RIJNSTREEK ZATERDAG 16 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG- 7 De Veensche veil ng deze week ROELOFARENDSVEEN 15 Oct. Wanneer wij nog eens terugblikken op de afgeloopen week, dan kunnen wij er niet over roemen, dat de handel in ver schillende artikelen en wel voornamelijk in de kasboonen en sla, zoo levendig was. Vooral met de kassnijboonen, was het treu rig gesteld. De prijzen, welke hiervoor worden besteed, zijn ver beneden normaal. Maandag noteerde we voor dit product een prijsje van 1.301.45 per 10 kg. Woensdag was 1.40 onze hoogste notee ring, doch daalden we af tot 1.10, de ge^ middelde opbrengst was niet hooger dan ƒ1.25. Vrijdag liepen de prijzen nog weer even op en varieerden van 1.401.60, Maar wat is dit nog voor een prijs, voor zulke heerlijke boonen, het moest minstens een gulden hooger zijn. Onbegrijpelijk is het, dat die mooie kasboonen voor zoo'n luttel prijsje weggaan, en er toch niet meer interesse bestaat voor zulk heerlijk eten. Waarlijk een treurig verschijnsel. In den tomatenhandel begon deze week wat meer leven te komen; de export in dit artikel gaat langzamerhand toenemen, waarvan het gevolg is, dat de prijzen ge leidelijk gaan stijgen. Maandag reeds wer den de A en C soorten weer grootendeels voor export gekocht, hoewel het toen op den prijs nog weinig invloed had. In ver gelijking met vorige week Vrijdag, was de prijs van de A-tomaten, wel iets hooger, maar toch nog van weinig beteeken is. Wij noteerden voor de A 0.600.85, de B 0.750.90 en de C 0.500.60 per bak. Bonken gingen weg voor 0.50 en f 0.60, doch voor de C.C. tippelde de wijzer door tot onder den minimumprijs. Woensdag verscheen zoowaar een twee de exporteur op onze veiling, en ofschoon wij dien dag wel een sterkere stijging in de prijzen hadden verwacht, zoo was onze noteering toch wei belangrijk hooger dan Maandag; althans voor de A en B-soorten, want het was wel opmerkelijk, dat voor de C dien dag weinig belangstelling was. De prijzen welke besteed werden, waren sis volgt: A ƒ0.70 tot ƒ1.15, B ƒ0.85 tot 1.15 en C 0.50 tot 0.65, doch ook ble ven van de C nog enkele bakken onver kocht, evenals de CC; de bonken verlieten ons wederom voor 0.50 en 0.55 per bak. Vrijdag echter kwam er meer leven in de brouwerij. Van verschillende zijden werd toen voor export gekocht. Ook de B-toma ten vonden toen gretig aftrek, en werden grootendeels voor Zwitserland gekocht, zoodat deze het ook ver in den prijs won bij de A-soorten. Onze noteering was dien dag als volgt: A ƒ0.85 tot ƒ1.45, B ƒ1.05 tot 2.05, en C 0.50 tot ƒ0 75, Bonken kwamen nog niet hooger in prijs, en va rieerden van 0.50 tot 0.65, van de CC. verkochten we één bakje voor den mini- mupmprijs, doch de overigen draaiden docr. De sla blijft steeds aan groote schom melingen onderhevig. Maandag was de handel nog al vlug, van de 190 kisten ble ven er nog geen 20 onverkocht; er wer den dan ook goede prijzen besteed; de bes te kwaliteit varieerde van 1.80 tot f 2.40 per 100, maar ook de mindere gingen nog vaak boven de gulden, terwijl de kleinere soort van 20 per bak, nog graag afnemers vond voor 60 en 80 ct. V/oensdag en Vrij dag ging het weer vee,] stroever, een goe de kist sla, kwam nog wel aan een rede lijken prijs van 1.40 tot 2.10, maar veie partijen moesten tevreden zijn met 1 en lager en de mindere kwaliteit vond hat.} besiemming in de vernietiging. Ver melden we nog, dat de aanvoer die dagen bedroeg: respectievelijk 1500 en 200 kis ten. Voor andijvie is ook maar weinig be langstelling. Maandag en Woensdag no teer ien we nog 80 en 90 cent per 100, doch Vrijdag ging maar een gedeelte weg voor den minimumprijs; de overigen konden geen 60 ct. halen en waren tot vernetigi- ging gedoemd. Bloemkool verlaat ons gere geld voor 5 tot 7 ct per stuk. Druiven blij ven steeds op hetzelfde peil als voorheen, voor een prijsje van 7 tot 10 ct. per pond, worden zij geregled afgenomen door den kleinhandel. ALPHEN AAN DEN RIJN. Automatiseering van de telefoon. In verband met de automatiseering der tele foon in onze gemeente, worden voorberei dende werkzaamheden verricht door ver schillende toestellen in plaats van de ge wone kabel te voorzien van loodkabel. GEMEENTERAAD. Gemeenterekening. Overgelegd wordt een rapoprt van de commissie uit den raad, bestaande uit de heeren H. Blijleven, J. van der Laan en H. van der Tol, waaruit blijkt, dat zij de ge meenterekening over 1936 hebben onder zocht en accoord bevonden. De rekening wordt voorloopig vastge steld. Gemeente-begrooting. Aan de orde komt nu de begrooting voor 1938. Eenige leden zonden vragen in en maakten opmerkingen, welke de voorz. aan de vergadering voorlegt. In den breede worden deze punten be sproken. Een post van 40.voor de twee afdeelingen van de B.V.L. vindt aanvanke lijk bestrijding, doch wordt na toelichting In 1932 is aan het Grootwaterschap Woer den voor den tijd van 6 jaren een jaarlijk- sche subsidie toegestaan van 75.— voor verbetering van de Hollandsche Kade om deze geschikt te maken voor licht verkeer. Besloten wordt deze subsidie opnieuw voor 6 jaren toe te staan, doch men zal vragen, dat ook schippers uit deze gemeente hier voor te werk gesteld worden. Een sterk streven is merkbaar om de op centen op de personeele belasting met 25 te verlagen, gezien een reserveering van 5500 voor den volgenden dienst. De voorz. toont hiervan uitvoerig en met tal van argumen ten de noodzakelijkheid aan en het belang, zoodat hiervan wordt afgezien. Een geanimeerde bespreking volgde nog naar aanleiding van een vraag, gesteld door het nieuwe lid, den heer Eijs, of B. en W. meenen met een post van 200.— wegens ondersteuning voor behoeftigen in geld, voldoende meenen te hebben, gezien den plaatselijk nog weinig opgaanden tijd en den reeds zoo langen tijd geheerschte be hoefte, waardoor in kleeding e.d. achter stand gekomen is. Weth. Breedijk zegt: des Zondags in de herbergen is daarvan weinig te merken. De heer Eijs geeft dat toe, doch men moet niet generaliseeren. De voorz. acht ook plaatselijk het diepte punt overschreden en ziet min of meer op leving in de riet- en zuivelbedrijven en ook bij de smeden. De heer Verhaar zegt cijfers te kunnen mededeelen van de verteringen van jon gelui in de kroegen, wier ouders regelma tig bij armbesturen e.d .om steun aanklop pen en noemt dit tergend. De heeren Breedijk en Stam zeggen, dat personen uit den gegoeden stand daar niet of weinig gezien worden, terwijl eerste een lans breekt voor het werk der drankbestrij ding, gelijk dit zooveel jaren reeds in Noor den gevoerd wordt en acht dit een daad van veel hooger orde, dan ondersteuning. De jongelui demoraliseeren totaal. Voor velen is de voetbalsport zelfs een overgang naar dergelijken toestand. De heer Stam noemt Nieuwkoop de ker mis voor den omtrek en trekt een parallel met den Belgischen^ grens. De heer Verhaar misgunt niemand een boterham, ook niet den kastelein, doch het gaat hier om het zedelijk belang van de jeugd en zou willen, dat begonnen werd met alle muziek in de café's te weigeren. Alle leden zijn het blijkbaar met deze be spreking eens, waarom de voorz. zegt, dat men dan maar een besluit neme om de café's althans op Zondag te sluiten, waarop geantwoord wordt, dat als het op deze wij ze doorgaat men daartoe noodzakelijk ko men moet. Na dit intermezzo neemt de voorz. we derom de begrooting ter hand en deze wordt nu conform het ontwerp goedge keurd. Op voorstel van den voorz. zullen B. en W. nog beschikken mogen over een bedrag van 100.— ten behoeve van de luchtbe scherming, wat nog een bespreking uitlokt in meer gedempte stemming, doch wat toch noodzakelijk wordt geacht. Uit de rondvraag pikken we, nog op, dat de Landmeter bij het kadaster de nieuwe vaart zal uitmeten, zoodra de vorst zorgt, dat me nover het water loopen kan. Een voorstel van den heer Sloof om den Minister te vragen den kolentoeslag met 25 pet. te verhoogen vindt op zich aller in stemming, doch vanwege de organisaties is men hierin reeds actief. De gladde wegen voor den aanstaan den winter hadden alreeds de zorg van den heer Eijs, welk punt nog een vrij uitvoe rige gedachtenwisseling opleverde. Alvorens te sluiten zegt de voorz., dat B. en W. voor den op 6 dezer gehouden kaasdag een medaille in etui hebben be schikbaar gesteld, welke de commissie voor eersten prijs liet doorgaan. Spr. zegt zich bovenmate er in te verheugen, dat een lid van den raad, den heer H. Blijleven, winnaar is geworden van dezen prijs. De voorz. feliciteert den heer Blijleven met dit schitterend succes 'en reikt hem de me daille over. De heer Blijleven uit zijn dank voor het medeleven van het gemeentebestuur en voor de felicitatie van den voorzitter. BODEGRAVEN. Geboren: Gerrit Jan z. van A. Jon- geneel en H. J. de Koogel. Ondertrouwd: Jan Cornelis Kloos 31 j. en Hendrika Lina Muller 32 j. Overleden: Gijsbertus Breedijk 70 j. Gijsbertie van der Neut 82 j. Gevestigd: J. A. Huisman van Woubrugge C. den Butter van Stol wijk J. C. van Boven en gezin van Amersfoort. Vertrokken: R. v. Muiswinkel naar Boskoop C. C. Klerkx naar Bunscho ten J. G. Kemp naar Hoenkoop A. Pellagrom naar Linschoten. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 18 October, des namiddags om half 8 uur, ten Stad- huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vast stelling uitbreidingsplan. 3. Ambtenaren reglement. 4. Reorganisatie Politie. ZOETERWOUDE. R.-K. Staatspartij. Het staat blijkbaar reeds vast, dat de vergadering van de R.K. Staatspartij maar een kleine vergadering is, want op het aankondigingsbord van het patronaatsgebouw stond: Ledenvergadering St. Jansfanfare: bovenzaal, Ledenvergade ring, kiesvereeniging: in de bestuurska- BosStoopsche bloemen f BOSK(\OP, 15 Oct. 1937. In de afgeloopen week is de aanvoer van rozen én tros-Chrysanthen beduidend toe genomen. De verkoop ging niet slecht maar de prijs was niet hoog en voor sommige soorten nogal schommelend. Zoo bracht Wendland de eene dag 50 ct. per bos op en dezelfde kwaliteit op den volgenden dag 75 ct. De aanvoer van Pechtold, Hadley, Pernet, Kordes, Bouché, Kilham, Queen Mary en Briarclif was gering en geen mooie kwa liteit. Daarentegen zagen wij van Rosalandia mooie partijen, welke tot 37 ct. per bos op bracht, ook Florex en Phoebe was in mooie kwaliteit aanwezig en werden goed betaald. Mad. Butterfly werd ook in mooie kwali teit aangevoerd en tot 36 ct. per bos afge drukt,en Vierlanden in goede kwaliteit tot 37 ct. per bos. Van Polyantha soorten zagen wij zeer mooie Doris Rijkers (Rosa-Mundi) welke tot 82 ct. werden verkocht, terwijl Ingar Ohlson (grootbloemige trosroos) ook in grootere partijtjes aanwezig was, alsmede Pink Perfection welke tot, 45 ct. per bos werden afgedrukt. Het sortiment grootbloemige Chrysanthen wordt steeds uitgebreider, de beste werden tot 11 ct. per stuk verkocht. De Ryonanhen wit, geel, rose en brons waren ook goed vertegenwoordigd en deden tot 9 ct. per stuk. Tros-Chrysanthen werden ook in groo tere partijen en uitgebreider sortiment aan gevoerd, zoo viel bijzonder op Golden Diana en Godfried Gem. Sneeuwbessen (Symphoricarpus rasemo- sum) werden ook in mooie kwaliteit aan gevoerd, evenals Gynerium argenteum plui men. Pernettia takken met bes was ook in mooie kwaliteit aanwezig en graag ver kocht, ook waren er een paar partijtjes eikenblad. Physalis werd minder aangevoerd, terwijl de Clematis Durandi ongeveer afgedaan heeft. Clematis Prins Hendrik en Mw. Ie Coul- tre werden ook in kleine partijen aange voerd; zij konden niet hooger komen dan resp. 19 en 17 ct. per stuk. De andere Clematis soorten werden in kleine partijtjes aangevoerd en werden naar gelang de kwaliteit betaald. Hier volgen de prijzen op 1113 en 15 October. Rozen 11 13 15 Pechtold 28 24 32 Wendland 75 51 56 Hadley 35 41 46 Claudius Pernet 30 40 23 Briarclif 30 34 30 Butterfly 27 30 36 Steward 35 40 40 Wil'h. Kordes 17 Mme Jules Bouché 21 21 Rosalandia GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Flo 32 Phoebe 32 41 53 Byori 21 25 Chas B. Kilham 25 19 23 Edith Helen 40 36 51 Aug. Noack 19 21 27 Else Poulsen 26 25 25 Gloria Mundi - 30 17 36 Ellen Poulsen 18 15 15 Paul Grampel 14 - 36 44 Rosa Mundi 75 78 82 Mevr. v. Straaten van Nes 15 17 Ingar Ohlson 38 41 44 Queen Mary 23 21 24 Vierlanden 30 37 37 Pink Perfection 45 Chrysanten, grootbloemig 110 90 100 Idem tros 18 18 15 Sneeuwbessen 16 21 21 Pernettia 75 48 66 Gynerum 46 35 Eikenblad 6 Physalis Franchettii 16 25 15 Gerbera 23 Clematis Durandii 13 15 Clematis Prins Hendrik 170 190 130 Clematis le Coultre 170 160 Clematis Lazuistum 50 mer. Er waren dan ook buiten het be stuur 6 leden opgekomen. De voorzitter, de heer J. Schouten, ver welkomde in het bijzonder de weleerw. heer Duyvesteijn. Spreker verheugt zich in deze belangstelling en hoopt dat zij als een voorbeeld moge zijn voor de leden tot actieve deelname aan de politieke actie. Wederom houdt de voorzitter een be schouwing over het gevaar dat gelegen is in zoo weinig meeleven. De houding van de kiezers is niet goed, kan zelfs fataal worden. Sprekende over de noodzakelijke pa raatheid wijst spr. er op, hoe de Staatspar tij zich thans bijzonder wijdt, aan een nieuwe instituut van propaganda, dat zich langs de vertakkingen van de centrale krin gen naar de plaatselijke afdeelingen zal bewegen, om de jonge kiezers op te ne men. Aansluiting alleen zal niet voldoende zijn, zij moeten ook actief deelnemen: dus de vergaderingen bezoeken. Na lezing van de notulen, deelt de voorz. mede, dat van de gehouden kader dag ad 10 cent brochures kunnen besteld worden. Van de Kamer Centrale is een brief ingekomen, waarbij de candidaatstelling voor het bestuur nog wordt aangehouden, omdat sommige afdeelingen deze zonder een ledenvergadering te beleggen door het bestuur hadden ingediend. De afdeeling heeft echter deze reglementaire zonde niet begaan en kan dus bevestigen, dat de can didaatstelling conform is. Na eenig overleg wordt de candidaten- lijst voor den Partijraad als volgt samen gesteld: C. W. de Jong, landbouwer, A. C. Deerenberg, middenstander, L. C. v. d. Bosch, tuinbouwer, H. Lom bert en W. J. Middelwaard werknemers, H. E. M. Scha- De Raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voor zitter nog mededeelt, dat in verband met de wijziging van de gemeentewet, de zeker heidstelling van den gemeente-ontvanger en den administrateur van het Waterl.be- drijf waarschijnlijk met 1 Jan. a.s. zal ver vallen. Het ligt in de bedoeling dan een verzekering aan te gaan bij de Vereeni- ging van Nederl. Gemeenten. Het onderzoek naar de Water tarieven verkeert reeds in een vergevorderd sta dium, zoodat echter spoedig nadere mede- deelingen van B. en W. zijn te verwachten. Vervolgens vindt vaststelling plaats van de begrooting van het waterleidingbedrijf dienst 1938, gelijk deze was aangeboden. Hierna komt aan de orde de vaststelling van de gemeente-begrooting dienst 1938. De heer de Jong dankt als voorzitter van de commissie belast met het onderzoek der begrooting B. en W. voor de serieuze sa menstelling en het sluitend maken der be grooting. De-commissie zou wel gaarne worden in gelicht omtrent het verschil in heffing van slachtloon voor een rund en een varken, waarvoor resp. 2.— en 2.50 verschul digd is. De heer Lieverse acht het noodig, dat de tarieven zoo laag mogelijk gesteld worden, opdat meerder gebruik van het slachthuis gemaakt wordt. De voorzitter antwoordt, dat er bespre kingen plaats hebben over concentratie van slachtplaatsen en zegt toe deze zaak ook ter sprake te zullen brengen op een dezer da gen te houden vergadering. Voorts vraagt de heer de Jong namens de commissie inlichtingen over het uitge trokken bedrag voor verbetering van de kapconstructie van de brugwachterswoning. Zij vindt dat er destijds bij den bouw fou ten gemaakt zijn. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds onderzocht is, waar voor B. en W. een schriftelijk rapport heb ben ontvangen. De oorzaak schijnt volgens dat rapport te zijn gelegen in het krimpen van de kalkzandsteen der binnenmuren en spouwmuren. Verschillende heeren blijven echter van meening, dat hier wel degelijk sprake is van en constructie-fout. Tenslotte vraagt de heer de Jong of het uitgetrokken bedrag ad 2000.voor we- genonderhoud wel voldoende is in verband met dringende herstellingen van de straat. De voorzitter antwoordt, dat de herstel lingen zooveel mogelijk door den gemeen tewerkman worden uitgevoerd, doch voor het herstellen van grootere gedeelten is geen bedrag uitgetrokken. Verschillende heeren achten wel eenige verbetering noodzakelijk. De voorzitter zegt toe een kostenbereke ning te zullen laten maken en in de vol gende vergadering met een voorstel te ko men. De voorzitter dankt de commissie nog voor haar arbeid, waarna de begrooting zonder hoofdelijke stemming wordt vast gesteld als volgt: Gewone dienst: Totaal batige sloten 36114.06 Totaal nadeelige sloten 36114.06 Per resto Kapitaaldienst: Totaal batige sloten Totaal nadeelige sloten 604.30 6638.02 Per resto nadeelig slot 6033.72 Het aantal te heffen opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting over 1938 wordt vastgesteld op 150. Na toelichting door den voorzitter wordt vervolgens vastgesteld een besluit model D tot wijziging der begrooting dienst 1937. waarbij de voorzitter mededeelt, dat tot Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst is aangewezen de heer W. A. van den Dool, hoofd der O. L. school, alhier. Wijziging Ambtenarenreglement. De voorzitter zegt, dat in verband met de vast stelling eener Capitulantenverordening ook het Ambtenarenreglement wijziging be hoeft. De betreffenden organisaties kunnen zich met de voorgestelde wijziging vereeni gen. Z. h. st. wordt overeenkomstig het ontwerp besloten. Na toelichting door den voorzitter wordt besloten de 4 7/8 pet. geldleening per resto groot ƒ11.161.70, aangegaan bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten, per 31 De cember a.s. af te lossen en bij dezelfde in stelling een nieuwe leening tot dat bedrag aan te gaan tegen een rente van Zy, pet. gedurende de eerste 5 jaren en daarna 4% pet. Alsnu komt ter tafel een voorstel om de gemeentenaam „Koudekerk" te wijzigen in „Koudekerk aan den Rijn". De voorzitter zegt, dat in 1926 reeds aan Ged. Staten is verzocht om de gemeente naam te wijzigen en dat Ged. Staten hier over gunstig hebben geadviseerd bij den Minister, doch waarvan sedert dien niets meer is gehoord. Intusschen wordt de verwarring steeds grooter met de plaats Koudekerke (Zee land), Ouderkerk a. d. IJssel enz. De ge meentenamen zijn niet wettelijk geregeld, doch worden wel in verschillende besluiten vermeld. B. en W. stellen nu voor met in gang van 1 Januari a.s. de gemeentenaam te doen wijzigen in „Koudekerk aan den Rijn". De heer Oppelaar juicht ten zeerste dit voorstel toe en zou dit een groote verbete ring achten, ook voor de zakenlieden. Spre ker dankt den voorzitter voor het geno men initiatief. Z. h. st. wordt overeenkom stig het voorstel besloten. Ten slotte wordt het bedrag per leer ling voor het openbaar lager onderwijs over 1938 vastgesteld op 11.8452. Rondvraag. De heer Lieverse vraagt naar de uitvoering van de circulaire van den Mi nister van Sociale Zaken, inzake de spaar regeling. De voorzitter antwoordt, dat hier voor de gelegenheid zal worden openge steld, doch B. en W. zinnen nog op een mid del om de steun trekkend en in dezen te hel pen. Hierna sluiting. minée en H. C. A. M. Schölvinck, vrije ze tels. v Bij de behandeling van de agenda voor de R.-K. Kamercentrale op 6 Nov. a.s. te houden te Gouda, verzocht de heer C. P. J. Paardekooper er in die vergadering te wij zen op de groote ontstemming die gewekt is door de indiening van het dienstplicht ontwerp. Spr. wijst er op, dat in geen enkel op zicht rekening gehouden is met de groote druk die daarbij op de groote gezinnen ge legd wordt. De voorzitter acht de Regeering tot de groote verzwaring van de last op het volk door de defensie-plicht, door de Europee- sche constellatie wel gerechtvaardigd. De heer A. L. Paardekooper wijst er op, dat de regeering ook niet geaarzeld heeft om de groote gezinnen door indirecte be lastingen zoo zwaar te belasten; deze re geering vraagt nog grooter offers van de groote gezinnen door een algemeene dienst plicht. De heer C. P. J. Paardekooper wijst op de groote onstemming waar in geen enkel opzicht bij het ontwerp het groote gezin ontzien is. Men zou verwacht hebben, dat de reserves tusschen de ingeschrevenen en het contingent zou aangevoerd zijn tot verlichting van het groote gezin. De voorzitter wijst er op, dat het ont werp spreekt van een strengere keuring, maar het is bekend, dat de groote gezinnen de sterkste kinderen leveren. Er wordt gewezen op de statistiek, waar uit blijkt, dat de helft van de kinderen be neden 14 jaar katholiek zijn; dus de Ka tholieken leveren straks het leger-contin- gent Er wordt nog heen en weer gesproken over de verantwoordelijkheid van de re geering, waartegenover opgemerkt wordt, dat de regeering ook een verantwoording heeft tegenover het groote gezin waarvan nu ondragelijk veel gevraagd wordt door dit ontwerp. De Kamercentrale wordt beleefd ver- z'ocht in behandeling te nemen een motie van de afdeeling Zoeterwoude: over de ontstemming die gewekt wordt door de druk op de groote gezinnen, gelegd door het aanhangige dienstplicht-ontwerp; te meer waar in het verleden die druk reeds zoo sterk gevoeld werd door de indirecte belastingen, een druk die verlicht zou kun nen worden door een matige broederdienst- ontheffing, liever dan een strengere keu ring die alleen weer drukt op de groote ge zinnen. De heer A. C. Paardekooper stelt voor aan de Kamercentrale te verzoeken ook op andere dagen als on Zaterdag te vergade ren, waardoor ook bepaalde standen gele- geheid krijgen deze vergaderingen te be zoeken. De voorzitter geeft toe, dat het aanzien van de Kamercentrale-vergadering veranderd is, sinds de vergaderingen altijd op Zaterdagmiddag worden gehouden. De afgev. wordt opgedragen de wensch over te brengen. In het slotwoord wijst de voorzitter er op, dat een kleine afdeeling toch wel be langrijke zaken kan behartigen en ver klaart zich bereid in een volgende verga dering een of ander onderwerp in te lei den. Het bestuur zal zeker ook aan een lid gaarne gelegenheid geven een bespre king te houden, waartoe ook materiaal be schikbaar kan gesteld worden. St. Jansfanfare. Gisteravond hield bo vengenoemde muziekvereeniging haar ze vende jaarvergadering onder praesidium van den weleerw. heer Duivenstein, die de vergadering opende met den chr. groet. Spr. heette alle aanwezigen welkom en dankte hen voor hun trouwe opkomst. Spreker wees er op, dat muziek niet al leen is een kunnen maar dat er tevens moet zijn eenheid onder alle uitvoeren den en dat kan alleen bereikt warden door samenwerking. Spreker zeide aan deze mu ziekvereeniging zijn medewerking toe.. Hierna las de secretaris, de heer W. van Leeuwen, de notulen voor die zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld, waarna de penningmeester, de heer C. de Leeuw, de stand van de kas en boeken uit een zette, waaruit we opmerkten dat er dit jaar een tekort was te boeken, wat de praeses droevig vond. De praeses vroeg al ler medewerking dit te kort zoo gauw mo gelijk aan te vullen., wat misschien verkre gen kan worden daar wij 14 November a.s. weer een schitterend jaarfeest op het pro gramma hebben staan-voor de donateurs. De laatste week in October zullen eenige van onze trouwe leden weer bereid zijn om met de programma's de donateurs af te gaan, hopende op een schitterend succes, opdat de vereeniging in groei en bioei voor uit kan gaan. Hierna sluiting. Zij, die nog lid of donateurs wenschen te worden kunnen zich ten allen tijde op geven bij den secretaris der vereeniging, N. v. Leeuwen, Noordbuurt of wel eiken Dinsdagavond op de repetitie in het pa tronaat. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7