MGEVING VRIJDAG 15 OCTOBER 1937 DE LEtDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. Hanze. Woensdagavond hield de afd. Hillegom van den R.K. Ned. Middenstands bond een ledenvergadering in Hotel Sister mans, die goed bezet was. Ingekomen is de agenda voor den a.s. Centralen Raad, die straks zal worden be handeld. Medegedeeld wordt, dat de Col lectantenvergadering mede op dezen avond verzuim der daarbij aangeslote nen veroorzaakt heeft; in verband met het beschikbaar zijn der zaal kon men deze vergadering niet verzetten. Reeds nu wil de voorzitter er op wijzen, dat in de a.s. jaarvergadering het Hoofdbestuurslid, de heer v. d. Brule, een causerie zal houden; verzocht wordt dezen avond vrij te hou den. Aan de orde komt nu: verkiezing van een nieuw bestuurslid (vacature W. Nij- man). De voorzitter brengt dank voor het geen de heer Nijman voor de organisatie heeft gedaan. Met groote meerderheid van stemmen wordt gekozen de heer Joh. Veenman (Fa. v.h. A. Leliveld), die de be noeming aanneemt. Bij de behandeling der agenda van den C.R. wordt in bespreking gebracht het voor stel van de afd. Zoeterwoude, waarbij wordt aangedrongen op uitbreiding van het Bondsorgaan, opdat de belangrijke kwesties in de afdeelingen beter tot haar recht kunnen komen. Volgens het prae- advies van het Hoofdbestuur zal een Com missie worden benoemd. De voorzitter ver wacht in de naaste toekomst een betere ver zorging. Tot afgevaardigde naar den C.R. wordt gekozen de heer G. J. W. Mathot, se cundus de heer Meijer. Het verheugt het bestuur, dat zich weder 4 nieuwe leden hebben aangemeld; met een hartelijk woord worden zij geïnstalleerd. Kort komt in bespreking de oprichting van een Da mescomité voor den verkoop van Santos bloempjes. De voorzitter licht toe, welke moeilijkheden zich de vorige maal heb ben voorgedaan; dat desondanks de op brengst zoo schitterend was, danken wij zeer bizonder aan de krachtige medewer king van onzen G. A. Na ampele discussie wordt het voorstel van het bestuur met alg. st. aangenomen. Hierop volgde een lezing van den G. A. Onderwerp was: De Katholieke Actie en de Middenstand. Vervolgens wordt geinformeerd naar den Handelscursus voor jonge middenstanders en de moeilijkheden onder de oogen gezien. Bij de rondvraag wordt gewezen op de fou ten der Vestigingswet, gevraagd naar de H. M.C.-puntenreclame etc. Te rond half 11 sluit de voorzitter met een passend dank woord. Verkeersongeval. Gisteren slipte op de tramrails aan de Hoofdstraat bij de St. Jo- sephkerk een luxe auto. De bestuurder ver loor de macht over zijn stuur en de wa gen vloog eerst tegen het woonhuis van den heer S. J. Witteman, draaide en botste tegen den steenen beer en het hek aan de overzijde d^r straat. Beer en hek werden vernield. Een inzittende dame werd uit den wagen geslingerd, doch bekwam slechts lichte verwondingen. De auto zelf werd grootendeels vernield. Bouwen. Aan de (verlengde) van den Endelaan zullen door den aannemer H. Bakker te Bennebroek voor rekening van den heer W.Dekker 8 landhuizen worden gebouwd. Aan de overzijde zullen er even eens 8 worden gebouwd. In verband met een en ander worden houten bloembollen- schuren en loodsen der N.V. J. B. v. d. Schoot daar ter plaatse afgebroken. KAAG. Personalia. Onze plaatsgenoote, Mej. A. M. Elstgeest is geslaagd voor het exa men Kraamhulp van het Wit-Gele Kruis. KATWIJK. HET CONFLICT IN DE KATWIJKSCHE BURGERWACHT. Bestaansmogelijkheid ontnomen. Naar aanleiding van de mededeelingen van den Burgemeester in de laatstgehouden Raadsvergadering omtrent het aftreden van het bestuur en den commandant van de Burgerwacht hebben we ons gewend tot het afgetreden bestuur en dit voor de tweede maal verzocht om nadere inlichtingen. De eerste maal naar aanleiding van vragen van den heer C. v. Rijn. Waar het afgetreden be stuur toen meende, om onnoodige vertroe beling te vermijden, geen nadere inlichtin gen te moeten geven, gezien de toezegging van den Burgemeester, als voorzitter een ledenvergadering bijeen te zullen roepen, thans meende het, gelezen het halve ant woord op de vragen van den heer J. v. d. Perk, dat alle aanleiding om nadere publi citeit te voorkomen, vervallen was. De subsidieregeling. De subsidieregeling der Katwijksche Burgerwacht heeft de laatste jaren gestaan in het teeken van de crisis. Tot en met het jaar 1932 bedroeg de subsidie 300.per jaar. Bij het opmaken der gemeentcbe- grooting voor het jaar 1933 v/erd op ver zoek van den burgemeester in overleg met het bestuur der Burgerwacht deze post ver laagd met ƒ100.en gebracht op ƒ200. alzoo een vrijwillige verlaging van ruim 33 pet. Dank zij de noodige bezuinigingen en het goede beheer van vorige jaren kon den de uitgaven gedekt worden. Einde 1934 kreeg het bestuur weer bericht, dat door den steeds slechter wordenden financieelen toestand der gemeente B. en W. zich ge noodzaakt zagen alle gemeentesubsidies met 10 pet. te verminderen en dat dus ook de subsidie der Burgerwacht teruggebracht zou worden van 200.op f 180.Het bestuur der B.W. berichtte, dat de financiën der B.W. geen verdere korting meer toelie ten en wezen op de vrijwillige verlaging van 33 pet., toen de andere vereenigingen geen verlaging kregen. Men kreeg echter nul op het request. Als motief werd aange voerd het feit, dat de commandant-secreta ris en de penningmeester een vergoeding kregen, wat gezien de ideëele doelstelling der B.W. niet noodig werd geoordeeld, met welk argument het bestuur der B.W. zich niet kon vereenigen. Intusschen werden moordende bezuinigingen aangebracht, ten einde de inkomsten en uitgaven in even wicht te brengen. Zoo werd o.a. bedankt voor het lidmaatschap van den kring „Duinland"; werd aan den Bond verzocht ontheffing van contributiebetaling. Propa ganda werd niet meer gevoerd. Van ver nieuwing van reglementen er was er nog één over kon niets komen, terwijl het een eerste vereischte is, dat een nieuw lid een reglement ontvangt. In 1937 kwam d e eerste verlaging van ƒ180.op ƒ150. Het bestuur vernam deze verlaging uit de d a g b 1 a d en. Was de beide eerste ma len nog de burgelijke beleefdheid betracht en het bestuur verwittigd, toen zelfs dat niet. Het bestuur der B.W. stelde zich toen de vraag: „Heeft het Gemeentebestuur de bestaansmogelijkheid der B.W. niet wegge nomen?" Deze vraag werd op een leden vergadering besproken en algemeen be vestigend beantwoord. Gezien echter het doel der B.W., om zoo noodig het wet tig gezag in de gemeente te helpen hand haven, werd besloten een onderhoud aan te vragen met B. en W. Tijdens diA onder houd bleek, dat het college het belang der Burgerwacht wel inzag, doch dat de rech te waardeering niet gevonden werd. Van daar ook, dat men meende, dat ƒ150.sub sidie voldoende was. Ook de post van 100.voor vergoeding van commandant secretaris vond men overbodig. Gezien, wat in het verleden der Burgerwacht is voor gevallen. kon het bestuur zich met deze zienswijze niet vereenigen. Vergoeding commandant secretaris. Wat toch was het geval? In 1925 ontving de toenmalige commandant, de heer v. d. Weijden, ƒ200.— vergoeding per jaar, en de secretaris, de heer Jac. Meijer, f 50. Toen de heer v. d. Weijden de gemeente verliet, werd den heer Meijer verzocht het commandantschap te willen aanvaarden. Deze weigerde echter, omdat er toen in die goede tijden een te kort was in de kas. Na eenig overleg werd besloten het tekort weg te werken. Ter bezuiniging zou de heer Meijer de functies van comman dant en secretaris in zich vereenigen en daarvoor een vergoeding ontvangen van 75.—, alzoo een bezuiniging van 175. per jaar. Toen na verloop van jaren bleek, dat het tekort had plaats gemaakt voor een batig saldo, dat het werk van den com mandant-secretaris boven allen lof verhe ven was, besloot de ledenvergadering met. algemeene stemmen de vergoeding van comm.-secr. te brengen van f 75.— op 100.en den penningmeester een vergoe ding toe te kennen van f 25.(Deze heeft dit bedrag, toen de toestand van de kas dit noodig maakte, weer vrijwillig afgestaan). De subsidies in andere gemeenten. Dat de subsidie van 150.per jaar voor een gemeente als Katwijk met 18000 inwo ners eigenlijk bespottelijk laag is, ziet men eerst, als men die vergelijkt met de sub sidies in andere plaatsen met een geringer zielenaantal. De gemeente Valkenburg ver leent aan de B.W. een subsidie van 75.— (gerekend naar het zielenaantal zou het voor Katwijk komen op ƒ1275.Voor schoten geeft ƒ150.— (naar verhouding voor Katwijk ƒ600.Rijnsburg ƒ200. (ƒ800.—); Oegstgeest ƒ350.— 1000.—); Wassenaar 685.voor 1937, 510 over 1938—1942. De onbegrijpelijke houding van Kapitein Snijders. Een onbegrijpelijke houding heeft Kapi tein W. H. Snijders, toegevoegd officier aan den Inspecteur der Burgerwachten, in deze zaak aangenomen. Toen in 1933 de subsidie van 300.op 200.werd gebracht, was de Kapitein daar gansch niet over te spreken. Zijn mee ning was, dat de gemeente per Burger wachtlid voor een paar gulden per jaar de beschikking heeft óver vertrouwde en meerendeels geoefende menschen. De ge meente moest bedenken, aldus de Kapitein, hoeveel moeite en opofferingen de B.W. zich getroost. Ook dat de commandant, die door den burgemeester wordt benoemd en dus een semi-officieele functie bekleedt (en daarbij nog onverplicht de functie van se cretaris vervult) een vergoeding ontving, die natuurlijk uit de subsidie betaald dient te worden, achtte hij met meer dan billijk. Deze zelfde Kap. Snijders was in 1937 to taal van inzicht veranderd. De subsidie van 150.oordeelde hij ruim voldoende. De functies van commandant en secretaris moesten gescheiden worden, terwijl de ver goeding voor deze functies besnoeid diende te worden. De diensten zonder vergoeding zullen des te meer waardeering ontvangen. De denkbeelden van Kap. Snijders in 1933 en die van 1937 zijn dus juist tegenover gesteld. Het bestuur en de commandant dienen hun ontslag in. Toen de zaak zich tot dusver ontwikkeld had, dienden het bestuur en de comman dant hun ontslag in, daar zij niet langer de verantwoordelijkheid wilden dragen. COLLECTIEF CONTRACT OPGEZEGD In de Bollenstreek Door de samenwerkende landarbeiders bonden in de Bollenstreek is het volgende schrijven gezonden am de besturen van den Dioc. Vakbond van R.K. Patroons in het bloembollenbedrijf; den Chr. Patroonsver- eeniging voor de Bloembollenstreek; en den Bond van Werkgevers in het Bloembollen- bedrijf: De besturen van de drie Landarbeï- dersbonden hebben de eer u te berich ten, dat het Collectief Contract dit jaar niet ongewijzigd kan worden verlengd. De omstandigheden vorderen, o.i. on afwijsbaar, dat daarin eenige verbete ringen worden aangebracht, zoodat wij het contract bij deze opzeggen. Wij doen u tevens beleefd opmerken, dat het ons van groot belang toeschijnt, zoowel voor werkgevers als voor werk- nemens ,dat wij ten spoedigste de be sprekingen openen over het nieuwe contract. In verband met het bovenstaande zou den wij u willen voorstellen om bijeen te komen op Vrijdag 29 October a.s. des morgens 9% uur in café Nagtegaal te Lisse. Personalia. Door B. en W. is benoemd tot adj.-Commies 1ste klasse ter secreta rie de heer J. R. van Wijland te Werkeling- werf. Middenstand. De afdeeling Katwijk van den Chr. Middenstandsbond vergaderde in „Cassa Cara" onder leiding van den voor zitter, den heer v. Tongeren. Na de gewone agendapunten als opening, notulen, enz. was aan de orde het punt „Wintercam- pagne". Het bestuur heeft overwogen om een plaatselijke winkelweek te organisee- ren. Den tijd rond St .Nicolaas achtte men het geschikst voor een groote actie. Ter sprake werd gebracht de vraag of met ge- velversiering ook niet iets te bereiken was op het gebied van reclame. Het plan „Win kelweek" werd ten slotte aangenomen. Ver volgens kwam in bespreking een plan van het bestuur over het organiseeren van een plezierreis voor de klanten of diens kin deren. Het plan zal door een commissie na der bezien en uitgewerkt worden. In prin cipe werd het goedgekeurd. In deze com missie werden benoemd de heeren H. Planjer, P. Oudshoorn, J. den Hollander H. Brouw(er en Just Vooys. Nadat het idee om bonnen uit te geven voor de werkloo- zen was naar voren gebracht werd beslo ten een feestmaand te organiseeren waar in bonnen zullen worden uitgereikt welke deelneming aan een kinderfeest mogelijk maken. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RUN. TUINBOUW-O VERZICHT. Ons overzicht heeft al eenigen tijd in eenigszins optimistischen toon gestaan. Het liep werkelijk heel goed. De prijzen der hoofdproducten waren steeds bevredigend. Vooral de bloemkool ging vlug weg tegen loonende prijzen en de aanvoer was nooit te groot, hoogstens 50.000 per veiling. Het product groeide vrij langzaam, wat ook aan de kwaliteit ten goede kwam. De beste kwaliteit van het Katwyksche product is algemeen bekend. De prijzen wijzen het trouwens ook uit. Deze dagen is er in den gang van zaken wel eenige wijziging ten ongunste gekomen. De aanvoer nam toe, niet alleen hier doch ook in „De Streek" in N.-Holland, doch voor export waren schijnbaar de prijzen nog wat stijf. Bij de toenemende aanvoer deze week is dan ook de prijs gaan zakken. Varieerde deze de vorige week nog in de 1ste soort van f 9.10 tot f 13.90, de noteering werd nu van f 6.20 tot f9.10; een enkele extra partij kon het nog tot f 9.50 halen. De prijs der tweede soort was steeds hoog in verhouding tot de lste soort, n.l. thans nog van f2.10 tot f 6.30. De goedkoopste 2de soort gaat voor de zouterijen, die tot heden nog zeer wei nig kans hadden het product te koopen omreden het te duur was. In het algemeen genomen is momenteel de prijs iets te laag. Maar er kan nog veel goedgemaakt worden. Er staat nog een massa te veld. Het zal er voornamelijk om gaan of men zonder nacht vorst zal blijven. Ook de prijs van waschpeen ging wat naar beneden. Men neemt hier aan, dat de voornaamste oorzaak in de verlaging der prijs van sommige artikelen gevonden moet worden in den tijdelijken overvloed van fruit. Als dat juist is zal het toch maar van tijdelijken aard zijn. lste kwaliteit wasch peen bracht van "f 0.60 to f 0.80 per kist van 20 K.G. op. Dat is dan toch nog ongeveer 40 pet. hooger dan vorig, jaar in dezen tijd. Voor breekpeen is nog steeds weinig animo. Een enkele partij wordt verkocht tegen f 3.60 tot f 4.per 100 K.G. Met roode en gele kool wil het nog niet te best vlotten. De prijs is ook wel iets hooger dan vorig jaar, doch toch onvoldoende om van loo- nend te kunnen spreken. De noteering was voor roode kool van f 2.20 tot f 2.60 en voor gele kool van f2.— tot f2.40 per 100 K.G. Met de boonen van den kouden grond is het zoo goed als afgeloopen. Uien gingen geregeld in prijs naar boven; begonnen met f3.20 per 100 K.G. ging het geleidelijk naar boven tot thans f 5.per 100 K.G. in de beste soort. Voor Selderieknollen is nog weinig animo en de prijs is laag. Beste knollen gingen voor f5.tot f8.per 100 bos. Kroten gingen steeds in dezelfde prijs, van ƒ2.tot f2.50 per 100 K.G. Ook dit product staat geregeld iets hooger in prijs dan vorig jaar. Met de aardappelen wil het niet vlotten. De handel is mat, de prijs te laag. De mooie zandeigenheimers gaan voor f 0.60 tot f 0.80 per kist van 25 K.G. Drie lingen kunnen het niet hooger brengen dan f 0.25 tot f 0.40 per kist, en de klei-eigen- heimers gaan, wat groote en drielingen be treft, beiden nog lager. Van Groene kool, schorseneeren en nog enkele andere pro ducten is de aanvoer nog onbelangrijk. De laatste dagen wordt ook al weer bloem kool gekocht voor conserven, 't Is te ho pen, dat de vraag hiervoor wat toeneemt. Doch nu is het product nog van flinke maat. Als het tegen November loopt, gaat dat heel anders worden. LISSE. A. C. de Bruijn spreekt de jongeren toe. Gisteravond werd in het Bondsgebouw, vanwege den R. K. Volksbond, een buiten gewone vergadering gehouden welke was belegd voor de jongeren, op welke bijeen komst als spreker outrad de heer A. C. de Bruijn, voorzitter van het R. K. Werk liedenverbond, welke zou behandelen: „De R. K. Arbeidersbeweging en Gij". Daar hadden heel wat jongeren aan den oproep gehoor gegeven, zoodat de zaal mooi was bezet. De leiding berustte bij den voorzitter van den R. K. Volksbond, den heer J. P. de Koning, die allen welkom heette, meer in het bijzonder den heer A. C. de Bruijn. Hij sprak zijn genoegen uit, dat zoovelen jongeren aan den oproep hebben gehoor gegeven, waarna de heer de Bruijn onmiddellijk het woord ver kreeg. Deze zeide, dat het niemand zal verwonderen, dat de R. K. Arbeidersbe weging belang stelt in de jongeren. Im mers zij zijn de mannen van de toekomst, die welhaast onzen taak zullen moeten overnemen. In de vier andere Bisdommen zijn de jongemannen vereenigd in de Jon ge Werkman. In het Bisdom Haarlem is dat niet zoo; daar hebben we de St. Jo zef gezellenvereeniging, waarbij de jongens zijn ondergebracht, terwijl wij over het geheele land kennen de aspirantleden. Men kan dus over het geheele land aspirantlid worden van de Vakbonden. Hoe staan wij nu ten aanzien van de jonge arbeiders. Het is de plicht van de R. K. Arbeiders beweging om te zorgen voor de jongens. Gij moet welbewust vooruit; gij hebt een toekomst voor u!, zeide spr. tot de jonge ren. In die toekomst wilt gij vooruit. Doch wij, ouderen, denken allereerst aan de geestelijke waarde van den jongeman. Het is bekend, dat deze belangen uitste kend verzorgd worden in de Gezellenver- eeniging. Zij moeten overtuigd zijn, dat zij niet alleen individu zijn, maar dat zij ook zijn een sociaal wezen. Op dit punt hebt ge een apostelaat te vervullen. Gij moet man nen worden in het maatschappelijk leven. Er is een spreek woord dat zegt, dat, als ge niet opvalt, dan valt ge uit! Dat wil zeggen als ge niet zorgt cultureel ontwik keld en vakkundig onderlegd te zijn, dan heeft men u niet noodig. Gij zijt staats burgers in den vollen zin van het woord. Straks zult ge een woordje hebben mee te spreken hoe het land zal worden gere geerd. Ge hebt u dus ook, wilt ge kun nen meespreken", staatkundig te ontwik kelen. Gij moet derhalve belang stellen in uw staatkundig leven. Spr. zette uiteen, wat in het belang van de arbeiders door het Werkliedenverbond is verricht. Doch beseft wel, merkt spr. op, dat we nog maar aan het begin staan, dat nog maar het fundament is gelegd, waarop ge hebt te bouwen. Spreker ging dan na wat de trots is der Arbeidersbeweging. Allereerst om de jon gemannen weer in het productieproces te doen opnemen en te trachten het kapita listische uitbuitingssysteem te coupeeren. Ondanks de sombere tijden van het oogenblik kunnen de jonge mannen opge wekter en met meer vertrouwen de toe komst tegemoet zien dan onze ouders in hun jonge tijd. Spr. schetste een toekomstbeeld van de maatschappij en wekte de jongeren op het werk van «.Ie ouderen over te nemen; doer, ze dat niet dan is al het werken dor oude ren van tientallen jaren vergeefs geweest. De Katholieke Arbeidersbeweging reikt u de hand; welnu grijpt die en gij zult mee helpen werken aan den bloei der Katholie ke Kerk, en aan den bouw van een chris telijke maatschappij, aldus besloot spreker zijn leerzame rede. De voorzitter dankte den "heer de Bruijn voor zijn overtuigend woord en heette hierna welkom de inmiddels ter vergade ring gekomen vice-praeses der Jozef gezel len, kapelaan Egberts, alsmede den geest, adviseur kapelaan J. H. M. van Ingen. Nadat vooi de jongeren een gratis ver- lcting was gehouden hield de vice-praeses der Gezellenvereenigmg een toespraak. Spreker wees er op, dat er moet komen ordening en deze zal komen door de R. K. Vakorganisatie. De voorzitter dankte den kapelaan voor 'zijn kort doch kernachtig woord. Aan het einde gekomen snrak den geestelijk advi seur een kort slotwoord, waarbij hij voor al den nadruk erop legde, dat dezen avond een belangrijken en blij moedigen avond is geweest. Hierna sluiting. Een hek getorpedeerd. Gistermiddag kwamen een tweetal Che- vrolets uit de richting Leiden gereden naar richting Haarlem. Ter hoogte van de ver keersheuvels nabij de Vuursteeg maakte de bestuurder van de voorste Chevrolet kort nabij de vluchtheuvel een zwenking naar links. De bestuurder van de achterste Che vrolet, die zulks opmerkte, deed dit even eens doch kwam te slippen op de rails met het gevolg, dat hij over den weg reed, het rijwiel passeerde, tegen den trottoir band opvloog het trottoir over en ten slot te, nadat hij het ijzeren hekwerk had om gereden terecht kwam in den tuin van het perceel Heereweg no. 304, hoek Vuursteeg. bewoond door den gemeente-secretaris, den heer J. C. de Haan. Wonder boven wonder bekwam de be stuurder van de Chevrolet, een zekere B. A. B., afkomstig uit de provincie Utrecht, geen letsel en werd er ook geen persoon aangereden door deze auto. De bestuurder van de voorste Chevrolet is doorgereden, ofschoon hij het ongeval zeer zeker moet hebben bemerkt. Materiëele schade aan hekwerk en auto was het gevolg van deze wispelturige auto. De schade wordt ver goed. De gemeente-politie was spoedig ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Reeds talrijke malen is op dit punt een verkeersongeval voorgekomen. Zou het aan tal ongevallen verminderen, wanneer een maal de vluchtheuvels zullen verdwijnen, om te worden vervangen door een vlucht heuvel tusschen de trambaan in? Oplichting. Op verzoek van den bur gemeester dezer gemeente is door de ge meente-politie te Koudekerk aangehouden zekere W. v. W. De aangehoudene wordt verdacht van oplichting ten nadeele van den slager P. de K., alhier, bij wien hij werkzaam is geweest als slagersknecht, in welke functie hij zich gelden had weten toe te eigenen van zijn patroon. Hij is naar Lisse overgebracht. Mond- en klauwzeer. In deze gemeen te zijn binnen enkele weken 34 gevallen va nmond- en klauwzeer onder een veesta pel aangegeven. Reeds 4 dieren zijn in deze gemeente aan deze besmettelijke veeziekte gestorven. Het aantal gevallen breidt zich evenwel nog steeds uit. Geboren: Florentius Thomas z. van P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet. Hen drik zoon van Th. Gort en A. E. Kruijff. Ondertrouwd: Gerardus Wilhelmus van der Linden 31 j. en Johanna Maria Duivenvoorden 32 j. Dirk Schaak 27 j. te Aalsmeer en Bartha Vaandering 24 j. Getrouwd: H. A. Oostdam te Noord- wijkerhout en J. A. van der Vlugt. F. M. Verduijn te Alphen aan den Rijn en A. P. van Dijk te Lisse. C. Kool en D. Geschiere. Gevestigd: C. Leloux uit Den Haag. P. Koree uit Amsterdam C. van Grie ken geb. Goemans uit Hillegom. A. J. van der Vlugt uit Ajina Paulowna. E. van Oeffelen uit Den Haag. H. M. van der Hulst geb. Pouw uit Woubrugge. J.è P. Th. Deroy uit Warmond. C. M. Caarls uit Spanbroek. J. F. van den Berg uit Ridderkerk. H. J. J. van der Voort uit Voorhout. A. P. G. Oudshoorn uit Leiden. Vertrokken: J. Mesman naar Den Haag. J. van Dreunen naar Utrecht. A. H. van Schie en gezin naar Katwijk. J. M. Tulen naar Oegstgeest. NOORD WIJKERHOUT. Nieuwe director. Tot directeur van de muziekvereeniging De Harpe Davids al hier is aangesteld de heer L. v. d. Hoef, te Beverwijk. Ladelichter. De gemeente-politie al hier heeft aangehouden de 17-jarige v. d. N. uit V. die door den winkelier H. op heeerdaad werd betrapt bij een poging tot het lichten van de winkellade. Tegenover de politie verklaarde hij de lade een tien tal keeren reeds gelicht te hebben. De ge legenheid hiervoor had hij omdat degene die hem helpen moest steeds naar het ach terhuis moest. Proces-verbaal is opge maakt. SASSENHEEVL L.T.B. In een der localen van de O. L. School werd Dinsdagavond een landbouw- wintercursus geopend, voorbereid door de afdeeling L.T.B. en Holl. Mij. van Land bouw. De opening werd bijgewoond door den heer ingenieur H. de Groot, Rijksland- bouw-leeraar voor Z.-Holland. De cursus wordt gegeven door de heeren J. Schouten van Zoeterwoude en van der Hoek van Lei derdorp. Het aantal deelnemers bedraagt 16, uit de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim. In zijn inleiding sprak de Rijkslandbouw- leeraar er zijn vreugde over uit, dat in de zen bovenhoek van Z.-H. een drang voor landbouwonderwijs is gekomen. Spr. hoopt dat er van de zijde der landbouwers waar deering zal worden getoond voor dit soort onderwijs, waarvoor de regeering belang rijke bijdragen verleent. WARMOND. Bouwvergunning. - - Aan de firma G. B. de Vroomen, alhier, is vergunning ver- lend tot het bouwen van een schuur ach ter de woningen van den heer van Stijn aan den Heerenweg alhier, terwijl aan den heer Grupstra vergunning is verleend tot den bouw van een bergplaats voor sche pen. Ontspanningslokaal werkloozen. Bur gemeester en wethouders hebben ook voor dit jaar wederom het oude Raadhuis ter beschikking gesteld van werkloozen van alle gezindten teneinde dienst te doe nals ontspanningslokaal. Het ligt in de bedoe ling den Raad voor te stellen voor dit doel tevens een subsidie te verkenen van 300. Ingekomen: A. H. Klinkenberg, van Noordwijkerhout. W. P. v. d. Voort, van Boskoop. G. Britsenmer, van Sassenheim W. Landman, van Alphen aan den Rijn. H. J. van Wissen, van Wassenaar. C. Hulsebosch, van Noordwijkerhout. J C. Groot, van Voorhout. A. J. F. v. d. Bosch, van Alphen aan den Rijn. H. J. C. Kortekaas, van Maastricht. Vertrokken; J. J. van Egmond, naar Oegstgeest. A. Nieuwenhuis, naar Vel- sen. J. M. Koreman, naar Gastel. C. A. v. d. Voort, naar Enkhuizen.. H. G. B. van Berkel, naar Wateringen. G. J. M. ten Have, naar Voorhout. P. W. van Leeuwen, naar Ooltgensplaat. C. van Wissen, naar Wassenaar. W. J. A. Switzer, aar Ter Aar. P. J. Zoutenbier, naar Kethel. J v. d. Stap, naar Groote broek. G. R. Flasch, naar Zwijndrecht. A. P. M. Daniels, naar Tilburg. M. J. Vlasman, naar Rotterdam. C. M. Schut telaar, naar 's-Gravenhage. J. Groenen dijk, naar Oosterhout.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10