Succesvol RECHTZAKEN HET BETOOVERDE BOSCH Hoeren Zak- ol Armband Horloge of Dames Armband Horloge ol Vulpenhouder met Gouden pen MAANDAG 18 OCTOBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HAAGSCHE POLITIERECHTER. Student contra agent. „Meneer de politierechter",aldus de Of ficier, „ik heb in deze zaak den ambtenaar laten komen in hetzelfde uniform als hij toen droeg. Het betrof hier een geval van mishande ling. De Leidsche student P. J. Chr. R. had te Noord wijk den aeent van politie A. J. mishandeld. Er was een heibeltje ge weest in een gelegenheid, waarbij de stu dent en zijn kornuiten er uit gewerkt werden. Zij waren echter teruggekomen om het uit te vechten. De student hield vol, dat hü daarbij den agent van politie niet had geslagen, om dat hij dacht, dat het de portier van het hotel was. Om deze reden had de Officier den agent in dat uniform laten komen, waarin hij dien avond dienst deed. De Officier achtte de mishandeling be wezen en eischte een boete van 300 subs. 100 dagen. De politierechter dadelijk uitspraak doen de liet het mishandelen van den politie agent vallen, maar achtte bewezen de mis handeling van A. J en veroordeelde hem ter dier zake tot een geldboete van 100 subs. 100 dagen. Klappen uitgedeeld met een hooivork. G. D., landarbeider te Leiden, heeft klappen uitgedeeld, waarvan zijn baas, ze kere B., het leeuwenaandeel had gekregen. Het is begonnen met de handen, toen ver dachte en zijn baas J. B., veehouder te Oegstgeest, twist kregen. Toen het met de handen niet meer ging, hadden zij elk een hooivork genomen en waren elkaar daarmede te lijf gegaan. De baas gaf de schuld aan zijn knecht, terwijl de knecht de schuld natuurlijk aan zijn baas gaf. De baas verklaarde nog als getui ge. dat zijn knecht hem bovendien had aan geboden hem op een kalme manier naar de andere wereld te helpen. De Officier vond den weg in dezen klappenregen door zoowel den baas als den knecht schuldig te verklaren en veroor deelde den knecht G. D. tot een geldboete van 10 subs. 10 dagen en bovendien een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. De politierechter legde alleen de geld boete op, n.l. 10 subs. 10 dagen. Het vervolg. Vervolgens verwisselden getuige en ver dachte van plaats en kregen wij dezelfde geschiedenis nogeens. Ook deze verdachte verklaarde uit zelfverdediging gehandeld te hebben. De Officier eischte, omdat de veehouder het beter kan betalen, een geldboete van 30 subs. 30 dagen. De politierechter 'veroordeelde conform den eisch. Oneenigheid met een riek beslecht. P. J. v. d. P., boomkweeker te A 1 p h e n aan den Rijn, heeft een riek voorge houden aan den rijwielhersteller P. S. uit Boskoop. Hij hield de riek niet onder den neus van zijn tegenpartij om hem dit nut tige voorwerp nader te laten bekijken, maar om hem naar betere gewesten te doen verhuizen. Verdachte had n.l. gezegd: „Als je je er gens mee bemoeit, dan sla ik je hersens in". Hij had evenwel geen aanstalten ge maakt om des mans schedel te kloven, maar had geprobeerd hem aan den riek te rij gen, wat ook geen prettige gewaarwording voor S. was. Den steek, die op zijn borst gericht was, had hij opgevangen op zijn arm, waardoor een wond was ontstaan van twee centimeter. De Officier eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar. De uitspraak was conform. Geknoeid met den steun. I. V., betonwerker te Leiden heeft aan de steunverleening te Leiden opgegeven, dat hij tijdens de week van 12—17 April geen inkomsten had genoten. Later was vast komen te staan, dat hij voor het op laden van rijtuigen aan het station te Lei den ongeveer 6 had ontvangen. Verdachte ontkende en zeide, dat hij maar 50 cent had ontvangen voor het werk en dat hij het bedrag dadelijk opgegeven had aan den steun. Een getuige, de man dien voor baas fun geerde tijdens het opladen, verklaarde, dat hij aan V, een rijksdaalder had uitbetaald. Maar nog gaf verdachte het feit niet toe en hield zijn onschuld vol. De Officier van Justitie, Mr. v. Asch van Wijck, achtte het feit bewezen. Ver dachte heeft heel listig willen knoeien, maar dat is geheel mislukt, doordat hij te slim wilde zijn. Reeds diverse vonnissen heeft verdachte achter den rug en hij staat dus ongunstig bekend. Daarmede rekening houdende eischte de Officier vier maanden gevangenisstraf. De Politierechter, prof. mr. van Bemme, len, vonniste conform den eisch, dus vier maanden. Sabelhouwen uitgedeeld? Twee getuigen pleegden ver moedelijk meineed. J. J. van T., chauffeur-monteur te Lei den, moest in het verdachtenbankje plaats nemen omdat hij in den nacht van 3 op 4 Juli zijn neef met een sabel eenige meppen had uitgedeeld. Het was gebeurd op de Waardgracht, waar tevens een bruiloft gevierd werd, zoodat er toeschouwers ge noeg van het schouwspel hadden kunnen genieten. De geslagen neef vertelde onder een vloed van woorden, dat hij daar des nachts over de Waardgracht liep met zijn hengels ii. de hand met het oogmerk te gaan vis- schen. Plotseling had hij een klap op zijn achterhoofd gekregen en toen hij zich om draaide om te zien waai dat minder aan gename gevoel vandaan kwam. had hij nog een klap op den arm geKregen. Verdachte wist verder niets te vertellen en was zeer verontwaardigd. Verdachte had een drie tal getuigen a décharge meegebracht. Een van deze getuigen verklaarde echter, dat er reeds daarvoor onaangenaamheden ge passeerd waren. „De schuld ligt geheel bij de tege.npar- tij aldus deze getuige. Verder vertelde deze getuige nog, dat de geslagene op zijn kousen wilde gaan visschen, want hij had geen voetbedekking aangetrokken terwijl hij verder ging vischen zonder hengels bij zich. „Meheer, hij is aangekomen op zijn kou sen zonder hengels en blootshoofds met alleen zijn vessie an". Na diverse buren en familieleden als ge tuigen gehoord te hebben, kwam nog een aantal verlichtende feiten naar voren voor den verdachte. Zoo zouden de geslagene en zijn vader even later terug gekomen zijn, de een ge wapend met een mes en de vader met een riek. De vader had een buurtbewoner bo vendien nog toegevoegd: „als je ie er mee bemoeit, dan sla ik je kop in elkaar", wel ke uitnoodiging dusdanig bekoelerï werk te, dat hij zich er verder niet mee bemoeide. De politierechter vroeg schorsing van de zaak om de getuigenissen van vader en zoon J. v T. Jr. en J. v. T. Sr. te notulee- ren, omdat er ernstig vermoeden bestond, dat zïj meineed pleegden. Nadat beiden hun handteekening onder het stuk gezet hadden, werd de zaak geschorst voor on- bepaalden tijd met terugwijzing naar den rechtercommissaris voor het onderzoeken van de meineedzaak. Drie tanden uitgeslagen. W. v. W., textielarbeider te Leiden, heeft een collega een drietal tanden uit- j geslagen, aldus een einde makende aan een i woordenwisseling. De Officier eischte een boete van ƒ20 subs. 20 dagen. De politierechter hield rekening met de slechte verdienste van verdachte en ver oordeelde hem tot een geldboete van 6 subs. 6 dagen. Een scheidpartijtje. P. G. S., vischhandelaar te Leiden, was den winkel van v. L. binnen geloopen, niet om iets te koopen, maar om hem eeni ge minder nette woorden toe te voegen. Niet te pas komend vond de Officier dit schelden en eischte een boete van 10 1 subs. 10 dagen. Uitspraak 5 subs. 5 dagen. Schoonzuster-ruzie. Mej. S. de B. uit Leiden heeft haar vroegere schoonzuster uitgescholden voor al wat mooi en leelijk is. Eisch 10 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. LISSE. Vrachtauto tegen lichtbaken aangereden. Toen hedenmorgen de heer C. J. v. D. uit Hillegom met zijn vrachtauto komende uit Leiden ter hoogte reed van de Rijks tuinbouwschool werd hij opmerkzaam ge maakt door een trampass: jier, die stond te wachten, dat er iets aan zijn auto haper de en nogal leven maakte, waarna de autobestuurder uit zijn cabine keek en geen aandacht schonk, welke richting hij verder reed. Hij reed met zijn auto tegen een aldaar staande bakenpaal aan de tram. De cabine moest het ontgelden en werd geheel van de auto afgerukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Postzegelauto maten in de Engel. Naar wij vernemen zullen in de buurt schap „de Engel" eenige postzegelauto maten worden geplaatst nabij het per ceel Heereweg no. 418. Voor de bewo ners van de Engel is dit een verbete ring. Personalia. Aan de Ned. Herv. Kleu terschool alhier is tot onderwijzeres be noemd mej. N. Parlevliet uit Katwijk aan Zee. Tot concierge aan de Geref. school al hier, is met ingang van 1 December a.s. benoemd de heer H. Ippel, alhier. NOOTDORP Warm eten voor iedereen. Onder voorzitterschap ven Burge meester Schölvinck vergaderde ten Raad- huize de Commissie voor de warm voedsel- verstrekking in den winter. In verband met de vele en groote noo- den in vele behoeftige gezinnen werd be sloten de Comm. om te vormen in een Co mité onder voorzitterschap van den heer A. C. van der Helm, Wethouder van Soci ale Zaken, terwijl de heer M. C. Castelein tot secretaris-penningmeester werd aange wezen. Tot eere-voorzitter van het Comi té werd op voorstel van de Commissie Bur gemeester Schölvinck benoemd. Besloten werd zoo mogelijk na 1 Novem ber a.s. de verstrekking van warm voedsel weder een aanvang te doen nemen. Voorts werd besloten de medewerking te vragen van een uitgebreid dames-comité, ten einde tevens de verstrekking van schoeisel, kleeding en dekking aan behoef tige gezinnen te organiseeren. Op Donderdag 21 November as. zal dit dames-comité door den Burgemeester ge ïnstalleerd worden. De samenstelling van dit comité zullen Wij nader berichten. Teneinde het comité de warm voedsel- verstrekking, alsmede de leniging van den nood aan kléeding, dekking en schoeisel mogelijk te maken, hebben verschillende heeren zich bereid verklaard daartoe in de week van 2530 October a.s. een groote huis aan huis collecte te houden. Een eerste bijdrage van 25.is reeds toegezegd ge worden. Gaarne wordt een hartelijk be roep gedaan op al onze gemeentenaren om deze collecte ten bate van onze behoeftige medeburgers zoo goed mogelijk te geden ken. Afscheid mej. G. H. Post. Op 1 Novem ber a.s. gaat de kantoorhoudster der P.T.T., alhier, mejuffrouw G. H. Post den dienst met pensioen verlaten, na ruim 30 jaren als zoodanig te Nootdorp werkzaam te zijn geweest. Teneinde mej. Post te toonen, hoe zeer haar ruime medewerking ten dienste van het Nootdorpsche publiek door de ge meentenaren wordt gewaardeerd, heeft zich een comité gevormd teneinde mej. Post bij haar afscheid een huldeblijk aan te bieden. Burgemeester Schölvinck, alsmede de Wethouder van Sociale Zaken, de heer A. C. van der Helm, hebben zich bereid ver klaard mede in dit comité zitting te nemen. NOORD WIJKERHOUT Been gebroken. Mej. A. alhier, die van een stoel, waarop zij stond, wilde af stappen, kwam te vallen en brak een been. Zij is naar het St. Elisabethziekenhuis ver voerd. a- OEGSTGEEST. Oplichter aangehouden. Ongeveer veertien dagen geleden huurde een persoon bij den garagehouder Z. alhier voor eenige dagen eer# luxe auto. Toen be doelde persoon ongeveer een week op stap was, kwam er bij de politie alhier telepho- nisch bericht van de politie uit Amersfoort. (SPROOKJE) die verzocht te willen onderzoeken bij den garagehouder Z., wie de huurder van be doelde auto was, aangezien de bestuurder hiervan vermoedelijk oplichting had ge pleegd van een groot aantal vloerkleeden enz., ter waarde van tusschen de 500 en 600. Een gedeelte van deze kleeden wa ren reeds te den Helder in beslag genomen. De leverancier uit Amersfoort had n.l. let ter en nummer van de auto van den kooper opgenomen. De garagehouder Z. had den naam van den huurder van de auto echter niet opgenomen, zoodat de politie alhier de politie uit Amersfoort moest teleur stellen. De huurder van de auto was echter zoo be leefd om zich van tijd tot tijd telephonisch met den garagehouder Z. in verbinding te stellen, doch dan deelde uij steeds mede, dat hij de auto nog maar een paar dagen langer zou huren, als afgesproken. Intus- schen kon de huurder met zijn auto rustig doorgaan zijn praktijk voort te zetten. Gisteren kreeg de politie alhier opnieuw telephonisch bericht en nu van de politie te 's Hertogenbosch. Deze deelde mede, dat een hun onbekend persoon een auto te koop had aangeboden, wat hun, gezien den lagen prijs, verdacht voorkwam. Het toeval wil de, dat dit de oplichter uit Amersfoort bleek te zijn. Onmiddellijk verzocht de Burgemeester van Oegstgeest aan de poli tie uit den Bosch, zoowel de auto als den persoon aan te houden en voor hem te ge leiden. Hieraan werd direct gevolg gegeven en eenige uren later zat dit heerschap ach ter slot en grendel. Deze persoon bleek genaamd te zijn G. G G., kermisreiziger en afkomstig uit de ge meente Deil. Hij bekende inderdaad de auto van den garagehouder te hebben willen verkoopen. Tevens .bekende hij zich schul dig te hebben gemaakt aan bovengenoem de oplichting te Amersfoort. Na verhoor alhier is G. ter beschikking gesteld van de politie te Amersfoort. Ook de politie te Utrecht en te Zeist hebben nog een appeltje met hem te schillen we gens oplichting. Goede vangst van de politie. In het laatst van de maand September 1937 hield de politie alhier aan een zekere W. C. J. uit Katwijk, die bij een bloemist 4 Hectoliter tulpenbollen van groote waar de te koop aanbood. De kooper vertrouw de de herkomst niet en waarschuwde de politie. J. gaf voor de bloembollen te heb ben gekocht van een hem onbekend per soon. De politie geloofde dit verhaal niet en toog op onderzoek uit. Uit dit onderzoek blijkt nu, na een maand lang naar den eigenaar van de bollen te hebben gezocht, dat deze bollen bij een bloemist in de ge meente Noordwijkerhout zijn ontvreemd. Een vriend van J., genaamd J. A. B. uit Leiden werd aan de tand gevoeld en deze was het, die J. verraadde B. bekende ook schuldig te zijn aan diefstal van bollen, tweemaal gepleegd, doch verklaarde van de 4 Hectoliter hierboven genoemd niets af te weten. J., die thans in het Huis van Bewa ring te 's Gravenhage verblijf houdt, werd nu nogmaals gehoord, die door het verraden door B. zoo kwaad was, dat hij toen ook bekende de 4 Hectoliter bollen met B. te hebben ontvreemd. De heeren huurden voor hun strooptochten bij verschillende gara ge's een auto, waarmede zij de bollen in den nacht weghaalden en hoewel zij een aardig winstje maakten, vergaten de huur van de auto's te betalen. Zoo hebben zij verschillende garagehouders bij den neus genomen. Ook de Kilometerteller werd on derweg uitgeschakeld, zoodat zij hiermede de garagehouders ook bedrogen. Zij heb ben zich schuldig gemaakt aan minstens op 6 plaatsen boller! te hebben ontvreemd Bij een gehouden huiszoeking bij B. wer den een groote hoeveelheid andere voor werpen, bestaande o.a. uit aschbakjes, melk- en ijsbekers, alsmede kleine lepel tjes ontvreemd uit hotels en café's, gevon den. Beiden zijn thans in het Huis van Be waring te 's Gravenhage ingesloten. De politie voorkomt inbraken. In den afgeloopen nacht heeft de politie alhier aangehouden en in arrest gesteld J. B., wonende in de Haarlemmermeer, die was uitgerust met een volledig stel inbre kerswerktuigen. B. werd op een erf van den heer V. H. aan de Koninginnelaan al hier, onder het struikgewas aangetroffen. B. liep op zijn kousen en had zijn schoenen bij zij nrijwiel achtergelaten, welk rijwiel hij buiten de gemeente achter een schuur had verstopt. Verder had B. handschoenen aan en gaf toe in de gemeente op zoek te zijn om in te breken. Na onderzoek en een huiszoeking in zijn woning is B. op vrije voeten gesteld, doch proces-verbaal wordt van een en ander opgemaakt. B. blijkt reeds meerdere malen met de strafrechter in aan raking te zijn geweest. Diefstal in dienstbetrekking. De win kelier H. K. uit Oegstgeest deed bij de po litie alhier aangifte van het feit, dat een bediende van hem, genaamd J. B., wonen de te Katwijk, gelden van zijn cliënten had geïnd en ten eigen bate had aangewend. Ook had B. een bedrag van 2.50 ontvreemd van zijn vriend, een andere bediende van K. Na een bekentenis tegenover de politie te hebben afgelegd, is B. op vrije voeten ge steld. SASSENHEIM Landstorm-avond. Van de plaatselijke commissie van den B.V.L. hebben, wij ver nomen, dat plannen bestaan voor een g'oote feestelijke propaganda-avond, wel ke zal worden gehouden op Dinsdag 30 November a.s.. De avond zal toegankelijk zijn voor alle personen die instemmen met het doel van den B.V.L. Pater Borromeus de Greeve vond men bereid op dezen avond een rede te houden. Z. Exc. Generaal Duymaer v. Twist heeft toegezegd deze avond bij te wonen. De muzikale medewerking zal dit jaar worden verleend door de mondharmonica club „Excelsior". Cursus Greg. Zang. Gisteren, na de Hoogmis, is geopend een cursus in den Gregoriaanschen zang. De eerste repeti tie zal plaats hebben a.s. Woensdagavond om 9 uur en vervolgens eiken Woensdag avond. Reeds hebben zich een kleine twintig deelnemers aangemeld. Wie Zon dag verhinderd was of er alsnog iets vo-or gevoelt, hij kiome a.s. Woensdag op den eersten cursusavond. Daarna is deelna me niet meer mogelijk. De cursus wordt gehouden in de R. K. Jongensschool. Noodkreet. Het bestuur van „St. Ambrosius" roept de parochianen te hulp om een oplossing te vinden om het al of niet voortbestaan van de vereeniging. Het vraagt de moreele en finantieele steun om voor beide afdeelingen het groote lek te stoppen. Daarom heeft het besloten om dezer dagen eens bij allen aan te kloppen om een bijdrage. Moge het erin slagen, zijn, of liever onze eigen vereeniging sterker te maken, door het toetreden van nieuwe leden en door de inkomsten wat hooger op te voeren. Een paddestoel van dflehtbij bekeken! In het K.S.A.-gebouw werd een ten toonstelling gehouden van door de K. J. C. verzamelde paddenstoelen. Hoewel het aantal niet zoo groot was, was er toch een groote verscheidenheid, die door keurige opstelling zeer de aan dacht trok van de vele bezoekers. Velen van hen hadden nog nooit een padden stoel van nabij bezien. 21. Juist schoof er een wolk voor het maantje. Nu was het heelemaal angstig donker in l.ct bosch. Maar de ko ning blies op een mooi gouden fluitje en daar kwamen één, twee, drie, een paar kaboutertjes met lichtjes aan hollen. O, zulke prachtig gekleurde lampionnetjes. 22. Alleen één ding was erg naar. Anneke was zoo vree- selijk groot bij die kleine kaboutertjes. Maar Appelwang wist alweer raad. Hij haalde een snoezig zilver peper muntdoosje uit zijn zak en daar moest Anneke eens van proeven. En toen Is ons offensief geweest met het parool: In elk Katholiek gezin een Katholiek Dagblad. Op aandrang van meerderen stellen wij vanaf heden nogmaals voor korten tijd een premie beschikbaar voor dengéne, die ons een nieuwen abonné voor minstens drie maanden aanbrengt. Wij stellen hiervoor ter beschikking: Onze tijd gebiedt: weest Katholiek in woord en daad, 't Is Uw Katholiek Dagblad, dat U hierbij ter zijde staat

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6