RIJNSTREEK RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 DE LEILSCHE COliïvAiTT DERDE BLAD - PAG. 10 DE KWAKEL. Buitenlandsche leverantie. Aan den heer M. J. Winters alhier, is de opdracht verstrekt het leveren van broedeieren van zyn wereldberoemde collectie pluim vee aan Santad Poultry Farm, 4 Rama v. Boud te Bangkok in Siam (Achter-Indië). LEIDSCHENDAM. Ziekenhuisverpleging. Ter bespreking van het voorstel om vanaf 1 November a.s. een regeling aan te gaan r*»ït het Gemeen tebestuur van Veur, waarbij aan werkloo- zen een toeslag op de premie gegeven wordt, kwam gisterenavond de R.K. Zie- kenhuisverpleging onder voorzitterschap van den heer J. Schuijt in algemeene leden vergadering bijeen. De voorzitter deelt mede, dat deze zaak reeds lang aanhangig is en er reeds diverse malen over vergaderd is, doch steeds is het door omstandigheden vertraagd. Bo vendien is het bestuur hiertoe slechts schoorvoetend overgegaan, omdat de uit komsten van dit jaar er niet zoo rooskleu rig uitzien en deze regeling de vereeniging een heel bedrag kost, doch het bestuur heeft gemeend iets te moeten doen voor de werk- loozen. Daarom is met B. en W. van Veur vergaderd en werd besloten dit voorstel te doen, n.l. dat de Vereen'ging 15 pet. be taalt en de Gemeente 15 pet., samen 30 pet., zoodat de betrokkene 70 pet. moet be talen. Hooger dan 18 pet. kan men niet gaan, wat de voorziter nader uiteenzet. Door den Minister is de eisch gesteld, dat de werk- loozen lid worden van een Vereeniging, terwijl de Vereeniging verplicht is alle toe tredende nieuwe leden direct m alle rechten der Vereeniging te doen deelen. Als even tueel de werkloosheid ophoudt, zijn de be trokkenen verplicht lid te blijven. Deze re geling geldt alleen voor de ingezetene werk- loozen der gemeente Veur, daar het ge meentebestuur van Stompwijk op deze voorgestelde regeling niet is ingegaan. De bedoeling was om deze regeling te doen gel den tot 1 Januari 1938, doch daar dit slechts ongeveer 2 maanden zou zy'n, zal morgen in den Raad van Veur worden voorgesteld om de regeling te doen gelden tot 1 Januari 1939, waarmede ook de Vereeniging ac- coord gaat. De regeling geldt alleen de steuntrekkende werkloozen, dus ook kost winners, doch niet inwonende leden. In bespreking komt de kwestie, waarom het gemeentebestuur van Stompwijk niet op dit voorstel is ingegaan, waarop de voorzitter nader antwoordt, terwijl de heer de Langen opmerkt, dat hij deze zaak by B. en W. van Stompwijk zal aanhangig ma ken om ook voor StompwijL deze regeling daar te stellen. Na verdere bespreking en beantwoording van enkele vragen, wordt het voorstel met op één na algemeene stemmen aangenomen, evenals het voorstel deze regeling te doen gelden tot 1 Januari 1939. Opbrengst Bazar. De opbrengst van de bazar, welke gehouden werd ten bate van het Bouwfonds voor het nieuwe dienstge bouw der Ned. Herv. Kerk, bedroeg f 925. STOMPWIJK. Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" houdt Donderdagavond 3 uur een ledenvergadering in Café „De Gouden Leeuw". Op deze vergadering wordt de nieuwe Geestelijk Adviseur, Kap. Klaver, geïnstalleert. Kap. Klaver zal dan tevens een rede houden. Besproken zal worden subsidie-verleening Handelscursus. Eerste hulp bij ongelukken. 't Kan u, lezer (es) over eenige weken, maanden, misschien een jaar gebeuren, dat u ge plaatst wordt bij een slachtoffer, dat ten gevolge van een ongeval voor u ter neer ligt, dringend hulp behoeft, om het le ven te behouden. Wachten tot de dokter komt (die wellicht niet thuis is) kan den dood beteekenen. U weet niet wat te doen, omdat u er geen gevolg aan gaf cm morgen avond, Donderdag, de prop.-demonstratie- vergadering te bezoeken in de zaal van het café „Het Blesse Pa-rd" die om kwart over acht aanvangt. We weten evenmin als u wie het slachtoffer zal zijn, óók niet waar het zal gebeuren, 't Komt dat staat vast op een onverwacht moment terwijl onom- stootelijk vast staat dat ongevallen overal plaats vinden. Door het bezoek aan de vergadering ont neemt u de kans dat u niet bereid zou zijn om het hoofd te bieden bij voorko mende ongelukken. Na het hulp bieden aan uw medemensch familie etc. komt de voldoening, 'n vol doening die wij als Katholiek zullen refe- reeren tot meerdere eer en glorie van God. Wanneer u niet naar de prop.-dem.-verg. zult komen treft u, dat staat vast, wan neer het fatale oogenblik gekomen is, een hard verwijt. Op het oogenblik gaat er, dank zij de medewerking van uw blad een roepstem uit, ze klinkt voor een ieder, omdat allen, zonder 'n enkele uitzondering, deze cursus kunnen gaan volgen. U boekt op het oogenblik by uzelf en te genover uw medemenschen een achter stand! 'n Achterstand is in te halen, zelfs zoo dat we dien vergeten, 't Begin om in te loopen is er, dat is uw bezoek aan de ver gadering op morgenavond. Aanrijding. Tengevolge van de zware mist had gisterenavond op den nieuwen Rijksweg een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's, bestuurd door J. B. uit Stompwijk en Gr. uit Zoetermeer, waar bij B. eenige schaafwonden aan het gelaat bekwam, terwijl beide wagens zwaar wer den beschadigd. Geboren: Arnoldus Virginius Maria z. van S. P. Perquin en S. M. Bosman. Johann Heinrich Wilhelm z. van J. Mak en B. J. Heuckel. Ondertrouwd: C. Mocking en E. J. Jansen. STOMPWIJK—VEUR. Collecte B-steun. Maandag werd in de Gemeenten Stompwijk en Veur de collec te gehouden voor extra-B-steun voor onder steunde en tewerkgestelde werkloozen in verband met de door den Minister bepaalde spaarregeling. De collecte bracht op in de gemeente Veur 231.98 en in de gemeente Stompwijk 250.58. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag wedstrijden speelde gisterenavond K.D.O. I tegen T.O.P. uit Delft; de wedstrijd eindig de met een 64 overwinning voor K.D.O. te Veur. Donderdagavond speelt K.D.O. te gen de „Residentie" uit Den Haag, weder om in het café van den heer J. Al te Veur. Geboren: Willy Dina d. van J. W. Huis en A. M. J. Aaltje. VOORSCHOTEN. Heropening winkel. Donderdag 21 October a.s., zal de verbouwde en gemo derniseerde manufacturenzaak van den heer L. C. Oosterbaan in de Schoolstraat alhier heropend worden. De eigenaar van het pand heeft zyn pand een grondige verbouwing doen ondergaan, waardoor dit pand een keurig aanzien heeft gekre gen en herschapen is in een moderne manufacturenzaak. Het geheele beneden gedeelte is thans voor winkel ingericht en het woongedeelte is naar boven ver huisd. Het werk is uitgevoerd door den heer G. A. Niersman, alhier, naar een ontwerp van den zoon van den aanne mer, H. Niersman, en getuigt van gede gen inzicht. De winkelpui in den voorge vel is vervaardigd door de N.V. Northgo v.h. de firma P. Alkemade en Zonen te Noordwijk, terwijl het benooddgde glas werk geleverd is door de Stichtsche Glas- handel te Leiden. De natuursteenen on derpui is geleverd door den heer Vonk, Hooge Morschweg te Leiden. Het schil derwerk is uitgevoerd door den heer L. J. van Aken, alhier, terwijl het loodgie- terswerk en de electrische lichtinstallatie is uitgevoerd door den heer J. A. Mens, alhier. De Schoolstraat is een mooi win kelpand rijker geworden en het pand heeft een keurig aanzien gekregen tot groote tevredenheid van den eigenaar, den heer L. C. Oosterbaan, wien groot succes wordt toegewenscht. WARMOND. Gezonken. Een sloep geladen met groenten is op de meren alhier gezonken. De sloep was te zwaar beladen en door een golfslag is water binnengekomen. De inzittende wist al zwemmende de wal te bereiken, doch de groenten waren verloren. Een schadepost voor den eigenaar. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente is niet alleen tot staan gekomen, doch de ziekte neemt sterk af. Jammer genoeg zijn niet minder dan 6 koeien aan de zoo zeer gevreesde ziekte gestorven. Volgens officieele ten dienste staande gegevens zijn ruim 450 stuks vee door de ziekte aangetast geweest. Geboren: Johanna Maria Margare- tha, d. van P. v. d. Horst en M. J. de Haas Adrianus, z. van C. Zevenhoven en C. J. Kints Petronella Adriana Maria, d. van C. Waasdorp en M. J. Juffermans Joanna, d. van A. J. de Rooy en A. van Kesteren Johanna Elizabeth Maria Pe- lagia, d. van J. A. Leenen en A. M. J. van Noort Jacobus Anton Maria, z. van A. J. L. Ketelaar en M. H. G. Peek. Gehuwd: W. G. van Grieken jm. 24 j. en C. A. Beugelsdijk 21 j. Overleden: H. W. van Riessen 54 Petrus van Leeuwen 95 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vermaningen, die geld kosten. Door de politie werd gisteravond aangehouden een auto-bestuurder uit Voorburg, zekeren B. die wat te diep in het glaasje had ge keken. De man werd het politie-bureau binnengeleid, alwaar hem eenigen tijd ge legenheid werd gegeven tot ontnuchtering te komen. Met de noodige vermaningen kon hij later de reis vervolgen. BODEGRAVEN. Een Romeinsche helm gevonden In het zand, uitgegraven nabij de Wie- rickerschans ten behoeve van den nieuwen Rijksweg UtrechtDen Haag is een Ro- meinsche helm gevonden, welke ten ge schenke is gegeven aan het Museum van Oudheden te Leiden. De helm verkeert in vrij goeden staat. Dr. Holwe.'da, directeur van het mu seum, deelde ons mede, dat deze vondst op zichzelf staat, er schijnen ook nog eenige scherven gevonden te zijn, doch niets wijst er op, dat aan de Wierickerschans een Ro- meinsche legerplaats zou zijn geweest. BOSKOOP. Gemeenteraad. De agenda voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Boskoop is aangevuld met het volgende punt. 14a. Voorstel tot verlaging der rente van een geldleening. Gezellennieuws. Gisteravond kwam 't bestuur der Gezellenvereeniging bij elkaar. Na opening door den vice-praeses en behan deling der notulen werd in een vrucht bare bespreking een winterprogramma sa mengesteld. Het ligt in de bedoeling om aan elk der leden een progromma te geven, hetwelk in 't hierop neerkomt: Tijdens de verplichte vergaderingen op Zondag van 121 uur zal worden behandeld de punten der 10 gebo den met name het 6e en 9e gebod. Voorts eenige uitleg over spiritisme enz. Ook wordt dcor eenige bestuursleden nu en dan een bescheiden rede gehouden over werkzaamheden in eigen bedrijf. De vroo- ljjke kant ontbreekt ook niet, zooals de St. Nicolaasviering en in Januari een groote propaganda-avond met tooneel, muziek en dans. Het belooft een interessante en leerrijke winter voor onze Gezellen te worden; mo ge daaraan ook alle leden medewerken. Trouw aan Kolping. KOUDEKERK. Ondertrouwd: Arie Cats 29 j. en Gerretje Labeij 24 j., te den Haag. Gehuwd: Dirk van der Ham 27 j. en Mobilia Jacoba Schellingerhout 22 j. NIEUWKOOP. Misweek. Van Dinsdag 25 tot Zondag 1 Februari as. zal in deze parochie een Mis- week worden gehouden. De leiding is toe vertrouwd aan de bekende Paters Fran ciscanen Lohuis en Bruning. Recht Warenwet. Onze middenstanders zijn allen dezer dagen weder vergast op een aanslagbiljet voor den Keuringsdienst van waren. Oudtijds werden de kosten daarvan gedragen door Rijk en Gemeen ten, doch bij de dreigende opheffing van dezen dienst door het Rijk omwille van de bezuiniging is door de gemeenten en door den middenstanders zelve, ter voorkoming van knoeierij, aangedrongen op behoud en is door de Regeering met eenige beperking (Leiden is o.a. opgeheven en gebracht on der Haarlem) de dienst ook in stand ge houden, doch de kosten van instandhouding zijn overgeheveld naar de gemeente en den middenstand. Voor deze belasting zijn aangeslagen al len, die eet- en drinkenswaren bereiden en/of verkoopen. Bij verhuizing, verplaat sing, opheffing of overdracht van het be drijf in den loop van het jaar wordt geen vermindering van den aanslag toegestaan. Evenmin bij opheffing van de inschrijving in het Handelsregister of verandering van de klasse, waarin men geplaatst is. Het bedrag van den aanslag wordt vast gesteld als volgt: indien in het bedrijf één persoon zonder hulp werkzaam is bedraagt de aanslag één gulden. In andere gevallen twee gulden. Van een bedrijf met meer dan één be- reidplaats of meer dan één voor het pu bliek toegankelijke verkoopplaats wordt voor elke meerdere bereidplaats of ver koopplaats een recht geheven van 2. Dit geldt ook voor vaste standplaatsen, kios ken enz. Restaurants, koffiehuizen, lunchrooms, bioscopen en andere gelegenheden voor openbare vermakelijkheid betalen echter 3.ook indien slechts één persoon werk zaam is. WEDEROM RAADSVERGADERING. Het uitbreidingsplan goedgekeurd. De zooveelste raadsvergadering moesten we nu bijwonen, die een uur na den vast- gestelden tijd begon. Het begint langzamer hand voor de verslaggevers méér dan pijn lijk te worden. En op de steenen gang krijgt men in dezen tijd gauw koude voe ten! De vergadering werd ingezet met eeni ge ingekomen stukken. Hierbij was een schrijven van den heer Herselman, om zijn grondslag voor pensioen te verhoogen, het geen niet werd goedgekeurd. Verkoop van grond aan den heer A. Blom werd afgewezen. Punt 2. Vaststelling uitbreidingsplan. Hierbij was de heer Snel de eerste die zich niet met het gewijzigde plan kon ver eenigen. Met een door den spr. zelf ge maakte schetsteekening verduidelijkte hij zijn bezwaren, waarbij alle raadsleden zich om de teekening schaarden. Als op een marktplein bewogen zij zich door elkaar, waarbij zelfs ook de voorzit ter zich voegde. Dit tooneeltje duurde on geveer een kwartier, waarna de discussies in den gewonen /orm weer werden voort gezet. Verschillende wijzigingen werden goedgekeurd, anderen afgekeurd. Ten slot te werd het uitbreidingsplan in zijn geheel met 12 stemmen vóór en 1 tegen (de heer Snel) vastgesteld. B. en W. zullen pogingen aanwenden om langs de wagenloodsen een gedeelte Rijks- grond te koopen, ter verbinding van de Steenkuilen met den grooten weg. De behandeling van het Ambtenarenre- DONDERDAG 21 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV., 11.00 KRO., 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15, Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest en gramofoonpiaten. 2.00 Handwerkcursus. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Apollo-Trio. 6.30 „Uit het Bagno de vrijheid tege moet", causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-be- richten. 8.15 Collegium Musicum Novimagense en gramofoonpiaten. (Om 9.00 „Voor wie en wat", causerie). 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gram )foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II. 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroeporkest en soliste. In de pauze: Declamatie. 12.30 Gramofoonmuziek. I.15 Orgelspel en zang. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Knipcursus. 3.454.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Voor zieken en thuiszittenden. 4.35 Gramofonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 530 Het Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche 'es. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest, Toonkunst- koor en solisten. In de pauze: Interview. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Reportage Schaakmatch. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Droit wlch. 1500 M. 11 2511.45 en 12 05 Gramofonmuziek. 12.50 Trocadero Cinema-orkest. I.352.20 Gramofoonmuziek. 3.103.30 Causerie „Things I cannot ex plain". 3.35 Stedelijk Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Causerie voor de vrouw. 5.20 Joe Kaye en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 „It occurs to me", causerie. 7.00 Orgelspel. 7.20 BBC-orkest. 8.00 Gevarieerd Trafalgar Day Pro gramma. 9.00 Actueeel causerie 9.20 Berichten. 9.40 Het Griller Strijkkwartet. 10.20 Korte Kerkdienst. 10 40 Het Orchestie Raymonde en solisten II.35 Bram Martin en zijn band. 11.5012.20 Dansmuziek, (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11 20 Gramofoonmauziek. 12.50 Gevarieerd concert en zagn, 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Zang. 3.05 en 4.05 Gramofoonmuziek. 7.23 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 7.50 Zang. 8.05 Vocaal kwartet. 8.50 Nationaal Orkest. 10.50 Gramofoonmuziek. Keulen 456 M. 5.50 Desdener Orkest. 7.50 E. Börschel's orkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Verzoekconcert. 12.35 Concert. 1.35 Gevarieerd concert. 3 20 Omroepschrammeldensemble Keulsch Pianoduo en soliste. 5 20 Solistenconcert. 6.30 Dansmuziek (gr.pl.). 7.30 Omroeporkest en solisten. 9.5011 20 Stuttgarter Volksmusik, K. Rehfeld's Boerenkapsl, O. Schulrabe's Ba lalaika-orkest en solisten. Brussel. 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Omroeporkest en zang. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12 50 Kleinorkest. 1502.20 en 5 20 Gramofoonmuziek. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 6.30 Het Omroepkleinorkeest en solisten. 7.35 Radiotooneel met muziek. 8.20 Berichten. 8.35 Populair programma. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 'Weerbericht. 10.2011.20 Operamuziek (gr.pl.). Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parijs R. 12.35 Keulen. 13.20 Brussel VI. 14.20 Parijs R. 15.20 Diversen. 15.35 Londen Reg. 17.20 Brussel Fr. 17.50 Motala of div. 18.35 Brussel Fr. 19.20 Beromunster of div. 20.30 Weenen of div. 21.30 Londen Reg. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 12.50 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.2015.35 Droit wich. 18.20 Diversen. 18.40 Droitwich» 20.20 Gram.muz. G.R.D. 22..00 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). glement werd aangehouden tot de volgen de vergadering. Ten slotte werd, op voorstel van B. en W. het punt: Reorganisatie politie, van de agenda afgevoerd. Om half twaalf werd eindelijk(!) geslo ten. Gouden professiefeest. Begin dezer maand vieide de eerw. Zus ter Theodulpha in het pensionaat alhier, haar gouden professiefeest. Als een bijzon derheid mag waarbij vermeld worden, dat deze Zuster den 18den dezer het feit her dacht, dat ze 50 jaren onafgebroken in Woerden werkzaam is geweest. Moge zij nog vele jaren haar zegenrijken arbeid hier voortzetten. ZOETERWOUDE. De dienstplicht en de groote gezinnen. Bij het bestuur der Kamer-centrale Lei den is de volgende motie ingediend: De Afd. Zoeterwoude (Dorp) der R.-K. Staatspartij in Alg. Vergadering bijeen op 15 Oct. 1937; kennis genomen van de publicaties over het Regeeringswetsontwerp ter zake ver zwaring van den persoonlijken dienst plicht; constateerende o.a. dat wordt voorge steld loting en broederdienst af te schaf fen, terwijl de marge tusschen het totaal van de ingeschreven lichting en het ge vraagde contingent zal worden „wegge- keurd"; dat eerstens hierdoor zeer verhoogde las ten worden opgelegd aan het groote gezin; dat tweedens door de strengere keuring de kerngezonde groote zonen uit de groo- tere gezinnen weer eerder voor dienst plicht in aanmerking komen, dan de zwak keren uit de een en twee kinderen tellende gezinnen; overwegende, dat in het verleden en ook thans nog de groote gezinnen zoo zwaar gedrukt werden door den last van indi recte belastingen; dat tegen de thans voorgestelde dienst plichtverzwaring in dezelfde kringen een toenemende ontstemming valt waar te ne men; dat de beloften gedaan ten opzichte van de groOte gezinnen nu ook door de Christe lijke regeering en de afgevaardigden van de R.-K. Staatspartij moeten en kunnen worden ingelost; spreekt als haar meening uit: dat een normale niet overdreven stren ge keuring ruimte zou laten door bepaal de regelingen als b.v. matige broeder- dienstvrijstelling het groote gezin te ont lasten; vertrouwt, dat de R.-K. Staatspartij geen middel onbeproefd zal laten, om zoodoende het groote gezin, daar waar het mogelijk is, te steunen en daardoor een dreigende ontstemming tegen voorgestelde defensie plannen in het algemeen te voorkomen; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het bestuur der Kamercentrale met verzoek deze te behandelen op de e.k. vergadering van de R.-K. Kamercen trale Leiden, tot de hare te maken en ter kennis te brengen van het bestuur der R.K. Staatspartij, het bestuur der R.-K. Kamer fractie en hiervan mededeeling te doen aan de Pers en gaat over tot de orde van de verga dering. ZWAMMERDAM. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week zijn 9 gevallen vand mond- en klauw zeer aangegeven. Het totaal aantal aan getaste veestapels is daarmede gestegen tot 111. Thans zijn nog 2 bedrijven niet aan getast. 16 veehouders hebben mededeeling ge daan dat de ziekte by hun vee is geweken. Een bedrijf is thans genezen verklaard.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10