HET VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL SPEELT TE ROTTERDAM. De avontuurlijke opdracht Opstandige Arabieren in hinderlaag bij de beschieting van Engelsche troepen tijdens de jongste onlusten in Palestina Het voorloopig Nederlandsch elftal speelde Woensdagmiddag te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de prof.-club Bourne mouth uit de Engelsche derde divisie. Het moment, waarop het eenige doelpunt in deze ontmoeting door Nederland wordt gescoord De onrust in Pales- tina. Een Mufti wordt bij het ver laten der moskee van Omar te Jeru salem door zijn aanhangers om ringd Waar de wagens der Duitsche spoorwegen de geregelde Amenkeansche adjunet-manne attachés te Londen en BerlijnJe kolonel. - p. ij i Ti Furer en Guthrie, brachten Woensdag een bezoek aan de Ned. Scheeps- reiniging bouw M, Am^erd... _waar zij orn.^den,^aanbouw zljnden lloUieü.- Het Engelsche Royal Scots Greys Regiment is van Aldershot naar Hounslow overgeplaatst De manschappen vóór het vertrek naar de nieuwe garnizoens plaats FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 11) Hij vertelde Poole dat hij voor onge veer een maand op reis moest. Hij wilde hem instructies geven voor het geval, dat hij niet zou terugkeeren, maar hy kreeg de woorden niet over zijn lippen, met die ernstige, eerlijke oogen op zich gericht. Dus deed hij twintig vijf-pond biljetten in een enveloppe en schreef er een paar regels bij, dat, indien hem iets mocht overko men, dit voor zijn bediende bestemd was. Zijn particuliere aangelegenheden zou den hopeloos in de war loopen, maar daar was nu eenmaal niets aan te doen. Hij hoopte maar, dat zijn flat niet verhuurd en zijn meubelen niet verkocht zouden zijn, wanneer het mr. Benbow Collingwood Horatio Smith behaagde hem weer in het land der levenden te doen terugkeeren. Peel Anderson kwam 's Zondags bij hem. Lindsay meende, dat het verkeerd zou zijn, op Croydon te verschijnen zonder den pi loot, die voor zijn vriend moest doorgaan, zelfs van gezicht te kennen. Hij bleek een sympathieke jonge kerel en was geheel in zyn rol, want toen Poole in de kamer kwam, sprak hij op den na tuurlijksten toon ter wereld over een fic tief samenzijn van voor enkele weken en hun eerste kennismaking bij de winter sport, enkele jaren geleden. Zoo was Poole voldoende toegerust om de journalisten, die Dinsdag in dichte drommen zouden komen opdagen bevredi gend te woord te staan. HOOFDSTUK VIII. De Maandag begon met nevel. Lindsay keek naar de vage omtrekken der hui zen aan den overkant en stelde zich de vraag of Peel Anderson zou opstijgen, maar toen hij Croydon bereikte, was het helderder en het weerbericht luidde: vrij goed zicht. Poole had er op gestaan, hem uitgelei de te doen. Hij zag er nog versteender uit dan anders. Tot het laatste oogenblik hield hij Lindsay's handkoffer vast. Lindsay moest, dat behoorde bij de regie met de noodige drukte protesteeren tegen het vastbinden, zijn geduld verliezen en zich een beetje aanstellen. Mr. Smith's plan was eenvoudig tot in alle details. Peel Anderson zou zijn pas sagier op een afgesproken plaats afzet ten en het doen voorkomen dat hy, over het kanaal vliegend, achter zich had geke ken en Lindsay Trevor gemist had. Men zou concludeeren, dat hij zich los had ge maakt by het vertrek uit Croydon had hij immers al te'gen het vastbinden ge sputterd en uit het vliegtuig gevallen was. Ze kwamen uit den nevel in den mist en uit den mist in 'n lichten damp. Er lag een vuicte wade over het landschap, waar de boomtoppen en de spitsen der torens spookachtig doorheen staken. Peel Anderson stuurde het toestel naar een eenzame plek, waar hij enkele maan den geleden een noodlanding gemaakt had. Lindsay stapte uit en bleef toezien, hoe Anderson weer opsteeg. Hij wachtte tot het vliegtuig aan zijn oog ontrokken was, keerde zich toen om, stak drie velden over en kwam aan den weg. Het was uitstekend gegaan. Hij had zyn leeren jas in het toestel achtergelaten, straks zou Peel Anderson die in zee laten vallen. In plaats daarvan had hij zijn over jas over zijn arm. Hij trok die aan, sloeg een das hoog om zijn kin, werkte zich door een haag en liep vlug den weg af. Twee auto's reden voorbij en in de verte zag hij een man, die aan het ploegen was. Lindsay werd warm van het loopen en juist toen een groep huizen en een kerkto ren zich aan zijn oogen opdook, passeerde hem een auto, die uit de tegenovergestel de richting kwam. Enkele meters verder stopte de wagen. Lindsay keerde zich om en liep terug. Kunt u mij ook zeggen, hoe laat het is? vroeg hij. De chaufeur was een jonge man met hel dere oogen en een strakken mond. Wilt u misschien meerijden? vroeg hij. Dat was geheel volgens heit plan en Lindsay had zyn antwoord gereed. Naar Notting Hill? Ja! was het bescheid. Lindsay stapte achterin en klapte het portier dicht. Hy leunde in een hoek. Dus ook dit was naar wensch verloopen. Hij had nu opge houden Lindsay Trevor te zijn, maar zijn nieuw bestaan als Trevor Fothering was nog niet begonnen. Gek, om niemand te zijn! De man, die den auto bestuurde had niet voor niets zoo'n strakken mond. Ge durende den heelen tocht sprak hij geen woord. Na het station van Notting Hill voorbijgekomen te zijn, sloeg hij links af en stopte voor een net onopvallend huis in een onopvalende straat. Hij zei niets maar toen Lindsay den auto uit was, keer de hij en reed weg. Lindsay belde. Hij moest naar miss Ag nes vragen en toen de deur openging, vermoedde hij, dat zij in eigen persoon voor hem stond. Ze had grijs haar en grijze oogen en een forsche, gevulde fi guur. Ze deed denken aan een gezellige tante en toen Lindsay zei: Ik moest naar miss Agnes vragen, glimlachte zij met den aantrekkelijksten glimlach, dien hij ooit gezien had. Hij was overtuigd, dat zij een heel sympathieke vrouw moest zijn. Na hem met eieren met ham en warme koffie te hebben gelaafd, bracht ze hem naar. een behagelijk vertrek met een knappend haardvuur en verzocht hèm, daar eenigen tyd te wachten. Na ongeveer een uur nam ze hem mee naar de badkamer en onderwierp zijn haar aan een grondige bewerking. Zij gebruik te een krachtige hennashampooing, liet die een half uur op zijn haar, spoelde het daar na met soda om de kleur vast te leggen. Vlammend rood was het geworden en ze vergeleek het met een lok van Trevor Fothering's haren Het scheen haar vol doening te schenken, maar wekte Lind say's afschuw. Daarop waren zijn wenk brauwen aan de beurt; ze werden niet al leen rood, maar veranderden ook van vorm. Door enkele haren uit te trekken, gaf miss Agnes ze een opwaartsche lijn. I Lindsay bekeek zich in den spiegel en vond het succes overweldigend. Hij had niet kunnen denken, dat het mogelijk was zóó zijn eigen identiteit te verliezen. Hij was absoluut niet meer zichzelf en nam grif aan, dat, zooals ze verklaarde, Froth er tegenwoordig zoo uitzag. Miss Agnes was uiterst tevreden over het resultaat van haar arbeid. U moet er goed aan denken uw on derlip een beetje naar links te laten han gen onderrichtte ze. En vooral niet te opgewekt kijken voorloopig tenminste niet. Als iedereen aan u gewend is, hoeft u niet meer zoo erg op te passen, maar in het eerst kunt u niet voorzichtig genoeg zijn. Te intelligent moet u ook niet kij ken. Mr. Fothering is geen intelligente persoonlijkheid. Hij kan scherp zijn, maar intelligent is hy niet. Lindsay lachte Uw stem moet hoog klinken, vervolg de miss Agnes, de koude kraan openzettend om het bad uit te spoelen. En denk er aan, dat uw neef niet meer Fransch kent, dan een jongen op kostschool leert, Duitsch kent hy absoluut niet, ook geen andere ta len. Lindsay leefde de rest van den dag als het ware tusschen twee werelden en wend de zich aan een hanglip en rood haar. Om half acht gingen hij en miss Agnes samen uit. Hij had zijn overjas aan, een slappen hoed op met den rand naar beneden ge slagen en de das was weer om zijn kin ge wonden.. De avond was vochtig en nevelig, het zag er uit alsof het zou gaan regenen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5