STADS NIEUWS OMGEVING Help! DINSDAG 12 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 LEIDSCHE EXPLOITATIE MAATSCH. VAN ONROERENDE GOEDEREN Vergadering van obligatiehouders; de aanvraag van surséance Gisteren werd in hotel Krasnapolsky te Amsterdam een vergadering gehouden van houders van 5'/a pet. obligatiën der Leid- sche Exploitatie Maatschappij van Onroe rende Goederen, in verband met de aan vrage tot surséance van betaling voor deze vennootschap. Door den trustee, den heer Th'. P. C. J. Op de Coul, werd een korte uiteenzetting gegeven van den toestand der maatschap pij, die de laatste jaren gestadig was ach teruitgegaan en niet anders dan slecht kon worden genoemd. Hij was de meening toe gedaan, dat er voor surséance misschien wel reden zou bestaan indien met de con currente crediteuren overeenstemming zou kunnen worden verkregen. In geval van surséance zou wellicht de mogelijkheid be staan, dat enkele eigendommen zouden kunnen worden afgestooten, doch met ze kerheid was hieromtrent niet te zeggen. Hij had geen oordeel over het al of niet voorstemmen voor surséance. Alleen wist hij, dat de vennootschap hoegenaamd niet over contanten beschikt. Hij zag drie mo gelijkheden: 1. te verklaren zich te zullen neerleg gen bij de beslissing van de rechtbank in zake de surséance-aanvrage. 2. niet voor de rechtbank te verschijnen; 3. geen stem uit te brengen. De juridische adviseur heeft daarop ver klaard, dat indien geen stem wordt uitge bracht, de rechtbank niet-tegenwoordigheid aanneemt. Ter vergadering waren vertegenwoor digd 7500 obligatiën, recht hebbende op 7 stemmen. Uiteenzetting door den heer De Cler. De trustee verklaarde verschillende ex perts te hebben geraadpleegd en den heer J. J. de Cler, adviseur van commissaris sen, te hebben verzocht hem de noodige inlichtingen te verstrekken. De heer De Uier zetie daarna uiteen, dat het aanbeveling zou verdienen de aan vrage voor surseance in te irenKen, daar ais aan tot vrijwnnge liquidatie zou Kun nen worden overgegaan, muien de reent- bank al surseance zou verieenen, nelgeen, gezien het rapport van den bewindvoeruer, nog moest worden aigewacht, aan zouden de nypouieeknuuders toen hun voile rech ten Kunnen laten geiden, ue commissaris sen hadden op een Ziateraagavond genou- den vergadering echter besloten af te wachten weiK oesiuit door deze vergade ring van obligauenouaers zou worden ge nomen. Hij wees er echter naarukKenjK op, dat wanneer de aanvrage voor surseance zou worden ingetroKKen, door liquidatie tot een alwiKKeiing zou Kunnen woraen over gegaan, waarmede de obiigatienouaers net best zouden zijn gediend. Uit practiscne overwegingen zou wel door geen enKeien crediteur op faillissement worden aange stuurd. In verband met het gering aantal verte genwoordigde obligatiën, meende de trus tee het wenscheiijs, zijn houding zelfstan dig te moeten bepalen, liij is trouwens aoor een besluit van obligauenouaers met ge bonden. Toch verzoent hij aen aanwezigen obiigatiehouaers htm op te dragen te traen ten de surseance-aanvraag ingetrokken te krijgen. De heer Sommeriing, die zes obligatiën had gedeponeerd, doch verklaarde een groep te vertegenwoordigen, die minstens lü pet. van de J 229.5UU uitstaande obliga tiën bezit, verklaarde, dat volgens zijn in zicht de trustee tegen surséance diende te stemmen. De houding van den trustee. Thans ontspon zich een discussie over de houding door den trustee aan te nemen. De heer De Cler beweerde, weliswaar geen obligatiën te hebben gedeponeerd, doch een groep achter zich te hebben van minstens 80 obligatiën. De trustee wees er nog op, dat hij de vergadering had uitgeschreven om kennis te nemen van de denkbeelden der obliga tiehouders, doch dat deze houders hem al leen konden verzoeken een zekere gedrags lijn te volgen. Nadat de verschillende inzichten tegen elkander waren opgewogen, verklaarde de trustee tenslotte, dat op hem de plicht rust ook de belangen te behartigen van de obli gatiehouders die niet waren vertegenwoor digd en hij beschouwt de meening van den heer Sommeriing dan ook als een advies. Op de vergadering is niet gestemd. De trustee zeide tot slot te zullen hande len zooals hij meent te moeten doen in het welbegrepen belang der obligatiehouders. Bij het op 4, 5, 7 en 8 October j.I. gehou den examen ter verkrijging van het diplo ma voor ziekenhuisverpleging A zijn de na volgende candidaten geslaagd, die allen haar opleiding hebben ontvangen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden: J. Admi raal, W. van Amerongen, M. Barbier, J van den Berg, M. E. Blok, J. M. J. Boucherie, M. E. E. van Geelen, L P. de Haan, J. E. Hangjas, E. Horst, A. M. Koelemeij, R. P. A. Koopmans, T. Moolenburgh, G. Nijveldt, H. Padding, L. A. E. Rijkers, T. Spruit, W H. Verkerk, J. H M. Verdegaal. BIJ HET WERK VAN MATTHIEU WIEGMAN. Tentoonstelling in de Lakenhal 424 October. Het is onvermijdelijk, dat een tentoon stelling als die van Matth^eu Wiegman met gemengde gevoelens zal worden beoor deeld. Hoewel al deze beoordeelingen zijn terug te brengen tot twee groepen nl. van hen die het snappen, en van hen, wien Wiegman niet „ligt". Als men tot de con clusie komt, deze schilder of de moderne schilderkunst of misschien wel doch daarvoor moet men ongewoon eerlijk zijn de heele schilderkunst „ligt" mij niet', dan is 't tijd zich af te vragen: „Wat ver wacht ik van een schilderij?" Het is een pertinente leugen, dat een schilderij een nabootsing moet zijn van de werkelijkheid, al wordt dit dan ook beweerd door Aristo- teles, en al is 't de algemeen geldende lee- ken-opvatting. Ook bestaat het genot, dat een schilderij ons bedoelt te ge geven slechts voor een allerkleinst gedeelte in het feit, dat men zich bewust wordt, hoe moei lijk het onderwerp was, en hoe fijn het den schilder gelukt is. deze moeilijkheden te overwinnen. Men zou ter belichting hier het mopje kunnen inlasschen, dat, als het exces van deze kunstopvatting kan gelden: nJ. „Kunst is als hij het niet kan, want, als hij het kan, is er geen kunst meer an". Als men alleen eischt dat een schilderij „net echt" is, dan kan men ook Rem brandt niet met overtuiging waardeeren, want waar vindt men zulke „rare" licht verschillen in de werkelijkheid; als men alleen naturalisme wil, dan zijn foto's de mooiste schilderijen en etalagepoppen de beste plastiek. Men zou een zeer ruwe vergelijking kunnen maken door te zeggen, dat de ver houding tusschen wat „men" van kunst meent te moeten verwachten, en dat wat de ware kunst wil geven ongeveer de zelfde is als die tusschen opera en sym- p h o n i e. We weten, dat er zeer veel op deze vergelijking is aan te merken, maar ze dunkt ons nuttig om even een „licht te doen opgaan". Van een schilderij ligt de beteekenis in het afwisselen van vlakken en kleuren, in de harmonie, de orde, het rhythme daarin. Het genot dat men hierin kan vinden ligt eigenlijk nog vóór het waardeeren van de bedoeling en de grondgedachte van het ge- heele stuk, en, als men begint met er op het eerste gezicht „teveel achter te zoe ken" komt men nooit toe aan het volledig genot, dat er in een schilderij gelegen is. Op deze manier krijgt dit artikel wel een waterhoofd, doch daar de catalogus van de tentoonstelling alleen maar vermeldt, hoe duur elk stuk is, meenden we een kleine meer algemeene inleiding te mogen geven. Bij al het werk dat we van Wiegman te zien krijgen moet steeds voor oogen wor den gehouden dat we te doen hebben met een Katholiek kunstenaar. Pieter van der Meer de Walcheren heeft 10 jaar geleden van hem geschreven o.a. „Heel zijn kunste naarsvermogen concentreerde zich waar achtig en met willigheid naar het zich die nend ondergeschikt stelllen van de werke lijkheid aan de heldere orde van God." Deze tentoonstelling is een feest van blij heid en warmte. Men zie b.v. zijn boerderij met melkem mers (No. 15); de haast te rijpe glans van het zomersche licht in de rust v. d. middag en het zangerig glanzen onder de hooge boomen die niet bang zijn van de dreigen de lucht. Bijzonder fijn is ook het boerderijtje No. 22, dat nog al verdekt is opgesteld achter het groote naakt. Huiverig waaiende boo men en toch een zacht licht op het dak, dat echter ieder oogenblik kan verduiste ren, als er weer een wolk voor de zon schuift. Prachtig het hel glanzende van de beide vermiljoene dakpannen. Wiegman werkt heel veel met vermil joen en zelfs zet hij deze felle kleur dik wijls onvermengd neer, wat men zelden ziet. Tijdens zijn omzwervingen door Zuid- Frankrijk leerde Wiegman het juichende licht liefhebben. En behalve in zijn vlotte landschappen, die hij daar maakte, ziet men dit blijde licht ook in zijn ander werk, in No. 14 b.v. De N.-Hollandsche boerderij. Er is hier natuurlijk"een kleurverschil met Zuid-Frankrijk, maar het licht, hoewel in waterblauw gefilterd, heeft dezelfde kracht, er ligt dezelfde blijheid in. Men lette op de lekkere koelte onder de boomen en de te vreden koe. En is het niet of we in No. 9 de warme zon voelen pikken op onze huid en de hars ruiken onder de boomen. En hoort u de dennenaalden niet kraken onder uw voe ten? Wat we van deze tentoonstelling meene men is een gevoel van warme blijdschap, als van een bezoek aan een wijs en warm voelend mensch, niet iemand die „arrivé" is en zijn weetje weet, doch iemand, die door alle ervaring niet te „wijs" is gewor den om kinderlijk idealist te blijven. Het is alleen maar jammer, dat de ten toonstelling zoo eenzijdig alleen maar land schappen geeft. Door het nogal ruwe naakt (No. 19) krijgt men geen juiste indruk van Wiegman's kunnen op dit gebied; men den- ke liever aan zijn „Suzanna" of de portret ten van zijn kinderen en vooral aan zijn meesterwerk „De Bruid" van 1935. L. H. STUDIEVEREENIGING VAN SOCIALE WERK(ST) ERS. De Studievereeniging var Sociale werk- (st)ers hier ter stede organiseert voor het seizoen 1937/38 een zestal inleidingen be treffende Sociale zorg. Aan deze inleidingen-reeks, die des Za terdagsmiddags te 14 y2 uur wordt gehouden in het „Vrijzinnig Chr Federatiehuis" Ge recht 10, zal een 5-tal zijn medewerking verieenen n.l: 16 October 1937: J. E. van Riet, Directeur van de Gem. en Distr. arbeidsbeurs te Rot terdam. Onderwerp: „Arbeidsbemiddeling". 20 November 1937: J. C. van Dam. Refe rendaris aan de Afd. Arbeidszaken der Ge meente Amsterdam. Onderwerp: „Werk loosheidsverzekering". 18 December 1937 en 15 Januari 1938: Mr. H. M. L. Tl. Sark, Secretaris van den Armenraad te 's-Gravenhage. Onderwerp: „De Armenwet". 19 Februari 1938: Mr, J. H. J. Schouten, Hoofdcommies a/h Dept. van Sociale Zaken Afd. Steun verleening te 's-Gravenhage. On derwerp: „De Steunverleening". 19 Maart 1938: zal eene inleiding gehou den worden over het onderwerp: „Werk verschaffing en bestrijding Jeugdwerkloos heid". De naam van den inleider zal nader worden bekend gemaakt. De deelneming aan deze inleidingen reeks is voor de leden der Studievereeniging kos teloos. Voor niet-leden (Sociale werk(st)- ers) bedragen de kosten van deelneming 1.50 voor de geheelen reeks. Aanmelding voor deelname aan den in leidingenreeks of voor het lidmaatschap kan geschieden bij den secretaris, Joh. P. A. M. v. d. Staak, Rijn- en Schiekade 96a te Lei den. AFDEELINGSVERGADERING A.N.W.B. Uitreiking van chauffeurs-insignes. De eerstvolgende afdeelingsvergadering voor Zuid-Holland van den Kon. Nederl. Toeristenbond A. N. W. B. is vastgesteld op Zaterdag 30 October te Leiden in Café „Zomerzorg", te 15 uur. In deze vergadering zal, evenals verle den jaar in de verschillende Afdeelingen van den Bond geschiedde, de insignes met bijbehoorende diploma's worden uitge reikt aan chauffeurs, die gedurende 12.5 of 25 jaren bij eenzelfden patroon (lid van den A. N. W. B.) werkzaam zijn geweest. Er is, zoowel van de zijde der patroons als van die der chauffeurs, steeds veel be langstelling voor deze onderscheidingen, welke blijkbaar door de betrokkenen op prijs worden gesteld. De aanvraag daartoe geschiedt door de patroons en bij spoedige aanmelding ten kantore van den A.N.W.BParkstraat no. 1820 te 's-Gravenhage, kan men zich thans daarvoor nog opgeven. Belangstellenden in het werk van den A.N.W.B. zijn in deze jaarlyksche Afdee- iingsvergaderingen steeds gaarne welkom; bij vorige gelegenheden heeft hunne ge waardeerde aanwezigheid meermalen tot vruchtbare gedachtenwisseling aanleiding gegeven. Aanrijding. Gistermiddag heeft bij het werk van de doorbraak naar de Zijlsingel aan het eind van de Groenesteeg een ernstig ongeval plaats gehad. In een gedeelte van de Bin nenvestgracht, dat droog gelegd is, was men bezig met zgn. kipkarren modder te ver voeren. Onder de brug daar ter plaatse re den op een gegeven moment drie karren achter elkaar. Door een onverklaarbare oor zaak raakte de middelste kar uit de rails. De man die de derde kar voortbewoog, ze kere W. W. kon dit niet zien gebeuren, om dat hij voor de brug moest bukken. Zoo doende reed de derde kar op de tweede, die half naast de rails lag. De 29-jarige P. K. uit Leiden, die zich. bij de tweede kar bevond en probeerde deze nog in de rails te krijgen, raakte bij de aanrijding bekneld. Hij kreeg een ernstigen gecompliceerden beenbreuk en is door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. ZWENDEL MET BLOEMBOLLEN ADVERTENTIES IN AMERIKA. WATER-VERVUILING BENOORDEN ZOETERMEER. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. L.K.V. Eigen Fok. Deze Leidsche Konijnefokkersvereeniging hield gisteravond haar vergadering in no te! Bremmer, waar te 8 uur de voorzitter de heer P. Vintges de 45 aanwezige leden welkom heette en 5 nieuwe leden voorstel de. De voorz. dankte allen, die de vereeni- ging in staat gesteld hadde het vraagpro gramma, waarin voorkomen 190 prijzen, uit te geven. Besloten werd tot een excursie naar Velp. Tevens werd besloten in het ver volg de groote zaal te b.uren voor vergade ringen. Hierna hield dei voorzitter een be spreking over de vele medegebrachte die ren, lichtte diverse vragen toe, en hield een voordracht over het wel of niet inzenden op tentoonstellingen. Tevens werd het in schrijfgeld bepaald op 50 ct. per nummer voor de a.s. tentoonstelling op 17, 18 en 19 December. Het entree zal voor leden gra tis zijn voor andere belangstellende 10 ct. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. ...den man, die 'n witten wandelstok draagt als hij de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt flfe gedragen door menschen, die slecht kunnen zien) Dat ondanks de hardnekkige pogingen van justitie en politie om den zwendelprak- tijken in den bloembollenhand el den kop in te drukken, deze zoo nu en dan nog welig tieren, bewijst wel het navolgende: In diverse Amerikaansche week- en maandbladen verscheen een aanlokkelijk opgestelde advertentie, waarin 350 stuks bloembollen gratis werden aangeboden, mits voor de verpakking 1 dollar werd ge zonden. Listig werd misbruik gemaakt van de groote bekendheid, welke Vogelenzang door de Wereldjamboree heeft verworven, daar de Hollandsche „firma" adverteerde dat haar kantoren en tuinen gelegen waren in het Jamboreeland Vogelenzang. De goe gemeente in Amerika stuurde haar dollar aan het opgegeven adres, doch kreeg geen bol. In het blad „The Portland Oregonian" verscheen een advertentie met het dik ge drukte opschrift: „Gratis bloembollen", met den volgenden inhoud: .,Ten einde de faam van onze bloembollen verder te ver spreiden zullen wij u gratis een mooie sor teering hyacinten, tulpen, narcissen, irissen, crocussen enz. enz., 350 bollen in totaal en alle gegarandeerd a.s. lente en zomer te zul len bloeien, zenden. Een biljet van 1 dollar in een aangeteekenden brie' is voldoende ter dekking van onkosten voor inpakken, vracht enz., terwijl uw naam en adres in drukletters vermeld moeten worden. Zend s.v.p. geen geldstukken of postzegels en geef den naam van dit blad on". Waarop een beroemde Hollandsche naam als onder- teekening volgt een zeeheld nogal! en als plaats van herkomst die waar de Jam boree gehouden is. De zwendelaar schijnt de Amerikanen te kennen, getuige o.a. de opstelling van zijn advertenties. Het Amsterdamsche „advertentiekan toor", dat de advertentie had opgezonden, verzocht echter afrekening na de plaatsing. Dit was een zwak punt in den geheelen op zet, want direct rook de vereeniging van de Amerikaansche dagbladpers onraad en kwam om informatie te bevoegder plaatse. Met het gevolg, dat de dagbladpers ten min ste voor de eer bedankte, week- en maand bladen vlogen er echter in. Deze oplichterijen unnen niet streng ge noeg bestreden worden, en het moet ter eere van de Hillegomsche politie gezegd worden, zij is in dezen zeer actief. Een berucht zwendelaar hier ter plaatse, die al verscheidene malen uit dien hoofde met de politie in aanraking geweest is, is thans weder aangehouden en ter beschik king van de justitie te Haarlem gesteld. „Tel". Slippen. Door het slippen op de tram rails kwam de motorrijder R. nabij de Pas toorslaan te vallen, en bekwam een ge broken sleutelbeen en een schaafwonde. Na door dokter Wijkmans en leden van E. H B. O. verbonden te zijn, werd hij naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht, waar geconstateerd werd, dat de man bo vendien een lichte hersenschudding had opgeloopen. Hengelsport. Door de Hengelsportver- eeniging „Advento" werd in de Ringvaart een vischwedstrijd gehouden. De uitslag was als volgt: 1. C. Slobbe, 2. J. Opstal, 3. S. v. d. Voort, 4. A. Warmerdam, 5. J. Luy- ten, 6. A. Vaneveld, 7. J. v. Steyn, 8. J. Duinmeyer, 9. J. Mens, 10. H. v. Diemen, 11 C. van Haaster, 12. A. de Vogel. OEGSTGEEST. Vertrokken: H. Kruiswijk naar Roosendaal c.a., Molenstr. Gezondheid voor mensch en dier bedreigd. In het voorjaar bereikten ons jammer klachten over een ernstige vervuiling van de wateren onder Stomp wijk en Zoeter- woude. Deze vervuiling werd veroorzaakt door een zuivelfabriek te Zoetermeer. die haar afval loosde op den Palensteinschen pol der via welken polder het vervuilde wa ter in de boezemwateren stroomde. De vervuiling was zoo ernstig, dat niet alleen het water voor mensch en dier on genietbaar werd, doch zelfs groot gevaar opleverde voor de gezondheid. Het is vete rinair vastgesteld, dat een koe door het drinken ervan is gestorven. De visschen stierven eveneens; en zelfs gebakken was visch, in dat troebele water gevangen, oor zaak van ongesteldheid bij- verschillende menschen. Destijds schreven wij over het onhoud bare van dezen toestand, nadat de ge grondheid der klachten was geconstateerd. Verschillende instanties bemoeiden zich er mede, o.a. de Rijksdienst voor de Volks gezondheid, verschillende gemeentebestu ren en het Hoogheemrjadschap van Rijn land. Weliswaar was de betrokken zuivelfa briek aan verschillende voorschriften ge bonden bij het afvoeren van het afvalwater het bleek echter overduidelijk,, dat deze maatregelen onvoldoende waren. In 1932 had de gemeente Zoetermeer er aan medegewerkt, dat het afval-water werd geloosd in den Palensteinschen polder. Voordien loosde de fabriek in de boezem wateren rond de bebouwde kom van Zoe termeer, hetgeen de inwoners veel onge rief veroorzaakte wegens de ondraaglijke lucht, die het water verspreidde, terwijl ook de tuinders en boeren van de aangrenzen de boezem-wateren met klachten kwamen. Toegestaan werd daarom, dat de fabriek zou loozen op de Dwarstocht van den Pa lensteinschen polder, waarvan niemand hinder ondervond. In de lange tocht kon het vuil bezinken, waarna het water, naar men meende, zonder bezwaar kon worden uitgeslagen op de boezem nabij Gelders- woude. Enkele jaren ging dit goed, hoewel klach ten niet geheel uitbleven. Toen de fabriek evenwel werd uitgebreid en volgens nieu we procédé's te werk ging, werd het wa ter dermate vervuild, dat weldra de scha delijke invloed ervan werd opgemerkt. Het ergste was niet, dat het water zich zwart als inkt kleurde, doch dat het blijk baar scheikundige bestanddeelen bevatte, schadelijk voor mensch, dier en plant. Voorgelicht door het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater stelde het Zoe- termeersche gemeentebestuur verschillende nieuwe voorschriften vast, in acht te ne men bij de loozing van het fabriekswater. Een dezer voorschriften is de inrichting van een bacteriologische zuiverings-installa- tie. Het afvalwater dient te worden vóór- gereinigd door bezinking, het afgescheiden slijk moet verwerkt worden door uitrot- ting, gevolgd door een oxydatief-biologi- sche reiniging. Intusschen trachtte de zuivelfabriek eenige verbetering te brengen door het ma ken vanN dammen. Inderdaad is de toe stand uiterlijk wel wat verbeterd, ten minste wat de kleur van het water betreft. Of echter ook de gevaarlijke chemische be standdeelen, die in het water zijn opge lost, verdwenen zijn..,.?? Men dient tevens in het oog te houden, dat de geloosde hoeveelheid afvalwater met het verstrijken der seizoenen geleidelijk is iiuu.cuuaai v.u., luuiciwii. au ai. v. 11 l I VCloll IJAull Ucl ocl^UcilCll gClCAUCi^fA 1. Stickeln naar Amsterdam, Amsteldijk 130; verminderd. Zal in het voorjaar, als de fa H. Nobel naar Bennebroek, „Vogelen zang"; Th. Verschuur naar Leiden, Rapen- i burg 54; H. Rohsner naar Leiden, Witte I Singel 32; B. H. Schultz naar Leiden, Ma- j rienpoelstr. 35; J. Bonda naar Wageningen, PrinsBernhardstr. 11; N. A. den Hartog j naar Wageningen, Diedensweg 89; L. M. H. i van Nie geb. van Kleef naar Rotterdam, j Berkelschelaan 83b; E. van Alphen naar Den Haag, J. v. Nassaustr. 95; H. M. A. Los naar Wageningen, Grindweg 113a; E. K. j Hesselink naar Batavia N.I.; J. Fr. Ligt- briek op top-prestatie werkt, de ingetre den verbetering blijvend zijn? Het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater heeft dezer dagen opnieuw proeven genomen, waarna de te nemen maatregelen nogmaals zullen worden over wogen. Het is echter vrij zeker, dat afdoende verbetering slechts ge^ onden zal kunnen worden door het maken van de kostbare zuiverings-installatip. Volgens de door de gemeente opgelegde voet naar Den Haag, Copernicusstr. 129; E. bepalingen zal deze installatie met ingang Gerrits naar Nijmegen-, Ruisdaelstr. 50; C. L. van Doorn en gez. naar Batavia N.I.; W. van Kampenhout naar Leiden, Rapen burg 12; J. Koelewijn naai Katwijk, Veer- einde 13; M. H. van Oyen naar Amsterdam, W. de Withstr. 118 I; M. Blaazer naar Rot- tei-dam, Coolsingel 117; N. Bartels naar Rotterdam, Vondelstr. 32a; J. Hotz naar Den Haag, Elandstr. 19; J. L. Bijl naar Poor- tugaal „Maasoord"; P. van Polanen geb. la Lau, naar Leiden, de Genestetstr. 66; P. de Bruin naar Leiden, Poelgeeststr. 4a; M. Bruining naar Leiden, Mare 68; P. M. Jan sen naar Leiden, Oldenbarneveltstr. 16; 4C. G. A. M. Hardijzer geb. Frissel naar Bos koop, Laag Boskoop 4; G. H. van Loenen naar Delft O. en Nw Gasthuis; Th. P. J. M. Nieuwenhuysen en vr., naar Canada (Nd. Am.); M. Th. A. J. C. van den Bergh naar Amsterdam, Herculesstr. 10; A. H. de Vries naar Rotterdam, Coolsingel 117; A. v. Al phen naar Wassenaar, Leidschestraatweg 94; G! B. Weber naar Den Haag, Storter- bekerstr. 54; C. A. Escher naar Laren N.H., Rozenlaantje 12; D. Wiechers naar Leiden, Hoogewoerd 17; L. Backer. naar D enHaag, Houtrustweg 3; E. van Dijk naar O. Beijer- land, Emmastr. 9; P. C. Buitendijk naar Amsterdam, Joh Keplerstr. 17 bv; H. Wam- steker en gez., naar Haarlem, van Eeden straat 12. Verhuizingen binnen de gemeente: G. de Groot en gez., kapper, van de Kempen aer- straat 65 naar de Kempenaerstr. 13; R. de Rochemont van Pirns Hendriklaan 1 naar Juffermansstr. 38; H. M. Okkerse geb. Nieu- van Februari 1938 gereed moeten zijn. Het betrokken bedrijf zou op hooge kos- ten komen, doch in het belang van de ge- 1 zondheid kan een dergelijke water-vervui ling niet worden geduld. wenhuizen en dr. van Duivenvoordestr. 41 naar Spaargarenstr. 22; J. K. Veene»xiaal, kant.bed., van Duivenvoordestr. 41 naar Spaargarenstr. 16; A. Kreeft en gez., wa genvoerder N.Z.H., van Sumastrastr. 10 naar Geversstr. 39; J. A. Durieux, naaister, idem; A. F. Zwanenburg, melkboer, van Haarl. trekvaart 2 inw. naar Rhijngeester- str.w. 52a; F. B. Plaizier, stoffeerder, van Terweeweg 54 naar Wijttenbachweg 103; L. van Leeuwen, betonwerker, van H. Mors- weg 98 naar H. Morsweg 83; A. M. Onder water. metselaar, van O. Rijnzichtweg 18 naar Deutzstr. 7; J. L. Sommeling, winkel- bed., van Nassaulaan 36 naar Emmalaan 97; J. Knock van Warmonderweg 48 naar Terw&eweg 71; W. A. Gelderblom, typo graaf, van Duivenvoordestr. 41 naar Spaar garenstr. 16; A. H. van Vliet, kant.bed., van Duivenvoordestr. 39 naar Spaargarenstr. 22; K. Kramer en gez., van Terweeweg 71 naar Nassaulaan 52; J. D. Verlinde, dieren arts. van Geversstr. 46 naar Geversstr. 48; F. Versleijen en gez., comm. in eff., van Warmonderweg 70 naar Rhijngeesterstr. wegl6; A. Pennenburg, db.. idem; J. C. Stafleu, bedr.leider, van Rijnzichtweg 36 naar Rijnzichtweg 34.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9