OMGEVING RIJNSTREEK Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 9 OCTOBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 10 Octo ber: Na de Hoogmis en na het Lof bij eenkomst én te 12 uur Paladijnenvergade ring. Maandag 11 Oct. te 7.30 uur Tooneelclub „Adolf Kolping", Dinsdag 12 Oct. te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 14 Oct. te 8 uur Biljartclub A. D.O. Vrijdag te 7.30 Tooneelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag na het Lof bijeen komst. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield de R.K. Volks bond gisteren een zeer geslaagde ledenver gadering, welke op aangename en keurige Wijze werd opgeluisterd door muziek van „The Kolping Boys" van de St. Josephsge zellen te Leidschendam. Mede aanwezig was de nieuwe geestelijke Adviseur, Kap. van Niekerk en burgemeester Keijzer. Na een kort openings- en welkomstwoord van den voorzitter wordt door allen het strijdlied gezongen, waarna enkele ingeko men stukken, o.m. een dankschrijven van Burgemeester Keijzer voor kennisgeving worden aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat „The Kol ping Boys" deze vergadering opluisteren, omdat de R.K. Harmonie geen onderafdee- ling meer is van den R.K. Volksbond, de reden hiervan wordt duidelijk uiteengezet. Het woord is dan aan Burgemeester Keij zer, die, na dank gebracht te hebben, op duidelijke wijze de spaarregeling voor het bekomen van extra-B-steun uiteenzet. Het gemeentebestuur, aldus spreker, mag niet achterblijven om den Minister in deze te steunen. Hij wil zich geheel en al voor deze zaak geven om zoo den Minister te steunen en de menschen van dienst te zijn. Ofschoon het voor velen moeite zal kosten hun kwartje te offeren, dringt hij toch bij alle werkloozen er op aan om een groote medewerking te verleenen en zeer zeker zullen B. en W. en het Comité B, enz. in deze in alles ten volle medewerken. Volgt mededeeling van het winterpro- gramma en wat zoo in de komende maan- delijksche vergaderingen zal geschieden. De voorzitter installeert, na eerst dank te hebben gebracht aan den vorigen Advi seur, Kap. van Vugt, met hartelijke woor den den nieuwen geestelijken Adviseur, Kap. van Niekerk, die hartelijke woorden tot de vergadering spreekt en alle mede werking met den Volksbond "toezegt. In bespreking komt het kinderuitstapje, waarover lange besprekingen worden ge voerd. Een reglement voor dit doel wordt voorgelezen en met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. Door den heer J. de Langen wordt een breedvoerig en keurig verslag uitgebracht van den Centralen Raad. Na beantwoording van enkele vragen, wordt de vergadering onder dank en met een opwekkend woord door den voorziter met gebed gesloten. K.J.M.V. Onder leiding van den voor zitter, den heer H. van Vliet, hield boven genoemde vereeniging een groote propa- ganda-avond, waarvoor een zeer groote be langstelling bestond en welke zoodoende schitterend is geslaagd. Als eerste spreker trad op de Za^reerw. heer Prof. Cleophas. Spreker wees op den grooten strijd, welke ook de jongeren te strijden hebben tegen de groote machten met hun geraffineerde strijdmiddelen. Spreker besloot met een dringend beroep te doen op alle jonge boeren en tuinders om zich hecht aan te sluiten in him eigen jongere beweging. Als tweede spreker trad op de heer Ver gouwen, die een zeer uitvoerige uiteenzet ting gaf over de taak, welke voor de jonge boeren en tuinders is weggelegd in hun eigen beweging op sociaal, cultureel en vak technisch terrein. Op het einde sprak de Eerw. moderator nog een propagandistisch woord, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Maandag 11 October: Drs. Wim Deijssel- bloem, bondsvoorzitter der K.J.M.V., spreekt over: „De Vestigingswet". Aanvang 8.30 uur. Dinsdag 12 October te 8 uur Maria-Con gregatie. Donderdag 14 Oct. te 7.30 uur vergade ring Jonge L.T., inleider de heer H. Beek over onderzoek veerantsoen. ZOETERYVOUDE. „Katholiek Zoeterwoude" niet opgericht. Gisteravond waren de besturen van de organisaties die in beginsel besloten had den tot oprichting van de vereeniging „Ka tholiek Zoeterwoude" wederom opgeroepen met het doel tot de definitieve oprichting te komen. De oproep was vergezeld van een voor- loopig program van actie waarin o.a. het organiseeren van een Ad vents wijdings avond, een Passie-avond en ook zoo mo gelijk een verzorging van het vroolijke tooneel was opgenomen. Opgekomen waren de besturen van de L. T B., Volksbond, Hanze, Vrouwenbond, Propaganda-club, St. Josephgezellenver- eeniging en Sint Jansfanfare. De voorzitter, de heer A. C. Paardekoo- per, opende de vergadering met den chr. groet en sprak zijn waardeering uit voor de goede opkomst. De secretaris, de heer J. H. v d. Ploeg, las de notulen van de eerste vergadering, waaromtrent door den heer C. P. J. Paar- dekooper het bezwaar gemaakt werd, dat de wijzigingen die in het concept regle ment gemaakt werden, niet waren opge- teekend. De voorzitter deelde dit bezwaar niet, waarna de notulen ongewijzigd wer den vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat pas toor Vasténhoven de beslissing omtrent "het deelnemen van den Hooge Rijndijk aan de organisaties over zal laten, waarna op het verzoek van het voorloopig bestuur tot aansluiting door de vereenigingen van den H Rijndijk: de R.-K. Volksbond, St. Jo- seph-Gezellenvereeniging, Wit-Gele Kruis en St. Barbaravereeniging werd medege deeld, dat zij zich niet aan zullen sluiten bij de op te richten vereeni ging. Hiermede, zoo besloot de vergadering is de kwestie van samenwerking met den H. Rijndijk ten einde. Van de Graalwacht (Dorp) was bericht ingekomen, dat van de aanvankelijk toe gezegde medewerking werd afgezien en van de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" was een schrijven, waarin eveneens de niet- deelname werd bericht Dit laatste bericht noemde de voorzit ter een tegenvaller; de houding is niet juist want de argumenten, die aange voerd zijn, bestonder reeds toen tot voor- loopige deelname werd besloten. Een motief was, dat de vereeniging sub sidie ontvangt van gemeente, Provincie en Rijk. De voorzitter merkt op, dat deze sub sidie voor de t.bc.-bestrijding wordt ge geven. Ook het argument dat de vereeni ging niet katholieke leden heeft, geldt evenmin. Indertijd zijn het Wit-Gele Kruis en de Wijkverpleging tot stand gekomen door be langrijke sommen, die door de Katholieken bijeengebracht zijn. Bij schrijven is inmid dels aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis de teleurstelling uitgesproken over deze houding. Bericht van verhindering wordt mede gedeeld van Deken Jonckbloedt en pastoor Klaverweyden. De voorzitter stelt nu aan de orde de definitieve oprichting. Vooraf wil spr. de voorbereidende werkzaamheden meedee- len. In een vergadering van het voorloopig bestuur is vastgesteld, dat bij voldoende belangstelling de vereeniging zeker nuttig werk kan doen. Bij de doelstelling is als een eerste werkprogram een Advent- en Passie-avond en een samenwerking op het gebied van roomscb tooneel. Het voorloopig bestuur heeft gemeend al- 4 leen het bereikbare en uitvoerbare te moe ten noemen. De voorzitter stelt de vraag aan de orde: zal „Katholiek Zoeterwoude" definitief op gericht worden? Op een vraag van den heer J. Bosman (K.G.V.) antwoordt de voorzitter, dat voorop moet staan, niet op elkanders ter rein te komen maar door overleg, datgene te doen, wat de organisaties alleen niet be reiken kunnen. De heer N. van Leeuwen (St. Jansfan fare) spreekt over de financieele lasten, die een medewerking kan meebrengen, waarop de voorzitte antwoordt, dat van elke vereeniging niet meer dan de contri butie zal gevraagd worden. Voor de kosten die medewerking zal meebrengen, zal „K. Z." schadeloosstelling geven. Mevr. Schouten (Vrouwenbond) vraagt naar de meerdere kosten, die op de vereeni gingen zullen vallen. De voorzitter zegt, dat de contributie voor de organisatie kosten is. Elke actie zal afzonderlijk ge dragen moeten worden, waarbij het be stuur niet verder zal gaan dan de reserve, die, na de bestrijding van de huishoude lijke uitgaven, over zal blijven. Als de avonden goede belangstelling genieten zul len de kosten zichzelf dragen.. De heer Bosman zou graag willen we ten, hoe de geestelijkheid denkt over de oprichting, nu de H. Rijndijk niet aan sluit. De voorzitter kan hierop slechts ant woorden, dat van onzen kant niets nage laten is de H. R. te doen aansluiten, maar dat het mogelijk zou kunnen zijn, dat de twee parochies, nu de H. R. niet meedoet, ook bezwaar gaan maken. De Sint Jansfanfare heeft inmiddels ge confereerd en besloten toe te treden. De voorzitter vraagt den geest, adviseur of het bekend is afgezien de samenwer king met den H. Rijndijk hoe pastoor Klaverweijden tegenover de oprichting staat. De geest. adv. kan' mededeelen, dat de Deken de noodzakelijkheid niet aanwezig acht; wel ziet hij in, dat er een groot nut van de vereeniging kan uitgaan. Dat de De ken niet aanwezig is, is geen gebrek aan be langstelling maar een standpunt, dat de aanwezigheid van den algemeen Geeste lijk Adviseur op de vergaderingen vol doende is. Pastoor Klaverweijden ziet het nut van de vereeniging „Katholiek Zoeterwoude" niet in en staat ook afwijzend tegenover de oprichting. De heer Bosman acht het hopeloos een vereeniging op te richten, als de medewer king van pastoor Klaverweijden gemist wordt. De voorzitter acht dit niet juist; onze vereenigingen zijn interparochieel en heb ben zoover aangesloten één geeste lijk adviseur. Spr. acht het meer dan vol doende, als deze Geest. Adviseur geen bezwaar maakt. Bovendien heeft de De ken in een persoonlijk onderhoud toege zegd, dat op zijn medewerking kan gere kend worden. De geest, adviseur deelt mede, dat de K. J. C. nog niet zal kunnen medewer ken. De voorzitter kan dit begrijpen maar heeft zooveel vertrouwen in de opbloei van de Kruisvaart, dat voor het nieuwe jaar wel een mogelijkheid zal bestaan. De heer Bosman deelt nu mede, dat ook de Sint Josephgezellenvereeniging bezwaar heeft tot toetreding, de contributie van ƒ5.is een bezwaar bij de slechte kas en het bestuur heeft bepaald, dat voor de advent- en Passie-avond geen persoon lijke krachten aan de vereeniging kunnen Gistermiddag vergaderde den gemeente raad. Aanwezig alle leden. De gewoonte ge trouw werd de vergadering pas een uur na den vastgesteldn tijd geopend. De voor zitter doet mededeeling van de ingeko men stukken. De notulen worden met een enkele aanmerking van den heer Lunen burg goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk ken is een opgaaf voor verlichting Nieuwe Dijk ad 250. De commissie van publieke werken stelt voor, hét te laten doen. Z. h. st. wordt dit aangenomen. Het verzoek van den heer J. Versloot om restitutie voor ge maakte onkosten voor het leggen van bui zen en kabels, werd na veel gepraat, weer naar de commissie van pubieke werken te rug verwezen. Het voorstel van B. en W. om mej. Lunenburg als onderwijzeres aan de openbare school +e benoemen, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Anders was het echter met de handwerkonderwij- zeres. Hier werd No. 1 van de voordracht niet gekozen, maar mej. Bloos, met 8 stem men, terwijl mej. Karsdorp er 5 behaalde. Behandeling van de salarissen werd ver daagd tot na de zitting, in besloten verga dering. De aanvraag van Burggraaf om grond te koopen krijgt hij toegewezen a ƒ2.25 per M.2 De bestrating van de Havenstraat. Het volgende punt van behandeling was: bestrating van de Havenstraat. De heer Ruys zegt, dit niet in de financieele com missie gevonden te hebben. Hij vindt het niet noodig, daar de Havenstraat er nog goed bij ligt. De heer Sonnevelt brengt naar voren, dat het eerst 2300 zou kos ten, maar door verkoop van de oude keien 1400. De steenen kunnen we nu goedkoop krijgen. De 1400 komen op de buitenge wone rekening. De heer Ruys beschouwt het als overdaad. Als er toch genoeg geld is, zou hij het willen gebruiken voor belas tingverlaging. De heer van Doorn zegt het volkomen eens te zijn met den heer Ruys. Ook de sa larisherziening is niet in de financieele commissie geweest en dat gaat nog wel over duizenden guldens. De financieele commissie is wel op te doeken als er geen werk voor deze commissie is. De heer Zon zegt hieraan niets te te voegen. Duizen den guldens zijn er al verstraat, en dat op het eind van het jaar. Hij zou deze post op de begrooting voor volgend jaar willen zien. De heer de Wit, wethouder van pu blieke werken, zegt het te willen doen, om dat de steenen momenteel laag zijn. De oude keien kunnen volgend jaar wel op de vaalt gegooid worden. Volgend jaar zijn ze niets meer waard. De heer Lunenburg zegt het met den heer de Wit eens te zijn. De heer v. Beek kan zich met het voor stel van B. en W. vereenigen. De Haven straat is de tweede straat van Woerden en de eenige waar de hobbelkeien nog lig gen. Die moeten nu ook maar een opge ruimd. De voorzitter maakt een eind aan de discussies, door het voorstel in stem ming te brengen. Het wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen waren de heeren Ruys, Zon en van Doorn. De Havenstraatbewoners be hoeven dus straks niet meer te hobbelen. Het één-richtingverkeer op de Hooge Wal. Ook het éénrichtingverkeer over de Hooge Wal bracht nog al discussies met zich mee. De heer Ruys wil met begrafe- u j onttrokken worden, omdat anders het groote tooneelstuk, wat zeker den geheel- len winter alle beschikbare tooneelkrach- ten in beslag zal nemen, mislukken zal. De voorzitter wijst er op, dat de aan sluiting nu nog niet gevraagd wordt op voorwaarde van mee te helpen aan tooneel- verzorging, maar dat de consequenties niet gering zijn. Tegen de geringe contributie wordt bezwaar gemaakt en persoonlijke medewerking wordt namens het bestuur ontzegd. Het staat dus vast: de Sint Josephgezel len doen niet mee, de K. J. C. ook niet en de Graal is niet in staat aan te sluiten. De nieuw op te richten vereeniging mist dus de geheele jeugdbeweging en hier mede valt nu reeds ons vooropgezette plan, omdat het onmogelijk is de jeugdbe weging te moeten missen. Opbouw is on mogelijk. De heer A. van Bennekom Sr. betreurt het, dat door de Sint Josephgezellenver- eeniging niet wordt meegewerkt en dat daardoor de oprichting mislukt. De voorzitter: dat kan men allemaal be treuren, maar er is geen uitweg. Nadat de voorzitter de uitdrukkelijke vraag heeft gesteld, of de vergadering dit standpunt In het sluitingswoord zegt de voorzitter: wij zouden nog veel kunnen zeggen, wij zouden kunnen spreken van een teleur stelling, waar zooveel belangstelling be stond, dat er reden was te vertrouwen in de goede afloop. De strijders uit de katholieke organisa ties, die zoovele jaren hebben gewerkt voor de bloei van de vereenigingen, zullen het betreuren. Meer dan eens is een poging gedaan; door het passeeren van een orga nisatie is de samenwerking fout geloopen, Nu waren wij dezen zomer weer zoover, dat alle partijen elkander gevonden had den tot een eenheid, die verheugend was, een verheugenis die de mislukking nu nog zwaarder doet vallen. Onze organisaties zijn toch niet zóó bloeiend en elke rem kan nadeelig op de uitbouw zijn ,-Spr-..- hoopt echter, dat de nadeelige gevolgen niet zoo groot zullen zijn, als hij ze ziet, maar dat de organisa ties elkander'nog weer eens terug zullen zien. Dan dankt de voorzitter voor de op komst en sluit de -vergadering met den chr. groet. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN nissen het verkeer een half uur door de Voorstraat leiden, daar het zeer storend zal zijn voor het aldaar liggend R.-K. Kerkhof. Volgens den heer van Doorn maken de auto's geen herrie. De voorzitter wil eerst de practijk eens afwachten. In stemming gebracht wordt het één richtingverkeer aangenomen. De heer Zon maakt gebruik van de gelegenheid om te verzoeken in de Voorstraat aan één -kant het parkeerverbod op te heffen. Deze heer blijkt echter de regels van het verkeer niet te kennen. Hij wil rechts verkeer met links parkeeren. Door eenige automobilsten- raadsleden wordt hij hiervan op de hoogte gebracht. Het voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen, met rechts verkeer en rechts parkeeren. Het adres van den Kappersbond om de kapperszaken des Maandagsmiddags te sluiten wordt zonder stemming aangenomen. De Pluimveever- eeniging de Uiver krijgt een prijs van 10 toegewezen voor de te houden tentoonstel ling. Bij de vaststelling onkosten voor de auto van den directeur der Gemeentebedrij ven 1938 tot een bedrag van 900, kan de heer Snel niet begrijpen, hoe de direc teur aan 14000 K.M. komt per jaar. Hij zou dit willen laten controleeren, al moet men in den directeur een zakere mate van vertrouwen stellen. De voorzitter vraagt den heer Snel of hij dan achter aan de auto van de directeur moet gaan hangen. Hierover ontstaan een scherpe discussie tusschen den voorzitter en den heer Snel. In stemming gebracht blijkt, dat de direc teur z'n 900 krijgt. De heer Snel stemde blanco. Voorstel tot wijziging der verorde ning regelende de rangen, samenstelling en bezoldiging van het politie-personeel, werd uitgesteld tot een volgende raadsvergade ring op aanvraag van den Ned. Christ. Politiebond De instelling functie bode in algemeenen dienst wordt zonder stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag stelt de heer van Beek voor, om bij het 50-jarig be staan van de gasfabriek, de werkloozen 2 mud cokes te verstrekken. De heer Welte vreden zag ook gaarne de armlastigen daarbij betrokken. Zonder stemming wordt daartoe besloten. Hierna sluit de voorzit ter de vergadering en gaat men in beslo ten zitting over. VERHOOGING PRIJZEN VERSCH RUGSPEK Geen prijsverhooging in het binnenland Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de prijzen van het versche rugspek, het-, welk bij de Nederlandsche Veehouderij Centrale wordt ingeleverl, met ingang van Maandag 11 October 1937 verhoogd zullen worden met 8 cent per kg. Door de onlangs met Duitschland getrof fen prijsovereenkomst inzake de levering van spek gedurende het laatste kwartaal van dit jaar is het de Veehouderij Centrale mogelijk, haar prijzen met genoemd be- dag te verhoogen. Aangezien de prijzen hieroor worden worden aangepast aan de hedendaag- sche binnenlandsche spekprijzen, zal deze prijsverhooging geen invloed heb ben op de binnenlandsche prijsverhou dingen der varkens en geen stijging van de binnenlandsche spekprijzen veroor zaken. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WIJLEN IR. VAN STEENBERGEN NAAR JAVA. Aneta seint uit Palembang: Aneta ver neemt, dat het stoffelijk overschot van wijlen ir. van Steenbergen, overleden aan verwondingen bij de Specht-ramp bekomen, heden met de K. P. M. naar Batavia zal worden vervoerd. HET ITALIAANSCHE ANTWOORD OVERHANDIGD. ROME, 9 October. (A.N.P.) De mi nister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft heden den Britschen ambas sadeur, lord Perth en den Franschen zaakgelastigde de antwoordnota op de Engelsch-Fransche nota van 2 October jJ. overhandigd. DUITSCHLAND EN DE VERKLARING VAN ROOSEVELT. BERLIJN, 9 October. (A.N.P.) Offi cieuze Duitsche kringen verbreken thans de reserve ten aanzien van de verklaringen van Roosevelt betreffende Japan, waarin zij een definitief veoJtaten van de neutraliteitspolitiek zien, hetgeen het conflict eerder zal veralgemeenen dan kalmeeren. Men loopt het gevaar daden te zien, welke vergeleken kunnen worden met de interventie in Spanje. Voorts wijst men er op, dat de Russische aankoopen van oorlogstuig in Amerika wel eens bestemd zouden kunnen zijn voor China. Over het algemeen zegt men, dat het besluit van de Vereenigde Sta ten ten opzichte van Japan niet van dien aard is, dat daardoor de wereldvrede be gunstigd wordt. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek kunnen we heden de week-agenda niet plaatsen; we nemen die a.s. Maandag op. Ook enkele andere berichten moeten blijven liggen. A. d. T. Tot onzen spijt kunnen wij u bij het zoeken van een betrekking, als door u bedoeld, niet van voorlichting dienen. LEIDEN, 8 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: Wittekool 2.102.60, roodekool 1.904.90, savoyekool 1.303.10, groe- nekool 1.503.80, boerenkool 1.50— 2.00, prei 1.502.30, kroten 1.602.20, kroten, gekookt 16, uien 14, peen 1.104.30, spruiten 214, aardappe len 2.50—2.80, sla f 2—4, Nero 4—8, druiven 1020, snijboonen 421, stok- boonen 619, pronkboonen 26, stam- boonen 417, per 100 kg.: witloof 2 13, postelein 37, spinazie 216, to maten A 4.006.20, idem B idem, idem C en CC 4.per 100 stuks: andijvie 60 80 cent, komkommers 1.502.80, bloem kool 1.5012.30, meloenen 410, sala de 0.60—1.40, perziken f 1.20—14.70, Knolselderie 2.003.30, rabarber 20 cent, per 100 bos: kroten 6080 cent. pieterselie 3060 cent, radijs 0.801.20, selderie 3070 cent, bleekselderie 69 cent, peen 2.506.00, raapstelen 50 cent. 9 Oct. Boter. Aanvoer 560 kg. Prima fabrieksboter 1.46 en prima boerenboter 1.451.50 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 4 tot en met 9 Oct. Aangevoerd 175.000 stuks lange turf prij zen 78 per 1000 stuks. VÉUR, 8 Oct. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 5.606.60, 2e soort 4.00—4.30, 3e soort 2.50—3.00, gele komkommers le soort f 4.906.30, 2e soort 3.505.00, 3e soort 2.303.00, kropsla 0.601.60, 2e soort 60 cent, peen 2.90 5.30, bloemkool le soort 5.107.20, 2de soort 2.504.60, tomaten midd. 2.00 2.60, gr. ronden f 2.403.2e soort 2.00 2.40, bonken 2.002.50, andijvie per 100 6090 cent, spinazie per 4 kg. 38—49 cent, postelein 4.606.50, rabarber per 100 bos 2.002.30, snijboonen f 1413, spercieboonen 614, radijs f 1.501.80, prei 2.103.00, selderie 1.201.40, ap pelen 3.306.70, peren 4.209.30, me loenen 824, druiven 7.909.10 ROELOFARENDSVEEN, 8 Oct. Groen tenveiling. Druiven 1011 cent per pond, bloemkool 39 cent per stuk, tomaten A 5080 cent, idem B 6590 cent, idem C 50 55 cent per bak, andijvie 6080 cent, sla 0.602.30 per 100 krop, snijboonen 1.50 1.80, idem stek 6085 cent per 10 kg. NOORDWIJKERHOUT, 8 Oct. Veiling „De Eendracht". Stokboonen zonder dr. 1.101.40, enkele boonen zonder draad 0.501.00, enkele boonen m. draad 45 1.15, snijboonen 0.401.10. dubbele boo nen 0.401.10 alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Oct. Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eigenheimers 4580 cent en Drielingen 2535 cent, breekpeen per 100 kg. 4.004.10, kroten per 100 kg. 2.002.60, waspeen per kist 6080 cent, roodekool per 100 kg. f 2.00 2.30, gelekool per 100 kg. 1.902.20, bloemkool I per 100 7.8011.80, idem II 2.307.20, groenekool per 100 kg. 2.40 2.70, uien per 100 kg. f 3.104.60. ZOTERWOUDE, 6 Oct. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur: Prijzen: kippeneieren 5.405.80, eenden eieren 4.10 per 100 stuks, kippen 30 cent, hanen 7075 cent en eenden 45 cent per stuk, druiven 13 cent. UITHOORN, 7 Oct. Kaas. Aangevoerd 25 partijen (1260 stuks) Prijs Goudsche kaas le soort 2931, 2e soort f 2728. Handel matig. TER AAR, 8 Oct. Centrale veiling. Spinazis 1835 cent, andijvie 912 cent, sla 0.601.70, zuring 5 cent, peulen 2.60 snijboonen 55 cent, kassnijboonen 1.50 1.85, stek 0.601.25, prinsesseboonen 1.25, witte pronkboonen 2027 cent, pos telein 2.603.50, breekpeen 2.20, bos- peen 2.505.00, spruitkool 5.10, roode kool 2.40—2 60. wittekool 1.30, Chi- neeschekool 1.80, suikermaiskolven 1.40 appelen 3.90. druiven 1214 cent, sel derie 1.402.10, bloemkool 1.512 cent, meloenen 48 cent, tomaten 2.002.50. BOSKOOP, 9 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 24 cent, Wendland 2040 cent, Hadley 2032 cent, Claudius Pernet 1524 cent, Briarclif 1018 cent, Butterfly 1527 ct., Steward 2032 cent, Rpsalandia 1527 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 1524 cent, Edith Helen 2037 cent, Aug. Noack 1018 cent. Else Poulsen 1524 cent, Glo ria Mundi 1424 cent. Queen Mary 815 cent, Vierlanden 1525 cent, Chrysanten grootbloemig 3080 cent, idem tros 615 cent, Physalis Franchetti 1520 cent. Cle matis Durandi 18 cent, Clematis Prins Hendrik 1.80, Gynerium 41 cent, Pernet- tia 3044 cent. UTRECHT, 9 Oct. Vee. Totaal aange voerd: 1970 stuks vee 375 runderen. Prij zen: stieren 2933 cent per pond, handel redelijk met vaste prijzen; slachtkoeien 2e soort 3135 cent en 3e soort 2830 cent, handel redelijk, prijzen iets hooger; vaar zen 140220, pinken 100140, melk koeien 160—260, kalfkoeien 170—270, varekoeien f 140200, handel kalm, aan voer iets ruimer; 280 magere kalveren, ge schetste 7095, ongeschetste f 5070 per stuk, handel geschetste vlug, ongeschetste gedrukt; 400 nuchtere kalveren 814, handel vlug, prijzen iets hooger; magere varkens f 3053, schrammen 2030, 390 biggen 1320, handel matig, prijzen on veranderd; 90 magere schapen f 2132, 160 zuiglammeren f 1220, handel kalm, onveranderde prijzen. Boter 300 kg. 1.60 per kg. Kaas 150 kg. 5070 cent per pkg. eieren 18000 stuks 3.805.50 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3