RIJNSTREEK ZATERDAG 23 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 TER AAR. DE NOOD IN DE VEENSTREEK. Gisteravond, Vrijdag, werd in het Parochiehuis een groote bijeenkomst gehouden van het kringbestuur van den L.T.B., omvattende de aldeelingen Roelof arendsveen, Kwakel, Noorden en Ter Aar. Hierbij waren naast voor noemde vereenigingen tegenwoordig de Algemeen Geestelijk Adviseur, prof. Cleophas, ir. Ausems, en afgevaardig den van de drie veilingen uit deze om geving. Lang en breed werd gesproken over den noodtoestand, welke voor velen on houdbaar wordt, vooral in deze Veen- streek. Besloten werd nogmaals, aan de hand van een uitgebreid cijferma teriaal, de betrokken autoriteiten te wijzen op de scheeve verhoudingen, ontstaan door het vigeerend bereke ningssysteem. Ook zal een audiëntie bij den Minister worden aangevraagd. Uitvoerig verslag volgt. RIJPWETERING. Crisis-steun B. De opbrengst van de alhier gehouden collecte ten behoeve van een extra-uitkeering aan Crisis-steun B heeft opgebracht 49.67. SASSENHEIM. Personalia. Onze vroegere noot, de heer W. v. d. Voort Czn., is deze week te Roermond beëedigd tot onbezol digd rijksveldwachter. Vertraging. In verband met het om leggen van de trambaan, die te zijner tijd langs de nieuwe rijksweg gelegd wordt is men thans bezig de betonpalen te verwij deren en daarvoor ijzeren palen te plaat sen. Gistermiddag is een der voedingsdraden van een paal losgeraakt, de draad werd door de oeugel van een passeerende tram losgerukt, waardoor het verkeer werd ge stagneerd. Na eenigen tijd was het euvel verholpen. STOMPWIJK. Hanze. De R. K. Middenstandsveree- niging „De Hanze", hield Donderdagavond 8 uur, een ledenvergadering in Café „De Gouden Leeuw". De voorzitter, de heer Beekman, verwel komde in het bijzonder kap. Klaver, die na de voorlezing van de notulen geïnstal leerd wordt. Met hartelijke woorden vraagt de heer Beekman, den Geestelijk Adviseur, diens bijzondere belangstelling voor de jonge vereeniging. Kap. Klaver dankt den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden en houdt vervolgens een rede over „Naastenliefde en samenwerking van de parochiëele mid denstanders". In zijn rede geeft spr. een duidelijke uiteenzetting, welke belangrij ke taak iedere middenstander in zijn plaatselijke organisatie heeft te vervullen. De voorz. dankt den geest, adviseur voor zyn leerzame woorden. De heer Beekman brengt een keurig verzorgd verslag uit van de Centrale Raadsvergadering. Tot afgevaardigde voor den C. R. wordt benoemd de heer C. Waayer, als plaatsvervanger de heer L. Luiten. Met algemeene stemmen wordt een sub sidie toegestaan voor de in Voorburg te houden Handelscurus. Van de rondvraag werd eenig gebruik gemaakt. WARMOND. Retraite-club. De Retraite-club „St. Aloysius" alhier hield een algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer Th. Weyers. De datum van de te hou den retraite werd vastgesteld van 28 tot en met 31 December. Zij, die op dezen tijd door persoonlijke omstandigheden, niet aan deze retraite zouden kunnen deelnemen, kunnen zich in verbinding stellen met het bestuur, dat dan de noodige maatregelen zal nemen om aan de bezwaren tegemoet te komen. S.M.C. In de gehouden vegadering van. de sportclub S. M. C. is als secretaris be noemd de heer G. van Elburg, alhier. De heer van Elburg is voor de vereeniging geen onbekende, want meerdere malen heeft gij getoond voor S. M. C. een warme sympathie te voelen. Warmonds Fanfare. Als bewijs voor erkentelijkheid voor het zeer bijzondere geschenk in den vorm van een aantal in strumenten door den heer mr. E. E. Mui ten aan de Warmondsche Fanfare alhier, ligt het in de bedoeling den milden gever heden een serenade te brengen. ZOETE RMEER. Steunverleening kleine boeren. Naar wij vernemen, wordt door het ge meentebestuur een onderzoek ingesteld naar de wenschelijkheid om voor deze gemeente al of niet een commissie in het leven te roepen voor de steunverleening aan kleine boeren, zooals die onlangs door de Ministers van Sociale en Econo mische Zaken in het leven is geroepen. Belanghebbenden, die meenen voor deze regeling in aanmerking te kunnen komen, kunnen zich voor nadere inlich tingen wenden tot de Secretarie. Aange- teekend wordt nog, dat de regeling niet geldt voor kleine tuinders. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chantage. Gisteren werd door de politie alhier aangehouden zekere L. als verdacht van het plegen van chantage. De man heeft een werkgever alhier weten te dwingen, onder bedreiging onthullin gen uit diens privé-leven te zullen doen, hem als reiziger in dienst te ne men, terwijl hij het slachotffer boven dien een belangrijk bedrag aan geld heeft afgeperst. De gedupeerde heeft hiervan gisteren aangifte gedaan bij de politie, die L. heden op transport heeft gesteld naar Den Haag, alwaar hij zal worden voorgeleid voor den Officier van Justitie. Postduivententoonstelling. De ten- toonstellings-club „De Gevleugelde Vrien den" is voornemens op 24 en 25 Novem ber haar j aarlij ksche clubtentoonsteliing te organiseeren. AARLANDERVEEN Pluimveevereeniging. Door de pluimveevereeniging „Eendracht" werd gis teravond vergaderd in de zaal van den heer W. v. Berg. Na notulen en ingezonden stukken werd de jaarlijksche pluimvee-tentoonstelling te berde gebracht. De meeningen over het al of niet houden der tentoonstelling, lie pen ver uiteen. De heer J. v. d. Lijn, voor zitter, vond het een bijna onmisbaar iets voor den bloei der vereeniging. Maar aan gezien de laatste jaren aanmerkelijke te korten moesten worden geboekt, werd er dit jaar vanaf gezien. Op 20 Jan. zal het 10 jaar geleden zijn, dat de pluinmveever- eeniging werd tot stand gebracht. Haar nut tige uitwerking op het terrein van de pluimveehouderij is alleszins gebleken. Jammer, dat dit door velen niet wordt be grepen en gewaardeerd. Op vorengenoemde datum zal een feest- vergadering worden uitgeschreven, welke waarschijnlijk wordt opgeluisterd door een humorist en accordeonist. Op 18 Jan. zal de verloting plaats hebben, voorafgegaan door een film van Sluis. Landarbeidersbond. Gisteravond was de Ned. Chr. landarbeidersbond in verga dering bijeen, geleid door den voorzitter, den heer H. de Rooi. Bij de bespreking van het looncontract werd er op attent gemaakt, dat dit op ver schillende wijzen werd overtreden. De voorzitter, de heer H. de Rooi, die aftre dend was, werd niet herkozen, doch in zijn plaats werd uit de vergadering de heer Vochteloo als opvolger aangewezen, die de functie aanvaardde. Bazar. De algemeene muziekvereeni- ging „Excelsior" is voornemens 1, 12 en 13 Nov. een bazar te organiseeren ter ver sterking van de kas. ook door het bestuur een lid zal worden gekozen. Hierna werd besproken een comité te vormen voor den feestavond van de plaat selijke vereeniging, welke in September 1938 haar 25-jarig bestaan viert. Deze feest viering vergt een uitgebreide regeling, zoo dat de voorzitter de vergadering voorstel de nu reeds haar meeningen te uiten. De heer W. C. Verbakei stelde voor de contri butie voor een jaar te verhoogen om zoo doende een extra spaarpot te vormen, waarmede alle aanwezigen het eens wa ren. De extra-bijdrage zal echter vrijwil lig zijn. In het voorbereidend comité wer den gekozen de heeren W. C. Verbakei, C. Barendsen en A. H. Boekraad. Hierna slui ting. HAZERSWOUDE. Inzameling. In deze gemeente zal een inzameling worden gehouden voor de ver strekking van kleeding, schoeisel en dek king aan werklooze gezmnen. De ingezetenen worden opgewekt om deze collecte voor hun werklooze medemenschen ii. ruime mate te gedenken. KOUDEKERK Jubileum. Woensdag 27 October a.s. heeft de heer C. Ravensbergen den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaar geleden in dienst kwam bij de fa. C. M. Oppelaar al hier. Inenting. Donderdag 28 Oct., des nam. te 2 uur, zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid opengesteld worden tot kostelooze inenting en herinènting. Men vergete vooral niet om trouwboekje der ouders of geboortebewijzen der kin deren mede te brengen. Geboren: Hermanus z. van K. Schel- lingerhoud en M. Oosteróm Henny Adrie en Johannes Cornelis z. en d. van C. v. d. Bijl en Maria de Bruijn. Overleden: Aaltje Keijzer 61 j. erht- genote van J. Ravensbergen BOSKOOP. Hanze. Gisterenavond kwam de Han ze bij elkaar in het R.K. Verenigingsge bouw. Na opening door den voorzitter, den heer A. H. Boekraad, die alle aanwezigen welkom heette, werden de notulen der vo rige vergadering voorgelezen door den se cretaris, den heer J. Mens, welke onge wijzigd werden goedgekeurd. Hierna kwa men eenige ingezonden stukken. De Ten- loonstellingsvereeniging Boskoop vraagt om eenige bijdragen in het waarborgfonds. De voorzitter stelde voor, in 1938 weer mede werking te verleenen en 10 bij te dragen, welk bedrag echter slechts beschikbaar kan worden gesteld, wanneer er een tekort blijkt te zijn. De aanwezigen konden zich hiermede ten volle vereenigen. Vervolgens wordt de beschrijvingsbrief behandeld van de op Donderdag 28 Oct. te houden Centrale Raadsvergadering, in den Dierentuin te Den Haag. De heer C. Barendsen vroeg of nog schrif telijk bezwaren konden worden ingediend. Spr. wenschte n.l. verandering in de Ja- nuari-uitverkoop, om den datum van 2 Jan. te verschuiven met het oog op de moei lijkheden na Nieuwjaarsdag en andere feestdagen. Het bestuur zal alsnog probee- ren om deze datum pl.m. een week te doen verschuiven en zal deze wensch aan het Centraal Bureau mededeelen. Naar aanleiding "der begrooting voor den Centralen Raad vroeg de heer F. Jansen, of de loonen aan het Centraal Bureau dezelfde waren gebleven. Spr. vond deze aan den hoogen kant en stelde voor om de con tributie der leden te verlagen. De voor zitter meende echter, dat dit voorstel op den Centr. Raad weinig succes zal heb ben. Hierna werd behandeld een supplement van de agenda op punt 10a, en punt 12, het welk hoofdzakelijk betreft het cadtaux- stelsel, dat beteugeld dient te worden en zoo mogelijk afgeschaft. De voorzitter deelde mede, dat tegen de plaatselijke vereeniging „het Midden", dat een georganiseerd cadeaustelsel is, door andere Middenstandsvereenigingen wordt voorgesteld een tegenactie te beginnen met medewerking van de R.K.M.V. In Hotel „Neuf" is hier lang en breedvoerig over gepraat, doch zonder resultaat. Er zal nu een comité gevormd worden uit de drie Middenstandsorganisaties, dat zal probee- ren deze actie tegen te gaan. Hierover zal Dinsdag worden beraadslaagd. Dit comité is bedoeld als controle op de plaatselijke Middenst.vereen. Als afgevaardigden naar dit comité werden door stemming geko zen de heeren B. Houtman als bestuurslid en de heer A. J. Vlasman uit de leden. Hierna werd gekozen uit de vergadering een afgevaardigde naar de vergadering van den Centralen Raad. Na stemming werd aangewezen de heer T. J. Jansen, terwijl GEMEENTERAAD Voor de vierde maal, in twee weken tjjds, kwam de Raad dezer gemeente Don derdagavond 7 uur weer bijeen in open bare zitting. Aanwezig waren alle leden. Als eenig agendapunt kwam aan de orde: Behandeling ambtenarenreglement. Bij de voorbespreking gaf de heer Zon als zijn meening te kennen, dat in 1932 met zorg een ambtenarenreglement was samenge steld. Het oude had wel gewijzigd kunnen worden. Nu staan we weer voor nieuwe onkosten, daar er eenige artikelen niet meer in voldoen. Spr. vindt het niet noo- dig daarvoor het heele reglement voor onderste boven te gooien. De heer Welte vreden zegt: dat dit reglement 's ministers instemming heeft en het door den pen- sioenraad is gecorrigeerd. De heer van Beek geeft als zijn meening te kennen, dat er heel veel goeds in het nieuwe regie- j ment staat, en dat de redactie veel beter is als van het oude. De heer Zon doet het voorstel het oude te handhaven en dan het oude te wijzigen. De heer Weltevreden handhaaft zijn voorstel, het nieuwe te behandelen. Spr.. zegt er eenige nieuwe artikelen in te vinden en die wil behou den. De heer de Wit steunt het voorstel van den heer Weltevreden. De heer van Doorn zegt, dat de heer de Wit in 1932 zei, dat er zooveel papier voor noodig was, maar hij er nu voor zal zijn het nieuwe te behandelen. De heer Zon, ziende dat zijn voorstel niet ondersteund wordt, trekt het in. Bij de behandeling van het 137 artikelen tellende reglement, ontstond nogal eenige discussie. De heer v. Beek wil art. 6, waarin staat dat een ambtenaar of werk man zijn belangen kan laten behartigen, door een afgevaardigde van zijn afdee- lingsbestuur en deze door B. en W. in gehoor moeten worden ontvangen, veran- i derd zien in: afgevaardigden van het noofdbestuur. De heer v. Beek vindt het verkeerd, dat een werkman of ambtenaar, i de eene keer dit, en dan weer een ander I naar B. en W. kan sturen om die lastig te vallen. De heer Weltevreden kan zich met het voorstel van den heer v. Beek niet ver- eenigen. Spr. zegt, dat dit niet lastig is. De menschen komen er om hun zaak be hartigd te zien, en hij begrijpt niet dat een afgevaardigde van een afdeelingsbestuur i niet zou mogen komen pleiten. Spr. zegt, I dat toch niet voor ieder kleine zaak een hoofdbestuur kan komen. De heer Zon wil het heele artikel geschrapt zien. Spr. vindt het allemaal maar strijdorganisaties. Hier dient nu de heer Lunenburg den heer Zon danig van repliek. Artikel 6 in stemming gebracht zooals 't opgenomen was in het nieuwe reglement, wordt aangenomen met 9 vóór en 4 te gen, en wel de heeren Zon, v. Doorn, de Wit en v. Beek. Het voorstel van den heer v Beek wordt met 4 vóór en 9 tegen ver worpen. De voornaamste wijziging was wel, dat de Raad met 7 tegen 6 st. aan nam, de invoering van een permanente commissie van georganiseerd overleg. Nadt nog enkele kleine wijzigingen in het reglement waren aangebracht, werd het geheele reglement in stemming ge bracht en aangenomen met 7 stemmen vóór en 6 tegen. De heeren de Wit, v. Beek Zon, v. Doorn, de Vries en Sonnevelt stem den tegen. Het nieuwe reglement zal 1 Januari '38 in werking treden. De heeren Smits en Weltevreden danken den Raad voor het door hen genomen besluit. De heer Sonne velt, voorzittera der Commissie, dankt de leden, voor het trouwe bezoeken der com missievergaderingen, waarbij weieens ver- schil van meen'ing was, maar toch altijd een prettige stemming heerschte. Bij de rondvraag vraagt de heer Zon of de voorzitter hem kan inlichten, waar of I het 2 paar geleden bestelde wek-alarm- I systeem blijft. De voorzitter zegt den heer Zon, dat de Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 22 October. In de afgeloopen week zijn de lijsten voor afkoop van boomen en planten door de Ned. Sierteeltcentrale rond gezonden. Was het vorige jaar 300 000 beschik baar gesteld voor alle kweekers in Neder land, dit jaar is het ƒ200.000 met als ge volg, dat de prijzen (welke toch al aan den lagen kant waren) met 20 tot 30 pet. voor de meeste artikelen verlaagd zijn. Vanzelf gaf dit een groote teleurstelling voor de kweekers, daar de meeste prijzen nu ver beneden productie-prijs staan. Nu kan men wél zeggen, de kweekers behoeven niet aan de N.S.C. te verkoopen wanneer hun de prijzen te laag zijn, maar om eenigszins de exploitatie-kosten te dek ken, zijn vele kweekers genoodzaakt om de planten, welke niet door den handel ge kocht worden, tegen elke prijs te verkoo pen, vooral de kweekers welke regeerings- crediet hebben en voor de rente hiervan moeten zorgen. De bloemenhandel is deze week ook te leurstellend geweest, vooral de tros-Chry- santhen, hiervan zijn op de veiling van Woensdag jJ. ca. 1000 bos doorgedraaid, de soorten Normandië, Correct en Juliana waren onverkoopbaar, Vrijdag ging het weer beter. De rozenaanvoer neemt steeds toe en in goede kwaliteit. Zoo waren er mooie partijtjes Wendland en Phoebe welke resp. 67 ij 87 ct. p. bos opbrachten. Rosalandia was ook goed vertegenwoor digd en werden tot 46 p. bos afgedrukt, evenals Mad Butterfly, welke tot 42 ct. p. bos deden. Ook zagen wij mooie Steward en Edith Helen, welke resp. 51 en 56 ct. p. bos op brachten. Wilh. Kordes, Bouché, Kilham en Queen Mary werden slechts in enkele bossen aan gevoerd. Vierlanden, een mooie roode roos, werd tot 41 ct. p. bos afgedrukt. Van Polyantha-soorten waren ook geen groote partijen aanwezig. Alleen de Rosa-Mundi muntte uit en werden tot 83 ct. p. bos afgedrukt, even als Ingar Ohlson, welke tot 60 ct. p. bos op konden brengen. Grootbloemige Chrysanthen waren ook goed aangevoerd, doch konden niet hooger komen dan 9 ct. p. stuk. De tros-Chrysanthen 'met groote kwan- tums gingen (zooals gezegd) slecht, met als gevolg een lage prijs. De Clematis-aanvoer gaat achteruit en hadden voor den tijd van 't jaar een lage prijs. De Physalis-aanvoer is zoo ongeveer af geloopen, de best werden tot 17 ct. p. bos afgedurkt. Nog waren er een paar partijtjes eiken blad. maar aangezien dit een toegiftartikel is bij de gr. bl. Chrysanthen, werden de bossen goedkoop verkocht. Hier volgen de prijzen der hoofddagen. Rozen 18 20 22 Pechtold 39 37 42 Wendland 62 67 65 Hadley 45 50 53 Claudius Pernet 50 16 48 Briarclif 31 33 30 Butterfly 36 42 36 Steward 51 42 47 Wilh. Kardes 26 Mme Jules Bouché 24 23 19 Rosalandia 46 45 42 Florex 35 36 35 Phoebe 87 65 Byou 27 27 23 Chas B. Kilham 30 23 Edith Helen 53 56 47 Aug. Noack 21 29 27 Else Poulsen 31 30 23 Gloria Mundi 30 18 21 Ellen Poulsen 18 18 12 Paul Gram pel 32 16 32 Rosa Mundi 80 83 71 Ingar Ohlson 51 52 60 Queen Mary 23 25 Pink Perfection 44 45 Vierlanden 41 38 41 Chrysanthen, grootbl. 90 100 80 Idem tros 15 10 23 Pernettia 68 50 40 Eikenblad 8 8 Sneeuwbessen 15 Physalis Franchettii 16 17 13 Gerbera 25 Clematis Durandii 180 170 160 Clematis Durandii 15 idem Prins Hendrik 180 170 160 idem Ie Coultre 120 160 idem Lazurstern 80 zaak nu wel spoedig in orde zal zijn. Met het ondergrondsche net wordt groote spoed betracht. De heer Weltevreden kwam daar op nog met eenige kwesties betreffende de salarisregeling. De raad wenscht daar ech ter niet verder op in te gaan. De voorzit ter sloot hierna de vergadering. Voorvork gebroken. Gisterenmiddag begaf zich mej. A. Borsboom per fiets op de Singel. Hierbij kwam zij, daar de voor vork brak, ernstig te vallen. De ontboden geneeshMr achtte overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis noodzakelijk. Aldaar werd geconstateerd, dat zij een hersenschudding bekomen had. ZOETERWOUDE. Jubileum. Op 26 October a.s. viert de heer Th. Ammerlaan het feit, dat zijn zaak 50 jaar geleden door zijn vader, den heer J. Ammerlaan, werd opgericht. De oude heer Ammerlaan kan met vreugde terug zien op dit gouden jubileum. Wel klein begonnen, was zijn zaak van den aanvang af al het kleine warenhuis van de Weipoort, want vooral in de ver scheidenheid van artikelen moest de op richter in de toen nog kleine buurtschap zijn omzet groot maken. Naast de opzet van manufacturenhandel, kruidenierswaren en huishoudelijke artike len, was de graanhandel eindelijk het hoofdbedrijf, welke zich spoedig tot in den verren omtrek uitbreidde. Nog zien wij de heer Ammerlaan met zijn bonte paard de lange tochten maken, waarvan nog altijd de goede herinnering voortleeft, dat voor elke brug de voerman van de bok sprong om achter de wagen zijn trekdier duwend te helpen om de zware vracht over de brug te brengen. De jubileerende firma heeft bij dit feest aan alle cliënten een cadeau aangeboden: een mooie en zeer practische aschbak, waarop de jubeljaren 18871937 met fir ma-naam gegrifd zijn. Verkooping. Ten overstaan van nota ris S. J. Ruizeveld had gisteren de verkoo ping plaats van een huis met grond, be plant met houtgewas, en geschikt voor bouwterrein, alsmede 9.29.97 Hectaren uit muntend weiland, geschikt voor tuinland liggende in den Oostvlietpolder langs de Viiet, onder Zoeterwoude. Het huis werd opgehouden; de grond werd verkocht voor f 22.000.aan M. van Dam t<. Oegstgeest. ZOETERWOUDE (Dorp). Dammen. De uitslag van de gister avond gehouden simultaan-wedstrijd in het dammen tegen J. Wortman uit Hazers- woude is als volgt: Gespeeld 14 partijen, waarvan 10 gewonnen, 1 remise tegen M. v. d. Meer uit Zoetermeer en 3 verloren van W. v. Gerven, T. v. Leeuwen en J. Bosman. ZEVENHOVEN. Staatspartij. Vrijdagavond hield de afd. Zevenhoven van de R. K. Staatspartij haar reglementaire ledenvergadering in het Bondsgebouw. De voorzitter, de heer A. P. v. d. Weij- den. liet even de revue passeeren de ge- nouden Tweede Kamer-verkeizingen, die bijzonder goed zijn uitgevallen voor de R. K. Staatspartij, ook in onze eigen ge meente. Er waren maar 3 stemmen zoek, j en deze kunnen nog bij de ongeldige ge weest zijn. De secretaris, de heer A. J. de Groot H. Pz., kreeg nu gelegenheid om de notu len te lezen; deze worden met dank voor de juistheid goedgekeurd De afgev. naar de Kamer-Centrale, de heer Kerkhoven, gaf e enverslag van de gehouden vergade ring. Thans was aan de orde candidaatstelling voor het bestuur der Kam er-Centrale. Het bestuur stelde voor de heeren Bader, van B er kei, Houdijk, Kortekaas, Heemskerk, Bolsius, Loerakker, v. Mil, aftredende, en Schaminee, Woubrugge. Deze heeren wer den met algemeene stemmen canaidaat ge steld. De eere- voorzitter, de Pastoor, komt ter vergadering en wordt door den voorzitter verwelkomd. Het volgende punt was aftreding van het geheele bestuur (reglementair). De aftre dende heeren A. P. v. d. Weijden, E. J. Oost- dam, H. J. Bos, W. Kerkhoven, G. Maurits, II. J. Blom en A. J. de Groot H. Pz. werden met meerderheid herkozen. Tot voorzitter uit het voltallig bestuur werd herkozen de heer A. P. v. d. Weijden. Tot afgev. en plaatsvervanger naar de Kamer-Centrale en Prov. Staten werden aangewezen de heeren W. Kerkhoven en L. J. Bos. Nu was aan de orde: voorloopige bespre king stemsysteem. De voorzitter zeide dat het puntenstelsel voor de verkiezing voor gemeenteraadsleden een bron is van on genoegen. Van het Centraal Bestuur is aan geraden naar een ander systeem uit te kijken. Het bestuur heeft een ander model uitgedacht, dat allen zal bevredigen: n.l. 2 werkgevers en 2 werknemers in 2 kolom men, in elke kolom 2 hokjes zwart maken, niet meer en niet minder. De heer Bouwmeester zeide dat deze re geling goed is, maar hij had een ander idee, namelijk ieder zijn eigen candidaat te laten stemmen. Spr. wilde liever een hokje zwart maken. Het bestuur ontried dit voorstel ten sterkste, omreden, dat er dan dwang wordt uitgeoefend en de stemming moet vrij blijven. Er werd nog lang gepraat, maar daar dit een voorloopige bespreking is, zal ieder er nog eens rustig over nadenken. Hierna sluiting. Na afloop verdeelde het bestuur de func ties; in deze verdeeling kwam geen wijzi ging- Groene Kruis. Gisteravond had in café Smit de jaarvergadering plaats van het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer van Baren. Aanwezig waren vier leden, buiten het bestuur. De penningmeester, de heer Slingerland, bracht verslag uit van zijn financieel be heer. Het ledental bestond op 1 Oct. 1937 uit 130 leden. De inkomsten waren per 16 Oct. 16.36, contributie f 140.—, samen 156.36. Uitgaven f 127,94, alzoo een voor- deeilg saldo van 28.42. Het saldo in kas bedraagt thans 624.33 1/2. Dr. Lucardie brengt nu verslag uit omtrent het ma teriaal, waarbij blijkt dat de hoogtezon bij 2 patiënten is toegepast. De ziekenbrancard heeft weer vele diensten bewezen en de 3 ligtenten zijn allen gebruikt. Aan den E.H.B.O.-cursus nemen 11 personen deel. Tot afgevaardigde centrale vergadering Rotterdam, w^rdt dr. Lucardie en als plaats vervanger de heer Slingerland benoemd. De agenda bevatte voorts bestuursverkie zing. De heeren G. v. Tricht en A. Lucar die werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot verificateurs wer den benoemd de heeren P. S. v. d. Bijl en A. H. de Groot. Na rondvraag sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7