De avontuurlijke opdracht FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 10) Hij had het gevoel, dat hij alleen sprak, om tijd te hebben van zijn verbazing bij te komen. Restow.... RestowAls Restow Wel, dat kon een affaire in grooten stijl beteekenen. De stem van mr. Smith maakte een eind aan zijn overpeinzingen. U begrijpt, dat men een motief zoekt, wanneer men als Restow Fothe- ring als zijn secretaris neemt. Aan den an deren kant, hij is een bizar heerschap, een soort moderne Haroen-al-Raskin, die van daag een landlooper mee aan het diner zal brengen en morgen in staat is een secreta ris aan de goktafel op te pikken Dat neemt niet weg, dat hij een geweldige kerel is. Wanneer hij zichzelf tot middelpunt wilde maken van alle georganiseerde krachten, die naar bevordering van den wereldvrede en de verbroedering der volken streven, zou hij zich tot de hoogte van een histori sche figuur verheffen. In alle landen heeft heeft hij zijn vertakkingen, zijn invloeds sferen en hulpbronnen. Mr. Smith zweeg even op zijn edel voorhoofd groefde een grimmige rimpel. En het ongeluk is, dat we hem er van verdenken de leidende geest te zijn van de duistere krachten, die het streven naar ontwapening en beter begrip tussch de volken tegenwerken en er terwille van winst en macht niet tegen opzien de we reld in een nieuwen oorlog te storten. Er trilde emotie in de anders zoo onbe wogen stem van mr. Smith. Maar hij be- heerschte zich aanstonds weer en sprak zakelijk verder: Zooals ik zeg, we verdenken hem. Maar we hebben geen zekerheid. En zoo lang we die zekerheid niet hebben, kun nen we niets doen om zijn noodlottige acti viteit als die inderdaad bestaat te doorkruisen. En dan is er nog iets we moeten zijn relaties leeren kennen om zoo noodig de publieke opinie tegen hem te kunnen mobiliseeren. Men zegt, dat hij steun zoekt bij vier groepen: politici en vooraanstaande personen uit het openbare leven, zakenlui, die aan oorlogstoerusting verdienen kunnen, ontevreden nationale minderheden, en ten slotte de verklaarde vijanden van iedere geordenden samenle ving. Van deze categorieën zijn de beide eerste bijzonder gevoelig voor de publieke opinie en als die zich terugtrekken, is hem den wind uit de zeilen genomen. Is het u nu duidelijk waarom u als Restow's se cretaris moet optreden. Lindsay liep met groote stappen de ka mer op en neer. Het was hem duidelijk. Maar niet duidelijk was hem, hoe het moest gebeuren. En toch was hy er heel zeker van, dat het, onder den zachten on- merkbaren druk van mr. Smith, gebeuren zou. Hij kwam terug by den haard. Mag ik een paar vragen doen* Mr. Smith antwoordde toestemmend. Nu, ik ben Restow's secretaris, daar over zijn we het eens. Wat gebeurt er met Fothering? We kunnen daar moeilijk met z'n tweeën rondhangen. Voor Fothering is gezorgd. Die ver dwijnt. Is het onbescheiden te vragen hoe? Mr. Smith maakte een wuivende bewe ging. Een particulier jacht tot Madeira een mailboot naar de Kaap een andere mailboot naar Australië. Zooals ik zeg, hij verdwijnt. En hij verlangt hartstochtelijk om te verdwijnen. En hoe is het met mij? Wat wordt Lindsay Trevor verondersteld uit te voe ren, terwijl ik met geverfde haren Res tow's brieven tik? Mr. Smith glimlachte genoegelijk. Lindsay Trevor gaat dood. Dood? Herinnert u zich niet, dat ik u ge vraagd heb, hoe u er over dacht voor uw vaderland te sterven? HOOFDSTUK VII. Het was laat toen Lindsay op zijn flat te rugkwam en de proeven, die hij gecorri geerd had, in een ordelijk stapeltje op zijn- schrijftafel zag liggen Het leek vreemd, ze daar nog net zoo te zien, als hij ze neerge legd had. Het scheen zoo lang geleden. Twee nachten had hij vrijwel geen oog dichtgedaan, maar nu had hij amper het licht uitgeknipt of hy viel in slaap. Of schoon zijn rust af en toe werd verstoord door grillige droomen, die een weerslag vormden van zyn opwindend gesprek met mr. Smith, werd hij niet voor den volgen den morgen acht uur wakker. Hij had een drukken dag. Zijn ontijdige dood zou op Maandag plaats vinden en aangezien het Zaterdag was, had hy heel wat om voor te zorgen en slechts enkele malen dook met een pijnlijke prik de gedachte in zijn geest op dat het heden zijn trouwdag had zullen zijn. Hij deelde Poole mede, dat hy Maan dagmorgen naar het buitenland zou ver trekken. Hij zei hem, er bij den eersten den besten verslaggever, die kwam infor- meeren, waarom zijn verloving verbroken was, te vertellen, dat mr. Trevor met zijn vriend mr. Peel Anderson naar Algiers vloog en dat ze bij gunstig weer 's mor gens om acht uur van Croydon zouden op stijgen. Drie verslaggevers verschenen in den loop van den morgen. Het was een goed begin. In een groot aantal kranten zouden Maandagavond vette koppen ver schijnen van dezen of soortgelijken inhoud: „Tragisch vliegongeval. Bruidegom verongelukt". „Dood van bekenden schrijver-uitgever". Tot zoover klopte alles prachtig, maar Lindsay had een schuldig gevoel tegenover Poole. Die krantenberichten zouden een hevigen slag beteekenen voor den armen kerel. Op het eerste gezicht was het Lind say niet duidelijk, waarom het noodig was, dat hy op deze opzichtige manier uit het leven scheidde. Het leek veel eenvoudiger alleen maar met Froth van identiteit te ruilen. Als Lindsay Trevor Trevor Fothering en Restow's secretaris werd, wat voor be zwaar was er dan tegen Trevor Fathering als Lindsay Trevor naar Madeira te laten vertrekken? Het zou niet de eerste maal zijn dat hy een bruine pruik had gedra gen! Deze simpele gedaanteverwisseling was echter niet uitvoerbaar tengevolge van Froth's geschokte zenuwen. Hij verkeerd® in zóó'n toestand van ontreddering, dat ei geen staat op hem te maken viel. In zijn doodsangst zou hy den heelen boel kunnen bederven. Vandaar mr. Smith's plan om Froth'i haar bruin te verven, hem William Jone® te noemen en hem ongemerkt in de massa der ongestelde Jones' te laten verdwijnen. In zekeren zin was deze oplossing Lindsay byzonder aangenaam. Het kon hem niet zooveel schelen voor Froth te moeten door gaan, maar dat Froth de wijde wereld zou intrekken als Lindsay Trevor, was meei dan hy verdragen kon. Hij belde Hamilton Reaburn op en vroeg of hij een maand vacantie kon nemen. Hel eenige dat hem dwars zat, was de gedacht® aan Poole. Zijn bediende zou zich zijn ver meenden dood geweldig aantrekken en Lindsay had hem dolgraag in vertrouwen genomen. Maar daar hij mr Smith's toe stemming hiervoor niet kon krijgen, moest hij wol berusten. (Wordt vervolgd). 3)e De motoren van het verongelukte K.L.M -vliegtuig «Specht» zijn ter onderzoek door1 de deskundigen te Bandoeng op transport gesteld. Bovenstaande toto. genomen aan de kade te Tandjong Priok, toont duidelijk hoe deerlijk de motoren en schroeven gehavend werden De wedstrijd in het boter-bereiden vormde het hoogtepunt van de zuivel-tentoonstelling in Royal Agricultural Hall te Londen. Een snapshot tijdens den wedstrijd Luit kolonel F. B A. J. Jansen, com mandant van het 22ste regiment infan- tene is benoemd tot kolonel, comman dant van het 7de regiment infanterie 'v'-* De tweede roibascule-brug voor de overbrugging van de Oosterdoksluis te Amsterdam is Dinsdag na een geslaagd transport op de plaats van bestemming aangekomen en gemonteerd Het drijvende zwembad bij de Koningbrug te Rotterdam is Dinsdag naar zijn «winterstalling» in de Hijschehaven ge sleept De hevige regenval heeft de krijgs verrichtingen aan het Sjanghai-front in China ernstig belemmerd. Japansche artillerie in stelling op ondergeleepen land. Op den achtergrond cavalerie, welke zich slechts langzaam kan voort bewegen I X

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5