BINNENLAND ZONDAGSGLAD avontuurlijke opdracht MAANDAG 18 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD-PAG. II Buitenlandsclie Berichten DE ONTPLOFFING IN ALABAMA. In totaal 34 dooden. Het aantal slachtoffers dat bij de ont ploffing in de mijn Mulga te Birmingham (Alabama) om het leven is gekomen, is tot 34 gestegen. De ontploffing is de derde ramp van dezen aard, die zich in deze mijn heeft voorgedaan. In April 1910 waren er 39 dooden te betreuren en in October 1914 17 dooden. Het federale bureau heeft een onderzoek naar de oorzaken van het on geluk doen instellen. AARDBEVING IN JAPAN. Zondagmiddag werd in Midden- en Noord-Japan een aardbeving waargeno men. Het epicentrum lag ongeveer 120 kilometer ten Zuidoosten van Tokio. Tot nu toe is nog geen melding gemaakt van ernstige schade of van slachtoffers. STORM LANGS DE TURKSCHE KUST. Langs de Turksche kusten heeft een zware storm gewoed. Vele scheepsram pen worden gemeld, vooral van de Zwar te Zee. De passagiersdiensten zijn geheel verbroken. Verscheidene zeilschepen zijn vergaan. Op vele plaatsen in Turkije is het treinverkeer gestaakt wegens den hevigen regenval. In de Bosporus wacht een geheele vloot buitenlandsche schepen op kalmer weer om naar de Zwarte Zee op te varen. De spoorlijn naar Ankara, welke langs het Sapanca-meer loopt, is over een leng te van 400 meter weggespoeld. Het spoor wegverkeer is onderbroken. DEENSCH ZENDELING BEVRIJD. Uit Moekden wordt gemeld: Zaterdag avond zijn twee Japansche detachemen ten, welke optreden tegen de bandieten, er in- geslaagd den 71-jarigen Deenschen zendeling Boyil, die op 1 September door Chineesche bandieten was ontvoerd, te bevrijden. FRAAIE TOESTANDEN. Uit Providence, (Rhode Island) wordt gemeld: In de buurt van de renbaan Nar- ragansett is de staat van beleg afgekon digd. De gouverneur heeft besloten den di recteur van het park Narrangansett, die gangsters en andere boosdoeners zou hebben aangemoedigd de paardenrennen te bezoeken, te verwijderen. Honderd manschappen der nationale garde pa trouilleeren in de buurt van Narrangan sett en laten niemand door. Het herfst seizoen, dat thans zou beginnen, zal wor den afgelast. HET DRIJVENDE POOLSTATÏON. Het drijvende Noordpoolstation heeft medegedeeld, dat het hedennacht te één uur lag op 84 graden 42 minuten Noor derbreedte en 6 graden 30 minuten Oos terlengte. Er woedde een hevige sneeuw storm en de temperatuur bedroeg 17 gra den onder het vriespunt. DE STEUN EN DE ZEVEN GROOTE GEMEENTEN Meer B steun ware beter dan de spaar regeling De Rotterdamsche wethouder R. v. Dijk, heert in een persconferentie ald-js het „Volk" nadere mededeelingen gedaan «ver de conferentie tusschen de vertegen woordigers der zeven grootste gemeenten en den minister van Sociale Zaken. Deze conferentie heeft, naar wij reeds meldden, geloi-pen over de brandstoffentoeslag, cle spaarrege'h.g en de extra-bijslag voor in- won'ende oudere kinderen. Ten aanzien van de brandstoffenregeling stelden ie wethouders zich unanitm op het standpunt, dat de duur der versrrek- king als te kort moest worden besch uwd. Zii drongen er daarom bij den minister op aan .ieze regeling aldus te wijz.gen, dat deze tnSiag niet zooais tot o'uaverro van brgin November tot eind Maart, di.eh van 15 Oclooei tot 15 April zal worden ver- stiekt. In vr-rband met de prysotijging der brandstoffen werd er tevens op aange- dongen, liet bedrag van deze toes'ag, dat tl ans 1 per weex bedraagt, met 25 pet to verheugen. De minister heeft toegezegd kennis te zullen nemen van de gegevens, aie hem daaromtrent uit deze gemeenteen Zaterdag zijn verstrekt. Ten opzichte van de spaarregeling waren de vertegenwoordigers der ze ven gemeentebesturen eenstemmig van oordeel, dat het beter ware geweest aan de B-steunregeling een uitbreiding te geven in dezen zin, dat de regeering een ruimer bedrag als aanvullenden steun ter beschikking van de gemeenten zou hebben gesteld. De vorige nr vs- ter van Sociale Zaken is in dit op zicht re-ils voorgegaan daar naast het bedrag, dat op grond van de oude re geling ter beschikking werd gesteld en dat door een gelijken som uit de kas der gemeenten moest worden aange vuld, een extra-bijdrage zonder supple tie der gemeente te verstrekken. De wethouders waren van meening, dat door de thans aangekondigde spaar regeling geen betere voorziening wordt beriekt. De minister hield echter vast aan zijn standpunt dat de ontworpen spaarregeling dient te worden uitge voerd. Tenslotte hebben de gemeentelijke ver tegenwoordigers inzake de gewijzigde re geling van de gezinstoeslag den minister concrete voorstellen overhandigd, die de s1 rekking hebben aan de door den minis ter. aangekondigde regeling uitbreiding te geven. Minister Romme zegde toe deze voorstellen in studie te zullen nemen. STAATSCOMMISSIE VOOR VACCINATIEPROBLEEM? Voorloopig nog verlenging der tijdelijke maatregelen Ingediend is een wetsontwerp houdende verlenging van den geldigheidsduur van lijdelijke bepalingen betreffendg de vac cinatie. De aanleiding tbt de na 1928 steeds her haalde opschorsing van den vroeger be- staanden indirecten vaccinatieplicht mag geacht worden bekend te zijn. Met zijn ambtsvoorganger is de minister van oordeel, dat het principieel aan de orde stellen van het vaccinatieprobleem noodza kelijk is. Hij meent intusschen, dat hierme de een begin moet worden gemaakt door de instelling van een staatscommissie, aan welke wordt opgedragen te onderzoeken: 1. of het wenschelijk is de bestaande be palingen betreffende den vaccinatieplicht, waarvan de werking is opgeschort, hetzij terstond, hetzij geleidelijk weder in wer king te doen treden, en, zoo deze vraag ontkennend wordt beantwoord, 2. of het wenschelijk is deze bepalingen te doen vervallen, zonder dat tot eenige nieuwe regeling van de vaccinatie wordt overgegaan, dan wel 3. of het wenschelijk is ten aanzien van de vaccinatie een nieuwe regeling te tref fen, en, zoo ja, hoe zij behoort te luiden. In verband met het vorenstaande acht de minister van Sociale Zaken het noodza kelijk een opschorsting van de bepalingen der besmettelijke ziektewet betreffende de vaccinatie voor den duur van twee jaren voor te stellen. HEFFING OP BOTER De heffing op beter is voor de week van 17 tot en met 23 October, behoudens tus- schentijdsche wijzigng, vastgesteld op 40 cent per k.g. DE N. N. B. De nieuwste politieke partij, die luistert naar den naam „Nederlandsche Nationalis tische Beweging" deelt in een nadere cir culaire mede, dat zij niet van plan is haar concurrent de N. S. B. te bestrijden. De toekomstige „leider" die zich eerst nog schuil hield, treedt nu achter de schermen uit. Wy lezen er het volgende over in bedoeld rondschrijven: „Onze beweging zal haar leider kiezen, daar de oprichters de meaning zijn toege daan dat een leider zich niet als zoodanig kan opwerpen, doch uit di beweging zelf komen .noet. De leider zal echter niet als een dictator kunnen optreden, daar hij alleen de be sluiten van een Directorium zal moeten uitvoeren. De leiding der beweging zal dan ook in hoofdzaak berusten bij een Directorium, bestaande uit 5 leden of meer der bewe ging, al naar gelang dit noodig zal geoor deeld worden, en welke ieder op hun ge bied ter zake deskundig zullen zijn. Zoolang dit Directorium nog niet offi cieel werkzaam is, zal de Alg. Secretaris- Propagandaleider J. A. Bruurs te Amster dam de leiding der beweging op zich ne men." BEDIENDEN-CONGRES VOOR HERSTEL EN OPBOUW Goedgeslaagde bijeenkomsten te Amster dam en Rotterdam Te Amsterdam en Rotterdam hebben Za terdagmiddag de Ned. R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Frannciscus van Assisië" en de Ned. Ver- eeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden een gemeenschappelijk congres belegd, dat als thema genomen had: „Wat er in de worsteling onzer dagen wordt opgebouwd aan bedrijfsorganisatie, aan ordening en aan alles wat zich daarom heen groepeert of daar verband mee houdt, zal dat eenigszins overeenkomstig onze christelijke levensovertuiging zijn en wel ke beteekenis heeft dat alles'voor de be dienden?" Te Amsterdam werd de bijeenkomst ge houden in de groote zaal van het A.M.V.J.- gebouw, onder leiding van den voorzitter van „St. Franciscus van Assisië", den heer A. Cornelis. Het woord werd gevoerd door prof. dr. J. A. Veraart, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft. Prof. Veraart constateerde een twijfelzieken geest, op geroepen door de tijdsomstandigheden. Het is moeilijk zich los te maken van de we reld-wanorde, doch dit neemt den plicht om te werken, zoolang het dag is, niet van ens weg. In Godsvertrouwen hebben wij den tijd door te brengen en, losgemaakt van de sensaties der wereld, moeten wij in bescheidenheid werken aan de vesti ging van het rijk Gods. Er moet een actief Christendom worden geplaatst in de so ciale wetenschap en in cfe sociale praktijk. Er is op internationaal sociaal-econo misch terrein een reactie waarneembaar en in vergelijking met vroegere perioden heb ben wij iets gewonnen, namelijk de rusti ge kracht van de katholieke en christelijke arbeidersorganisaties. Die verandering ten Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan berinnerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. goede is verrassend en dwingt eerbied af. Met de grootste bedachtzaamheid volgen de werknemersorganisaties het huidige ver loop en die bedachtzaamheid heeft ook in vloed op de werkgeversorganisaties, zoodat men kan vaststellen in hoeveel beteren geest in groote bedrijfscomplexen, na gezamen lijk overleg, dingen tot stand komen. Het ordeningsstelsel dat bereikt moet worden heeft echter noodig de geestelijke weer- baarmaking van ons .volk, en die kan slechts bereikt worden door toewijding van ieder en van allen gezamenlijk. De werknemers moeten geestelijk en economisch gebonden worden aan het pro ductie-systeem. De arbeider moet het bedrijf, complex van ondernemingen, zien als zijn bedrijf. Voor een nieuwe maatschappij hebben wij thans de bouwsteenen: de organisaties. Doch zij die zich niet organiseeren zijn oor zaak dat het gebouw niet kan worden op gericht. De wet op de arbeidsovereennkomst van 1907 zou niet veel veranderd behoeven te worden om 75 pet. van de huidige eischen in te willigen. Wanneer dat niet gebeurt, komt het omdat men niet wil en niet om dat het niet kan. Sluit u derhalve aaneen en bewaar uw prachtige vakorgansatie. Maak ze sterk opdat ge geen passief chris tendom behoeft te belijden. Vuurt ze aan van binnenuit, stuwt uw leiders op, zoo dat er een maatschappij kome, waarin het Christendom kan ademen en ieder het zijne bijdraagt om Gods rijk te vestigen. Na de hartelijk toegejuichte rede van piof. Veraart, volgde een toespraak van den heer F. P. Fuykschot, secretaris der Ned. Verg. van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden. De heer Fuykschot zei- de o.a. dat de organisaties van werkgevers en werknemers elkander moeten vinden. Alleen langs dien weg is een organische opbouw van het bedrijfsleven mogelijk. Op het breedere terrein van de economische ordening eischen de bedienden hun plaats op. De scheiding tusschen het sociale en het economische erkennen zij niet. Op het laatstgenoemde terrein heeft de vakorga nisatie een taak en die taak kan zij slechts volbrengen, wanneer iedereen meewerkt en niet besmet blijft door den geest van het individualisme. Steeds moet men daar om de collega's wijzen op hun christen plicht en onvermoeid strijden tegen het in dividualisme door propaganda voor de or ganisatie. Na de redevoeringen was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan eenige con gressisten gebruik maakten. De goedgeslaafde bijeenkomst werd i.m. bygewoond door den heer de Jong, voor zitter van het Christelijk Vakverbond, het Tweede Kamerlid W. Steinmetz en de hee- ren J. A. Schutte en Kuyper van hetR.K. Werkliedenverbond. In de groote zaal van de Diergaarde te Rotterdam, waar eveneens gecongresseerd werd, voerde prof. mr. P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, het woord, terwijl ook de se- cietaris van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran ciscus van Assisië, de heer A. Boersma Jr., een rede hield. De heer Boersma wéés er op, dat dit ge zamenlijk optreden van twee organisaties in twee groote steden ten doel heeft, mas sale aansluiting te bewerken bij den vak bond, waarin de bedienden naar hun be- sel thuis hooren. Vele werkgevers, helaas ook van katho lieken of christelijken huize, nemen de de machtskwestie en den deplorabelen toe stand der arbeidsmarkt tot richtsnoer bij het vaststellen van de salarieering en de rechtspositie der hoofdarbeiders. Met een opwekking tot propagandistische activiteit onder de ongeorganiseerden en tot voortdurende strijdbaarheid, besloot de heer Boersma zijn rede. DE INTERNATIONALE KAPPERS- EN PARFUMERIETENTOONSTELLING GEOPEND. Het internationale kapconcours begonnen. In de Apollohal te Amsterdam, is Zon dagmiddag de groote internationale kap pers- en parfumerietentoonstelling, waar aan het grootste internationale kapcon cours, ooit in Nederland gehouden, is verbonden, geopend. De opening geschiedde in de bovenzaal van het Apollo-paviljoen en werd o.a. bij gewoond door den secretaris van de Fran- sche handelsvertegenwoordiging in ons land, den heer Aimard. De secretaris van de vereeniging van fa brikanten, importeurs, en agenten in het kappers en parfumeriebedrijf, de F. I. G. A., de heer K. R. van Staal, die tevens or ganisator van deze tentoonstelling is, heet te de aanwezigen welkom, noemde het een verheugend verschijnsel dat onder de kappers in ons land de eenheid zoodanig was gegroeid dat een manifestatie als deze mogelijk was. Vervolgens was het woord aan den wet houder van onderwijs en kunstzaken, den heer E. Boekman, die meende dat het feit, dat men hier had uitgenoodigd in zijn kwa liteit van wethouder zoowel van onderwijs als van kunstzaken een diepere beteeke nis had. Hij leidde eruit af, dat men het kapperswerk inderdaad als een schoone kunst moet beschouwen. Toen enkele tien tallen jaren geleden vele kappers dachten dat het veiligheidsscheermes, waarmee de mannen zich zelf gingen scheren, de on dergang van het bedrijf zou beteekenen, hebben de dames het kappersbedrijf tot nieuwen economischen bloei gebracht. Wat de tweede kwaliteit betreft, waarin spr. hier is, er is tegenwoordig een alge- meene roep tot verbetering van het vak onderwijs en in elk vak wenscht men kwa liteitsonder wijs. Het meest aantrekkelijke in de organisatie van deze tentoonstelling is dan ook voor spr. het bewuste streven in kapperskringen om het vakpeil op te voeren. Nadat het Wilhelmus gespeeld was voer den nog het woord de heer Henskens, voor zitter, en de heer Hollinga, secretaris van het uitvoerend comité, en werden de volks liederen van de deelnemende landen ge speeld en staande aangehoord. De voorzitter van de Federation Interna tionale des Coiffeurs de Dames, de heer Neumester uit Keulen, sprak waardee- rende woorden voor het hier verrichte werk en gaf daaraan uiting door de hee- ren T. Hollinga en K. R. van Staal het gouden kruis van verdienste der interna tionale organisatie op de borst te spelden. Nadat nog een vertegenwoordiger der Duitsche vakgenooten het woord had ge voerd begaf het gezelschap zich naar de tentoonstellingszaal, die te ruim half twee voor het publiek werd opgesteld. Het kapconcours. Tegen twee uur begon op de beide groo te podium het kapconcours. Op het eene podium werkten de internationale groot meesters, die grootendeels hun eigen man nequins hebben meegebracht. Echter ne men ook verscheidene Nederlandsche kap pers aan het concours in de internationale klasse deel. Het tweede podium is geheel voor Nederlandsche coiffeurs bestemd. De be(langstelling, zoowel voor de stand als vooral voor de beide podiums ls zeer groot. Tegen kwart voor vier werd de toeloop zoo groot, dat het bestuur de deuren der tentoonstelling voor het publiek moest sluiten en pas een ruim half uur later nieuwe bezoekers kon toelaten. De uitslagen van het middagconcours luiden: Moderne coiffure ijzergolf (tijd 50 min.): Internationaal concours: le prijs P. Nies- wandt, Berlijn; 2e prijs H. Borremann, Dortmund; 3e prijs M. Leyger, Rotterdam; 4de prijs A. Glorie, Brussel; 5e prijs H. Ma- schelein, Brussel. Nationaal concours: le prijs C. Duller, IJmuiden; 2e prijs I. Koelber, Amsterdam; 3e prijs D. Hollinga, Den Haag; 4e prijs A. Eindhoven, Utrecht, en 5e prijs J. B. Vis ser, Utrecht. FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 7) Kolonel Garratt was van meening, dat U ook nog wel over andere eigenschappen beschikte. Hij is een goed beoordeelaar. Hij vroeg speciaal om u en u hebt twee jaar na den wapenstilstand onder zijn lei ding gewerkt. Dat is al weer lang geleden. Zijn uw talen een beetje roestig ge worden? Lindsay kon niet naar waarheid zeggen, dat dit het geval was. Daarom zei hij niets. Mr. Smith begon eensklaps Duitsch te spreken. De reden, dat ik u gevraagd heb, van avond hier te komen, is van hoogst ernsti- gen aard. Dat kan ik me voorstellen. Lindsay antwoordde in dezelfe taal. Maar ik zou eerst graag uw talenken nis op de proef stellen, ging mr. Smith voort. Daar op tafel ligt de „Times" van vanavond. Wilt u probeeren een vloeiende vertaling te geven van het eer ste hoofdartikel? In het Duitsch? Ja, ja. Dat wil zeggen éérst In het Duitschl. Lindsay, haalde de krant en begon. Mr. Smith tuurde naar het plafond. Toen Lind say ongeveer een derde van een kolom had gelezen, liet hij hem ophouden. Nu in het Fransch, alstublieft. Lindsay herhaalde dezelfde passage. Het ging heel gemakkelijk en vlot. Italiaansch, verzocht de kwijnende stem. toen Lindsay aan dezelfde passage kwam. Ik zou niet voor een Italiaan kunnen doorgaan. Hij bewees dit, door een aarzelende, stroeve overzetting. Spaansch? vroeg mr. Smith. Een mondjevol, meer niet. Nog andere talen? Ik kan Russisch lezen en verstaan, en het voldoende spreken om me er mee te helpen. Maar in Rusland voor een Rus doorgaan, is geen sprake van. Maar wel voor een Duitscher In Duitsehland? Dat heb ik ten minste gedaan. Dus toen uw leven er mee gemoeid was wél. En in Frankrijk? Zoudt u daar den indruk kunnen maken van een, geboren Franschman? Niet van een beschaafd Franschman. Ik kan een -Zuidelijk dialect spreken, dat in het Noorden geen verdenking zou wek ken, en ik vermoed dat ze mij in het Zui den als een Breton zouden accepteeren. Daj is een hobby van me. Een heel bruikbare en doelmatige hobby, meende mr. Smith. Toen verviel hij in zwijgen. Lindsay brak zich het hoofd over'de vraag, waarop dit alles zou uitdraaien. Hij had opwindende tijden beleefd met kolo nel Garratt en de gedachte om uit zijn tegenwoordige omstandigheden op de zij paden van het avontuur te stappen, was ongetwijfeld verleidelijk. Maar onder deze aantrekkelijke oppervlakte, liep een on derstroom van gevaar dat zijn intuitie hem in den trein al gezégd. En vanavond werd het hem steeds duidelijker, dat het iets van wanhopigen, ja gruwelijken ernst moest zijn. Eindelijk verbrak ^e oude heer het zwij gen. Toen ik u vroeg, of u voor uw vader land wilde sterven, maakte ik geen grapje. Wilt u mij niet zonder omwegen zeg gen, wat u van mij verlangt? pareerde Lindsay. Dat is een beetje moeilijk in dit sta dium van ons gesprek. En waarom wendt u zich juist tot mij? vervolgde Lindsay. Als ik ooit ervaring in deze dingen bezeten heb, dan ls die nu tien jaar oud en dus wel eenigszins uit den tijd. Ik ben inmiddels een vreedzaam, rustig uitgever geworden. Wat mankeert er aan de mannén, die tegenwoordig in dit werk betrokken zijn? De meestén van hen zijn te bekend, was het antwoord. Hij keek Lindsay strak aan. Dat is 'n hoogst belangrijke factor. De toon waarop deze woorden gezegd werden, verried een diepere beteekenis. Waar gaat het om? vroeg Lindsay. Direct, weerde mr. Smith af. La ten we een hypothetisch geval nemen. Er zijn verdachte omstandigheden, op zichzelf beschouwd misschien kleinigheden, maar ze hoopen zich op en dat geeft te den ken. In den gewonen dagelijkschen loop van dienst krijgt A. opdracht nasporingen te doen en rapporten uit te brengen. Hij rapporteert, dat hij niets ontdekt heeft. Dan komt er bericht, dat hij op het punt staat iets te vinden. Daarop rapporteert hij heelemaal niet meer. Waarom niet? Dat vraagt de dienst ook. Die krijgt geen antwoord, - van A. Verscheidene maanden naderhand druppelt een ge rucht door, dat de vrouw van A die bekend stond als een trouwe en toe_ge- wyde echtgenoote, plotseling in Peru" is opgedoken en daar opnieuw is getrouwd Haar man moet ontzaggelijk rijk zijn. Zijn haar is zwart, terwijl A's naren donker blond tot lichtbruin waren. Maar voor een schatrijk man is de prijs van een goede haarverf niet onoverkomelijk. Dit wat A. betreft. Mr. Smith lag nu achterover, tegen het versleten leer van zijn stoel, één arm uit- gestrekt en de andere rustend op de leu ning. En dat brengt nns op B. sprak hij verder; een man van heel ander type: niet zoo schrander, maar degelijker. Eerst staat hij voor een blinden muur en toont zich heel ontmoedigd. Later komt hij tot de conclusie, dat de heele zaak het naja gen van een hersenschim is. Hij schrijft, dat en hij zegt het. Dan verdwijnt hij. Mr. Smith wachtte even. Hij verdwynt niet naar Peru, maar in de rivier. Maar, waarom, als hij niets ontdekt had? De Dienst stelde ook in dit geval eveneens de vraag. B. was niet getrouwd maar had een meisje. B. komt bij haar op den avond, dat hij verdwijnt. Ze hadden afgesproken naar de bioscoop te gaan, maar hij komt haar vertellen, dat hij ver hinderd is. Zij- is boos en om haar over haar teleurstelling heen te helpen, zegt hij: Wanneer je wist, waarom ik niet mee- kan, zou je net zoo blij zijn als ik. Als ik dit klaarspeel zullen we direct kunnen trouwen. Het zal een pluim op m'n hoed zyn van je-welste! Dat was wat met B. gebeurde. C. kwam bij den Dienst terug en beweerde, dat hij niets ontdekken kon. Ik geloof niet, dat hij de waarheid sprak. Toen werd de zaak in handen van D. ge steld Hij brak af. Lindsay zei niets. Mr. Smith zei niets. Eindelijk begon hij weer te spreken, heel onverwacht. De vraag is - moet ik u van D.'s lit gevallen vertellen of niet. Dat staat aan u om te beslissen. Niet heelemaal. U vergist zich in dit opzicht. Want het heeft geen zin D's ge schiedenis te vertellen, die doet niets ter zake. tenzij Weer liet mr. Smith zijn woorden af knappen. Tenzij? drong Lindsay. Tenzij u E. bent. VOOR VERVOLG ZIE OMMEZIJDE. PAG. 12.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11