MIJNSTREEK BIOSCOPEN VRIJDAG 22 OCTOBER 193/ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. Nationale Bond „Het Mobilisatie-Kruis". De algemeene ledenvergadering van den bond „Het Mobilisatie Kruis" werd ge houden onder leiding van den voorzitter den heer C. Koren in Concordia. De voorzitter verwelkomt allereerst de leden, waarna hij in het kort het 10-jarig bestaan memoreert. De feestelijke her denking hiervan zal plaats vinden in Ja nuari, indien de financieele steun van de burgerij wordt verkregen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. v. Schaik, ontleenen wij het volgende: de afdeeling telt ongeveer 280 leden en vele doanteurs. De financieele toestand van de vereeniging is echter niet gunstig, waardoor dan ook door spr. de geldelijke steun van sympathiseerenden en donateurs wordt gevraagt. Door de afd. is aan zieken veel geldelijke steun gegeven. De penningmeester, de "heer W. v. d. Kwaak, doet eveneens een beroep op leden en donateurs de vereeniging meerdere gel delijke steun te geven om tot ee^ waardige herdenking te komen op de jaarvergade ring. De bestuursverkiezing brengt geen ver andering in het bestuur, daar de drie af tredende bestuursleden, de voorzitter, se cretaris en penningmeester wederom wor den herkozen. Als leden van de controle commissie worden benoemd de heeren P. Vonk en H. Stapper. Op de propaganda-avond, die gehouden zal worden in Januari a.s., zullen buiten verschillende hoofdbestuursleden o.m. te genwoordig zijn Majoor Bootsma en Gene raal Kramer, voorz. van den bond. Door enkele leden werd de wensch te kennen gegeven het mobilisatie-kruis te mogen ontvangen. De voorzitter sluit hierna de vergadering. Aanvaring. De bestuurder van een geladen motor-vaartuig kwam gisteren middag met de plecht van het schip in aanvaring met de Alphensche brug, waar door aan de brug eenige schade werd toe gebracht. Voor den onhandigen schipper zal betalen wel de boodschap zijn. Verdwenen? Sedert eenige dagen ver keert een familie alhier in groote ongerust heid over het lot van den 19-jarige W. de*ï. Maandag 11 October is de jongen naar Amersfoort vertrokken voor het vervullen van zijn militairen dienstplicht. Hij heeft zich evenwel niet in de kazerne gemeld en is sindsdien spoorloos verdwenen. De jon gen, die op een pannenfabriek alhier werk zaam is en bij zijn zuster „in de kost ligt", is de Zondag voor zijn verdwijning in ge zelschap van een zwager naar zijn te Vrees wijk wonende ouders gegaan. Vandaar is hij 's Maandags per trein naar Amersfoort vertrokken, doch, zooals gezegd, ontbreekt van hem tot dusver elk spoor. Het aller- wege ingestelde onderzoek heeft evenmin tot eenig resultaat geleid. De verdwijning van den jongen is des te raadselachtiger, daar de J. als een oppassend jongmensch bekend staat. „Zonnestraal". De gehouden collecte ten bate der vereeniging „Zonnestraal" heeft ruim 153.opgebracht. Geboren: Lena Cornelia, dochter van Dirk Gelderblom en Cornelia Aaltje van Eijk; Hendrik Dirk Cornelis,'zoon van Dirk Boot en Jannetje van Wegel; Mark' Jacoba, dochter van Jacob Dwarswaard en Maria Vis;Bastiaan, zoon van Frederik Jurrie Hoogeveen en Antje van der Haven; Cor nelia, dochter van Jacob Pieter Noomen en Trijntje Hoogeveen; Gerrit, zoon van Helene Schultze; Willem, zoon van Cor nells van Schaik en Magteltje de Graaf. Gehuwd: Cornelis Johannes Zierkzee, ud 39 jaar met Maria van der Linden, oud 22 jaar; Gerrit Cornelis van Wilgen, oud 28 jaar met Maartje Wittebol, oud 26 jaar; Jacob Anthoni Oostra, oud 26 jaar met Alida Aletta Roos, oud 23 jaar; Johannes Vergeer, oud 29 jaar, wonende te Bode graven met Catharina Geertruida van Eijk, oud 32 jaar; Ewoud Boender, oud 26 jaar met Gerritje van Zalingen, oud 23 jaar. Overleden: Johannes Hendrikus Hus- kens, oud 92 jaar, weduwnaar van Wilhel- mina Henrica Boelhouwer. Gevestigd: Bernardus M. Geerlings en gezin, smid, Oranjestraat 22, van Am sterdam, Makassarstr. 118 Geertje A. Boer, apothekers-assistente, Wilhelminastr. 25c, van Boskoop, Zijde 164 Mobilia J. Schellingerhout, zonder beroep, Gnephoek 14, van Koudekerk, B 156 Margit Szed- maky, zonder beroep, Oushoornscheweg 138, van Papendrecht, Westeinde 47a Jo hannes Bervoets, landarbeider, Steekterweg 77, van Koudekerk C 12 Cornelia Kloos terziel, dienstbode, Hoorn 188, van Waarder, Dorp No. 126. Vertrokken: Aagje K. van Luinen, dienstbode, Raadhuisstraat 273, naar Bode graven, Oud-Bodegraven 27 Margje C. Vis, zonder beroep, Raadhuisstraat 157, naar Breskens, Molenwater 27 Anthonia S. de Jager, zonder beroep, Oranjeseraat 44, naar Ouderamstel, Bijlemeringkade A 88 k Marinus van Oeveren en gezin, scheepmakerskn., Tuinstraat 17, naar Am sterdam, Reinmatstraat 105 Johanna H. Groen in 't Woud, dienstbode, Ridderbuurt 33, naar Leimuiden, Geerdijk 448 Alida Immerzeel, dienstbode, Dorpsstraat 111, naar Kockengen, Wagendijk 45 Arie Bol, veehouder, Jongk. Coninckstr. 21, naar Zoe- termeer, Zegwaarscheweg 33 Catharina van Leeuwen, dienstbode, Raadhuisstraat 5, naar Leiden, Breestraat 163 Maria Breeveld, dienstbode, Visserstraat 2, naar 's Gravenhage, Zoutelandelaan 13 Gerar- dus C. van Berkel, kruideniersbediende, Ju- lianastraat 28, naar Jutphaas, Const. Er- zergstr. 29 Anna H. J. van Es, zonder beroep, Raadhuisstraat' 44, naar Leiden, Hooigracht 67 Marinus Sluijter en gezin, schipper, aan boord, naar Amsterdam, Lan- gestraat 39 Ida Voordouw en zoon, zon der beroep, Raadwijkstraat 16, naar Haar lemmermeer, Badhoevedorp Catharina J. van Donk, dienstbode, Dwarsstraat 7, naar Amsterdam, Marninxstraat 339 Su sanna C. A. van der Lee, zonder beroep, Dorpsstraat 8, naar Larén (N.-H.), Nool- scheweg 5. BOSKOOP Missie-avond. In de maand Novem ber zal een feestavond worden georgani seerd, waarbij de Volksbondtooneelcluk zal medewerken. Broeder Vincentius (in de wereld de heer v. Hevelingen) zal een lezing met lichtbeelden geven over zijn werk in de missielanden, van Ned. Oost- Indië, inzonderheid Sumatra, waar hij jaren werkzaam is geweest. De baten van dezen avond zijn voor de missie. Moge alle parochianen medewerken om dezen avond te doen slagen. Geboren: d. van S. J. Colpa geb. Kooy z. van R. Ie Clercq, geb. Groene- stein d. van J. Bremmer geb. de Groot Getrouwd: J. H. v. Tol 24 j. en M. de Groot 22 j.. Overleden: J. Ridder 56 j. BODEGRAVEN. Staatspartij. De afd. Bodegraven van dé R.K. Staatspartij vergaderde gisteren avond in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer E. A. Bogaart, opent met een wel komstwoord en spreekt zijn teleurstelling uit over de minimale opkomst. De notulen worden door den secretaris voorgelezen en onveranderd onder dank aanvaard. Het bestuur stelt voor d^ volgende na men in te dienen als candidaten voor be stuurslid der Kamercentrale: H. J. v. d. Poll, uit Bodegraven, J. Ruys uit Woerden, mr. Bolsius uit Leiden, v. Berkel, J. Demer, H. F. J. Brink en J. Wek uit Gouda. Candi daten voor den Partijraad de heeren: Schölvinck, Deerenberg, H. J. v. d. Poll, J. Ruys, mr. Bolsius, A. C. v. Berkel, J. Wek. Evenals is geschied met de afdeeling Zwammerdam, wordt ook hier het bestuurs voorstel, om met November den zeereerw. heer H. de Greeve uit te noodigen om een spreekbeurt te vervullen, met algemeene stemmen aanvaard. Tijdens de rondvraag klaagt een der aan wezigen over den toestand van het laatste gedeelte van den Meyeweg. De heer H. J. v. d. Poll zegt toe, hierover besprekingen te voeren. Hierna sluiting. Werkverschaffing in Duitschland. Op Donderdag 13 Ooctober 1.1. vertrok weder door tusschenkomst der Arbeidsbemidde ling te dezer plaatse, een arbeidersgezin naar Duitschland. De man werd tewerkge steld als melkknecht bij een landbouwer te Birgel bij Düren, terwijl eveneens twee on gehuwde melkknechts werden tewerk ge steld te Kufferath bij Düren, de laatsten te gen een loon van Mk. 15 per week, boven vollen kost en inwoning. Arbeidsbeurs. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier stonden op 1 October j.l. als werkzoekend ingeschreven in totaal 67 mannen, waarvan 13 van 1824 jaar, 11 van 2530 jaar, 20 van 3140 jaar, 9 van 4150 jaar, 5 van 5160 jaar en 9 van 6165 jaar. Op 1 October 1936 bedroeg dit aantal 94 mannen, waarvan: 6 van 1417 jaar; 21 van 1824 jaar; 23 van 2530 jaar, 17 van 3140 jaar, 10 van 4150 jaar, 15 van 51— 60 jaar en 2 van 6165 jaar. Geboren: Antonius Wilhelmus, z. van P. W. W. van Niekerk en C. M. Moons Johanna Maria, d. van M. C. Veelenturf en N. G. M. Plomp Francina Anna, d. van A. A. C. van den Oudenrijn en C. A. Pessel. Gehuwd: J. Hoogenboom 51 j. en A. J. Jacobi 38 j. Gevestigd: H. Th. Duits van Zwam merdam A. K. van Luinen van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: M. van Wensveen naar Rotterdam M. de Jonge en echtgenoote naar Utrecht J. Wacht en gezin naar Jutphaas H. Jenné naar Zwammerdam A. J. Jacobi naar Alkemade H. C. Zwart-Voorsuij naar Groot-Ammers. BODEGRAVEN (Nieuwerbrug). Een lafhartige daad. Eén zeer eigenaardig geval heeft zich dezer dagen hier afgespeeld, waarbij een arbeidersgezin in groote moeilijk heden geraakte, terwijl de dader van deze lafhartige daad spoorloos verdwe nen is. Het was een koopman welke met een kistje koopwaar langs de huizen liep, welke' het bij één der arbeiders alhier zoo mooi wist te vertellen, dat hij dien arbeider en daarbij zijn gezin wel aan een goede betrekking kon helpen. De kistjeskoopman, zekere J. v. d. G., en afkomstig uit Woerden, kon, zoo deel de hij mede, op het Rijks Magazijn te Woerden werk krijgen. Dit was dus een vaste betrekking met tevens nog pen sioen er aan verbonden. De koopman zeide echter zoo langs de huizen zijn kost ook te kunnen verdienen en er niet veel voor te gevoelen nu op het Maga zijn te gaan werken. Wilde de arbei der nu deze vaste betrekking hebben, dan kon hij er wel voor zorgen, dat hij die betrekking kreeg. De arbeider had hier wel ooren na, want een betrekking bij het Rijk is in deze dagen zeker 'niet te versmaden, niettegenstaande de man een vaste be trekking op een houtzagerij had. De koopman zou deze zaak verder wel in orde brengen en zoo geschiedde het, dat de koopman enkele weken geleden aan den arbeider mededeelde, dat alles voor elkaar was en hij op 1 Nov. a.s. in 's Rijks dienst zou treden en wel op het Rijks Magazijn te Woerden. Ook zijn kinderen konden er geplaatst worden later ook wel een zwager van hem. Alles was dus voor elkaar en de arbei der was vanzelfsprekend mee in de wolken met deze schoone toekomst. Enkele dagen verliepen toen de koop man weer ten tooneele verscheen, thans met een briefkaart (geheel ongestem peld) waarop de mededeeling, dat de man reeds zoo spoedig mogelijk op het Magazijn verwacht werd om zijn werk kring aan te vangen. De arbeider nam na deze briefkaart terstond ontslag bij zijn vorige patroon om den volgenden morgen welgemoed en opgewekt naar Woerden te fietsen om dienst te nemen op het Magazijn. Om 9 uur in den morgen bevond de arbeider zich voor de poort van het Magazijn om te gaan beginnen. Daar deelde echter de kapitein van het Ma gazijn hem mede nergens van af te weten en niemand te hebben aan genomen. Wie beschrijft de ontsteltenis van den arbeider. Daar stond hij nu, zonder werk op straat. En de bemid delaar in deze betrekking? Deze was spoorloos verdwenen en liet niets meer van zich hooren. Verslagen kwam de arbeider weer in zijn woning aan, waar men reeds vol op bezig was geweest tnet het inpak ken der meubelen Gelukkig voor den arbeider was zijn oude patroon zoo gewillig hem weer in zijn dienst te nemen, waardoor hij dus weer werk had. Cabine vernield. Op den Rijksstraat weg, ter hoogte van de woning van den heer Moons, bevond zich een vee-auto van den expediteur V. alhier. De auto stond ter plaatse geparkeerd, terwijl de eigenaar-be stuurder zich juist met koeien, welke met deze auto vervoerd waren, in het weiland bevond. Eensklaps hoorde hij een geweldige klap en zag hij hoe een trail er-vrachtauto zijn wagen passeerde en met deze in aanra king kwam. Terstond begaf hij zich naar zijn auto, waarvan de geheele cabine ver nield was. Een portier lag enkele meters voor den auto op den weg. Alle ruiten van de cabine waren vernield, terwijl de ge heele cabine ontzet was. De bestuurder van den trailer, welke het geval veroorzaakt had, was doorgereden. Bij de kiosk „de Witte Wimpel" kan hij echter achterhaald worden en bleek toen tevens hoe het geval zich had afgespeeld. De lading van den trailer was met touwen vastgebonden en nu was een lus van het touw juist achter de deurkruk van het portier van de vee auto blijven steken met het bovenstaande GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De politie werd in het geval gemoeid en bleek bij de opmetingen, dat de trailer, welke 2.45 meter breed was, te breed ge laden was. Volgens de Friesche chauffeur dezer trailer was de lading „ut e zakt", doch hoe het zij, hij was te breed. Het mag een geluk genoemd worden, dat zich niemand in de cabine van de vee auto bevonden heeft, daar deze er dan al licht niet te best zou zijn afgekomen. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. De trailer was verzekerd volgens den chauf feur. NIEUWERBRUG. Diefstal van konijnen. Gisterennacht zijn een tweetal konijnen, ieder 10 pond wegende en toebehoorende aan de arbeiders P. M. en F. O. alhier, gestolen. De dieren bevonden zich in een hok achter den wo ning. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Sigaren gestolen. Ten nadeele van den winkelier de H. is gisteravond een kistje sigaren gestolen. De winkelier hoorde de bel van zijn winkel gaan, waarop hij zich naar den winkel begaf. Wel vond hij de deur geopend, doch de „klant" was ver dwenen. Met dezen „klant" was eveneens een kistje met 50 sigaren verdwenen. Dade lijk werd aangifte gedaan bij de politie, doch tot heden nog zonder resultaat. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Staatspartij. De leden der R.K. Kies- vereeniging worden er op attent gemaakt, dat a.s. Zondagavond om acht uur op de gewone plaats een ledenvergadering zal worden gehouden, ter bespreking van de candidaatstelling voor het bestuur der Ka mercentrale, en voor de afvaardiging naar de Partijraad. Het bestuur rekent op een groote opkomst, nu de vergadering op een Zondagavond wordt gehouden. De aan vang is bepaald op acht uur; om de leden eerst gelegenheid te geven des avonds naar de kerk te gaan. NIEUWKOOP Bietenverkoop. In café „Watersport" werd door het Gemeentebestuur publiek verkocht het bietengewas van het Ge meentelijk Ontginningsbedrijf, geteelt op het met stadsvuil opgehoogde rietland. De oppervlakte was 4 >2 hectare en de ver koop geschiedde in 35 perceelen. De op brengst was 1797. In het vorig jaar was de opbrengst f 1802 van ongeveer 5 hectare. Eerste steen. Op Woensdag a.s. zal in tegenwoordigheid van Dijkgraaf en Heemraden de eerste steen worden ge legd voor de nieuwe sluiswoning en zal levens de nieuw te bouwen sluis worden uitgezet. Geboren: Johannes Martinus z. van M. J. Schutter en W. Wahle Theodorus z. van M. de Jong en C. C. van Rossen berg Gijsberta Dirkje d .van D. Kra nenburg en N. Vonk Maria Aletta Wil- helmina d. van J. F. Vrhaar en W. M. Blommestijn. Antonia Petronella Ma ria, d. van W. Mourits en A. C. Verdam. Getrouwd: G. C. Pieterse 30 j. won. te Veldhuizen en A. C. van Dam 30 j. De gemeenteraad kwam Donderdag in spoedeischende openbare vergadering bij een; afwezig waren de heeren v. d. Weij- den, wethouder, en Jac. Slingerland. De voorzitter, Burgemeester Bocxe, opent met ambtsgebed. De notulen van de op 18 dezer gehouden vergadering worden aange houden. In bespreking komt het toen aangehou den agenda-punt conversie van geldleenin- gen; de voorzitter heeft all- leden tegelijk met de agenda een uiteenzetting van het door Gemeente-crediet gedane tweeledig aanbod, toegezonden met de financieele ge volgen van beide. Wij ontleenen daaraan: Aangeboden wordt een conversie van alle leeningen op 3% pet. zonder eenige boete betaling, of- 3 Yt pet. gedurende 5 jaar, met betaling van 1 pet. boete voor algeheele aflossing, in-eens en na 5 jaar 3 pet. De totale schuld bij Gemeente-crediet is rond 43.000, zoodat bij 1 pet. 430 boete verschuldigd is; bij 3% pet. zal dat zijn 1613, een voor deel dus van ƒ274 en geen boete; bij 3^ pet. is dit 1504; een voordeel van ƒ383, maar daartegenover staat een boete van 430, waardoor in 1938 dus een nadeel van 47 ontstaat. Deze boete is echter slechts één maal te betalen. In 1939 is naar 3% pet. bij de dan op 1 Januari bestaande schuld aan rente minder verschuldigd 100 rond, en dat loopt tot en met 1942 af met ongeveer ƒ5 per jaar; uiteindelijk geeft dat dan weer een voordeeltje. Omdat Maandagavond de gevolgen niet waren te overzien, is deze vergadering be legd. De heer Kool zegt bij zijn oorspronkelijke meening te blijven, omdat hem uit een nog nader gemaakte zeer juiste becijfering is gebleken, dat die goed is geweest, en wij de boete moeten betalen en dus op 3% pet. moeten afsluiten; er zou één bezwaar kun nen zijn, dat de begrooting 1938 het n.l. niet „hebben" kan, en in dat geval moet het andere aanvaard worden; het voordee- ligste is echter het belang der gemeente en dan moeten we over de éénmalige boete heenstappen. De voorzitter geeft dit laatste toe; een vraag is echter, of, zooals hij in de vorige vergadering ook al uitdrukkelijk zei, met 't oog op de samenstelling der gemeente- begrooting 1938, niet aanvaard moet wor den het voordeel, dat het dichtst bij ligt, dus in dit geval 3% pet. zonder boete, om dat dan in 1938 een voordeel van 274 ren te tot uitdrukking komt. De heer Kool wil, indien no^dig met 't oog op de begrooting, zijn bezwaar over stappen; als 't ook maar eenigszins gevon den kan worden, dan niet, omdat hij het voordeel voor de gemeente wil behouden en niet aan de „geldmenschen" gunt. Er wordt weer eens gecijferd, omdat de voorzitter nog spreekt over de rente van het boetebedrag, waardoor de besprekingen even van de hoofdzaak afwijken; verdeeld over vijf jaar is dit echter gering, zoodat het uiteindelijk voordeel bestaat in een 3 y2 pct.- leening met 1 pet. boete in 1938, waartoe dan ook algemeen wordt besloten. Naar aanleiding van de vraag in de vorige vergadering van den heet Kool over de straat bij den toren, deelt de voorzitter de bepaling uit het bestek mede en het on derhoud, dat hij met dep opzichter heeft gehad; het wachten is op het leggen van de kabel voor het electrisch licht naar de kerk. De verkoop van de oude brandspuit. Nader wordt bepaald, dat de verkoop van de oude handbrandspuit en spuithuis bij inschrijving zal plaats hebben; B. en W. zijn al eerder gemachtigd te gunnen aan den hoogstbiedende. ZWAMMERDAM. Personalia. Onze dorpsgenoote Mej. W. H. D. van Dam, is benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. School te Linscho- ten. Ondertrouwd: G. C. van Wilgen, 28 jaar te Alphen aan den Rijn en M. Wit tebol, 26 jaar te Zwammerdam P. A. Duits, 30 jaar te Zwammerdam en Com. Zimmerman, 28 jaar te Nieuwkoop. Gevestigd: Mej. A. Hoogendoorn, B. 112 van Doom Mej. G. Bitter, D 26 van Reeuwijk Mej. H. G. Roos B 93, van Reeuwijk. Vertrokken: Mej. H. Th. Duits naar Bodegraven J. W. Bogaards en gezin naar Maarn (Maasbergen) Mej. Th. G. van Pelt naar Utrecht. B. en W. stellen voor gelden beschikbaar te stellen voor de spaarregeling voor werk- loozen; de bereidverklaring zonden zij aan Sociale Zaken in; de voorz. zegt geen be paalde cijfers te kunnen noemen, omdat tot heden nog slechts vier personen zich opgaven; met enkele voorbeelden geeft hij aan, hoe deze regeling werkt, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat velen spoedig het viertal zullen volgen. Er ontspint zich een discussie over deze Spaarregeling en de collecte dezer dagen, waaruit echter blijkt, dat een drietal le den, tevens lid van het B-steuncomité een ander onderwerp bedoelen dan de heer v. Veen; daarna wordt algemeen tot de be schikbaarstelling der benoodigde gelden be sloten. Voor deze gemeente blijft 38,4 pet. van 25 of 40 cents, doordat de Rijksbijdrage 61.6 pet. is; veel kan het nooit beloopen. De heer v. Veen vraagt, waarom B. en W. vorige week voor een werkelooze een lagere loonklasse hebben toegepast dan ge bruikelijk was; uit hun brief aan den be trokkene blijkt, dat dit naar zijn laatstver diende loon was; op deze wijze is het ge zin, waarvan het hoofd een arme weduwe is, er de dupe van geworden; laat 't zijn, dat de jongen niet voor zijn taak berekend is, dan nog nog gaat 't niet op, het gezin er onder te laten lijden; zoo doorgaande zou den B. en W. iemand met een laatst ver diend loon van ƒ25 b.v.daarnaar moeten steunen. De voorz. zegt, dat deze maatregel eer stens moet worden beschouwd als te zijn bedoeld in opvoedenden zin, omdat de werk- looze, een heel jonge man, maar steeds stempelde, en er naar de meening van B. en W. geen voldoende prikkel tot werkzoe- ken voor hem was; nu werkt de man; dat kan toeval zijn, maar het feit is er. Verder kan inderdaad de man niet voor zijn werk berekend zijn; zou het dus geen volwaardige arbeider zijn; dan kunnen B. en W. als steunorgaan toch niet blijven toe zien, dat zoo iemand als steuntrekkende met de daaraan verbonden voordeelen in den vorm van goedkoope boter, gehakt, bak en braadvet, groenten in blik, ziektepremie, enz. hooger komt dan zijn loon zou zijn; dat is bovendien niet geoorloofd. Zou in zulk een geval het gezin behoef te lijden, dan is er de ruimere armslag, en komt armenzorg helpen. Bovendien wordt vergeten, dat de steun regeling nog altijd zegt, dat er maxima zijn, wat niet uitsluit, dat minder gegeven mag worden; niet, dat dit in de bedoeling van het steunorgaan ligt, maar het staat ter beoordeeling van dat orgaan. Wethouder v. Baren zegt, dat het niet opgaat, dat iemand, die niet meer dan 10 waard is en verdienen kan, toch niet naar ƒ15 gesteund kan worden; en zulken zijn er helaas. De heer v. Veen zegt, dat een toevallige omstandigheid in het door hem bedoelde geval tot het inkomen van 12 geleid heeft; dat was steeds hooger. De voorz. zegt, dat in zulk een geval her ziening mogelijk is; hij vertrouwt, dat be langhebbende zich tot hem zal wenden. Verder vraagt de heer v. Veen, waarom van inkomsten van een inwonende zuster in hetzelfde gezin als hierboven bedoeld de 2/3 aftrek is toegepast en niet eerst de ƒ4 als meerderjarige zijn vrijgelaten; op deze wijze is het gezin tekort gedaan, en is de regeling niet toegepast zooals behoort, en zooals hij den voorzitter uit een brief van den heer Steinmetz heeft laten lezen. De voorz. zegt, dat hij niet als anderen een rotsvast geloof heeft in de beweringen van Bonden; meestal treden deze onver- schillen van welken aard op met bewe ringen, die voor hun leden gelden als een wet van Meden en Perzen; zijn meening is niets veranderd en nog op dit oogenblik denkt hij niet aan een andere toepassing; de weg is, dat belanghebbende zich langs organisatorischen weg tot den Minister wendt; diens uitspraak is beslissend voor het orgaan, en op die wijze is langs vrede- lievenden weg het geval beslist, zonder dat van eenigen kant iets verkeerds behoeft te worden verondersteld; ook hier dus: via de organisatie naar den Haag. De heer v. Veen zegt in dezen zin te zul len handelen. De heer Kool zegt in de vorige vergade ring te hebben medegewerkt aan de aan vulling van de politieverordening; later is bij hem de vraag gerezen, of we niet bin nenkort een algeheele herziening zouden krijgen, zooals hij meent indertijd te heb ben begrepen; de voorz. antwoordt, dat dit inderdaad zoo is; tijdsgebrek is de schuld van het nog niet in behandeling kunnen brengen der geheele verordening; het moge den heer Kool echter troosten, dat het komt. Hierna sluiting. THEATER HOUFUFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido; Paris (Harry Baur, Renée Saint Cyr). Amor in negligié (Gene Raymond, Helen Roderick). Realistisch Komisch Dag. 8.-511 15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd 2.30 uur Goedgekeurd v volwassenen Triapon: De Koning en het revuemeisje (Fer- nand Gravet, Joan Blondel). Amusement Dag 811 uur Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De Roode Pimpernel (Leske Howard, Mer le Oberon). Roman Scandals (Eddy Cantor) Speelfilm Komisch Dag. 811, Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matiné Zaterdag en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen Li uxor: De engel der duis ternis. Truxa onder schijn werpers. Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7