit Ridderkerk, v. Z. v. Nijeveltstraat 140 M. Eberhard, geen, dienstbode, uit Odoorn. Groot Hoefijzerlaan 15 J. H. Gerarts en vrouw, R.-K., dir. N.V. S-tax, uit den Haag, Lindenlaan 4 K. Glosser, vreemd, R.-K., dienstbode, uit den Haag, Witten- burgerweg 12 P. J. Goedendorp, N.-H., I boerenarbeider, uit Voorschoten, Hooge klei 1 S. Grötschnig, vreemd, R.-K., dienstbode, uit den Haag, v. Calcarlaan 20 P. Hoekstra, geen, leeraar Ned. Taal aan een Lyéeum, uit Velsen, Santhorstlaan 15 A. W. H. Jacques, G.-K., sergeant ca pitulant, uit den Haag, Kamp Waalsdorp A. Kapteyn en gezin, Chr. Science Church, vreemd, Ingen. United Aircraft Exp. Co., uit Chesire Amerika, Buurtweg 8 G. A. van Klooster, R.-K., huishoudster, uit Soest, Rijksstraatweg 801 M. Knorr, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraatweg 797 K. Kuhn, vreemd, R.-K., huishoudster, uit den Haag, Wasse- naarscheslag 1 D D. van Lith, N.-H., dienstbode, uit den Haag, Laan van Koot 47 O. C. Th. Lavalette, Prot., Stations chef le kl. b. d. S.S. in N. I., uit den Haag, Deylerweg 99 D. Lodesteijn, N.-H., zon der beroep, uit den Haag, van Z. v. Nije veltstraat 6 A. M. H. Lommen, R.-K., zonder beroep, uit Soest, Rijksstraatweg 807 J. A. F. Monhemius en gezin, N.-H., chauffeur, uit Rijswijk Z.-H., Schoolstraat 1 P. Moor, vreemd, kunstschilder, uit Fürstenfeldbruck, Rijksstraatweg 817 N. de Munnik, N.-H., wijkverpleegster, uit Papendrecht, Hyacinthstraat 46 L. W. G. Niehorster, geen, zonder beroep, uit den Haag, Buurtweg 147 W. C. Ouwehand, N.-H., zonder beroep, uit Utrecht, Storm van 's Gravesandeweg 109 W. Pargfrie- der, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Wee- nen, Oostenr., Duinvoetlaan 9 A. M. van de Putte en gezin, G.-K., opzichter-uitvoer der b. d. L. D. M., uit Koletingen, Groot Berkheide 8a J. C. Reijnders en vrouw, H. E. v. L., buffetchef, uit den Haag, Rijks straatweg 747 N. van der Roest, kinder juffrouw, N.-H., uit den Haag, Amazone laan 6 T. Rozema, N.-H., hotelkok, uit Groesbeek, Schouwweg 78 C. A. Schnitz- ler, geen, zonder beroep, uit Brussel, So- huialaan 8 K. O. Schou-Nielsen en ge zin, vreemd, Prot., ir. N.V. Handel Mij., uit den Haag, Zijllaan 8 E. Sibbe, vreemd, Ev. L., zonder beroep, uit Gelsenkirchen Did., Gr. Hoefijzerlaan 48 F. T. Simon, Prot., zonder beroep, uit den Haag, Deyler weg 99 T. Sjollema, geen, huishoudster, uit Voorburg, Zijdeweg 39 A. M. Spo- renberg, N.-H., zonder beroep, uit den Haag, Rijksstraatweg 270 M. C. Steen- land, R.-K., zonder beroep, uit Gouda, Eikenlaan 3—5 H. M. Stegemann, Ev. L., zonder beroep, uit den Haag, v. d. Ouder- meulenlaan 5 A. A. Verhoeven, R.-K., dienstbode, uit Amsterdam, v. Z. v. Nije veltstraat 48 Q. J. Vink, R.-K., slager, uit Noordwijk, Plein 13 W. Vink, N.-H., dienstbode, uit den Haag, Groot Haese- broekscheweg 18 A. Wagner, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit den Haag, Brem- horstlaan 17 J. L. van de Wall, geen, kellner, uit den Haag, Park Oud Wasse naar 1 C. Th. H. Weggeman Guldenmont, wede. van C. J. v. Hoogstraten, R.-K., zonedr beroep, uit Hilversum, Hoflaan 2 M. C. Zinke, R.-K., zonder beroep, uit Schoonebeek, Eikenlaan 35 C. Zon derwijk, N.-H., dienstbode, uit Noordwij kerhout, St. v. 's Gravesandeweg 83. Vertrokken: A. Lindhout, naar den Haag, Koninginnegracht 101 C. H. Mook naar den Haag, Tollensstraat 138 J. Henny naar Amsterdam, Jan Luykenstraat 62 M. C. Frenay naar den Haag, Groot Hertoginnelaan 238 M. Heduk naar den Haag, Bezuidenhoutscheweg 68 A. H. va nRoosmalen naar Eygelshoven, Hoofd straat 126 M. Dobmayer naar Duitsch- land M. R. Nagengast naar Duitschland H. Blasi naar Oostenrijk M. E. Becker naar Den Haag, Waalsdorper weg 69 H. G. Broek naar Amsterdam, Zuider Amstel- laan 119 J. van Oort naar De Bilt, Bilt- hoven, Prins Hendriklaan 24 P. Langius naar den Haag, Esmoreitplein 48 A. Me- der naar Turkije J. van Zandwijk naar Zetten gem. Valburg, Hoofdstraat 22 M. Garnier naar den Haag, Tienhovenschelaan 22 Ph. J. Krebs en vrouw naar den Haag, Rijnstraat 7 H. L. Wald naar Dieren, Zut- phenscheweg 17 M. E. Wassenaar naar Leiden, Warmonderstraat 3a H. Hilgert naar Duitschland P. C. v. d. Ham naar Zoeterwoude, Gelderswoude A 4 Th. Studenovska naar Voorburg, Rembrandt- laan 72 I. A. Key geb. Blom naar Rot terdam, Statensingel 149 H. F. Volkersz naar Laren N.-H., Heuhuysweg 1 Ch. Leuriissen naar Jabeek, Elzenrade 104 F. K. Hofmann naar Den Haag, le v. d. Boschstraat 193 M. W. Gravekamp naar Valkenburg Z.-H., Valkenburgscheweg 159 M. C. v. d. Barselaar naar Oirschot, Koestraat, Klooster Nazareth C. J. Dool- hoff naar den Haag, Fisherstraat 129 E. Stemmermann naar den Haag, Sweelinck- plein 9 L. P. H. Leeman naar Amerika E. B. M. A. Iding naar Brussel H. v. d. Vecht naar den Haag, Jasmijnstraat 100 J. W. J. Kampman naar den Haag, Laan van N. O. Indië 14 P. Horsman naar Oude Wetering, A 49 R. H. de Jonge Oudraat naar Gorssel, Almen A 143 J. L. v. d. Leden en gezin naar Katwijk a. Zee, Meerburgstraat 32. Geboren: Marijke Elisabeth, d. van W. A. Visser en P. Werkman Johannes Jacobus, z. van J. J. Onvlee en A. Groene- veld Joanna Agatha, d. van J. C. v. Wis sen en C. A. Knijnenburg Catharina Cornelia Maria, d. van J. J. van Benten en E. M. Dobbe. Ondertrouwd: J. H. Pel en H. Byl- stra J. L. Noordermeer en A. Oudshoorn H. Jongeneel en G. Dümmermann. Getrouwd: G. M. Key en I. A. Blom P. H. Overdevest en H. Heuser J. P. Olijslagers en C. M. Schoorl. Overleden: Dirk Jan Haspels, 71 j., weduwnaar van H. Loeff. ZOETERMEER. Geboren: Elisabeth, d. v. W. van Herk en W. van der Kooij Johannes, z. v. A. C. Opstal en C. M. Smits. Vertrokken: C. Gouweleeuw en ge zin naar Berkel en Rodenrijs J. Spijker naar Delft G. Bekuis, weduwe K. Tam- minga naar Bergschenhoek.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9