ZATERDAG 23 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG- 10 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFDEELING LEIDEN EEN SCHITTERENDE AVOND VOOR DE R. K. VROUWENBOND. Donderdagavond 28 October om 8 uur zal Pater Verheggen, de Directeur van het Secretariaat der Surinaamsche Missie, Goudscherijweg 123, te Rotterdam, voor den R. K. Vrouwenbonu afd. Leiden een voordracht door lichtbeelden verlucht, komen houden in de foyer van den Burcht alhier, over het heerlijke werk van chris telijke naastenliefde, de melaatsenverple- ging door de R. K. Missie in Suriname. Deze voordracht zal ons een juist beeld geven van de vreeselijke ziekte der arme melaatschen en van het lijden der arme geslagenen, maar zij zal ons tevens glan zend, lichtend voor oogen stellen de heer lijke, sterkende kracht van onzen H. Gods dienst, die aan deze arme ongelukkigen kracht en troost schenkt in hun lijden. Wij zullen leeren kennen en bewonderen den zelfopofferenden arbeid van den priester en de liefdezuster in dit oord van besmet ting en lijden. Wat niet het minst zal treffen, is de kracht van de vrouw door Gods liefde ge sterkt. Niet lettend op de walging, welke de melaatschheid de natuur noodzakelijk inboezemt, geeft de vrouw in de persoon van de liefdezuster zich met geheel haar schoon en sterk vrouwenhart aan de arme ongelukkigen. Met rechtmatigen trots zullen wij zien, wat de christelijke liefde, de liefdadigheid van Neerlands Katholieken in de Missie van onze Nedrelandsche Kolonie Suriname heeft tot stand gebracht. Het Bestuur van den R. K. Vrouwenbond vertrouwt vastelijk, dat de leden niet zullen verzuimen, om deze indrukwekkende lezing over het schoonste werk der christelijke charitas bij te wonen. Voor deze gelegenheid hebben ook niet- leden toegang. Geen kinderen. Brengen wij door een groote opkomst aan de Vrouw-Liefdezuster onze hulde en on zen dank! Tot onzen grooten spijt kunnen wij voor dezen keer den avond van den Bond voor Groote Gezinnen niet aanbevelen. Wy zou den ons eigen werk daardoor afbreuk doen. De Katholieke agenda schijnt nog niet ge noeg door te werken. Ons programma is tijdig genoeg publiek gemaakt. ONZE NIEUWE ACTIE! Warm eten! Vermoeid van de zware dagtaak komt vader thuis! 't Was een heel karwei geweest, 's mor gens reeds zeer vroeg 't was nog don ker de deur uit, want de lading moest dien dag reeds bijtijds bezorgd worden, en 't was, als alles meeliep, toch minstens vier vijf uur rijden naar Winterswijk. De lossing zou ook nog wel eenigen tijd vor deren. 'n Vieze, druilerige regen den geheelen dag; de boomen lieten hun bladeren vallen, 't was glad op den weg, 't slipgevaar groot. Oppassen was de boodschap. Het rijden met den langen trailer was verre van gemakke lijk. Zijn gedachten moesten bij den weg blijven, maar toch dwaalden ze onder den rit zeer dikwijls naar huis af, waar hij rond zijn vrouw drie kleine kleuters in zijn verbeelding zag rondscharrelen. De vierde, de oudste was reeds op school, ze was de vorige week zeven jaar geworden. Hij ver heugde zich erover, dat alles goed ging. Maar toch trok zich zoo nu en dan een diepe rimpel over zijn voorhoofd, 't Waren zorgen, die hem kwelden, zorgen over het geen er over eenige weken te gebeuren stond. Wel verheugde hij, zoowel als zijn vrouw, zich reeds over dit blijde gebeuren, maar toch haperde er iets Hij kon er zich niet van losmaken. Zoo was het den ge heelen dag gegaan. De wagen is weer thuis. Het werk is af- geloopen en hij spoedt zich vlug en blijde huiswaarts, 't Is zeven uur. Moeder heeft reeds met de kinderen gegeten. Piet voelt zich al een groote jongen tegenover Jantje, die nog maar drie jaar is. Hij is er ook al vijf. Trotsch staat hij op den uitkijk voor het donkere venster, zooals hij dit gewoon is. Een vreugdekreet: „Vader is er!". Moeder slaakt een zucht van verlichting. Eiken dag opnieuw, als vader uit is, voelt ze zich ongerust. „Er gebeuren zooveel on gelukken langs den weg". De deur gaat open. Zes kinderbeentjes stormen op hem af, zes kinderarmpjes strengelen zich om zijn hals. Hij torst het vrachtje liefdevol, het kan bij al die vrachtjes, welke hij van daag reeds gedragen heeft, wel bij. Daar komt om 't hoekje van de huiskamerdeur Paulientje in haar nachtponnetje aange waggeld. Slechts goed één jaar wil zij er ook bij zijn. De kluwen lost zich op. Aller belangstelling geldt thans haar! Vader tilt ze in de lucht, geeft ze een paar ferme zoe nen en gaat omstuwd door het restje naar binnen. Moeder heeft reeds gauw bij den eersten kreet het petroleumstel opgedraaid. „Vader zal wel trek hebben". Met zorg heeft ze zijn hapje warm gehouden, 't Is zijn lieve lingskostje. Hutspot! Ze wil hem verras sen. 't Petroleumstel geeft een gezellige warmte. Het kan niet lijden de kachel al aan ie maken. Blijde verwelkomt ze haar man. Allen beijveren ze zich iets voor vader te doen. Annemieke neemt zijn pet en jas, Piet duwt hem in een stoel en maakt zijn schoenen reeds los, Jantje en Paulientje komen hand in hand elk met een dikken pantoffel aangedragen. Moeder roert het pannetje. Annemieke haalt uit vader's over jas nog een overschotje van de boterham men, welke moeder den vorigen avond reeds voor hem had klaargemaakt. Een beetje oud en droog geworden, ,,'t Is een Winterswijk- j sche boterham", zegt vader, „daar komt hij nu vandaan". Allen vechten om een stukje, 't Was feest! Wat was die lekker! Vader gaat nu naar het keukentje en knapt zich bij den gootsteen eerst eens lek ker op. Annemieke heeft intusschen het eten klaar gezet. Moeder is er bij gaan zit ten. Ze heeft reeds den heelen dag gestaan en dat valt haar niet zoo gemakkelijk meer. Vader zet zich aan tafel, 'n Kort gebed, 't Is even heel stil. Wat in de schaal op tafel zit, L geen geheim meer voor hem. De reuk heeft dit reeds lang verraden. Althans hij vermoedt het, maar zegt niets. Het schaal tje gaat open. Een uitroepje: „ha!" En moe der heeft reeds haar belooning. 't Schijnt U smaken. De vier om de tafel kijken elk hapje begeerig uit vader's mond. Om de beurt mag er eens een meedoen, 't Is nu nog fijner dan van middag, vinden ze. Het restje, dat vader overlaat, vindt graag zijn weg. Annemieke ruimt de tafel af. Moeder heeft al reeds een heelen steun aan haar. 't Is intusschen hoog tijd geworden, dat de kleuters naar bed gaan. Haast hebben ze echter niet. Ze rekken het nog graag 'n beetje. Maar vader vinct het laat genoeg. „Bidden, jongens". Ze zetten zich op de knieën. Paulientje zit op moeder's schoot. Jantje moet dich bij Onze Lieve Heertje zitten. Piet doet den hemel geweld aan. De stem van den Pater uit de Hartebrugkerk, dien hij Zondag hoorde, kon er niet bij halen. Vader brengt de kinderen naar hun bedje. „Wel te rusten, moeder". Vier handen, vier zoenen en het viertal gaat naar boven. Paulientje klautert achteraan, vader volgt ze. Zij zijn gauw uitgekleed. De een helpt de ander. Annemieke is daarbij het moe dertje. Veder dekt ze lekker toe, maakt een kruisje over hen, geeft ze een nachtkus en zijn taak is volbracht. Moeder heeft intusschen haar breiwerkje dat Annemieke reeds als een truitje voor haar pop bestemd meent, opgevat. Vader vleit zich op zijn gemak in den leuning stoel naast haar. 'n Glimlach speelt over zijn gelaat, 'n Poos van tevreden stilzwij gen. „Gelukkig ,man dat we nu toch eens recht gezellig zelf voor ons kindje kunnen zor gen. Bij Paulientje ging dit niet zoo mooi". „Neen, 't was 'n nare tijd. Wat 'n zor gen hadden we toen". „Was er de „Hulp in de huishouding en de Baby" niet geweest, dan hadden we helemaal geen raad geweten". „Vrouw, laten we hopen, dat 't zoo blijft. Ik heb nu toch al weer vier en een halve maand werk". „Ja, maar er is toch nog heel wat in te halen, want zoo twee; bijna drie jaar werk loos, dat gaat niet in je kouwe kleeren zit ten". „Nou, er komt nog heel wat te kort. We waren aardig ingeteerd. Maar de kinderen hebben toch allemaal weer kleertjes. Het komt ons nu toch aardig van pas, dat je 'n paar jaartje op de Vakschool hebt mee gemaakt". „Gelukkig wel!" „Ik sta er wel eens paf van. Van een run- derpoot, wat aardappels uien en nog wat maak jij een heel diner klaar". „En ik dacht, dat je het zoo slecht bij me had?" „Nou ja, 't is niet goed al te veel te prij zen. Als ik je alles vertelde, wat ik meen de, zou je veel te ijdel worden". „O, is 't dat?" „Goed, als je dat wil, maar ik vind het toch knap, dat je uit die oude, versleten overall van me nog zoo'n kleintje voor Jan tje hebt weten te halen, 't Staat 'm wat leuk! En dan Piet, die vindt 't fijn in va der's broek rond te stappen. Hij gaat er wat grootsch op. De linker kant is warem pel nog mooier dan de rechter". „Schei nou maar uit, anders zal ik jou ook 'ns in 't zonnetje zetten, schoenmaker, 't Lijkt wel, of je een volleerde schoenlapper bent, zoo keurig zien er de schoentjes uit". „Goed, maar dit haalt toch niet bij An- nemieke's mantel. Die stamt nog uit onzen rijken tijd, toen we elkaar pas kenden. Wat deed je je best om piekfijn voor den dag te komen Dat groen stond je wel aar dig. 't Groen van de hoop En je bent niet in je hoop bedrogen, is wel?" „Nou, dat weet ik nog zoo net niet. Laat ik dat nog maar niet verklappen!" „Ja, als 't goed was, zou ik er ook nog kok bij moeten zijn. Hoe zal 't straks gaan, als de kleine er is? Voor de kinderen en mij komt het wel terecht. Maar voor jou?" „Geen zorgen vóór den tijd, man! Je kunt er toch niets aan veranderen." „Ja, ja. Je denkt er gemakkelijk over. Maar ik weet wel, hoe zwak je dan meestal bent en hoe hard je wat versterkends noo- dig hebt. Als je maar vast eiken dag wat warm eten hadt! Wat heb je met Paulien tje niet gesukkeld! Na drie maanden was je nog niet op streek. En toen kon ik nog den heelen dag bijspringen, 'k Wou, dat ik daar maar iets op wist te vinden, 'n Hulp kan er onmogelijk op overschieten. En thuis [blijven kan ik nog minder". „Niet zoo mistroostig, mannetje! Ik dacht, dat je me graag kwijt was". „Ja, maar 't wil me maar niet loslaten en als 't er op aankomt, wil ik je toch nog niet missen, al was 't alleen maar voor de kleintjes, plaagde vader. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD OUDE ZINGEL 120 tïL *9 DOE2Q/TQGOT 22 ib:ZK4 LEIDEN „Egoïst", beet moeder terug, „neem je krant maar en vertel maar 'ns, wat voor nieuws er is". Vader nam de krant, er was heel wat nieuws. „Je snapt niet, hoé die Leidsche Courant dat allemaal en eiken dag opnieuw weer bij elkaar gehaald krijgt. Wel wat goeds, maar ook heel wat narigheid, vrouw, 'n Vliegtuig verongelukt, 'n Vrachtauto tegen een boom. Twee dooden'. „Man, zul je steeds voorzichtig zijn langs den weg?" Niet te hara rijden? Denk aan je vrouw en kinderen!" „Dus ook toch 'n klein egoïstje. En vrouw, nog een heele rubriek voor jou, van je eigen Vrouwenbond. Maar die lees ik niet, dat moet je zelf maar 'ns doen". Hij slaat ze over. In die rubriek staat ook een kort berichtje over 'n nieuwe ac- van den bond. 't Kindje heeft nog geen naam. 't Is een zusje van de tweeling „Hulp in de Huishouding" en „De Baby", waarvan de eene hulp verleent in de huis houding op tijden, waarin moeder dit niet kan, en de andere voor baby-uitzetjes zorgt De nieuwe actie wil er nu voor zorgen, dat de moedertjes, waarvoor dit op an dere wijze niet mogelijk is, van een warm middagmaal worden voorzien. De etens- bussen zijn reeds door de leden bijeen gebracht. 't Komt er nu nog maar op aan ze voor elk in aanmerking komend gezin gedurende 10 a 12 dagen gevuld bezorgd te krijgen. Lieve leszeressen! Beste leden van den Vrouwenbond! Vooral gij, die het beter kunt doen! Ook uwe mannen mogen dit artikeltje gerust overslaan.'... als gij het maar leest. Leest het dan met aandacht. Laat uw hart even spreken en meldt U aan voor deze actie. Het gaat zoo eenvou dig. Eenmaal per dag, gedurende 10 a 12 dagen, zorgt gij voor warm eten voor het moedertje. Gij doet dit door een deel van uw eigen maaltijd daar te laten bezorgen. Ge kookt dus voor één mondje meer. Wilt ge er nog wat extra's bij doen, een kleine verrassing, 'n aardigheidje 't hoeft niet en 't is zeker niet de bedoeling, dat dit veel wordt dan zal het feest voor haar er des te grooter om zijn. Mocht het wat langer noodig zijn, ze ^eeft dit op bij den bond, en er zal verder voor gezorgd wor den. De bussen kimt ge daar krijgen. Ze worden U, desverlangd thuis gebracht. Het is de bedoeling, dat ze door het gezin dagelijks gehaald en teruggebracht wor den. Ge kunt ze ook zelf in het gezin la ten bezorgen en halen. Is beide onmogelijk dan zal de bond andere maatregelen ne men. Uw goede voornemen behoeft ook hierop niet af te stuiten. Geeft het dan op. Reeds eenige dames hebben zich voor deze actie aangemeld, hetzij voor éénmaal of wel meerdere keeren per jaar. Sommigen zegden haar steun op andere wijze toe. Getracht zal worden de bezorging zoo dicht mogelijk bij te doen zijn, maar het zal niet altijd lukken een adres dicht bij te vinden. Hoe grooter de kring wordt, des te gemakkelijker. Schrijf, telefoneer, of zend uw kaartje, waarop: „nieuwe actie R. K. Vrouwen bond", aan mevrouw J. MandersVer meulen, Boerhaavelaan 12, tel. 292 en U ontvangt inlichtingen, zooveel U wilt. Bui ten de toekomstige moeders is ook de Vrouwenbond U reeds dankbaar! Koningin van den H. Rozenkrans, Troos teres der bedrukten, Moeder des Zaligma kers en ook onze Moeder, smeek voor ons Uwen Zoon en bezorg ons een volle brie venbus. J. M. V. „KATHOLIEK WINTERPROGRAMMA" VAN „KATHOLIEK LEIDEN." Leden, ge weet het: „Er is een Katholiek Winterprogramma". Dit programma is in elkaar gezet door „Katholiek Leiden", waarvan ook uw bond lid is. „Katholiek Leiden" heeft dit winter programma niet zoo maar klakkeloos in elkaar gezet, het deed dit ook voor eigen genoegen. Het deed het met veel zorg en toewijding, het deed het voor U. Het pro gramma zelf moet U dit reeds zeggen. Er zijn drie avonden voor vastgesteld, 't Zijn drie mooie avonden. Hier volgen ze: Zondag, 28 November ^937: „Christus Koning-Herdenking". Spr. Prof. Alph. Ste ger over de „Voor-God-Actie". Maandag, 27 December 1937: „Tooneel- avond door de Vereenigde Haagsche Spe lers. Opvoering van het blijspel: „de Groo te Kans". Dinsdag, 22 Februari 1938: Tooneel- avond door het gezelschap Jan Musch. Op voering van het blijspel: „Job heeft ge duld." Tot slot van dezen vastenavond een ge zellig samenzijn. Deze avonden, welke in de Stadsgehoor zaal gegeven zullen worden, zijn toegan kelijk voor de leden, donateurs en gezins leden tegen betaling van: EEN gulden per kaart voor de Drie Avonden te samen. Ook gij zijt lid. doordat uw afdeeling lid is van Katholiek Leiden. Gij kunt dus hiervan profiteeren en zult dit niet nala ten. De kaarten kimt ge bestellen en betalen bij Mevrouw J. MandersVermeulen, Boerhaavelaan 12, tel. 292. IMTERPAROCHIEELE „VOOR GOD ACTIE". Een 500 brochures werden in de laatste 2 weken afgeleverd. Een zichtzending van nieuwe brochures is aangekomen. Wij noemen hier: „Vrijdenkers", door Pater Wijnand Sluys O.F.M.; deze brochure is voor den prijs van 3 -cent te bekomen. De 3 cents-serie zal binnenkort nog wor den uitgebreid met brochures van den weleerw. heer Henri de Greeve. Deze brochures zijn zeer aan te beve len én om haar actueelen inhoud èn om den geringen prijs. Een zeer goed boek verscheen er over Spanje: „Het Spaansche drama" door dr. M. W. R. v. Vollenhoven, oud-buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister der Koningin te Madrid, met een voor woord door prof. dr. L. Grondijs. In het voorwoord van het Comité van Kath. Actie „Voor God" wordt dit boekje genoemd „De aalmoes der waarheid", waarom de Spaansche Bisschoppen vroe gen aan alle Bisschoppen der wereld. Prof. dr. Grondijs zegt in zijn inleiding, dat dit geschrift van dr. v. Vollenhoven bij uitsek geschikt is, om den onbevooroor- deelden lezer het juiste inzicht bij te bren gen. Dit boekje kunt gij u aanschaffen voor den prijs van 50 cent. „De Kinderkruistocht" is een boek voor onderwijzers en opvoeders. Hier wordt de katholieke jeugd ingeschakeld in de Kath. Actie „Voor God". Practische wenken voor onderwijzers en voor allen, die werken aan de opvoeding van de schoolgaande jeugd. Het is geschreven door J. J. C. Böckling, onderwijzer te Alphen a. d. Rijn. De prijs van dit werkjè bedraagt 50 ct. Behalve deze kleiner en grootere bro chures, kunt gij u nog vele andere, welke reeds vermeld werden, aanschaffen. Bestel-adressen: Lorentzkade 16 en Buys Ballotstraat 63. Volledige inlichtingen omtrent deze actie kunt gij inwinnen bij kap. H. Schra- ma, Lorentzkade 16. Dit Comité, waarvan het secretariaat ge vestigd is te Heemstede en dat in heel het land depots heeft ingericht, voorziet in een ernstige behoefte, welke er in onzen tijd bestaat. Helpt dus aan de verspreiding van lec tuur, door dit Comité uitgegeven; vereeni- gingen door massa-verspreiding, particu lieren door verspreiding onder familiele den en kennissen. H. SCHRAMA, Vice-praeses. GESPREKKEN MET DUITSCHERS. „Saar-G€biet". „Deutsch ist die Saar"; het heeft ge dreund door de radio tot in alle windhoe ken. Het Saarland verviel bij volksstem ming aan het Duitsche rijk en spontaan met o zoo schoone beloften werd den be woners een „herglich willkommen" be reid. We zijn nu een jaar verder en het volk weet, -dat „die Saar" Duitsch geworden is; erger nog, het volk voelt dag aan dag, cat het eén paard van Troje heeft bin nengehaald. Als ooit een streek ontgoo cheld geworden is, dan zeker wel het Saargebied. 't Is weer een van die voor ons Hollan ders zoo onbegrijpelijke motieven van „Deutschland über alles", heel die histori sche daad van die „Volks-Abstimmung". Hoe het alzoo mogelijk is? Daar is vooreerst het feit der meester lijke propaganda. Daar hebben de Duit- schers altijd slag van gehad; parade massa-regie zijn hun lievelings-spelen. Wissen Sie wohl weet u wel.... en dan volgt een heel verhaal, waaruit we de voornaamste kwesties hier releveeren: Ons werd beloofd volledige nakoming van het concordaat. Ons werd beloofd vrijheid en verstevi ging zelfs van het katholiek onderwijs. Ons werd beloofd, dat de katholieke couranten in Saarland anders zouden be handeld worden dan in overig Duitsch- land. Ons werd beloofd volledige handhaving der katholieke jeugd-organisaties. Ons werd beloofd volledige kansel-vrij heid. Aber, was ist es geworden mit diesen schónen Wörter? Woorden alleen, geen daden. Bürckel, de gouwleider, heeft ons schandelijk be drogen; hij heeft het katholieke Saargebied misleid en ondergebracht bij het heidensch Germanendom. „Auch Bürckel hat seine Judas-Rolle sehr gut gespielt". Het is inderdaad een stuk tragiek, dat gouwleiders een katholiek volksdeel zoo kunnen misbruiken. Als je hun prachtige Leloften leest is het alles even mooi. Maar hoe meedoogenloos wreed is dan hun „ge wijzigde" houding, slechts korten tijd daarna. Als je er met Duitsche geloofsgenooten over spreekt is nu wel hun inzicht heel anders geworden. Twee, drie jaar geleden was het nog slechts de oudere generatie, die er geen goeds van verwachtte. Nu zijn ook zeer vele jongeren die mee ning toegedaan. Economisch-sociaal heeft men in het huidige stelsel nog niet alle hoop laten va ren en met zekeren trots wijst men er op het geringer aantal werxloozen. Er schijnt wel voor jaren werk te zijn. Maar op godsdienstig en cultureel gebied hebben de Katholieken net zoo min als de Protestan ten iets goeds te verwachten. De invloed van Rosenberg's onwetenschappelijke we tenschap is zoo groot, dat voor de komen de jaren niet op beterschap gerekend kan worden, menschelijkerwijze bezien. Ook de Saarlanders erkennen dat ten volle. Veelbeteekenend voegde men er echter by: Ohne Gott zur Hölle zonder God naar de verdoemenis. En als jullie nu eens Fransch gebied wa ren geworden? Das nie! Dat nooit! Nu, van dat antwoord stonden we niet ver baasd. Want Frankrijk wordt nog gehaat als de grootste vijand van den wereldoor log. En de status quo? Ja, aber zu spat ja, maar te laat! Is er grooter zelfverwijt denkbaar? S. M. ONTWIKKELING SCLUB „ST. PETRUS CANISIUS" „Wintertijd studietijd". Onder deze leuze willen wij de aan dacht van alle Gezellen, v.n. de jong-Ge- zellen, vestigen op onze ontwikkelingsclub „St. Petrus Canisius". Vele van onze Gezellen weten jammer genoeg zoo weinig van deze ruim 10 jaar bestaande onderafd. Zeer zeker, is 't een onderafd., die niet zoo op den voorgrond treedt; doch de oud-Gezellen weten, wat de ontwikkelingsclub in die 10 jaar op sociaal en cultureel gebied, door haar le zingen en excursies, heeft bereikt. Daarom dat wij bij den ingang van ons Winterpogramma de volle belangstelling vragen van al onze Gezellen, die zich in teresseeren voor ontwikkeling in den al- gemeenen zin van het woord. Wij hopen u dan ook een programma aan te bieden, wat ieder kan bevredigen, en daar de contributie slechts 1 per jaar is, noteeren wy u gaarne als lid. HET BESTUUR. UIT ONS DISTRICT. Lisse I viert Zondag 24 October haar 3e iustrum. Wij wenschen deze vereeniging Gods besten zegen toe. Lisse Hl, Dinsdag 26 October zal de aan sluiting plaats hebben van de nieuwe Ge- zellenvereeniging aan het Centraal Ver band. Wij wenschen deze beginnende ver- eeniging Gods besten zegen voor de toe komst. Maandag 8 November vergadering van Presidenten en Seniores uit het district Leiden. De Presidenten willen wel zoo goed zijn, den middag vrij te houden, de Seniores den avond voor onze districts vergadering. VOOR DE FEESTAVONDEN. Zondag 24 en Dinsdag 26 Oct. a.s. zijn de feestavonden in den Schouwburg van ons gouden Stichtingsfeest. De uitvoering wordt verzorgd door de eigen onderafdee- lingen: tooneelclub „Ad. Kolping" en mu ziekgezelschap „Fr. Schweitzer". De aan vang is precies 8.30 uur. Hier volgen nog enkele mededeelingen. Plaatsbespreking kan op de voorafgaan de dagen gebeuren a 20 cent bij van Zwicht, Breestraat 126; doch op den uit voeringsdag a 10 cent aan den Schouw burg; voor Zondag van 122 uur, voor Dinsdag van 102 uur. Genoodigden worden verzocht zich te wenden tot de Kolpings-Lijfwachters; dan kernen zij zeker op de voor hen bestemde plaatsen. Vestiaire is gratis, dus laat jassen en hoeden etc. in de garderobe. Zonder kaart wordt niemand toegela ten, ook niet op kaarten van een ouderen- avond. Comm. etc. denken vooral aan hun speciaal toegangsbewijs. Kaartverkoop zal plaats hebben heden Zaterdag tot en met Dinsdag uitsluitend aan het Gezellenhuis, Rapenburg 52 en bij v. d. Meel, Pasteurstraat 40a. Het beperkte aantal noopt ons tot deze wijziging. Aan den Schouwburg worden geen kaarten verkocht. Zie verder onder Stadsnieuws. Programma's zijn te verkrijgen k 5 cent. DE PROPAGANDA-AVOND. Een redelijk succes heeft onze propa- ganda-avond opgeleverd, Wij verzoeken den nieuwen leden om zich Zondag-mid dag te één uur te laten inschrijven als toekomstig lid. Wij verwachten hen dan in ons Gezellenhuis. LOTERIJ DER RETRAITECLUB Eén bestuurslid der club zag kans meer dan 300 loten te plaatsen. Prachtig! Club leden, ook gij moet medewerken. Werk zame liefde voor het welzijn uwer mede broeders. Das kleine Witzblatt „U hebt toch een heerlijk beroep ge-» kozen, niets dan schoone dingen te schil'' derenl" „Niet bepaald, ik ben n.l. portret^ schilder".

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10