STADS DINSDAG 19 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT ï/ERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Leiden vergadert op Maandag 25 October 1937, des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van H. Teunissen om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. 2o. Praeadvies op het verzoek van dr. G. J. Fros om ontslag als keuringsveearts aan het Openbaar Slachthuis en bij den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 3o. Voorstel om den onderwijzer aan de o. 1. school aan de Vrouwenkerksteeg A, L. Boerstra ever te plaatsen naar de op leidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. 4o. Voorstel in zake het verhuren van het schoolgebiuw aan de Pieterskerkstraat No. 3 aan het genootschap „Kennis is Macht" te Leiden. 5o. Voorstel inzeke het verkoopen van een gedeelte van de Witte Singelgracht, kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie A No. 1195 (ged.), aan den Staat der Ne derlanden. 6o. Voorstel tot het verkoopen van een strook grond aan den Wassenaarscheweg, deel uitmakende van de perceelen, ka dastraal bekend gemeente Leiden Sectie P Nis 1639 en 1640, aan P. J. van Hoeken, te Leiden. 7o. Voorstel tot het intreken van het raadsbesluit van 21 Februari 1936, tot voor bereiding van een regeling met betrekking tot het vestigen van nieuwe winkelbedrij ven. 8o. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening op het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. 9o. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende instructie voor het hoofd en het verder onderwijzend perso neel der school voor buitengewoon lager onderwijs, vedbonden aan het gesticht „Voorgeest". lOo. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de zweminrichtingen en zwemgelegenheden, tevens praeadvies op het adres van de leiders en leidsters der R.-K. Jeugd- en Jongerenbeweging te Lei den inzake een verbod van gemengd ba den en zonnebaden. llo. Beantwoording van de interpella tie van den heer Snel inzake de voor waarden, waaronder vergunning voor het exploiteeren van taxi's en huuratuo's wor den verleend. VERORDENING INZAKE OPENBARE ZWEM-GELEGENHEDEN. Naar aanleiding van het in de Raads vergadering van 10 Mei 1937 om prae-ad- vies in handen van B. en W. gestelde adres van de leiders en leidsters der R. K. Jeugd en Jongerenbeweging te Leiden i.z. een ver bod van gemengde baden en zonnebaden, geeft de meerderheid van het College den Raad in overweging een door de Commis sie voor Strafverordeningen ontworpen verordening op de zweminrichtingen en zwemgelegenheden vast te stellen. In het eerste lid van het op dit onderwerp be trekking hebbende art. 3 is een verbod neergelegd om in een zweminrichting per sonen van verschillend geslacht boven een bepaalden leeftijd toe te laten, terwijl in het laatste lid aan het College voor ieder bijzonder geval een vrijstellings-bevoegd- heid is gegeven, voor de redactie waarvan aansluiting is gezocht bij de door de Raads vergadering op 21 December 1936 vastge stelde voorwaarden, waaronder een garan tie voor een leening ten behoeve van een Sportfondsenbad werd verleend. De moge lijkheid tot gemengd zonnefetden is dan ook volstrekt uitgesloten. De minderheid van het College van B. en W. zou gemengde zonnebaden en gemengde baden willen toestaan, mits onder behoor lijk toezicht. In de verordening is naar aanleiding van een daartoe strekkend voorstel van den Directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst tevens be paald, dat voor de oprichting en de exploi tatie van een zweminrichting een vergun ning van het College wordt vereischt. De vergunning zal niet worden verleend, wan neer ernstige hygiënische bezwaren zich daartegen verzetten. (B en W. wijzen slechts op de ziekte van Weil) of wanneer de Verordening op het Bouwen en Sloo- pen niet is nageleefd. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden, speciaal met betrekking tot de órde, de vei ligheid, de zedelijkheid en de hygiëne in de inrichting. Wij laten hier volgen de voornaamtse ar tikelen uit de verordening: Art. 2. Het is verboden zonder vergun ning van Burgemeester en Wethouders een voor het publiek toegankelijke zweminrich ting of zwemgelegenheid op te richten of te hebben of op andere wijze aan het publiek gelegenheid tot baden of zwemmen te geven. Onder een voor het publiek toeganke lijke inrichting of gelegenheid is voor de toepassing van deze verordening mede be grepen een inrichting of gelegenheid, waar toe leden van vereenig in gen, clubs of an dere dergelijke besloten kringen mede of uitsluitend en al dan niet tegen betaling teogang hebben. De in het eerste lid bedoelde vergunning wordt geweigerd: a. indien de plaats van de gelegenheid of inrichting zoodanig is, dat gevaar voor de gezondheid door verontreiniging van het water kan ontstaan; b. indien de bij de inrichting of gelegen- behoorende gebouwen niet voldoen aan de bij of krachtens de verordening op het Bou wen en Sloopen daaraan gesteld eischen; c. indien in de omgeving van o> inrich ting of gelegenheid ratten nestelen of ple gen te nestelen. Burgemeester en Wethouders kunen aan de vergunning voorwaarden verbinden, welke betrekking hebben op: a. de tijden van openstelling van de in richting of gelegenheid; b. de inrichting van de bijbehoorende terreinen; c. maatregelen tot afweer en verdelging van ratten; d. de opberging en verwijdering van spijsresten, afval en ander vuilnis; e. de verversching, reiniging, beveiliging er het onderzoek van bad- en zwemwater, benevens de daaraan te stellen eischen en ds. hoedanigheid van het overige in de in richting of gelegenheid aanwezige water; f. de bekendmaking van voorschriften, o.a. door het plaatsen van waarschuwings borden; g. maatregelen van orde, zedelijkheid en gezondheid en het uitoefenen van toezicht daarop; h. de bekwaamheid en geschiktheid en het aantal van het toezichthoudend perso neel; i. de aanwezigheid van privaten en uri noirs en den afvoer van faecaliën en urine! j. de inrichting en het gebruik van kleed kamers, bassins, speelvelden en springtoe- stellen, de aanwezigheid en*iet gebruik van douches en een inrichting voor voetwas- sching, alsmede de aanwezigheid en hoeda nigheid van reddingsmiddelen. Art. 3. Het is verboden in een zwemin richting of zwemgelegenheid, als bedoeld in art. 2, tegelijkertijd personen van ver schillend geslacht, boven den leeftijd van 12 jaren toe te laten. Het in het eerste lid bedoelde verbod is niet van toepassing op een inrichting of gelegenheid, die naar het oordeel van Bur gemeester en Wethouders voldoende ge scheiden afdeelingen voor mannen en vrouwen bevat. Van het bepaalde in het eerste lid kun nen Burgemeester en Wethouders voor zooveel betreft het gelegenheid geven tot gemengde baden in elk bijzonder geval vrijstelling verleenen. Aan een zoodani ge vrijstelling kunnen voorwaarden met_ betrekking tot de orde en de zedelijkheid worden verbonden. Art. 4. Het is verboden te baden of te zwemmen in zweminrichtingen of zwem gelegenheden of op plaatsen, ten aanzien waarvan door Burgemeester en Wethou ders de in art. 2 bedoelde vergunning niet is verleend. Art. 8. Alle vergunningen, krachtens deze verordening te verleenen, worden schriftelijk verleend, na ingewonnen ad vies van den Directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen en Gezondheids dienst. Zij worden geacht te zijn verleend tot wederopzeggens. tenzij een tijdsbepa ling daarin is uitgedrukt. Indien een of meer bepalingen dezer verordening of der krachtens deze verorde ning opgelegde voorwaarden niet worden in acht genomen en nageleefd, kunnen Burgemeester en Wethouders de vergun ning intrekken; echter niet dan nadat be langhebbende schriftelijk is gewaarschuwd alsnog binnen een door Burgemeester en Wethouders te stellen termijn aan zijn verplichtingen te voldoen. De vergunning kan verder door Burge meester en Wethouders worden ingetrok ken: a. indien zich omstandigheden voordoen, welke gevaar opleveren voor de orde, zede lijkheid of gezondheid, voorzoover deze omstandigheden niet reeds een reden zijn tot intrekking ingevolge het vorige lid; b. indien de zweminrichting of zwemge legenheid in een onvoldoenden staat van onderhoud verkeert. Art. 9. Van een besluit van Burgemees ter en Wethouders tot weigering of tot in trekking van een vergunning kan de aan vrager, resp. houder binnen veertien da gen na uitreiking van dat besluit schrif telijk in beroep komen bij den Gemeente raad. De Gemeenteraad besluit binnen 3 maanden, nadat het beroepschrift bij hem is ingekomen. Beroep tegen intrekking van de vergunning schort deze intrekking niet op. Art. 11. Overtreding van een bepaling dezer verordening wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden of hechtenis van ten hoogste twee maanden. Instructie onderwijzend personeel „Voorgeest". Aangezien tot nu toe nog geen instruc ties bestaat voor het hoofd en het verder onderwijzend personeel van de school voor buitengewoon lager onderwijs, verbonden aan het gesticht „Voorgeest" en het B. en W. met de Commissie van beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" gewenscht voorkomt in deze leemte te voorzien, hebben zij een ontwerp- instructie ontwerpen. Deze ontwerp-instructie vereischt, aldus B. en W., geen andere toelichting dan deze dat zij slechts in zoover afwijkt van de instructie voor het hoofd en het verder onderwijzend personeel der openbare scho len voor gewoon lager- en uitgebreid la ger onderwijs in onze gemeente, als het bijzonder karakter der school „Voorgeest" h.i. noodig maakt. De handelsavondschool van „Kennis is Macht". Ten behoeve van de onder zijn beheer staande handelsavondschool maakt het ge nootschap „Kennis is Macht", alhier, ge bruik va nhet gebouw, waarin de open bare jongensschool voor U. L. O. aan de Pieterskerkstraat No. 3 is gevestigd, en wel op vier dagen per week, telkens des avonds van 610 "uur. Het genootschap be taalt geen huur, slechts vergoedt het aan de gemeente 1/3 gedeelte van de totale kosten van schoonhouden, verwarming en verlichting van het gebouw. Naar het gevoelen van B. en W. brengt de billijkheid mede, dat verandering wordt gebracht in deze vooi* de gemeente wel zeer ongunstige situatie, welke voor haar hnerop neerkomt, dat zij boven de normale sumsidie ten behoeve van deze school nog een niet on belangrijke bijdrage verleent in den vorm van het kosteloos beschikbaar stellen van een gebouw en van een te ge ringe vergoeding wegens kosten van schoonhouden, verwarming en verlichting van dat gebouw. Zoo achten B. en W. dan ook alleszins reden aanwezig om voor het gebruik, het welk het genootschap van het gebouw en het daarin aanwezige meubilair maakt, een huurprijs in rekening te brengen van 900 per jaar, in welk bedrag is verdiscon teerd een vergoeding voor kosten van ex- tra-onderhoud van het schoolgebouw en meubilair. Wat de vergoeding voor schoonhouden, verwarming en verlichting betreft, mer ken B. en W. op, dat de Jongensschool voor U. L. O. slechts op eenige dagen in No vember en December gedurende enkele uren van het kunstlicht gebruikt maakt, zoodat het h.i. billijk is, dat de kosten van verlichting van 3/4 gedeelte ten laste van het genootschap komen. Verder zijn B. en W. van meening, dat van de totale kosten van schoonhouden en verwarming 2/5 ge deelten voor rekening van het genootschap behooren te komen. Met deze regeling, welke op 1 Januari a.s. zou kunnen ingaan, gaan het bestuur van „Kennis is Macht" alsmede de Com missie van Fabricage accoord. In verband met de omstandigheid, dat ook het Rijk en de Provincie in de netto-kosten van de meergenoemde handelsavondschool een subsidie verleenen, hebben B. en W. nog den Minister van Onderwijs en Gedeputeer de Staten gevraagd, of zij zich ermede kun nen vereenigen, dat op bovenbedoelde ba sis een overeenkomst van huur en ver huur tusschen het genootschap en de ge meente wordt aangegaan. Deze vraag is zoowel door den Minister als door Gedeputeerde Staten bevestigend beantwoord. Overplaatsifag onderwijzer. In de vacature van onderwijzer, welke, na inwilliging van het door den heer H. Teunissen fevraagd ontslag, zal ontstaan aan de c; y dingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat, zouden B. en W. wenschen te voorzien door overplaatsing van een der aan de O. L. scholen in onze gemeente verbonden leerkrachten. B. en W. stellen voor den onderwijzer L. Boerstra van de O. L. School aan de Vrouwenkerksteeg A over te plaatsen naar de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. Ontslag onderwijzer. B. en W. stellen voor, in te willigen het verzoek van den heer H. Teunissen om eer vol ontslag als onderwijzer aan de op leidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. Ontslag keuringsarts. B. en W. stellen voor, in te willigen het verzoek van dr. G. J. Fros om eervol ont slag uit zijn betrekking van Keu ringsveearts aan het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Het rooken in het Slachthuis. Naar de Commisie van Beheer over het Openbaar Slachthuis mededeelt, wordt van de zijde der slagers ernstig bezwaar ge maakt tegen de bepaling in art. 6, sub d van de verordening op het gebruik van het Openbaar Slachthuis, voorzoover daar bij verboden is zich met een brandende pijp, sigaar of sigarette te bevinden in de slachthallen en in de darmwasscherij. De commissie is van oordeel, dat aan dit be zwaar kan worden tegemoet gekomen, aangezien in deze geheel van steen opge trokken localiteiten geen gevaar voor brand bestaat en niet behoeft te worden gevreesd, dat de atmosfeer aldaar door het rooken wordt bedorven. Hetzelfde geldt h.i. voor de 'hangruimte en den varkensstal. Uit hygiënisch oogpunt dient het rooken voor hen, die in deze lokalen slacht- en slagerswerkzaamheden verrichten, echter verboden te blijven. B. en W. kunnen zich met de zienswijze van bovengenoemde commissie vereenigen, en geven in overweging de verordening in dezen zin te wijzigen. Uitbreiding van den Hortus. In verband met aan te brengen veran deringen in den Hortus Botanicus wenscht de Staat der Nederlanden een gedeelte van de Witte Singelgracht ter oppervalkte van pl.m. 320 M.2, van de gemeente te koopen tegen 64, neerkomende op den norma len prijs van 0.20 per M.2. Het ligt in de bedoeling die strook water te dempen en den Hortus met den daardoor te verkrij gen grond uit te breiden. Aangezien met het oog op de breedte van den Witte Singelgracht ter plaatse te gen de demping geen bezwaar bestaat, ont moet, ook naar het oordeel van de Com missie van Fabricage, de verkoop van be doelde strook water geenerlei bedenking aldus B. en W. Verkoop strook grond. Van den heer P. J. van Hoeken is een verzoek ingekomen, om van de gemeente te mogen koopen een strook grond, groot 228 M.2, naast het hem in eigendom toebe- hoorende perceel Wassenaarsche weg No. 6. Met adressant is overeenstemming be reikt over een prijs van 11.per M.2„ welke prijs, ook naar het oordeel van de Commisie van Fabricage, aannemelijk is. Het vestigen van nieuwe winkelbedrijven. In de Raadszitting van 9 November 1936 vereenigde de Raad zich met het voorstel van B. en W., om, hangende de behande ling van het ontwerp van Wet, houdende regeling betreffende het vestigen van in richtingen, waarin eenige tak van detail handel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, de uitvoering van het Raadsbesluit van 21 Februari 1936, tot voor bereiding van een regeling met betrek king tot de vestiging van nieuwe winkel bedrijven, aan te houden. Het bedoelde ontwerp is inmiddels wet geworden; de wet is bereids in werking ge treden. Aangezien in de strekking van de rege ling, gelijk B. en W. in hun aangehaald voorstel hebben uiteengezet, geen verande ring is gebracht, en het derhalve niet mo gelijk is, dat naast de wettelijke regeling de gemeente nog regelen geeft met betrek king tot de vestiging van winkelzaken en drg., geven B. en W. den Raad thans in overweging zijn vorenvermeld besluit van 21 Februari 1936, tot voorbereiding van een regeling met betrekking tot het ves tigen van nieuwe winkelbedrijven, in te trekken. DE WERKLOOSHEID Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 29, betonvlechters 16, betonwer kers 61, fundeeringwerkers 1, glazenma kers 1, glazenwasschers 12, granietwer- kers 1, grondwerkers85, heiers 3, metse laars 119, opperlieden 103, schilders 162, sloopers 2, steenhouwers 1, straatmakers 7, hul-straatmakers 11, stucadoors, wittors 21, timmerlieden 230, uitvoerders Q, voei gers 18, ongesch. bouwvakarb. 9, totaal 925 Fabrieksarbeiders: bleekers 15, lompen sorteerders 13, vellenblooters 4, steenfabr. arb. 133, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 55, totaal 225. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 115, reizigers, colp. 40, winkelbedienden 42. eta leurs 3, incasseerders 18, musici 10, onder- wenzers 9, overheidspersoneel 6, verple gers 4, totaal 247. Hotel-café-perscneel: huispersoneel 12, kel'ners 49, koks 8, totaal 69. Houtbewerkers: beddenmakers 3, hout bewerkers 67, kistenmakers 5, kuipers 7, lijstenmakers 4, mandenmakers 10, meu belstoffeerders 19, meubelmakers 15, poli- toerders 2, ongesch. fabr. arb. 26, totaal 158 Kleermaaers: kleermakers 72, kappers 7, schoenmakers e.a. 16, totaal 95. Land- en tuinarb.: bloemisten 34, landar beiders 23, tuinlieden 25, warmoeziers 12, ongesch. landarb. 5, totaal 99. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 22, kluwers e.a. 10, luikers 14, plaatsnijders e.a. 23, schrobbelaars 2, spin ners 48, spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, sterkers 3, strijkers 14, wevers 117 wclbe- werkers 37, ongesch. textielarb. 62, totaal 366. Transportarbeiders: emballeurs 6, chauf feurs 140, exp. knechten 17, koetsiers 12, loopknechten 46, schippers 78, magazijn knechten 60, spoor- en trampers. 18, wa kets 6, transportarbeiders 68, losse arbei ders 503, totaal 954. Typografen: boekbinders 30, boekdruk kers 19, fotografen 4, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 31, steendrukkers 1, totaal 89 Voedingsmiddelenarb.: bakkers 82, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 67, suiker werkers 21, wijnkooperskn. 9, zoutzieders 2, zuivelbereiders 4, ongesch. fabr. arb. 34, totaal 224'. Metaalbewerkers: bankwerkers 102, blik- bewerkers 24, burgersmeden 23, electri- cienns 61, gasfitters 12, gasmetermakers 1, gereedschapmakers 3, instrumentmakers 2, isoleerders 3, kettingsmeden 20, klinkers )0, koperslagers 3, lab. bedienden 3, las- schres 4, loodgieters 42, machinisten 15, metaalboorders 7, metaaldraiers 3, metaal slijpers 4, metaalzagers 3, monteurs 17, pianostemmers 4, polijsters 1, ponsers 4, rijwielherstellers 16, rijtuigschilders 2, scheepstimmerl. 6, stokers 29, tegenhouders 13, hulp-verw. monteurs 10, voorslaanders 5, voor warmers 4, vulcaniseurs 1, vuur werkers 7, wagenmakers 6, ijzer werkers 39 zandspuiters 2, zand vormers 3, ongesch. arbeiders 53, totaal 572. Sigarenmakers: sigarenmakers 20, sig. sorteerders 1, sig. strippers 1, totaal 22. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 10, ingenieurs 3, technikers 3, teekenaars 19, werkmeesters 18, totaal 53. Vrouwen: beh. naaisters 1, apothekers- ass. 2. kapsters 2, naaisters 14, strijksters 1, maasters 1. kooters 1, winkeljuffrouwei 14 serveersters 1, buffetjuffrouwen 2, kan toorbedienden 43, \*3rpleegsters 5, be drijfsleidsters 1, teekenaressen 1, onderwij zeressen 5, ass. en huishoudsters 15, dienst boden d. en d. en n.31, kinderjuffrouwen 3, werksters 82, fabr. arbeidsters 15, A.V. O. 10, totaal 250. Alg. totaal 4348, 15 Oct. 1936 4827, 17 Oct. 1935 4121. Ben. 42 ged. werkloozen en 20 jeugd werkverschaffing. Sit U Iets weten? Vraag: Welke examens worden ver langd om toegelaten te worden voor Uni versiteit in de studie van meester in de rechten. Antwoord: Eindexamen gymnasium, of H.B.S. met aanvulling, of Staatsexamen. Vraag inzake uitkeering wegens inva liditeit. Antwoord: Wend U tot den Raad van Arbeid, Breestraat te Leiden. Vraag mej. N. v. W. te H. inzake in komstenbelasting. Antwoord: Uw vraag is zoo niet te beantwoorden. U moet niet alleen opgeven wat u verdient, maar ook of u kost en in woning geniet en of u in gezinsverband samenwoont met andere belastingplichtigen. Vraag: Welke is de kortste weg van Noordwijkerhout naar Zutphen, van hier naar Barneveld en van daar naar Noord wijkerhout? Hoeveel K.M.? Antwoord: Noordwijkerhout, Voor hout, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Barne veld, Otterloo, Hoenderloo, Uchelen, Apel doorn," Voorst, Zutphen. Afstand 149 K.M. De route terug vindt U in bovenstaande route reeds aangegeven. Afstand Zutphen- Barneveld 52 K.M., BarneveldNoordwij kerhout 97 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Voorschoten naar Baarlo? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Best, Eindhoven, Helmond, Eeurne, Meyel, Beringen, Everloo, Baarlo. Afstand 182 K.M. Vraag: Welke is de gemakkelijkste route van Warmond naar Oberhausen? Hoe veel K.M.? Moet ik een buitenlandsche pas hebben of is een bewijs van Nederlander schap voldoende? Antwoord: Warmond, Leiden, Alphen Woerden, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arn hem, Westervoort, Duiven, Zevenaar (grens), Elten, Emmerik, Rees, Wezel, Dins- laken, Oberhausen. Afstand 225 K.M. Vraag: Welk is het beste en vlugste geneesmiddel om kippen van de snotziekte af te helpen? Antwoord: U moet de zieke kippen apart zetten, droog en niet te koud, de ver blijfplaats (hok en ren) ontsmetten met een 3% creolineoplossing, alles goed af boenen en opnieuw witten. Voorts moet u in het ochtend voer eenige lepeltjes gemberwortel mengen. Vraag: Wanneer een auto een snelle rechter bocht maakt, welke wielen komen dan van den weg los, de buitenste of de binnenste van den bocht. Antwoord: De buitenste wielen komen bij een normale snelheid los, omdat het zwaartepunt van den wagen op de rechter wielen komt te liggen. Bij een te groote snelheid heeft de wagen neiging om naar links over te hellen. Daarom ligt in een goed geconstrueerden weg de groote bocht oploopend. B I O S C G PEN 1'HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De ondergang van de William Brown. (Cary Cooper, Geor ge Raft, Frances Dee) De verborgen Bruid (Martha Raye). Realistisch Komisch Dag 811 uur Zon dags bovendien 27 uur. Maünée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen. Lido: Zevende Hemel (Simone Simon) Menschensmokke- laars (Claire Tre vor, Brian Donlevy) Realistisch Realistisch Dag. 8.-511 15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor; Raskolnikov (Ma rian Marsch, Tala Birell). Amor in het Waren huis (James Melton, Allen Genkins, Charles Halton). Speelfilm Komisch Jag. 811 uur, Zon- lags bovendien 27 jur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Matinee, Zaterd. Woensdag en Donderdag. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: Waar blijf onze be schaving? (William Farnum, Anita Louise). Bella Donna (Mary Ellis, Cedric Hard- wicke). Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10