OMGEVING De verbinding met het Gooi DONDERDAG 2i oClOBER 1937 DF. LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 HILLEGOM. Demonstratie E. H. B. O. Gisteren avond organiseerde de E. H. B. O. in het Nutsgebouw nog een demonstratie ten ein de belangstellenden in de gelegenheid te stellen voor den aanvang der cursussen met den arbeid der vereeniging kennis te maken. In zijn openingswoord zette de heer J. Paling als voorzitter in een uit voerige rede het nut van eerste hulp uit een en toonde met praktijkvoorbeelden aan, hoe onoordeelkundig verleende hulp gevaarlijk kan zijn voor een patiënt, zelfs bij op het oog onschuldige ongevallen. Hierna gaven de leden in 2 heeren- en 1 damesploeg een demonstratie van den ar beid bij verschillende ongevallen. De Burgemeester reikte met een toe passelijk woord de Diploma's uit, aan de dezen zomer geslaagde cursisten. De dok toren Versluys, Van der Kaaden en Ten Hoopen vormden de jury. De belangstel ling van het publiek had grooter kunnen zijn, maar toch gaven zich talrijke perso nen op voor den nieuwen cursus. KATWIJK. Personalia. De heer A. Kleinman, agent van politie alhier, slaagde te Utrecht voor het Politie-diploma met aax.teekening van den Ned. Pol. Bond. LISSE. Vrouwenbond. Gisteravond hield onze afdeeling van den R. K. Vrouwenbond haar eerste vergadering in dit seizoen ter ope ning van het winterprogram onder leiding van haar presidente, mevr. Vreeburg- Heemskerk. De opkomst was best! De weleerw. heer de Rooy, assistent in de St. Agathaparochie, heette allen welkom. Spreker spoorde aan steeds de vergaderin gen te bezoeken, omdat de R. K. Vrouwen bond een opvoedende taak heeft in het her stellen van Christus Koningschap op aarde. Nadat de kleine zangvereeniging van de congregatie, onder leiding van den heer Martijn uit Leiden enkele nummers had ten gehoore gebracht, nam de presidente het woord. Na allen nog eens in het bijzonder welkom te hebben geneeten, dankte zij kapelaan Dering voor zijn openingswoord. Hierna zette zij het winterprogram uiteen waaruit bleek, dat er in het a.s. seizoen weer heel wat te doen is, doch zij ver trouwde, dat het bestuur ten volle op den steun van de leden, welk getal thans de 300 te boven gaat, te kunnen rekenen en vroeg daarom aller medewerking. Hierna kregen we weer een paar num mers van de zangclub. Vervolgens verkreeg Pater Jos. Damen het woord, die zou spreken over de verhou ding van de moeders tot de Missionarissen. Spr. gaf dan allereerst een beeld van het Missieleven. Spreker vroeg ten slotte de sympathie voor den Missionaris, waaronder er vele uit Lisse zijn en die behoor en tot uw zonen en dochters. Na dit kort doch kernachtige woord werd een kop koffie rondgediend. Het was thans de beurt aan de zangclub om enkele nummer ten gehooren te brengen. Pater Damen draaide vervolgens een Mis- siefilm af waarin het Missiewerk en de ge bruiken meer aanschouwelijk werden voor gesteld en waar men Pater Damen zelf in de Missie werkzaam zag. Ten slotte nog enkele amusementsfilms, welke een dankbaar applaus oogstten. Door kapelaan De Rooy werd het dank woord gesproken. B. V. L. De Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afdeeling Lisserbroek, hield in het café van den heer A. Faas, een propaganda-avond. De Voorzitter, de heer B. Berbee, open de de bijeenkomst en heette in het bijzon der welkom den Res. Kapt. J. A. Neuyen Jr., spreker van den avond en Kapt. H. G. Smit, secr. der Gew. Landstorm-Commissie „Stelling van Amsterdam". De secretaris, de heer P. Hulsbos, las hierop de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer M. van Tol, bracht zijn financieel jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat er een batig saldo was van 16.50. De Res. Kapt. J. A. Neijen Jr. hield hier op een korte rede. Meerdere malen heeft spreker de op merking gehoord, waarom is de B. V. L. nog noodig en sommigen achtten de B. V. L. overbodig. Deze beweringen zijn ge heel en al foutief. Waar is, dat de uiterst linksche partijen inzien, dat in Neder land niets is te bereiken, dank zij de B. V. L. In Europa ziet men evenwel alom onrust in de landen. Bovendien werkt de B. V. L. volgens spreker mede aan de eigenlijke weermacht, door het houden van oefeningen, dus draagt hij er toe bij, dat de weermacht geoefend wordt gehou den. Vervolgens werden eenige films, waar onder enkele komische, vertoond Tijdens de pauze werd den landstormers een gedenkplaat uitgereikt en bestond er gelegenheid om zich voor den B. V. L. op te geven. Enkele personen gaven zich op. Gedurende de pauze en kleine tusschen- pauze zorgde een muziekgezelschap voor gezellige muziek, hetgeen een aangename afwisseling was. De B. V. L. afd. Lisserbroek kan op een schitterende propaganda-vergadering te rugzien. De voorzitter besloot met een opwek kend woord om den B. V. L. te steunen en om inderdaad werkende l-iden dfer afdee ling te wezen. Spreker bracht nog dank voor de goede opkomst. DE NIEUWE WEG AMSTERDAM-DEN HAAG AANBESTEDING VAN HET GEDEELTE POSTBRUG—RINGVAART. Heden werd door den Rijkswaterstaat aanbesteed het aanbrengen van verhardin gen op den rijksweg no. 4 (Amsterdam SassenheimHaagsche Schouw's-Graven- hage), gedeelte PostbrugRingvaart, in de gemeente Sassenheim. Laagste inschrijfster was de N.V. Nederl. Basalt Mij, te Zaandam, voor 256,400. DE KWAKEL. B V. L. Geschoten wedstrijd van 20 October. P. J. Graven 75 p., C. de Horde 57 p., C. v. Zaal Wzn. 65 p., J den Haan 64 p. B. de Jong 84 p., C. Verlaan 79 p., C. Plasmeijer 75 p., J. Bartels 75 pet., C. v. d. Burg 68 p., J. Plasmeijer 87 p., Th. Win ter 84 p., G. v. Oostwaard 79 p., G Voorn 79 p., H. Brohius 92 p., H. Vermey 89 p. Damclub „Kunst en Genoegen". Uit slag der voor de competitie gespeelde par tijen op 20 Oct.: Afd. I. P. v. OostwaardJ. Bartels 20 H. VermeyP. v. Oostwaar d 20 P. v. KlinkL. v. Zaal 02 P. den HaanC v. Zaal Mzn. afgebr. Afd. II. G. VoornJ. Rekelhoff 20,20 C. Röling—W. Verlaan 2—0,0—2 W. Bakker—W. Verlaan 0—2 J. ZeldenthuisJ. Brosius 02,11 J. Rekelhof—W. Bakker 2—0,2—0 C. RölingB. v. d. Rotten 11 Op Woensdag 27 Oct. speelt K. en G. I en II tegen Ons Genoegen van Vinkeveen in 't clubgebouw van K. en G.. Aanvang 7 uur. OEGSTGEEST. Propag-anda-avond. Men verzoekt ons opname van het volgende: 't Aanvangsuur van dezen gezelligen avond is gesteld op kwart over acht, op welk-, tijdstip de mu ziek zal inzetten. Wij hopen dar. ook, dat u in de groote zaal, die speciaal voor dezen avond mooi'en toepasselijk versierd is, zult aanwezig zijn. zult zijn ,die speciaal voor dezj avond mooi en toepasselijk versierd is. De toegangsprijzen zijn opzettelijk zeer laag gesteld. Immers, het is ons bij dezen avond meer te doen om uw belangstelling, dan om uw geld. Het heffen van toegangs prijzen is helaas noodzakelijk, wegens de niet geringe onkosten, die deze avond voor ons meebrengt. Voor twee kwartjes heeft u reeds een be wijs van toegang voor den eersten rang. De tweede rang vraagt slechts 35 cent als toegangsprijs. Hierbij komt nog, dat de le den van de vier afdeelingen van de Maria- Congregatie een sterke reductie krijgen. Voor hen bedraagt de toegangsprijs, twee de rang, slechts 20 cent. Bovendien geven u de toegangsbewijzen recht op 't bezoeken in de pauze van de interessante tentoonstelling van voorwer pen, die betrekking hebben op de Congre gatie en op de St. Josephs-Gezellen-Ver- eeniging. De toegangskaarten zullen u aan huis worden aangeboden en verder zijn ze ten allen tijde aan de Pastorie verkrijgbaar. In ons blad van Zaterdag a.s. zullen wij de laatste inlichtingen verstrekken. Liefdadigheidsuitvoering. Het zeer lof felijk streven der tooneelvereeniging „Kunst en Genoegen", een uitvoering te ge ven ten bate van het consultatiebureau v. zuigelingen alhier, is gisteravond in rui me mate bekroond geworden. In de eerste plaats was de belangstel ling zeer ^root, waardoor in financieel op zicht succes zal zijn bereikt. Verder mag zeer zeker ook worden ver ondersteld, dat ook uit propagandistisch oogpunt beschouwd deze avond succes zal zijn verkregen. Dr. Jansen heette namens het consulta tiebureau de aanwezigen hartelijk wel kom. In het openingswoord bracht spr. naar voren, dat deze stichting veel be langstelling heeft; immers de kern van het bureau wordt gevormd door de zuige lingen, en, dat deze niet gering is, blijkt wel duidelijk hieruit, dat tijdens de zit tingsuren al een 40-tal kinderwagens kun- iien worden geteld, waarmede de moeders hun zuigelingen voor onderzoek komen brengen. Een duidelijk bewijs, dat het consultatiebureau in een groote behoefte voorziet. De bloei van het bureau berust wel in de eerste plaats bij de geneesjiee- ren, die door hun onvermoeiden arbeid trachten het gezondheidspeil der kinderen zoo hoog mogelijk op te voeren, voor welk streven spreker hulde brengt. De daarvoor beschikbare gelden zijn ech ter niet toereikend om met de uitbreiding van het onderzoek gelijken tred te houden. Met warmte beveelt spr. het consultatie bureau in voortdurende belangstelling aan. Het bestuur verheugt zich, dat wederom bovengenoemde tooneel-vereeniging zich welwillmd heeft aangeboden een uitvoe ring te geven. woord was caarop aan K. en G. voor de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Beurskoorts", onder leiding van den heer Henk v. d. Horst. Vlot en gemakkelijk, zonder een enkele storing, is het spel vanaf het begin tot het einde ver toond. Uitspraak en mimiek lieten niets te wenschen over, waren zelfs zier te roe men. Het grime en kapwerk was op keu rige wijze verzorgd dcor den heer P. v. d. Fiji. Tor afwisseling van de korte pauzes zorgde het Electr. Techn. Bureau Nou- wens voor versterkte gramophoonmuziek. Aan het einde dankt dr. Jansen namens het bestuur van het Consultatie Bureau allen, die tot het welslagen van dezen avond hun medewerking gaven. Aanrijding. In de Kempenaerstraat had een aanrijding plaats tusschen een personenauto van en bestuurd door J. v. W. uit Rijswijk en een 8-jarige wielrijder, genaamd R. F. D., wonende te Leiden. De jongen keek bij het rijden achterom en reed tegen de voorzijde van de uit tegen gestelde richting komende auto, waardoor de jongen tegen de straat werd geworpen en een wond aan zijn knie en een buil op het hoofd bekwam, terwijl zijn rijwiel werd beschadigd en niet meer berijdbaar was. Van de auto werd een koplamp ver nield en het spatbord beschadigd. As gebroken. Van een woonwagen, bewoond door de familie A. A., die door een auto werd getrokken, brak de achter as. De wagen kon niet meer voor- of ach teruit op den drukken Rijksweg nabij De Drie Witte Palen. Bovendien was het juist erg mistig, zoodat deze woonwagen daar gevaarlijk voor het verkeer stond. Vanwe ge de gemeente werden veiligheidsmaat regelen getroffen en verkeersborden ge plaatst. Nadat een ander auto-onderstel onder den wagen was gemonteerd, kan de reis worden voortgezet. ROELOFARENDSVEEN. Kolping-Vereeniging. Gisteravond werd aangevangen met de afwerking van het zeer belangrijke winter-programma van de Gezellen-vereeniging. 't Zijn voor name onderwerpen en ideeën, die deze winter de volle aandacht gaan opeischen. Het belangrijke gebeuren van deze eer ste bijeenkomst was, dat de heer Veldman uit Utrecht, bestuurslid van het R. K. Werkliedenverbond, naar hier was geko men, om door zijn inleiding over ontstaan en structuur van het R. K. Werklieden- Verb. voor iederen Gezel duidelijk te doen uitkomen, welke de grondslagen zijn, waardoor Gezellenvereeniging en R. K. Werkliedenverbond ten nauwste bij elkaar aaneengesloten behooren te zijn. Een stuk geschiedenis, geillustreerd met persoonlijke ervaringen en levens-omstan digheden van spreker zelf, omlijst met de namen van de groote Priester-voortrek- kers: Dr. Schaepman, Mgr. Ariëns en Dr. Poels. Door de eenvoudigheid van behan deling van z'n onderwerp, een aparte vaardigheid, moet spreker ongetwijfeld aan ieder aandachtig toehoorder een heldere kijk hebben meegegeven in het groote actie-complex, dat het Werkliedenver bond is. Volks-ontwikkeling, volks-invloed, volks welvaart. Deze drie berg-etappes vormden de kern van het betoog van spreker. Na de pauze sprak de voorzitter van het plaatselijk Werklieden-verbond, de .heer W. van Ruiten, zijn erkentelijkheid uit over het feit, dat op dezen avond de eerste stap is gezet tot wederzij dsche toe nadering en begrijpen van Gez. Vereen, en R. K. Werkliedenverbond. SASSENHEIM. Ballonwcdstrijd. Van de 575 ballonnen welke met het Oranjefeest alhier zijn op gelaten, zijn 22 labels terugontvangen, waarvan 7 uit Frankrijk, 1 üit Engeland, 12 uit België, 1 uit Noordwijk en 1 uit Kat wijk. De grootst afgelegde afstand was 870 K M., dat is Clermont-Ferrand. Ook is er een terecht gekomen in het hartje van Pa rijs. Er zullen zéven prijzen worden toege kend. Geboren: Janny, d. van J. Kühn en B. van Bostelen Margaretha, d. van P. Duijm en B. Moolenaar. Ondertrouwd: W. M. Koppers 23 j. en A. Beutick 22 j. J. W. Bergman 26 j. en H. Bakker 23 j. Gevestigd: L. Vosselman van Am sterdam J. A. C. van Lierop en gezin van Lisse. Vertrokken: M. C. van der Voorn, naar Lisse. RIJNSBURG. Burgerwacht. In „Central" vergader de de Rijnsburgsche Burgerwacht onder leiding van den voorzitter, den heer J. Kromhout. Na opening door den voorzit ter en lezing der notulen door den secreta ris, deelde de voorzitter mede, dat de wisselbeker met den wedstrijd in handen was gekomen van J. van Iterson Sen: de heer H. Ravensbergen kreeg met eenzelfde aantal punten een medaille De heer Joh. Oudewater had bedankt als secretaris. De voorzitter bracht woorden van dank aan den afgetreden secretaris. Tot leden der kascommissie werden aangewezen de hee ren Joh. Driebergen en R. Blankert. De voorzitter deelde dan mede dat de win- teroefeningen wederom in „Flora" zullen kunnen plaats hebben. Ook zullen voor taan marschoefeningen gehouden worden, verplichtend voor degenen, die aan de schietoefeningen deelnemen, behoudens dan personen boven 50 jaar. In de maand November zal een cursus gegeven worden in „Luchtbescherming". Als leider zal op treden de heer Middelkoop te Leiden. Be kendheid ten opzichte der Luchtbescher mingsdienst achtte men voor Rijnsburg ook van belang. Na uitreiking der Diplo ma's schietoefeningen sluiting. TER-AAR. R. K. Ontwikkelingsvereeniging. In het Parochiehuis werd de leden-jaarver gadering gehouden van bovengenoemde vereeniging, welke tevens bedoeld was als een propaganda-avond, doch het aan tal toehoorders zöl wel beneden de ver wachtingen gebleven zijn. Na opening door den voorzitter, den heer N. A. Hoogervorst, werd in enkele welgekozen woorden de nieuwe geeste lijk adviseur Kap. Switzar, geinstalleerd, waarbij tevens een extra dankwoord ver^ Voor het verkeer van Leiden en Heem stede en tusschengelegen plaatsen is de kortste route naar het Gooi wel die langs Schiphol en via Amstelveen en Ouderkerk, waardoor de verkeersdrukte te Amsterdam geheel wordt gemeden. Deze als „rondweg" om Amsterdam te beschouwen weg ver keert tot Ouderkerk in uitstekenden staat, terwijl aan de verbetering van het aanslui tende gedeelte OuderkerkDiemen met kracht wordt gewerkt. In de eerste plaats is, naar de K. N. A. C. meldt, een nieuwe brug over den Amstel in aanbouw, waarvan de ingebruikstelling in den zomer van 1938 kan worden tege- moetgezien, zoodat dan geen gebruik meer behoeft te worden gemaakt van de smalle oude ophaalbrug en de nauwe dorpskom- niet meer behoeft te worden gevolgd. Aangezien het oorspronkelijk in de be doeling lag de bestaande Ouderkerkerlaan te handhaven voor het verkeer gedurende den aanleg van den weg OuderkerkDui- vendrecht, doch dit tengevolge van groo te grondverzakkingen niet mogelijk is ge bleken, is gedeeltelijk ter plaatse van den ouden weg, gedeeltelijk op de nieuwe zand- baan een tijdelijke klinkerbestrating aange bracht ter breedte van 3 M. met verschil lende uitwijkplaatsen. In verband met de in uitvoering zijnde werken aan 't viaduct over de spoorbaan AmsterdamUtrecht, waarvan de onder bouw reeds is voltooid, terwijl de boven bouw binnenkort zal worden geplaatst, ver keert het gedeelte van den weg aan weers zijden van den spoorwegovergang bij Dui- vendrecht in een minder goeden toestand. Het is te verwachten, dat binnenkort de perceelen, die noodig zijn voor het maken van de aansluiting van den provincialen weg op den Rijksweg AmsterdamUtrecht en waarover een onteigeningsprocedure wordt gevoerd, in het bezit van de Provin cie Noord-Holland zullen worden gesteld. Zoodra dit het geval zal zijn, zullen be doelde werken, waarin begrepen is de krui sing met den Rijksstraatweg Amsterdam Utrecht, met spoed worden aangevat, op dat zij in den nazomer van 1938 zullen zijn voltooid. •■alN AANLEG -.-.GEPROJECTEERD li i RIJKSWEGEN gezeld ging aan het adres van den vorigen Adviseur, voor diens vele werkzaamheden, verricht in het belang der vereeniging. Voor de gesproken woorden toonde Ka pelaan Zwitzar zich zeer erkentelijk en hij beloofde alles in het werk te stellen om de club tot hooger bloei te brengen, den wensch eraan toevoegende, dat de leden zelf propaganda zullen maken, hetwelk moge leiden tot een aanzienlijke vermeer dering van het ledental. Hierop volgde een uitvoerig jaarverslag van den secretaris, dat naast de vermel ding van de verschillende lezingen, ook nog inhield de opgave van het aantal le den, wat helaas is gedaald. Het financieele verslag van den pen ningmeester gaf aan ontvangst 147.99, uitgaven 108.08, een batig saldo van 39.91 (vorig jaar 51.24). De controle commissie oordeelde bij monde van den heer A. de Jong, zeer ongunstig over het gevoerde beleid. Tot nieuwe leden van voornoemde commissie werden aangesteld de heeren Ant. van Rijn en J. Visser. Hierna doet de voorz. mededeeling van al hetgeen het bestuur in den a. s. winter van plan is. Wij noemen het optreden van den zeereerw. heer Henri de Greeve, Paul de Waart, Dr. PostUiterweer, over Ma- homedaansche pelgrims naar hun H. Land, A. W. v. d. Hoorn over Joost v. d. Vondel en zijn werken. De Pastoor zal een lezing ïiouden en verder komt de oud-kapelaan Henning met een jamboreefilm. Inder daad een schitterend programma. Bij de bestuursverkiezing zag het aftre dende lid, de heer G. Voortman, zich bij enkele candidaatstelling als zoodanig her kozen, welke benoeming hij aanvaardde. ,Ter ontspanning werden nu een serie leuke films vertoond, o. m de pechvogel, een ongewenscht gast, de Koopman van Parijs, Mahomedaansche kunst, de doods hoofdvlinder. Bij elven wees de klok toen de voorzit ter overging tot sluiting. VEUR St. Josephsgezellen. Gisteravond gaf de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging een herhaling van den feestavond voor dona teurs en begunstigers, welke avond even als Zondag in alle opzichten is geslaagd, dank zij het goede werk van de tooneel- club „Adolf Kolping" en de Kolping Boys. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: P. van der Veur, te Oegstgeest 28 j. en S. H. Ebergini, alhier, 26 j. Overleden: Cornelis Hendricus Koot, 79 j., echtgen. van M. V. de Goede, alhier. Gevestigd: Mej. W. J. v. d. Salm, van 's Gravenhage, Leidscheweg 94 Mej. M. A. Smit, van Rijsbergen, Leidscheweg 35 Mej. P. H. F. v. Wensen, van Apel doorn, Veurscheweg 3 Wed. J. C. Kune- man-Urban, van Leiden, Leidscheweg 170 Mej. H. H. Kuipers, van Amsterdam, Elslaan 7 R. v. Rijk, van Soekaboemi, Leidscheweg 191 Mej. I. Hoffmann, van 's Gravenhage, Veurscheweg 191 W. T. Blijdestein, van Loenen, Leidscheweg 191 G. E. Verstegen, van 's Gravenhage, Burg. Treubstraat 3 Mej. J. M. Eikhout, Van de Bildt, Veurscheweg 3 E. F. J. v. d. Eeek, van 's Gravenhage, Wijngaardenlaan 95 C. W. Goemans, van 's Gravenhage, Wijngaardenlaan 95. Vertrokken: Mevr. C. J. v. Rijn de Boer, Haagweg 10 naar Delft, Oude-Delft DE RIJKSWEG BEOOSTEN LEIDEN Het begin Voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg van Ypenburg naar den Rijksweg naar Schiphol, zullen aan den Kostverlorenweg eenige huizen moe ten worden afgebroken. Daarnaast zal de Starrevaart worden afgedamd. Ten einde nu de tuinders uit Stompwijk ge legenheid te geven met hun schuiten in de Vliet te kunnen komen, ligt het in de bedoeling de Smitssloot, welke ge dempt zou worden tijdelijk op diepte te brengen en in de plaats te stellen van de Starrevaart. Het uitdiepen van de Smitssloot zal ook met zich brengen het maken van een geheel nieuwe schoeiing. Het steenen bruggetje aan de Leidschekade liggende over de Smitssloot, zal tijdelijk worden véWan- gen door een ophaalbrug. 134 Mej. V. M. v. d. Klaauw, Veursche weg 3 naar Rotterdam, Tidemanstraat 3 Mevr. C. J .M. Blonk-Grundeken, Laan v. Langenhorst 4 naar den Haag, Kijkduin- schestr. 6 H. C. Pragei-, Leidscheweg 191 naar Ede, school Res. Off. F. M. v. d. Trappen, Haagweg 10 naar 's Gravenhage, de Perponcherstraat 64 Mej. M. Winkler. Wijngaardenlaan 48 naar Wassenaar, Schouwweg 812 Mej. W. Verbij, Burg. Vernèdepark 19 naar den Haag, Bezuiden- Hout 379 H. A. M. v. Langen, Donklaan 23 naar Tilburg, A. v. Hilvarenbeekstr. 4 Mej. C. E. M. Teunissen, Veurscheweg 3 naar Beesel, Rijksweg-Noord 387 Mej. A. v. d. Mey, Rijndijk 92 naar Oegstgeest, Leidscheweg. ZOETERMEER. Het mond- en klauwzeer. Nadat alle in deze gemeente vertoevende veebeslagen besmet zijn geworden door het mond- en klauwzeer, is deze ziekte thans tot staan gekomen en belangrijk aan het verminde ren. Dagelijks komen herstelmeldingen op de secretarie binnen. Intusschen heeft de ziekte nogal slachtoffers gemaakt en de landbouwers groote schade berokkend. Geboren: Cornelis Adrianus Maria, z. van W. A. Janssen en Th. M. van der Helm Pieter Leendert, z. van Chr. J. Verkada en M. Dijkshoorn. Ondertrouwd: J. Slappendel 22 j. en E. Kerstens 20 j. Overleden: K. Tamminga 55 j„ man van G. Bekius Levenl. aangeg. zoon van J. Sentel en G. Spijker. Gevestigd: A. Kirpesteijn van Noot dorp Ja. Sentel van Voorburg Ne. B. Sentel van Voorburg J. D. Heemelaar van Boskoop F. Veenstra van Rotterdam. Vertrokken: M. J. Adëgeest naar Voorburg J. van der Spek naar Amster dam Aa. Ca. Henneken naar Schiebroek R. van Kooten naar Dordrecht Sa. Slootweg naar 's Gravenhage L. G. Hoek stra naar Noordwijk.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9