EEN NIEUWE OPEN ZWEMINRICHTING AAN HET RIJN EN SCHIEKANAAL Burgerlijke Slasid Academlenieuws Laatste bericMen De ramp van de T. 13 TELEGRAMMEN WOENSDAG 13 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6800 N.V. Handel- Maatschappij Ter Beek (f.), Leiden, Schapensteeg 2, hoofdz.: 's-Gravenhage, 3e L. de Colignystraat 142, koopen en verkoop en van goederen. Het filiaal te Leiden, Schapensteeg 2, is opgeheven. 3370. G. H. Kleinhans, Leiden, P. de la Courtstraat 22, kruidenierswaren. De zaak is omgezet in een vennootschap on der firma onder den naam: G. H. Klein hans en Zoon. Venn.: G. H. Kleihans en F. J. C. Kleinhams, Leiden. 6969. „de Farm", Leiden, Hooigracht 3333a, automatiekbedrijf; poeliersbe- drijf. Vest. fil.: Leiden, Steenstraat 12. (St. Aagtenstraat) o. d. naam: Farm's Automatiek. 4650. Firma B. Th. Smit, Leiden, Hoo- ge Rijndijk 58, instrumentenfabriek (voor medische doeleinden). Bovengenoemde zaak is met ingang van Mei 1936 pmgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma B. Th. Smit. Venn.: B. Th. Smit (H. V.) en P. A. Smit, Leiden (H. V.). Nieuwe inschr.: 7020. A. vam Zanten, Leiden, Prinsessekade 34, win kel in emaillewaren. E.: A. van Zanten, Rotterdam. Op een adres van een aantal bewoners van den Apothekersdijk, om de daar staan de kof f ietentoorspronkelijk bedoeld als bloementent te doen verdwijnen, heb ben B. en W. geantwoord, dat de verhu ring van de gemeente-grond, waarop be doelde tent* staat, zoo spoedig mogelijk (waarschijnlijk binnen drie maanden) zal beëindigd worden. Uit Leiden vertrokken A. Alms, Wattenscheid, Bahnhof 7 P. J. Bomli, Hilversum, Alexanderlaan 18 M. C. Braakman, Heerlen, Wilhelmina- school W. C. v. d. Breggen, Aalsmeer, Oost.einderw. 387 J. W. L. Broer, Arn hem, Parallelweg 127 B. A. B. de Bruin, Amsterdam, Leiduinstraat 12II M. Bu- rema en fam., Huizum, v. d. Helststraat 48 W. Burgers, den Haag, Frankenslag 95 Wed. J. H. M. v. TolCarsjens, Katwijk Voorstraat 2 M. v. Dam en fam., Lei derdorp, v. d. Doesstr. 55 C. W. Dirk- se, Haarlem, Leidschevaart 226 C. Fen- net, Zaandam, Bootenmakersstraat 113a V. R. Fuhri Snethlage, Amersfoort, KI. Nachtegaalstraat 30 W. P. J. de Graaf, N. O. Indië H. Heinz, Haarlem, Tesla- straat 7. J. v. d. Heijden en fam., Lei derdorp, Dr. de Bruynestraat 9 W. F. v. d. Hofstede, Oegstgeest, Hofdijk 33 A. Holthuis, Oegstgeest, Rijnzichtweg 23 J. Horsmai, Amstelveen, Dorpsstr. 55 C. Horst, Amsterdam, Stadionweg 111 B. J. Jansen en fam., den Haag, Schim- melstr. 28 P. C. Jonker, Amsterdam, le Helmersstraat 104 A. J. v. d. Kamp, Alkmaar, Bicardostraat 6 G. Diederiks v. Kints, Amsterdam, aan boord J. J. C. Kolverschoten, Rotterdam, Ged. Slaak 77/6c F. C. Kooijman, Over- veen, Julianalaan 33 H. G. J. Koster, N. O. Indië A. Kremer, Amsterdam, aan boord J. Kijk in de Vegte, Wasse naar, Victorialaan 4 Wed. A. v. Kerck- hoffLorch, Heemstede, Heemst. Dreef 144 M. C. Markus, Brussel, Rue Stevin 122 J. H. v. d. Meij, Den Haag, P. Bath- straat 38 T. Miedema, Menaldumadeel, Dronrijk 225 G. E. Mol, Tilburg, Wil- hèlminapark 56 W. Mulder, N.O. Indië, P. M. Nelemans, Utrecht, Schr. v. d. Kolkstr. 11 W. Olij, Rotterdam, Jeri- cholaan 52a B. Ouwerkerk, Wagenin- gen, Julianastraat 2 f A. W. I Peill, Utrecht, J. v. Effenstraat 23 bis W. Raadsen, Hoensbroek, Grubstr. 4 J. J. v. d. Reijden en fam.. Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. 5 Ch. H. Khouw Zegwaart le Roux, Eindhoven, Soph. v. Wurtzen- berglaan 60 A. M. Verwer—-Rubingh, Heemstede, Heemst. Dreef 144 Th. A. de Ruiijter, Gilze en Rijen, Kerkstr. A 503, B. Rijdes, Twello, Binnenweg 292 a G. A. Smit en fam., Amersfoort, 't Zand 15 Wed. H. J. M. JongmansStadhou der, Nijmegen, Groesbeekschew. 329 H. S. v. d. Steen, Oegstgeest, Endegeester- straatweg 5 F. Stikkelorum, Oegstgeest Poelgeestweg 2 M. J. Tendeloo, Amers foort, 't Zand 15 C. M. v. d. Huin, Voorburg, Laan v. N.O. Indië 119-121 Wed. J. C. KunemanUrban en fam., Voorschoten, Leidscheweg 170 C. J. Veder, Utrecht, Stadhouderslaan 29 M. E. v. d. Broek—Veldhuijzen, Oegstgeest, Duinzichtstraat 52 W. H. de RoosVer kerk, Hellevoetsluis, Westzanddijk 32 C. Vermelen, Noordwijk, Bronckhorststraat 11 G. v. d. Vis, Hazerswoude, A 111 B. M. v. d. Voort, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 7 W. M. v. d. Voort, Hazerswou de, D 213 J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, Velp, P. Heinlaan 13 W. A. J. de Vos en fam., Den Haag, Padustr. 58 W. Th. v. d. Windt, Driebergen, Rijsen- burg, Boschstraat 52. In Leiden gevestigd. W. Aarts, arbeider, Coornhertstr. 27 H. W. Assink, Hoogewoerd 89 K. Backer, Wasstr. 2 A. H. M. Bakker, instr.maker, Heerenstr. 43a C. Bleeker, leerl. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 J. Bloemen, constr. teekenaar, Kernstr. 17a A. Th. L. de Boer, J. v. Goyenkade 2 J. J. Tol- Boerdam, Pietersk.choorsg. 19 A. F. M. Bots, Korevaarstr. 11c M. Brandon Bra vo, kleermaker, Nw. Rijn 15 A. B. Bij- nen, Pietersk.hof 22 H. Coutinho, Pie- tersk.hof 12 W. J. Crol, Witte singel 94 J. C. ten Donkelaar, groentenkoopman, Middelstegr. 75 A. v. Dorp, Nw. Rijn 3 J. C. v. Dorp, Rapenburg 113 F. Drucker, Witte singel 94 C. M. M. Eg berts, dienstbode, Rijnsb.weg 143 N. v. Eik, hulp i. d. huish., Schelpenkade 41 H. Elfrink, Witte singel 7 P. Erdman, Ook daar een inrichting van den heer A. Koster „De N.V. „De Overdekte", directeur de heer A. Koster, heeft gronden aan gekocht bij het Rijn-Schiekanaal om aldaar openlucht zwembaden op te richten. De zwemmers kunnen dus wel hun hart ophalen. Zelfs al heel vroeg in het voorjaar. Want het ba- dencomplex wordt uitgerust met een verwarmingsinstallatie, die het water op een prettige temperatuur houdt. En dat duurt, totdat Koning Winter al weer bijna met z'n gure sneeuwmantel wappert. De zuiveringsinstallatie wordt modern geconstrueerd, geheel volgens de nieuwste principes. Geen bacil zal er zijn hoofd bo ven water kunnen houden. Het complex zal waarschijnlijk onder de zelfde directie komen, die ook de inrich ting in de Haarlemmerstraat (thans nog in aanbouw) zal beheeren. Die eenheid waarborgt al weer voordeelige prijzen voor de zwemmers. Leidenaren, nog een paar maanden, en u bent ontzet van zwembe- lemmeringen. Heelemaal", Aldus luidde het korte communiqué, dat wij, te laat voor onze vorige editie, van den heer Koster mochten ontvangen. De eerste vraag, die bij de zwemmers natuurlijk rijst, is: waar deze nieu we zweminrichting zal komen te liggen. Daarvoor is een stuk grond aangekocht achter de bekende boschje aan de Nieuwe Vaart. De grond, waarop deze boschje saan, is eigendom van den Provincialen Waterstaat. De grond, welke voor de zwem inrichting is aangekocht, beslaat een op pervlakte van 20000 M.2. Wanneer men nu bedenkt, dat de grondöppervlakte van het complex der Overdekte aan de Haar lemmerstraat nog geen 1600 M.2 groot is, kan men eenigen indruk krijgen van de oppervlakte, welke den heer Koster in deze nieuwe omgeving ter beschikking staat. Op bovenstaand kaartje is de ligging van het perceel gearceerd aangegeven. Ten Noorden ligt de spoorbaan Leiden Woerden en bij de kruising daarvan met de trambaan LeidenVoorschoten ziet men de tramhalte „Groentenveiling" lig gen. Vandaar zal de groote stroom bezoe kers per tram kunnen aankomen. Langs een nog aan te leggen weg is men dan binnen enkele minuten aan de zweminrichting. Ook via de Roomburgerlaan en de Nieuwe Vaart komen er toegangen tot de zwem inrichting, zoodat deze van verschillende zijden te bereiken is, hetgeen vergeleken bij den toegang tot de voormalige zwem inrichting aan den Roomburgerweg zeker een goede verbetering mag genoemd wor den. Wat de inrichting zelf betreft ligt het in de bedoeling twee bassins te bouwen, een van 20 X 50 M. en een van 20 X 20 M. Men streeft ernaar de inrichting reeds op 1 April van het volgend jaar in gebruik te stellen. Natuurlijk is er voor den bouw van een open zweminrichting meer grond noodig dan voor een overdekte. Maar zelfs dan is er nog ruimte genoeg om nog meer te kunnen geven. Het ligt dan ook in de bedoeling om een gedeelte van het complex in te richten als ijsbaan, zoo moge lijk ook als kunstijsbaan. De lage ligging van den grond ter plaatse zou hiervoor een groot gemaa opleveren. Wij kunnen niet anders dan deze plannen van harte toejuichen omdat hierdoor ein delijk aan de behoefte naar zwemgelegen heid weer voldaan zal zijn. Intusschen vordert men met den bouw van de „Overdekte" ook snel. Het bassin is reeds betegeld, de plafonds onder het oude dak zijn reeds aangebracht en de gangen naast het bassin geven reeds een goeden indruk hoe het worden zal. LEIDEN. Geboren: Johanna Theodora Hen- drika, dochter van J. Jansen en Th. Brands. Overleden: S. NeuteboomVan Booma, wede. 78 jaar M. A. Heemskerk, dochter 3 dagen. Fransche elftal. Hij verklaarde, dat de Franschen vooral groote geertdrift aan den dag hadden gelegd, maar dat het vertoonde spel hem niet brilliant had toe geschenen. „En ik verklaar, dat het het Nederlandsche voetbal.... niet beter is. Ik heb den indruk, dat ons nationaal elf tal 30 tot 40 percent van zijn kracht van de laatste jaren heeft verloren. Wij ver- keeren eenigszins in uw geval: onze beste spelers worden ouder en -onze jonge spe lers zijn nog niet rijp genoeg om hen te vervangen. „Toch", zoo vervolgde de heer Lotsy, „zijn zoowel Frankrijk als Neder land in staat ons op 31 October a.s. te Am sterdam een mooien wedstrijd te laten zien. In ieder geval is dit een geheel open strijd, want naar wat ik Zondag jl. heb ge zien, zijn beide ploegen van gelijke sterk te." „Weet u reeds hoe het Nederlandsche elftal zal zijn samengesteld? „Nu vraagt u mij te veel. Als plaatsvervanger van Bakhuys denkt men aan den jongen Van Hulst, de clubgenoot van Kick Smit uit Haarlem, maar 'niets is nog definitief. Men zal misschien ook van Nellen vervangen door Bergman van Blauw Wit en misschien Van Heel door Van Es. Dit zijn slechts mogelijkheden, en tenslotte zal misschien blijken, dat men vertrouwen moet hebben in de „oude garde", zooals bij u Zon dag j.l." Noordeinde 52 W. H. Gallois, Rapenburg 17 J. Gersie, huishoudster, Boisoikade 4 J. Goppel, verpleegster, Mariënpoelstr. 41 J. H. Goverts, Mariënpoelsta 19 M. S. B de Graaf, Rapenburg 131 J. R. C. Gonggrijp, Schelpenkade 36 M. J. Ha gen, Meezenstr. 1 J. A. Hardemann, Schelpenkade 36 A. C. Hartog, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 S. E. Hazerhoff Roelfzema Aalmarkt 1 H. v. Hees, Harte- steeg 2a S. Hettinga, Ucr Veer 22 F. W. J. Hehkensfeidt Jansen, Rapenburg 4 M. F. Hibma en fam., eiectr. lasscher, Kor- tenaerstr. 75 II. Hoexsma, verpleegster, Rijnsb.weg 10 JVI. Hoekstra, ieerl.ver- pleegster, Rfjnsb weg 10 A. M. H. Hol lend, Hoogewoerd 89 J. C. Hugenholtz, Witte singel 80 J. Ibelings, Witte singel 88 V.' M. G. Jansen, dienstbode, Noord einde 24 S. de Jong, veehouder, Schel penkade 41 -- W. de Jong, J. v. Goyenkade 37 F. Jongedijh, metselaar, Brederostr. 29 E. M. Jonkheid, Rijnsb.weg 10 L. B. K. Kappelhoi Boerhaavelaan 16 D. v. 't Klooster, leerl. verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. C. Koning, Mariënpoelstr. 15 Ph. Koning, Breestr. 115a Chr. Krediet, Oude singel 24 P. v Krimpen, étaleur, Breestr. 65a V. J. Kruijff, Noordeinds- plein 2b G. C. Kwakkelstein, Noord einde 37 G. de Leeuw, hfd. verteger.w. kolenhandel, Rapenburg 13 D. v. Leijden, Botermarkt 28 G. W. Locher, conserva tor, Schepenkade 50A. P. Makatita, Schelpenkade 45 V. L. Makatita, Zee- manln. 30 Th. C. M. Melchers, v. Olden- barneveldstr. 29 J. Moolenaar, kinder juf fr., Witte singel 71 Th. v. Moorsel en fam., bloemist, v. d. Brandelerkade 6 J. de Mooij en fam., chauffeur, Potgieterln. 19a D. Muller, Burgstg 1 J. P. v. Om- me, Rijnsb.weg 140 J. - Oostveen, Ger. Doustr. 95 L. Oskam, Witte singel 97 G. N. Oudshoorn en fam., timmerman, Utr. Veer 33a N. Nagtegaal-Ouwersloot, Schutterstr. 13 G. G. Paalman, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 Th. G. H. Poierrié, vertegenw., Oude Rijn 2 A. J. v. Egmond- v. Polanen, Nic. Beetsstr. 19a H. Pop, Vreewijkstr. 17 P. A. E. Renardel de La- valette, Morschsingel 11 C. J. v. Riet, Merelstr. 38 Jkvr. E. M. F. Roëll, Rnsb.- weg 23 C. M. Jansen-Roelofsen, Oldenb.- straat 16 W. J. v. Rijnoever, étaleur, Breestr. 65a R. D. Sard, W. Rozenstr. 57 E. Sas, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. Schippers en fam., aannemer hei- en grondw., Voorstr. 14 A. M. C. Schoonder- woerd, J. de Wittstr. 20 D. Sineck, Kai- serstr. 36 C. J. Sparnaaij, Rembrandtstr. 24 J. Stam, 2e luit. art., Mariënpoelstr. 37 R. Stam, Breestr. 114 M. J. Steen- land, Plantage 4 F. W. M. Stringa, win kelier, Nw. Rijn 15 H. v. Swaaij, Kai- serstr. 36 A. L. M. de Vaan, dienstbode, Rijnsb.weg 118 M. A. v. d. Veek, dienst bode, de M. v. Streefk.str. 27 C. J. Ver- heij, R. en Schiek. 126 J. Verhoog, Kraaierstr. 24 A. M. Vink, Kagerstr. 24 P. A. Visser, Fagelstr. 40 G. v. Vliet, Witte sing. 97 G. H. de Vries, Kloksteeg 17 M. de Vries, dienstbode, Haagweg 37 Sa. C. v. d. Wall, Witte singel 81 J v. d. Wereld, H. Rijndijk 152 Jhr. L. Wichers, Steenstr. 48 D. Wiechers, kraamverpl., Hoogewoerd 82" A. J. Win- mink, Cobetstr. 32 J. Wischmeijer, dienstbode, Oranjegr. 42 P. Woelinga, verpleegster, Rijnsb.weg 10 Th. de Bruin- v. Zanten, Poelgeeststr. 4a A. H. v. Zuij- len, Zeemanlaan 30 T. Zijlstra, verpleeg ster, Rijnsb.weg 93a. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter K, de heer R. A. Maas Geeste- ranus, Den Haag; candidaatsexamen klassieke letteren, mej. J. D. Thierry, Leiden; candidaatsexamen Rechten, de dames J. J. H. Nieukerk, Den Haag, C. C. W. Ebbink, den Haag en de heeren H. H. Knopper, Schiedam, J. R. Hommes, Den Haag. Voor het examen apothekers-assistent te Leiden zijn geslaagd, de dames M. van Garderen, Maassluis, P. van der Gaag, Maassluis en de heer J. 't Hart, Delft. EEN FRANSCH INTERVIEW MET KAREL LOTSY. In het bekende Fransche sportblad „l'Auto" van heden is een onderhoud ge publiceerd, hetwelk ?en der medewerkers, de heer Jacques de Rijswick, met den heer K. J. J. Lotsy, die Zondag j.l. den voet balwedstrijd tusschen Frankrijk en Zwit serland te Parijs heeft bijgewoond, heeft gehad. Aan dit interessante onderhoud ontlee- nen wij het volgende: Terugkomend van een tournee door Midden-Europa, gemaakt om het beroeps voetbal te bestudeeren, is de heer K. J. J. Lotsy Zondag j.l. een der toeschouwers ge weest bij FrankrijkZwitserland, welke door Frankrijk met 21 werd gewonnen. „Is de Nederlandsche Voetbalbond van plan, het beroepsspel in te voeren?" vroeg de schrijver den heer Lotsy. „Neen, of in ieder geval: niet nu. Want alleen in Rotteidam, Amsterdam en Den Haag is de recette voldoende", was het ant woord. Toch wordt er bij ons, evenals in ande re landen, inbreuk gemaakt op de ama teursbepalingen. Wij weten dat en wij stellen alles in het vyerk, om dit te be strijden: de onlangs tegen Bakhuys geno men sanctie is daar wel een bewijs van. De heer Lotsy gaf vervolgens zijn mee ning omtrent het vertoonde spel en het HET BERGINGSWERK. Verscheidene slachtoffers reeds geborgen. Aneta verneemt nader: Bij het met kracht aangevangen bergingswerk is het wrak van het verongelukte marinevlieg tuig T. 13 langszij van de „Rigel" gebracht. Het wrak steekt nog ten deele onder wa ter, doch in zoodanige positie, dat ver scheidene slachtoffers geborgen konden worden, o.a. de officier van den marine stoomvaartdienst, H. Urbanus, de sergeant- vlieger P. Spronk, de korporaal F. H. Plevier en één der overige leden der be manning, wiens naam nog niet bekend is. Via Brondong werden de lijken met am bulance-auto's naar de centrale burger lijke ziekeninrichting te Soerabaja ver voerd. De pogingen tot berging worden voort gezet. De begrafenis van de verongelukten zal op een nader te bepalen tijdstip plaats vin den, doch in ieder geval niet voor Vrijdag a.s. De T. 16 kon het verongelukte vlieg tuig niet te hulp komen, daar het toestel bij een noodlanding aan den grond was geraakt. Een commissie tot onderzoek zal zeer spoedig worden ingesteld. Autoriteiten en hulp der marine zijn aanwezig. HET VERHAAL VAN EEN OOGGETUIGE Uit Soerabaja vernam Aneta het eerste verslag van een ooggetuige van de ramp. Het ongeluk vond plaats om 22.15 uur Java-tijd. Het weer was zeer slecht en het zicht was dermate, dat er blind gevlogen moest worden. Daarom besloot men, een noodlanding te maken. Deze gelukte ech ter niet geheel en de T. 16 kwam in den modder terecht. De bemanning van de T 16 zag de T. 13 op honderd meter afstand op het water dalen, kort daarna weer opstijgen en ver volgens neerploffen. De T. 16 schoot toen lichtkogels af om de kust te alarmeeren. De bemanning, waadde door het water en vond een vis- schersprauw, waarmede zij zich naar het wrak begaf om hulp te bieden. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn. De zeildoeken wanden van de veronge lukte T. 13 werden vruchteloos door de ter hulp geschoten bemanning van de T. 16 met pennemessen bewerkt. Daarna werd 1 overwogen, te trachten, den staart van het vliegtuig met een bijl af te kappen. Dit moest echter worden ontraden, aangezien I het wrak dan zeker met water zou volloo- pen, zonder dat er mogelijkheid van red- i ding voor de inzittenden bestond. De duisternis was een belemmering om verder iets te doen, waarop de T. 16 de marine te Soerabaja inlichtte. Van Soe rabaja uit zijn toen de „Rigel" en de mij nenveger „Pollux" rfaar Qte plaats van het ongeluk vertrokken. De „Pollux" heeft on middellijk pogingen in het werk gesteld om het wrak overeind te zetten. Toen dit gelukt was, vond men eerst het lijk van den officier van den marinestoomvaart dienst Uurbanus, daarna die van de inzit tende korporaals en vervolgens de anderen. Vermoedelijk zijn geen andere slachtoffers in het wrak aanwezig. De ooggetuige verklaart, dat de T. 16 slechts weinig beschadigd is. De T. 13 ech ter is reddeloos beschadigd. Van de T. 16 is alleen het onderstel zwaar verbogen. De T. 13 vormt een ravage. De lijken waren geheel verminkt. Zij zijn eerst geborgen in de loodsen te Brondong, waar de visschers hun feesten plegen te vieren. De plaats waar de ramp is geschied, ligt circa 1 kilometer van de kust verwijdercf te genover de plaats waar het monument is opgericht ter gedachtenis aan de schip breuk van de „Van der Wijck". LEGERVLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. Een legervliegtuig van de Kooi maakte hedenmorgen om kwart voor twaalf een noodlanding op een weiland bij de Mo lenvaart. Het toestel vloog in groepsver band en bij een zwenking is het waar schijnlijk door een der andere toestellen geraakt. Nadat althans de bestuurder, ser geant Herter een klap tegen het toestel had gevoeld, bleek het hoogtestuur niet meer in orde Daardoor kon de piloot het vliegtuig ook niet in den goeden stand op den grond zetten. Het sloeg bij het neer komen over den kop, waarbij de schroef en de vleugels werden vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. WIEL VAN VRACHTAUTO OVER HET HOOFD GEKREGEN. Meisje zwaar gewond. Omstreeks 1 uur hedenmiddag geraakte het 15-jarig meisje F. C. G. uit de Obrecht- straat te Den Haag in de Javastraat onder een haar passeerende vrachtauto. Een der achterwielen van den wagen, die bestuurd werd door den 36-jarigen chauffeur M. J. V. te Rotterdam, ging het ongelukkige kind over het hoofd. De geneeskundige dienst vervoerde haar naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar zij in hopeloozen toestand is opgenomen. MISLUKTE ROOFOVERVAL TE NUNSPEET. Gisteravond heeft een dief, die zijn slag trachtte te slaan, in de woning van den melkhandelaar Pelt te Nunspeet, diens zuster met een hard voorwerp een slag op het voorhoofd gegeven, waar door de vrouw een vrij diepe wond bo ven een der oogen opliep. Mej. P., die een meisje, dat melk kwam halen, wilde bedienen, hoorde in een der kamers ge stommel. Toen ze ging kijken wat er aan de hand was, sprong uit de kamer een man te voorschijn, die haar met een zak lantaarn in het volle licht zette en haar tegelijkertijd een slag toebracht. De da der nam de vlucht. Uit een geldkistje, dat in een door den dief geopende kast stond, is naar alle waarschijnlijkheid niets ontvreemd. MISLUKT JAPANSCH OFFENSIEF TE SJANGHAI SJANGHAI, 13 October (ANP.) De woordvoerder van het Japansche leger heeft verklaard, dat de Japansche troe pen niet hebben aangevallen aan het front van Sjanghai in den nacht van negen op tien October. Gisteren echter deelde de woordvoerder mede, dat hevige gevechten geleverd werden in de sectoren van Lo- tien en Lioehang. Toen men hem aan eerstgenoemde verklaring herinnerde, be vestigde hij opnieuw, dat de activiteit der troepen zich tot patrouilles beperkt had. Uit deze verklaringen leidt men nu af, dat het Japansche offensief op zeer hevigen tegenstand is gestuit. In feite heeft de veldslag reeds verscheidene dagen ge woed in den sector van Lioenhang, ten Zuiden van de Woesoengkreek. De verkla ringen van den woordvoerder, die niet van een aanval wil spreken en de omstandig heid, dat de linies ongewijzigd zijn, lijken dus te bevestigen, dat de Chineezen een belangrijke overwinning behaald hebben door deg Japansche troepen te dwingen terug te keeren naar hun punt van ver trek. WISS ELNOTEERIN GEN (AMSTERDAMh Zwitserland Kopenhagen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3