RIJNSTREEK ZATERDAG 9 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 8 October. Getronw aan de belofte, volgt thans een cijfermateriaal over de afgeloopen augurkencampagne, welke zeker ook als een van de hoofdteelten beschouwd mag worden aan de veiling, doch die in de laatste jaren verre van rooskleu rig is. Te beginnen met het artikel fijn is er vorig jaar geleverd 26293 kg. tegen 11290 kg. in dit jaar, een teruggang dus van 15 duizend kg. De opbrengst was 2211.43, thans ƒ1268.43. Fijnbasterd geeft nog groo- ter verschil: 1936 42864 kg., 1937 16961 kg., opbrengsten 1475.14; 836.99. Van beide soorten is de middenprijs iets hooger dan de vorige campagne. Basterd 1936, 208828 kg; 1937, 86810 kg. Opbrengst 4511.25, 1937 2645.74. Was de aanvoer van de genoemde sorteeringen alle beduidend minder, een heel ander beeld geeft het „grof". Hiervan werd in 1936 aangevoerd 957567 kg. en dit jaar 1217297 kg. Een vermeerdering van 259730 kg. De geldelijke uitkomsten zijn eveneens iets beter, 1936 ƒ11176.65, 1937 ƒ25337.94 Fijnstippel of te wel A-B in 1936 13782 kg.; 1937 26189 kg. Besommingen in 1936 ƒ156.94; 1937 ƒ626.49. Het product stip pel C-D, is ook belangrijk meer aange voerd. 1936: 360644 kg., 1937: 552553 kg. Opbrengsten 2275.75, in 1937: 3867.52. Wij zien alzoo dat de fijnere soorten ta melijk zijn afgenomen, waar tegenover staat dat er meer grof is geleverd. De ge heel oogst bij elkaar geeft in 1936: 1609978 kg., in 1937: 1911100 kg., een vermeerde ring van 301122 kg. De geldbedragen in 19A36 21807.16; 1937 34583.11, een ver meerdering van 12775.95. Weliswaar geeft het eindcijfer een gunstiger aanblik, doch men moet niet uit het oog verloren, dat 1936 een zwarte bladzijde is in de augur kengeschiedenis, want niet alleen was de oogst zoo gering als zelden is beleefd, maar ook de geldelijke opbrengst vertoonde een allertreurigst beeld. Wanneer getoetst met 1935, zou het verschil in kg. nog ongunstig zijn voor 1937. Door-draaien kwam niet veelvuldig voor. Een dag een gering kwan tum grof, verder in het laatst van den tijd het stippel. Uitgenomen de komkommers, die dagelijks voor het groptste gedeelte naar de belt verhuisde. Nu de Groenten- en Fruitcentrale heeft bepaald, dat de statistiek tot October 1937, uiterlijk den 5den October moest zijn in geleverd onze veiling kon het van elkaar krijgen na een week van krachtige in spanning zal de derde steunuitkeering wel onder handen genomen worden. Hier op zinspeelde tenminste de Centrale. Als de bevoegde instanties rekening houden met de verhoogde exploitatiekosten, moe ten de augurken minstens zoo gesteund worden als vorig jaar. Ook de snijboonen- prijs ligt ruim tien cent beneden 1936 en daar dit artikel het hoofdproduct is, zien de kweekers met bekwamen spoed de vol gende uilkeering afkomen. Ov_r den aan voer Tan snijboonen in ve/gelijkirg met andere jaren, zal volgende aeek meer ge schreven worden en gaan wii thans begin nen aan het wekelijksch overzicht. De handel gaf een lusteloos beeld. De kassnijboonen hebben het pe.l iliet eens kun» en inhalen, waai -nee zij vorige week geen digd zijn. Een Maandag d-ialde zij reeds naar de 1.60 De volgende vei lingsdag kon het hoogste bod tot slechts 1.80 komen en vandaag ging het in door snee nog flauwer. Overigens begint de aan voer sterk te minderen en komt er in de sorteeringen groote verschillen, wat de. prijs duidelijk uitmaakt. Het stek heeft weinig verandering ondergaan. .Een ge woon kistje moet tevreden zijn met ƒ0.60 0.90, mooier ontvangt 11.25. Met de witte pronkboonen is het op een debacle uitgeloopen. Hadden wij nog hoop op de export, helaas is dit ver ijdeld, en moest de geheele aanvoer in het binnenland verwerkt worden. Dit gaat niet. Prachtige partijen konden geen bestem ming vinden en het enkele zakje wat nog verwocht is, varieerde van 207 cent. Voor den tuinder is het moedeloos, wanneer hij ziet, dat een product waaraan zooveel zorg is besteed, onverkocht blijft en somtijds aan de vernietiging wordt prijs gegeven. Zou het publiek weten hoe heerlijk deze boonen zijn? De stokprincesseboonen gaan er vlotter in. De handel drukt ze af tegen ƒ0.95—1.25, de aanvoer loopt sterk terug. Een goede prijs bedingt de koopman voor het kleine partijtje peulen, wat niet eens iederen dag meer verschijnt, f22.60. Wa rempel verschenen vandaag nog snijboo nen van den gouden grond ten tooneele, die 0.55 noteerden. In den tomatenhandel is geen opleving te bespeuren, eerder een terug gang in prijs, want vorige week werd mel ding gemaakt van noteeringen boven de drie gulden, deze dagen beliep de hoogste 2.70. Dit zijn de mooiste prijzen, welk lot dan de mindere beschoren zijn, behoeft nauwelijks aangegeven te worden. Het ge beurde meerdere malen dat de A's onver kocht bleven, eveneens de C's, CC's en BB. Indien de export niet gaat toenemen, zal deze teelt opnieuw mislukt zijn, an ders mag het wel gauw opnemen, willen de late tomaten er iets van profiteeren. Belandende in de groentenafdeeling mo gen wij niet ontevreden zijn over de prij zen van de bloemkool, welke op de afgeloopen dagen betaald zijn. Een Maan dag ging de gcede soorten van de hand te gen 612 cent, Woensdag liet de aanvoer ons eenigszins in den steek, wat als een gelukkige omstandigheid mag heeten, im mers de noteering kon amper de 10 cent handhaven. Vandaag ontstond er meer af trek, tot de prijs van 12 cent. Zoo vlug als vorige Vrijdagen verliepen de noteeringen niet. Steeds is de kwaliteit goed. Spinazie kon over het algemeen een hooger bod maken. Zuivere partijen gin gen gretig weg tegen 2530 cent, in het begin van de veiling besteedde de groen- tenmans soms 35 cent. Minder goede sor teering moest naar huis van 1721 cent. Postelein liet Maandag verstek gaan, Woensdag daarentegen kreeg de handel meer te verwerpen als zij aanvankelijk had gedacht, met het gevolg, dat de noteerin gen van de ruim vier gulden terugliepen tot de twee. Nu Vrijdag stopte de wijzer op 6.203.50. Andijvie kan nog maar niet meekomen. Enkele nummers ver dwijnen voor den minimumprijs of een paar centen per kist meer, de rest het grootste kantum passeert onverkocht de- veiling. Deze dag was het toppunt van lusteloosheid. De b o s p e e n, waarvan weinig is die niet besmet is met vuur, ontvangt zoo het zelfde prijsje als andere weken. Zogals ge zegd, goede bossen, doen 35.10, afwij kende 2.503.20, breekpeen 2.502.20 Sla begint in aanvoer af te nemen of schoon de handel wel belangstelling blijft toonen voor dit product, niettegenstaande onze hoogste noteeringen tamelijk beneden vorige week bleven. Mocht er toen sla ge gaan zijn voor ruim twee gulden, heden bleef de prijs voor de mooiste kroppen, b.v 16 in een kist, slechts 1.70. Deze notee ring beperkte zich tot een enkele partij, het meerendeel varieerde van ƒ0.601.10. Andere keeren aasde de koopman spora disch op een kwantum, nu wilde hij ze eerst bezichtigen vooraleer de wijzer draai de, dus interesse. Helaas ging het niet ge paard met prijsverhooging. Neen, het blijft stug gaan. R a d ij s mindert sterk in aanvoer, doch hoe miniem de te verveilen bossen zijn, zij gaan niet hooger dan den ophoudprijs, 50 cent. Doordaaien is niet vreemd. De uien gaven Maandag een ietwat opgewek ter beeld als voorgaande week, 1.80 2.70. Woensdag begaven zij zich in dalen de' richting tot ƒ2.50 Roode kool onder gaat weinig verandering ƒ2.102.70. Wit te kool 1.301.50, Savoye f 2.10, Chinee- sche kool worden opgeladen zoo rond de twee gulden. Groene kool ƒ3.10. De selde rij bleef eerst slecht te verkoopen, vandaag ontstond eenigen strijd onder den klein handel, waarvan de prijs tippelde van de 1.402.10. Zuring per kist het luttele be drag van 5 cent; maiskolven per honderd 1—1.70. Bij de slotfadeeling fruit bevinden zich nog steeds de meloenen welke noteeren van de 48 cent. Druiven flikkeren een weinig op 1114 cent per pond. Stoofap pelen ƒ3.90. Haast zouden wij vergeten hebben om gewag te maken van de eerste spruiten een winterbeeld die vijf gulden op brachten. Voor het kistje boerenkool be stond nog geen animo. Dan moet het eerst gevroren hebben. Tot volgende week. Oflicleële Crlsispublicaties DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN, VELDBOONEN EN KOOLZAAD OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 4 October 1937 tot en met 9 October 1937 zal bedragen f 1.10 per 100 K.G. voor groene erwten door handelaren gedenatureerd en welke voldoen aan het voorloopig vastge stelde standaardmonster van kwaliteits klasse C en 0.60 per 100 K.G. voor voe dererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor velclboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en welke door telers dan wel han delaren zijn gedenatureerd in bovenge noemd tijdvak van f 1.90 per 100 K.G. be dragen. De steun voor koolzaad van oogst 1937 hetwelk met inachtneming van de gesteld voorschriften is verkocht in het tijdvak van 5 September 1937 tot en met 2 October 1937, zal 0.75 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 9 October 1937. 6687 BODEGRAVEN. OEGSTGEEST. Geboren: Petrus L. A., z. van P. J. M. Schoonenberg en C. J. Nachenius Ruth, d. van J. H. Nauta en E. N. Oort Ger- rit Jan, z. van P. Heeren en J. van Zan ten Bertus, z. van B. Kasbergen en E. Glasbergen Anneliese Helene Hannie, d van J. Munting en J. Bosch Ans, d. van P. den Besten en T. van Dijk Mia Frede- rika, d. van C. J. Goudsmit en A. Frank Lucien Joseph Marie, z. van J. A. H. Crans- sen en D. C. W. Koek Adriana, d. van J. Leget en J. M. van der Mark Nicolaas Aart, z. van N. Verweij en C. K. A. Offen- berg. Overleden: C. Heemskerk, Rijnsbur- gerweg 138 M. Schrader geb. v. Steijn, Duinzichtstr. 24 M. de Geus geb. Ho- gewoning, Abtspoelweg 3 P. Stapel, Ko- ninginnelaan 21 A. de Rooij geb. van Schie, Geversstr. 35. (Aantal inwoners per 1 October 1937: 8688). UITHOORN Geboren: Petronella Johanna Adria na d. van A. van Hilten en P. J. A. Wien- tjes Hendricus z. van J. M. Smit en M. Pieterse. Ondertiouwd: J. Th. Markus 28 j. en A. Rekelhof 21 j. Getrouwd: W. J. van der Meer en A. C. Kortekaas B. W. Scholman en G. W. M. van Rijn. WOUBRUGGE Steunverleening. Het is den laatsten tijd enkele malen gebleken, dat werkloo- zen geen moeite deden om in het particu liere bedrijf geplaatst te worden. De gele genheid hiertoe werd opengesteld door 't bietenrooien. Het bleek dat uit andere ulaatsen arbeiders werden aangenomen voor het verrichten van dit werk. Teneinde te kunnen nagaan of van de zijde der boe ren geen medewerking werd verkregen, heeft de gemeente zich met verschillende landbouwers in verbinding gesteld en hier door gelegenheid gekregen een 10-tal ar beiders te plaatsen. Dit is voor het ge meentebestuur aanleiding geweest te onder zoeken in hoeverre door werkloozen aan deze werkzaamheden wordt deel genomen. Hiervoor in aanmerking komende werk loozen, die bekend zijn met landbouwwerk- zaamheden, is aangezegd, dat hun steun verminderd zal worden indien niet ge tracht wordt bij een der landbouwers werk te vinden. Schoolplein Chr. school. In de kosten van betegeling van het schoolplein der christelijke school is door het gemeentebe stuur besloten een bedrag bij te dragen van 400, terwijl de uitvoering in totaal be loopt plm. 600. Het schoolbestuur heeft zich bereid verklaard een gedeelte voor zijn rekening te nemen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 12 October a.s., des namiddags te 8 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Uitloting obligaties geldlee- ning. 3. Opheffing O. L. school Rijndijk. 4. Wijziging rekening-courant overeen komst. 5. Regeling vergoeding ex art. 13 L. O. wet 1920. 6. Aanvrage tegemoetko ming ex art. 13 van L. L. J. Gussenhoven. 7. Benoeming leden commissie van toe zicht M. O. 8. Verlenging schoolartsen- dienst. 9. Begrooting schoolartsendienst 1938. 10. Wijziging legesverordening. 11. Wijziging legesverordening. 12. Wijziging algemeene politieverordening. 13. Ver- grooting schaftkeet voor sehietlokaal. 14. Spaarregeling voor B-steun. 15. Loon- klassen voor land en tuinarbeiders en bouwvakarbeiders. 16. Comptabiliteits- besluiten. 17. Rondvraag. Een bedreiging. De heer 'A. van al hier heeft aangifte gedaan, dat hij Lastig wordt gevallen en met den dood be dreigd, door een zekere J. S. uit den Haag. Een onderzoek wordt ingesteld. WASSENAAR. Jubileum. In het eigen vereenigings- lokaal van „Excelsior" had gisteravond de huldiging plaats van den heer C. Noordover, ter gelegenheid van diens 35- jarig lidmaatschap van dit muziekkorps. Nadat de jubilaris, die in gezelschap was van zijn beide dochters, met een fanfare was begroet, speelde Excelsior een pittige marsch. Daarna sprak de voorzitter van „Ex celsior" den jubilaris toe. Na een korte verhandeling over tijdsbegrip, wees spr. er op, hoe er in de afgeloopen 35 jaar momenten zijn geweest, waarbij de jubi laris, bij de herinnering daaraan, nog wel even zou wülen stilstaan. Op fijnge voelige wijze memoreerde spr., hoe er naast den jubilaris een plaats ledig is van de vrouw, die vele jaren lief en leed met hem deelde. Blikkend in de toekomst wenscht spr. den jubilaris toe, dat hij nog vele jaren zijn kameraadschap, trouw en medeleven zal geven aan de vereeniging die hem lief is. Als stoffelijk blijk van aandenken aan dezen dag bood spr. een horloge met inscriptie aan. De secretaris der vereeniging, de heer H. van Elk, bood eveneens in hartelijke bewoordingen zijn gelukwenschen aan, daarbij hopend, dat de jubilaris nog vele jaren gespaard zou blijven voor zijn ge zin en voor de vereeniging en aan beiden zijn beste krachten zou mogen blijven geven. Spr. bracht daarna de gelukwen schen over van den eere-voorzitter, den heer D. Th. Ruijs, namens wien hij den jubilaris een enveloppe met inhoud over handigde. Nog weid den jubilaris een fraai bloem stuk aangeboden, alsmede een foto van de leden van „Excelsior". „Excelsior" vertolkte daarna haar ge voelens in het uitvoeren van de marsch „Alte Kameraden". Nadat men dan eenigen tijd in gezel lig samenzijn had doorgebracht waarbij ververschingen werden aangeboden, sprak de voorzitter de hoop uit, dat men over 5 jaar weer bijeen zou zijn voor de viering van het 40-jarig jubilé van den heer Noordover. De jubilaris dankte ten slotte voor het geen men hem aangeboden heeft en voor hem gedaan heeft. Spr. is geen redenaar, maar deze weinige woorden komen uit een goed hart (applaus). Het was een intieme, echt sympathieke huldiging, die men den heer Noordover bereid had. ZOETERMEER. Faillissement. Het weekblad Handels belangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement N.V.Carrosseriefabriek Lamboo en-Zn., handel in carosseriën, auto mobielen en vliegtuigen Zoetermeer Deze lijst telt 106 crediteuren met een totaal pas- hief van 65.612.40, waarvan preferent 17.848.02. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is: Be lastingen preferent 12.144.04. DE KAASMARKT KWIJNT. Een onderzoek naar de oorzaak. Met de kaasmarkt te Bodegraven gaat het niet geheel naar wensch. De laatste jaren hebben een steeds lageren aanvoer te zien gegeven, in tegenstel ling met vroeger, toen van een steeds toenemenden aanvoer melding kon worden gemaakt. Het is niet gemakkelijk, de oorzaken van dit feit op te sporen. Belangrijke concurrentie is er niet. Uithoorn en Alphen zijn verdwenen. Leiden is geen beteekenende concurrent en dat men aan Woerden of Gouda de twee groote collega's veel verloren zou hebben, lijkt ook niet waarschijnlijk. Van jaar tot jaar steeg de aanvoer tot deze eindelijk 16.000 wagens per jaar overschreed. Daarna kwam de daling, telkens met honderden wagens per jaar, tot de markt beneden 13000 viel. Dit jaar heeft dit terugval zich voortgezet. Zeker scheelt het met de topjaren wel 50 wagens gemiddeld per week. Op initiatief van den voorzitter der Vereeniging van Kaashandelaren, den heer J. Beyen, is nu Woensdagavond een vergadering gehouden van het be stuur deze organisatie met de besturen en „De Hanze". Men heeft in deze bij eenkomst de gang van zaken onder het oog gezien en een commissie ge vormd, bestaande uit de voorzitters der drie vereenigingen, die een onderzoek zal instellen naar de oorzaak van den dalenden aanvoer. Binnenkort zal dan opnieuw een vergadering worden ge houden, waar eventueele voorstellen om den aanvoer ter markt te bevorde ren in behandeling zullen worden ge nomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. De wielrijder J. de G. werd gisteren door een passeerende trailer aange reden. De G. wed tegen den grond gesmakt, waarbij hij aan hoofd en handen werd ver wond. Met een ziekenauto uit de Garage Vreeswijk werd hij naar zijn woning in de Vlamingstraat vervoerd. KOUDEKERK. .Mondaccordeonver. „Bravo". Woens dag 13 October a.s. des avonds te 8 uur, zal op de bovenzaal van hotel de Bruin al hier, de eerste openbare uitvoering worden gegeven van de Mondaccordeonvereeniging „Bravo" onder leiding van den directeur J J. van der Reijden, te Leiden. WOERDEN. Jongeren in de Staatspartij. Dönderdag- avond hield de Jongeren-Afdeeling van de R. K. Staatspartij haar ledenvergadering. De voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging, de heer van Breukelen, opende waarbij spr. een woord van welkom sprak tot den spre ker van dezen avond, den zeereerw. pater Parmenius Büller O.F.M., tot pater van I Workum, van wie hij hoopte dat hij met dezelfde geestdrift mee zou werken, als onze vorige kapelaan en verder aan de jongeren, die in zulk groot getal waren opgekomen. Hierna ging spr. over tot het voorlezen van de vast te stellen reglementen, welke zonder h.s. werken aangenomen. Spr. vroeg hierna om met alle ernst een bestuur te kiezen, daar dat van zeer veel belang was. I Overgegaan tot stemmen, bleken er 5 per sonen gekozen te zijn, en voor de volgende twee was een herstemming noodig. Na de herstemming kwam het bestuur er als volgt uit te zien: Mej. N. Murk, mej. M. de Hey, de heeren K. Münninghoff, A. Ultee, H. Be ving, J. v. d. Horst en Joh. v. d. Bosch, die onderling de functies zullen vaststellen. Pater Büller, nu het woord verkrijgende, sprak over: Waarom de Opmarsch der Jon geren". Nooit is de hemel zoo donker ge weest boven onze aarde, het leven is hope loos uiteengeslagen, er is een barst in de samenleving. God wordt weggerukt uit de samenleving. In Rusland, in Spanje, in Duitschland, zien wij den strijd tegen God en Christen. Ook in ons Vaderland zijn er, die met gebalde vuisten het Rijk van Chris- tus willen verdelgen. Hier haalt spr. aan hoe een oud priester bij z'n priesterwijding tegen spr. zeide: hoevelen zullen er, nog een natuurlijken dood als priester hebben. Die woorden hebben mij getroffen in mijn jongen priesterhart, aldus spr. Laten we toch bewust zijn, als jongeren, dat men ook in ons land de Kerk wil vernietigen. Principieel Katholiek moeten we zijn, al moeten wij ons brood, ja zelfs ons leven er voor geven. Als Katholieken zijn wij op el kander aangewezen, vooral omdat vele par tijen ons negeeren. Als we de eenheid ver liezen, zijn we reddeloos verloren. Laten we toch vooral aan de woorden van de Bis schoppen denken, zegt spr., en niet met die jongeren meedoen, die de eenheid willen ondergraven. Daarom: „De opmarsch der jongeren". We moeten gaan werken in en voor de R. K. Staatspartij. Wij moeten wer ken, roept spr., voor het Rijk Gods in de R. K. Staatspartij. 1 Nadat de voorzitter dank gebracht had aan pater Büller, voor zijn leerzame woor den en de jongeren-afdeeling veel succes en 1 activiteit had toegewenscht, sloot hij deze, zoo leerzame vergadering. Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 8 October 1937. Met de Tuinbouw-avond-cursus is ook weer een aanvang gemaakt met een aantal van 31 leerlingen, wel een bewijs dat de behoefte aan tuinbouwonderwijs in Bos koop goed gevoeld wordt. Een groot voordeel is, dat de cursus van een 2-jarige omgezet is in een 3-jarige cursus, zoodat de jongens welke de school verlaten hebben "dadelijk door Jcunnen gaan niet leeren en eerst geen jaar rond behoe ven te loopen, zoodat zij het leeren ont wennen en er dan niet zoo gemakkelijk toe komen weer naar school te gaan. Deze week is ook een aanvang gemaakt met het verzenden van boomen en planten, we zullen maar hoopen dat er veel planten verzonden worden en de prijs van de plan ten op zullen loopen. De Plantenbeyrs mocht zich deze week in een groote belangstelling verheugen, c.a. 350400 personen hebben Dinsdag middag de beurs bezocht en het aantal aan vragen om planten neemt toe. Jammer dat er nog zooveel artikelen zijn waar bijna geen vraag voor is, en zoodoen de de pij zen voor deze artikelen te laag zijn. De bloemenhandel \yas deze week ook tamelijk lusteloos en worden weer meer bloemen doorgedraaid. De Clem. Prins Hendrik welke de vorige week tot 30 ct. per stuk deden, konden het niet hooger brengen dan 23 ct. per stuk, de Clem. Mevr. Ie Coultre werden tot 21 ct. per stuk afgedrukt, wat een goede prijs is. De voorraad Clematis Durandi is aan het afnemen, de beste werden afgedrukt voor 29ct. per bos. Van Rosalandia en- Dame Edith Helen werden mooie partijen aangevoerd en deden resp. 28 en 38 ct. per bos. Pechtold werd minder aangevoerd en in geen mooie kwaliteit, de hoogste prijs was 41 ct., terwijl Wendland in mooie kwaliteit aanwezig was, welke tot 52 ct. per bos werd afgedrukt. Rosa-Mundi welke in mooie kwaliteit aanwezig was dden tot 73 ct. per bos, en Pink Perfection (schitterend rose) tot 42 ct. per bos. De andere rozensoorten konden slechts een matige prijs opbrengen. Het sortiment grootbloemige Chrystan- then wordt steeds uitgebreider, de besten werden afgedrukt voor 12 ct. per stuk, ook waren er mooi Rayonanthen welke tot 9 ct. per stuk deden. Tros-'Chrysanthen werden in groote par tijen aangevoerd, de handel in dit artikel was traag en sommige soorten waren onver- Physalis werden ook in grootere partijen aangevoerd, met als gevolg een lagere prijs. Pernettia takken met bes werden ook meer aangevoerd en graag verkocht, de beste bossen deden tot 95 ct. Hier volgen de prijzen der hoofddagen: Rozen 4 6 8 Pechtold 41 26 25 Wendland 52 40 46 Hadley 35 30 25 Claudius Pernet 23 23 21 Briarclif 34 23 26 Butterfly 26 25 25 Steward 33 Wilh. Kordes 21 15 Mme Jules Bouché 24 21 20. Rosalandia 28 26 27 Florex 26 19 22 Point Perfection 42 31 Byou 21 36 Chas B. Kilham 26 23 22 Edith Helen 37 33 38 Aug. Noack 20 16 21 Else Poulsen 30 26 28 Paul Gram pel 38 41 28 Rosa Mundi 60 42 73 Mevr. v. Straaten van Nes 12 12 Ingar Ohlson 29 33 38 Queen Mary 25 21 25 Vier landen 30 23 25 Chrysanten, grootbloemig 120 90 110 idem tros 19 17 20 Perne Stia 60 84 95 Gynerium 40 51 Physalis Franchettii 22 15 17 Gerbera 21 23 Clematis Durandii 20 29 26 Clematis Prins Hendrik 230 180 190 Clematis le Louthe 210 110 180 Clematis Lazuristem 100 100 Pernestia p. st. 51 Skimmmia 31 Ligustrum 19 ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. In de Leldsch Courant van Woensdag jl. stond vermeld, dat de eerste ledenvergadering van dit seizoen gehouden zou worden op Dinsdagavond 12 Oct. Dit moest echter zijn Maandag 11 Oct. des avonds half acht in het patronaat. Nogmaals doen wij een dringend beroep op alle leden om dien avond aanwezig te zijn. K.G.V. Zondag algemeene H. Commu nie voor de Gezellen. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie. Maandagavond Geestelijk „Piëtas". De vereeniging „Piëtas", on- cerafdeeling van den R. K. Volksbond, zal Dinsdag 12 October a.s. haar jaarvergade ring houden. De agenda bevat o.a. aanvul ling van een bestuursvacature en een be langrijke rede door den weleerw. heer C. Klaver. Alle leden (dames en heeren) wor den verwacht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7