>MGE VING ZATERDAG 9 OC I v/uEiA 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HOOGMADE Opening landbouwcursus. In tegen woordigheid van den burgemester van Woubrugge, den heer Mumsen, den zeer- eerw. geestelijk adviseur van de afd. en het bestuur van den L.T.B. werd j.l. Vrij dag de landbouwcursus, te geven door den heer Zyderveld, geopend. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, de heer Zwetsloot, van het gelukkige initiatief, dat de afdeeling genomen had om dezen cursus te organiseeren. Het nut van zulk soort cursussen werd gelukkig ingezien door de jongere veehouders. De toekomstige vestigingseischen voor ver schillende bedrijven zouden zich ook over het landbouwbedrijf kunnen uitoefenen en het is dan de taak van den jongeman zorg te dragén, dat hij behoorlijk op de hoogte is van de te stellen eischen. De practijk kan men zich in het bedrijf wel eigen ma ken, doch een behoorlijke ondergrond wordt slechts verkregen door theoretisch onderricht. Deze theorie zal in den komen den winter worden bijgebracht. Het ligt, aldus spreker, aan de leerlingen om zich deze theorie eigen te maken. Het succes hangt af van het hoofd van den cursus en de heer Zij der veld is het bestuur van de afdeeling een voldoende waarborg, dat het onderwijs goed wordt gegeven. Naast het Rijk en de provincie, die in de kosten van den cursus bijdragen, brengt spreker, inzonderheid aan den burgemees ter, dank voor de medewerking bij het beschikbaar stellen van het gemeentelijk lokaal en de vrije verlichting en verwar ming. Met eenige moeite is de cursus tot stand gebracht kunnen worden. De tuin- bouwcursus, zegt spr., is thans zoo ver ge organiseerd, dat hopelijk in de komende week gebonnen kan worden met les geven. Met de hoop, dat het onderwijs vrucht dragend moge zijn voor de cursisten, ver klaarde spr. dezen cursus voor geopend. Met enkele toepasselijke woorden sprak de burgemeester de leerlingen toe. De geestelijke adviseur wees op de taak, welke de jongelui in de toekomst te ver vullen hadden in het maatschappelijk le ven en dat het voor hen zaak was, nu de gelegenheid zich voordeed, zich de noodige wijsheid eigen te maken, welke in hun la ter leven onschatbare diensten kan bewij zen. De heer Zijderveld sprak inzonderheid de leerlingen toe en vroeg van hen be langstelling voor hetgeen hen zou worden geleerd. Na deze korte openingsplechtigheid werd direct begonnen met het geven van de les sen. KATWIJK. Slagers. Gisteravond hield de Sla- gersvereeniging „Katwijk en Omstreken" een vergadering in hotel „de Roskam", toegankelijk zoowel voor niet-leden als voor leden. Na een openingswoord door den voorzitter, trad als spreker op de heer Rietveld, propagandist van den Ne- derlandschen Slagershond, met het on derwerp: „Het werk der saneering in ons bedrijf". Het was goed gezien van het be stuur om ook niet-leden voor deze ver gadering uit te noodigen, want met de gehouden lezing door den heer Rietveld konden allen hun nut doen, ook op het gebied van organisatie en de noodzake lijkheid hiervan. Dat het punt „Sanee ring" en de z.g. spertijd veel tijd vroeg, doch ook veel belangstelling had, ligt voor de hand. Van de punten der agen da „Gedachtenwisseling'' en „gelegen heid tot het stellen van vragen" werd een dankbaar gebruik gemaakt. Na deze lezing en wat hier verder bijbehoorde, werd de gewone .agenda afgewerkt. De voorzitter bracht," namens allen, een woord van dank aan den geachten spre ker van den avond. LEEVÏÜIDEN. E.H.B.O. Onder voorzitterschap van den heer K. F. Lissenburg vergaderde in „het Wapen van Leimuiden" de afdeeling van de E.H.B.O. De voorzitter opende de vergadering en constateerde met genoegen, dat bijna alle leden op deze 3e jaarverga dering aanwezig waren. Wegens periodieke aftreding van mej. B. Treur als penning- meesteresse, mej. L. van der Werf als com- missarisse van toezicht en de heer H. Meijer als secretaris moet er stemming plaats hebben. Deze aftredende worden met meer derheid van stemmen herkozen en nemen hunne respectievelijke bestuursfuncties wederom aan. Hierna volgde nog bespreking over een te houden nieuwe cursus en het organisee ren van een propaganda-avond. Nadat dr. D. Stapensea met mevr. Stapensea ter ver gadering waren gekomen, nam de voorzit ter wederom het woord en dankte dr. Sta pensea voor zijn leiding en voo" het vele werk, dat deze voor de E.H.B.O. doet. Na mens de vereeniging bood de voorzitter dr. Stapensea enkele practische cadeaux aan en hoopte, dat onder zijn leiding de vereeni ging moge bloeien. Een gezellige avond volgde hierna. Geboren: Aagje Clasina Judina Pie- ternella, d. van P. Visser en J. van der Bas Gretha, d. van C. Roest en W. E. M. Loogman. Vetrokken: naar Alphen a. d. Rijn Joh. van der Kraan naar Harl.meer P. Klijn naar Aalsmeer A. M. Klijn naar Bodegraven N. Kapteijn naar Oegstgeest M. T. Hogeboom. Gevestigd: van Alkemade J. G. van Rijn. LIS SE. Bestrijding van de Narclsvlieg. De vereeniging van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool voor de bloembol lenteelt te Lisse, hield in het café-restau rant „de Nachtegaal" een openbare ver gadering. In deze vergadering werd het onderwerp: „Welke schade veroorzaakt de Narcisvlieg? Wat wordt practiseh hier tegen gedaan? Welke maatregelen be- hooren er genomen te worden?", ingeleid en besproken door den heer F. Limburg te Sassenheim, directeur van den Keu ringsdienst der Narcis. Tegenwoordig waren o.a. ir. Volkersz, directeur der school; Donk, leeraar der school en enkele bekende figuren uit de bloembollenwereld, o.a. dr. Verhagen, voorzitter van Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer Hylkema, uit Hillegom, opende met een welkomst woord, in het bijzonder tot den spreker. De notulen werden gelezen door den secretaris, de heer Gehrels uit Halfweg, en goedgekeurd. Hierna ving de heer F. Limburg zijn onderwerp aan. Spreker verklaarde, dat de Narcissen steeds gemakkelijk waren te kweeken. Deze teelt bestond hoofdza kelijk uit planten, rooien en rapen. Deze cirkelgang werd gestuit dor de narcis- vlieg. Behandeling was noodig. De vlieg heerscht evenwel nog steeds en is nog goed merkbaar aan de veilingen b.v. In een week werden op een veiling afge keurd ongeveer 1000 manden narcissen. Men wil evenwel niet beseffen hoe het met deze vlieg staat. Spr. verklaarde, dat de kweekers nog steeds niet de be strijdingsmiddelen toepasten. Eveneens is onkunde ook een groote factor en de controleurs geven dan ook vele advie zen, om hierin vérbetering te brengen. De vliegbollen moeten worden doorge sneden en de larven gedood. Doch dit moet men plaatselijk doen. Veel ernsti ger is het feit, dat in den crisis, ondanks de goede verzorging der bollen, deze geen goede prijs opbrachten. Hierdoor werd men moedeloos. Spr. kon evenwel ver klaren, dat de verzorging der bollen thans, nu de bloeinbollenprijzen weer iets hooger zijn. weer beter is geworden. Spr. gaf de raad aan de kweekers om de raadgevingen van de controleurs op te volgen. Afdoende is het, wanneer men reeds de bollen nakijkt, voordat men ze plant. Men moet de vlieg dus bestrijden reeds in den zomer. Men moet de bloem bollen koken en zoo lang mogelijk. Bij een hoogere temperatuur kan men de narcissen iets minder lang laten koken. Het wetsontwerp om de keuringsdienst verplichtend te maken is in voorberei ding. Een geslaagde proef werd genomen om vliegbollen te werpen in een kuil overgoten met petroleum. Evenwel moet het zand nagezocht worden naar even tueel levende larven. Met het zuiveren van licht aangetaste partijen wordt nog al eens de hand gelicht. Spr. drong op goede behandeling aan. Wij staan aan het begin van de bestrijding der vlieg en spr. hoopte, dat de vereeniging Theorie en Praktijk zal medewerken tot de be strijding van deze narcisvlieg (applaus). Gver dit onderwerp werd hierna van gedachten gewisseld, waarin verschillen de personen een levendig aandeel namen. Na enkele huishoudelijke mededeelin- gen en de rondvraag had sluiting plaats. H. K. W. Op een der bovenzalen van het Bondsgebouw hield de afdeeling van de Handels-, Kantoor- en Winkelbedien- denbond „St. Franciscus van Assisië" een vergadering onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Voet. Het verheugde den voor zitter te kunnen mededeelen, dat wy in onze afdeeling momenteel geen enkele werklooze hebben. Dat is een verblijdend verschijnsel. Zeer zeker houdt dit verband met de opleving in het Bloembollenbedrijf, welk bedrijf op deze plaats het hoofdbedrijf is. Laten we dezen winter allen ons best doen om de nog enkele ongeorganiseerde bediende in onze vereeniging t: loodsen! Onder de ingekomen stukken waren en kele missives van het Hoofdbestuur inzake de nieuwe steunregeling, oprichting van schijnfirma's alsmede over de ontoelaat baarheid van het lidmaatschap van de K. D.P. of Fascistische beweging. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Boersma, die in een duidelijk betoog uiteenzette, wat den Bond heeft gedaan in 't belang der bij haar aangesloten leden, vooral inzake het verkrijgen van het manufacturenbrevet, alsmede voor de opleiding in het kruide- niersbedrijf. Vooral met het oog op de wet op de Vestigingseischen is vakbekwaamheid een eerste vereischte. Voorts wees hij op de urgentie van een sterke organisatie ter verkrijging van onze rechtspositie. De voorzitter dankte den heer Boersma voor zijn opwekkend woord, waarna hij de Inmiddels ter vergadering gekomen Geest. Adviseur, Kap. J. H. M. van Ingen, welkom heette. Voor het op Zaterdag 17 October a.s. te Amsterdam te houden congres werden als afgevaardigden gekozen de heeren Jac. Groen in 't Woud en Jac. v. Dijk. De Geest. Adviseur sprak hierna een kort slotwoord waarin hij aanspoorde tot krach tige propaganda, waarna rondvraag en sluiting. NOORD WUKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 12 October 1937, des namiddags te twee uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot conversie c.q wijziging der overeenkomst van de geld- leeningen: a. oorspronkelijk groot 100.000, per resto op 1 Januari 1938 83.410; en b. HET SPOORWEG-VIADUCT BIJ SASSENHEIM Tram boven trein Het bouwen van het laatste kunstwerk in de gemeente Sassenheim ten behoeve van den nieuwen Rijksweg no. 4: Amster damSassenheimden Haag, de viaduct over de spoorlijn AmsterdamRotterdam nabij Klinkenberg, is gegund aan den heer G. Wolfs te Eibergen voor de som van 76.765.—. Het werk, waarvan hieronder een be schrijving volgt, moet 7 maanden na de gunning klaar zijn, dus ongeveer begin Mei a.s. De viaduct dient ter voering van den nieuwen weg over de spoorlijn, welke thans 2 sporen heeft, maar in de toe komst tot 4 sporen kan worden uitge breid. De viaduct is ingericht voor twee ba nen voor gewoon autoverkeer, elk breed 7.25 M. en voor een trambaan, breed 3.51. M. De rijbanen zijn geschei den door een verhaogde middenberm breed 2.50 M., terwijl aan beide zijden der banen verhoogde schampkanten zijn aangebracht ter breedte van 1.25 M. Zoowel de middenbaan als de schamp kanten zijn van ongewapend beton, dat door toevoeging van een kleurstof eenigs- zins donker zal worden gekleurd. Ter weerszijden van het brugdek, en ook ter afscheiding van de trambaan van den gewonen rijweg, zullen gemetselde leunin gen worden aangebracht, waarop een door ijzeren beugels vastgehouden stalen buis. De onderbouw van de viaduct bestaat uit 4 tusschensteunpunten en twee landhoof- den, allen op palen gefundeerd, waarvoor 220 palen van 40 c.M. middellijn noodig zijn, tenzij uit proefheiïngen en verdere uitvoe ring een grooter aantal palen zal blijken noodig te zijn. Proefheiing zal eveneens de lengte der palen vaststellen. Aan betonijzer en palen zal 280.000 K.G. materiaal noodig zijn. Elk steunpunt zal bestaan uit een be tonplaat op balk waaruit 5 kolommen op rijzen. De bovenbouw, welke als plaatvloer is uitgevoerd, draagt op de kolommen der steunpunten door middel van stalen schar nier- en rolopleggingen uit giet-, smeed- of vloeistaal, jvelke met elkander een to taal gewicht van 14.000 K.G. zullen ver tegenwoordigen. De lengte van het kunstwerk zal 52.35 M., de breedte 24 M. zijn, de hoogte 5 M. 40 boven bovenkant spoorstaaf, welke 74 c.M. boven N.A.P. ligt. De arbeiders aan dit werk zullen betrok ken worden door tusschenkomst van de ge meentelijke arbeidsbemiddeling te Sassen heim. Daarvoor komen in de eerste plaats in aanmerking zij. die op het tijdstip van aanbesteding (21.9.37) als werkzoekende waren ingeschreven en op dat tijdstip min stens een jaar in de gemeente woonachtig waren; voor daarvoor in aanmerking ko mende werkzaamheden zullen jeugdige arbeiders moeten genomen worden, tot 15 pet. van het totaal te werk gestelden. De werkgever zal zich te houden heb ben aan de bepalingen der Landelijke Col lectieve Arbeidsovereenkomsten voor de bouwbedrijven (water-, spoor- en wegen bouw) 1937'38, ook tegenover die werk nemers welke niet bij een der contractee- rènde organisaties zyn aangesloten. oorspronkelijk groot ƒ198.050, per resto op 1 Januari 1938 162.720. 3. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in zake de behandeling van het beroep, inge steld tegen het besluit van den Raad, d.d. 9. April 1937, waarbij de woning Havenstraat 20 niet onbewoonbaar werd verklaard, en aanwijzing van een gemachtigde, die na mens den Raad ter zitting van Gedeputeer de Staten het woord kan voeren. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot dij- ziging van de Algemeene Politieverorde ning. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Verordening tot afwijking der Winkelsluitingswet. ZILK. Tuinbouw-cursus. Donderdagavond werd in een der localen van de school van het H. Hart van Jezus alhier in tegenwoor digheid van verschillende autoriteiten het 2de cursusjaar van den Land- en Tuinbouw- cursus geopend. Na opening werd aan de eerste lesavond begonnen, met 15 leerlin gen. De leiding berust, gelijk het vorig jaar bij de heeren J. H. Caro uit Vogelen zang en P. J. M. de Wit uit Heemstede. NIEUWVEEN. Weer een bazar voor de Nic. Boys. Gisteravond hield de R. K. Sportvereen. haar jaarvergadering in Café Kok. De voorzitter, de heer Th. Haakman, opent de vergadering met den Chr. groet en een kort maar krachtig welkomstwoord. Hierna lezing der notulen van de vorige vergadering, gevolgd door het finantieel verslag van den Penningmeester. De kas blijkt er niet rooskleurig voor te staan, de uitgaven overtreffen de inkomsten. De boe king luidt aan ontvangsten 562.90 1/2, uit gaven 578.92 1/2, alzoo een nadeelig saldo van 16.02. Boeken en bescheiden zijn voor af door een commissie nagezien; deze zijn in orde bevonden, hetwelk bij monde van den heer J. Bakker wordt bvestigd. Vervolgens brengt de secretaris, de heer L. v. Vliet, een werkelijk zakelijk jaarver slag uit op aangename wijze gekneed en met geestige zetten doorspekt, worden de gezonde plekken genoemd, doch niet min der worden de zieke deelen terdege onder dt loupe genomen. Het kon dan ook niet anders, dan dat een welverdiend dankwoord van den voorzitter hierop moest volgen, voor 't vele werk met opgewektheid ver richt. Intusschen is de geestelijk adviseur de zaal binnengekomen en door den voorzit ter welkom geheet en. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredenden, de heeren J. M. Schoorl, L. v. Vliet en J. Bakker, met groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna spreekt de geestelijk adviseur eenige woorden tot bestuur en leden. Spr. vindt het jammer dat in eigen kring zoo weinig voor de voetbalsport wordt gevoeld. Velen beschouwen het als een noodzake lijk kwaad, maar spreker zegt: het is een noodzakelijk goed. Spreker is overtuigd, dat indien alle Katholieken de vereeniging zou den steunen, wij een heel eind verder zou den komen. Spr. geeft het bestuur en leden den raad, en zal zelf ook zooveel mogelijk in medewerken, de Katholieken voor de Sportbeweging te interesseeren. Bij agendapunt mededeelingen brengt de voorzitter de vergadering ter kennis, dat de inning der contributie met het toegepaste kaartsysteem gunstig verloopt. De belangrijkste mededeeling is echter de aankondiging van een te houden bazar. Het bestuur wil dit als middel gebruiken, om niet alleen het tekort te dekken, maar hoopt door de opbrengst hiervan een steun in den rug te krijgen. Bij de rondvraag gekomen zegt de geest, adviseur te willen onderstrepen wat de voorzitter betreffende de bazar gesproken heeft en verzoekt allen dringend, daar actief in mede te werken. Hierna sluiting. Bij velen wordt het geheugen zeker weer eens opgefrischt als er gesproken wordt van een Bazar, gehouden door Nic. Boys. Dan komen de vroolijke bazaravonden van 1935 weer eens in de gedachten. Wat een prettige stemming toen in de zaal van Schreuder, en wat kon men daar voor goed- koope prijzen terecht! Het enorm groote be zoek heeft bewezen dat een bazar welke door Nic. Boys gehouden wordt, af is. De datum is voorloopig vastgesteld op 12 en 13 November. Wie zou nu de pogingen van Nic. Boys om ott een goed resultaat te komen, niet steunen? Als allen helpen zal deze bazar een groot succes zijn. Kom Katholieken van Nieuwveen, kijk uw bezit eens na. Zeker vindt U iets waarmede N de Nic. Boys van dienst kunt zijn, alles waar zij fatsoenlijk mede voor den dag kunnen komen, zal hun welkom zijn. Wij wenschen dat een schat van giften, voorwerpen enz. hun in de komende dagen toe mogen stroo men en een schaduw van het welslagen dezer bazar nu reeds zal vooruitwerpen. Filmavond. Door de filmafdeeling der K. S. A. zal op Dinsdag 12 October een filmvoorstelling gegeven worden met sprekende films. Vertoond zal worden een wereldberoemde aangrijpende film uit den grooten oorlog 1914—1918, alsmede een vroolijk bijprogramma. Des middags voor de kinderen een voorstelling met speciaal kinderprogramma. Zie voor bij zonderheden, zie de advertentie. NOORDWIJK Reddingsbrigade. Gisteravond verga derde de Noordwijksche Reddingsbrigade in hotel Victoria, waarbij de opkomst zeer goed was. Door een lichte ongesteldheid was de voorzitter der Brigade, dr. Hermanides, verhinderd en werd deze bijeenkomst ge presideerd door den heer B. de Groot, die mededeeling deed, dat ook de 2e secretaris, de heer v. d. Wilk, verhindering had inge zonden. Met genpegen kan de N.R.B. op de werkzaamheden in het afgeloopen seizoen terugzien. In een prettige verstandhouding is er veel nuttig werk verricht op het strand, waardoor men allerwege doordron gen zal zijn van de onmisbaarheid der Bri gade voor de badplaats. Hiernaast zijn in dit seizoen door de leden nog verschillen de diploma's behaald, hetwelk het beste be wijs van de groote activiteit der Brigade- ieden is. Na lezing der notulen, werden de inge komen en uitgegane stukken op vlotte wij ze afgewerkt, hetgeen allen een goeden blik verschafte over de omvangrijkhid der werkzaamheden. De bespreking wintercampagne werd in gezet met het voorstel weer een seincur- sus te organiseeren; na een korte bespre king werd besloten hiervoor een leider te assumeeren en deze cursus te doen plaats hebben op denzelfden avond als de E.H.B. O.-cursus. Staande de vergadering gaven zich reeds enkele leden hiervoor op. De cursus E.H.B.O. stond in aller belangstel ling; door dr. Hermanides was bereids toe gezegd deze cursus te willen leiden en uit de vergadering gaven zich reeds een 20-tal leden hiervoor op. Voor deze cursus zoo wel als voor den seincursus, is er nog ge legenheid dat men zich opgeeft bij het bestuur. Deze cursussen zullen aanvangen Vrijdag 12 Nov. a.s. te 8 uur in hotel Pas sage. Het belangrijkste punt der agendt vormde wel de bespreking het zwemmen in Leiden of Den Haag. Tot nog toe had de Brigade 's winters steeds geoefend in de Regentesse te Den Haag, doch nu er een goede gelegenheid tot stand komt, meen de het bestuur het oordeel van de leden te moeten vragen. Vooraf zijn door de Brigadebesturen van _,eiden, Katwijk, Noordwijk, Oudewetering en Ter Aar besprekingen met deze inrich ting gehouden en waar conditiën en outil lage zeer goed genoemd kunnen worden, stelde het bestuur voor op het gedane aan bod van Leiden in te gaan. Zonder slag of stoot kreeg het bestudr hiervoor geen sanctie, doordat er ook nog een strooming bestond om in den Haag te blijven, doch na zeer breedvoerige besprekingen werd het bestuur gemachtigd om met de inrich- De Veensche veiling deze week ROELOFARENDSVEEN, 8 Oct. Mochten we in ons vorig overzicht een eenigszins bevredigende toon laten hooren, althans wat betrof onze kassnijboonen en sla, thans moeten wij tot onzen spijt weer een toontje lager zingen, want zoo vlug als het vorige week Maandag en Woens dag ging, zoo traag en stroef ging het Vrij dag d.a.v. Onze belofte getrouw, willen we nog even in het kort het verloop dier veiling vermelden. Wij hadden dien dag een sla-aanvoer van niet minder dan 2900 kisten, dus bijna evenveel als de twee vo rige dagen samen; daar kwam nog bij, dat de handel zeer lui was, met als gevolg een sterke daling der prijzen. Onze uiterste noteering was 1.70, doch dit betrof maar een zeer klein partijtje, het gemiddelde bedroeg voor goede kwaliteit van 0.90 1.20, maar ook konden vele goede partijen niet hooger komen dan ƒ0.60 en ƒ0.70, ter wijl van de minderen nog 450 kisten door- araaienden. Ook de kasboonen gingen met dij prijs weer in dalende richting en zweef den zoo om de 2; onze noteering was van 1.802.15 Met de tomaten ging het in hetzelfde tempo, dit artikel, wat toch al veel te laag in prijs stond, ging nog steeds in dalende lijn. De prijzen waren als volgt: tomaten A van 0.500.90, B van 0.60 1, van de C werd een klein gedeelte ge kocht voor den minimumprijs, maar de overige draaiden door; bonken gingen voor 0.50 en 0.70, alles per bak van 25 p. De meloenen gingen zooals gewoonlijk voor 410 ct. per stuk, naar grootte en kwali teit; de druiven wederom voor 8 en 9 cent per pond. En zoo belandende in onze laatst af geloopen week, kunnen we nog steeds geen betere resultaten vermelden, maar gaan we met de prijzen nog altijd in dalende richting. Vooral de kasboonen en tomaten lieten ons deze week leelijk in den steek. Maan dag reeds daalden de kasboonen 25 a 30 ct per zak, de prijzen varieerden van 1.701.85, Woensdag gingen we nog meer achteruit, en was 1.65 de uiterste prijs, welke besteed werd, maar ook zagen we er gaan voor 1.40. Vrijdag waren deze prij zen in doorsneel, wel weer iets hooger, en kwamen de allermooiste weer aan 1.80, hoewel voor jonge kassnijboonen een veel te lage prijs. Met de tomaten wil het evenmin nog vlotten. Langzaam aan groo- tere aanvoer, maar geen interesse «voor export, althans niet van beteekenis. Alles wat de eerste 2 dag^n gekocht werd was voor de binnenlandsche markt, met als ge volg dat de prijzen nog meer kelderden. De A en B soorten gingen respectievelijk weg voor een luttel prijsje van 0 .500.75 en van ƒ0.65 tot uiterlijk ƒ0.95; van de C werd een enkel bakje afgenomen voor der. minimumprijs, doch de meesten draaiden door. Bonken gingen meestal nog weg voor ƒ0.50 en ƒ0.60, ofschoon ook de wij zer wel eens doortippelde. Vrijdag werden nog weer'enkele partijen A en C voor ex port gekocht, met als resultaat dat nu de C soort hoegenaamd niet doordraaide, maar op de prijzen had het niet den minsten in vloed; onze noteeringen waren weer vrij wel gelijk aan de vorige dagen. Het is dus momenteel nog allerdoevigst gesteld met dit artikel en wanneer niet spoedig ver andering komt en het buitenland onze to maten gaat afnemen, dan zal ook dit pro duct weer geen loonende uitkomst geven. Met de sla, waarvan we nog een gemid delde aanvoer hadden van 1600 kisten per dag, was het wel iets beter, doch op een levendigen handel konden we niet roe men, althans niet de eerste dagen. Voor goede kwaliteit werd nog al een redelijken prijs besteed. Woensdag noteerden we zelfs nog een keer 2, doch de meeste partijen van goide kwaliteit varieerden van ƒ1.20 —1.70, iets minder van 0.600.80, maar de kleinere van 20 per bak konden meestal geen kooper vinden. Vrijdag echter vlotte het weer beter en ging bijna alles weer vlug weg; de goede kwaliteit tippelde nog weer over de 2 heen, tot zelfs f 2.30 toe. Met de meloenen is het gedaan; daar zetten we deze week een punt ach ter. Maandag waren er nog een paar par- tijdtjes welke voor de prijs van 4 tot 4 ct weggingen, en Vrijdag ging het laatste ge rechtje met een noteering van 46 ct per stuk. De druiven blijven ook maar steeds laag in prijs, 8 en 9 ct per pond. Vrijdag ging het wel iets hooger en noteerden wij 10 en 11 cent. Voor enkele partijtjes a n d ij v i e die ter veiling komen bestaat ook maar weinig animo, wat nog wordt verkocht gaat voor 60 en 70 ct. per 100, maar verscheidene kis ten beste struiken moesten worden vernie tigd, omdat ze geen afnemer konden vin dén. tin in Leiden een overeenkomst af te slui ten. Voor de verdere regeling zal er voor de deelnemers nog een bijeenkomst wor den uitgeschreven; 36 personen gaven zich reeds op, terwijl er tevens nog gelegen heid bestaat dat ook anderen zich bij het bestuur opgeven. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht het aanschaffen van een tusschen- maat zuurstofflesch, te gebruiken voor eventueele ongevallen op verren afstand, Het bestuur zeide overweging toe, terwijl tevens nog werd besloten 'n tweetal zwem- bussen aan te schaffen, daar in de practijk gebleken is, dat dit nieuwe reddingsmiddel beter is dan zwemvesten. Hierna volgde sluiting onder dank voor de groote opkomst en de aangenaam ge voerde besprekingen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6