M GE VING FAILLISSEMENTEN SATERDAG 16 OCTOBER 1937 UE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ALKEMADE. Extra-hulp-verleening werkloozen. In den loop der volgende week zal langs de huizen de aoor den Minister van Socialp Zaken verzochte algemeene geldinzameling worden gehouden. De aanhoudende crisis in de bearyven heeft ook haar stempel ge drukt op de arbeiaersgezinnen, want de meeste gezinshooiden zyn reeds jaren tol werkloosheid gedoemd. De van overneids- wege ontvangen steunbedragen zijn net voldoende voor de noodzakelykste levens behoeften. In vele arbeidersgezinnen is een groot gebrek ontstaan aan kleeding, scnoei- sel en dekking. De Regeering heeft door het in het leven roepen van een spaarre geling getoond de nooden der gezinnen te kennen en te begrijpen. Van den kant der bevolking verdient de oproep der Regee ring met sympatnie te worden ontvangen zoodat het Crisis-Comité B, aan wien de uitvoering der collecte is opgedragen, een ernstig beroep doet op een ieder om naai vermogen bij te dragen. De werkiooze ar beiders zullen u hiervoor zeer dankbaar zijn. Werkverschaffing tuinders. Door den Minister van Sociale Zaken is thans goedgekeurd het spitwerk door tuin ders bij wijze van werkverscnainng. Maandag a.s. zal hiermede een aanvang worden gemaakt. Dan zullen ongeveer 70 tuinders worden geplaatst, terwijl dit aan tal geleidelijk nog zal worien uitgebreid De eerste groep van 70 kwam hedenmor gen nabij den watertoren bijeen om daai met de voorwaarden en de werkwijze in kennis te worden gesteld. Iedere tuinder moet werken op het bedrijf van een ander. Hoewel aan de practische uitvoering wel eemge moeilijkheden voor de betrokken tuinders verbonden zijn, beteekent het toch voor menigeen een zeer welkome vergroo ting van het wekelijksch inkomen. Hoe lang de werkverschaffing voor ie tuinders voortgang zal hebben staat nog niet ge heel vast. Langer dan acht weken zal zij evenwel niet duren. Steunverleening kleine boeren. Alhier is een commissie samengesteld voor steunverleening aan kleine boeren. Degenen, die meenen voor dezen steun in aanmerking te komen, kunnen hiervan ter gemeente-secretarie aangifte doen en wel vóór 1 November e.k. De commissie bestaat uit de heeren mr. J. W. Peek, burgemeester, H. P. van der Poel en A. J. van Zoen. Ondertrouwd: C. Hoogerwerf jm. 28 j. en J. M. de Jong jd. 28 j. H. A. Bakker jm. 27 j. en A. A. M. Wesselman jd. 23j. HAARLEMMERMEER EEN BELANGRIJKE VONDST In verband met inbraak in Badhoevedorp Toen een arbeider in Haarlemmermeer op den IJv/eg nabij den Lisserdijk grond werk verrichtte, vond hij in de nabijheid van een boom bij het graafwerk in den grond een z.g. jampotje, waarin zich ver schillende gouden en zilveren voorwerpen bevonden. De man gaf van deze vondst spoedig aangifte bij de politie, die een na der onderzoek instelde. Hieruit bleek, dat de gouden en zilveren voorwerpen toebe- hooren aan den winkelier G. Brandse, wo nende aan den Sloterweg in Badhoevedorp, bij wie zij enkele dagen geleden bij een in zijn woning gepleegde inbraak werden ontvreemd. In het gevonden potje werden nog eenige andere voorwerpen aangetrof fen, welke vermoedelijk eveneens van dief stal afkomstig zijn. z De gestolen voorwerpen, die door de po litie in beslag werden genomen, heeft de dief blijkbaar in den grond begraven om ze voorloopig een veilige plaats te bezor gen. DE KWAKEL. Hooiberg en schuur afgebrand. Gistermiddag omstreeks 3 uur ontstond er brand in de hooiberg van de boerderij van den veehouder O. De brand nam der mate toe, dat de heele hooiberg in vlam men opging en tevens een gedeelte van de schuur. Dank zij de gunstige wind en het flinke optreden van de brandweer van Uit hoorn bleef de woning gespaard. De inboe del en het hooi is niet verzekerd. De boer derij is het eigendom van de Parochie de Kwakel en is verzekerd. De oorzaak is nog onbekend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwcursus. Het stond er voor, of de Tuinbouw-wintercursus wegens on voldoende deelname niet zou kunnen door gaan. Dit is geen werkelijkheid geworden. Gisterenavond kon de opening plaats heb ben. Hierbij was tegenwoordig een der lee raren voor den cursus, den heer Donk en bestuursleden van Bloembollencultuur af- deeling Katwijk a. d. Rijn. waar de cursus van uit gaat. Met eenige toepasselijke woorden werd de cursus geopend. Deze za! plaats hebben evenals vorige malen in de R.K. school aan den Zeeweg alhier. Nogmaals Aagje. We hebben dezer da gen het zilveren jubilé van Aagje aange kondigd en dit feest was intusschen daar en is dan ook lang niet onopgemerkt voor bij gegaan. Integendeel. En 't mooiste was dat Aagje, waar men trouwens wel op had kunnen rekenen (want Aagje houdt niet van uiterlijk vertoon), er ia 't geheel niet op bedacht was. 't Was daarom zooveel te mooier. We mogen maar erg spaarzaam zijn met het vermelden van bijzonderheden, maar dit mag toch wel vermeld, dat bui tengewoon v°el parochianen van hun be langstelling deden blijken. Van het voltal lig kerkbestuur had Aagje al tydig de com plimenten in ontvangst te nemen en bij die felicitaties was tevens als tastbaar bewijs van erkentelijkheid een prachtige bloe menmand. Naast de vele persoonlijke feli citaties waren bovendien nog vele papieren bewijzen van belangstelling. Het was voor Aagje een mooie dag. LISSE. Aanrijding. Gistermiddag reed Kape laan van Ingen van de St. Agatha-parochie op zijn motor op den rijksweg binnen deze gemeente tegen een driewielige bakfiets aan van den heer de B. uit Katwijk. Door deze aanrijding bekwamen zoowel de Kapelaan als de bestuurder van de bakfiets wonden aan het hoofd. Dokter Haase, die spoedig aanwezig was, verleende de eerste hulp. De geneeskundige dienst liet beide ver- keers-slachtoffers per auto naar huis ver voeren. De materieele schade aan de mo tor en en aan de bakfiets is groot. De toestand van Kap. v. I. en van den den heer de B. geeft in geen enkel opzicht reden tot eenige bezorgdheid. NOOTDORP. Mond- en klauwzeer. In de 58 geval len, dat door veehouders alhier aangifte is gedaan van het heerschen van mond- en klauwzeer onder hun vee is reeds door en kelen ter secretarie medegedeeld, dat de ziekte geweken is. Nadrukkelijk zij er op gewezen, dat van genezing ter secretarie melding moet worden gemaakt en dat de bijzondere maatregelen onverzwakt ge- handhaaft moeten blijven tot men offi cieel bericht ontvangen heeft, dat inder daad genezing geconstateerd is. NOORD WIJKERHOUT. Hanze. In café „Het Wapen van Noord- wijkerhout" vergaderde de Hanze. Na de notulen werd gesproken over de mogelijk heid of de middenstand hier ter plaatse voor levering van alle goederen welke ge geven wordt als steun in natura, in aan merking kan komen. Tot afgevaardigde naar den Centralen raad werd gekozen de heer P. P. van Denzen. Besloten werd dit jaar geen z.g. winter- programma vast te stellen, doch werd ver trouwd op het bestuur om de nuishoudelijke vergaderingen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Gaarne zag men dat de geeste lijk adviseur een lezing zou houden over een of ander godsdienstig onderwerp. Hierna werden 2 nieuwe leden aangeno men. Een commissie werd benoemd die een St. Nicolaas-reclame-actie voor de winke liers moet uitwerken. Bij de sluiting herinnerde de voorzitter er de leden aan. dat de K.J M.V. voor de zonen van"' middenstanders de vereeniging is waar zij in thuis hooren. ZILK. Een goede verbetering. Het aantal straatlantaarns aan den Zilkerduinweg wordt, ten gerieve van de bewoners nabij het Tiltenberg, met eenige palen uitge breid. Vooral door de bewoners ter plaatse wordt deze maatregel van harte toegejuicht. Mond- en klauwzeer. Ook hier ter plaatse begint het mond- en klauwzeer on der het vee grooter omvang aan te nemen. Was een week geleden nog geen enkel ge val bekend, thans lijdt zoo goed als de geheele veestapel aan deze ziekte. NIEÜWVEEN. Vaccinatie. Donderdag 21 October a.s. van 89 uur v.m is de gelegenheid open gesteld tot kostelooze inenting en herin enting te nhuize van dr. B. Nout Bazar „Nic. Boys". Heeft u aan de kreet van Nic. Boys al gehoor gegeven? Behoort u ook reeds tot de velen, die zich voor de bazar Nic. Boys verdienstelijk ma ken, met haken, breien enz., van nuttige, huishoudelijke artikelen? Heeft u uw bijdrage aan de R.-K. Sport- vereeniging reeds doen toekomen? Wilt u op de een of andere wijze daad werkelijk aan de instandhouding der R.-K. Sportvereeniging medewerken? Het be stuur verschaft u gaarne alle inlichtingen. Spreekt met Baconibo (Bazar Comité Nic Boys) en 't komt in orde! OEGSTGEEST. Propagmnda-avond. Er zal Zondag avond 24 October a.s. een propaganda avond in St. Willibrord gehouden wor den voor de jonge mannen Congregatie en de Josef Gezellen. Hierbij zijn voor eerst hartelijk welkom de leden en ver der natuurlijk alle andere jongemannen tusschen 17 en 25 jaar, bovendien hun ouders, en tenslotte vanzelfsprekend alle verdere parochianen, die belang stellen in 't jeugdwerk. Tot onzen spijt moet ech ter eventueele nieuwsgierigheid aangaan de verdere dingen bedwongen worden tot Dinsdagavond. Dan zult u op deze plaats meer vinden. TER AAR. Gouden huwelijksfeest. Vandaag herdenkt het echtpaar D. van Eyk-Slingerland den dag, dat zij voor vijf tig jaar is het huwelijk zijn getreden. Beiden verkeeren nog in een uitstekende gezond heid. Bij de zeer vele felicitaties die het gouden echtpaar ongetwijfeld heeft ontvan gen, voegen wij ook gaarne de onze. VOORSCHOTEN. Aanrijding. De heer J. W. Schoote- mijer alhier werd gistermorgen aangereden door een auto, bestuurd door J. C. V. uit T De chauffeur reed door, doch de AUTO DOODDE WIELRIJDER TE WASSENAAR Auto vloog In brand Gistermiddag te ongeveer 4 uur stak de 58-jarige wielrijder B., wonende aan de Crocusstraat den Rijksstraatweg nabij Deijleroord over. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Lei den een luxe auto, bestuurd door den heer G. uit den Haag. Deze auto greep den wielrijder, die op slag gedood werd. De auto reed daarna tegen een boom, vloog in brand en brandde geheel uit, zoodat de uitgerukte brandweer slechts de nablussching had te verrichten. De heer G. bekwam Lichte verwondingen aan hoofd en handen. Hij is, nadat dr. X. ter plaatse de eerste hulp had ver leend, in diens auto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Het stoffelijk overschot van den heer B. is naar de lijkkamer van net Politiebu reau overgebracht. De auto is naar het Politiebureau opgesleept. Op onverklaarbare wyze reed even na dit ongeluk op den brandenden auto een motor met duorijder in. De bestuurder van dezen motor werd eveneens gewond en evenals de be stuurder van den auto heeft men hem naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Beide patiënten zijn naar verbonden en konden nog dsnzelfden dag naar hun woonplaats worden ver voerd, Nauwelijks was dit tweede ongeluk gebeurd of uit de tegenovergestelde richting naderde weer een auto. Deze moest de ravagp op den weg ontwijken, en of nu de bestuurder te weinig aan dacht bij zijn stuur had of de macht er over verloor, in ieder geval ook hij reed tegen een boom. Dit ongeluk had echter geen andere gevolgen, dan dat de wagen werd beschadigd. aangeredene had het, autonummer onthou den en, vóór dat de chauffeur Voorburg had bereikt, werd hem het ongeval medege deeld. De schade werd geregeld. Geboren: Friedrich, z. van G. J. Zwaan en E. Wendel Willem Lourens, z. van W. L. v. d. Laen en A. Udo Simon Johan nes, z. van J. Beurze en K. J. v. Brecht. Ondertrouwd: H. J. C. A. Rama kers 28 j., te Leiden en E. J. v. d. Burg 27 j., alhier. Gehuwd: J. W. L. Blans 26 j. en J. Vermeulen 21 j alhier. Overleden: Cornelia Stolk, echtgen. van M. v. d. Broek, alhier, 24 j. Hen drik Esveld, alhier, 77 j. VOORHOUT. Geboren: Wilhelmina Agatha Maria, dochter van P. J. van der Hulst en W. A. M. Damen Hendrica, dochter van C. Uithoven en N. Koppen. Ondertrouwd: Wilhelmus Johannes van der Zijden, oud 29 jaar en Johanna Franken, oud 29 jaar Willrm Johannes de Haas, oud 24 jaar en Catharina Alida Brama, oud 21 jaar. WASSENAAR. Buurtvereeniging Deijleroord en Omge ving. In Den Deijl hield bovengenoemde Buurtvereeniging de jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Fortuyn, die de aanwezigen hartelijk welkom heette. Bij zijn openingswoord bracht spreker o.m. naar voren dat het hem veel leed deed geen uerblijdende mededeeling te kunnen doen omtrent de verbinding Deijleroord De Lus. Reeds vorig jaar was er sprake van de verbinding en aanleg van dien weg doch er schijnen nog beletselen te zijn die de tot standkoming tegenhouden Spreker hoopte dat die beletselen spoedig uit den weg zul len worden geruimd en dat kort daarop de opening van dien weg zal kunnen worden gevierd. Hierop werden door clen secretaris, den heer Geurts, de notulen voorgelezen die on veranderd werden vastgesteld, waarop deze een zeer uitgebreid jaarverslag uitbracht waaruit we o.m. ontleenen, dat het leden tal in het afgeloopen jaai is toegenomen en thans bedraagt 164. Ook de verhouding tot andere vereenigingen en met het gemeente bestuur warer. van aangename wijze. Uit het jaarverslag van den Penning meester bleek dat de inkomsten hadden be dragen 263.87 en de uitgaven f 159.25 1/2 alzoo een batig slot van 104.611'2. Bij acclamatie werd tot bestuurslid in de vacature wegens bedanken van den heer •Jsselstijn, gekozen de heer A. Westehdorp. Bij de rondvraag kwamen klachten naar voren over de vervuiling van den Rijks straatweg en gedeelten van de van Zuylen van NijeveltstraatNarcislaan. Ook klaagde men over het ontbreken van verlichting in het begin van de van Zuylen van Nijevelt straat. Ten aanzien van de klachten zal het bestuur bij de betreffende instanties trach ten verbetering aangebracht te krijgen. Nadat nog diverse zaken weden behan- ield volgde sluiting. Aanrijding. Gisteravond reed op den Schouwweg de wielrijder U., een werktuig kundige uit Indië, die zijn verlof te Was senaar doorbrengt. Plotseling keerde hij zich om op zijn weg terug te keeren. De achter hem rijdende motorrijder K. uit Wassenaar was hierop niet verdacht en kon den fietser niet ontwijken. De wielrijder liep een breuk aan de knie op en is per Weekoverzicht Ter Aarsche veiling DE TUINDERIJ MET HAAR HANDEL. Wanneer wij dan een algemeen overzicht geyen van de snijboonen teelt, wat het hoofdartikel is, moet he laas geconstateerd worden dat enkele kweekers danig hebben te kampen met de fatale ziekten „grauw en stof" en wel in zulke mate, dat het aantal ge plukte KG. slechts was 100 a 300 Niet alleen hebben de getroffenen zoo doende een miniem bedrag geveild, doch ook blijven zij aanstonds versto ken van den steun, welke op het pro duct gegaven zal worden. Als zij zulke gevallen eens ernstig onder de ..loupe te nemen, moeten de betrokken instanties toch wel tot de erkenning komen, dat hier tseun noodzakelijk is z.g. op een speciale wijze. In de afgeloopen campagne zijn aange voerd 2212273 K.G. snijboonen met een totale opbrengst van 157379.02. Vo rig jaar 1615915 K.G. tegen 134448,28. Hieruit komt dit jaar een vermeerdering van 596358 K.G. en ƒ22930.74. Al is de opbrengst iets hooger, ligt de doorsnee- prijs dertien cent per zak lager dan in 1936, toen bleek den gemiddelden prijs te zijn 83 cent, thans 70 ct. Het verloop over de stokprinses- seboonen geeft onc de volgende cijfers: Dit jaar 46138 K G. me* een besomming van ƒ4401.10. Vorig jaar 39432 K.G. met 4506.26. Een vermeerdering van 6706 K.G. doch* het geveilde bedrag bleef ruim honderd gulden beneden 1936. Hiervan is de doorsneeprijs bijna twintig cent lager dan de vorige campagne, de gemiddelde prijzen zijn immers in 1937: 95 cent, 1936: 1.14. Mede in verband door den misoogst van de peulen en doperwten als gevolg hoogere middenprijzen en een bagatel steun, zien de kweekers met een begeerig oog uit naar de derde steunuitkeering, waartoe de doorsneeprijzen van snijboo nen, prinsesseboonen en augurken sterk aanleiding geven. Overstappende naar ons wekelijksch overzicht kan nog van geen opleving ge sproken worden in den handel. Integen deel! De kassnijboonen begonnen Maandag zoo akelig en akelig lui, maar ƒ1151.50 en dat met een sterk vermin derde aanvoer. De volgende veilingsdag kon geen ver- beterig bespeurd worden, alleen vandaag toonde de handel zich wat williger en va rieerden de prijzen van 1.35 tot 1.70. Het stek ondervindt niet zoo sterk de da ling als van voornoemd product. Het door snee bracht 0.500.75 op, mooie kwali teit J 0.80—1.10. Met de witte pronkboonen is de export niet op komen duiken en bleven wy alzoo in hetzelfde schuitje varen van voorgaande dagen. De mooiste van de mooiste pikc de handel er uit tegen den minimumprijs, zegge twintig cent, soms 26 cent, en de rest, wat neerkomt op ruim tweehonderd zak dagelijks vinds geen af nemers. En dan moet men hooren van men- schen, die de boonen eens voor het eerst gegeten heben, hoe heerlijk zij hebben ge smaakt! Werkelijk de huisvrouw kent dit product nog niet. Probeer het. De stokprinsseboonen kunnen het oog van den handelaar houden. De enkele zak jes welke den tuinder aanvoert, gaan meestal voor even boven de gulden van de hand. Ook de laatste peulen worden be paald gretig verorberd, men krijgt im mers voor 10 K.G. de somma van 1.80. Waarschijnlijk zullen zij zich niet meer vertoonen voor 1938. In den tomatenhandel is verbe tering gekomen, zy het schoorvoetend. Maandag en Woensdag was de noteering ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Den Haag gebracht. Aanbesteding Wijkgebouw. Door het bestuur van Het Groene Kruis afd. Wasse naar werd heden aanbesteed het bouwen van een Wijkgebouw aan de Gravestraat. Ingekomen waren 42 biljetten. De hoogste inschrijving was 49.780. Het laagst werd ingeschreven door H. Bakker uit Giessen- darn voor 36.840.—. De gunning werd aangehouden. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen- le vergadert 18 Ostober des namiddags 7.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2 Mededeelingen. 3. Voorloopige i/aststelling gemeenterekening 1936 en rekening van h_t Burgerlijk Arm bestuur 1936. 4. Vaststelling gemeentebe groting 1938 en goedneuring begrooting Burgerlyk Armbestuur 1938. 5. Vaststelling gemiddeld bedrag per leerling art. 55 bis L.O.-wet 1920 over 1938; 6. Wijziging veld wachtersverordening. 7. Vaststelling aan vullingskohier hondenbelasting 1937. 8. Ver zoek Gymnastiek Vereen;ging ..Pro Patria" om subsidie ad 100.—. 9. Sluiten verzeke ring met de Fraude-Onderlinge van Ge meenten. 10. Wijziging begrooting 1937. 11. Rondvraag. Filmavond. Op Woensdag 20 October a.s. zal door de N.V. Filmafdeeling der K. S.A. een groote filmvoorstelling worden gegeven. In de avondvoorstelling zal ver toond worden de film „De Twee Weezen". Een meesterwerk vol romantiek, een span nend drama met prachtige fotografie. Des middags voor de kinderen een speciaal programma. Zie de advertentie en de stroobiljetten. voor de A's en B's rondom den minimum prijs, alhoewel toen later elders betere prijzen werden besteed. Vandaag ging de export meedoen en mochten wij een stij ging tot de vier gulden per 100 pond aan schouwen voor de A's en B's, de C' drie gulden. Jammer dat door het optreden van nog niet vastgestelde ziekteverschijn selen, sommige partijen niet goed van kwa liteit zijn, want wil de export gerregeld blijven komen, moet het aangeboden kwan tum van beteekenis zijn plus goede kwa liteit. Niettegenstaande genoemde notee ringen, draaiden ook partijen door, voor al de C's, CC's en BB. Laten wij hopen, dat de export voorloopig in de gelederen blijft, dan kunnen de kweekers het sto ken voortzetten, of aanvangen. Arriveerende in de groentenafdeeling mag wederom niet gemopperd worden over de pryzen van de bloemkool, hoewel er niet zooveel snee in zat als vorige week. Maandag werden de goede soorten afge drukt tegen acht tot elf cent. Woensdag kon het hoogste bod amper de negen cent halen. Nu vandaag ontstond er een opge wekter stemming wat in den prijs tot uit drukking kwam, n.l. van acht tot dertien cent. De mindere kwaliteit, waarmee niet uitsluitend bedoeld wordt los of bruiner van tint, doch kleiner van omvang en blank, gaan weg tegen 11/2 tot 7 cent. Glo baal genomen blijft de kwaliteit uitste kend. De s p i n a z i e-handel ging in het be gin van de week evenredig aan andere da gen, zoo 26 tot 29 cent per kist van 4 K.G., Woensdag kon helaas al een flauwere stemming worden waargenomen die van daag nog sterker doordruppelde. Voor mooie grove partijen liep de noteering te rug van 22 tot 13 cent. Een uitzondering maakte de glasspinazie, mits gezond, het welk een bod kreeg van 28 cent. Een behoorlijke aanvoer van poste lein is er niet meer, misschien de iet wat betere prijzen die de groentenman uit legt. Zij gaat vlot weg van 3.404.10 per 100 K.G. Ook andijvie heeft wel eens groo- tere aanvoeren gekend als heden het ge val is, desalniettemin de noteeringen ver van den voordeeligen kant verwijderd zyn. Het moeten beslist goede goudgele strui ken zijn wil de handel haar afdrukken tegen acht of vijftien cent per kist, wat neer komt op 0.601.per honderd stuks. Dat de wyzer van geen stilstaan wil weten, wanneer zij ten verkoop wor den aangeboden, is gansch niet vreemd. In het begin van de week was het den koopman niet onverschillig als er inder daad goede bossen peen werden gemon sterd, vandaar een oploopende prijs tot vijf gulden toe. De daarop vdlgende dagen moesten zij zeer tevreden zijn met ƒ2.50 3.50. Aangestoken door vuur kunnen meest al niet geplaatst worden. Breekpeen 1.40 —1.90 per 100 K.G. Het artikel s 1 a gaat met den aanvoer in dalende richting en bij uitzondering toont men belangstelling, zoodra het goede vaste kroppen zijn. Maandag werd de klok een halt toegeroepen op ƒ2.10, Woensdag bewoog de prijs zich in ongunstiger rich ting en vandaag kwamen de beste partijen op 1.30. Mooie kroppen, wel klein van omvang, worden opgeladen voor zestig ct. of vinden geen emplooi. R a d ij s begint dagen te krijgen van geen of geringe aannvoer, doch dit deert den handel niet, want ondanks het kleine aan bod, zweeft de prijs rond vijftig cent en drievierde deel passeert onverkocht de vei ling. Een vlotte handel veroorzaakte de uien, dit artikel begon met 2.40, nu Vrij dag was de eindnoteering 3.80. Ook Roode kool is stijver in prijs 2.80—3.20, Witte ƒ1.80—2.— en Savoye kool 1.702.90. De trek naar Chineesche kool gaat van lieverlede afnemen, vooral in het midden van de week toen zij even boven de gulden uit kwam. Deze notee ring werd vandaag gehandhaafd. Groene kool 2.90. De spruiten dringen zich steeds sterker op doch het publiek neemt een af wachtende houding aan, immers de koop man laadt dit winterproduct op tegen 5 5.10 per 100 K.G. Voor boerenkool be staat op het moment geen belangstelling, slechts de minimumprijs. Kroten 2. De selderie deed aanvankelijk flau we noteeringen 0.60, naar gelang de Zon dag naderde kwam zy gestadig naar de ƒ2.70. Komkommers ƒ1.70. Maiskolven ƒ1.60. Bij de slotafdeeling fruit verschijnen nog steeds de meloenen met een prijs van 4—6 ct. Druiven de standaardnoteering van elf cent per pond. Vandaag verkochten wij twee doosjes mooie groote aardbeien, on der de ramen gekweekt, tegen 23 cent per doosje. Men stond versteld van de kwali teit zoo diep in het najaar. Verder niets meer aan de orde zijnde wordt gewacht op de volgende week! Uitgesproken: W F. van der Vegte, koopman, Den Haag. Cur.: mr. P. W. Steen. J. F. de Rooij, winkelier te Loosduinen. Cur.: mr. J. S. Thieme. M. Levie, zich noemende W. Levie te 's-Gravenhage. Cur.: mr. H. Smalhout. G. Krijgsman, deurwarder bij het Kan tongerecht te Terborge, wonende aldaar, thans verblijvende te Den Haag. Cur.: A. J A. Wieringa L. Lennarts, kapper, Heerlen, Cur.: mr. Vooys, Heerlen. Surséance van betaling: Op 13 dazer voorloopig verleend aan de N.V. Jasneva Sigarenfabrieken v.h. Jaspers en Snellens, gevestigd en kantoorhoudende te Valkenswaard, met benoeming van: 1. mr. J. J. A. van der Putt, advocaat en pro cureur te Eindhoven, en 2. E. A. Wijsmul ler, accountant te Eindhoven, tot bewind voerders.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6