OMGEVING Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Van velen een bijdrage Dat hebben wij noodig Hebt Gij Uw bijdrage al op postreke ning No. 302400 van den Penning meester van het „Carillon-Comité Stad huis Leiden" overgeschreven? ST. JOSEPHGEZELLENVEREENIGING. Een propaganda-avond. In de groote zaal der St. Josephgezellen- vereeniging gaven de gezellen gisteravond een propaganda-avond, welke bestond uit drie gedeelten, n.l.: een rede van den Cen- traal-Praeses Rector H. Drost, het optre den van de tooneelvereeniging en de mu ziek van de Symphonie „Franz Schweitzer" onder leiding van den heer Adolf Brunt. Als inzet werd het programma door de laatste geopend met een vlot gespeelde marsch, die de juiste stemming bracht. Nadat bij het brengen van den vlaggen- groet de vice-praeses kap. H. Schrama het openingswoord gebeden had, gaf „Franz Schweitzer" weer een mooi stukje muziek ten gehoore, waarna de Praeses, pastoor Beukers, het woord nam om den Centraal- Praeses te verwelkomen, dien hij daarna het woord gaf. De avond, aldus de Centraal-Praeses, is bedoeld als een propaganda-avond, maar die propaganda moet niet van mij uitgaan, maar van de leden der vereeniging. Leiden is bevoorrecht. Hier is een Gezel- lenvereeniging, die 50 jaar bestaat, die zijn bestaansrecht heeft bewezen, die bekend is. Maar alle propaganda is tevergeefs, als de leden door hun voorbeeld, niet zelf propagandisten zijn. De Josephgezellenver. heeft ten doel het Kolpingsideaal te verwezenlijken en dat moet geschieden in de leden. Het is meer dan louter gezelligheid en ontspanning, het gaat er om ons eigen leven omhoog te heffen. Wij hebben in dezen 'tijd van verwarring mannen van stavast noodig, die vast houden aan hun ideaal, die trach ten de wereld anders te maken. De wereld is in verwarring. Wij weten niet wat er uit te voorschijn zal komen, maar het zal van ons afhangen, hoe de toekomst zal zijn. Dat zal afhangen van ons katholicisme. Daarom moeten de jongemannen trach ten te worden, wat zij kunnen. Zij kunnen hun leven nog zoo mooi maken, maar ook onherstelbaar bederven. Wij zijn maar eens jong zegt men, maar juist omdat wij maar eens jong zijn, moeten wij die enkele ja ren gebruiken om ons leven mooi te ma ken. Er zijn al zoo veel menschen, die do len en dwalen, die niet weteh in welke richting zij zullen gaan. Wij Katholieken moeten hen de richting wijzen. Wij kunnen dat, want wij hebben de waarheid. Wij moeten door onze goede werken te laten zien God doen verheerlijken. Dan hebben wij waarde voor een wereld, die naar den ondergang gaat. Die waarheid moeten wij in ons leven trachten door te voeren. In deze jaren moe ten wij de kath. waarheid indrinken. Wij hebben daartoe een levensprogram noo dig om die waarheid in het leven door te voeren. Dat program is het Kolpingspro- gram. Dat program moet ons bezielen en daarom wil spr. op enkele punten uit dat program wijzen. Een werkende jongeman van 1725 jaar, die geen lid is der Josephgezellenver. be grijpt zijn plicht niet tegenover God, de Kerk en de maatschappij. Het Kolpingspro- gram maakt betere menschen, menschen, die weten waarom zij katholiek waarom zij Christen zijn. Een ander punt van het program is de vorming van toekomstige huisvaders. En daarop moeten de jongemannen worden voorbereid. Het vaderschap is een priester schap, het is het voortzetten van het schep pingswerk van God- De redding der wereld ligt in het huisgezin, zegt Kolping De ram pen der wereld zijn de wrange vruchten van ongelukkige huwelijken. Daarom moe ten nu reeds de jongemannen hun huwelijk leeren zien als een goddelijke roeping. Dat wil de Gezellenvereeniging: werken aan de .toekomstige gezinnen, omdat dan de we reld gered is. Aan het ziekbed der wereld ontbreekt de liefde en die liefde begint in de gezinnen. Maar daarom moet de ge?st van broederschap en liefde reeds hier be ginnen. Maar niet alleen bewuste christenen en huisvaders hebben wij noodig, maar men schen, die in hun werk een apostolaat uit oefenen. Daarom moeten wij worden chris telijke vaklieden, die hun arbeid stellen in dienst van God, tot God's verheerlijking en het geluk der menschen. Daarom moeten wij de christelijke arbeiusopvatting herstel len. Dat kunnen wij niet uit ons zelf, dat moeten wij leeren in het milieu der St. Jo- sephgezellenvereeniging. Die drie idealen moet je verwezenlijken en alle jongemannen, die van hun leven iets moois willen maken, moeten lid wor den der St. Josephsgezellenvereeniging. Dan krijgen wij keurtroepen, die dragers zullen zijn eener nieuwe maatschappij, met als hoeksteen Jezus Christus. Pastoor Beukers dankte hierna Rector Drost voor diens heerlijke woorden, welke alle aanwezigen getroffen moeten hebben. Hierna werden zes aspirantleden door den Praeses als definitief lid geïnstalleerd. Na- dac zij op de vragen van den Senior ge antwoord hadden, werd hun door den Piaeses het insigne opgespeld en aanvaar den zij op handslag de verplichtingen als gezel. De Praeses wenschte hen daarna geluk met hun toetreding en wees hen erop trouw door te gaan met hun belofte en overal een voorbeeld te zijn. Weest en blijft trouw aan Koiping. De rest van den avond werd gevuld met muziek van „Frans Schweitzer" en de op voering van een komische eenacter door de tooneelciub. Mei dit programma en de toetreding van 24 nieuwe aspirant-leden, die zich tijdens de pauze opgaven, mag deze propaganda- avond zeer geslaagd heeten. DONDERDAGAVOND OM 8.15. Herinnert U zich soms al dat Donderdag a.s.. de Donderdag na de derde Zondag is? Dan zijn we klaar, want dan weet U, dat ik u wil uitnoodigen als oud-retraitant te komen naar de recollectie-oefening, om 8.15 uur in de Hartebrugskerk. Wat zegt U? Wel oud-retraitant, maar nog nooit geweest! Maar kom dan nu voor het eerst. Ook hindert het niet, dat U het nut van deze oefening nog niet inziet. Kom maar, dan kunt u over het nut er van hooren, en ook ondervinden, naar we hopen. Alle oud-retraitanten, niet alleen hartelijk welkom, maar bij deze dringend uitgenoodigd. Pater D. VAN GALEN, O.F.M. De oud-recoUectanten en lelden der Maria-Congregatie Afd. A. Jongens, Par. O. L. V. Hemelvaart en St. Joseph, wor den herinnerd aan de recollectie a.s. Zon dagmorgen. Men kan zich nog opgeven bij het bestuur. DE ENCYCLIEK „CASTI CONNUBIL Voordrachten over het Christelijk Huweliik. .Door Prof. Cleophas, Hoogleeraar aan }iet Seminarie te Warmond, zal op Donder dagen 28- October, 25 November en 16 De cember a.s. een serie van drie voordrach ten worden gegeven over het Christelijk huwelijk en het christelijk familieleven aan de hand van de encycliek „Casti Con- nubii." Deze voordrachten waren oorspronkelijk alleen bedoeld voor de leden van de R. K. Vereeniging van Gezinshoofden Het aan tal leden dat zich reeds heeft opgegeven voor deze serie voordrachten is verheu gend. Het bestuur der vereeniging heeft daarom na rijp beraad alsnog' besloten, waar deze encycliek toch geldt voor alle R. K. Gezinnen, deze lezingen ook toegan kelijk te stellen voer niet-leden. Een groo- „tere zaal is reeds besproken, eigenlijk moest de groote Stadsgehoorzaal gevuld zijn bij een dergelijk belangrijk onder werp. Da toegang is kosteloos, doch alleen voor personen boven 18 jaar, om redenen, die wij wel niet nader behoeven uiteen to zetten. De voordrachten worden gegeven in „de Burcht" en vangen aan precies 8.15 uur. Een bewijs van toegang kan worden aan gevraagd of afgehaald bij het secretariaat der vereeniging, Heerensingel 2a, zonder een dergelijk bewijs verkrijgt men géén toegang. Mogen vooral ook de jonge R. E. gezins hoofden en zij die zich voor dien levens staat voorbereiden va; deze eenige gele genheid gebruik maken om door het ge hoorde onze christel'jke beginselen betref fende huwelijk en g->zin beter te begriiDen en te kunnen verdedigen tegen de aan vallen die er van alle kanten op gericht worden. HET GROENE KRUIS. Afdeeling Leiden. Gisterenavond had onder voorzitter schap van Dr. H. J. M. Boonacker de ge bruikelijke najaarsvergadering van het Groene Kruis plaats ter behandeling van de begrooting 1938. De penningmeesteresse, Mej. F. A. Ie Poole gaf de noodige toelichting bij de verschillende posten dezer begrooting. Met leedwezen moest worden geconstateerd dat, voor het eerst, een begrooting voor een nieuw jaar niet geheel sluitend kon worden ingediend. De vaste lasten, die aan het werk zijn verbonden, zijn in de laatste jaren gestegen en kunnen niet vermin derd worden zonder doel en streven van het Groene Kruis ernstig te belemmeren. Wanneer men er maar in slaagt weer een flmk aantal nieuwe leden te winnen en daarmee vermeerdering van inkomsten verkrijgt kan de toekomst met vertrouwen tegemoet bezien worden o ndat de finan- tieele basis der vereeniging gezond ge noemd mag worden. De ',;*°aven worden in totaal geraamd op 6050. De aftredende bestuursleden de heeren Jhr. C. C. Roëll en arts H. A. Schouten werden herbenoemd. Voort"; werd de age a besproken van de jaar'nksche alscmeene vergadering van de Provinciale 7'üd-Hollandsche ver eeniging Het Groene Kruis. d;e 29 October te vindt. Met de in de vergadering gemaakte opmerkingen zul len de afgevaardigd er, rekening kunnen houdem ^nt afgevaardigden werden aan gewezen /4e heer°n Br. H. M. M. Boonacker e H. Filippc W F zn In Leiden gevestigd. Aboe Bakar Djaar, de Sitterln. 84 G. H. Bal, Witte sing. 80 J. C. Barnhard, geleidster, Meezenstr. 11 G. C. M. v. Beusekom, Witte singel 89 D. Beij, schipeprsknecht, Os- en Paardenln. 56 A. Ouwerkerk-Binnendijk, Tesselsch.str. 19 A. A. Blansjaar, Maresingel 35a K. J. Bosma, L. Rijndijk 76a H. J. Buijse, ver pleegster, Thorbeckestr. 11 W. E. Buijse, Thorbeckestr. 11 E. F. Coops, R. en Schiekade 111 J. Corts, werktuigbouwk., Plantsoen 1 W. Daniels, Schelpenkade 46 J. H. Delgorge, Bilderdijkstr. 2 H J. Doedens, surn. Reg. en Domeinen, Zoe terw. singel 105 P. L. Dronkers, Hoger- beetsstr. 8 J. v. Dijk, Nw. Rijn 31a P. S. Eringa, Roodborststr. 49 L. A. Ferdi- nandus, dienstbode, Zoetsrw. singel 50 H L. Fortgens, Rapenburg 131 H. Frant- sen, Lammensch.weg 16 S. J. Geerts, Boerhaavelaan 20 W. J. Geertsema, Kai- serstr. 5 W. G. Th. C. M. Gol, pastoor, Zoeterw. singel 50 M. J. Groen, J. v. Goyenkade 8 M. C. Hamming, Wasstr. 25 K. Markus-v. Harskamp, Mauritsstr. GOUDEN BESTAANSFEEST Fa. J. J. KUKLER. Zooals wij vorige week hebben medege deeld, is het vandaag vijftig jaar geleden, dat de eerste Leidsche Glazenwasscherij door den heer Fraikin werd opgericht. Deze zaak werd later overgenomen door den heer J. J. Kukler die dit jubileum niet onopgemerkt heeft willen voorbij laten gaan, om aldus de nagedachtenis van den oprichter te kunnen eeren. Hoewel het dus in den eigenlijken zin van 't woord geen jubileum is van de zaatk Kukler zelf, hebben toch velen in en buiten de stad van hun belangstelling doen blijken, daarmede het bewijs leve rend, dat de heer Kukler bij allen zeer gezien is. Reeds vroeg in den ochtend werd de heer Kukler aangenaam verrast door de gelukwenschen en geschenken van zijn echtgenoote en kinderen, terwijl het per soneel hem een bloemenhulde bracht. In den loop van den dag werden nog tal van bloemstukken aangedragen, van zakenrelaties en verschillende cliënten, terwijl het aantal gelukwenschen zeer groot was. Hedenmiddag had het personeel vrijaf en de heer Kukler bezorgde allen een f eestelij ken middag in het nieuwe maga zijn, welke geste door het personeel ten zeerste op prijs werd gesteld. Het feit dat de heer Kukler een goed patroon is voor zijn personeel was hieraan niet vreemd. 58 V. 't Hart, Mariënpoelstr. 37 C. Harte velt, opz. sajetfabr., Balistr. 77 M. C. Hoogenboom, dienstbode, Witte singel 50 E. de Jager, dienstbode, Zoeterw. singel 50 G. J. Jongbloed, v. Ledenb^tr. 4 W. Joziasse en fam., de Sitterln. 68 H. E. Karsen, Rapenburg 131 H. Krasmer en fam., hoogleeraar, Witte singel 71 C. C. L. v. Diest-Krooswijk, Spieghelstr. 14a F. L. Leujes, Rapenburg 131 A. H. Leu- sink, L. Agnietenstra 9 G. H. Loth, fa brikant, Rapenburg 8 H. v. d. Maas en fam., groentenhandelaar, Haogl. Kerkch.- steeg 8 Th. M. Mathot en fam., sigaren maker, Oostdwarsgr. 19a M. Mauve, se- miarts, Rijnsb.weg 10 P. Bakhuijsen- Meijer, Vinkenstr. 8 Raden H. Mohamad Achmad, Witte singel 9 B. Molenaar, dienstbode, Terweepark 3 S. Nainggolan, Plantsoen 93 R. Nijhuis, H. de Grootstr. 8 D. M. Padmos, Plantsoen 93 H. J. B. Polder, Du Rieuxstr. 2 M. Posthumus, magazijnchef, Morschweg 104a A. Kwaadgras-Ras, v. 't Hoftstr. 16 Th. T. J. Reinders, J. v. Goyenkade 24 J. A. Reus, L. Mare 71a W. Roosink, leerl. verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. P. R. L. Samson, Schelpenkade 41 Jhr. R. C. C. de Savornin Lohman, Houtstr. 1 A. Scha berg, Rijnsb.weg 177 P. C. Schouten en fam., uitvoerder, Nieuwsteeg 27a J. C. N. Schrijver, Rapenburg 58 C. Slors, Rijpsb.weg 20 H. Slijkhuis, werkster, Bloemstr. 19 H. Smittenaar en fam., boekhouder, Munnikenstr. 36 R. L. Snij ders en fam., hoofdonderwijzer m.v., L. Rijndijk 55 A. v. d. Spek, fröbelonderw., Apothekersdijk 24 N. P. v. d. Steenhoven, Kam. Onneslaan 26 H. W. Stenvers, Witte singel 73 J. H. Stouten, Utr. Jaag pad 130 Wed. M. G. J. Sonneveldt-v. Straaten, Hooigr. 38 A. E. Strasser, ver pleegster, Kapteijnstr. 28 J. v. Strien en fam., kellner, Pasteurstr. 18a C. D. Tim mermans en fam., winkelchef, Morschstr. 13 L. C. Tol, Langebrug 63 W. v. Tol en fam., expediteur, K. Mare 19 M. L J. Tummers, J. Lievenstr. 11 L. W. G. v. Ulden en fam., bleeker, R. en Schiekade 5 A. A. v. d. Veek, dienstbode, Lam mensch.weg 21 B. Abspoel-Verhoog, Gortestr. 47 P. Verkaik, Mariënpoelstr. 88 C J. Vreeburg, Witte singel 82 H. Wagenaar, J. de Wittstf. 46 J. A. M. v. d. Wijngaart, Cobetstr. 83 - J. J. Zajac, Zoeterw. singel 60 C. J. Zilverschoon, Rapenburg 93 J. Zoetemeijer, J. v. Goyenkade 10 A. J. Zonnevylle, Klok- steeg 8a. Uit Leiden vertrokken. G. Albers, Amsterdam, Kuiperstr. 50 III N. A. v. Anrooij, den Haag, Badhuisweg 49 G. P. Baard, Amsterdam, Hoofdweg 23 L. Beekers, Rotterdam, Beatrijsstr. 61 P. J. C. v. d. Berg, Rotterdam, Mathenes- serweg 80a H. Boelee, Doetinchem, K 68b J. de Boer, Leeuwarden, Vinxstr. 17 A. B. Bosscher, Alkmaar Macl. Pontstr. 1 H. C. Broekman en Fam., Oegstgeest, Abs poel weg 19 A. L. de Bruijn, Zoeterwoude, II. Rijndijk F 252a J. G. Burgemeester, Oegstgeest, Oranjelaan 20 K. A. Büttner, Gladbeck J. de Cler, Heemstede, Zand- voortschelaan 146 J. C Droste, Haarlem, Zijlweg 192 W. P. v. Galen, Apeldoorn. Spoorlaan 7 M. Giegerich, Heppenheim D., Schunkengasse 12 F. Gorus, Utrecht, Lucas Bolwerk 14 M. Th. v. Hassel, Zun- dert, Molenstr. 246 M. J. Helmond, Utrecht, Mariëndaalstr. 26 A. Hiemstra, Amsterdam, de Lairessestr. 144 I Wed. H Gabler-Hofer, Bronwidd Eng. H. Hofer, Londen, Hempstead J. P. F. v. d. Horst en Fam., Voorschoten, Leidscheweg 194 J. Ch. Jautze, den Haag, Nieuwstr. 25 G. J. A. Joxhorst Zutphen, Nieuw- stad 41 J. Klein, den Haag, Wetering plein 4 R. E. Kramer, Oegstgeest, Leid- schestr. weg 15 P. G. Krijnen, Oegstgeest, Nassaulaan 54 W. A. Lemmens, Kerk- rade, Scahesbergerstr. 96 L. F. J. v. Luij- ken en Fam., Oegstgeest, Rijnzichtweg 19 M. Maas, Santpoort, Wüstelaan 94 G. F. K. Michalke, Cuttbus, Lauzitserstr. 5 G. J. v. d. Monde, Hilversum, ten Katelaan 2 J. S. Q. Muys van de Moer, Rotterdam, v. Sommerenstr. 6 D. A. Nederlof, den Haag, Alexanderstr. 19 A. J. v. Noord, Amsterdam, Overtoom 409 I C. Opdam, Wassenaar, Langstr. 35 S. S. Pelenkahu, Amsterdam, den Texstr. 48 H. B. R. Pro- wa seck,Stöckach Unterfranken S. C. de Raad, Oudenrijn, Galecopperdijk 19 J. Th. L. B. Rameau, Leeuwarden, J. W. Friso- str. 2b G. F. Rila, Amsterdam, Pr. Hen drikkade 150 J. E. H. Rutten, Heiloo, A 385 A. E. Ruijs, Wassenaar, Bloemcamp- laan 46 S. W. Schaesberg, den Haag, N. Hekkekade 71a W. v. d Schoor en Fam., letterzetter, N. Havenkade 71a J. J. Smeets, Oegstgeest, Nassaulaan 31 E. S. v. Delft-Spierenburg, Alkmaar, Hoever- kade 7 P. C. W. Stork, Amsterdam, Vee- teeltstr. 94 H. A. v. Bargen-de Tombe, Oegstgeest, Warmonderweg 82 J. E. Ver hoeven, de Bilt, Park Arenberg 7 Wed. ten Hagen-Vooijs, Voorschoten, Leidsche weg 194 A. S. Wojaczek, Druten, Huize Bolderhof. HILLEGOM. DE STEUN AAN KLEINE KWEEKERS. Crediet nog niet terugbetaald. De Raad dezer gemeente houdt een open bare vergadering op Donderdag 21 Oct. 1937, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Notulen van de vorige vergadering. 2. In gekomen stukken. 3. Conversie geldleenin- gen. 4. Aanbieding van de rekeningen 1936 en de commissie voor 1938 van de gemeen te en hare bedrijven, en benoeming van de commissie van onderzoek. 5. Voorstel tot verlenging van de gemeente regeling 'inza ke steun aan kleine kweekers. 6. Voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Openbare lagere school, ter voorziening in de vacature-Postma: 1. A. J. W. Kemper man te Utrecht; 2. H. J. Vooren te Hille- gom; 3. K. Middelbeek te Beverwijk. 7. Voorstal van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van medewerking voor de aanschaffing van 2 schoolborden in de R.K. Meisjesschool aan de Mariastraat. 8. Verzoek van E. Aaij om eervol ontslag als opzichter der plantsoenen. 9. Verzoek van D. L. Hage om eervol ontslag als onder wijzer aan de Openbare school voor U.L.O. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake hoekafronding Pastorie Sint Martinuskerk. 10. Mededeelingen. Bij punt 5 deelen B. en W. den Raad het volgende mede: Bij raadsbesluit, d.d. 12 Februari 1935, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten 6 Maart 1935 no. 59, en ge wijzigd bij raadsbesluit van 19 Nov. 1935 en 30 Sept. 1936, goedgekeurd op respec tievelijk 28 Jan. en 20 Oct. 1936, is ons Col lege gemachtigd aan noodlijdende bloem bollenkweekers in deze gemeente credieten te verleenen, onder meer met de bepaling, dat de betaling van rente, provisie en af lossing van de door de credietnemers opge nomen bedragen moet geschieden in dier voege, dat het verschuldigde totaalbedrag vóór of op 15 Sept. 1937 is terugebetaald. De kleine kweekers, aan wie door ons College credieten zijn verstrekt, zijn niet in staat geweest hun crediet vóór 15 Sept. 1937 af te lossen. Ten ein de te voorkomen, dat deze kweekers door de terugebetaling in finantieele moeilijkheden komen te verkeeren, lijkt het ons gewenscht den termijn, waar voor de credieten zijn verleend, te ver lengen, doch voor niet langer dan één jaar, opdat ons College aan het einde daarvan kan nagaan, of inderdaad we derom verlenging der credieten te rechtvaardigen is. Waar de toestand in het bloembollenbe- drijf zich in gunstige richting blijft ontwik kelen, zijn wij met de Commissie van ad vies inzake steunverleening aan kleine kweekers van meening, dat de verstrekte credieten weer geleidelijk behooren te ver dwijnen, op grond waarvan wordt voorge steld, de credieten in het komende jaar met 25 pet. te verlagen. Daar verlenging zonder wijziging van het betrekkelijke raadsbesluit niet moge lijk is, stellen wij u voor, bovengenoemd raadsbesluit zoodanig te wijzigen, dat de thans verleende credieten voor niet langer dan één jaar verlengd kunnen worden, met dien verstande, dat de credieten, indien zij met ingang van 15 Sept. 1938 weer zullen worden verlengd, in ieder geval met 25 pet. zullen worden verlaagd, terwijl geen Verlos ons van de zonden waartoe wij aanvragen om nieuwe credieten meer in behandeling zullen worden genomen. Onteigeningvan grond der St. Martinuskerk. Hoekafronding ten behoeve van de door trekking der Van den Endelaan. Aangaande dit punt schrijven B. en W. aan den Raad als volgt: Bij Koninklijk Besluit, d.d. 24 April 1937 No. 67 is bepaald, dat ten behoeve van de verbetering van een gedeelte van de Van den Endelaan ten algemeenen nutte en ten name der gemeente Hillegom wordt ont eigend het erfpachtrecht, rustende op een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend in Sectie A. nommer 1519, eigenares de Gemeente Hillegom, erfpachtster de R.K. kerk van Sint Martinus te Hillegom. Deze onteigening is noodig, omdat de ge meente zich krachtens besluit van uwen Raad d.d. 21 Juni 1935, tegenover den Rijks waterstaat had verplicht, hr* bovenom schreven perceelsgedeelte in vollen eigen dom te verkrijgen en daarna tot openbaten weg te bestemmen, terwijl het te onteige nen zakelijk recht niet bij minnelijke over- I eenkomst kon worden verkregen. In overleg met den Rijkswaterstaat te j 's Gravenhage hebben wij hetgeen ont eigend moet worden doen taxeeren door een commissie, die door het Rijk gewoonlijk met dergelijke taxaties belast wordt. Be- LEIDEN. Geboren: Elisabeth Johanna Maria, d. v. P. C. v. d. Hoeven en Ph. W. Z. Zuijdwijk. Overleden: P. Kleijn-Horstman, wede 94 j. M. Heijl, ongeh. vr. 60 j. J. C. Staats-Lokkers, vr. 63 j. H. v. Dolder ongeh. m. 63 j. doelde commissie acht een schadevergoe ding van ƒ6250 gerechtvaardigd. Het door de commissie uitgebrachte rap port hebben wij als een basis voor de on derhandelingen beschouwd en wij hebben het kerkbestuur, overeenkomstig het be paalde in artikel 17 der Onteigeningswet, voorgesteld een minnelijke schikking te treffen op grond van het navolgende: Het erfpachtrecht, rustende op den voor de hoekafronding benoodigden grond, nader aangeduid op de bij de onteigeningsproce dure behoorende er op de secretarie der gemeente overeenkomstig de voorschriftten der voormelde wet ter inzage gelegen heb bende toeekeningen, wordt door het be stuur aan de gemeente afgestaan voor een som van zesduizend gulden 6000), zulks onder bepaling, dat het hek langs de Van den Endelaan door de gemeente zal worden teruggezet; een en ander behoudens be krachtiging van den Raad en van de ver- eischte goedkeuring v^n het betreffende raadsbesluit door Ged. Ötaten dezer pro vincie. Genoemd kerkbestuur heeft ons medege deeld met de voorgestelde transactie ac- coord te gaan, behoudens de vereischte goedkeuring en machtiging van Zijn Hoogw. Excellentie den Bisschop van Haar lem. Aanvankelijk hadden wij ook onderhan delingen aangeknoopt met het kerkbe stuur voornoemd over de amotie der pasto rie, doch hieromtrent kon geen overeen stemming worden verkregen. NAGEKOMEN BERICHTEN MR. ROMME. Bij K. B. van 14 October 1937, is met ingang van 1 November 1937 aan den heer mr. R. H. A. M. Romme, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van den Raad van State, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in die betrekking "'2,/ezen en is mr. R. H. A. M. Romme benoemd tot comman deur in de orde van Oranje-Nassau. IRAKSCHE PIJPLEIDING DOORBOORD. HAIFA, 20 Oct. (A. N. P.). De Iraksche pijpleiding is gisteravond door schoten doorboord nabij Nazareth. EERSTE STEEN VOOR TENTOON STELLINGSGEBOUW. ROME, 20 Oct. (A. N. P.). Vanmorgen heeft Mussolini in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten den eersten steen ge legd voor het eerste permanente gebouw van de komende wereldtentoonstelling te Rome. Vervolgens maakte de Duce een rondgang over het terrein, waar de ten- toonsteling zal verrijzen. AMSTERDAM, 20 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 241 vette kalveren 62—70, 50—60 en 4048 cent per kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren 7—13 per stuk, 178 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 6970 cent (een enkele hooger), zware en vette var kens 68—69 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalve ren behoorlijke aanvoer, kalme handel, 1ste kwaliteit zeer prijshoudend, andere soor ten lager dan Maandag jl. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, handel vlug, prij zen iets hooger. Varkens matige aanvoer, handel kalm, prijzen onveranderd. VOORSCHOTEN, 19 Oct. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 5.506.20, kuiken eieren 4.504.80 per 100 stuks, konijnen 0.70—1.15, kippen 40—65 cent en duiven 1018 cent per stuk. WOERDEN, 20 Oct. Kaas. Aanvoer 356 partijen kaas. Prijzen met rijksmerk 1ste kwal. f 29—31, 2e kwal. 26.50—28, zware tot 32. Handel matig. In verband met de op 27 October te hou den najaarsmarkt wordt de kaasmarkt ge houden op Vrijdag 29 Oct. d. a. v. WL4SELNOTEERINGEN (AMSTKR *MI Londen 8 9 t'j Berlijn 72.65 Parys 6 lll/2 Brussel 30.50 Zwitserland 41.64 Kopenhagen 40 021/2 Stockholm 46 22l/2 Oslo 45.05 New York 1.807/s Praag 6.34

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3