OMGEVING MIJNSTREEK Academienieuws Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VESTIGINGSWET 1937 KLEINBEDRIJF. ZATEKUAG 16 UITUBEK 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Luxor. De hoofdfilm van deze week is een aangrijpend filmwerk naar den beroem den roman van Dostojewski gespeeld door Peter Lorre in „Raskolnikov". On der leiding van Josef von Sternberg is hier door Peter Lorre weer een van die machtig aangrijpende creaties geschapen waardoor de toeschouwer van begim tot einde geboeid wordt. Raskolnikov is een jong student, die voor zijn examen slaagt en opzienbaren de theorieën erop na schijnt te houden. De artikelen van zijn hand wekken alge- meene bewondering, maarzij worden in den beginne slecht betaald, zoo zelfs, dat Raskolnikov zijn toevlucht moet zoe ken bij een pandjeshuishoudster, een woekeraarster, wie te doen verdwijnen een weldaad voor de menschheid zou zijn, volgens dezen theoreticus. De ge dachte hieraan groeit steeds bij hem op het wordt een daadDe politie zoekt, arresteert een onschuldige, die tenslotte „bekent", maar desondanks blijft de po- litie-inspecteur den waren moordenaar vervolgen, vervolgen tot waanzinnig wordens toe en ten slotte bekent hij zijn misdaad. Naast Peter Lorre valt vooral Eduard Arnold op door zijn verbluffend gespeeld spel. Marian Marsh en Tala Birell spelen de vrouwenrollen. Voor de pauze 'n Amerikaansche co rn edie „Amor in het Warenhuis". Trianon. „De ondergang van de William Brown" is ongetwijfeld een van de sterkste films van den laatsten tijd. Matheway is de film begonnen met de ter dood veroor deeling, laat dan den pleitbezorger naar voren komen, donkert het beeld af en begint in filmbeelden te vertellen. Hij bereikt hiermee het niet onbelangrijke resultaat, dat we tijdens de vertelling der dramatische gebeurtenissen voortdu rend den man voor oogen zien, die ter dood veroordeeld zal worden en van wien we geen oogenblik verwachten, dat hij, 't veege lijf nog zal redden. Dit verleent de film een ongekende spanning en ge tuigt van vaardigheid bij den maker. Maar van nog veel meer vaardigheid ge tuigen die kleine vondsten, als die van het schaduwspel der beide zeelieden, die in hun cel met hun gewonde duimen schaduwpoppen laten spelen op den muur, begeleid door hun aardig lied. Of die scène van de zeeziekte en de hik, scènes, die de spanning van het verhaal wel even aangenaam onderbreken, maar nooit de aandacht van de hoofdpersonen loslaten. Ook om de fotografie moet u deze film gaan zien. Om den brand aan boord van de „William Brown", om de daarop volgende explosie, die door een goede fotografische climax is voorbereid, om de prachtige dynamische verfilming van de rampzalige gevolgen van die ex plosie. In zeer kort tempo volgen de beel den elkaar op: een man valt uit den mast, een ander slaat over boord, een derde wordt getroffen door een brandende neer stortende ra. Panisch, alarmeerend, ver schrikkelijk. Beeld na beeld van een spanning en een dynamische rhythmiek, zooals we die sinds Eisensteins Potemkin niet meer gezien hebben. Een zeer goed geslaagde film is ook „De verborgen bruid". Zeer spannend, geladen met amusement, geestig en verrassend tot het einde, als opeens de heele bende gekuipt wordt. Het best ge vonden is hier het verwisselen van twee figuren, waarvan de verdachte onschul dig en de onschuldig lijkende juist de misdadigster blijkt te zijn. Met deze twéé films en een journaal, waarin bijzonder de reis van den G. G. door ïndlë opvalt, is dit programma van Tiranon wel bijzonder geslaagd. Lido Deze week geeft Lido de gelegenheid de „Zevende Hemel" tê aanschouwen, een sterk realistische film onder regie van Henry King, waarin' de bekende Europee- sche filmster Simone Simon een ongeëven aarde uitbeelding weet te geven. Met haar partner James Stewart vertolkt Simone Simon een rol, die ieder aangrijpt en doet meeleven, waardoor het verhaal van be gin tot het einde spannend blijft. Het stuk speelt zich af in Montmartre te Parijs in 1914, waar Diane in een beruchte nacht kroeg moet vertoeven. Als haar goede ge weten hiertegen in opstand komt, wordt zij door haar zuster mishandeld. Dank zij het optreden van Chico, een riool werker, wordt zij ontzet. Deze Chico, een volbloed god loochenaar, krijgt een geduchte afstraffing van Chevillon, als hij zich hierover uitlaat en geeft hem als vergoeding het door hem zoo begeerde baantje als straatreiniger. In- tusschen wordt Diane's zuster als houdster van een nachtki-oeg gevangen genomen en ook Diane loopt hiervoor groot gevaar, doch op het critieke moment verklaart Chico, dat Diane zijn vrouw is en ongewild brengt hij zich in een moeilijk parket. Er zit niets anders op, dan dat hij haai meeneemt, daar de politie naar deze bewering een onder zoek instelt. Hij brengt haar onder op zijn kamertje op de zevende verdieping en on gezocht wordt dit voor hen hun „hemel". Treffend gevonden is, als beiden, als de oorlog uitbreekt, ondanks alles de „Chico- Diane-hemel" ieder voor zich te elf uur voor den geest halen, totdat zij weer ge lukkig vereenigd Worden. De tweede groote fi^pi „Mênschensmok- kelaars" geeft op sterke wijze weer het wer ken der gangsters, die ten koste Van alles, hun praktijken ten uitvoer trachten te brengen. Ook hier ontbreekt het niet aan spanning en met een goed verzorgd wereld journaal vormen deze films een spannend program voor volwassenen. 4 X LEIDSCHENDAM. St. Josephs-Gezellen. Zondag 17 Oc tober: 17e Stichtingsfeest, te 7 uur H. Mis, waarna algemeene H. Communie en te 8.30 uur gemeenschappelijk ontbijt. Des avonds om 8 uur feestavond voor leden en ouders. Maandag 18 October te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping". Dinsdag 19 Oct. te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeen komst. Woensdag 20 Oct. herhaling van den feestavond voor donateurs en begunstigers. Donderdag 21 Oct. te 8 uur verplichte ver gadering. Vrijdag 22 Oct. te 7.30 uur too- neelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 18 October: Socië teitsavond. Dinsdag 19 October te 8 uur Ma ria-Congregatie. Vrijdag 22 October: Socië teitsavond. Van een wagon gevallen. Hedenmorgen is bij het lossen van een wagen stroo op het emplacement van de Spoorwegen te Leidschendam de werkman W. H. A. Belt aldaar van de wagon gevallen. Hij bekwam daarbij een hersenschudding en een gebro ken rib. B, die er zeer ernstig aan toe was, heeft zich nog te voet naar zijn woning begeven. Dr. Perquin verleende de eerste hulp. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de K.D.O. uit geschreven ned&rlaagwedstrijden speeldo gisteren S.D.O. I uit Den Haag de Maandag uitgestelde partij, welke een overwinning opbracht voor S.D.O., zoodat deze den wed strijd won met 82, Eveneens speelde gis teren het 2e vijftal van K.D.O. tegen S.D.O. II; na een spannenden strijd wist K.D.O. dezen wedstrijd met 73 te winnen. WASSENAAR Door auto aangereden. Toen Op den Rijksstraatweg de motorijder V. alhier, keerde, teneinde een juist paseerendé dame aan te spreken, werd hij aangere den door een auto, bestuurd door den heer P. uit Amsterdam. De heer V., die een wond aan het achterhoofd bekwam, is per passeerende auto overgebracht naar het Wijkgebouw van het Groene Kruis alhier. Door motor aangereden. Op den Schouwweg reden gisteravond de heer U. met zijn echtgenoóte, tijdelijk alhier woon achtig, per rijwiel aan den linkerkant van den weg. Toen uit de richting Stoeplaan een moto. naderde, bestuurd door v. H. alhier, wilde de heer U. naar rechts over steken. Hij werd daarbij gegrepen en brak dientengevolge de linkerknieschijf. Na eerste hulpverleening door dr. Hub- beling is de heer U. per ziekenauto over gebracht naar Bronovo te Den Haag. ALPHEN AAN DEN GIJN. Het zilveren Professiefeest van Zuster M. Aldegondis. De Eerwaarde Zuster H. Aldegondis her dacht dezer dagen in het Sint-Josephge- sticht alhier, haar zilveren Professiefeest. Zuster Aldegondis is pas enkele jaren hier ter plaatse, maar heeft door haar zacht, vriendelijk en beminnelijk karakter zich alle bewoners van het gesticht te vriend gemaakt. Haar werkzaamheden beperken zich slechts tot binnen de muren van het groote Huis. Haar gezondheidstoestand maakt het haar niét mogelijk, zware bezig heden te verrichten, zoodat zij zich heeft moeten beperken tot bijstand van Zuster Assistente. Op uitdrukkelijk verlangen werd dit jubileum slechts kerkelijk op luisterrij ke wijze herdacht. Overigens moest de grootste „stilte" worden betracht. Donder dagmorgen te 7 uur werd in het devote Ka pelletje van het Sint-Josephgesticht, door den Hoogeerwaarden Deken J. M. Hellegers, een plechtige H. Mis opgedragen. De gezan gen werden uitgevoerd door de Eerwaarde Zusters, die na de H. Mis nog een Te Deum op jubelenden toon hebben uitgevoerd. De feestpredicatie werd gehouden eveneens door den Deken. Des avonds werd te 4.30 uur een plechtig Lof -gecelebreerd. De ker kelijke plechtigheden werden nog bijge woond door twee zusters van het bestuur yan het Moederhuis te Amersfoort, door de Eerwaarde Moeder Overste van het ge sticht alhier, door vele Zusters en inwo ners van dit gesticht, die allen met Véél aanhankelijkheid en met blijdschap, ter éere Van de beminde Zuster, met dit jubi leum meeleefden. BOSKOOP. Staatspartij. Gisteren kwam de Staats partij in algem. ledenvergadering in 't ver- eenigingsgeboUW bijeen. De leden-opkomst liet wel wat te wenschen over. De heer K. Houdijk, voorzitter, gaf nog even een te rugblik op den 28sten Mei, welke dag zoö'n prachtig succes voör de Staatspartij is ge weest. Spr. dankte de propagandisten voor hun werk. Herdacht werd het overlijden van de be stuursleden Th. Verbey èn R. Pannebakker. Ook werd herinnerd aan hét vertrek van den heer Ch. J. v. Koppen. Als tweede punt der agenda was te be spreken verkiezing van candidaten voor het nieuwe bestuur der Kamer-centrale. Als candidaat waren gesteld: de heeren A. C. van Berkel, Wassenaar; Th. A. Houdijk. Boskoop; H. J. van ML, Zoeterwoude; B. N. Loerakker, Hillegom; C. N. Wiek, Goudt; P. Heemskerk, Leiden; mr. Bolsius, Leiden; J. Kortekaas, Lisse. Het derde punt' der agenda luidde: Ver kiezing van afgevaardigden naar den Par tijraad. Door de Kamer-centrale waren de volgende heeren candidaat gesteld: W. J. Middelweert, Gouda; C. J. de Jong, Ha- zerswoude; B. N. Loerakker, Hillegom; A. C. Schölvinck, Nootdorp; P. Heemskerk, Leiden; A. C. Deerenberg, Schoonhoven; Th. A. Houdijk, Boskoop; waarvan door den voorzitter de heer P. Heemskerk als voor zitter werd geadviseerd. De heer H. G. Mathot is met den heer Th. A. Houdijk van oordeel, dat een andere voorzitter gewenscht is. Hierna werd behandeld de agenda van de vergadering der Kamer-centrale, welke op 6 November a.s. te Gouda zal worden ge houden. Als ingekomen stuk was er een verzoek om iemand te kiezen, die de boeken en be scheiden na zal zien, waarvoor na stemming de heer A. Blom werd aangewezen. Bij de rondvraag bracht de heer A. Brand het feit naar voren, dat de vergaderingen steeds zoo slecht worden bezocht en vroeg of het niet mogelijk was, om de vergaderin gen op een of andere manier aantrekkelij ker te maken, daar bij geringe opkomst van de leden veel nut verloren gaat. De voorzitter beloofde zijn best te zullen doen. Hierna sluiting. LEIDEN Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Complexe ver bindingen van boortrifuoride" de heer L. J. Klinkenberg, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd: Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie: de heer A. Harmse, Oegstgeest; Doctoraal examen Indische Recht: Mej. T. Heyligers, Utrecht en de heer H. M. Perelaer, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer P. W. Wibbens, Den Haag; Doctoraal examen Rechten: de heeren E. G. Bisschop, Vlissingen; G. Oudemans, Eindhoven; Doctoraal examen klassieke letteren de heeren E, Boswinkel, Den Haag, R. H. Dieks, Dordrecht. HET ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK TE LEIDEN. LEIDEN, 13 October 1937. Mijnheer de Redacteurl „Maandagavond 11 October 1937 Ouder avond Sint Franciscus Liefdewerk". Zoo luidde de circulaire aan de Ouders der jongens van het St. Franclscus-Liefde- werk. Na dezen genotvollen avond, met zijn vele attracties, hartelijke ontvangst door den Directeur den weleerw. pater Peerdeman, een prachtfilm genaamd de Grenscommies, in de pauze een hartelijke toespraak, verge zeld van sigaren, koffee, k:oek, enz. Dit alles wilde ik nóg even aan de vergetelheid ont trekken, en ik heb behoefte, hieraan meer publiciteit te geven. Ik mag wel aannemen, dat deze woorden de goedkeuring en sym pathie dragen van alle Ouders, die dezen avond hebben bijgewoond. Gaarne breng ik langs dezen weg dan ook nogmaals onzen hartelijken dank aan allen, die het-mogelijk hebben gemaakt, aezen Ouderavond te organiseeren en te doen slagen. Hierbij Vooral niet vergetend den eml- nenten heer directeur, pater Peerdeman, het verdere bestuur, de burchtvrouwe, de jonkvrouwen en alle verdere medewerkers. Deze dankwoorden behelzen niet alleen dezen onvergetelijken avond vóór de Ouders, maar óók het verdere paedagogi- sche en christelijke opvuedingswerk, dat voor en aan onze kinderen met onvermoeide energie, week aan week, wordt gegeven. Daarvoor verdient het St. Franciscus Liefdewerk aller belangstelling, vertrouwen én begunstiging. Ieder, die nog geen ken nis draagt van het streven en Werken dezer vereeniging, ga ter zijner tijd eens kijken, b.v. wanneer de jonge, robuste Sint Franciscus-vrienden in hun mooie unlfor- i men hun kunnen voor U zullen demonstree- ren. Dit Sint Franciscus Liefdewerk verdient i meer belangstelling, om lat en hier moet i ik een persoonlijke bekentenis afleggen het ook Gods werk is, hetgeen ik uit eigen ondervinding bij mijn jongens heb kunnen opmerken! Een dankbare Vader. (Bovenstaand ingëz. stuk is onzerzijds in gekort. Red.). Bij maken van de hier geboden heid gaarne gebruik om de bloempjes- of speldjesdag voor het St. Franclscus-Liefdê- werk morgen heel dringend aan te bevelen! Hooggeachte Redactie. Zeer tot mijn leedwezen gevoel ik mij geroepen u het volgende te schrijven. Vrijdagavond j.l. vond Ik in mijn brie venbus een vlugschrift met één titel plaat „Maskers af. Wacht u voor de valsche profeten". Wellicht zullen meer dere lezers van uw blad in Leidén en omstreken met dit vlugschrift „verrijkt" zijn. Bij het zien van hét titelblad meende ik stellig te doen te hebben met een communistisch blaadje van het minste allooi.... Neen, hooggeachte redactie, dit bloederig aandoend, griezelig plaatje, dat blijkbaar uit Rusland geïmporteerd of althans door een Russische plaat ge ïnspireerd was, werd verspreid door het „Comité van Katholieke actie „Voor God" Bij deze pntdekking schaamde ik mij diep over mijn geloofsgenooten tegen over de niet-Katholieke gasten, welke ik dien avond toevalligerwijze op bezoek had. Hoewel ik een actie voor God in hooge LEIDEN. Geboren: Jacobus Bartholomeus Adrianus z. v. A. Warnau en A. M. A. Goddijn. Samuel Z. v. J. Brussee en A. Brussee. Hendrik z. v. M. F. Boot en L. Stouten. Albertus z. W. H. Sandberg en G. Kelderman. Jannetjes d. v. M. Ouwer- kerk en J. v. Houten. Overleden: H. M. W. de Groen Goemans vr. 41 j. G. Stoel m. 53 j. K. C. Lagerweij m. 60 j. I. v. d. Nat m. 49 j. Ondertrouwd: W. A. Bol jm. 27 J. en A. P. Hannaart jd. 25 j. mate toejuich, acht ik een vulgaire pro paganda niet alleen God en den Katho lieken onwaardig, doch zelfs in strijd met en funest voor ons heilig Geloof. In de toelichting op de titelplaat wordt o.m. het spreekwoord aangehaald „Aan de vruchten kent men den boom". Hoog geachte redactie, ik ben ervan overtuigd, dat ieder weldenkend mensch zal wen schen gespaard te blijven voor een boom, die vruchten voortbrengt als dit minder waardig blaadje. Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw dw., S. Wij nemen bovenstaand stuk gaarne op, omdat het ons gelegenheid geeft, nog 'ns als onze overtuiging uit te spreken, dat de propaganda-bladen van het Co mité van Katholieke Actie „Voor God'*' veel uitstekende populaire apologie geeft. De typografische en verdere technische verzorging van deze bla den is ook „populair" is er op gericht, om de aandacht te trekken óók van een publiek, dat gewoonlijk alléén leest, als zijn sensatie-lust wordt geprikkeld! Men kan echter bij zulk 'n op zich heel verstandig! streven naar „popu lariteit" in de uiterlijke verzorging ge makkelijk wel 'ns wat te ver gaan. Toe vallig gaat juist het laatste blad wel wat ver, ziet dat blad er waterg bloede rig uit! Maar de geachte inzender ver gist zich en maakt zich daardoor ob jectief bezien schuldig aan een on waarheid, als hij schrijft over een „min derwaardig blaadje"! Red. LEIDEN, 15 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: kittekool 1.302.10, roodekool 1.003.20, savoyekool 1.001.60, groe- nekóol 1.403.20, boerenkool 1.502.00 rapen 1.70, prei 1.502.70, kroten 0.80 1.90, kroten, gekookt 25, uien 2.50 5.10, peen f 1.003.30, spruiten 211, aardappelen 1.402.70, sla 3, Nero 2.508.00, druiven 1226, snijboonen 4—20, stokboonen 1024, pronkboonen 25, stamboönen f 7—23, per 100 kg.: witlof 917, postelein 510, spinazie 210, tomaten A 49, idem B 4—10, idem C 47, idem CC f 4; per 100 stuks: andijvie 6080 cent, komkommers 1.50 3.70, bloemkool f 1.509.50, meloenen 4 —8. salade f 0.601.90, knolselderie 2.00 2.3Ó, per 100 bos: kroten 4080 cent, pieterselie 30 cent. radijs 0.501.40, sel derie f 0 301.10, bleekseiderie 612 cent peen f 2 504.40, raapstelen 30 cent. 15 Oct. Boter, prima fabrieksbnter 1.50, prima boerenboter f 1.421.5D per kg. Aanvoer 625 kg. Handel matig. Turfmarkt van 11 Oct. tot en met 16 October. Lange turf geen aanvoer, prijs f 7—8 ner 1000 stuks. UTRECHT, 16 Oct. Vee. Totaal aange voerd 1850 stuks vee, waarvan 370 runde ren. Stieren f 0.30—0.33 per pond. Handel kalm, vrijwel gelijke urijzen. Slachtkoeien 2e soort f 0.310,35, Slachtkoeien 3e soort f 0.290.30 per pond. Handel kalm met on veranderde prijzen. Vaarzen f 150220, Pin ken f95—1.40, Melkkoeien f170—2.60. Kalf- koeien f 1802.70, Varékoeien f 140200 per stuk. Handel flauw, gelijke prijzen. 225 Magere kalveren geschetste f 7095, on,ge schetste f 4575 per stuk. Handel voor het leven stuk, voor de slacht matig. 400 Nuch tere kalveren f711.— per stuk. Handel stug met terugloopende prijzen. 260 Magere varkens f 3056.—, Schrammen f 2030. 360 Biggen f 1520.— per stuk Bij geringen aanvoer redelijke prijzen, magere varkens höo«er, schrammen en biggen onveranderd. 85 Magere schapen f 2032.150 Zuig- lammeren f 1220.— Handel zeer kalm, met iets lager noteering. ROELOFARENDSVEEN, 15 Oct. Groen tenveiling. Druiven 7—9 cent per pond, bloemkool 67 cent per stuk, spinazie 6 cent per kg., andijvie 60 cént, sla f 0.60 2 10 per 100 krop, tomaten A 0 851 45, idem B 1.052.05, idem C 5075 cent per bak, Snijboonen f 1.401.60, stek 65 70 cent, prinsesseboonen 1.95 per 10 kg. BOSKOOP, 16 Oct. Bloemenveiling. Rozen pér bos van 10 stuks: Pechtold 13 —21 cent, Wendland 1631 cent, Hadley 20—45 cent, Claudius Pernet 1220 cent, BriarcÜf 1624 cent, Butterfly 1538 cent Steward 2036 cent, Rosalandia 2041 cent, Florex 1523 cent, Phoebe 61 cent, Edith Helen 2542 cent, Aug. Noack 15 23 cent, Else Poulsen 1524 cent, Gloria Mundi 1226 cent, Paul Grampel 1530 cent, Rosa Mundi 25— 51 cent, Vierlanden 1831 cent, Chrysanten, grootbloemig 60 90 cent, idem tros 613 cent, Eikenblad 10 cent, Pernettia 47 cent, Sneeuwbessen 1221 cent, Gynerium 24 cent, Clematis Prins Hendrik 1.60, le Coultre 60 cent. VINKEVEEN, 15 October. Groentenvei ling. Snijboonen ƒ1116 per 100 kg. id. stek 49, Pronkboonen 2—3, Stamsper- cieboonen 22, Tomaten A 23.50 per 100 pond, id. B 2.50—4.80, id. C 2—2.50 Komkommers, groene 1.50 per 100 stuks, id. gele 1.503, Bloemkool 1.508, Kropsla 0è.601, Bleekselderij 26, Meloenen 48, Andijvie ƒ0.60—1, Spi nazie 27, per 100 kg, Postelein 45 Witlof 519, Peen 2.50 5 per 100 bos, Peterselie 3, Selderij 3. VEUR, 15 Oct. Groentenveiling. Krop sla le soort 0.601.40, 2e soort 60 cent, stoofsla per kg. 2 cent, peen f 2.504.50, bloemkool le soort 4.008.50, 2e soort 1.502.50, tomaten midd. 2.002.40, gr. gronden 2.003.50, 2e soort 2. 3e soort 2.00, bonken 2.00, andijvie per 100 6080 cent, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 824 cent, postelein 2.004.50, snijboonen 716, spercie- boonen 8.0024, radijs 0.802.00, prei 1.50—2.80, selderie 0.30—1.20, meloe nen 5.0012.00, druiven 7.509.80. NOOTDORP, 15 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1815 stuks. Prijzen kippeneieren 5.205.90, hennèneieren 3.854.00, en eendeneieren 4.25 per 100 stuks, hanen 6075 cent per stuk en kaas 20—27 cent per pond. TER AAR, 15 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 829 cent, andijvie 913 cent, sla 0.601.30, kroten 2.peulen 1.80 prinsesseboonen 1.10, kassnijboonen 1.35 1.70, stek 0.401.10, witte pronkers 2030 cent, postelein 3.404.10, breek- peen 1.30, bospeen 2.502.80, uien 3.40 3.80, spruitkool 5.70, roodekool 2.90 3 20, wittekool 1.90, savoyekool 2.70, Chineeschekool 1.10, druiven 11 cent, bloemkool 1.513 cent, aardbeien per doos je 23 cent. tomaten A 2.004.00, idem B 2,30—4.00, idem C 2.00—3.20, idem BB 2.00, Maïskolven 1.60, selderie 0.30 2.70. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw CORNELIA VINK Wed. van J. v. OOSTEN in den ouderdom van 87 jaren. Uit aller naam: Familie v. OOSTEN. Noordwijk, 15 Oct. 1937 Wilhelminastr. 42. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Maan dag 18 Oct. a.s. te 9 uur in de Parochiekerk van St. Jeroen, waarna de be grafenis aldaar. 6880 DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming voor hulp en be langstelling en gebeden bij het overlijden van onzen ge liefden Zoon JACOBUS, betuigen wij onzen hartelij ken dank. 6882 JAC. AKERBOOM. Ter Aar, 19 Oct. 1937. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming bij het overlijden van onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ALIDA CORNELIA DE VROOMEN, geb. VAN CASSEL, betuigen wij langs dezen Weg onzen hartelijken dank. G. B. DE VROOMEN 6855 en Familie. Warmond, 16 October 1937. Voor de. vele hartelijke blijken van deelneming, ont vangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Befruwd- en Grootvader, den Heer W. TH. A. BERGERS, betuigen wij U onzen op rechten dank. Med namens mijn kinderen Mevr. de Wêd. B. BERGERS SCHOUTEN, de Laat de K&nterstraat 28. 6847 Daar het ons ondoenlijk is om ieder persoonlijk te be danken betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Veertigjarig Huwelijksfeest ondervonden. 6846 M. BOERSEMA. J. BOERSEMA—SMITZ. ADVIEZEN Accountantsbureau Accountant Lid Ned. Unie van Accoantants LEIDEN HOOGEWOERD 123 Telefóön 1371 Kantooruren: 81 '212uren v.m. 2—61/.! uren n.m., Zater dags 8-1.30, 6477 Spreekuren: volgens kantoor uren en volgens afspraak.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3