OMGEVING GROOTE BRAND TE KATWIJK AAN ZEE DINSDAG 19 OCTOBER 1937 OF. LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 SCHELPMAALDERU, REEDEROPSLAGPLAATS EN TAANDERIJ IN DE ASCH GELEGD Twee vrachtauto's door het vuur vernield. Gisteravond zijn na een kort stondige, doch uiterst felle brand de werk- en opslagplaats van de firma Gebrs. Ouwehand, alsmede een voorraadschuui van de reede- rij Parlevliet te Katwijk aan Zee tot aan den grond toe in de asch gelegd. Om tien minuten voor zeven moet de brand ontstaan zijn, enkele oogenblikken later bemerkten omwonenden, dat zich in de stokerij van de schelpenbranderij der firma Ouwehand aan het Parlevlietdob met groote snelheid etn brand ontwikkei- brandde ook het gedeelte af, dat direct aan de schuur van de firma Ouwehand grensde, doch voor het overige kon deze eveneens behouden blijven. Tweede gebouw ingestort. Om half acht stortte het dak van het tweede groote gebouw, dat van de firma Parlevliet met donderend geweld in de loeiende vuurzee. Vette, dichte rookzuilen trokken langzaam zeewaarts en de hoog- oplaaiende vlammen waren tot ver in den omtrek tot in Leiden en Den Haag, waar te nemen. Om acht uur was men den brand vrij wel meester. Van de beide houten gebou wen was toen niets meer over dan een smeulende massa, waaruit af en toe op nieuw vlammen opschoten, als weer een ijzeren vat met olie was gesprongen. Maar de vrijwillige brandweer, onder leiding van den opperbrandmeester, den heer H. HÏLLEGOM B.V.L. De afd. Hillegom v. d. B. V. Landstorm, hield haar jaarlijkschën prijs- schietwedstrijd in hotel Flora. De opkomst zoowel als de uitkomsten van het schieten waren zeer goed; er werd geschoten met K.S.O.-munitie op schiet- pchijftelling 1—10 op den voorgeschreven afstand. Door eiken schutter werden 2 se ries van 5 patronen geschoten. Hierdoor konden maximaal 100 punten worden be haald. De uitslag was als volgt: 1. P. v. d. Drift 100 p., 2. J. van Roode 99 p.; 3. S. J. de Haan 97 p., 4. A. Potman 97 p., 5. G. Schra- ma 97 p., 6. A. Bonsing 96 p., 7. H. Pot man 95 p., 8. H. Runia 95 p, 9. P. A. Boon 93 p., 10. W. Lemmers 93 p., 11. G. L. v. Leeuwen 93 p. 12 J. Smits 92 p., 13. V. See- gers 92 p., 14. G. Bruin 91 p., 15. J. J. v. d. Lans 91 p., 16. C. Weijers, 90 p., 17. J. G. Verschoor, 90 p., 18. J. Bekkers 90 p., 19. G Nóteboom, 90 p., 20. P. A. Turkenburg, 90 p., 21. P. v. d. Vlist, 89 p., 22. F. v. Gen- nip, 89 p., 23. J. Burgerhout, 88 p., 24. J. J. Berkhout, 86 p., 25 H. Markman, 85 p., 26. P. de Heer, 84 p., 27. J. W. Warmerdam 83 p., 28. W. Hijzelendoorn, 82 p., 29. P. Ruig- iok, 78 p., en 30 J. A. de Groot, 70 p. De beer J. v. Roode, plaatselijk leider, heette Wethouder J. O. Vermeer, voorz. der pl. comm. v. d. B. V. L. hartelijk welkom en dankte hem voor de groote sympathie, wel ke de wethouder steeds doet blijken. Spr. verzocht hem de prijzen aan de winnaars te willen uitreiken. Wethouder Vermeer drukt zijn tevreden heid uit over de verkregen resultaten en 't verheugt hem, weer eens te midden der Landstormers te mogen zijn. Een bizonder hartelijk woord richt spr. tot den heer V. Seegers, die als trouw B.V.L.er na een ern stig ongeval toch nog aan dezen wedstrijd heeft kunnen deelnemen. Voorts spreekt de voorz. als zijn overtuiging uit, dat deze avond weder tot grootere saamhoorigheid en vriendschap zal leiden, waarna hij met een toepasselijk woord de prijzen uitreikt. Parochie-retraiten. In de beide paro chies zal vanaf 21 November tot rond Kerstmis een parochie-retraite worden ge houden. Onderwijs. De heer D. L. Hage, on derwijzer aan de Gemeentelijke ULO, heeft eervol ontslag gevraagd wegens benoeming te Den Haag. Landbouwcursus. Op initiatief der Holl. Mij. van Landbouw en de L.T.B. is voor deze omgeving een Landbouwwinter- cursus tot stand gekomen. Leeraren zijn de heeren J. Schouten te Zoeterwoude en J. van der Hoek te Leiderdorp. De lessen worden gegeven in een der lokalen van de Gemeenteschool. Er wordt deelgenomen door 16 leerlingen uit Hillegom, Lisse en Sassenheim. LISSE. Aangehouden. Door de politie te Bloe- mendaal is naar Lisse overgebracht een zekere R. A. M. F., die verdacht wordt van oplichting. Verdachte heeft sinds April 1937 bij verschillende personen gelden geïnd z.g. voor de R.K. Vereeniging „Pro Juven- tute". Ook in deze gemeente heeft hij op die wijze van een der geestelijken alhier gel den in ontvangst genomen. Proces-verbaal is door de politie opgemaakt. Opdracht. Door dsn hper H. G. Rooij- akkers alhier is het bouwen van twee woon huizen langs de nieuw aan te leggen straat aan den Heereweg, opgedragen aan den heer P. G. Lemmers te Voorhout. LEIMUIDEN. Oprichting van een K.J.M.V. Donderdag 21 October zal 's avonds in de voormalige jongensschool eene vergadering (met spreker) gehouden worden voor jon ge mannen om te komen tot het oprichten van een afdeeling van -de K.J.M.V. Opbrengst bazar. De hazar op j.l. Zon dag gehouden door den R.K. Naaikrans heeft opgebracht bruto f 432. En dat op één dag. Voorzeker geën tegenvaller. NOOTDORP. SOCIALE ZONDAG. Zeereerw. heer H. de Greeve spreekt. In samenwerking van de R.-K. Stands organisaties de Hanze, L. T. B. en Volks bond werd op 17 October een Sociale Zon dag gehouden. De dag werd ingezet met een algemeene H. Communie van de le den, terwijl de weleerw. heer H. Groene- veld onder de Hoogmis een sociale preek hield. Des avonds werd in het Vereenigings- bouw een vergadering belegd, toegankelijk voor alle parochianen, waar door den zeer eerw. heer Henri Henri de Greeve een re de, werd gehouden over het onderwerp: „Wijde Perspectieven". Begrijpelijk was er een groote stroom belangstellenden, die de zaai geheel vulden. Een volledige weergave van een rede van 2 uur valt bezwaarlijk te geven, te meer waar een redenaar als deze met zijn alom bekende welsprekendheid een vloed golf van gedachten, slaande argumenten en beelden, die van een rijke fantasie ge tuigden, over zijn gehoor uitstortte. Wijde, zeer wijde perspectieven werden geopend, voornamelijk voor den Katholiek van dezen tijd, die zich bevindt in de kol kende stroom van levensbeschouwingen, hem her- en derwaarts slingerend, en naar den afgrond dreigt te voeren. Het sociale leven rust op één basis, wordt beheerscht door één gedachte, n.l. het in nerlijke en persoonlijke leven. Zeker zijn er brandpunten: mistoestan den als wondeplekken in het maatschap pelijk leven. Men grijpt naar de laatste nieuwtjes en snufjes, de wondere techniek is alles! Maar het ouderwetsche, de woor den en begrippen van jaren en eeuwen terug worden vergeten. Wij zijn verame- rikaanscht. Hoog opgetrokken torens en bouwwerken wankelen, omdat de onder grond, de fundamenten verzakken. De hechte basis van het sociale levefi valt weg in de ren naar genoegens en uitspat tingen. Is dit een uitvloeisel van de „crir sis"? De crisis is het fiasco van een verle den beschaving! Men moet terug naar het ouderwetsche, het gedegene en Soliede, be rekend voor den duur van een geheel men- schenleven, rekening houdend met de ma terie. Wat is de definitie van den modernen mensch in 1937? Twee woorden: geen hou vast en nood aan begrippen! Wat je denkt, ben je in het. leven; als je niet denkt, sta je twijfelachtig tegenover de groote vra gen, stuurloos en weet niet het waarom, hoe en waarheen. De Kath. vereenigingen zijn in den loop van 40 jaren opgebouwd, echter niet alleen voor het direct materieele, daar is de neu trale even goed voer. Doch de R.-K. orga nisatie heeft een aparte getèekenis n.l. sa menwerking in alles. Beschouw onze ka tholieke eenheid met een 2000-jarig be staan; haar grondslag is hecht: een samen werking geleid vanuit een centraal punt. Wij zitten met het feit, dat de Euro- peesche beschaving zich naar den af grond beweegt. Wat is onze houding in deze groote crisis? De wetenschappen zul len haar oplossen! De geschiedenis? Die heeft zeker lessen gegeven, maar we heb ben ze niet geleerd; zie de les van 1914! Thans staan we wederom aan den voor avond van oorlogen. Als Katholieken moeten wij ons hand haven, ons zelf blijven. Spreker schilderde hier in ontroerende woorden de standvas tigheid der Christenen in de Catacomben. Het dilemma: een simpel omdraaien van de met wierookkorrels gevulde hand voor een afgodsbeeld ofwel een vreeselijke mar teldood. In hun laatste oogenblikken nog hoorde men uit hun mond het Te Deum, het Credo! D a t is het wat ook wij moeten kunnen zeggen, wanneer we gevoerd worden in een maatschappelijke crisis. De eenige kracht is het Geloof. Dat is de fundeering, het richtsnoer om rechtuit te gaan zonder twijfel: het ouderwetsche geloof. Uit het wereldrumoer moeten wij terug naar de stilte van een Begijnhof. God dienend en alles aan Hem overlatend. Evenals tot Lot uit het Oude Testament wordt ook ons gezegd: blijft niet staan - en zie niet om, ga naar het gebergte, de Kerk van Chris tus, de onwankelbare sinds 2000 jaren, wier poorten niet zullen overweldigd wor den. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering Tooneelkrong J.A.J.A. In café-restaurant Gouwenberg gaf de too- neelkring „J.A.J.A." van het St. Bavo Ge sticht een drukbezochte uitvoering met mu zikale medewerking van de St. Bavo Har monie. Opgevoerd werd het tooneelspel „De gril van den Hertog". Deze jonge tooneel- club die voor het eerst in het openbaar op het tooneel kwam in het dorp gaf een mooi spel te zien. De verschillende rollen waren in goede handen en de drie bedrijven ver liepen vlot. Tusschen deze bedrijven speel de de harmonie van het gesticht verschil lende nummers. Het talrijk aanwezige pu bliek waaronder vele genoodigden hebben een gezelligen avond doorgebracht. We ho pen de tooneelclub nog eens een keer op het dorp terug te zien onder de kundige leiding van den Eerw. Broeder Saternus. Veiling „De Eendracht". Naar we ver nemen zal de laatste veiling van het sei zoen a.s. Woensdag worden gehouden. OEGSTGEEST Gymnastiekver. „O.G.A.V.". In „Het Witte Huis" is gisteravond de algemeene ledenvergadering gehouden van de gym nastiekvereniging „O.G.A.V.". Wegens verhindering van den voorzitter, den heer A. T. Kraan, werd de vergadering geleid door den heer J. J. Vos, die in zijn ope ningswoord, na een hartelijk welkom, een kort overzicht gaf van den toestand der vereeniging, waaruit was op te merken, dat er in alle afdeelingen een zeer gunstige en opgewekte samenwerking is te consta- leeren. Helaas hebben een tweetal bestuursle den, mevr. Heertjes en mej. de Roede hun functie neergelegd, mede daarom is de da tum dezer vergadering vroeger gesteld dan gewoonlijk. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer A. J. Wage- mans, die de functie van secretaris op zich heeft genomen in de plaats van mevr. Heertjes, werden onveranderd vastgesteld. Het hierop volgend uitgebracht jaarver slag van den secretaris getuigde van een gezonde en welvarende afgelegde periode, evenals dit bleek uit het financieele ver slag van den penningmeester, den heer Vos. Uit de verstrekte cijfers en toelich ting merkten wij o.a. op, dat ondënks het vertrek van enkele leden, het totaal leden tal weer is toegenomen. Van het financieele verslag vermelden wij, dat de ontvangsten waren 1343.64, de uitgaven 1302.78, alzoo een batig sal do van 40.86. Namens {ie kascommissie deelde de heer van Eek mede, dat alle bescheiden in vol komen orde waren bevonden. Bij de bestuursverkiezing werd met greote meerderheid van stemmen tot 2den voorzitter benoemd, de heer N. van Wei zen, die zich deze benoeming liet welge vallen. Ter voorziening in de tweede vacature werd tot bestuurslid gekozen mej. A. de Vos, die ook de benoeming aannam. Na enkele toelichtingen van den voor zitter verklaarden zich eenige dames en heeren bereid, zitting te nemen in een pro- paganda-commissie, evenals in de kas commissie 1937. Hierop volgde bespreking van het win- ter-programma. Het bestuur kwam met het voorstel over te gaan tot het vormen van b.v. een operette-clubje, waaraan zoo wel dames als heeren zich kunnen aan sluiten. Hiertoe heeft de heer E. Binsbergen reeds zijn welwillende medewerking toe gezegd. Na eenige toelichtingen van den heer Einsbergen en gehouden besprekingen werd een commissie gevormd van dames en heeren ter voorbereiding. Bij de rondvraag werd door een der le den naar voren gebracht eventueele aan sluiting bij den kring Leiden. De heer van D^m verstrekte eenige toe lichtingen betreffende de gestelde finan cieele voorwaarden, welke, volgens den penningmeester, wel bezwaarlijk waren. Na gedachtenwisseling en voorloopige financieele verplichtingen voor de leden, werd tot aansluiting besloten. Hierop werd de vergadering gesloten, en volgde een gezellig samenzijn met attrac ties, .waaraan welwillende medewerking verleende de heer Binsbergen. Het muzi kale gedeelte daarvan werd op uitnemen de wijze verzorgd door het Electr. Techn. Bureau „Elra", van de firma Oostveen al hier. Groote propaganda-avond. Allereerst iets over het doel van deze avond. Wij be togen voor de St. Josephsgezellen-vereeni- ging en de Congregatie en qualitatieve en een quantitatieve verbetering. In eenvou diger Hollandsch gezegd, dit: 't innerlijk peil van de leden van bedoelde vereenigin gen moet veel dieper worden, hun gods dienstig leven rijker en mooier. Verder moet de verbetering quantitatief zijn, d.w.z.: er moeten veel en veel meer nieuwe leden komen. Wees de bisschop niet uitdrukkelijk op 't overgroote belang van de aansluiting aan godsdienstige ver eenigingen? Vooral in dezen tijd is een bloei van het katholieke vereenigingsleven van zoo'n overgroot belang. Laat dan de rijpere jeugd zich aanslui ten, voor zoover dat nog niet het geval is, bij deze twee vereenigingen, die juist spe ciaal voor hen bestemd zijn. Komt, ouders en jongens, komt naar deze avond! Donderdag meer. STOMPWIJK. Eerste Hulp bij Ongelukken. Jaarlij Its luisterende naar het tafereel van den Barm- hartigen Samaritaan gaat er een ontroering door ons heen; gaat er bewondering van ons uit voor die figuur, die door God gesteld werd als de naaste....! Medelijden gaat er uit naar het slachtoffer dat hulp be hoefde en ontving van den Samaritaan. Het tafereel uit het grijze verleden werd aan gevuld met een beeld, dat nog versch in het geheugen is: Pater Damiaan, de held der melaatschen, die het beeld van den Sama ritaan liet leven in zijn tijd en door de op offering van zijn eigen leven de figuur ten volle wist te belichten. Onze staat onze stand heeft het an ders beschikt. Wij kunnen, we mogen geen melaatschen verplegen, maar vast staat, dat, wanneer in onzen tijd. die wij be'even, een voorbeeld gesiexi zou moeten worden, om de daad van naastenliefde te belithten: Eerste hulp bij orgelukken genoemd zou worden. Hot behoor1" ook *ot de zeven werken van Barmhartigheid, daar de E.H.B.O. ge rangschikt ondej de weric.tr. van Barmhar- righeid steunt ^p het. „zieken bezoeken" (on- gelukkigen helpenï. Voor aller ligt hier 'n mooi terrein open om hun .Trachten te ge ven aan dit Mjoie werk, dat er juist voor ons, Katholieken, op ingesteld is wel te doen naar ziel en lichaam. Op Donderdag 2.1 October a.s. des na middags 8.15 uur ('n tijd dus wanneer een ieder kan) heeft er een propaganda-de- i monstratie-vergadering plaats in de zaal 1 van café „Het Blesse Paard", welke verga dering vrij toegankelijk is voor R.K. dames en heeren boven achttien-jaiigen leeftijd. De demonstraties zullen worden verzorgd door de leden van de R.K. E.H.B.O. Stomp- wijk en Veur-Leidschendam, met behulp van moderne materialen op het gebied van E.H.B.O. Zuid-Hollandsche Commissie voor E.H.B.O. Rotterdam. Vervoerkosten. Door den Z. H. Bond van het Wit-Gele Kruis wordt verzocht om loekenning van een bijdrage in de vervoer kosten naar de school voor bijzonder bui- i tengewoon lager onderwijs, te Leiden, Zoe- terwoudsche Singel 33, voor een vijftal door B. en W. met name genoemde kinde ren. De kosten zullen bedragen 50 per kind en per jaar. Hierin draagt de pro vincie 1/3 bij. indien de gemeente ook 1/3 voor haar rekening neemt. Aangezien het hier betreft een vitaal belang voor de be trokken kinderen, stellen B. en W. voor met ingang van 1 Januari of zooveel later als de kinderen de school zullen bezoeken, de gevraagde subsidie te verleenen tot een maximum van 1/3 van 50 per kind en p, jaar. I Subsidie autobusdienst. Door den heer A. G. Boonekamp alhier, wordt verzocht in overweging te nemen het verleenen van een subsidie ten behoeve van zijn autobus dienst LeidschendamStompwijkZoeter woudeLeiden v.v. in verband met ge- wongen stopzetting van dien dienst gedu rende een 10-tal weken als gevolg van het afsluiten van wegen onder de gemeente Zoeterwoude. B. en W. deelen mede, dat gezien de omstandigheden, waaronder zulks geschiedt, naar hun meening er voor de, die weldra zijn weg vond naar de bo venste verdieping van de groote schuur, die geheel uit hout was vervaardigd en een oppervlakte besloeg van 35 x 12 meter bij een hoogte van veertien meter. Onmid dellijk waarschuwde men de brandweer, die om kwart over zeven ter plaatse ver scheen en toen vrij spoedig met vijf stra len op de motorspuit water gaf. Het houten gebouw van de firma Ouwe hand stond toen reeds in lichtelaaie. Geweldige rookkolommen stegen naar den hemel en de vlammen sloegen hoog boven de houten gebouwen uit. Honder den Katwijkerg sloegen de vernietiging gade. De brand vond gretig voedsel in de houten beschotten en tastte nog, voor de brandweer dat verhoeden kon, ook den voorraadschuur van de firma Parlevliet aan, die slechts door een houten schot van de schelpenbranderij der firma Ouwe hand gescheiden was. Toen het vuur zich hier eenmaal genesteld had, vrat het met groote snelheid door. Was het verdroogde hout reeds gretig voedsel voor het allesverterende vuur, wat hier aan olie, teer, taan en ander brandbaar materiaal was opseslagen, vatte in een minimum van tijd vlam. Snel joe gen de vlammen door dit gebouw. Hoog sloegen zij ten hemel en zij verspreidden een vonkenregen, die ernstige gevolgen had kunnen hebben, indien het niet zoo volkomen windstil was geweest. Nu daal de deze vonkenregen in de onmiddellijke nabijheid op het ter weerszijden van het Parlevlietslob gelegen vrije terrein. De eenige taak van de Katwijksche vrij willige brandweer kon zijn de belendende gebouwen te redden. Dat was aan de Noord Westzijde de taanderij van de firma Joh. Parlevliet, waar vaten met pek en olie opgeslagen waren en aan de andere zijde een derde groote schuur, die groot gevaar liep en die slechts na veel moeite behou den kon blijven, ofschoon het dak en de zijgevel reeds op verschillende plaatsen hadden vlam gevat. Van de taanderij deze gemeente geen aanleiding bestaat subsidie toe te kennen, te meer niet, om dat indien adressant zich tijdig tot de juis te instantie i.e. de provincie had gewend, h.i. het lang niet uitgesloten zou zijn ge weest, dat de dienst via de Wijpoort on der de gemeente Zoeterwoude voortgezet had kunnen worden. Voorgesteld wordt adressant in den hiervoren genoemden zin te berichten. TER AAR. Helpt Steun-Comité B. Volgende week Dinsdag zal er in onze gemeente een in zameling gehouden worden voor het steun comité B. Zooals men weet offeren de ar beiders wekelijks een kwartje voor dit doel en wanneer de inwoners nu deze collecte milddadig willen gedenken, zal het met elkqar nog een behoorlijk bedrag worden, wat deze winter zal gegeven kunnen wor den aan deze groep der bevolking, hoofd zakelijk voor schoeisel, dekking en klee ding. WARMOND. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening werden door den secretaris de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen, die zonder aanmerkin gen werden vastgesteld. Voorlezing verd gedaan van een aan tal ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving werden aangenomen. Mede was ingekomen een schrijven van Ged. Sta ten, waarin werd medegedeeld dat de Re geering geen vrijheid kon vinden aan den voorman der gemeentewerklieden een extra vergoeding toe te kennen van 50 per jaar voor het onderhouden en schoon houden der straatlantaarns. I Wil de gemeente voor de extra bijdra- I ge uit het werkloosheidssu'osidiefonds voor i 1937 in aanmerking komen, dan zal zij zich moeten schikken naar den wensch der Regeering. De heeren Weyers en den Dunne brach ten B. en W. dank voor de wijze, waarop zij in het belang van den heer Moerkerk deze zaak bij de desbetreffende instanties hebben voorgestaan. Zij spraken er ech ter hun afkeering over uit op de wijze, waarop de Regeering deze zaak aanpakt en vooral de stok achter de deur, was iets waarvoor beide heeren geen waardeering konden hebben. Waar de gemeente echter Parlevliet, heeft nog tot laat in den avond water gegeven, niet alleen voor de nablus- Osing, maar ook voor het nat houden van cli omliggende huizen, de taanderij en het pakhuis van de reederij Parlevliet. Ongeveer tien minuten voor het uitbre ken van den brand was men op den gebrui- kelijken inspectietocht in de schelpenbran derij en stokerij van de firma Ouwehand geweest. Hierbij had zich niets bijzonders voorgedaan. Tien minuten later stond het gebouw eigenlijk reeds in lichte laaie. De vuurhaard moet gezocht worden naar men aanneemt bij de schelpenstokerij. Dc schelp-oven brandt dag en nacht en hierbij is een blaastoestel geplaatst, dat het ver brandingsproces bespoedigt. Dit blaastoe stel is aangesloten op een 3 P.K.-motor. Waarschijnlijk is een vonk overgeslagen uit de oven naar het omliggende mate riaal. De gedupeerden. Ongeveer acht maanden geleden had de firma Ouwehand de branderij weer in be drijf gebracht. Een groot aantal arbeiders, ir. het bijzonder de schelpenvisschers van Katwijk, worden door dezen brand gedu peerd. Zij leverden aan de schelpenbran derij eiken dag hun schelpenvangsten af. De totale schade, die dezen brand heeft veroorzaakt, wordt geraamd op 15.000. Men heeft heel wat nettenmateriaal, o. a. ook een groote vleet, kunnen redden en voor de visschers zal deze brand geen di recte gevolgen hebben. De visschersvloot kan morgen zoo in zee gaan, omdat de netten nagenoeg allen gered konden wor den. De firma Gebrs. Ouwehand was, naar men ons mededeelde, niet verzekerd. Voor haar bedraagt de schade ongeveer 3000 tot 4000. De firma Parlevliet was daar entegen wel verzekerd. Zij werd, door het verlies van veel materiaal, het ernstigste gedupeerd en de schade bedraagt onge veer 10.000 tot 11.000. de extra bijdrage onmogelijk kon missen, werd besloten zich naar den wensch van de Regeering te schikken. Gecontinueerd werd de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. In deze verordening is rekening gehouden met eenige wenschen van den Minister. Besloten werd een stukje grond, lig gende nabij het stationskoffiehuis en toe- behoorende aan de N.V. Nationaal Grond bezit, in eigendom over te nemen tot aan leg van een trottoir daar ter plaatse. Het recht van de Eendenkooi en de rjieuwe rijksweg. Besloten werd een overeenkomst te sluiten met het Rijk, waarbij de ge meente e^n schadeloosstelling wordt toegekend, daar door den aanleg van de Rijksstraatweg Den HaagAmster dam inbreuk werd gemaakt op het recht van de Eendenkooi. Het Rijk zou een schadeloosstelling geven van 3450 terwijl de gemeente zich het recht voorbehoudt om indien op de overhoeken, welk het Rijk naast den weg en ten behoeve van den Rijks waterstaat aankoopt, meer storende handelingen worden verricht dan thans, hiervoor nog een afzonderlijke vergoe ding zal worden geëischt. Besloten werd wijziging te brengen in het in de vorige vergadering genomen be sluit tot het aangaan van een geldleening van 10.000 met dien verstande dat de eerste aflosing niet zal plaats vinden in 1938 maar in 1937, zulks op verzoek van Ged. Staten. Vastgesteld werd, althans voorloopig, de gemeenterekening 1936 zoomede die van het waterleidingbedrijf over dit jaar, wijl de verificatiecommisise deze had onder zocht en in orde bevonden. Bij de gebruikelijke rondvraag infor meerde de heer Breedijk naar het con tract met den vuilnisgaarder. Wanneer dit contract afloopt zou spreker gaarne eeni ge wijzigingen aangebracht zien. De voorzitter zeide toe met het verlan gen van den heer Breedijk rekening te zullen houden. De heer Weyers informeerde naar de B- steun, dit in verband met de verschenen circulaire van den Minister. De voorzitter deelde mede, dat den Raad binnenkort hieromtrent voorstellen zullen bereiken. Hierna werd de bijeenkomst gesloten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9