HABIG „Het succes voedt de hoop".... en het vertrouwen AGENDA Acadcmlcitseuws FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 22 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BOE WORDT HET WEER? EENIGE REGENKANS. De Bilt seint: Verwachting: Matige tot krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt met eenige kans op regen, weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 768.2 te Boedapest. Laagste barometerst.: 743.5 te Malinhead, Het hoogedruk gebied over het vasteland trok zich nog iets naar het Oosten terug, die in het Westen op den Oceaan week verder naar het Westen terug. De secun daire, welke gisteren over de Britsche Eilanden lag, ontwikkelde zich tot een af zonderlijke kern van lagen luchtdruk, welke thans ten Noord-Westen van Ierland ligt, met een uitlooper ver naar het Zui den. Op IJsland waait een stormachtige Noord-Oostelijke wind met sneeuw, overi gens is in het geheele waarnemingsgebied de wind nog Zuidelijk met alleen langs de Noorsche kust en op de Britsche Eilanden betrokken lucht, met plaatselijk regen. In het Oostelijke deel van het waarnemings gebied bleef de lucht nog meest helder tot licht bewolkt, echter plaatselijk nevel of mist. De temperatuur daalde op het Noor delijke deel van IJsland en in Midden- Zweden tot onder het vriespunt, zij was op IJsland, in ons land en in Duitschland onder normaal, overigens was zij meest boven normaal. Verwacht wordt, dat de depres sie haar invloed geleidelijk over onze omgeving uit zal breiden. De wind zal nog Zuidelijk blijven, doch vermoedelijk in kracht toenemen. Ook de bewolking zal toenemen, met mogelijk eenigen regen. De temperatuur zal waarschijnlijk niet veel veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 15.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag, 5.22 uur tot Zaterdagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 23 Oct. voorm. 4.33 en nam. 4.51 uur. I2J2f2rHJZrET2rHJZJ2n De Hoed met lucht-circulatie Alleenverkoop: sens i;i=Ma4»pnqfXPiFi Breestr. 114B - Tel. 882 rsjzrErcizizrcmrctëJË VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERHEILIGST SACRAMENT. Algemeene ledenvergadering. In het St. Antonius clubhuis hield de Vriendenkring gisteravond een matig be zochte algemeene ledenvergadering. De voorz. noemde dezen avond de meest slecht bezochte in de geschiedenis van de Vriendenkring, gevolg van het feit, dat er nog andere vergaderingen te gelijk werden gehouden. Na voorlezing der notulen volgde de installatie van den geestelijk adviseur, kapelaan P. M. Verhoofstadt. De voorzitter vindt het als leek een moeilijke taak een priester te installee- ren, maar wordt toch gesterkt door het feit, dat het doel van den priester is de menschen nader tot God te brengen. En daarvoor is de Vriendenkring een der schoonste vereenigingen, welke wij katho lieken hebben. Het moet een zeer ver- eerende taak zijn voor een priester het geestelijk adviseurschap - van zulk een vereeniging te aanvaarden. Zich wendend tot den geestelijk adviseur zeide spr. dat deze slechte opkomst voor hem wel een teleurstelling zal zijn. Maar dat is geen reden om te denken, dat katholiek Leiden onverschillig tegenover u staat. Integen deel, bij volgende vergaderingen zal blij ken, dat er zeer zeker een groote op komst zal zijn. Spr. besluit met de woor den, dat geestelijk adviseur, bestuur en leclm op de meest aangename wijze mo gen samenwerken om den Vriendenkring Wij komen er, doch met Uw hulp. Hebt Gij Uw bijdrage al op postreke ning No. 302400 van den Penning meester van het „Carillon-Comité Stad huis Leiden" overgeschreven? te brengen tot groote hoogte, alles ter eere van de H. Eucharistie. Nadat tot kasnazieners benoemd wa ren de heeren Driessen en La Rivière ging men over tot tusschentijdsche ver kiezing van een penningmeester. Alvorens echter daartoe over te gaan herdacht de voorzitter met eenige gevoel volle woorden den kortelings overleden penningmeester wijlen den heer W. Ber gers, voor wiens zielerust een gebed werd gestort. Als penningmeester werd daarna met algemeene stemmen gekozen de heer C. H. v. d. Drift. Rede geestelijk adviseur. Vervolgens hield de pas geïnstalleerde geestelijk adviseur zijn eerste rede voor de leden van den Vriendenkring. Groot en verheven, aldus begon spr. zijn rede, is de taak, welke iemand bij zijn H. Priesterwijding op den schouders ge legd wordt. Verheven omdat God een leek verheft om de genademiddelen, welke Hij heeft ingesteld, uit te deelen en de men schen dichter bij Hem te brengen. Want dat immers is het doel van 's menschen leven. Daarom kan er voor een priester geen grooter taak zijn dan de liefde der menschen voor de H. Eucharistie op te voeren, te vermeerderen en grooter te doen worden. Gezien het groote aantal leden van den Vriendenkring begrijpen gelukkig velen, dat Christus in het Heilig Sacrament het middelpunt van hun leven is. Groot is in onze stad het aantal leden en daarom kan er voor een priester geen mooier taak zijn dan geestelijk adviseur te worden van zulk een vereeniging. Daarom is het sipr. een groote eer het ad viseurschap op zich te nemen. Gesteund door bestuur en leden hoopt spr. den Vriendenkring nog hooger te brengen dan hij nu reeds staat. Waarover zal sprekers eerste rede dan anders gaan, dan over de verborgen God der Altaren? En dan zijn het vooral de woorden, die God tot Zijn apostelen heeft gesproken, en die volgens spr. de mooiste zijn uit het Evangelie: „Ik zal u niet als weezen achterlaten". Deze woor den, door God gesproken, worden van alle kanten bezien en bemediteerd, steeds mooier. Op bevattelijke wijze geeft spr. een uiteenzetting over deze woorden en wel hoe de apostelen alles verlieten om Hem te volgen. Zij hebben hem dikwijls de woorden hooren spreken, dat Hij eens terug zou keeren tot zijn He- melschen Vader en dan werd hun hart bedroefd. Maar welk een troost moet het hun gegeven hebben toen Hij beloof de hen niet als weezen achter te laten. Wanneer men zich eens indenkt wat een wees eigenlijk is, dan krijgt men medelijden. Maar er is iets, dat nog vreeselijker is en dat is verstoken zijn van de liefde van God zelf. De dag van heden getuigt zulks, want hoevelen loopen er niet rond, die verstoken zijn van de liefde van God. Zij 2eggen, dat zij Gods hulp wel kunnen missen. Weesc zijn is verstoken van lief de, voedsel en verzorging. Het woord van God gaf echter voedsel en verzorging aan de apostelen. En hoe heeft Hij dat ge daan! Daar zorgde Hij in zijn testament voor bij het Laatste Avondmaal. Daar gaf Hij voedsel, liefde en verzorging tot het einde der tijden. Spr. werkte dan deze drie gegevens na der uit en zette tenslotte uiteen, dat dit alles leert, dat wij Gods wetten en geboden moeten naleven; dan zullen wij bekomen de groote liefde, welke God ons betoont in het Heilig Sacrament. Daar om moet de Vriendenkring nog tot groo ter bloei gebracht worden. Dit kan ge daan worden door het woord, maar nog meer door de aanschouwing van het in beeld brengen van onze liefde tot den verborgen God in het H. Sacrament. Na deze geestdriftige rede, die een dank baar applaus verwierf, volgden eenige be langrijke mededeelingen. De geestel. adviseur deelde mede. dat er binnenkort een zeer belangrijke avond georganiseerd zal worden, waar van de besprekingen in een vergevorderd stadium zijn. Het plan is namelijk om door een bekend tooneelgezelschap een stuk te laten opvoeren hetgeen laat zien de liefde tot de H. Eucharistie. Dat velen dan aanwezig mogen zijn, op dat dit in beeld te brengen tooneelstuk niet zal nalaten groote vruchten af te wer pen en de liefde tot de H. Eucharistie nog meer te verdiepen. De tweede belangrijke mededeeling was hetgeen de voorzitter mededeelde over het betalen der contributie. Het is namelijk gebleken, dat het betalen van de contributie ineens voor velen te zwaar valt. Daarom heeft het bestuur gemeend, daaraan tegemoet te komen door een nieuwe regeling te treffen, welke hierin bestaat, dat men voortaan zijn contributie ook in gedeelten kan betalen desnoods in tien gedeelten, zoodat het dan voor nie mand meer bezwaar zal opleveren ou tijd aan zijn of haar verplichtingen te voldoen. Men wende zich daartoe tot het bestuur met opgave van wat en hoe men betalen wil. R. K. STAATSPARTIJ. Gisteren vergaderde de afd. Leiden der R. K. Staatspartij onder voorzitterschap van mr. Bolsius. Als candidaten voor de afvaardiging naar den Partijraad werden op voorstel van het bestuur gesteld de heeren mr. Bolsius en Heemskerk te Leiden en ge steund de candidaturen van de heeren Schölvinck, Nootdorp, de Jong, Zoeter- woude, Houdijk, Boskoop, Middelweerd, Gouda, Deerenberg, Schoonhoven. De voorzitter deelde mede, dat het plan bestaat, om begin Januari zoo moge lijk 5 Jan. het 40-jarig bestaan der vereeniging te herdenken en als sprekers uit te noodigen pater Peeters, Augustijn, en dr. Cornelissen, bibliothecaris van de R. K. Universiteit te Nijmegen twee voortreffelijke redenaars, 's Morgens zal er een H. Mis worden opgedragen. De heer v. Heteren diende vervolgens de motie in, die door de afd. Zoeterwoude naar de Kamer-Centrale is gezonden. De Zoeterwoudsche, in ons nummer van Woensdag j.l. gepubliceerde motie luidt als volgt: De Afd. Zoeterwoude (Dorp) der R.-K. Staatspartij in Alg. Vergadering bijeen op 15 Oct. 1937; kennis genomen van de publicaties over het Regeeringswetsontwerp ter zake ver zwaring van den persoonlijken dienst plicht; constateerende o.a. dat wordt voorge steld loting en broederdienst af te schaf fen, terwijl de marge tusschen het totaal van de ingeschreven lichting en het ge vraagde contingent zal worden „wegge- keurd"; dat eerstens hierdoor zeer verhoogde lasten worden opgelegd aan het groote gezin; dat tweed ens door de strengere keu ring de kerngezonde groote zonen uit de grootere gezinnen weer eerder voor dienst plicht in aanmerking komen, dan de zwakkeren uit de een en twee kinderen tellende gezinnen; overwegende, dat in het verleden en ook thans nog de groote gezinnen zoo zwaar gedrukt werden door den last van indirecte belastingen; dat tegen de thans voorgestelde dienst plichtverzwaring in dezelfde kringen een toenemende ontstemming valt waar te nemen; dat de beloften gedaan ten opzichte van de groote gezinnen nu ook door de Chris telijke regeering en de afgevaardigden van de R. K. Staatspartij moeten en kun nen worden ingelost; spreekt als haar meéning uit: dat een normale niet overdreven stren ge keuring ruimte zou laten door bepaal de regelingen als b.v. matige broeder- dienstvrijstelling het groote gezin te ont lasten; vertrouwt, dat de R. K. Staatspartij geen middel onbeproefd zal laten, om zoo doende het groote gezin, daar waar het mogelijk is, te steunen en daardoor een dreigende ontstemming tegen voorgestel de defensieplannen in het algemeen te voorkomen; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het bestuur der Kamercentrale met verzoek deze te behandelen op de e.k. vergadering van de R. K. Kamercen trale Leiden, tot de hare te maken en ter kennis te brengen van het bestuur der R. K. Staatspartij, het bestuur der R. K. Kamerfractie en hiervan mededeeling te doen aan de Pers en gaat over tot de orde van de ver gadering. Na de toelichting op deze motie door den voorsteller werd er uitvoerig over ge discussieerd. Men was het met de strek king eens, doch één vond een dergelijke motie overbodig, een ander wilde er nog andere wenschelijkheden in zetten, ter wijl meerderen ernstig bezwaar had den tegen enkele zinsneden in de motie. Ten slotte werd de motie-Zoeterwoude vervangen door een andere motie, lui dende: „De afd. Leiden dringt er bij de af vaardiging der R. K. Staatspartij in het Parlement met kracht op aan, bij een eventueele uitbreiding van het leger-con- tingent meer rekening te houden met de rechten en belangen van de groote gezinnen, dan zulks geschiedt in het in gediende wetsontwerp, o.a. door vrijstel ling wegens broederdiensrt, waartoe een normale niet overdreven strenge keuring ruimte zou laten". Deze motie werd z. h. s. aangenomen. Nog werden enkele andere zaken ter sprake gebracht. Een lid wilde de aandacht vestigen op een verkorting van den arbeidstijd in land- en tuinbouw, landelijk of geweste lijk. De afgevaardigden naar de Kamer- Centrale zullen hierop attent gemaakt worden. Andere leden wezen op hèt belang van meerdere voorlichting, o.m. ook op gere geld verspreiden van actueele vlugschrif ten. Deze belangrijke zaak zal door het bestuur nader overwogen worden. K.J.M.V. „ST. PETER KANIS". De lezing, dit dr. Emiel Franke gister avond voor de K.J.M.V. zou houden over „Spiritisme" kon geen doorgang vinden en is nu vastgesteld op 16 December. In plaats daarvan is gisteravond een apologetische avond gehouden, waarbij de aanwezigen vragen konden stellen, welke door den mo derator, Kap. E. Paap, werden beantwoord en besproken. VEILIG VERKEER. Gisteravond vergaderde het bestuur van de Vereeniging Veilig Verkeer voor Leiden en Omstreken met Burgemeesters uit de om liggende gemeenten, om te bespre ken, of samenwerking inzake een te voe ren actie voor een veiliger verkeer moge lijk is. Men kwam overeen, in die gemeenten tot oprichting van Verkeers-Onderwijs-Com- missies over te gaan, omdat, door het hou den van jeugdverkeersexamens, daardoor reeds het streven naar een veiliger verkeer wordt bevorderd. R. K. STUDENTEN-VEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Het bestuur der R. K. S. V. „Sanctus Augustinus" heeft zich als volgt samenge steld: A. F. A. van Velzen, praeses, Mej. A. M. F. Peeren, ab-actis Ia, R. J. T. P. Niemer, vice-praeses, F. G. M. van Schijn- del, quaestor, J. M. van Kempen, ab-actis II, J. W. M. van der Vossen, assessor. De oud-recollectanten en leden der Ma- ria-Congregatie Afd. A. Jongens, Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, worden nog even herinnerd aan de recollectie a.s. Zondagmorgen. Men kan zich nog opge ven bij het bestuur. BE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, be hangers 24, betonvlechters 17, betonwer kers 56, fundeeringwerkers 1, Glazenma kers 1, Glazenwasschers 12, granietwerkers 11, grondwerkers 88, heiers 1, metselaars 129, opperlieden 103, schilders 178, sloopers 4, steenhouwers 1, stratmakers 6, hulp- straatmakers 13, stucadoors, witters 37, Timmerlieden 256, uitvoerders 8, voegers 14 ongesch. bouwvakarb. 10. Totaal 973. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16, lompen sorteerders 11, vellenblooters 3, steenfabr. arb. 132, zeepfabriek arb 5, ongesch. febr. arb. 51. Totaal 218. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 118, reizigers, colp. 40, winkelbedienden 41, eta leurs 3, incasseerders 18, musici 10, onder wijzers 8, overheidspersoneel 5, verplegers 4. Totaal 247. Hotel- café-personeel: Huispersoneel 12, kellners 50, koks 7. Totaal 69. Houtbewerkers: Beddenmakers 3, hout bewerkers 66, kistenmakers 5, kuipers 7, Lijstenmakers 4, mandenmakers 6, meubel stoffeerders 15, meubelmakers 21, politoer- ders 2, ongesch. fabr arb. 28. Totaal 157. Kleermakers: kleermakers 67, kappers 8, schoenmakers e.a. 14. Totaal 89. Land- en tuinarb.: bloemisten 35, land arbeiders 30, tuinlieden 32, warmoeziers 10, ongesch. landarb. 5. Totaal 112. Metaalbewerkers, bankwerkers 113, blik- bewerkers 21, burgersmeden 27, electri- ciens 55, gasfitters 11, gasmetermakers 1, gereedschapmakers 3, instrumentmakers 2, isoleerders 3, kettingsmeden 19, klinkers 9, koperslager 3, lab. bedienden 2, las- schers 5, loodgieters 49, machinisten 16, me- taalboorders 7, metaaldraaiers 2, metaal slijpers 4, metaalzagers 2, monteurs 17, pia nostemmers 3, polijsters 1, ponsers 3, rij wielherstellers 15, rijtuigschilders 2, scheepstimmerl. 2, stokers 26, tegenhou- ders 15, hulp-verw. monteurs 12, voorslaan- ders 5. voorwarmers 4, vulcaniseurs 1, vuur werkers 10, wagenmakers 5, ijzerwerkers 38, zandspuiters 2, zandvormers 3, ongesch. arbeiders 50. Totaal 568. Sigarenmakers: Sigarenmakers 20, sig. sorteerders 1, sig. strippers 1. Totaal 22. Technici, opzichters: Bedrijfsleiders 8, in genieurs 4, technikers 4, teekenaars 17, werkmeesters 19 Totaal 52. Textielarbeiders: Hekelaars 8, katoon- drukers 21, kluwers e.a. 10, luikers 15, plaatsnijders e.a. 20, schrobbelaars 3, spin ners 59, spoelers 2, sttialdraaddraaiers 6, sterkers 2, strijkers 12, wevers 116, wolbe werkers 39, ongesch. textielarb. 63. Totaal 376. Transportarbeiders: Emballeurs 6, chauf feurs 139, exp. knechten 17, koetsiers 11, loopknechten 45, schippers 77, magazijn knechten 60, spoor- en trampers. 20, wa kers 6, transportarbeiders 69, losse arbei ders 514. Totaal 964. Typografen: Boekbinders 24, boekdruk kers 20, gotografen 4, hulp-vakarbeiders 4, letterszetters 29, steendrukkers 2. Totaal 83. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 83, mo lenaars 1, ovenisten 5, salgers 65, suiker werkers 20, wijnkopersknechten 13, zout- zieders 2, zuivelbereiders 5, ongesch. fabr. arb. 33. Totaal 227. Vrouwen: Beh. naaisters 1, apothekers- ass. 2, kapsters 2 naaisters 11, strijksters 1, maasters 1, kooksters 1, winkeljuffrou wen 18, serveersters 2, linnen juffrouwen 1, buffetjuffrouwen 1, kantoorbedienden 43, verpleegsters 1, teekenaressen 1, onderwij zeressen 6, ass. en huishoudsters 15, dienstb. d. en d. en n. 42, kinderjuffrouwen 3, werk sters 81. fabr.arbeidsters 18, A. V. O. 9. Totaal 267. Alg. total 4424 22 October 1936 4884 22 October 1935 4159 Ben. 42 ged. werkloozen en 16 jeugd werkverschaffing. Het Muziekgezelschap P. C. L. bracht eisteravond den jubileerenden pei'soneel- chef den heer H. M. Pont voor zijn woning in de Warmonderstraat een serenade ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij de N.V. Sajetfabrieken P. Clos Leembrug gen. Het verschijnen van de muzikanten in de anders zoo stille wijk trok zeer veel be langstelling, terwijl talrijke leden van het kantoor- en fabriekspersoneel en vele vrienden van de huldiging getuigen waren. Nadat eenige vlotte nummers ten gehoore waren gebracht, werden de leden gastvrij onthaald, waarna men onder de tonen van een vroolijke marsch weer vertrok. r 10 CT. i JU PER-KWALITEIT! EEKETmS WIT BAND EXTRA LICHT LEIDEN. Vrijdag: „St. Christoffel". Ledenvergade ring. „Harmonie", 8.30 uur. Maandag, Uitvoering Abdu Hassan, door de Wiener Sangerknaben, Stadsge hoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 16 tot en met V r ij d a g 22 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Hedennacht te 3.10 uur werd de politie- brandweer gealarmeerd voor een brandje in de Maria Gijzensteeg. Vermoedelijk hebben jongens in den avond vuur gewor pen tusschen de daar liggende steigerpa len en planken van de Overdekte, waardoor de brand is ontstaan. Met een slang op de waterleiding is het vuur gebluscht. De scha de is gering. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „De woorden keuze in het Bellum Judaïcum van Flavius Josephus" de heer E. Stein, geboren te 's Gravenhage; idem tot doctor in de Godgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De religieuse toe komstverwachting, in het bijzonder in de Amerikaansche Theologie" de heer H. J. Heering, geboren te Dordrecht. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch Recht: mej. M. Pownall, Den Haag en de heer J. A. Ris- seuw, idem; Candidaatsexamen Rechten: de dames E. Edenburg, Rotterdam, J. C. Keizer, Haar lem en de heer F. J. W. Fabius, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde de heer B. Smit, Rotterdam; Propaedeutisch examen Theologie de heer J. de Zwaan, Leiden; Artsexamen le gedeelte: de heeren J. E. Broers, Den Haag, M. A. Elderson, Rotter dam, B. J. Rethmeier, Den Haag, C. Kra mer, Oegstgeest, A. G. Balvers, Rijs wijk Z.-H., H. van Hellemond, Woerden. Bevorderd: tot arts: mej. K. J. Borggreve, Haarlem en de heeren A. J. C. Haèx, Leiden, A. M. Laterveer, Wassenaar, M. O. v. d. Zijl, Den Haag. Uitgesproken: Jac. Kruijssen, Eindhoven, Franc Son- niusstraat 1. Cur. mr. L. Peeters, Eindho ven. W. J. van der Steen, aannemer, Vught, Stationstraat. Cur. mr. C. Kruse. F. van Rooyen, Utrecht, Albatrosstraat 27 bis. Cur. mr. T. Olthoff. J. H. Teuben, koopman, Utrecht, Lange Lauwerstraat 19. Cur. mej. mr. J. N. Hen kei. A. A. Olieman, Utrecht, Kwaretlstraat 53. Cur. mr. J. M. A. Paling. P. M. Bol, aannemer, wonende te Utrecht, Grietstraat 1 bis. Cur. mr. C. A. Phaf. F. C. Balfoort, Bilthoven gem. De Bilt, Oude Brandenburgerweg 26a. Cur. mr. C. Maris. De Handelsvenn. o. d. Fa. Groenenberg en Gerritse, gevestigd en kantoor hou dende te Amersfoort, Havik 8. Cur. mr. dr. M. Tydeman, Amersfoort. C. Groenenberg, lid van de Handels venn. onder de fa. Groenenberg en Ger ritse, wonende te Amersfoort, Havik 8. Cur. alsvoren. M. Gerritse, lid van de Hant'elsvenn. onder de fa. Groenenberg en Gerritse wonende te Amersfoort, Havik 8. Cur. als voren. F. B. H. Heuvingh, kapper, Zeist, Ege- linglaan 38. Cur. mr. dr. B. van der Mersch Zeist. N.V. Boek-, Courant- en Handelsdruk kerij A. Hengeveld Gzn., Elburg. Cur. mr. J. A. Willinge Gratama. Hendrik Stoter, caféhouder, Zwolle, Melkmarkt. Cur. mr. D. Sanders. Opgeheven: P. Peschier, Noordwijkerhout. L. Peschier, L i s s e.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2