STADS Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 18 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WOENSDAG 27 OCTOBER 1937 Dan kan Katholiek Leiden weer een schit terenden avond beleven. In de groote zaal van de Stadsgehoorzaal komt dan de gevierde redenaar HENRI DE GREEVE spreken. Dat wordt dus weer een bijeen komst van vuur en enthousiasme. Wanneer Henri de Greeve spreekt is iedere zaal steeds tot in de nok gevuld. De laatste keer dat hij te Leiden was, bleken zelfs twee zalen tegelijk veel te klein. Het is dus zaak zich onverwijld van plaatskaarten te voorzien. Deze zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de firma Zandvliet, Haarlemmerstraat 117a, alwaar ook gelegenheid bestaat tot plaats bespreking. Henri de Greeve spreekt over EEN MENSCH IN NOOD. Dit onderwerp ligt hem als geen ander. Over de nood van onzen evenmensch heeft hij steeds de allerschoonste redevoe ringen en conferenties gehouden. En dit is' niet toevallig. Hier spreekt zijn priesterhart het laatste woord. En waar de nood hooger en hooger stijgt, weerklinkt zijn stem luider en luider. Zoo wacht ons niet alleen een avond van het hoogste oratorische genot, maar tevens een avond van bezinning en mededoogen. Een mensch in nood noodigt U op 27 October a.s. COLLECTE ST. MARGARITA VAN CORTONA-STÏCHTING. De gisteren hier ter stede gehouden col lecten ten bate van de uitbreiding der S: Margarita van Cortona-Stichting hebben opgebracht: In de Hartebrugskerk, na liefdadig heids-predikatie van den zeereerw. pater mr. E. van der Helm, 430. In de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, na liefdadigheidspredikatis van den weleerw. heer W. van Alphen, kapelaan te Den Haag, 224.—: In de kerk van den H. Leonardus, na liefdadigheidspredikatie van den zeereerw. heer pastoor Ign. Smeetsj 132. Morgen hopen we de opbrengst der col lecten in de omgeving te publicecren. COLLECTE ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. De opbrengst van de collecte gisteren aan de kerken gehouden ten bate van het St. Franciscus Liefdewerk bedraagt 250.45. Onze hartelijke dank aan allen, vooral ook aan de collectrices. P. G. P. PROPAGANDAVOND KATHOLIEKE JONGEMANNEN. Voor de laatste maal roepen wij de Kath. jongemannen van Leiden' op voor onze Propagandavond op Dinsdag 19 Oc tober 's avonds half 9 in de zaal van de St. Joseph's Gezellen, Rapenburg 52. Alle jongemannen van 1725 jaar, die niet behooren tot de Katholieke Jonge Mid- denstandsvereeniging zijn van harte wel kom. De Centraal Praeses, Rector H. Drost, zal de propagandarede houden. Muziek en tooneel van eigen onderafdeelingen zullen trachten den avond tot een prettigen avond te maken. Komt dus, gij zijt welkom. H. SCHRAMA, vice-praes. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREEN. Onze uitvoering. Wij hopen, dat alle leden en donateurs gebruik maken van onze uitnoodiging ter viering van het 50e stichtingsfeest. Zoo gij echter verhinderd zijt, zouden wij gaarne met het oog op 't beperkt aantal plaat sen tijdig uw kaart terugontvangen. H. SCHRAMA, vice-praes. R. K. Textielarbeidersbond. De afdeeling van den R. K. Textielarbei dersbond hield haar vergadering in het ge bouw van den R. K. Volksbond. De voorzitter opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen van harte welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur Kapelaan Hessing. Spreker uit zijn verwondering over de mooie opkomst en hoopt, dat het zoo zal blijven in de toekomst en spoort de leden aan, indien er grieven zijn, deze niet onder ling te bespreken, maar ze uit den weg te ruimen op een vergadering. Hierna volgde de installatie van 17 nieuwe leden, tot wie de voorzitter een hartelijk w'oord richtte. Spr. hoopte dat zij zich voor honderd procent R. K. georganiseerd zullen toonen, niet alleen in eigen kring, maar ook daarbuiten en dat zij hun hèele leven ook trouw zullen blijven aan hun vaandel. Daarna richtte spreker tot de commissie van de vrijwillige stuiversactie een woord van dank voor het mooie resultaat, dat zij heeft behaald, namelijk vijftig nieuwe in schrijvingen. Hierna werden behandeld de ingekomen stukken. Hieronder was een schrijven van het Hoofdbestuur aangaande de Rome-reis 1941, waarvan uiteenzetting werd gegeven. Vervolgens kreeg de penningmeester het woord voor het uitbrengen van zijn half jaarlij ksch verslag, terwijl tevens de kas- controleurs hun bevindingen uitbrachten. AHe» werd in orde bevonden. Daarna was het jaarfeest aan de orde. Besloten, werd dit jaar geen jaarfeest te yieren en te wachten tot het volgend jaar. Van de rondvraag maakten velen gebruik. Hierna sluiting met den Chr. groet. DE TAAK DER NEDERLANDSCHE WEERMACHT. Lezing van generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van het Nationaal Jongeren Verbond heeft generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau Zaterdagavond in het klein-a'udito- rium van het academiegebouw gesproken over: De taak der Nederlandsche weer macht. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich ook de rector-magnificus der Leidsche universiteit prof. dr. J. A. J. Barge, en ver tegenwoordigers van het Leidsche Studenten Corps en van de V.V.I.L. Generaal Alting von Geusau ving zijn rede aan, met erop te wijzen, dat Nederland een absolute defensieve politiek voert. Wij kiezen uit ons zelf geen partij, maar wij willen slechts behouden wat wij van onze voorvaderen geërfd hebben. Daartoe alleen hebben wij onze defensie noodig, om dit ons goed, weer ongeschonden aan onze kin deren, te kunnen doorgeven. Spr. behandel de vervolgens de strategische positie van ons land in het huidige tijdsbestek en be zag deze uit drieërlei gezichtshoek: te land, ter zee en uit de lucht. De gevaren, welke, voor ons land zouden voortvloeien uit een eventueel conflict tus- schen Frankrijk en Duitschland lichtte spr. uitvoerig toe. In het bijzonder stond spr. stil bij de zeer hechte verdediging van de oostgrens van Frankrijk en België. De Ma- ginot-linie en de daarop aansluitende Bel gische grensversterkingen vormen een vrij wel niet te nemen bolwerk. Bij een aanval van Duitschland op Frankrijk wordt daardoor de kans groo- ter, dat men deze versterkingen ver mijdend, een weg zal kiezen via Bra bantMidden België naar Noord- Frankrijk. Andersom zal ook deze weg voor Frankrijk de voordeeligste, zoo niet eenig practisch mogelijke zijn in dien deze staat Duitschland zou aan vallen; immers Duitschland heeft even eens langs den Rijn versterkingen ge maakt en van dien kant zijn land zeer moeilijk toegankelijk gemaakt. Verder zal het bezit van onze vliegvelden van zeer veel belang zijn voor twee mo gendheden, die met elkaar in conflict komen. De luchtvaart is van zeer groote betee- kenis en er kan een wedstrijd ontstaan wie het eerst onze Nederlandsche vliegvelden in zijn bezit zal hebben. Onze havens zijn ook van het allergrootste belang voor de oor logvoering ter zee. Daarom zou ook om het bezit hiervan zulk een wedloop kunnen ontstaan. De positie van de Nederlandsche weer macht is een zeer bijzondere. Frankrijk en Duitschland hebben beide een Kyper-mo- dern uitgerust leger van ongeveer gelijke sterkte. Daardoor kan ons leger, wanneer ati ondanks zijn betrekkelijke kleinheid goed geoutilleerd is, een belangrijk over- j wicht vormen op de weegschaal. Een goede j Nederlandsche weermacht is aldus een in- j strument, dat misschien een oorlog zou kunnen tegenhouden, althans kan doen uit- stellen. Spr. memoreerde in dit verband, hoe in 1914 onze weermacht wel degelijk een inval in ons land tegengehouden heeft, j De theorie van het overwicht brengt mee, dat we moeten zorgen, dat hetgeen we heb- j ben, goed is. De tegenwoordige toestand j van onze weermacht is zeker niet voldoen- de. In de jaren, die achter ons liggen, werd ons leger verwaarloosd. Uitvoerig ging spr. i in op de materieele en de personeele uit- i rusting van ons leger. Gelukkig begint zoo langzamerhand het materieel dat dringend j noodig was, er te komen, doch dit gaat na een lange periode van verwaarloozing uiter aard langzaam. Het luchtdoelgeschut, een zeer belangrijk wapen, zal binnen ongeveer twee jaar wel op peil zijn. Van het even eens zeer belangrijke infanterie-geschut te gen vechtwagens en pantserauto's is in mo derne uitvoering aan het eind van dit jaar een eerste zending te verwachten. Het vliegwapen was tot voor kort kwan titatief geheel onvoldoende en kwalitatief verouderd. Ook hierin begint gelukkig reeds verbetering te komen. Kortom de materieele toestand van onze weërmacht is sterk aan het verbeteren; „het duurt echter nog eeni- ge jaren, alvorens alles op het gewenschte en noodige peil is gebracht. Bij de artillerie dringt het tekort nog het minste, al blijft er ook hier nog veel te wenschen over. Wat het personeel aangaat: de thans gel dende eerste oefentijd van 5% maand is beslist onvoldoende. De soldaat gaat totaal onvoldoende geoefend met groot verlof. Verder hebben ook de reserve-officieren, bij wie de bevelvoering toch voor het aller grootste deel berust, niet voldoende oefen gelegenheid en tenslotte is onze strategische veiligheid niet voldoende verzekerd omdat wij bij onzen huidigen eersten oefentijd slechts 5 maanden van het jaar over ge oefende soldaten beschikken. Een verlen ging tot 11 maanden is gewenscht en vol doende, doch men mag er ook geen maand minder van maken. Na tenslotte te hebben betoogd, dat de uitbreiding van het contingent van 19.000 tot 32.000 zeer gelukkig is te noemen, sprak generaal Alting von Geusau er zijn vreug de over uit, dat de geest van den Neder- landschen soldaat en de geest van het Ne derlandsche volk voor 's lands defensie in de laatste jaren zeer goed is. STUDIEVEREENIGING VAN SOCIALE WERKERS (STERS). Lezing door den heer J. E. v. Riet over Arbcidersbemiddeling. Tn het Vrijz. Chr. Federatiehuis hield de heer J. E. van Riet, directeur van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam etn inleidingover „Arbeidscemiddeling". Na de aanwezigen en in het bijzonder den wethouder van Sociale Zaken, den heer J. J. van Stralen, welkom te hebben geheeten, memoreerde de voorzitter, de heer M. I. Smit, het ontstaan acr vereeni- ging van Socialewerkers, hieina wijzen de op de niet eenvoudige' taak van zoo'n Studievereeniging omdat het Socirle werk ervaringswerk is. Gedachtig aan het woord van Kohlbrugge „Niet de ambtenaar en niet de vrijwilliger moet het werk doen, maar de „mensch" en hoe hooger ceze zijn eischen aan zich zelf stelt en hoe meer hij zich geeft met liefde en met verstond, hoe beter zijn werk zal zijn", sprak hij den wensch uit, dat het werk der vereeniging die vruchten zal plukken waarop zij hoopt. Hierna verleende hij het woord aan den heer J. J. van Stralen. Met veel belang stelling had spr. kennis genomen van de oprichting der vereeniging. In tijden van groote sociale nooden, zooals wij nu be leven, hebben de sociale voorzieningen een zeer sterke uitbreiding verkregen en steeds grooter wordt het aantal personen m dienst der overheid, welke maatschappelijk werk verrichten. Deze arbeid is een zeer moei lijke en vraagt een groote technische ken nis der wetten en besluiten; deze kennis moet gepaard gaan aan een ruime mate van tact, inzicht en sociaal gevoel. Deelne ming aan het sociale studiewerk zal voor allen van groot belang zijn. Het gemeen tebestuur begroet het streven van de ver eeniging met groote sympathie en zal met belangstelling het belangrijk werk volgen, waarbij spreker een goed resultaat toe- wenscht. Nadat de voorzitter voor dezen wensch een kort dankwoord had gesproken, ving de heer van Riet zijn inleiding aan met een uiteenzetting over de beteekenis van den abeid als productiefactor, hierbij wij zende op de waarde van den arbeid voor den mensch. Oorsprong, geschiedenis, en ontwikkeling der arbeidsbemiddeling On dergingen een uitvoerige bespreking. De primitieve vormen van het zoeken van ar beid en arbeidskrachten zonder bemidde ling van uit een centraal punt werden hier bij naar voren gebracht aan de hand van van gevallen uit de praktijk. De ontwik keling der arbeidsbemiddeling, alvorens het overheidstaak werd, deed cuiver uit komen, dat de nu geldende wettelijke re geling geen kunstmatige is, maar een sanctie van hetgeen in de praktijk is ge groeid. Hierna stond spr. stil bij de uni formiteit der arbeidsbemiddeling bij be langrijke bemiddelingsvraagstukken, zoo als bij staking en uitsluiting, loonen, col lectieve arbeidsovereenkomsten. De plaats, welke de openbare arbeidsbemiddeling in neemt tusschen werkgever en werknemer, is van groot belang voor beiden. Ook de intercommunale arbeidsbemiddeling is van groote beteekenis. Immers waar de plaat selijke arbeidsmarkt niet in voorzien kna, daaraan zal zeker van uit andere gemeen ten in het land kunnen worden voldaan. Na de bespreking van de arbeidsbemidde- lingswet behandelde spr. verschillende arbeidsmarktproblemen. Door de practische vragen, welke bij de gedachtenwisseling werden gesteld, vond spr. gelegenheid dieper op verschillende punten in te gaan, zooals de wijze van in- formeeren, zoowel naar werkgever als werknemer, de concentratie van benoe mingen, het meer bekendheid geven aan de Arbeidsbeurs als bemiddelingsorgaan, wie is werkgever, dubbele beroepen, wei geren van werk, e.d. Met een hartelijk woord van dank tot den heer v. Riet sloot de voorzitter deze eerste- bijeenkomst. De volgende zal wor den gehouden op 20 November, waarin de heer J. C. van Dam, Referendaris, afd. Ar beidszaken te Amsterdam zal spreken over „Werkloosheidsverzekering". TWINTIG JAAR V.V.M. Jubileum-revue „Het is nooit volmaakt". Het zou heelemaal niet 'volmaakt zijn, als een vereeniging nooit eens een feest avond organiseerde en zeker niet, als zij een zoo schoone gelegenheid als een vier de lustrum onbenut voorbij zou laten gaan. De vereeniging van Mathesianen bestaat dit jaar 20 jaar en dit jubileum moest ge vierd worden! En de leden hebben het met jeugdig enthousiasme en in grootsch opge zetten stijl gevierd. Gekozen was de uit voering van een revue, welke zij in het be sef van hun beperkte dilettanten-krachten den titel gaven: „Het is nooit volmaakt". Nu is er inderdaad niets volmaakt op dit ondermaansche, maar één ding was het Za terdagavond toch wel; de groote zaal van de Stadsgehoorzaal was n.l. volmaakt vol! De avond werd geopend met een rede van den voorzitter, den heer G. v. d. Linde, die alle aanwezigen, directeur, leeraren, be stuursleden van diverse zusterverenigin gen, ouders van leerlingen en belangstel lenden, hartelijk welkom .heette. Hij gaf een beknopt overzicht van de afgeloopen 20 jaren en herinnerde eraan, hoe de ver eeniging in Juni van het jaar 3917 tot stand kwam. Thans na 20 jaar telt zij het groot ste aantal leden en donateurs, dat zij ooit gehad heeft. Spr. bracht voorts dank aan allen, die aan. de voorbereiding van deze revue hun beste krachten hadden gegeven; vooral aan den auteur, die onbekend wenschte te blijven en aan den penning- meestér, den heer v. Riet,die de decors ontworpep had. De bescheidenheid van den auteur be hoefde haar oorzaak niet te vinden in de gebrekkigheid van zijn schepping, want het gegeven, dat de leidraad vormde van de revue, was niet slecht gevonden en de uit werking was eveneens uitstekend. Het spel vangt aan in de Hades, de onderwereld, zooals de oude Grieken zich die voorstelden. Daar zit de onsterfelijke geest van Napo leon te kaarten en disputeeren Darwin, Li vingstone, Shakespeare en de baron van Münchhausen met koning Salomon over de vraag, of de mensch van de apen af stamt. Socrates en Figaro vervelen zich en maken een slippertje naar de aarde, waar ze al spoedig in connectie komen .met de Mathesianen. En zoo heeft de revue gele genheid, om behalve veel malligheid ook van alles en nog wat op te halen, waarin de Mathesianen belang stellen. Van de uitvoering was zeer veel werk ge maakt en verschillende buitengewoon goe de vondsten waren erin gevlochten. Zeer goed waren ook de twee finales, welke ge tuigden van een zeer goeden kijk op het geen een revue vereischt. De decors volde den uitstekend, evenals de twee compères, die een zware tak hadden om de wel wat langdurige pauzes te vullen. Tijdens de finale vóór de groote pauze i werd de voorzitter, de heer v. d. Linde, die de vereeniging wegens vertrek naar j Indië gaat verlaten, met zijn vrouw ge- j huldigd en toegesproken door den heer J. S. Geubel. Hun werden namens de ver- I eeniging een reisnecessaire en een vulpen I overhandigd, waarna de heer v. d. Linde dankte voor de ondervonden sympathie en medewerking. De Wiener Sangerknaben. Bij de a.s. jubileumvoorstelling der Wie ner Sangerknaben op Maandag 25 October in de Stadsgehoorzaal alhier zal worden uitgevoerd de beoremde opera in één be- j drijf van C. M. von Weber Abu Hassan. I Het liederenprogramma, dat vóór de pauze zal worden gezongen, en een totale vernieuwing heeft ondergaan, omvat o.m. een aantal geestelijke gezangen, liederen van Schubert en een reeks van volksliede ren. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7024. Han dels-onderneming „De Toekomst", Leiden, Schapensteeg 2. Confectiebdrijf. E.: G. A. Schoonwater, Leiden. NED. BOND VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSUSSEN. De Afd. Leiden, van boven genoemden bond hield haar vergadering in Hotel Cen tral. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en feliciteerde de geslaagde leerlingen van den bloem- bindcursus. Hierna werden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Vervolgens werden de vragen behandeld, welke de vorige ver gadering gesteld waren, o.a. over Wortel- luis op rozen, en het niét vruchtbaar zijn van Castanea vexa. Na een uiteenzetting der inleiders volgde een leerzame bespre king, waarbij door verschillende leden hun inzichten naar voren werden gebracht. Na de pauze hield de heer Holwerda een uiteenzetting over de gehouden excursie de Deudrologische vereeniging naar Ouden bosch, Zundert, enz. en het bezoek aan de verschillende kweekerijen. Voor het pun- tenstelsel was door den heer Smit een in zending diverse Dahlia's ingezonden, wel ken 8 punten behaalde en door den heer v. d. Blom een aantal pluimen der Gynerium urgenteum, die 7 punten verwierven. Aan het eind van den avond hielden de inzenders nog een leerzame uiteenzetting over hun inzendingen, waarbij veel belangrijks naar voren werd gebracht. AANGEHOUDEN VERDACHT VAN RONSELARIJ NAR SPANJE. Naar wij vernemen heeft de politie te Amersfoort een man aangehouden, van wien zij vermoedt, dat hij vruchteloos heeft gepoogd eenige inwoners van deze ge meente r.aar Spanje te ronselen. De aangehoudene is een zekere A., wo nende te Soest. Na op het politiebureau te Amersfoort te zijn verhoord, is hij o.p vrije voeten ge steld. Zaterdagavond te 10.55 uur is de 32-ja- rige fabrieksarbeider H. V. op de Bree- straat met zijn motor tegen den trottoir band gereden, waardoor hij viel en een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Door den E. H. D. werd hij :na~ar het Acad. Zieken huis vervoerd. VLIEGTUIG MET 19 INZITTENDEN VERMIST. NEW YORK, 18 Oct. (A. N. P.). Uit Salt Lake City wordt gemeld, dat daar een vliegtuig van de United Air Lines me* 19 inzittenden reeds 12 uur over tijd is. Men vieest, dat het toestel in Jen mist in het aburige gebergte is neergen ort. TREINONGELUK TE PARIJS. PARIJS, 18 Oct. (A.N.P.) Op het Gare de l'Est is vanmorgen een trein op een stootblok geloopen. Zes en twintig personen werden licht gewond. Twee moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. - LEIDEN. O n d e r t r o u w d: C. v. d. Kwast jm 28 j. en A. M. v. Zuijlen jd 26 j. J. Hassel- bach jm 25 j. en H. C. Vijlbrief jd 24 j. J. Kluivers jm 22 j. en S. Filippo jd 17 j. C. v. d. Linden jm 27 j. en C. Lek jd 25 j. J. D. B. Stijger jm 23 j. en M. v. d. Steen jd 22 j. J. de Bolster jm 20 j. en E. H. Schlagwein jd 17 j. T. de Roode jm 22 j. en C. v. Wijngaarden jd 21 j. D, P. Ket jm 28 j. en C. Vermeij jd 24 j. C. Pont jm 24 j. en M. v. Maasdof jd 24 j. klauwzeer voorgedaan, en in verband hier mede is het vervoer van vee tot nader order verboden. Een uitzondering is gemaakt voor het vervoer naar de slachthuizen in be paalde steden. EEN CHINEESCH REGIMENT VERNIETIGD. SJANGHAI, 18 October (A. N. P.). Volgens het Chineesche agentschap .Cen tral News is een regiment Chineesche troe pen ten Zuiden van de Woesoengkreek gis teravond bij een Japanschen aanval door het buitengewoon hevige Japansche bom bardement vernietigd. De Chineezen gingen verscheiden malen in den loop van den nacht tot den tegenaanval over. De verlie zen aan beide kanten zijn zwaar. HET HERLEEFDE TERRORISME IN PALESTINA. JERUZALEM, 18 October. (A.N.P.) Aan de Noordelijke grens van Palestina, tus schen Haifa en Safed heeft zich een leven dig gevecht voorgedaan, waarbij verschei dene honderden Palestijnen met elkander slaags raakten. Er werden schoten gelost, en bommen geworpen. De strijd duurde twee uur. Te Jaffa en Tel Aviv is de toestand ge spannen. Er zijn bommen geworpen naar het hoofdbureau van politie te Jaffa. De autoriteiten hebben de Joden gewaar schuwd voor reizen- naar Jaffa. De burge meester van Tel Aviv heeft in verband met de onveiligheid, gelegen in den toestand van het vliegveld te Lydda tengevolge van de incidenten van gisteren, de urgente inrich ting van een nieuw terrein gevraagd. Er zijn sancties genomen op grond van de re cente aanslagen op autobussen. De huizen der vermoedelijke aanvallers zijn met dy namiet opgeblazen door de ordebewakings dienst, nadat de dorpsbevolking geëva cueerd was. OOK MOND- EN KLAUWZEER IN BELGIë. BRUSSEL, 18 October. (A.N.P.) In de afgeloopen week hebben zich in België bij na duizend nieuwe gevallen van mond- en ROTTERDAM, 18 Oct. Vee. 1993 Totaal; 431 vette runderen, 240 vette kalveren, 21 nuchtere kalveren, 609 schapen en lam meren, 682 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 68 en 5056 cent, vette ossen 74, 67 en 5056 cent, vette kalveren 100 90 en 7580 cent, varkens levend gewicht 61, 60 en 59 cent, schapen 53, 48 en 43 cent, lammeren 64, 59 en 54 cent, Prijzen per stuk: schapen 292622, lammeren 20 —17—15. AMSTERDAM, 18 Oct. Vee. Ter vee markt waren, heden aangevoerd: 388 vette koeien, waarvan de prijzen waren 7078, 6068 en 5448 cent per kg. slachtge- wicht; 78 melk- en kalfkoeien 170230 perstuk, 63 vette kalveren: 2e kwal. 5460 cent, 3e kwal. 4452 cent per kg. levend gewicht; 75 nuchtere kalveren 712 per stuk; 439 varkens: vleeschvarkens 'wegen de 90110 kg. 6970 cent (een enkele hooger), zware 6869 cent, vette 6869 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar- DELFT, 16 Oct. Kaas. Aangevoerd 17 stapels komijne kaas, prijs 5762 cent per kg. Handel vlug. ken. W1.4SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 8 9615/16 Berlijn 72.641 /2 Parijs 6 101/^ Brussel 30.49 Zwitserland 41.63 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.05 New York 1.807/8 Praag 6.38l/2 Fleden overleed, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster PETSQSELlft ELISABETH VAN DER GEEST Uit aller naam: W. C. v. d GEEST. J. v. d. GEEST- VAN SCHIE en kinderen. Flazerswoude Rijndijk, 18 October 1937. De Uitvaartdienst zal ge houden worden Donder dag 21 Oct. te 9 uur, in de Parochiekerk St. Michael te Hazerswoude Rijndijk Eenige en algemeeue kennisgeving.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3