STADS NED. OOST-INDIE NIEUWS AGENDA IKUfOER s~; ZATERDAG 16 OCTOBER 193/ DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? ONBESTENDIG WEER. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, half of zwaar bewolkt, aanvankelijk droog weer, later eenige kans op regen, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later wel licht kouder. Hoogste barometerst.: 775.4 te Nancy. Laagste barometerst.: 740.8 te Ingö en Andaenes. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich thans over geheel Centraal Europa uitgebreid. De hoogste barometerstanden worden in Noord-Frankrijk en in het Ka naal gevonden en in Duitschland stijgt de luchtdruk nog regelmatig. Het gebied van hoogen luchtdruk ligt thans als een lang gerekte strook langs den vijftigsten breed tegraad en strekt zich nog ver naar het Westen uit. De depressies blijven hoog in het Noorden, de secundairen toonen haar invloed, vooral tot in Schotland en langs de Noorsche kust. In een breede stroo ming bewegen warme luchtmassa's zich langs de Noorsche kust langs de Poölzee en veroorzaken hoe ge temperaturen op Spitsbergen en Bereneiland. De stijging der warme winden uit Zuid en der arcti sche winden uit de tegengestelde richtin gen, ligt thans reeds ten Westen van IJs land en op Janmayen daalde de tempera tuur tot minus zes graden Celsius Het Rus sische Poolstation, dat thans tot 85 graden N.B. is afgedreven, had reeds eenige dagen temperaturen beneden minus dertig gra den, doch meldt heden minus 23 graden. In het Oostzeegebied wordt het veel war mer. In Engeland en in Frankrijk is het weer overdag zonnig en windstil, toch vor men zich in den nacht koude mistgebieden. In het Oosten geeft de opvullende depres sie, die gisteren op de Oostzee lag, nog zware bewolking en tegen den rand der Oost-Alpen nog zwaren regen Het weer in onze omgeving is aan den rand van het stormgebied benoorden 58 graden N.B., nog niet bestendig en tijdelijk toene men der bewolking, met kans op eenigen regen, is niet uitgesloten. LUCHTTEMPERATUUR. 14.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSiRS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.35 uur tot Zondagmorgen 5.58 uur, van Zondagna middag 5.33 uur tot Maandagmorgen 6.00 uur. DE RAMP VAN DE T. 13. De uitvaart van overste de Bruyne en luitenant ter zee Veth^ke. Hedenmorgen had de plechtige teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van overste de Bruyne en de officier- vlieger eerste klasse Vethake. Hetzelfde ceremonieel werd gevolgd als bij de begrafenis van de overige slacht offers. Heden bestond het vuurpeloton I echter uit twee secties mariniers. De lei ding berustte bij den luitenant ter zee von Freytag Drabbé, commandant van de ma rinekazerne Goebang. Als slippendragers bij het stoffelijk over schot van de Bruyne fungeerden vief jaar- genooten van den overledene, namelijk de I luitenants-ter-zee eerste klasse van Leeu wen, Hendrikse, Immink en van Nauta Lemke. Als slippendragers bij het stoffelijk over schot van den vlieger-officier Vethake fun geerden vier jongere zeeofficieren. Langs j den weg, Welke de droeve stoet ging, ston den honderden belangstellenden. De kis ten waren gedekte met de Nederlandsche vlag, waarop de degens, dienstkruisen, rid derorden en steken van de overledenen. Aan weerszijden van de baar was het vuurpeloton in twee gelederen opgesteld, dat een eerste salvo met vijftig geweren gaf. Daarna werden de kisten naar het massagraf gedragen, waar de slippendra gers de vlaggen wegnamen. Nadat de aanwezige pastoor het graf van wijlen Vethake had gewijd, trad de mari necommandant naar voren. Spreker begon met te zeggen dat H. M. de Koningin den wensch te kennen had gegeven, Hare deel neming te betuigen aan de nagelaten be trekkingen van allen die met de T. 13 2ijn omgekomen. De marinecommandant richtte zich ver volgens tot de weduwe de Bruyne. Spreker zeide, dat haar overleden echtgenoot hoog stond aangeschreven als officier, maar dat men ook de grootste achting voor hem had NED. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING De cursussen trekken groote belangstelling Er blijkt hier ter stede groote be langstelling te bestaan voor den alge- meenen cursus in luchtbescherming', uitgaande van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Voor den eersten cursus gaven zich ver over de honderd gegadigden op, zoodat het aantal cursisten over twee avonden moest worden verdeeld en bovendien zijn er nog zooveel aanmeldingen óf reeds ontvangen óf op komst, dat nog minstens twee parellelcursussen in het leven zullen worden geroepen. Van de zijde van het gemeentepersoneel wor den alleen reeds ongeveer 80 inschrij vingen verwacht. Dr. ir. J. J. Valkenburg, die de eer ste les gaf, temperde later in den avond de vreugde over deze groote opkomst weer eenigszins door op te merken, dat in een stad als Leiden met ruim 70.000 inwonen een luchtbeschermingsdienst, wil hij goed functioneeren, over min stens 3500 medewerkers en -werksters moet beschikken! In ieder geval is het begin hoopval en de afdeelingsvoorzitter, de heer N. C. F. v. Ginkel, sprak daarover gisteravond in een der lokalen van het gebouw van den Gem. Geneeskundigen Dienst, daartoe door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld, zijn voldoening uit, temeer waar de opkomst op de eerste algemeene vergadering bene den de de verwachtingen van het bestuur bleef. Hieruit blijkt, dat het inzicht van het belang eener luchtbescherming, d.L zelfbescherming, groeiende is. Het is dwaas heid om te meenen, dat luchtbeschermers voorstanders zouden zijn van oorlog, doch de recente gebeurtenissen in Spanje en het Verre Oosten hebben de noodzakelijkheid van het treffen van beschermende maatre gelen door de burgerbevolking tégen aan vallen uit dt lucht wel heel duidelijk aan getoond. Hoe beter de voorbereiding is, hoe klei ner, in het algemeen het aantal slacrtof- fers zal zijn. Het is onze taak, aldus spr., om de over heid niet alleen te steunen in tijden, waar in het gevaar acuut is geworden, doch haar ook behulpzaam te zijn bij de voor bereiding der burgerij, zoodat in geval van nood een flinke groep burgers en burge ressen deskundige voorlichting kan _,even. Terstond daarna verleende spr. het woord aan dr. Valkenburg, die in een twee tal avonden het een en ander zal mededee- len over den ehemischen diénst. De heer Valkenburg gaf allereerst een overzicht van de verschillende onderdeelen van den cursus, zooals technische, medische, be- schermings- en brandweerdienst, gasver- kennings- en ontsmettingsdienst, e.d. Na afloop kunnen de cursisten dan be palen bij welke groep zij wenschen te worden ingedeeld. Uitvoerig weidde spr. vervolgens uit over het gebruik van diverse oorlogsgassen, welke Zijn te onderscheiden in traan- en niesverwekkende, blaartrekkende en ver stikkende gassen. Het gebruik beoogt voor al de burgerbevolking te demoralisseren en juist om die reden zijn beschermende maat regelen van zoo groote beteekenis. Het ge vaar van gasaanvallen uit de lucht is ge lukkig zniet zoo groot als men algemeen denkt, omdat het vöor de verspreiders van de gassen een zeer groote moeilijkheid is om het gas in een zoodanige concentratie op de plaats van bestemming te brengen, dat fatale gevolgen optreden. Er is in de eerste plaats het afweergeschut, de moge lijkheid /an verduistering bij avond en voorts de individueele bescherming mid dels maskers en gaskleeding. Volkomen onjuist is het om te veronder stellen, dat de burgerij zich tegen de mo derne gassen toch niet zou kunnen beveili gen. Wanneer at gasdiscipline goed is, m.a.w. wanneer iedereen weet wat hem of haar bij een gasaanval te doen staat, kan men met een betrekkelijk gerust hart den aan val afwachten. Tenslotte behandelde spr. de eigenschap pen der voornaamste gassen en de meest doeltreffende bestrijdingsmiddelen, waarop hij de volgèndê week Vrijdag nader zal ingaan. In totaal omvat de cursus 14 avonden. Donderdag j.l. vergaderde de Plaatse lijke Commissie van Toezicht op de Bios copen onder voorzitterschap van den heer A. P. A. Eskens. In de plaats van den heeT mr. F. H. van der Tas, die als zoodanig had be dankt, werd als secretaris der commissie benoemd het lid der commissie, de heer H. van Woudenberg. om zijn karaktereigenschappen. Voor hem was anders stellig een groote toekomst weggelegd. Hierna sprak de luitenant ter zee Hen drikse, commandant van Morokremban- gan. Een broeder van wijlen de Bruyne sprak een woord van afscheid; de heer Meyer dankte voor de belangstelling als vriend van de familie Vethake. Hierna spraken ds. Eckenhausen en pas toor Ravesteyn woorden van troost, waar mede de plechtigheid ten einde was. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DE SPECHT-BEMANNING. Het stoffelijk overschot van de beman ning van de „Specht" zal Maandag a.s. met de „Simaloer" uit Tandjong Priok naar Nederland vertrekken. DE GAS- EN ELECTRICITEITS- TARIEVEN. Adres van den Bond voor Groote Gezinnen Aan den Raad der Gemeente Leiden is het volgend adres gezonden: „Geven met verscbuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, Petrus Heems kerk en D. H. van der Top, respectieve lijk voorzitter en secretaris van de afdee ling Leiden van den Nederlandschen Roomsch-Katholieken Bond voor Groote Gezinnen, dat de tarieven voot gas en electriciteit, welke door uwen Raad wor den vastgesteld, tot heden geen rekening houden met het kinderrijke gezin, ter wijl de sociale taak welke de Gemeente lijke Overheid heeft, toch ook in deze ta rieven tot uitdrukking behoort te komen, o.i> naar den maatstaf hieronder vermeld. Zij nemen de vrijheid u te verzoeken het daarheen te leiden, dat een tarief stelsel wordt vastgesteld, waarbij met het kinderrijke gezin rekening gehouden wordt en bevelen daartoe aan op alle be talingen uit hoofde van gedane leverin gen van gas en electriciteit een korting toe te passen van 10 pet. indien de afne mer een gezin heeft van 4 wettige kin deren beneden den leeftijd van 18 jaar en deze korting telkens met 5 pet. te ver- hoogen voor ieder kind daarboven, in- zooverre deze kinderen den leeftijd van 18 jaren nog niet hebben bereikt. De uitbetaling dezer korting zal bij voorkeur éénmaal per jaar geschieden naar de gezinssterkte op 1 Januari vqn ieder jaar, als ingeschreven in de be volkingsregisters". In de toelichting wordt gezegd: Adressanten zijn doordrongen van het feit, dat een gezond financieel beheer de basis moet zijn van ieder bedrijf» dus ook wanneer de overheid zelf de bedrijven beheert. Naast deze erkenning stellen wij on middellijk de sociale taak der overheid, welke steeds haar volle aandacht behoort te hebben en derhalve ook wanneer door haar bedrijven worden geëxploiteert on verschillig of dit een volledig bedrijf is, dan wel zich beperkt tot distributie. Het al dan niet maken van winst kan in deze opvatting geen wijziging bren gen, doch hoogstens de norm beinvloe- den; immers indien een bedrijf zeer be langrijke winsten maakt, kan de sociale taak op ruime schaal tot uiting komen dan wanneer weinig of geen winst ge maakt wordt. Mocht het tot uitdrukking brengen van de sociale taak het gezonde financieel be heer aantasten, dan zoude zelfs een ver hooging van het tarief over de geheele linie noodzakélijk kunnen zijn, om zonder aantasting van het gezonde financieele beleid toch de sociale taak te vervullen. De sociale taak van de overheid be perkt zich bij de levering van de pro ducten gas en electriciteit vrijwel uit sluitend tot het kinderrijke gezin. Indien een bedrijf een belangrijke winst maakt en de gemeente uit dien hoofde dus een aanzienlijke bron van in komsten heeft, zijn deze inkomsten als regel niet bijeengebracht, rekening hou dend met de draagkracht en zoude er dus alle aanleiding bestaan voor dit gedeelte een reductie aan de minst draagkrach tige afnemers te geven. Waar de gemeentelijke overheid bo vendien echter niet beschikt over de ge gevens der inkomsten, moet de factor fi nancieele draagkracht buiten beschou wing blijven, wat wij ten zeerste betreu- ren. Heel anders staat het echter met het kinderrijke gezin. De draagkracht is hiervan steeds min der dan van het kinderarme gezin, in dien bij deze vergelijking wordt aange nomen, dat deze gezinnen dezelfde in komsten hebben. Ieder zal moeten toege ven, dat een gezin met f 1000.— inko men en 1 kind meer draagkracht heeft dan een gezin met eveneens f 1000. in komsten doch waarin 8 kinderen moeten worden opgevoed, en steeds zal men dit verschil in draagkracht houden, onver schillig welke gelijkheid aan inkomsten men neemt. Het kindertal is derhalve een factor welke de draagkracht negatief beinvloedt en bovendien een reden waarom meer van het product wordt afgenomen. Is er dus eensdeels alle aanleiding uit 6 o c a 1 e overweging het groote gezin tegemoet te komen, anderzijds zijn er ook commercieele overwegingen welke daartoe leiden. Het zal overbodig zijn in deze toelich ting nog té wijzen op het belang, dat een gemeente en een land hebben ten op zichte van het groote gezin. Men behoeft slechts in de ons omringende landen te zien welke maatregelen genomen moe ten worden om een voldoende aanwas der bevolking te verkrijgen en welke voor- deelen daar ongevraagd aan het kinderrijke gezin worden gegeven. Wij willen opzettelijk hierover niet uitwijden, omdat naar onze meening deze overwegingen niet primair mogen zijn, aangezien buiten deze overwegingen om het groote gezin in onze Christelijke Maatschappij een eereplaats behoort in te nemen. Omtrent de normen welke bij de ta rieven im acht dienen genomen te wor den, meenen adressanten als redelijke normen de volgende te mogen stellen: a. de reductie vangt aan bij het 4e kind; b. de reductie bedraagt 10 pet. voor •het 4e, en 5 pet. voor elk volgend kind, over het totaal te betalen bedrag; c. ter bepaling van het kindertal wordt het aantal wettige kinderen beneden 18 jaren ten laste der ouders, genomen; d. ter beoordeeling wordt de toestand per 1 Januari van het gebruiksjaar be paald; e. de reductie dient beperkt te worden ovr afname voor huishoudelijk gbruik; f. het bedrag van de reductie dient eens per jaar aan belanghebbenden te worden uitbetaald. Dit laatste is zoo gesteld, om te voor komen, dat administratieve bezwaren het geheele stelsel van reductie niet aan vaardbaar verklaren. Mocht aan een andere wijze van ver rekening de voorkeur worden gegeven, bijv. per 3 maa-nden of zelfs bij iedere afrekening, dan zoude een dergelijke re geling de voorkeur verdienen. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Onze groote Hollandsche pianist Willem Andriessen, welke op 25 October a.s. zijn 50sten geboortedag hoopt te hordenken, zal Woensdag 28 October a.s voor bovenstaan de vereeniging concerteeren in de Stads gehoorzaal. Andriessen ontving het eerste muziek- onderricht van zijn vader, den Haarlem- schen organist N. H. Andriessen. Daarna bezocht hij het conservatorium te Amster dam, waar J. B. de Paul (piano) en Ber nard Zweers (compositie) zijn voornaam ste .leermeesters waren, terwijl hij als em- semblespeler gevormd werd bij Carl Flesch en Julius Röntgen. Willem Andriessen, die in het voor jaar van dit jaar benoemd werd tot direc teur van het conservatorium te Amsterdam, componeerde veel liederen, een pianocon cert, een openluchtspel, een Mis voor koor, soli en orkest. PRIJSVRAAG LEGATUM VISSERIANUM Het verslag van de Faculteit der Rechts geleerdheid over de ingekomen antwoorden op de vrijsvraag, uitgeschreven door het Legatum Visserianum, luidt als volgt: Gevraagd was: een uiteenzetting, hoe de gedachte eener internationale politiemacht in dezen tijd juridisch, militair en tech nisch uitgewerkt zou moeten worden voor een internationale luchtmacht. De uiteen zetting zou behooren te berusten op een critisch overzicht van den stand van het vraagstuk in de juridische, militaire en technische literatuur en in concrete voor stellen, hetzij van regeeringen of uit par lementen, hetzij van gezaghebbende parti culiere vereenigingen, en liefst moeten ver gezeld gaan van geformuleerde tractaats- er reglementsteksten, instructies, enz. Alle ingekorven antwoorden op één na het hieronder nader te bespreken ant woord onder het motto „Per aquilam Jus- titia" lijden aan de tekortkoming, dat zij de geheele vraag niet of volstrekt on voldoende beantwoorden. Bij twee ant woorden (onder de mottl „Forti et fideli nihil difficile" en „Excelsior") was deze fout onvermijdelijk, gegeven de veel te groote beknoptheid dier opstellen. De in zender van een ander antwoord, onder het motto „Futurum perfectum gezocht door praesens imperfectum", erkent zelf de ge stelde vraag, die op eene internationale 1 u c h t-politiemacht betrekking had, niet te hebben beantwoord. Een vierde inzen der geeft weliswaar blijk van zijn op zich zelf verdienstelijke streven zijn denkbeel den in een verdragsontwerp te belichamen, doch de daaraan voorafgaande beschou wingen, waarop het ontwerp is gebaseerd, bevatten weinig meer dan een fantasie, die met de werkelijke mogelijkheid eener inter nationale luchtpolitie weinig of geen ver band houdt. Ook in de -ssays onder het motto Alone" en „Certe amor humani ge neris superabit" is onvoldoende rekening gehouden met de moeilijkheden en pro blemen van politieken en militair-techni- schen aard» die het vraagstuk eener inter nationale lucht-pplitiemacht stelt Dit laat ste bezwaar geldt in véél geringer mate bij het antwoord onder het motto „Per aquilam Justitia", dat inderdaad aan de verschillende kanten van het vragstuk recht doet wedervaren Speciaal wat de technische zijde der gestelde vraag betreft, steekt dit antwoord een stuk boven alle andere uit. Uiteraard is ook hier plaats voor critiek. Zoowel de onvolledigheid der verwerkte litteratuur als de toch nog al tijd betrekkelijke luchthartigheid waar mede ook door dezen auteur de moeilijk heden van internationaal-politieken aard, waarvoor men zich bij de verwezenlijking der besproken denkbeeld »n zoude zien ge plaatst, ter zijde worden geschoven, zou den tot het maken van bezwaren aanlei ding kunnen geven. Ook de taal waar van de schrijver zich bedient, verelscht zuivering. Alles tezamen genomen is de Faculteit echter van meening, dat dit op stel voldoende verdiensten vertoont om met een prijs van f 800 te worden be kroond, waarbij de Faculteit zk'h tevens bereid verklaart te bevorderen, dat het opstel, na toestemming van het Curato rium der Universiteit, en mits ondeT toe zicht der Faculteit bijgevijld, op kosten van het Legatum Visserianum worde ge publiceerd. Na opening van de desbetreffende ver zegelde enveloppe bleek de inzender te zijn de heer Mr. W. P. J. A. van Royen, i eerste-luitenant der Artillerie, Alkmaar- sche straat 1, Schevenlngen. Raadwedstrijd de Faam. De raadwedstrijd van de Mij. de Faam is ten einde. Er moest geraden worden naar den prijs van een tweetal kleedingstukken in de etalage. Niet minder dan 0500 oplossin gen kwamen binnen en er waren 25 goede. De uitslag van den wedstrijd wordt vanaf hedenmiddag in de étalage bekend gemaakt. Het zal er dus vol worden op de Hoog straat! Tot agent van politie te Leeuwarden is benoemd de heer H. Mulder. LEIDEN. Donderdag: R. K. Kiesvereeniging, leden vergadering, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Bertel, de Graaff en De Jager. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 Oct a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Ryn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- Heeft U al gestort? Heden behalve verschillende grootere en kleinere bijdragen, die allen zonder onderscheid welkom zijn, ook weer een prachtbijdrage van 500. Er zit de laatste weken weer echt mu ziek ln. Zooals U weet kunt Gij Uwe bijdrage overschrijven op postrekening No. 302400 van den Penningmeester Caril lon Comité Stadhuis Leiden. HET GOUDEN JUBILEUM VAN WILLEM v. d. KAAY. Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft gistermiddag in de sociëteit „Amicitia" de huldiging plaats gehad van den hèer Wil lem v. d. Kaay, ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als bediende bij de so ciëteit. De jubilaris, die op 14-jarigen leeftijd als biljartjongen begon werd in 1895 aan gesteld als kellner en het behoeft niet ge zegd, dat vele oude vrienden, die door Wil lem in den loop der iaren zijn bediend, deze gelegenheid hebben aangegrepen om den jubilaris mede te huldigen. De secretaris van het sociëteitsbestuur, de heer N. C. F. van Ginkel, haalde gister middag den jubilaris met zijn echtgenoote per bevlagde auto van huis en reed hen naar de sociëteit, waar de vlag den gehee- len dag wapperde. De voorzitter van Amicitia, mr. M. B. Vos, sprak daar den jubilaris het eerste toe in tegenwoordigheid van zeer vele le den en hun dames. Spr. wees er op, hoe Willem al die Ja den de sociëteit trouw gediend had en het hooren, zien en zwijgen had toegepast zoo als het behoorde. Spr. dankte hem hartelijk voor zijn trou we plichtsvervulling, deelde mede. dat een der leden, de heer A. J. M. van Dijk, had aangeboden een portret van hem te schil deren, dat een plaats op de sociëteit zal krijgen en overhandigde hém ten slotte een couvert met inhoud alsmede een gouden horlogeketting. Burgemeester mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen, deelde vervolgens mede, dat het H M. de Koningin behaagd had den jubi laris te begiftigen met de eere-medaille der Orde van Oranje Nassau in brons, wel ke onderscheiding hij den jubilaris op de borst spelde. Spr. deed dit te liever, wijl v d. Kaay een geboren Leidenaar is. Mevr. Verhey van WijkRoem over handigde vervolgens namens de leden der damessociëteit een gouden horloge en de heer W. C. Nolthenius Homan namens de Commissie van Orde en Vertegenwoordi ging een zilveren sigarendoos. Daarna sprak de gérant der sociëteit, de heer D. Mulder mede namens het personeel en bood den jubilaris een electrische hang lamp aan, terwijl zijn dochtertjes den ju bilaris en zijn echtgenoote bloemen aan boden. De heer H. H. Tieleman las vervolgens een toepasselijk gedicht voor van den heer Quant, oud-lid der sociëteit. Met een keurig bedankje, dat de tal rijke aanwezigen verraste, heeft de heer van der Kaay de vele sprekers beantwoord en daarbij in het bijzonder dank gezegd voor de vele geschenken, welke hem wer den aangeboden. Ook in den loop van den dag had de jubilaris vele schriftelijke en telegrafische gelukwenscben mogen in ont- vangstnemen, alsmede verschillende ca- deaux. Gouden doctoraat. Woensdag 20 October a.s. zal het 50 jaar 1 geleden zijn, dat mr. P. J. M. Schaepman te 's-Hertogenbosch, oud-officier van Justitie, aan de rijksuniversiteit alhier promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 3709. P. J. Teske, Leiden, Morschweg 10. Heeren- en dameskappers- bedrijf. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma P J. Teske en Zoon (B.P.). V enn.: P. J. Teske en C. Teske, Leiden. Nieuwe inschrijving: Naamlooze Vennootschap Hollandsche Eenheidsprij-zen Maatschappij „H.E.M.A." (f.) Leiden, Haar lemmerstraat 130—130. Hoofdz.: Amster dam, Ruysdaelstraat 49.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2