RIJNSTREEK DONDERDAG 28 OCTOBER 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN DE KWAKEL. B. V. L. Uitslag van de gehouden "wedstrijd op 27 October 1937: C. v. Zaal Wz. 77 p., C. de Horde 71 p., H. Vermeij 84 p., P. J. Graven 71 p., C. Plasmeyei 86 p., G. Voorn 89 p., Th. Winter 87 p., J. den Haan 84 p., J. Bartels 76 p., B. de Jong 83 p., C. v. d. Burg 78 p., H. Bro- sius 75 p., G. v. Oostwaard 80 p. R. K. Damclub. Wedstrijd tusschen „Kunst en Genoegen" alhier en „Ons Ge noegen" van Vinkeveen op Vrijdag 27 October 1937. De gedetailleerde uitslag luidt: H. Ver meijC. Portengen 11, P. v. KlinkA. de Wit 20, A. v. OostwaardH. Por tengen 02, K. v. ZaalJ. Voorbij 02, J. BartelsB. Blom 11, J. v. Egmond J. Schockman 02, P. v. OostwaardH. Schockman 20. P. den HaanTh. Zaal 11, C. v. Zaal Mz.Q. Zaal 20, J. de KuijerG. v. Egmond 20. „Kunst en Genoegen" won met 119. De uitslag van de- tweede groep van beide vereenigingen luidt: Th. VoornB. de Witt 20, B. VerlaanJac. v. d. Maat 02, J. v. ZaalJ. Pappot 02, K. v. ZaalB. Pothuizen 02. „Kunst en Genoegen" verloor met 2—6. NOORDWIJK. Verkooping. Ten overstaan van No taris mr. C. Punt had hedenmorgen een verkooping plaats. 1. Een winkelhuis te Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 83, groot 1 are 52 centiaren, werd eigendom van H. Busscher te Hoofd dorp q.q. voor 5000. 2. Een woon- en winkelhuis met afz. bovenwoning aldaar, Zeestraat 2, en Mo lenstraat 1, werd eigendom van denzelfde voor 7500. 3. Een woonhuis met zomerhuis, schuur tje en erf te Noordwijk aan Zee van Har- denbroekweg 1 en 1 a, groot 2 aren 99 centiaren, werd eigendom van II. Reekers te Noordwijk voor 4206. 4. Een woonhuis met schuur en erf te Noordwijk aan Zee, Egb. de Grootstraat 34, groot 2 aren 53 centiaren, werd ver kocht voor 2820.— aan J. F. van den Born te Amsterdam. OEGSTGEEST. Ouders- en genoodigden-avond door het St. Bernardus-cohort. Na den zoo wel ge slaagden avond van de beide congregatie- afdeelingen en de St. Joseph-Gezellen, maakt zich nu de Kruisvaart op om een grootschen avond te geven voor de ouders en vele genoodigden. Op Zondag a.s., het feest van Christus Koning, zal in het ge bouw St. Willibrordus een groot „burcht- feest" gegeven worden des avonds om 8.15 uur. De ouders en genoodigden zullen de gasten zijn van den burchtheer, niemand minder dan Philips van Bourgondië, die een groot feest aanricht in de speciaal daarvoor versierde zaal, om alle uit te noo- digen tot deelname aan een nieuwen Kruis tocht, zooals hij dit weleer deed in 1454 te Rijssel, op het bekende gastmaal „Le voeu du faisant" (de eed op de fazant). Tijdens dit gastmaal zullen de Kruisvaarders zorgen voor de z.g. entremets (kleine vertoonin gen) die de noodige afwisseling en amuse ment zullen brengen, waarover wij natuur lijk geen verdere mededeelingen nog mo gen doen. Geheel het feest zal volgens het plechtig ceremonieel van dien tijd gevierd worden. Zelfs de fazant zal niet ontbreken. Wij vertrouwen, dat allen, die daartoe zullen worden uitgenoodigd, hieraan ge hoor zullen geven en hun sympathie voor Philips van Bourgondië en zijn Kruistocht zullen betuigen. RIJNZATERWOÜDE. Aanrijding. Gistermorgen te half twaalf had alhier een ernstige autobotsing plaats tusschen de auto van dr. E. Loth uit Woubrugge en een bestuurder van een melkauto van den heer van den Marei uit Bodegraven. Beide auto's werden zwaar be schadigd, doch de auto van dr. Loth het meest. Door een kraanwagen van den heer Hogendijk werd de auto van dr. Loth weg gesleept. Gelukkig kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. De auto van dr. Loth bleef op een langs den weg liggend brug getje hangen, anders was deze zeker onder ste boven in het water terecht gekomen. De bestuurder van de vrachtauto was van deze aanrijding de schuldige een zekere van dei- Sar uit Nieuwkoop. Vermoedelijk is een ge broken onderdeel van de vrachtauto de oorzaak. De heer van den Marei was tegen schade aan derde verzekerd. De politie heeft de zaak in handen. TER-AAR. Geboren: Pieter Adrianus, z. v. W. Verlaan-van Zaal Jacobus, z. v. P. van Eyk-van Oeveren Engelinus Petrus Ja cobus, z. v. J. C. Mol-Heyker Johanna, d. v. L. Koning-Janssen. Overleden:! A, Akerboom, 22 j. Gevestigd'G. J. Wijfje van Nieuw koop; E. Klop van Zuilen. Vertrokken: G. Boekensteyn naar Amsterdam; J. M. A. van Zaal naar Alphen aan den Rijn; J. M. Visser naar Amsterdam; C. M. M. Egberts naar Leiden; M. Schreu- der naar Haarlemmermeer; W. de Bruyn naar Alphen aan den Rijn. Begrafenisstoeten hebben nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig ter- bied bij sommige weggebruikers voor 's menschen Hitsten gang, dat dit voorschrift in de wet moest komen! En omdat samenwerking en beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer. onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op üw medewerking en op iiw goede voorbeeld! Voorzitter: M. F. Berkhout, Burgemees ter. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een mededeeling van het college van B. en W. meldende, dat B. en W. besloten heb ben geen voorstellen te zullen doen tot voortzetting van een cultureelen cursus voor werkloozen, gezien de geringe deelname gedurende de wintermaanden 19361937 en tevens dat zij geen voorstellen kunnen doen tot huur van grond op langen termijn, als bedoeld in hun voorstel dd. 18 Augustus 1937, benoodigd voor de uitbreiding van het Wilhelminapark, aangezien de eigenaar slechts bereid is het bewuste gedeelte van jaar tot jaar te verhuren. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door het bestuur van de A.N.W.B. is ver zocht om een subsidie voor 1938. B. en W. stellen den raad voor op dit verzoek gunstig te beschikken en de subsidie te bepalen op 5.Aldus besloten. In de vastgestelde Oeheersverordening dienst openbare werken moet nog een ar tikel worden ingelascht, waarin de vast stelling plaats heeft van het afschrijvings percentage. B. en W. stellen den raad voor artikel 15 aan te vullen door toevoeging van de woorden: „Bergplaats 20%, Opslag plaats 20%, Vrachtauto 20%, Snoeiwagen 20%". Wordt aldus vastgesteld. Een nieuwe zuiveringsinstal latie voor de waterleiding. Naar aanleiding van een rapport inzake de waterleiding alhier, uitgebracht door het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage, waaruit blijkt dat de zui veringsinstallatie zeer veel te wenschen overlaat en in het watei een te hooge ver zouting optreedt, vragen B. en W. den Raad een crediet aan van f 2500, om ver schillende proefboringen te doen verrich ten, waarna een definitief besluit kan wor den genomen. De heer A. Verboom verwijst naar de conclusie aan het einde van dit rapport, waarin melding wordt gemaakt van de mo gelijkheid van aansluiting bij naburige ge meenten. De heer T. Vieveen vraagt, of het de be doeling van B. en W. is met het aanbrengen van nieuwe machines voor het waterlei dingbedrijf te wachten tot het definitieve rapport is vastgesteld. De voorzitter antwoordt den heer Ver boon, dat de conclusie aan het einde van het rapport dan pas in bespreking kan komen, wanneer blijkt dat geen andere op lossing mogelijk is, wat zeer waarschijn lijk niet noodig is. Den heer Vieveen deel de de voorzitter mede, dat het college hoopt met een eenvoudige herstelling aan de machines nog wel twee jaar door te kun nen gaan, waarna met algemeene stemmen dit crediet wordt verleend. Kosten bouw- en woningtoezicht. In verband met de instelling van den dienst van openbare werken is het noodig, dat een gedeelte van de jaarwedde van den opzichter van dien dienst komt ten laste van het bouw- en woningtoezicht, weshalve B. en W. den raad voorstellen dit bedrag vast te stellen op 100. Aldus besloten. Jaarwedde Gemeentebode. De Gemeentebode is aangesteld op een jaarwedde van 600 met vrijt kleeding en schoeisel en als schrijver bij de politie ook 600, doch het is gebleken dat er geen tijd beschikbaar is om als schrijver dienst te doen bij de politie, weshalve B. en W. voor stellen het salaris van den Gemeentebode te bepalen op f 1200 en de 600 als schrijver bij de politie te doen vervallen. De heer C. Mulholland vraagt, wie dan de administratie bij de politie zal voeren, terwijl de heer J. Braggaar meent, dat de overbelasting bij de politie blijft bestaan. De heer Bakker vraagt, of de Gemeente bode dan op een behoorlijken tijd huis waarts kan gaan. De voorzitter zegt dat de Gemeentebode nog nimmer schrijfwerk voor de politie heeft verricht, omdat eenvoudig de tijd ont breekt. De toestand blijft precies zooals nu. Het is slechts een administratieve maat regel, waardoor het salaris, wat nu uit twee posten wordt betaald in één post wordt teruggebracht, waarna dit voorstel met al gemeene stemmen wordt aangenomen. Straatverlichting dorp en Rijndijk. In het belang van de veiligheid van het verkeer wenschen B. en W. de straatver lichting in de Schoolstraat tot aan de Els- laan te verbeteren met gemengde verlich ting; deze bestaat uit een kwiklamp van 300 kaarssterkte en een gewone lamp van 150 kaarssterkte, welke verlichting tevens aangenaam is voor de oogen. Het gedeelte BijdorpstraatElslaan zal worden verlicht met 17 electrische lantaarns, waarvoor noo dig zijn 15 nieuwe lichtmasten, zooals thans de lichtmast naby de Gebroeders Treub- straat is geplaatst voor proef, welke het grootste lichteffect geeft. De kosten zullen bedragen 2000 en bestreden worden door gedurende den tijd van 20 jaren jaarlijks 5% daarop af te schrijven. De dorpstraat zal gedurende den geheelen nacht verlicht worden. Tevens stellen B. en W. den Raad voor de verlichting aan den Rijndijk vanaf het Haagsche Schouw tot aan den spoorweg overgang te verbeteren door een betere verdeeling der gaslantaarns en het bij plaatsen van drie nieuwe lantaarns op dit weggedeelte. De kosten hiervan bedragen 500. De heer C. Muiholland vindt deze uit gave voor de verlichting nog al hoog. Spre ker betwijfelt het of het gewenscht is een dergelijke uitgave te doen. De heer A. Verboon meent, dat het zeer noodig is de verlichting te verbeteren, voor al ook aan den Rijndijk terwijl de heer Vieveen het voorstel zeer toejuicht, want thans is het langs den weg veelal te duis ter. Spreker vraagt, waarom men de ver lichting niet verder verbetert langs den Leidscheweg. Of houdt dit verband met de verbreeding van dien weg? De heer Bakker voelt meer voor natrium- verlichting. De voorzitter uit zijne verbazing over de opmerking van den heer Mulholland; dat had hij van die zijde niet verwacht. De aan leg van natriumlicht is wel goedkooper, doch m het gebruik duurder en werkelijk wen schen B. en W. deze verlichting thans niet verder uk te breiden, juist met het oog op de komende verbreeding van dien weg. Het zal aldus èn voor het dorp èn voor den Rijndijk een belangrijke verbetering geven. Aldus met algemeene stemmen besloten. Thans komt aan de orde de algemeene beschouwing over de begrooting van de gemeente en over de bedrijven, dienstjaar 1938. „Misleidende politiek". De heer D. Limburg opent de algemeene beschouwing en bestrijdt de misleidende politiek van den heer Mulholland die in z'n orgaan pleit voor vermindering van Personeele belasting vooi Motorrijtuigen en Caféhouders, gratis tramabonnement voor leerlingen die U.L.O.-onderwijs ontvangen enz., maar niet aantoont waar de Gemeente deze 5000.vandaan moet halen zonder de Personeele belasting van de ingezetenen met 20 opcenten te verhoogen. Tegenover deze misle dende politiek stelt spr. de Anti-Rev., die gedragen wordt door verantwoordelijkheidsbesef, en dat zij met eerbiediging van andere overtuiging naar den eisch der omstandigheden de zedelijke en stoffelijke belangen der ingezetenen wenscht te behartigen in de belijdenis van Gods Souvereiniteit en hieraan het Over heidsgezag wil onderworpen zien. Spreker hoopt dat de tijd niet ver meer is dat de taak der Gemeente in dit opzicht weer een secundaire kan zijn, en eindigt met B. en W. toe te wenschen: „Stoor U niet aan wat ieder zegt Maar doe wat billijk is en recht". De heer J. Braggaar wijst op de Wijn gaardenlaan, waarin nog steeds een stuk ligt, dat niet behoort tot den openbaren weg, wat voor spreker steeds een ergernis is. Spreker hoopt, dat B. en W. zullen trach ten hierin verandering te brengen al zijn er ook groote moeilijkheden te overwinnen. De heer C. Mulholland wenscht niet in to gaan op het betoog van den heer Lim burg en acht zich te hoog 'om daarop te antwoorden. Spreker uit zijn teleurstelling dat de belasting niet kan worden verlaagd er. de bevolking nog steeds zucht onder een zware belastingdruk en noemt de hou ding van den heer Limburg onbehoorlijk. De heer Bakker uit zijn misnoegen dat de heer D. Limburg nog al eens persoonlijk de S.D.A.P. aanvalt en zich laat voorstaan op zijn christelijke beginselen, maar steeds de voorstellen van anderen negeert, wat naar hij meent niet christelijk is. De voorzitter heeft op het gesprokene van de leden niet veel te zeggen. Alleen wenscht spreker wel even dieper in te gaan op de opmerking van den heer Braggaar omtrent de Wijngaardenlaan. Spreker heeft goede hoop, dat deze kwestie wel tot een goed einde zal worden gebracht. Dat de be lasting nog niet kan worden verlaagd, komt door de wijziging in de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeente, waardoor maar even een bedrag van 5000U aan onze Gemeente is onttrokken. Hierna komt in behandeling de begroo ting van het Gasbedrijf, dienstjaar 1938. De heer Bakker wenscht de tarieven nog maals te verlagen en het gas beschikbaar te stellen voor 0.06 per M3 (thans voor de eerste 20 M3 0.09 en voor de overige M3 0.06), daar spreker meent dat thans de meer gegoede gebruikers het voordeel hebben. Ook acht spreker de huur der gas meters te hoog. Wethouder Mens meent, dat de heer Bak ker de zaken verwart, daar niet de meer gegoeden van de verlaging profiteeren, maar juist de gezinnen, daar deze veel moeten koken op het gas en dus aan het zes-cents-tarief komen. De voorzitter vraagt den heer Bakker of hij een andere dekking heeft voor de 4000, die dan gemist zouden worden. Het gaat niet aan zoo maar willekeurig een der gelijk voorstel in te dienen zonder te letten op de gevolgen, waarna de begrooting wordt vastgesteld op: Afdeeling I: totaal baten 56214.57, totaal last 56214.57. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 25412.73, totaal 'kapitaalsuitg. 25412.73. Bij de behandeling van de begrooting voor het waterleiding bedrijf vraagt de heer C. Mulholland nog enkele inlichtingen, waarna deze begrooting wordt vastgesteld op: Afdeeling I: totaal baten 26023.50, totaal lasten f 26023.50. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 32022.27, totaal kapitaalsuitg. 32022.27. Electriciteitsbedrijfs. Afdeeling I totaal baten 72237.10, totaal lasten 72237.10. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 42019.43, totaal kapitaalsuitg. 42019.42, Bij de behandeling van de begrooting voor het badhuisbedrijf verzucht de heer C. Mulholland, dat dit bedrijf nog steeds een verlies geeft van 1500 en vraagt het college van B. en W. toch vooral propa ganda te maken voor dit bedrijf. De begrooting wordt vastgesteld als volgt: Afdeeling I: totaal baten 2668.75, totaal lasten 2668.75. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 4680.59, totaal kapitaalsuitg. 4680.59. Begrooting Woningbedrijf. De heer J. Braggaar acht den financieelen grond van het woningbedrijf niet goed. Is het niet mogelijk een gedeelte der stich- ZOETERWOUDE. Hanze-vergadering. Voor een zeer be langrijke vergadering waren de getrouwe leden van de R. K. Middenstandsvereeni- ging Dinsdagavond bijeengekomen. Na het openingsgebed en het welkomstwoord, noemde de voorzitter het wegblijven van zoovele leden niet zoo zeer te betreuren, als de afwezigheid door werkelijke ver hindering komt. Wegblijven van een ver gadering met zoo'n belangrijke agenda zon der redenen, zou te betreuren zijn. Bij de behandeling van de ingekomen stukken komt de inschakeling van den middenstand voor de levering van goede ren voor de B-steun ter sprake. De voorzitter meent stellig te mogen vertrouwen, dat zeker niet van het Rijks- inkoopbureau zal worden gekocht, mits de plaatselijke middenstanders aan de gestel de eischen zal voldoen. Het bestuur zal in deze actief blijven. Mededeeling wordt gedaan van onder handelingen met het Hoofdbestuur van P. T. T. voor de totstandkoming van een publieke telefooncel in de Weipoort. Er bestaat alle kans, dat de telefooncel er zal komen; bovendien zal ook dag en nacht gelegenheid komen te telefoneeren via Leiden. Dit is een groot voordeel, een voordeel dat in het Dorp nog niet bereikt is. De voorzitter wijst er op, dat de Weipoort dan ook gebruik moet maken van deze speciale instelling, anders zou het spoedig gaan als met het poststation. Toen daar geen gebruik van werd gemaakt en alle zaken met de postbode meegegeven wer den naar het hulpkantoor is het station op geheven en is deze voor net publiek van de Weipoort zeer gemakkelijke gelegen heid voor goed verloren gegaan. Met vreugde kan de voorzitter ook me- dedeelen, dat de Commissie va-" Bijstand tot stand is gekomen. Voor gevallen, waarin de commissie van Bijstand wordt ingeroepen, zal de Geest. Adviseur be middelaar zijn. De installatie van het nieuwe lid, de heer H. Welp, kon, bij diens afwezigheid, niet plaats hebben. De Geestelijk Adviseur spreekt vervol gens „tien minuten voor de ziel van den middenstander" en wel over de verheven grootheid van het Koningschap van Chris tus. Deze eerste „tien minuten" zullen als permanent op de agenda worden geplaatst en het pleit voor de mentaliteit van de leden, dat zoozeer waardeerend dit schoo- tingskosten te aonuleeren, vraagt spreker. Ook al blijft de toestand voor dit bedrijf dan nog precies zooals voorheen. De voorzitter meent dat er inderdaad wel iets zal moeten gebeuren, doch alle Ge meenten staan voor hetzelfde feit en men wacht op betere tijden. De begrooting wordt daarna vastgesteld op: Afdeeling I: totaal baten 22076.53, totaal lasten 22076.53. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 19627.84, totaal kapitaalsuitg. 19627.84. Begrooting dienst openbare werken. Afdeeling I: totaal baten 33755.78, totaal lasten 33755.78. Afdeeling II: totaal kapitaalsinkomsten 1541, totaal kapitaalsuitgaven 1541. Thans komt in behandeling de begroo ting van de Gemeente. De heer C. Mulholland vraagt inlichting over de post no. 218 n.l. kosten bescher ming tegen luchtaanvallen groot 100, ter wijl de heer J. Braggaar inlichting vraagt over post no. 149 verlichting en verwar ming raadhuis groot f 1000 en zich verklaart tegen de post 216 inzake bijdrage burger wacht. Nadat de voorzitter de posten nader had toegelicht wordt de Gemeentebegroo- ting vastgesteld als volgt: Gewone dienst: Inkomsten 312779.36. Afdeeling I: uitgaven 312779.36, Batig slot 165025.04, Nadeelmg slot f 165025.04. Afdeeling II: Kapitaaldienst. Totaal in komsten 259325.93, totaal uitgaven 343196.45. Nadeelig slot 83870.52. Vervolgens wordt aan de orde gesteld het verleenen van medewerking aan de steunverleening van kleine boeren naar aanleiding van een circulaire van den mi nister van sociale zaken volgens de daarin vervatte regeling. Besloten wordt tot mede werking. Aan de Christelijke H.B.S. te Leiden wordt een subsidie toegekend over 1934 voor leerlingen uit deze gemeente groote 305.84. De kosten per leerling bij het openbaar onderwijs voor 1938 wordt vastgesteld op 12.51 pei leerling. Daar het B. en W. bekend is, dat door eenige grootverbruikers van electriciteit voor kracht een aanvraag zal worden in gediend voor levering van electriciteit, is het noodzakelijk eenige wijzigingen in de bestaande electriciteitsvi»orzeining te bren gen, en is een deskundig rapport noodzake lijk; de kosten zullen bedragen 150, wes halve B. en W. den Raad voorstellen dit crediet te verleenen. Aldus besloten. Door den heer G. Roodakker is verzocht den schuur aan de Molenlaan in gebruik te mogen houden tot 1 December as. B. en W. adviseeren den Raad gunstig op dit ver zoek te beschikken. Aldus goedgevonden. Aan het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland wordt een subsidie toegekend van 7.50 per jaar. Vervolgens stellen B. en W. den Raad voor bij wijze van proef aan de werkloozen een brandstoffenbijslag toe te kennen voor dezen winter van ten hoogste 1 per week en dit bedrag in geld uit te keeren. De heer J. Braggaar juicht dit voorstel toe, doch uit zijn spijt dat de bijslag niet hooger mag zijn, doch van deze regeling is niet af te wijken. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen, wordt de openbare ver gadering gesloten. ne werk van den Geest. Adviseur is be groet. Vele tongen kwamen los bij de bespre king van het voorstel tot stichting van het voorschotfonds. Het Dag. Bestuur gaf te kennen, dat het voorschotfonds er moet komen, om naast het werk van de Commissie van Bijstand met resultaat te kunnen werken in geval len van moeilijkheden bij een lid en ook om te komen tot een zelfstandige crediet- verleening het vraagstuk aan welk® oplossing zoovele mislukingen ten grond slag hebben gelegen maar toch nog steed® hunkerend tegemoet wordt gezien. Als voor het voorschotfonds een bedrag bijeen wordt gebracht, krijgt men van het Diocesaan Instituut een evengroot bedrag ter beschikking tot een maximum van 250.Het Dag. Bestuur stelt zich op het standpunt, dat getracht moet worden, dat maximum te behalen en brengt een lote rij-voorstel ter tafel, waarvan de techniek niet de goedkeuring kan verkrijgen, maar dat wordt omgezet in een loterijplan. Aan alle leden, echtgenooten en huisgenooten wordt een prijs gevraagd met een waarde van minstens 50 cents. Hierdoor hoopt het bestuur een 100-tal prijzen bijeen te krij gen, waarvoor een verloting met 1000 lo ten komt. Als elk lid 20 loten verkoopt is alzoo het bedrag van 250.bijeen en kan dit mooie sociale werk aangevangen worden. Het Bestuur mocht voor dit plan de in stemming van de vergadering ontvangen, hoewel sommige wel niet afwijzend, maar toch niet zoo vol verwachting waren over het resultaat. De afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering zal het voorstel Zoeter- woude inzake de uitbreiding van „de Mid denstandskrant" het eenige voorstel voor de Centrale Raad moeten verde digen en krijgt overigens een vrij man daat. Bij de aanbieding van het Winterpro- gram dankt de Commissie reeds voor zoo veel medewerking en bijstand. Voor het kinderfeest zijn de gaven voldoende, om zonder bezwaar van de kas het feest te organiseeren. Ook de gezinsavond is in goede voorbe reiding reeds goed geslaagd. Het program wordt gewijzigd met het recht van twee introducties voor elk lid tegen een kleine entrée. Er wordt nog de wensch naar voren ge bracht: een of meer ontwikkelingsavon den te organiseeren. Vooral nu de jonge ren zich zoozeer wijden aan ontwikkeling zoo meent men mogen de ouderen niet achter blijven. De commissie hoort nog nadere uitbrei ding aan het program te geven, vooral nu na het mislukken van katholiek Zoeter- woude enkele gedeelten uitvallen. De Begrooting voor 1938 werd zooals voorgesteld aangenomen. Als eenige af wijking had deze begrooting een bijzonde re uitgave voor de 4e lustrumviering in 1938. De begrooting sluit in uitgaven en ontvangst op f 466.10. Bij de rondvraag stelt een der leden de vraag of er nog plaats zal zijn voor de ge- noodigde leden met echtgenooten om ge tuige te zijn van de kinderpret op het kin derfeest. De voorzitter zegt toe, aan de belang stellende leden een bescheiden plaatsje te geven, maar de kinderen gaan voor: wel licht is er nog plaats op de tribune. De voorzitter dankt aan het einde en getuigt, dat deze vergadering klein in getal zaken heeft gedaan vooral door de eerste vormgeving tot een zelfstandige middenstands-credietverleening, een be sluit dat als een groot historisch moment van de geschiedenis van de afdeeling kan aangeteekend worden. Nog zij medegedeeld dat voor het kinderfeest bijna 400 toe gangsbewijzen zijn uitgereikt. Deze ko men voor Zondag in de gezinnen. Bij abui zen gelieve men zich tot de bestuursleden te wenden. Steun kleine boeren. De plaatselijke commissie voor Steun aan Kleine Boeren, is samengesteld als volgt: Wethouder On derwater, voorzitter, de heeren A. C. Paar- dekooper en P. Berg leden, resp. als ver tegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties. Als secretaris is aan deze commissie toegevoegd de heer Smeets, gemeente-secretaris. Speldjesdag. Aan den R. K. Vrouwen bond is vergunning verleend tot het hou den van een speldjesdag op Zondag a.s. Straatverlichting. Door de bewoners van het park „Die Leijthe" en van de Bes jeslaan is een verzoek aan den Raad ge richt om ter plaatse straatverlichting aan te brengen. Verhoogde uitkeering gemeentefonds Naar we vernemen ontvangt de gemeente eene verhoogde uitkeering uit het Gemeen tefonds voor 1938'30 ten bedrage van ongeveer 1370. Opening garage Welp. Gistermiddag is de nieuwe garage van den heer H. Welp officieel geopend. Nu twee jaar geleden begon de eigenaar van deze nieuwe motorherstelplaats in een loods. De bouw van 35 huizen aan den Schenkelweg, de plannen tot het omleggen van de weg door de Provinciale Waterstaat gaven gelegenheid en aandrang tot het bouwen van het nieuwe pand over te gaan. Dat de stichting van een bedrijf tot het herstellen van auto's en motoren hier een behoefte was bleek wel door de groei van deze jonge zaak. Feestelijk werd dan ook de zaak geopend en wij mochten ons verlustigen aan de mooie luxe wagens die tusschen de vele bloemen stonden opgesteld. Ook de minder luxe exemplaren hadden een plaatsgevon den. Zoowel herstelplaats als winkel zijn naar de nieuwste eischen ingericht. Het bestuur van de Hanze liet zich door voorzitter en secretaris vertegenwoordigen om de gelukwenschen uit te brengen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10