VRIJDAG 22 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. B DE KWAKEL. Staatspartij. Naar wij uit goeden bron vernemen, heeft de R. K. Kiesvereeniging „Uithoorn II" weten beslag te leggen op den weleerw. heer H. de Greeve, die als spreker zal optreden in de zaal van J. Leenders op Zondag 19 December a.s. Dan zal zeereerw. spreken over „Politie ke Plichten". Dit zal de afdeeling de Kwa- kel wel een geldelijk offertje kosten, maar de kiezers zullen er wel wat voor over hebben, dezen spreker eens te hooren. Men houde du£ dezen avond vrij. HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond hield deze vereeniging haar gewone maandelijksche ledenvergadering in de zaal van café Wit- teman. De voorzitter bracht verslag uit van de gewestelijke vergadering, welke ge houden is op 9 October te Leiden. De voorzitter deelde mede, dat het Patroonsfeest zal gevierd wor den op 7 November; des morgens zal er een H. Mis worden gelezen met algemeene H. Communie en des avonds uitvoering in de zaal met medewerking van de tooneel- vereeniging „St. Genesius". In de controle- commisie werd benoemd de heer A. S. Wolvers. Ook deelde de voorzitter mede, dat de heer Angenent op 10 December een rede zal komen houden. „Hulp in Nood" bracht op 0.73. LEIMUIDEN. Raadsvergadering. De Raadsvergade ring die Donderdagmorgen zou worden ge houden is wegens omstandigheden tot na der order uitgesteld geworden. Steun Kleine Boeren. B. en W. der ge meenten Leimuiden en Rijnzaterwoude hebben besloten om toe te treden tot de regeling betreffende steunverleening aan kleine boeren. Tot leden der gemeente lijke commissie zijn benoemd de heeren H. J. Visser, J. de Rijk en J. W. de Ren. Geen belasting op biljarten. Bij Ko ninklijk beslmt d.d. 9 October 1937 is goed gekeurd het besluit van de raden van Lei muiden en Rijnzaterwoude waarbij de personeele belasting naar den grondslag biljarten in deze gemeenten met ingang van 1 Januari 1938 niet meer zal worden gehe ven. Electriciteit in den Kalslagerpolder. Stemgerechtigde Ingelanden van den Kal slagerpolder hebben aan de Provincie Noord-Holland vergunning verleend tot het leggen van een electrisehen kabel in de polderkade vanaf het gemaal der Zuider- Legmeer tot het Tolhuis. De Amstelsluizen zullen binnenkort elec- trisch verlicht worden, hetgeen voor het personeel en de scheepvaart een groote vooruitgang zal beteekenen. NOOTDORP. Benoeming 2e ambtenaar ter secretarie. Door Burgemeester en Wethouders is tot tweede ambtenaar ter sercretarie al hier benoemd de heer P. H. J. Spiertz, tij delijk adjunct-commies tér secretarie der gemeente Brunssum. NOORDWIJK. Voor God Actie. De gehouden collecte na afloop van alle H.H. Missen van 1.1. Zondag voor de „Voor God Actie" heeft het mooie bedrag van 112 opgebracht. Hier uit spreekt wel een goed meeleven voor deze mooie actie. Voor de baby, Alhier heeft zich een comité gevormd, dat zich tot doel stelt om bij de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, babyuitzetjes te verstrek ken aan arme en behoeftige gezinnen ter plaatse, waar zich ook in die dagen een zelfde gebeurtenis voordoet. Het comité vraagt voor dit mooie doel aller medewer king en zal gaarne lakens, slopen, dekens, luiers, wollen jasjes enz. in ontvangst ne men. Zitting in het comité hebben mevr. E. v. d. Mortel, dour. L. v. Panhuys, mevr. C. v. d. Eist, mevr. C. V/. Alkemade, mevr. W. Aten, mej. A. de Groot en mej. M. C. v. Slogteren. NOORDWIJKERHOUT. Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc". In de repetitiezaal van bovengenoemde vereeniging heeft de uitreiking plaats ge had van de prijzen, welke de harmonie in den afgeloopen zomer behaald heeft op het concours te Kwitsheul. De uitreiking van den wisselbeker, indertijd uitgeloofd door Burgemeester Keijzer van Stompwijk en van den zilveren lauwertak, als le prijs in de afdeeling uitmuntendheid, geschied de door den Bonds-secretaris. Hierna wer den eenige nummers onder leiding van Directeur Dik geblazen, waarna de heer H. Zwaan, na de eere-voorzitter Pastoor Maas verwelkomd te hebben, eenige woor den van dank richtte tot den Directeur, onder wiens leiding de vereeniging alles heeft gepresteerd. De Bondssecretaris sprak vervolgens eenige felicitatiewoorden en Pastoor Maas gaf een aanmoedigend speechje. Na deze officieele plechtigheid bleef men eenigen tijd gezellig bijeen. DE ZILK. Tooneelclub „De Gezellen-spelers". De Tooneelclub „De Gezellen-spelers", onderafd. van de St. Joseph Gezellen, speelt dit jaar bij 't begin van net winter- program het prachtige stuk van Will. v. d. Berg „Vlammende Vleugels". Na het groote succes van het vorig jaar met „Ik ben maar 'n pariah" door deze tooneelclub, zullen de zalen tjokvol worden met dit spannende stuk „Vlammende Vleug^s", dat overal met het grootste succes werd opgevoerd. De toeschouwers krijgen waar voor hun geld. Zondagavond wordt er gespeeld voor de ouders, donateurs en leden en Maandag avond voor iedereen die den geringen en treeprijs betaalt. Staatspartij. De afdeeling Zilk van de R. K. Staatspartij hield gisteravond in het parochiehuis een algemeene vergadering welke slechts zeer matig bezocht werd. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter sprak deze nog enkele woorden ter inleiding over de laatste verkiezing. Spreker wees er op dat, al waren de uit slagen niet ongunstig voor de R. K. Staats partij, een ander gevaar zich toch voor kan doen en wel het niet beleven van het geloof door vele katholieken waardoor het gevaar bestaat dat wij weer veel van de gewonnen stemmen zullen verliezen zou gauw er niet naar hun zin gewerkt of gehandeld wordt. Na voorlezing en goedkeuring der notulen was de verkiezing van eenige bestuurs leden aan de orde wegens periodiek aftre den van de heeren J. Remmerswaal, H. van Haaster en L. de Winter (herkiesbaar). De heeren van Haaster, de Winter en J. Rem merswaal werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Volgde verkiezing van een voorzitter. De aftredende voorzitter, de heer J. Remmers- waal werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De afgevaardigde naar de Kamer- en Statencentrale bracht verslag uit van de gehouden vergaderingen, waarvoor hem bij monde van den voorzitter dank werd gebracht. Bij stemming voor afgevaardigde naar de Kamer- en Statencentrale werd herkozen de heer P. Warmerdam en als plaatsvervanger de heer F. W. van der Ploeg. Candidaten voor het bestuur der Kamercentrale werden niet gesteld. Can didas t-af ge vaardigde naai den Partijraad werd gesteld de heer H. Schaminee te Wou- brugge. Als leden der controle-commissie tot nazien der boeken en bescheiden van den penningmeester werden benoemd de heeren W. A. van Saase en H. S. Warmer dam. Gekomen aan de rondvraag brengt de heer Nederstigt ter sprake het optreden van- pastoor Leonards uit Duitschland in Neder land (Voor hen die niet weten wie Pas toor Leonards is, raden wij aan de Leidsche Courant te lezen van Donderdag 21 Octo ber j.l. Corr.). De voorzitter acht een waarschuwing ten deze wel op haar plaats. Tot slot volgde de gebruikelijke sluitii?g van deze, zooals wij in den aanhef reeds vermeld hebben, uiterst slecht bezochte vergadering. Hopen wij dat de Zilkers ook eens in gaan zien van welk belang de R. K. Staats partij, waar wij toch een onderdeel van vormen, is, zoowel voor ieder persoonlijk als voor ons geloof over het algemeen. OEGSTGEEST. St Josephsgezellen. Door deze noodig ik al mijn jongens, leden van de St. Jo sephsgezellen Ver., hartelijk uit om a.s. Zondag deel te nemen aan de gezamenlijke H. Communie met het daaraan volgend gezamenlijk ontbijt in het gebouw St. Wil- librord. Beveelt in uw gebed naast de Missie ook de belangen van uw vereeniging nog eens bijzonder bij onzen Lieven Heer aan, want het is Zondag voor ons jeugdwerk een belangrijke dag! Mogen wij door ons gebed verkrijgen, dat vele jonge mannen tot het goede in zicht kcine, dat ook zij tot onze congrega tie en St. Joseph Gezellen Vereeniging moeten toetreden, opdat het een vereeni ging worde van de besten uit onze paro chie. Bidt en werkt hiervoor. Maakt ook vooral propaganda voor een avonduitvoe ring. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de pasto rie en in het gebouw. Ook worden zij aan de huizen aangeboden voor de kleine som van 0.50 voor de le rang, 0.35 voor de 2e rang en 0.20 voor alle leden der 4 afdeelingen van de Maria-Congregatie. Laat het een mooie succesvolle avond worden als bekroning ,p onzen propagan- dadag. Kap. SANDERS, vice-praeses. Gevestigd: J. S. v. d. Horst, Ch. de Bourbonlaan 6, van Rotterdam A. Holt huis, Rijnzichtweg 23, van Leiden C. J. L. Krijnen geb. Mulder, Nassaulaan 54, van Lisse Fr. Stikkelorum. db., Pielgeester- weg 2, van Leiden G. Jonkman, d.b., Oranjelaan 19, van Amsterdam E. M. W. Peuler, db., Oranjelaan 15, van den Haag M. Steiner, db., W. de Zwijgerlaan 20, van Leiden M. C. Stuurkamp, verpl. En degeest, van Rotterdam W. F. v. d. Hof stede, Hofdijck 33, van Leiden M. E. v. d. Broek geb. Veldhuijzen, Duinzichtstr. 52, van Leiden A. van Brede, O. Rijnzicht weg 45 van De Bildt P. G. Krijnen, Insp. Verz. Mij. Nassaulaan 54, van Leiden L. T. J. van Luijken en vr., gezagvoerder koopvaardij, Rijnzichtweg 19, van Leiden S. Boender, aardapp,handel, Terweeweg 126, van Nw. Beijerland E. Pinto en gez., veehandel, Regentesselaan 42, van Embden (Dt.) Vertrokken: E. H. Hofman, van Leidschestraatweg 11, naar Leeuwarden H. L. Houtermans en gez. van Duiven- voordestr. 24, naar Rotterdam, Dortsel. 64a A v. d. Spek, fröbelonderw., van Rijnzicht weg 25, naar Leiden, Apothekersdijk 24 A. M. Schram de Jong geb. Wernink van Koninginnel. 9, naar Rotterdam, Rochus- senstr. 363b M. Oele, verpl. van Ende geest naar Vlissingen, ziekenhuis Bethes- da A. Pel en gez., rijksambten., van Ju- lianalaan 40, naar Bloemendaal, Plantsoen laan 17 B. Veenstra, electricien, van Em- malaan 62, naar Ede, Kazernelaan 11 J. H. Gunning, van Leidschestraatweg 2 inw., naar Ierseke G. J. van Lookeren Campag ne en gez., arts, van Rijnzichtweg 54, naar Zwolle, Groot Weezenland 38 D. C. Bol. filh., van Van Assendefstr. 40, naar Hil versum N. A. de Groot, melkventer, van Terweeweg 53, naar Arnhem, Jan Vethstr. 12 P. van Rootzelaar, bloemist, van Su- m a trastraat 14, naar Leiden, Heerenstr. 4 S. L. van Oss, van Wald. Pyrmontlaan 4, naar den Haag, van Stolweg 12a N. No bel, 1.1. verpl., van Endegeest, naar R'dam, Spanjaardstr. 121a F. G. de Mooij, van Rijnsburgerweg 76, naar Rijnsburg, Vinke- weg 5. Verhuizingen binnen de gemeente: M. Vester, db., van W. de Zwijgerlaan 5 naar Nassaulaan 18. Geboren: Antonius Bernardus Corne lls, z. van J. W. Rejjntjes en A. C. Steen- voorden, Duivenvoordestraat 21 Kitty, d. van S. H. van Iterson en C. Massar, Java- straat 20 Maria Magdalena, d. van S. H. van Iterson en C. Massaar, Javastraat 20 Johannes Herman Gijsbert, z. van B. F. Krantz en I. Santman, Hofdijck 41 Theo dora, d. van D. Th. Laurentius en D. Buys, van Griethuijsenplein 4 Teodora, d. van C. van Steyn en P. M. Buschman. Dorps straat 90. Ondertrouwd: D. A. Megchelse 30 j., wonende te Poerwodadi en W. van Ees 19 j., wonende alhier. Overleden: Maria Kloosterman 89 j. ROELOFARENDSVEEN. Propagandaclub. Een feestvergade- ring, tevens jaarvergadering met jaarver slagen van secretaris en penningmeester. Batig saldo f 77.10. Een goed begin om er propaganda mee te maken wat betreft het aanwerven van leden. De opkomst der le den was zeer slecht, en als een alarm kreet moet hier klinken 't woord van de heer Veltman uit z'n inleiding van Woens dag-avond voor de Gezellenvereeniging: „Volksontwikkeling"? Medegedeeld werd dat voortaan de zaal op Donderdagavond niet meer geopend zal zijn voor de Propagandaclub, behalve wanneer er lezingen zijn. Op 11 Nov. komt de heer C. Bouman uit Haarlem spreken over: „Het Commu nisme in Nederland". We moeten deze lezing beschouwen in verband met „De Actie voor God". 25 Nov.: Vondel-herdenking: spreker en declamator de heer Böckling uit Alphen aan den Rijn. Tegen die datum komen daarover nog wel nadere mededeelingen. 16 December: Kruisvaart-film. Bij de rondvraag blijkt duidelijk, dat er nog smeulende vuurhaarden aanwezig zijn, gelukkig, ondanks de catastrofe. De pauze zet in met vroolijke sympho- nische muziek, en. medewerkende ook de dampende chocolademelk, is er spoedig warme sfeer en goede stemming Eenige dames uit Zoeterwoude speelden op zeer goede wijze enkele aardige tooneelstuk- jes. Na 't officieele gedeelte werd de avond verder prettig doorgebracht met spel en muziek. RIJNSBTJRG. Tuinbouw. Het ging de laatste week niet naar wensch. De groovere producten vooral gingen tegen onvoldoende prijzen. Alleen uien brachten het er beter af. Deze werden gekocht voor f 5.60 tot f 6.80 per 100 kg., roode en gele kjol niet gevraagd. En lage prijs, roode van f 2.00 tot 2.50 per 100 kg., gele nog slechter, van 1.60 tot 2.10 per 100 kg. Van bloemkool werd heel wat aangevoerd. Ook hiervan was de prijs niet loonend, 1ste kwaliteit van 4.10 tot 6.80, tweede en derde soort van 1.60 tot f 3.70 per 100. Knolselderie haalden van 2.10 tot 2.80 per 100 stuks, 't Is nog wft vroeg in den tijd voor dit product. Groene kool bracht van 1.50 tot 2.30 per 100 kg. op. STOMPWIJK. E. H. B. O. Donderdagavond werd in „Het Blessepaard" een propaganda-de- monstratie-avond belegd door de Zuid- Holl. Commissie van de R. K. E.H.B.O. De vergadering werd geopend door den heer Havik, voorz. van de plaatselijke vereeniging. Deze heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder pastoor Floor, dr. Perquin, den heer A. M. Bergers, voorz. van de Z. H. C. Een bericht van verhindering was gekomen van kap. Kla ver en dr. Kortman. Spr. geeft het woord en de leiding over aan den heer Bergers. Deze ving zijn rede aan met woorden van dank en hulde aan den heer J. W. M. Boogmans aan wien het te danken is, dat deze avond tot stand kwam. De heer Boogmans heeft als secr.-penn. voor de jonge vereeniging zeer veel gedaan. Al is de vereeniging nog klein toch is zij al meermalen daadwerkelijk opgetreden, voor welk optreden de doktoren vol lof waren. Dank bracht spr. aan dr. Perquin die al zoo goed als beloofd heeft de nieu we cursus te geven. Ook aan de Kath. pers van de omgeving voor de verleende plaatsruimte dank. Spr. wees er op, dat ieder katholiek principieel verplicht is de naastenliefde te beoefenen. Dagelijks hebben er talrijke ongelukken plaats, waarvan ve'rscheidene met doodelijken afloop. Vele slachtoffers hadden gered kunnen worden bij het tijdig aanwezig zijn van de E.H.B.O. De R. K. E.H.B.O.'er legt zich toe op het beoefenen van naas tenliefde door hulp te verleenen waar dat noodig is, ook door het verleenen van geestelijke hulp. Aan het eind» van zijn rede geeft spr. een technische uiteenzet ting van een cursus, en noodigt tot slot allen uit zich als lid op te geven. Na deze rede gaven zich 22 nieuwe le den op, zoodat de vereeniging thans 29 leden telt. Een nieuw bestuur wordt ge vormd met dr. Perquin, voorz., G. Havik. 2e voorz., P. v. Bohemen, secr., mej. A. Waayer, penn. en L. v. d. Bosch, comm. Dr. Perquin aanvaardt het voorzitter schap en dankt den heer Bergers voor zijn schitterende propaganda-rede, brengt dank aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis, aan pastoor Floor voor het be schikbaar stellen van een lokaal voor de nieuw te geven cursus, welke op Dins dagavond gegeven wordt. De afd. Leidschendam geeft een de monstratie van een geval waarbij werd verondersteld, dat op een kruispunt bij botsing tusschen motor en auto, de mo tor- en duorijder getroffen worden. De afd. Stompwijk behandelde een ge- Onder voorzitterschap van wethouder v. Wijk kwam de Raad der gemeente Stomp wijk in openbare vergadering bijeen. Se cretaris is de heer H. J. van Delft. Afwe zig met kennisgeving de heer K. Vink. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Ingekomen is een dankbetuiging van den heer Bielefeld in verband met zijn be noeming tot waarnemend gemeente-secre taris. Bericht van den. minister, dat alle 4 plannen (Dr. van Noortstraat, Oostvliet- weg, Smidssloot en Achterweg) zijn goed gekeurd om in werkverschaffing te wor den uitgevoerd. Ook de subsidie voor de werkverschaffing is toegestaan. Nadat de heer Ten Hoopen op een spoedige aanvang dezer werkzaamheden heeft verzocht, worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening, groot f 50.000 wordt z.h.s. aan genomen. Een controleur. Aan de orde komt de nadere vaststelling van de wedde van den controleur voor de steunverleening en werkverschaffing. De heer de Langen vindt het jammer, dat de Minister de in de oproep vermelde 4 periodieke verhoogingen niet heeft toe gestaan. De heer Willemse vindt het een teleur stelling voor den persoon, die benoemd is nu deze verhoogingen niet worden toege staan. De heer Ten Hoopen vraagt, of er niet iets gedaan kan worden om den contro leur vergoeding te geven voor een rij wiel. De voorzitter licht de zaak nader toe, terwijl wethouder van den Bosch opmerkt, dat het ook B. en W is tegengevallen; ook hij licht de gang van zaken in deze nader toe, waarna de wedde onveranderd z.h.s. wordt vastgesteld. De gemeentebegrooting 1938 werd niet aangeboden; dit in verband met de aan hangige plannen 'nzake samenvoeging van de gemeenten. B. en W. bieden den Raad aan de be- drijfsbegrooting 1938. De heer de Langen stelt voor hiervoor dezelfde heeren te be noemen, die benoemd zijn voor de bedrijfs- rekeningen, en wel de heeren Ten Hoopen, Willemse en Smits. Bij stemming worden deze heeren met vrijwel algemeene stem men benoemd. Op het verzoek van den heer A. G. Boo nekamp om een tegemoetkoming ten be hoeve van de exploitatie van zijn autobus dienst in verband met de stopzetting van dezen dienst als gevolg van de wegverbe- tering onder Zoeterwoude, wordt na een opmerking van den heer Willemse z.h.s. afwijzend beschikt. Spaarregeling steun-B. In behandeling komt het voorstel inzake toepassing van de spaarregeling steun-B. De heer Willemse heeft tegen deze re- val, waarbij twee voetgangers door een auto worden aangereden. Beide demonstra ties werden op zeer deskundige wijze uit gevoerd. STOMPWIJKVEUR. DE TOEKOMSTIGE SAMENVOEGING DER GEMEENTEN. Indeeling van de Raden. Zooals reeds medegedeeld ligt het in de bedoeling van de regeering de beide ge meenten Stompwijk en Veur per 1 Januari a.s. samen te voegen tot een gemeente Leidschendam. Het ligt dan in de bedoeling de verkie zingen voor de gemeenteraad van Leid schendam te doen plaats hebben omstreeks half Januari. De gemeenteraad van Veur komt echter per 1 Januari a.s. te verval- wijk dan blijft voortbestaan tot de nieuwe len, terwijl de gemeenteraad van Stomp- raad van Leidschendam is geïnstalleerd. De zaken van Veur worden in de periode 1 Januari tot de definitieve samenstelling van den raad van Leidschendam afgedaan door Stompwijk, zijnde de grootste ge meente van deze twee. De nieuwe raad zou bestaan uit dertien leden, zoodat niet min der dan 9 leden hun zetel zouden moeten afstaan, een daarvan is de heer Mooyman, welke door bijtrekking van den Veenweg bij Nootdorp, inwoner van deze laatste ge meente zou worden en dus niet meer in aanmerking zou komen. VEUR. Waterleiding „De Vlietstreek". Het voorstel tot stichting van een gemeenschap pelijke waterleiding „De Vlietstreek" door de Gemeenten Voorburg, Rijswijk, Stomp wijk en Veur werd gisteren na geheime zit ting van den Raad overeenkomstig de voor stellen van B. en W. om tot stichting over te gaan, z.h.s. aangenomen. VOORSCHOTEN. Staatspartij. De R.K. Staatspartij, af deeling Voorschoten, hield gisteravond een vergadering in het RK. Verenigingsge bouw alhier, onder leiding van den heer G. A. Niersman, voorzitter der afdeeling. Na opening door den voorzitter, las de secretaris de notulen van de vorige verga dering, die onveranderd werden vastge steld. Voor het bestuur van de R.K. Kamer- Centrale Leiden werden de volgende hee ren candidaat gesteld: J. S. Beemer te Hil- ligersberg, A. C. van Berkel te Wassenaar, P. Heemskerk te Leiden, Th. J. Houd ijk te Boskoop, J. H, van Mil te Zoeterwoude, J. S. Schrama te Sassenheim, S. W. Neefjes te Noordwijk, J. J. C. Starkenburg te Voor burg, G. A. M. Weck te Gouda. Voor de partijraad-afvaardiging werden tot candidaat gesteld, de heeren: J. P. van VAN STOMPWIJK geling niets, want er is alles voor. Hij vraagt om bij aankoop van schoeisel, klee ding enz. den Middenstand in te schakelen en daarom een paar leden van den Mid denstand te benoemen in de commissie, op dat zooveel mogelijk goedkoop en goed ge kocht kan worden, wat zeker mogelijk is als ter zake kundigen bij den aankoop aan wezig zijn. Hij vertrouwt, dat B. en W. dit zullen overwegen. De heer Ten Hoopen onderstreept de woorden van den heer Willemse en be treurt het, dat een gezin met 1 kind bui ten deze regeling valt en vraagt, of hier aan niets meer te doen is. De heer Binnendijk vraagt, of nog niet een verzoek kan worden gedaan, dat ook een gezin met 1 kind in de regeling komt. Nadat wethouder v. d. Bosch de zaak heeft toegelicht, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Het voorstel ter zake van een verzoek van het Wit-Gele Kruis om een vergoeding uit de gemeentekas in de vervoerkosten van eenige kinderen naar de school voor buit- tengewoon lager onderwijs te Leiden wordt z.h.s. goedgekeurd. De wijziging verlaging rente geldleening bij de Bank van Ned. Gemeenten van 4 3/8 pet. en 3 1/2 pet. voor de eerste 5 jaren en vervolgens op 3 3/4 pet. wordt z. h s. aangenomen, evenals enkele af- en overschrijvingen. Toelage aan werkloozen. Ingekomen is een vraag van den heer de Langen of het B. en W. bekend is, dat in Veur een regeling is getroffen tot toeken ning van toeslagen op door steuntrekken de werklooze verschuldigde premies aan verplegings- en doktersfondsen, en zoo ja, waarom dan zulk een voorstel thans niet op de agenda van dezen avond is ge plaatst, daar over deze zaak toch reeds meer in de vergadering gesproken is en door B. en W. medewerking in deze is toe- gezejA Hij vraagt B. en W. ten spoedig ste rfrei een voorstel in deze te komen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. deze zaak zullen bekijken. De heer de Langen merkt op, dat het toch niet aangaat, dat de werkloozen in Stompwijk van deze regeling verstoken blijven nu in de gemeente Veur de werkloo zen dit voordeel hebben en hij hoopt dan ook, dat B en W. zoo spoedig mogelijk deze zaak zullen* bewerken. De heer Willemse zegt, dat dit reeds meermalen in dezen raad is besproken en hoopt, dat dit ook de volle aandacht van B. en W zal hebben. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad in geheime zit ting ter bespreking van het voorstel tot stichting van een gemeenschappelijke wa terleiding „De Vlietstreek" door de ge meenten Voorburg, Rijswijk, Stompwijk en Veur en betreffende mededeelingen omtrent de uitvoering van werken in werkverschaf fing. Breukelen te Woerden, prof. dr. C. C. Berg te Leiden, G. Diender te Voorburg, J. J. van Duuren te Wassenaar, J. J. Ruis te Woerden, J. A. Mens te Voorschoten en L. de Koning te Veur. Bij de rondvraag wer den nog enkele zaken aangesneden. De af gevaardigde naar de Kamercentrale der af deeling, meende zijn ontslag als afgevaar digde te moeten vragen, daar hij den in druk had gekregen niet meer te voldoen, doch na eenige bespreking bleek, dat het bestuur een onbedachtzaamheid had be gaan en werd deze zaak in der minne ge schikt. Eén der leden bracht ter sprake de benoeming van den centralen boekhouder, wien naar zijne meening het beheer der gel den was ontnomen en vroeg eenige inlich tingen, terwijl een ander lid een protest deed hooren tegen de aanstelling van een kweekeling met acte in de openbare lagere school. Tevens werd ter sprake gebracht of er des nachts nog politiediensten werden, verricht en het uitvoeren van werken in werkverschaffing, waarbij men het loon van 0.30 per uur te laag vond, terwijl een ander lid wederom meende, dat de werk verschaffing maar geheel moest opdoeken. Na over deze verschillende zaken van ge- dachtë te hebben gewisseld, sloot de voor zitter de vergadering op gebruikelijke wijze. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Woensdagnamiddag te 8 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Subsidie A.N.W. B. jaar 1938. 4. Aanvulling beheersver- ordening dienst van openbare werken. 5. Beschikbaarstelling gelden machine-instal latie waterbedrijf. 6. Kosten bouw- en wo ningtoezicht. 7. Jaarwedde gemeentebode. 8. Straatverlichting dorp. 9. Straatverlich ting Rijndijk. 10. Algemeene beschouwin gen over de begrooting van de gemeente en over die van de bedrijven, dienstjaar 1938. 11. Begrooting van het gasbedrijf, dienstjaar 1938. 12. Begrooting van het wa terleidingbedrijf, dienstjaar 1938. 13. Be grooting van het badhuisbedrijf, dienstjaar 1938. 14. Begrooting van het electriciteits- bedrijf, dienstjaar 1938. 15. Begrooting van het woningbedrijrf, dienstjaar 1938. 16. Be grooting van den dienst van openbare wer ken, dienstjaar 1938. 17. Begrooting van de gemeente, dienstjaar 1938. 18. Comptabili- teitsbesluit. 19. Rondvraag. VOORHOUT. Burgemeester afwezig. De burgemees ter onzer gemeente zal voor onbepaalden tijd afwezig zijn, daar hij zich heeft moe ten onderwerpen aan een operatie aan de oogen. Veilingbericht D. V. V. De aanvoer is steeds als voorgaande weken: belangrijk. De navolgende prijzen werden geboekt: Ko nijnen (slacht) ƒ0.801.80; (halfwas) 14 60 ct., slachtkippen 5564 ct., jonge ha nen 12—35 ct., duiven 13 ct.. Alles per stuk. De aanvang der veiling voor a.s. Donderdag 28 Oct. is vastgesteld op 7.30 uur.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6