RADIO-PROGRAMMA'S Land- cn Tuinbouw Insltmfine MAANDAG 18 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Instantine GEMENGDE BERICHTEN ÉÉN DOOSJE, VIER GEWON. DEN BIJ VERKEERS ONGELUK. Fietser door motor ge grepen, welke daarna auto ramde. Gistermiddag heeft zich op den grooten verkeersweg onder Hatte- merbroek een verkeersongeluk voor gedaan, waarbij één persoon werd gedood en vier anderen werden ge wond, van wie één ernstig. Een auto, bestuurd door den heer G. V. uit Nunspeet, reed in de richting van de IJsselbrug. Van den zijweg naair het station Hattemerbroek naderde de mo torrijder v. d. G. uit Zwolle. Op de duo zat de heer M. uit Hattemerbroek. Ver moedelijk heeft de motorrijder zich pas op het laatste oogenblik gerealiseerd, dat de rijksweg een voorrangsweg is. Hij remde dan ook, bij het naderen van de auto, zeer krachtig, doch begon te slin geren terwijl tegelijkertijd de voorband sprong. Het gevolg was, dat de 20-jarige wiel rijder V. uit het Loo (gem. Oldebroek, die voor de naderende auto reed, door den motorrijder in de flank werd aan gereden. Vervolgens kwam de motor in botsing met de auto, waarna het voertuig tegen een boom tot stilstand kwam. De wielrijder werd hoogst ernstig gewond en is in het Sophiaziekenhuis, waarheen hij was overgebracht, korten tijd na het ongeluk overleden. De motorrijder v. d. G., die eveneens ernstige verwondingen had opgeloopen, is ter verpleging in het Sophiaziekenhuis opgenomen. In de auto zat, behalve de bestuurder, nog een per soon. Beiden werden licht gewond, even als de duorijder. Zij konden, na ter pla.at- se verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De motor en de fiets werden geheel vernield. Van de auto werd de radiotor in elkaar gedrukt. BEJAARDE MAN DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Aan verwondingen overleden. Zaterdagavond is de 62-jarige wielrijder Keizer in de Oldenzaalstraat te Hengelo (O.) door een autobus aangereden en ern stig gewond. Zondag is het slachtoffer aan de gevolgen van de opgeloopen verwon dingen overleden. VERDRONKEN. Zaterdagnamiddag is te Wijnbergen, gemeente Besrgh, uit den IJssel het lijk opgehaald van een 68-jarigen man uit Osselt, die sinds Zaterdagochtend 12 uur werd vermist. Zaterdagavond is op den Durger- dammerdijk onder Schellingwoude een 18-jarig meisje met haar fiets te water gereden en verdronken. Het lijk is later opgehaald. Toen Zaterdagochtend de 58-jarige utinder Van Es te 's-Gravenzande de voor zijn woning loopende vaart over- stad, is hij van een plank gevallen en verdronken. DE KACHEL BRANDT WEER. En dus brandt het meer. Hedennacht te ongeveer een uur werd de hoofdbrandwacht aan de Nieuwe Achter gracht te Amsterdam gealarmeerd voor een binnenbrand in perceel Hoogeweg 108, waarvan de bewoners op dat oogenblik af wezig waren. De brandweer rukte daarop uit met de motorspuit naar het perceel, waar in het gelijkstraatsche gedeelte brand woedde, vermoedelijk ontstaan door het onoordeel kundig plaatsen van een kachel, waardoor de vloer vlam had gevat. Na eenigen tijd gelukte het met twee stralen het vuur meester te worden en behoefde voor uit breiding niet te worden gevreesd Van het perceel brandde echter de voor- en achter kamer geheel uit, terwijl ook de overloop op de eerste verdieping door het vuur aan getast werd. Inmiddels waren de bewo ners thuis gekomen, die elders onderdak moesten zoeken. De inboedel was tegen brandschade verzekerd. GRUWELIJK FAMILIE DRAMA TE MAASTRICHT. Vader schiet zijn dochtertje dood en s'aat de hand aan zichzelf. Gistermorgen heeft zich in een wo ning aan de Aert van Triohtweg 69 te Maastricht een familiedrama af gespeeld, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Een vader heeft zijn elfjarig dochtertje doodgeschoten en daarna de hand anti zichzelf ge slagen. In het genoemde perceel woont de vroegere schoonmoeder van den dader. Deze laatste is de 33-jarige huisschilder L. H. J., die reeds eenigen tijd wettelijk is gescheiden van zijn vrouw, welke laatste momenteel in Amsterdam vertoeft. Zondagmorgen vertoonde J. zich plot seling in den achtertuin vam het huis, waartoe hij langs een der brandgangen in deze woningcomplexen toegang moet hebben gekregen. Toen zijn vroegere schoonmoeder bui ten kwam loste hij een schot op haar, doch hij trof haar slechts licht in den rechterarm. Toen de vrouw de straat op vluchtte, drong J. verder de woning binnen, waar hij zijn elfjarig dochtertje, dat daar in huis was aan zijn vroegere schoonzuster ontrukte. De schoonzuster vluchtte naar boven. Even later werd er een knal ge hoord. Na nog eenigen tijd getierd en ge dreigd te hebben in het benedenhuis, waar toen niemand meer aanwezig was, hoorde men weer een schot. Daarna waren de inmiddels galarmeer- de politie en geneeskundigen dienst ter plaatse gearriveerd. Toen zij de woning waren binnengegaan, vonden zij J. en zijn elfjarig dochtertje, levenloos in de benedenvoorkamer. Beiden waren door een schot in het voorhoofd gedood. De lijken zijn naar het ziekenhuis Cal- variënberg te Maastricht overgebracht. Zaterdagavond \yas J. reeds met twee andere Maastrichtenaren naar Kerkrade geweest. Zij bezochten daar een café, waarboven de vrouw van een der ande ren woont. In het café is ruzie ontstaan, welke zoo hoog liep, dat J. met zijor re volver op de caféhoudster Wetzels een bchot heeft gelost en haar ernstig in den buik raakte. Deze vrouw is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Kerkrade overge bracht. De twee metgezellen van J. zijn toen met hun auto naar Maastricht gevlucht, waar zij Zaterdagnacht zijn aangehouden. Het is niet bekend hoe J. vóór Zon dagmorgen in Maastricht is gekomen. MEISJE SINDS VRIJDAG TE ROTTERDAM VERMIST. Misdaad of ongeluk in het spel? Vrijdagmiddag omstreeks half vijf heeft de 7-jarige Lijntje Huiser, wonende aan de Brielschelaan 300 te Rotterdam, haar wo ning verlaten om wat op straat te gaan spelen. Toen het kind niet in de woning te rugkeerde, werden de ouders ongerust. Aanvankelijk meende men nog, dat het kind misschien te laat was geweest en niet naar huis durfde komen. Uit verschillende verklaringen is even wel komen vast te staan, dat er groote kans is, dat de 7-jarige Lijntje is ontvoerd, Om kwart over vijf is het kind namelijk nog gezien bij het knikkeren in de Hertogh- straat en toen de speelkameraadjes nog eens nader werden verhoord vertelden zij, dat Lijntje was meegegaan met een man, die haar achter op zijn fiets had gezet. Laat in den avond is men nog met poli tiehonden in de weer geweest, zij raakten echter aan den rand van het trottoir het spoor bijster, zoodat de verklaring van het meenemen op de fiets wel juist schijnt te zijn. Bovendien moet er den laatsten tijd tel kens een man in de buurt zijn geweest, die kinderen snoepcenten had gegeven. Het signalement van dezen man is bekend. Naar zijn verblijfplaats wordt een onderzoek in gesteld Reeds is het eiland IJsselmonde af gezocht, doch tot op "heden is geen spoor gevonden. Het onderzoek wordt voortge zet. Het signalement van het meisje luidt: Lengte ongeveer 4 meter, postuur flink, aangezicht bol, kleur gezond, haar blond, oogen lichtblauw, neus dik, dikke boven lip, tanden gaaf, kleeding: bruine jekker, geruite jurk met witten kraag en witte knoopen, een wit en blauw onderlijfje, blauwe directoir. De commissaris van politie der tweede afdeeling te Rotterdam verzoekt een ieder, die inlichtingen kan geven, zich zoo spoe dig mogelijk te vervoegen aan het bureau Sandelingenplein te Rotterdam. Nog steeds geen spoor. Nader meldt men ons: Omtrent het verdwijnen van het meisje is tot op heden niets naders bekend gewor den. Gedurende den Zondag heeft de politie met man en macht in de omgeving van Rot terdam, ver over de zuidgrens, tot in Poor- tugaal, Pernis, Hoogvliet, IJsselmonde en langs de oude petroleumterreinen aan den Sluisjesdijk een onderzoek ingesteld. On der meeiT zijn zeven patrouilles politiehsn- den er op uit gezonden. In den voormiddag dacht men een spoor gevonden te hebben, aangezien men op een land aan den Plein weg het schouderstuk en een rugstuk van een kindermanteltje aan trof, terwijl een einde verderop een mouw tje is gevonden. Aanvankelijk meende een familielid het goed te herkennen, maar de de moeder heeft pertinent verklaard, dat de stof niet afkomstig was van de klee- ren van het meisje. De rivierpolitie heeft ook in de Maashaven gedurende den Zon dag nog gedregd, aangezien men een on geluk nog steeds niet buitengesloten acht. Maar ook dit heeft geen resultaat opgele verd. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee broers, wonende in de Atjehstraat te Rotterdam, in de Veerlaan slaags geraakt met twee Duitschers. Weldra was het vier tal in een hevige vechtpartij gewikkeld, waarbij ook een mes te voorschijn kwam. Daar de politie weldra ter plaatse ver scheen, werd aan de twist spoedig een ein de gemaakt. Drie van de vechterbazen zijn via het zie kenhuis aan den Coolsingel, waar zij be handeld zijn, naar het politiebureau Sande- lingplein overgebracht, waar proces-ver baal is opgemaakt. De twee Rotterdammers zijn gedurende den nacht vastgehouden. Toen zij gister middag vrijgelaten werden, bleek de 37-ja- rige broer, toch nog een kaakfractuur te hebben opgeloopen, waarop hij in het zie kenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De politie te Vogelenzang is er Zaterdag j.l. in geslaagd de hand te leggen op een reeds lang gezicht individu. Meer dan een jaar lang maakte dit heerschap er zijn werk van om voor een liefdadige instel ling te colporteeren en de baten voor zich zelf aan te wenden. Zaterdagmorgen vervoegde zich aan de R.-K. pastorie een als heer gekleed per soon die voorgaf, N. P. de Waayer te hee- ten en te colporteeren voor de R.-K. ver- eeniging „Pro Juventute", gevestigd te 's-Gravenhage. Ten overvloede toonde hij zijn visitiekaarte met het stempel dezer vereeniging. De pastoor, -de zeereerw. heer F. N. Terra, was echter reeds gewaar schuwd voor de practijken van den man. En was dus op zijn hoede. Dank zij zijn oplettendheid is men er eindelijk in ge slaagd, den dader te snappen. Zoodra de pastoor bemerkte, met wien hij te doen had en waarvoor het was, waarschuwde hij te- lefonsch de politic, die onmiddelijk ter plaatse verscheen en den man aanhield. Bij fouilleering kwam een kwitantieboekje te voorschijn, waaruit reeds een honderdtal kwitanties waren uitgescheurd,' waarbij verschillende hooge. bedragen. De dader scheen het speciaal voorzien te hebben op de R.-K. pastorieën. Ook had hij een legi- timatiekaart bij zich. De man is later over gebracht naar het bureau te Overveen, waar de recherche het verder onderzoek zal leiden. INBREKERS AAN HET WERK. Zaterdagavond, toen de bewoners afwe zig waren, hebben onbekenden zich toegang verschaft tot de woning van J. V., aan den Oudendijkweg te Rotterdam. De inbrekers hebben zich van het bal kon van de eerste verdieping langs een re genpijp opgetrokken naar het dakraampje, waardoor zij het huis betraden. In de woning werd alles overhoop ge haald. Uit de slaapkamer wordt een aantal sieraden vermist, maar een kistje met ju- weelen, dat op het huffet stond en waar in voor een waarde van f 2500 aan paar- len en diamanten was geborgen, hebben de dieven, die blijkbaar in hun werk^zijn ge stoord, over het hoofd gezien. Met achterlating van hun instrumenten zijn de inbrekers vertrokken. DINSDAG 19 OCTOBER. Onderlinge Hagelverzekering L. T. B. Op Woensdag 13 October j.l. hield deze Instelling haar jaarvergadering in het Ge bouw „Amicitia", te Den Haag. De voorzitter, de heer J. D. de Kok, te Loosduinen opende om ruim half drie op de gebruikelijke wijze, deze vergadering, waar bij hij allereerst eenige waardeerende woor den wijdde aan het oyerleden lid van de Commissie van Advies, den heer Th. v. d. Knaap, te Monstë?:- Vervolgens hield spreker een beschou wing over de nog steeds ongunstigen toe- Hilversum L 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12 00 Berichten. 3 2.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2 0i Vrouwenuur. 3.( 0 Modecursus. 4 00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Vivisectie, een .-chaduw op wetenschap en beschaving". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „Theosofie, eeu zegen". 5.10 De KRO-Melodisten m. m. v. solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 De KRO-Melodisten. 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Wegbereiders van het Communisme. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Reportage schaakmatch. 8.20 KRO-Symphonie-orkest, en solist. 9.30 Bela Kiss en zijn orkest. 9.55 De KRO-Boys en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Reportage schaakmatch. 10.50 Het KRO-orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.Q0 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Voor de Vrouw. 11.30 Ensemble J. Kroon. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.454.00 Orgelspel. 4.05 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest. 6.00 AVRO-Dansorkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Viool en piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Reportage schaakmatch. 10.20 Bridgecursus. II.00 Berichten ANP. Gramofoonmuziek. 11.20 Reportage schaakmatch. 11.40-12.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Cello en piano. 12.35 Radiotooneel. 1.10 Orgelconcert. I.402.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Actueele causerie. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Het Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het AVRO-Kovacs Lajos-orkest. 5.50 Troise en zijn Mandoline-orkest, m. m. v. solist. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Midland-orkest. 7.50 Causerie „Why words fail us". 8.20 Peter Yorke's orkest en solisten. 8.50 Vioolvoordracht. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „The Valparaiso Earth quake 1906". 9.55 Sportreportage. 10.50 Het Spencer Dyke Strijkkwartet. II.35 Het GrosvenorHouse Darsorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio P r i s. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.35 Populair concert en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 3.50 en 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Gevarieerd concert. 7.20 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 8.05 Zang. 8.50 Concert uit Berlijn. 10.50 Gramofoonmuziek. Keulen 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Omroep-Amusements-orkest. 3.20 Gevarieerd programma. 4.20 Omroepkoor. 4.55 Gramofonmuziek. 6.30 Gevarieerd programma. 4.20 Omroepkoor. 4.55 Gramofoonmuziek. 6.30 Gevarieerd concert. 7.20 Omroeporkest. 10.1011.20 Aldo Ferraresi en zijn or kest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Salonorkest. 8.20 „Werther", opera. In de pauze's er van 11.0011.20 Gramofoonmuziek, 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Cellovoordracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 8.20 Saloorkest. 8.50 Omroepsymphonieorkest. 10.30 Radiotooneel met muziek. 10.4511.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Omroeporkest en solist. 8.05 Politiek dagbladoverzicht. 8.20 Zie Droitwich. 8.50 Het Lenzeewski-kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Selistenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Bauschke's dansorkest. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 9.20 diversen. 9.50 Keulen. 10.35 Parijs R. II.20 R. Danmark. 12.20 Brussel VI. 14.20 Parijs R. 15.20 Keulen. 16.20 London Reg. 17.50 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.20 Rome of diversen. 21.35 Brussel Fr. 22.20 Hamburg. 23.20 diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VL 9.20 diversen. 10.35 London Reg. 11.35 Droitwich. 12.35 London Reg. Pl.m. 13.10 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich. 17.20 Brussel Fr. 17.50 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Droitwich. 19.20 diversen. 19.50 London Reg. 20.20 Droitwich. stand in de tuindersbedrijven, en sprak de hoop uit, dat het binnen afzienbaren tijd in de bedrijven van onze tuinders even gunstig zou worden, als dat in het bedrijf van onze Hagel-Verzekering het geval is. De notulen werden daarna door den se cretaris, den heer A. C. van Ruyven, te Poeldijk gelezen, en onveranderd goedge keurd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat bericht was ingekomen van verhinde ring van den voorzitter der Advies-Com missie, den heer J .Wiegman, Burgemeester te Wassenaar, en van het lid van deze Com missie, den heer N. Barendse, te Naaldwijk. Bij de bespreking van de Balans en Kos tenrekening over het afgeloopen boekjaar, gaf de Directeur, de heer Nico van Om men, te Leiden, op verschillende posten na dere toelichting, terwijl de voorzitter het rapport voorlas van de Finantieële Com missie. Dit rapport was vol lof over het gevoerde beheer, en adviseerde tot volledige déchar ge van Bestuur en Directie. Uit de rekening bleek, dat het boekjaar sloot met een voordeelig saldo van 15.888,16, en het Reservefonds gestegen was tot 238.506,01. Het verzekerd kapitaal aan Broeiglas be droeg ƒ5.785.633,30, terwijl reeds premie- vrijdom aan verschillende leden was ver leend tot een totaal bedrag van 1.729.885,35. De directeur deelde vervolgens mede, dat, sedert het vorig jaar het reglement zooda nig was gewijzigd, dat tegen blijvende pre miebetaling ook toetreding mogelijk werd. de deelname tot onze Verzekering steeds is toegenomen. In het afgeloopen boekjaar was het verzekerd kapitaal vermeerderd met 238.448,60, terwijl in de eerste 4 maanden van dit nieuwe boekjaar opnieuw voor een bedrag van 177.532.aan broeiglas werd bijgeschreven. De vergadering hechtte daarna onder ap plaus goedkeuring aan de rekening. Bij punt 5 der Agenda werd op alge meen verlangen bij acclamatie herbenoemd tot lid en voorzitter van het college van com missarissen, de heer J. D. de Kok, te Loos duinen, die deze benoeming onder dank zegging wederom aanvaardde. Tot nieuw lid van de Commissie van Ad vies werd benoemd de heer N. A. Koppert, te Monster, zulks ter vervanging van wij len den heer Th. v. d. Knaap, te Monster. Bij de rondvraag werd door den voorzit ter ter sprake gebracht de wenschelijkheid om met de verschillende Verzekerings-In stellingen van den L.T.B. welke alleen on der dezmfde Directie staan, op één dag te vergaderen. Spreker somde de verschillende voordee- len, welke daaraan verbonden zijn, op, ter wijl hieraan nog een uitvoerige toelichting werd gegeven door den directeur. Nadat ook door de vergadering dit punt van alle kanten was bekeken, werd in be ginsel besloten daaraan mede te werken, en de wenschelijkheid naar voren gebracht, dat Den Haag de meest geschikte plaats werd geacht. De directeur deed toezegging, dat hij deze aangelegenheid oök met de besturen van de andere Instellingen zou bespreken, om, indien zulks mogelijk was, reeds het volgend jaar voor de eerste maal een der gelijke proef te nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de ver gadering. kunt zi HteltCf zich niet ten volle aan Uw arbeid wijden, wan neer neuralgie en luste loosheid dat verhinderen. Onthoudt goed stilt en voorkomt pijnenl

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9