RADIO-PROGRAMMA'S Roeibootje omge slagen DINSDAG 19 OCTOBER 1937 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 WOENSDAG 20 OCTOBER 1937. GEMENGDE BERICHTEN Twee Inzittenden ver dronken Drie arbeiders uit het dorp Warte- na (gem. Idaarderadeel), werkzaam bij de werkverschaffing de Geeuw nabij Wartena, keerden gistermiddag om streeks vijf uur per roeiboot naar hun woningen in het dorp terug. Zij lieten zich sleepen door een mo torboot. Plotseling kwam de roeiboot dwars te liggen, waarna het bootje om sloeg en alle drie inzittenden te wa ter geraakten; Een van hen, zekere J. Hoekstra, slaagde er in zwemmende den kant te bereiken, de beide ande ren de arbeiders Algra en de Jong, resp. 35 en 40 jaar oud, die niet kon den zwemmen, verdronken. Het ongeluk, dat geschiedde op de Graf, een breed en diep vaarwater, is vermoede lijk toe te schrijven aan de verkeerde wij ze waarop de verbinding van de roeiboot met de motorboot was bevestigd. Men had namelijk het touw vastgemaakt aan de middenbank van de roeiboot, met het ge volg, dat deze dwars op de vaarrichting kwam te liggen en daarna kapseisde. De opvarenden van de motorboot hebben da delijk pogingen in het werk gesteld om den drenkelingen huip te bieden, doch men slaagde er niet in hen te grijpen. Eerst na twintig minuten dreggen werden de lij ken opgehaald. Beide omgekomenen wa ren gehuwd, Algra was vader van twee kin deren, de Jong van zes kinderen. Behalve gemeente- en rijkspolitie, begaf zich ook dokter A. G. Maathuis uit Warga naar de plaats van het ongeluk, doch voor medische hulp was het te laat. 3IOTORRIJDER BIJ BOTSING GEDOOD. Duopassagier breekt een been. Op den Rijksstraatweg tusschen de Hak- kelaarsbrug en café „De Lepelaar", onder de gemeente Muiden, is gisteravond om kwart voor negen een motorfiets, welke in de richting van het Gooi reed, in volle volle vaart tegen een van den anderen kant komende personenauto gebotst. Hierbij is de berijder, die zwaar verminkt werd, vrij wel op slag gedood. Het slachtoffer is de heer Wolter uit Hilversum. Zijn 20-jarige stiefzoon, die op de duo zat, brak een been en is naar de Gerardus Majella-stichting te Bussum ver voerd. Tijdens het^transport daarheen heeft hij het bewustzijn verloren. De auto werd ernstig beschadigd, doch de inzittenden, een gezelschap, dat op weg was van Gel derland naar de hoofdstad, bleven zonder letsel. De wagen is door de politie in be slag genomen, evenals het vernielde mo torrijwiel. Het ongeluk schijnt te zijn ge beurd, doordat de motorrijder op de lin ker weghelft heeft gereden. KNAAPJE DOOR DE TRAM OVERREDEN Een arm verbrijzeld. Gistermiddag te ongeveer kwart voor vier is op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam een 6-jarig knaapje door on oplettendheid bij het oversteken van de trambaan door de Haarlemsche tram over reden. Het kind bleek er deerlijk aan toe en is in hoogst ernstigen toestand naar het Binnengasthuis overgebracht. De linker arm van het kind was verbrijzeld, terwijl het bovendien een diepe wonde aan het hoofd had. Aanvankelijk vreesde men voor levensgevaar, doch dit gevaar kon in den loop van den avond als geweken worden beschouwd. VRACHTAUTO MET ZESTIEN PAARDEN OMGEKANTELD. Een ongeval, dat merkwaardig goed is af- geloopen, is vanochtend in de vroegte te Emm en gebeurd. In verband met de groote paardenmarkt tc Zuidlaren was er een druk autoverkeer in de richting Groningen. Omstreeks zeven uur naderde een groote vrachtauto van de fa. Jansen en Zn uit Dedemsvaart, geladen met zéstien paarden, die toebehoorden aan landbouwers uit de gemeente Dalen en on derweg waren naar genoemde paarden markt. In den bocht aan het einde van de Wilhelminastraat te Emmen is de levende lading in beweging gekomen met het ge volgd, dat de meer dan tien meter lange wagen naar den kant van den weg gleed en omkantelde. Doordat de chauffeur sterk remde, was een groot deel van de vaart reeds verloren. De paarden lagen in den omgevallen wagen in een verwarde kluwen van lichamen en pooten door elkaar. De chauffeur, de heer Jansen, en twee uit Dalen afkomstige land bouwers, die in de cabine zaten, bleven on gedeerd en konden onmiddellijk beginnen met het bevrijden der dieren, waarbij zij spoedig hulp kregen van passeerende boe ren. Het bleek, dat vier paarden verwondin gen hadden bekomen, waarschijnlijk één doodelijk. De wagen werd zwaar bescha digd. De politie stelt een onderzoek in. DOOR RONDDRAAIENDE AS GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vijf uur was de dertigjarige schilder H. H. in de Textielfa briek „Rigtersbleek" te Enschede aan het werk, toen hij op een gegeven moment te dicht bij een snel ronddraaiende as kwam en gegrepen werd. De man werd verschei dene malen rondgeslingerd en was vrijwel op slag dood. DURE ONVOORZICHTIGHEID. Jongen verliest beide beenen. Gistermiddag drie uur klom de twaalf jarige J. de R., te Vreeswijk in een der palen der electrische leiding, welke nabij de nieuwe sluiswerken ten behoeve dezer werken zijn opgericht. Hij raakte met zijn voeten de leiding, waardoor een stroom van 10.000 volt ging. Een voorbijganger hoorde zijn gekerm en haalde hulp. Beide beenen van den jongen bleken verbrand te zijn. Het slachtoffer is naar het zie kenhuis te Utrecht overgebracht, waar beide beenen geamputeerd moeten worden. UIT RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Reiziger een been afgereden. Zondagmiddag tegen half drie wilde aan de halte Nieuweweg te Soest een reiziger een trein verlaten, toen deze zich reeds weer in beweging had gezet. De man, de 63- jarige heer H. P. uit Baarn, viel en kwam tusschen trein en perron terecht. De machi nist, door de kreten van het publiek op merkzaam gemaakt op hetgeen gebeurde, stopte terstond, doch toen men den onge lukkige uit zijn netelige positie bevrijdde, bleek dat zijn linkerbeen door de wielen van den trein vrijwel was afgereden. Per auto is hij naar een der ziekenhuizen te Utrecht overgebracht. HET TE ROTTERDAM VERMISTE MEISJE. De gruwelijke onzekerheid omtrent het lot van de zevenjarige Lijntje Huiser, die sedert Vrijdagmiddag uit de ouderlijke wo ning aan de Brielsche Laan te Rotterdam wordt vermist, duurt nog steeds voort. Hierbij komt nog, dat de verdwijning van het kind op de verbeelding werkt van een groot deel van het publiek, zoodat al lerlei geruchten hardnekkig de ronde blij ven doen en men steeds weer weet te ver tellen, dat het kind, of wel het lijkje er gens zou zijn gevonden. Steeds echter loopt het onderzoek op niets uit. Ook schijnen velen er behagen in te scheppen om naar de woning van de zoo zwaar beproefde ouders te gaan om aldaar allerlei hypotheses te bespreken, mede om te trachten het een of ander van de ouders of een ander lid van het gezin op te vangen. Sommigen ontzien zich zelfs niet om het de familie H. op allerlei manieren lastig te maken. Zoo hebben somnabules, kaartlegsters, waarzegsters en anderen zich reeds herhaaldelijk bij de familie aange meld, om tegen vergoeding uitkomst in dezf* kluistere zaak te brengen. Iiïoisschen zet de politie de nasporin gen naar het meisje met kracht voort. Bij haar meldde zich een automobilist, die mededeelde, dat een jongeman hem op een der buitenwegen van Rotterdam had gevraagd of hij een jong meisje wilde mee nemen, hetgeen hij echter had geweigerd. Dit nu heeft hij in verband met de ver missing van het meisje Huiser gebracht. Deze automobilist is gisteren in zijn woonplaats Dordrecht opnieuw door een rechercheur verhoord. Men ging daartoe naar de plaats waar Vrijdagavond de jon geman de auto heeft aangehouden, n.l. op den Nieuwen Rijksstraatweg onder de ge meente IJsselmonde. Reeds gisteren gedu rende den dag stelde de politie hier een uitgebreid onderzoek in, dat evenwel tot geen resultaat leidde. De automobilist gaf nog eenige nadere aanwijzingen en in deze richting wordt het onderzoek mede voort gezet. Volgens dezen automomilist heeft iemand op genoemden weg hem een teeken tot stoppen gegeven, waaraan hij voldeed. Daar het reeds donker was, stak hij het plafondlampje in zijn wagen aan, zoodat het licht viel op den jongeman, die hem bovengenoemd verzoek deed. Het meisje heeft hij niet voldoende kunnen opnemen om met zekerheid te kunnen verklaren, dat het inderdaad het thans vermiste meis je was. Van den jongeman kon hij zich herinneren, dat deze ongeveer twintig jaar was, een vrij ongunstig uiterlijk vertoonde en dat hij een pilobroek, zwarte schoenen en een jockeypet droeg. Hij deed het ver zoek om het kind mede te nemen naar Zwijndrecht, waar zij verder den weg wel kon vinden. Zooals gezegd heeft de auto mobilist dit verzoek geweigerd en is door gereden. De politie onderzoekt thans of mogelijk een andere automobilist dit meisje kan heb ben medegenomen en of dit dan het ver miste meisje is geweest. De steeds weer op duikende geruchten belemmeren het on derzoek echter in ernstige mate. ONTSLAGEN BANKEMPLOYé GEARRESTEERD. Wegens verduistering op groote schaal. Te Rotterdam is gearresteerd en in ver zekerde bewaring gesteld een eenige jaren geleden reeds ontslagen sous-chef van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Rot terdam, die zich gedurende den laatsten tijd, dat hij in functie was en wel de laat ste zes tot zeven jaar, schuldig heeft ge maakt aan verduisteringen op groote schaal ten nadeele van de Rotterdamsche Bank vereeniging. De fraude zou thans ontdekt zijn, om dat de rekeningen van de Robaver en het stadhuis niet overeenstemden. Het betrof naar verluidt voorschotten aan de ge meente. ADVERTENTIE-COLPORTEUR AANGEHOUDEN. Een advertentie-colporteur heeft te Bar- neveld eenige winkeliers weten te bewe gen hem opdrachten te verschaffen, voor het plaatsen van advertenties in gidsen, welke nooit werden uitgegeven. De adver tenties zijn door de winkeliers vooruit be taald, zoodat de man zich aan oplichting schuldig maakte. Thans is de advertentie-colporteur M. W. uit Amersfoort, door de politie aange houden, waarbij hij een volledige beken tenis heeft afgelegd en bovendien ver klaarde zich ook op andere plaatsen aan dezelfde feiten te hebben schuldig ge maakt. OPLICHTER AANGEHOUDEN. In een pension aan den Goudschesingel te Rotterdam is de 37-jarige koopman H. W. C. laatstelijk woonachtig te 's-Graven- hage, aangehouden. Al verschillende ma len is deze man met de justitie in aanraking geweest en thans is hij ter zake van oplich ting opnieuw in verzekerde bewaring ge steld. De man maakte er den laatsten tijd daar zijn werk van om geld los te krijgen voor het oprichten van een chocolaterie. Te dien einde had hij op den Binnenweg aldaar een winkelpand gehuurd waarna hij gegadigden opriep om bij hem in dienst te komen als winkeljuffrouw. Dat ging echter zoo maar niet, want het moest een eerste klas zaak worden. Daarom moesten de meisjes allen uniform en bijbehoorende schortjes, heb ben, welke C. dan ook zoogenaamd be stelde. Hij vertelde de meisjes, dat hij er al verschillende malen ingeloopen was: wanneer de winkeljuffrouwen hun dienst- kleeding hadden gekregen, waren talloozen verdwenen en zoo had hij steeds een strop gehad. Daarvoor wilde hij zich thans vrijwa ren, zoodat de dames de helft der kosten, zijnde 15 moesten betalen. De man slaag de er werkelijk in meisjes op die condi tie te engageeren en één was zelfs zoo goed, dat zij wel borg voor hem wilde staan. Zooodende kon het winkelpand aan den Binnenweg gehuurd worden. Na een week bleef de man echter reeds in gebreke de huur te betalen en reeds voordat de zaak op pooten stond slaagde hij er in eenige tientallen guldens te lee- nen van zijn toenmalige hospita in het noordelijk stadsdeel. Tal van pensions te Rotterdam bewerkte C. op gelijke wijze en overal verdween hij zonder zijn schulden te hebben voldaan. Ook was het zijn gewoonte om veel in taxi's te rijden, hetgeen zooals begrijpelijk, ook op rekening ging. De man is thans in het hoofdbureau van politie opgesloten. ERGERLIJKE BALDADIGHEID TE OSS. Zes arbeiderswoningen vernield. Op het Schayerveld te Oss heeft zich een ergerlijk geval van baldadighed voorgedaan. Men heeft zich daar niet ontzien zes arbei derswoningen zoodanig te vernielen, dat er slechts nog ruïnes overbleven. Het betrok ken blok van acht woningen behoorde in eigendom aan den heer S. te Oss. Het zijn éénverdiepings-woningen, zooals men die te Oss veel aantreft, en die aan de normale eischen van bewoonbaaiheid voldeden. De huur bedroeg 2.10 per week. Zooals men weet was het Schayerveld destijds het cen trum, waar de Ossche onderwereld woonde of bijeenkwam. De faam, welke deze straat genoot, was mede oorzaas dat de- bewoners verhuisden. De huizen van S. bleven dien tengevolge leeg en waren op twee na on bewoond. De zes vernielde huisjes zijn een treurig monument van de daar neerschende balda digheid. Niet alleen zijn alle ruiten inge worpen, doch het vandalisme ging zoo ver dat deuren, ramen en kozijnen werden weg gebroken. Van de vloeren is geen spoor meer te bekennen. Zelfs binnenmuren en schoorsteenen werden afgebroken. De dak pannen werden gedeeltelijk verwijderd en de buitenmuren vertoonen groote gaten. Van de schuurtjes, die achter de huizen stonden, is eveneens weinig overgebleven. Het is niet bekend of hier volwassenen zich aan deze schandelijke straatschenderij heb ben schuldig gemaakt, dan wel de jeugd, zegt het „Vad.". Intusschen is de huiseigenaar, die zijn eigendom in een puinhoop zag veranderen, van dezen ongewenschten toestand de dupe geworden. SMOKKELAARS LIEPEN TEGEN DE LAMP. Onder lading steenen 6000 gloeilampen en 20.000 boekjes sigaretten-papier. Rechercheurs van de afdeeling speciale diensten te Rotterdam hebben in een ga rage in het westen van de stad een goe den slag geslagen. Bij een daar ingesteld onderzoek ontdekte men in een trailer niet minder dan zes duizend gesmokkelde gloei lampen en 20.000 boekjes gesmokkelde si garettenpapier. Deze artikelen werden, evenals het voertuig, in beslag genomen. Tegen vijf personen is in verband met deze zaak proces-verbaal opgemaakt. Óp vermoeden, dat er zich smokkelwaar in de garage bevond begaven de recher cheurs zich derwaarts. Zij troffen hier een truck met trailer aan, welke er in het ge heel niet verdacht uit zag. De acht meter lange trailer was geladen met steenen. Toen deze echter werden weggehaald, vond men onder het plankier een laadbak waarin zesduizend gloeilampen, 20.000 boekjes sigaretten-papier waren verbor gen, welke goederen fraduleus uit België waren ingevoerd. De chauffeur-eigenaar, de 31-jarige P. J. B., zijn 16-jarige knecht P. C. W. en een 46-jarige helper, J. C. de R., allen uit Roo sendaal zijn naar het hoofdbureau van po litie overgebracht. Zij hadden truck en trailer juist in de garage gereden. Ambte- Hilversum L 1875 M. N. C. R. V.-Uitzending, 6.30—7.00 Onder wijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwintetconcert en gramofoonmuz. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3.00 Causerie: „Een oude kwestie, die niet veroudert." 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Christ. Liederenuurtje en viool. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Causerieën over taallessen en over het binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie en gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.10 Berichten A. N. P. Herhaling S.O.S. Berichten. 8.20 Muzikale prijsvraag. 9.05 Causerie: „Bescherming der burger bevolking bij luchtaanvallen". 9.25 Vervolg prijsvraag. (Om 10.00 Be richten A. N. P.). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gamofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. Hilversum II. 301 M. VARA-Uitzending, 10.0010.20 voorn, en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijwding. 10.20 Causerie over rassentheorie (gr. opn.) en gramofoonmuziek. 11.30 Causerie: „De werklooze en de sociale verzekering." 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. I.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 „The Luckv Birdsen solist. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Causerie: „Vendel en de gouden eeuw" 7.00 Zang. 7.30 Causerie „De vraag om geloof." 8.00 Herhaling S. O. S.-Bsrichten. 8.03 Berichten A N. P., V. A. R. A.- Varia. 8.15 „The Ramblers". 8.45 Zang en orgel. 9.00 „Met de rooi klapper langs de deu ren," repor'age. 9.30 Gramofor r muziek. 10.00 Berichten A. N. P 10.05 VARA-orkest en solist. II.00 Causerie- „Jeugd en puberteit". 11.20 „Fantasia" en orgelspel. D r o r tw i c h. 1500 M. 11.05 Orgelspe1 11.3511.50 Gramofoonmuziek. 12.05 Met B3C-Northein-Ire!and orkest en solist. 1.05 Het Coventry Silver-orkest en so list. 1.502.20 Harry Engleman's kwintet en solist. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Paedagogische causerie. 4 20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Ernesto en zijn Cubaansch orkest. 6.40 Landbouwpraatje. naren van de invoerrechten en accijnzen hebben proces-verbaal opgemaakt. Het nader onderzoek wees uit, dat de smokkelwaar bestemd was voor een Rot- terdamschen koopman, den 41-jarigen L. H R., tevens werd de naam genoemd van den 49-jarigen koopman J. H. B., beiden zijn eveneens naar het hoofdbureau over gebracht. Ook tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Truck, trailer en smokkelwaar zijn m beslag genomen. Het is komen vast te staan, dat de wa gens ditmaal voor den zevenden keer de grens zijn gepasseerd, zonder dat de doua nen de smokkelwaar hebben opgemerkt. ZWARE MISHANDELING. Zaterdagavond vonden eenige voorbij gangers op den Selissenkal te Boxtel zeke ren F. van H. kermend langs den weg lig gen naast zijn fiets. Onmiddellijk werd de politie van het geval in kennis gesteld, welke een uitgebreid onderzoek instelde, daar ze een misdrijf vermoedde. Later op den avond werd een zekere R. gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat men te doen had met een zware mis handeling. Voorts heeft het onderzoek uit gewezen, dat het geval zich eenigszins an ders had voorgedaan dan men aanvanke lijk vermoedde. De metselaar had eenige biertjes gedron ken en was in benevelden toestand naar huis gefietst. Toen hij op de Selissenwal reed, wilde hij daar even aangaan bij een vriend. Deze woonde daar echter niet meer. v. H. kwam nu terecht op het erf van v. R., die meende, dat de man met minder goede bedoelingen gekomen was en sommeerde v. H. weg te gaan. Met een knuppel heeft hij v. H. toen het erf afgegooid. v. H. is toen even verder gestrompeld en later ineengezakt. Een uur later vonden voorbijgangers den man. De verdachte blijft hardnekkig ontken- 7.00 Zang. 7.20 „The Lilac Domino", operette. 8.35 BBC-Symphonieorkest. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Declamatie. 10.50 Het Bridgewater kwintet. 11.35 Sydney Kyte en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (Gr.pl.). R a d,i o-P a r i s 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Julien Caussade-orkest en Zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 Gevarieerd concert. 8.50 Concert. 10.50 Gramofoonmuziek. Keulen. 456 M. 5.50 H. Hagestedt's orkest. 7.50 Omroeporkest. 11.20 Verzoekconcert. 12.35 Omroepkleinorkest, solisten en fatuttgarter Pianotrio. 1.35 Gevarieerd concert. 3.50 Omroepkleinorkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroeporkest, Keuls pianoduo, vo caal sextet en solist. 8.50 Cello en piano. 9.5011.20 Omroepkleinorkest en solist. Brussel. 322 en 404 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Salonorkest. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.302.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Orgelspel. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.35 Lejeunekwartet. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Zang en voordracht. 9.05 Omroep-symphonieorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Het Keulsche Omroeporkest m. m. van solisten. 8.20 Nieuws uit Rusland. 8.35 Gramofoonopnamen. 9.20 Berichten. 9.50 Het Weinkauf-Trio. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Bauschke's dansorkest. Gemeentelijk Radio-Distributie-Bedrijf. 3de Programma. 8.6- Keulen. 9.50 Diversen. 10.50 Parijs R. 12.20 Brussel VL 14.20 Parijs R. 16.05 London Reg. 17.20 Keulen. 17.50 Parijs R. 18.20 London Reg. 19.20 Beromunster of diversen. 21.05 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Berlijn. 23.20 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.05 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.20 Droitwich. 22.30 Weenen of diversen. 22.50 London Reg. 23.50 Droitwich. nen, doch zijn schuld staat vrijwel vast. Het onderzoek wordt onder leiding van in specteur Copier met kracht voortgezet. STEEKPARTIJ TE BREDA. Reeds op den eersten avond van de ker mis te Breda heeft een steekpartij plaats gehad, waarbij twee personen ernstig wer den gewond. Zondagavond laat bevond zich. in een café de 22-jarige C. v. B. uit Ooster hout, die het anderen bezoekers lastig maak te en daarom door den 24-jarigen kellner van K., eveneens wonende te Oosterhout, uit het café werd verwijderd. Even later keerde hij terug met een geopend knipmes in de hand, waarmede hij den kellner een diepe steek in den schouder toebracht en vervolgens vluchtte. De gewonde wist nog het politieposthuis aan de Trekpot te be reiken waar hij bewusteloos neerzeeg, meldt het „Vad.". Nadat de politie een noodverband had gelegd werd de man naar het St. Ignatius ziekenhuis overgebracht, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Inmiddels hadden eenige burgers een achtervolging van den dader ingezet. Op de haven wist een der achtervolgers, de heer d. L. uit Terheide, den dader bijna te grijpen, doch deze draaide zich om en bracht den heer d. L. met het mes een zoo hevigen steek in het hoofd toe dat het lem met van het mes afbrak en de punt in den schedel bleef steken. De heer d. L. werd Li bewusteloozen toestand naar het zieken huis overgebracht. De dader sprong in de haven en zwom naar de overzijde, waar hij zich verborg in een schuit, waar hij later door de politie werd gearresteerd. Op het politiebureau werd hij van droge kleeren voorzien en op gesloten. Hij zal voor den Officier van Justitie worden geleid. De toestand der beide gewonden was gis teren van dien aard, dat levensgevaar ge weken wordt geacht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12