RIJNSTREEK De tuinderij in R'veen DINSDAG 12 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 17 Oct. a.s. zal de St. Josephs-Gezellen-Vereeni- ging het 17e stichtingsfeest herdenken. De dag wordt begonnen met een H. Mis te 7 uur, waarna algemeene H. Communie der leden, gemeenschappelijk ontbijt en gezel lig samenzijn in het R.K. Vereenigingsge- bouw. Des avonds te 7.30 uur zal in het R.K. Vereenigingsgebouw een groote feestavond worden gegeven, waaraan medewerken de tooneelclub „Adolf Kolping", de „Kolping Boys" en een duo fluit en piano. Door de tooneelclub zal worden opgevoerd „Tho mas Morus", treurspel in vijf bedrijven. Al met al belooft het een mooie en ge zellige avond te worden STOMPWIJK. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Groeneweg hield de R. K. Volksbond Vrijdagavond zijn eerste leden vergadering. Na een kort openings- en welkomswoord van den voorzitter, werd de nieuwe geestelijke adviseur met harte lijke woorden door den voorzitter gein- stalleerd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een dankschrijven van burgemeester Keijzer. Daarna bestuursverkiezing. Wegens het bedanken van den secretaris werd geko zen de heer P. v. d. Meer. Door den heer W. van Bemmelen werd een breedvoerig en keurig verslag van de Centrale Raad vergadering uitgebracht. Daarna was het woord aan den geest, adviseur kapelaan Klaver, die sprak over „De eenheid en het Roomsche leven." De voorzitter bedankte de werklooze leden, die belangloos het voetbalterrein hebben opgeknapt (jammer, dat er velen in huis zijn blijven zitten), want door dat werk mogen de werkloozen wedstrijden houden ten bate van hun kas. Besloten werd den feestavond te vieren op 4 Nov. Na beantwoording van enkele vragen werd onder dank de vergadering door den voorzitter met gebed gesloten. Inbraak. Zondag j.l. is ingebroken in da voetbaltent van de voetbalvereeniging D.E.V.J.O. aan den Westvlietweg. Ont vreemd zijn 2 paar voetbalschoenen, 12 le peltjes en 1 complete verbandtrommel. De politie heeft deze zaak in onderzoek. STOMWIJK'VEUR Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer blijkt in Stompwijk nog al van ernstigen aard te zijn, daar vanaf 5 Octo ber niet minder dan 13 aangiften werden gedaan van koeien, welke aan deze kwaal gestorven waren. SASSENHEEYI. Fancy Fair. Ze zijn weer voorbij de dagen van zorg en daar tusschen door vroo- lijkheid; van de blijde gezichten wanneer een mooie prijs werd getrokken of ver draaid. Over het algemeen is de uitslag niet onbevredigend, vooral den laatsten dag dan kwamen de koopêrs en kijkers los. Na afloop dankte de eerw. kapelaan Re- deker namens het bestuur de aanwezigen voor hun belangstelling en al diegenen, die op een of andere wijze hebben bijge dragen, dit werk te doen slagen. Ook werd door hem den uitslag bekend gemaakt van verschillende prijzen. Deze is als volgt: Kerstkribbe no. 57, schilderstuk 274, sprei 72, wieg 482, Van de voorverkoop-loting zijn de nummers 917, 1118, 997, 1019, 960, 854, 700, 981, 365, 701, 874. De prijs voor het mooiste handwerk is ten deel geval len aan mevr. Wed. v. Hoekelen alhier. Van de entreekaarten is prijs ten deel ge vallen: polshorloge op 63, fruitbak op 356, ontbijtlaken op 33, looper en themuts op 71 de andere prijzen op: 35, 29, 45. De prijzen kunnen worden afgehaald aan de K. S. A. of bij de dames bestuurs leden. WARMOND. Filmavond. Wederom zal door de Film- afdeeling der K.S.A. een filmvoorstelling worden gegeven met sprekende films. Morgen zal door haar in „De Stad Rome" worden vertoond: Houten Kruisen, een we reldberoemde aangrijpende film uit den grooten oorlog 19141918, alsmede een vroolijk bijpro gramma. Des middags 3 uur zal voor de kinderen een speciaal kinder programma worden gegeven. Zie voor bij zonderheden de advertentie en strooibil jetten. WASSENAAR. Een postduiven-tentoonstelling. Door de Wassenaarsche Postduivenclub werd Maandagavond een jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer K. I. Waasdorp. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat deze bij het afsluiten van het boekjaar had ontvangen 349.72 en uitgegeven 327.01 en had kunnen af sluiten met een batig saldo van f 22.71. Bij monde van den heer Bouwmans werd namens de kascommissie verslag uit gebracht over het beleid van den Pen ningmeester.. De commissie had steeds de zaken in correcte orde aangetroffen en stelde voor tot décharge over te gaan, waartoe onder dankzegging door den voorzitter werd besloten. Tot lid in de vacature P. Bouwmans als lid van de Kascommissie, die reglemen tair niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. H. M. Brouwer. Vervolgens werd tot secretaris met groo te meerderheid van stemmen herkozen de heer C. Versteeg Jr., die periodiek aan de beurt van aftreding was. -Voorts werd na uitvoerige besprekingen besloten dit jaar een tentoonstelling te crganiseeren en wel op 18 en 19 Decem ber a.s. De tentoonstelling zal worden verdeeld Geen extra-steun voor misoogst aardbeien Bij het afdeelingsbestuur van den L. T. B. is bericht binnengeko men, dat de Minister van Economi sche Zaken ten tweeden male geen termen heeft kunnen vinden, om extra-steun te verleenen aan de door de misoogst van aardbeien getroffen tuinders. Het gerucht gaat, dat uit deze tweede afwijzing nog niet de gevolgtrekking be- j hoeft te worden gemaakt, dat aan de Veen in geen enkele vorm extra-steun zal wor den verleenw. Het verluidt, dat in overweging is aan de tuinders van Roelofarendsveen extra- steun te verleenen op de veiling-omzet. Van dit gerucht konden wij evenwel geen zekerheid of bevestiging krijgen. Er is geen enkele aanwijzing tot nu toe, dat dit gerucht waarheid bevat. Intusschen is, zooals men weet, in voor bereiding een steunregeling voor kleine tuinders. Het principe van deze steunregeling zal gelijk zijn aan de regeling voor de kleine boeren. Deze regeling is evenwel nog niet in onderdeelen uitgewerkt. De steunverleening aan kleine tuinders levert bijzondere moeilijkheden op, o. a. door de totale verschillende opzet der be drijven. De steunregeling aan kleine boeren kent o. a. de bepaling, dat aan bepaalde cate gorie, die meer dan 7.netto uit het bedrijf trekt, steun kan worden verleend in natura (mest etc.). Het gemeentebestuur van Uithoorn heeft het Departement erop attent ge maakt, dat steun in natura voor tuinders minder geschikt is dan steun in geld. Deze op komst zijnde regeling voor klei ne tuinders (ofschoon sommigen meenen, dat deze regeling op de vele moeilijkheden zal stranden) omvat de werkverschaffing op eigen b e d r ij f Het gemeentebestuur van Aikemade heeft bericht ontvangen, dat de Minister van Economische Zaken wederom (even als verleden jaar) heeft toegestemd in de werkverschaffing van tuinders in het b e- drijf van anderen. Deze wijze van steunverleening is dit jaar echter, op verzoek van het gemeente bestuur, uitgebreider dan vorig jaar. Verleden jaar werd f 5000.-- beschik baar gesteld, waarvoor 80 tuinders, ver deeld in drie ploegen, respectievelijk 4, 6 en 8 weken hebben kunnen werken. Thans is de regeling dusdanig, dat onge veer 9000.door Rijk en gemeente beschikbaar wordt gesteld, voor welk be drag 125 tuinders 7 weken kunnen arbei den, tegen een loon van 25 pet. minder dan het gebruikelijke werk verschaf fingsloon (hetgeen neerkomt op 1011 per week). In deze werkverschaffing draagt het Rijk 84 pet. en de gemeente 16 pet. bij. Voor deze werkverschaffing komen het eerst in aanmerking zij, die bij het Arm bestuur staan ingeschreven (ongeveer 83 personen). Het is duidelijk, dat, ofschoon men dank-' baar zal zijn voor iedere regeling, welke eenige verlichting brengt, de tuinders-be drijven met deze laatste regeling slechts weinig zijn gebaat. in 14 klassen t. w. oude duiven en doffers bevlogen boven 500 km.; oude duiven en doffers bevlogen 300500 km., oude dui ven en doffers bevlogen tot 300 km. en oude duiven en doffers onbevlogen. Verder jonge duiven en doffers bevlo gen boven 100 km., jonge duiven en dof fers onbevlogen en jonge duiven en dof fers najaarsjongen. De duiven moeten voor de bevlogen klassen de betreffende afstanden in 1937 afgelegd. Tot tentoonstellingscommissie werden vervolgens gekozen: Secretaris- Penningmeester C. Versteeg Jr.; en tot Commissarissen de heeren P. Bouwmans, J. H. M. Brouwer en J. Pennaarts. Staande ter vergadering werden reeds eenige waardevolle prijzen voor de ten toonstelling toegezegd. Aan de orde was vervolgens de uitrei king van de in het afgeloopen seizoen be haalde eereprijzen, behaald met de jonge duiven en de navlucht, waaronder waren een drietal fraaie bekers en een 15-tal keu rig gegraveerde verguld zilveren en zilve ren medailles. K.J.M.V. Gisteravond hield de afd. van de K.J.M.V. een propaganda-bijeenkomst in het R.K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer A. Lammers, open de den avond met de groet der Kath. Actie, waarna hij allen welkom heette, bijzonder den Moderator kapelaan Kraakman, ten aanzien van wien spr. de gelegenheid aan greep, om hem hartelijk dank te zeggen voor de in raad en daad ontvangen ver dienstelijke medewerking. Nadat dan „The Funny Boys", die muzi kale medwerking verleenden, een muziek nummer hadden uitgevoerd, sprak de voor zitter voornoemd over het onderwerp „De K.J.M.V.'er kent zijn plicht." Spr. wees op het huidig wereld gebeuren, meer bijzonder wat betreft geloofsvervol ging en hoe men, uitkomende voor zijn ge loofsovertuiging, ook bereid moet zijn daar voor offers te brengen. Na geschetst te heb ben de verantwoordelijkheid van den ka tholieken jongeman in onze dagen, wekte spr. de leden op tot eenheid, geloof en vriendschap. Spr. ontwikkelde daarna het winterprogram, dat in het teeken zal staan van de gezinsactie, terwijl voorts plaats is ingeruimd voor ontspanning in diverse clubs, alsmede societeitsavonden. Spr. her innerde verder aan de het vorig jaar zoo- ALPHEN AAN DEN RIJN. GEVAARLIJKE TOESTAND BIJ NIEUWE AAR-KANAAL-BRUG. Een b re ede brug met smalle toegangswegen Zooals wij reeds mededeelden, is Zaterdag de nieuwe brug over het Aarkanaal in ge bruik genomen. Men moet dit werk beschouwen als een onderdeel van den omvangrijken bruggen- sluis- en wegenbouw, welke bij Gouwsluis door rijk en provincie ter hand is genomen. De nieuwe brug over het Aar kanaal krijgt eerst haar volle beteekenis, wanneer ook de- vaste brug over den Ouden Rijn en de we gen aan de oostzijde van de Gouv%t en het Aarkanaal, alsmede die naar den Heeren- weg gereed zullen zijn. Dit neemt echter niet weg, dat de thans opengestelde brug nu reeds een taak vervult; als verbinding tusschen de beide overs van het Aarkanaal staat zij thans ten dienste aan 'n weliswaar niet intensief, maar daarom toch nog niet onbeteekenend snelverkeer langs de Noord zijde van den Ouden Rijn en in verband daarmede zou men goed hebben gedaan al le aandacht te schenken aan de veiligheid van de weggebruikers. De provincie maakte een goede brug met breede, van rijwielpaden voorziene opritten, maar daarmee beschouwde zij haar taak dan ook als geëindigd. Of deze breede op ritten met een hoek van 90 graden eindigen op een weg, waar twee auto's elkaar nau welijks en honderd meter verder zelfs in het geheel niet meer kunnen passeeren, in teresseert den provincialen waterstaat blijkbaar niet. Deze haaksche bocht en dit gedeelte smal le grindweg, dat begrensd wordt door een stapel tegels van een fabriek in bouwmate rialen, zijn reeds bij dag gevearlijk, maar s avonds loopen ter plaatse onbekende au tomobilisten ernstig gevaar van den weg te geraken. Recht tegenover den oostelijken afrit bevindt zich een sloot en de daarach ter staande boomenrij doet den argeloozen automobilist vermoeden, dat deze boomen de grens van den weg vormen. Eerst op het allerlaatste oogenblik ontwaart hij de daarvoor gelegen sloot en het kan dan ook niet anders, of bij een minder gunstige weersgesteldheid moet dit tot ernstige on gelukken aanleiding geven. Ook de westelijke afrit verbergt gevaren. Zijn ronde vorm werkt misleidend en, daar hier elk kunstlicht als wegafscheiding ont breekt, zijn er twee punten, waar den auto bestuurder een kromming ontgaat. Een geheele serie uitroepteekens en an dere waarschuwingsborden, alsmede eenige flikkerpijlen zijn noodzakelijk om den au tomobilist opmerkzaam te maken op het ge vaar, dat hem dreigt. Moge in deze leem ten worden voorzien vóór hier ernstige on gelukken gebeuren! HAZERSWOUDE. HET UITBREIDINGSPLAN. Mansarde en platte daken niet toegestaan. Wanneer wij het uitbreidingsplan voor het deel der gemeente bezien, gelegen tus schen den Gemeeneweg, de Geerelaan, de Dorpstraat en de Bermsloot langs de Noord- dijk van de kleine Hazerswoudsche Droog makerij, komen wij tot de conclusie, dat volgens de bebouwings-voorschriften in deze wijk alleen burgerywoonhuizen zullen kunnen verrijzen, alleen al door de bepaling dat op dit terrein alleen eengezinswoningen mogen worden gesticht, woningen voor ver schillende doeleinden kunnen met toestem ming van Burgemeester en Wethouders worden gebouwd. Het bebouwings- of uitbreidingsplan loopt door de eigendommen van J. Dekker, W. B. Smits, R. K. Kerkbestuur, J. J. v. Vliet. Het volgende terrein wat in het uitbrei- zeer geslaagde Kerstactie, naar de organi satie waarvan men ook van elders heeft ge- informeerd. Spr. wekte op tot toetreding als lid van de K.J.M.V. en noodigde de leden uit, ook deel te nemen aan jeugdleiding in Kruisvaart, Verkenners en St. Franciscus liefdewerk, teneinde aluds ook mee te wer ken aan de vorming van het toekomstig ge slacht. De eigen tooneelclub gaf daarna een zeer goede vertolking van het tooneelspel „Het lokkende ongeluk". Een rad van avontuur maakte diverse aanwezigen gelukkig, waarna de pauze in trad, die gevuld werd met het maken van een dansje.' Na de pauze bracht de Moderator den voorzitter dank voor het door hem gespro kene, dat van zakelijken inhoud was. We hebben in de jeugdbeweging een program der verantwoordelijkheid, voor de rijpere jeugd gericht op het gezin. Daarom is de ge zinsgedachte het groote punt dat we in de zen winter gaan uitwerken. Wanneer we weten welke waarden op het spel staan, zal niemand twijfelen aan de ernst van het program. Spr. zet dan nader uiteen, dat het gaat om de vorming van het toekomstig geslacht, waarna hij aanspoort om trouw die bijeenkomsten bij te wonen. Zij, die nog geen lid zijn, noodigt spr. tot toetreding uit, ook dan wanneer het een offertje zou kos ten voor zijn omgeving. De voorzitter sprak hierna een dank woord en hoopte, dat zij die nog geen lid zijn, zullen toetreden. De eigen tooneelclub voerde op „Het Schilderijtje", een blijspel waarom danig gelachen werd. De voorzitter dankte tenslotte de leden van de tooneelclub, bijzonder den regisseur, den heer Quint, wien spr. als dank voor zijn belanglooze medewerking, een stoffelijk blijk van waardeering aanbood. dingsplan is opgenomen is de tuin achter de Hervormde School, welke eigendom der Gemeente is. Wanneer er animo zal bestaan om woningen te bouwen, zal er 50% van dit terrein worden besteed voor burger- woonhuizen en 50% voor arbeiderswonin gen. De bebouwingsvoorschriften zijn hier voor op de secrectarie ter inzage. (Daarin lezen wij o.a.: De gebouwen wor den afgedekt met daken, die een helling hebben van £en minste 30 en ten hoogste 6U gr bezitten, mansardekappen mogen niet worden gemaakt. Het is verboden meer dan 15% van een gebouw of gebouwencomplex, garages uit gezonderd, met platte daken of platten af te dekken. Dakvensters zijn hierin begre pen. Burgemeester en Wethouders kunnen van dit verbod ontheffing verleenen wanneer de naleving daarvan op bouwkundig juiste principieele bezwaren stuit). Deze nieuwe straat zal uitkomen tegen over de Herv. kerk. Of over de vaart aan de Noordzijde van het dorp ooit een brug zal komen? De gemeente zal dit terrein bouwrijp ma ken, welke werken zullen uitgevoerd wor den in werkverschaffing. BOSKOOl R.K. Harmonie St. Caecilia. Deze ver- eenigng hield Maandagavond haar jaar vergadering in het R.K. Vereenigingsgeb. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer W. Schalkwijk, die alle leden van harte welkom heette. Hierna werden de notulen voorgelezen, welke on gewijzigd werden goedgekeurd, waarna de penningmeester zijn verslag uitbracht, dat met een nadeelig saldo sloot. De voorzit ter dankte de secr. en penningm. voor de keurige bijhouding van de boeken, die zich in goed orden bevonden, waarna de secre taris het jaarverslag voorlas, dat met ap plaus werd besloten. Als volgend punt op de agenda had be stuursverkiezing plaats. De heer W. Schal wijk werd als voorzitter herkozen en in de twee andere vactures werden geko zen de heeren A. Bontekoe en P. Kroes- meyer. Hierna sprak de geestel. adviseur, de weleerw. heer kapelaan B. G. H. Vieyer, een opwekkend woord, waarin hij de le den aanspoorde om trouw de repetities te volgen. Na de rondvraag welke geen belangrijke punten naar voren bracht, werd de verga dering door den voorz. gesloten met den wensch, dat de Harmonie moge groeien en bloeien tot welzijn van de parochie. KOUDEKERK Eenrichtingsverkeer in de Lagewaard. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is de Lagewaartsche weg alhier, vanaf de rich ting Alphen a. d. Rijn gesloten verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Zoodra dus de bor den zijn geplaatst is deze bepaling van kracht. Met mond- enklauwzeer wijkt. Hoe wel het mond- en klauwzeer in deze ge meente nog dagelijks zijn slachtoffers eischt vooral ook onder de varkensstapel, schijnt het toch zijn hoogtepunt te hebben bereikt en eeniger mate af te nemen, terwijl zelfs een 4-tal veehouders, van wien hun vee stapel het eerst door deze ziekte zijn aan getast, ter secretarie aangifte hebben ge daan, dat de ziekte onder hun vee is ge weken. Het hondje verdween. Door zekeren de H., wonende in den Gnephoek, werd bij den rijksveldwachter T. alhier aangifte gedaan, dat zijn hondje vermoedelijk door een der aan den Hoogen Rijndijk werkza me straatmakers, was meegenomen naar him woonplaats Putten (G.). Bij onderzoek bleek zulks inderdaad het geval te zijn, zoodat het weer wel in het bezit van zijn eigenaar zal komen. ZOETERWOUDE Opening Landbouwcursus. Gister avond is weer een landbouwcursus aange vangen en wel met 21 leerlingen. De opening van den cursus werd bijge woond door de heeren A. C. Paardekooper en G. J. Belt, voorzitter en secretaris van den R.K. Land- en Tuinbouwbond, en door den heer G. de Jong, voorzitter van den Bond van oud-cursisten. Deze cursus, die mogelijk is door de subsidie van het Rijk en de Provincie, wordt gegeven door de heeren J. Schouten en J. Boogmans van Stompwijk. De voorzitter van den L.T.B. sprak bij deze opening de verzekering uit, dat ook deze cursus weder zal slagen ook voor de moeilijke vakken als scheikunde, als de leerlingen goed hun best doen. z Spr. wijst op de groote beteekenis, die in dezen tijd wordt gehecht aan de ont wikkeling op vakgebied. Doe uw best, laadt de voorzitter, om een diploma te krijgen, omdat dit voor het latere leven van groot belang te achten is. Spr. wenscht het hoofd van den cursus, den heer J. Schouten, toe, in de aanwezige jongelui prettige leerlingen te zullen vin den en hoopt dat de curcus in alle op zichten zal slagen. De heer J. Schouten dankt de aanwe zigen voor de belangstelling en den voor zitter van den L.T.B. voor zijn vriendelijke woorden en opwekking en herinnert aan het feit, dat sinds 1912 in Zoeterwoude continu cursus wordt gegeven, waaruit blijkt, dat dit instituut hier wel vasten grond onder de voeten heeft. Hijzelf heeft nu de kleinkinderen van de voormalige boerenbondsbestuursleden voor zich als leerlingen. De cursisten van drie jaren zijn thans de organiseerende en lei dinggevende bestuursleden geworden. Vervolgens ging het hoofd van den cursus over tot het geven van een les in de plantkunde, welke door de aanwezigen met volle aandacht werd gevolgd. De cursus werd gesloten met gebed. Het raadhuis wordt geborsteld. De gevel van het raadhuis door de tand des tijds aangetast en geheel vergroend ondergaat een verjongingskuur. Werklooze arbeiders zijn steen voorsteen met staalborstels aan het bewerken, waar door de mooie appelbloesem-baksteen weer in natuurlijke kleur wordt blootgelegd. Santos. Aan het plaatselijke comité van Santos is vergunriing verleend tot het houden van een speldjesdag op 17 Oc tober a.s. (Rectificatie van bericht van gisteren). ZEVENHOVEN Het pontveer aan de Kromme Mijdrecht. Aan het pontveer over de Kromme Mij drecht, een drukke verbindingsweg tus schen LeidenNieuwersluis, wordt thans een electrische bel-gelegenheid aange bracht; enkele jaren terug is aan de Mij- drechtsche zijde een wachtlokaal ge plaatst; de nu aangebrachte verbetering zal voor velen een welkome mededeeling zijn, omdat lang wachten bij zeer slecht weer wel eens voorkwam. Onrechtmatig steuntrekken. Tegen de G. is proces-verbaal opgemaakt wegens het onrechtmatig hebben van steun als werk looze; reeds eerder werd hij verbaliseerd, waarop een voorwaardelijke veroordeeling van twee maanden met een proeftijd van twee jaar is gevolgd. Dronken Dirk. Een aangehouden zwerver opgesloten wegens dronken schap en bekend in de wandeling als „dron ken Dirk" bleek nog een 14 dagen hechte nis tegoed te hebben, en is daarom door den veldwachter naar het huis van bewa ring overgebracht. HET SPORTFONDSENBAD. TE LEIDEN. Reeds langer dan dit feitelijk ge wenscht was heb ik moeten wachten om de resul taten van mijn vorig ingezonden stuk in Uw blad bekend te maken. Eenige honder den kaarten en brieven mocht ik in den loop der laatste weken ontvangen, waarin de schrijvers soms in zeer krasse bewoor dingen uiting gaven aan hun ontevreden heid en hun geld wenschten terug te ont vangen. Eerst op Maandag 1.1. dezer heb ik een onderhoudgehad met Mr. Bierenbroodspot (directeur der N.V. De Sportfondsen) in tegenwoordigheid van enkele comité leden. Uit dit onderhoud is duidelijk ge bleken, dat Mr. B. er niet aan denkt om den wensch van zooveel spaarders zelfs ook maar in overweging te nemen. Wel werd de toezegging gedaan dat bin nenkort aan de spaarders per circulaire een uiteenzetting over den gang van zaken zal worden toegezonden. Daar op het beroep op de Kroon inzake de gemeentelijke garantie een afwijzende beschikking wordt verwacht, bestaan bij mr. B. reeds plannen, om over te gaan tot het bouwen van een „open" bad. De kosten hiervoor zijn natuurlijk veel minder, terwijl het grootste deel der benoodigde gelden reeds door de gedane stortingen beschik baar is. Onnoodig haast, te zeggen, dat de spaar ders daarvoor zeker hun gelden niet hebben gestort. Ook mijn herhaald aandringen, dat een dergelijke handelwijze toch zeker eerst zou moeten worden goedgekeurd door de spaarders, had geen resultaat. Het komt mij dus gewenscht voor, deze circulaire nog even af te wachten, om daar na per advertentie in dit blad een oproep voor een vergadering van spaarders te plaatsen ten einde tot oprichting van een comité te komen, dat de zaken der spaar ders zal kunnen behartigen. In verband met dezen gang van zaken mag ik zeker wel adviseeren alle verdere stortingen te staken en zal ik nog steeds gaarne meerdere adhaesie-betuigingen in ontvangst nemen. A. J. W a g e m a n s, Oldenbarneveltstraat 27, Leiden. Wij willen hierbij een enkele opmerking plaatsen. Wij verwachten, dat de Ver. „Sportfondsenbad" zélfhet door haar in genomen standpunt wel zal uiteenzetten. Dat heeft zij trouwens, zooals hierboven gezegd, reeds beloofd. Men beware dus nog even zijn geduld en blijve kalm. Het is echter nog niet zeker, dat de Kroon inzake de gemeentelijke garantie een af wijzende beslissing zal geven. Als de Kroon ook met andere dan geldelijke overwegin gen rekening houdt, zal zij haar beslissing ook laten afhangen en niet op de laat ste plaats! van de vraag, hoe de „Over dekte" op de Haarlemmerstraat zal geëx ploiteerd worden! Over deze vraag kan de eerstvolgende vergadering van den Leid- schen Gemeenteraad meer licht werpen. Zooals men zich herinnert, had de gemeente Leiden aan het feit der garantie-stelling weten te verbinden eenige voorwaarden, die door „Sportfondsenbad" zouden worden nagekomen voorwaarden ook van ande» ren dan financieel en aard! Er is een stroo ming in den Gemeenteraad van Leiden, die dezelfde voorwaarden en dan in den vorm van een verordening wil vastleg gen voor de „Overdekte" op de Haarlem merstraat. De vraag, of al dan niet de hier bedoelde verordening in het leven zal wor den geroepen, moet, naar ons inzicht, van invloed zijn op de houding der Kroon inzake goed- of afkeuring der ge meentelijke garantie voor „Sportfondsen- bad"i Red.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10