BINNENLAND Slachtoffer der Gepeoe BIOSCOPEN ZATERDAG 9 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VASTE LASTEN EN TUINBOUW. Samenwerking van Westersche stalen. In een te 's-Gravenhage gehouden ver gadering van den Ned. Tuindersbond heeft dr. ir. M. D. Dijt uit Haarlem ge sproken over „de vaste lasten in den tuin'bouw". De oplossing van het vraagstuk der vaste lasten in den tuinbouw, zoo be toogde spr., ligt in het verwerkelijken van een hooger prijspeil zonder produc tie-beperking. Spreker bepleitte: 1. een zoodanige muntpolitiek, dat het prijspeil kan stijgen tot een hoogte, waar bij de schuldenlasten dragelijk worden; 2. zoodanige handels- en clearingver- dragen, waarbij onze export kaïn worden verruimd; de verschillende invoerbelem- meringen .vormen direct en indirect een bedreiging voor onze land- en tuinbouw- exportproductie; 3. een verheffing der binnenlandsche koopkracht door een bij de prijsstijgin gen passende loon- en salarisverhooging en door versnelde uitvoering van open bare werken; 4. een opheffing van productie beper kende maatregelen; 5. voor zoover deze middelen ontoerei kend zijn, dienen deze aangevuld te worden daor saneering van den finan- cieelen toestand. Uiteindelijk, doch liefst onmiddellijk zoo besloot spr., dienen wij echter te ko men tot een samenwerking van Wester sche staten, waarbij door reserveerimg van de overschotten van agrarisch sta pelproducten het prijspeil wordt gestabi liseerd, iedere rechtstreeksche productie beperking wordt afgeschaft en de han del zijn vrijheid terugkrijgt. R. K. CENTRALE VAN BURGERLIJK OVERHEIDSPERSONEEL. Het bestuur van de R. K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel was Don derdag 7 October in vergadering bijeen. De vergadering stelde met vokl-vming vast, dat de op 4 October gehouden be sprekingen met de R. K. Tweede Kamer - fraatie betreffende de positie vaia het Overheidspersoneel naar wensch waren geslaagd. Daarnaast was aan de orde het pers bericht van de vergadering der centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken gehouden op Dinsdag 5 October. De vergadering naim met groo- te belangstelling kennis van de daarin vervatte mededeeling, dat de regerings delegatie niet slechts had toegezegd aan de regeering het door de organisatiever tegenwoordigers aangevoerde ter kennis te brengen, doch eveneens aan de regee- riog in overweging te geven, zoo mogelijk vóór de behandeling van hoofdstuk I der rijksbegrooting de motiveering van haar standpunt ten aanzien der ambtenaren salarissen aan de'centrale commissie na der te doen toekomen. Naar aanleiding van een en ander stelde het bestuur zijn houding vast. Vervolgens heeft de vergadering zich bezig gehouden met het ontwerp-alge- meen ambtenarenreglement, dat het cen traal bureau voor gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke perso neelsaangelegenheden in gemeenten bo ven de 40.000 zielen deed toekomen aan de bij dit bureau aangesloten gemeen ten. De vergadering sprak zich uit voor het treffen van maatregelen, waardoor in voering van genoemd ambtenarenregle ment bevorderd wordt. JAARVERGADERING A. R. K. O. Op 21 en 22 October a.s. zal te Am sterdam in het Paviljoen Vondelpark de jaarvergadering van de Algemeene R. K. Officierenvereeniging worden gehouden. Deze vergadering, welke voor de eer ste maal te Amsterdam plaats vindt, zal door 42 afgevaardigden der Land- en Zeemacht van <^e 21 onderaf deelingen bij gewoond worden, terwijl daarnaast tal van actieve en reserve-officieren toezeg ging tot deelname aan deze bijeenkomst deden. Door de af deeling Amsterdam zijn verder verschillende autoriteiten uitge- noodigd. Volgens het keurig bijgewerkte programma zal op den eersten dag Gene- raal-Majoor J.hr. J. Th. Alting von Geu- sau, Commandant der le Divisie een rede uitspreken, met als onderwerp: „De po sitie van den officier in de. hedendaag- sche maatschappij". Op den tweeden dag zal door den Hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot, Kolonel Mgr. J. J. J. Noordman een H. Mis worden gecelebreerd in de kerk van het H. Hart van Jezus, Vondelstraat, met assistentie van Zeereerw. heeren Aal moezeniers. Voorts zal na afloop van de algemeene vergadering een bezoek gebracht worden aan de gemeentelijke luchthaven Schip hol. DIRECTEUR-GENERAAL DER BELASTINGEN. Mr. dr. J. Sinninghe Damsté neemt ontslag. Bij Kon. besluit van 6 October 1937 is aan mr. dr. J. H. R. Sinninghe Damsté op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van directeur-generaal der belastingen met dankbetuigen voor de vele en gewichtige diensten door hem in verschil lende rangen bij het departement van fi nanciën bewezen, en is hij benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. ST. JOSEPHS-GEZELLEN. Presidentenvergadering te Amsterdam. De presidenten, vice-president en en leden van den Raad van bestuur der St. Joseph- Gezellen Vereeniging komen Woensdag 13 October te Amsterdam bijeen in het ge bouw aan de Stadhouderskade. De agenda vermeldt o.m. een toespraak van den generaal-praeses Mgr. Hürth, een inleiding door den weleerw. heer H. de Greeve over „Welke zijn de mogelijkhe den?" en van den heer J. W. v. d. Akker, voorzitter van den R. K. Volksbond, over: Het nut van de vakorganisaties voor de ge zellen. AANSCHAFFING VAN MILITAIRE VLIEGTUIGEN. Er zou een belangrijke order bij de Nederlandsehe vliegtuigenfabriek (Fokker) te Amsterdam zijn geplaatst. Het „Utrechtsche Dagblad" vermeldde gisteravond, dat de Nederlandsehe regee ring een zeer belangrijke order heeft ge plaatst bij de Nederlandsehe Vliegtuigenfa briek (Fokker) te Amsterdam. Volgens het blad gaat deze bestelling over vele tientallen vliegtuigen in vier ver schillende typen, n.l. jachtvliegtuigen, ge vechtsvliegtuigen van het type G I en twee typen luchtkruisers. 'Van bevoegde zijde deelt men aan de „N. R. Crt." mede, dat van een bestelling als zoodanig nog niet kan worden gesproken. Wel worden onderhandelingen gevoerd over de aanschaffing van militaire vliegtuigen, hetgeen blijkens 1e Millioenen nota tot het programma van het nieuwe kabinet be hoort. Wat de nieuwe typen betreft zouden van de militaire Fokker-vliegtuigen D 21 en het nieuwe type gevechtsvliegtuig G 1, waar voor nog niet het aangewezen mtortype is gevonden, aangezien het huidige type (His- pano Suiza) niet blijkt te voldoen. Wat de twee typen luchtkruisers betreft zal op de order van zestien twee-moto re luchtkruisers van het type T 5 waar schijnlijk een tweede serie volgen. Het an dere type luchtkruiser betreft de T 8, wel ke op het oogenblik in teekening gereed is en bestemd is om als watervliegtuig op drijvers te worden geconstrueerd. De T 8 is, naar men ons mededeelde, uit de T 5 ont wikkeld en bestemd om als zeeverkenner voor lange afstanden te worden gebruikt. Als zoodanig zou dë T 8 u aanmerking kunnen komen voor de uitbreiding van het materieel van den Marine-vliegdienst. DE WIJZIGING VAN DE DIENSTPLICHTWET. Bij de a^. keuring zal reeds rekening worden gehouden met de voorgestelde verhooging van het contingent. Weer 33 keuringsraden. De minister van defensie heeft aan de burgemeesters bericht, dat in afwachting van de beslissing omtrent de bij de Sta- ten-Generaal aan hangig gemaakte wijzi ging van de Dienstplichtwet, waarbij o.m. verhooging van het jaarlijksche contingent gewone dienstplichtigen wordt voorgesteld, het in de bedoeling ligt, het getal inge schrevenen, dat zich aan de keuring moet onderwerpen, belangrijk te verhoogen. In verband hiermede is het noodzakelijk gebleken, het aantal keuringsraden te ver hoogen van 18 tot het vroegere aantal 33. Behoudens uitzonderingen, bestrijkt elk der nieuwe raden het gebied van een van de vroegere 33 raden .Echter zijn de nieu we raden niet meer, als vroeger, genum merd, doch is er de voorkeur aan gegeven, aan eiken raad den naam van een gemeen te te geven, waardoor men in den naam tevens een aanduiding zal vinden van het gebied van den raad. De minister doet de aanschrijving verge zeld gaan van een vernieuwde districtsbe schikking, waarin de noodige wijzigingen betreffende de verandering in de keurings raden zijn opgenomen. De minister hoopt spoedig nadere mede- deelingen te doen omtrent de a.s. keurin gen, die vermoedelijk reeds in de tweede helft van November zullen aanvangen. Het ligt in de bedoeling dat deze keuringen, voor zoover zij nog in 1937 zullen plaats hebben, zullen dienen voor de nog niet ge keurde ingeschrevenen van de lichting 1938 en dat in Januari 1938 en volgende maan den de keuringen worden voortgezet voor de lichting 1939. DENATURATIE FABRIEKS AARDAPPELEN. In de Staatscourant van Maandag 4 Oc tober werd opgenomen een wijziging van de denaturatie-beschikkïhg voor aardappe len, waarbij de denaturatie van aardappe len, geteeld door landbouwers, die in het bezit zijn van een uitpoot ver gunning voor fabrieksaardappelen, wordt stil gezet. Wij vernemen thans van bevoegde zijde, dat het niet in de bedoeling van den minis ter van Economische Zaken ligt, het re serveeren van fabrieksaardappelen, ten ein- j de die op andere wijze dan aan de fabriek af te zetten, te belemmeren. Belanghebben den kunnen er dus rekening mede houden, dat, zoodra de campagne der aardappel meelfabrieken zal zijn afgeloopen, de ge legenheid tot denaturatie van fabrieksaard appelen wederom wordt opengesteld. DE CRISIS IN DE N. S. B. Hilversumsche kringleider bedajikt. Op de velen, die reeds de N.S.B. heb ben verlaten is nu gevolgd de accoun tant F. K. Grotjohann Jr. te Hilversum, kringleider van kring 39, kringschoollei der, conrector en rector der gewestelijke opleidingsschool in het eerste gewest, i die nog pas 20 September jJL. was aange- wezen als districtsleider van de vorming in 't Gooi. GEMENGDE BERICHTEN ONDER CEMENTBALEN BEDOLVEN. Gisteravond zijn in de opslagplaats van de N.V. Bouwmaterialen M. Luyven te Lekker- kerk twee arbeiders bedolven geraakt on der een stapel cementbalen, welke was om gekanteld. De werkman G. Mudde kreeg een gebroken been. Zyn metgezel, B. van der Wal, die moeilijk was te bevrijden, werd bewusteloos opgenomen. Vermoedelijk heeft hij inwendige kneuzingen opgeloopen. In zorgwekkenden toestand is hij naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het R. K. Ziekenhuis te Groningen is overleden de heer G. Lanting, aannemer en handelaar in bouwmaterialen te Emmer- compascum, wien Dinsdagavond een ern stig motor-ongeluk was overkomen. De heer L. kwam van zijn werk per motorfiets en moest naby Munsterscheveld uitwijken voor een boerenwagen, waarachter een ploeg was gespannen. Hij is daarbij in aanraking gekomen met een vlak naast den wagen staande telefoonpaal, met het gevolg, dat hij- kwam te vallen en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. KIND VERDRONKEN. Gisteravond is te Capelle a. d. IJsel het vierjarige zoontje van de familie Heykoop ia een sloot voor de ouderlijke woning ge raakt en verdronken. LIJKJE OPGEHAALD. Gisternacht heeft de rivierpolitie uit de Binnenhaven te Rotterdam het lijkje ge- vischt van den 12-jarigen P. C. Roldanus, uit de Cronjéstraat aldaar, die vorige week het laatst bij het werk aan de Nieuwebin- nenhavenbrug werd gezien en daarop spoorloos was verdwenen. NEDERLANDSCHE INGENIEUR NAAR SIBERIë VERBANNEN ZIJN VROUW DE HAREN AFGESNEDEN. Merkwaardig drama te Rotterdam. In de Rotterdamsche binnenstad heeft zich onlangs een merkwaardig drama afge speeld. Een zeeman had bij een van zijn thuis komsten geconstateerd, dat tijdens zijn af wezigheid, zijn echtgenoote hem niet trouw v/as gebleven. De man was hierover zeer verbolgen en bedacht een vrij barbaarsch middel om zijn vrouw weer op den rechten weg te brengen. Hij greep een mes en wil de haar daarmede in het voorhoofd steken. De vrouw verzette zich hiertegen, waardoor het mes uitschoot en in haar arm terecht kwam. Inmiddels was in het brein van den zee man een ander plan gerijpt: hy zou zijn vrouw de haren afsnijden, opdat zij zich niet buiten de deur zou kunnen vertoonen. In haar angst liet de vrouw dit toe. Na aldus zijn woede gekoeld te hebben, ging de zeeman terug naar zijn schip en voer uit voor een nieuwe reis. Bij zijn thuiskomst was alles eerst pais en vree, totdat een van de zes kinderen van i het echtpaar, namelijk de twaalfjarige zoon I zijn vader onthullingen deed over hetgeen j er gedurende zijn laatste afwezigheid was j voorgevallen. Over het feit, dat er weer een man in het spel was, was de zeeman zeer gebelgd. Zijn vrouw, die dacht aan de vorige tafereelen, vluchtte met haar kinderen naar de buren op de eerste verdieping. De eerste gedach ten van den zeeman waren, dat het dus de buurman was, die thans een kink in den ka bel had gemaakt en hij zette zijn familie na. De bovenburen hadden echter de deur op slot gedaan, zoodat hij niet binnen kon. Na de deur gerammeid te hebben en onder het uiten van niet al te vriendelijke Uitla- I tingen aan het adres van den buurman, heeft de zeeman zich even verwijderd om een wapen te halen. Van die gelegenheid heeft de buurman gebruik gemaakt om zich naar een in de nabijheid gelegen politiebureau te spoeden, waar hij van de beleediging, hem aange daan, aangifte deed, aangezien hij met de zaak niets uitstaande had. De vrouw van den buurman, de vrouw van den zeeman en ongeveer tien kinderen bevonden zich evenwel nog op de eerste verdieping van het pand en toen de zee man' kort daarna met een dolkmes terug keerde en andermaal de gesloten deur be gon te bewerken, waarbij hij enkele be dreigingen uitte, begaven de .beide vrou wen zich naar de achterzijde van het huis en sprongen uit het raam. Zij kwamen ge lukkig op een platje terecht, zoodat ze slechts eenige schaafwonden opliepen. Inmiddels was de buur al gealarmeerd en ook de politie arriveerde weldra. Deze nam den zeeman mee naar het bureau, waar hy in bewaring is gesteld. Voor de zekerheid heeft de politie hem vastgehouden tot zijn schip weer uitvoer, zoodat hij thans zonder zijn familie nog te hebben gezien, is ver trokken. HUISZOEKINGEN IN DEN JORDAAN. In verband met valse he stadion- en bioscoopkaarten. De justitie te Amsterdam heeft gister middag een drietal huiszoekingen in den Jordaan en in het westelijk deel van de stad Reden totaal onbekend Naar aanleiding van de verbanning van den heer W. de Wit uit Rusland naar Si berië, schrijft de „Enkhuizer Courant" het volgende: De heer en mevrouw De Wit hadden de gewoonte hun zomervacantie in ons land door te brengen. Ook vorig jaar was dat het geval geweest. Het echtpaar vertoefde ook eenigen tijd te Enkhuizen, ten huize van apotheker De Wit in de Westerstraat. Ir. De Wit had, om in Rusland terug te kee- ren, zijn pasvisum aangevraagd, doch het bleef dit keer wat lang weg. Dit gaf wel eenige bevreemding, doch toen het er een maal was, toog men welgemoed weer naar Moskou, waar, zooals altijd, de ingenieur op zijn werk met vriendschap werd ontvan gen. Drie weken was deze arbeid weer aan den gang, toen in den nacht van den 5en No vember aan de woning gebeld werd. Toen de heer De Wit open deed, traden er agen ten van de Gepeoe binnen, die, zonder te zeggen waarom, huiszoeking deden en hem meenamen. Waarheen werd ook niet ge zegd, evenmin aan zijn vrouw, die hem sindsdien niet meer gezien heeft. Eerst den 29en Juni van dit jaar kreeg zij bericht, dat haar man „langs administratieven weg" veroordeeld was tot vyf jaar 'verbanning naar Siberië, zich reeds op zijn bestemming bevond in een klein plaatsje aan de zee van Ochotsk en daar werkzaam was in een goudmijn. (Het plaatsje ligt op den zelfden breedtegraad als Leningrad, doch naar men zegt, is het klimaat iets kouder). Het ligt voor de hand, dat ir. De Wit daar niet als dwangarbeider werk verricht, doch dat men voor de exploitatie van de mijn gebruik zal maken van zijn bekwaamheden als inge nieur. Korten tijd geleden heeft zijn vrouw een telegram van hem ontvangen. Mevrouw De Wit, die dezer dagen weer in ons land is gekomen en onlangs ook in Enkhuizen vertoefde, kan zich deze gevan genneming niet verklaren en vermoedt, dat ze op een vergissing berust. Haar man hield zich niet op met spionnage of sabotage; in tegendeel, hij hield van zijn werk en deed zijn arbeid altijd met het grootste genoegen; hij ging altijd in goede vriendschap om met de directie, zijn collega's en het andere per soneel. Hij en zijn vrouw hielden van Rus land en het Russische volk, van hetwelk ze, in de zeven jaren dat zij daar woonden, zeer veel hartelijkheid hebben genoten en dat hen steeds als welkome gasten behandeld heeft. Mevrouw De Wit hoopt nog steeds, dat de Sovjet-autoriteiten hun vergissing zullen bemerken en haar man zijn vrijheid zullen teruggeven lang vóór de vijf jaar van zijn verbanning om zullen zijn. verricht naar aanleiding van het feit, dat valsche kaarten voor het stadion en voor een bioscooptheater daar ter stede in om loop zijn gebracht. De huiszoekingen werden gehouden on der leiding van mr. dr. J. H. van Thiel, die vergezeld was van de substituut-officieren mr. Wassenbergh, mr. Kist en mr. de Muinck Keizer. Voorts waren aanwezig drie rechter-commissarissen en de inspecteurs van Boxtel, Heyink, en eenige rechercheurs. Er zijn bij deze .huiszoeking geen valsche kaarten of cliché's gevonden. Wel is een der bewoners aan een uitvoerig verhoor onder worpen. DRIE JEUGDIGE BOEFJES AANGEHOUDEN. Diamanten voor waardeloos glas aangezien en.... weggegooid. Op 22 September is op het politie-bureau aan het Leidscheplein te Amsterdam aan gifte gedaan van een belangrijken diefstal uit een woning aan de Anthonie van Dijck- straat, gepleegd op klaarlichten dag. Ter wijl de familie aan tafel zat, waren er die ven door het raam aan de aan de straat gelegen slaapkamer, dat ongeveer een deci meter openstond en dat zij verder moeten hebben opengeschoven, in dit vertrek naar binnen geklauterd. Hier hebben zij het vest van den bewoner, dat aan de deur hing, weggekaapt. In de borstzak van dit vest zat een portefeuille, inhoudende een bedrag van 250 en een pakje diamanten ter waar de van ongeveer 1000. Verder bevonden zich in de vestzakken een gouden heeren horloge met dito ketting, ter waarde van 250 en eenige sieraden. Op het bed had een damestasch gelegen, waarin zich een bedrag van 25 en eenige kostbaarheden bevonden. De politie heeft nu drie jongens, van 13, 15 en 18 jaar, als de schuldigen aan deze insluiping en diefstal kunnen aanhouden. Dit drietal is een jaar geleden gepakt we gens het meenemen van een motorfiets, waarop zy toen elk een toertje door de stad gemaakt hebben, om de machine daarna ergens neer te zetten en achter te laten. De kinderrechter heeft hen toen, nog niet wetend met welk slag hij te doen had, met een geldboete en een ernstige vermaning eraf laten komen. Veel heeft dit echter niet geholpen, want op het oogenblik is nog een onderzoek gaande tegen de veelbelo vende jongelieden, ditmaal opnieuw naar aanleiding van een onlangs gepleegden diefstal van een motorfiets, waarover de politie van het bureau Leidscheplein den 13-jarige pas dezer dagen gehoord heeft. Een voorbijganger had hem met een in de Gabriel Metsustraat staand motorrijwiel zien wegloopen en was hem gevolgd. In de Jan Luykenstraat had het veelbelovende knaapje lont geroken en de motorfiets neer gezet, doch toen had de heer, die hem volgde, hem in het Leidscheboschje in zijn kraag gepakt. De jongen wist zich echter met een plotselinge handige beweging te bevrijden en zette het op een loopen. Spoe dig was hij opnieuw door eenige achter volgers gepakt, maar „hij zette een erbar melijke keel op en het te hoop geloopen publiek, door medelijden bewogen, ontzette hem. Deze zaak is op het oogenblik nog in onderzoek, vooral ter ontdekking van mede plichtigen. Spoedig bleek echter dat de liefhebberij in de motorsport de jongelui ondanks de opgedane ervaringen nog niet losgelaten had .Dezer dagen zag een rechercheur den oudste, dus den 18-jarige, op een nog in-zeer goeden staat verkeerend motorrijwiel van klein model door de stad rijden. Hij deed het jongmensch stoppen en vroeg hem naar zijn papieren; hij zeide echter vergeten te hebben ze bij zich te steken. De recher cheur, die den jongen kende, omdat hij hem reeds eenigen tijd, evenals zijn jongere vriendjes, in de gaten hield, verzocht hem daarna mede te gaan naar het bureau, en hier bleek, dat hij geen bevredigende op heldering kon geven over de wijze waarop hij den aankoop van dit mooie motorrijwiel had gefinancierd; want gekocht had hij deze tweede handsche machine inderdaad. Nu werden zijn beide vriendjes ook afzon derlijk in verhoor genomen en gistermor gen is opgehelderd hoe de insluiping met diefstal in de Anthonie van Dijckstraat in zyn werk is gegaan. De daders zijn deze drie jongens geweest. Met den buit, het vest en het dames tasch je met kostbaren inhoud, zijn zij dien dag naar een plantsoen gegaan, waar zij het vest achter een heesterboschje begraven hebben. Het damestaschje hebben zij, na den inhoud eruit gehaald te hebben, in een gracht gegooid. Daarna verdeelden zij den buit. Dit feit hebben eigenlijk de twee jong- sten alleen gepleegd; daar zij echter den buit niet onder zich durfden houden, heb ben zij dezen aan den 18-jarigen aanvoerder der bende in bewaring gegeven, die zich toen dezer dagen een motorrijwiel ervan aangeschaft heeft. Het gouden horloge hebben de jongens stukgeslagen met de bedoeling het goud te verkoopen. Door wat in de krant over den diefstal gestaan had, waren zij er achter gekomen, dat in het vest ook nog een brief met een aanzienlijke waarde aan diamanten zat, welken zij, voordat zij het begroeven, niet ontdekt hadden. Zij zijn toen naar de plek, waar zij het vest begraven hadden, terug gegaan en vonden inderdaad den brief. Bij het partijtje diamanten bevond zich een steen ter waarde van 1000. Deze had den de jongens, zooals ze later tegen den in specteur, die deze zaak behandelt, beweér- den, niet gevonden. De ruwe diamant heb ben zij weggegooid„omdat er aan die stukjes glas toch niks an was". Wat er met de sieraden gebeurd is, heeft de politie er nog niet uit kunnen krijgen. De drie jongens worden nu overdag aan het politiebureau gehouden voor de ver dere verhoor en; voorloopig logeeren zij in het observatiehuis aan de Vosmaerstraat. De jongste ging nog op school, de 15-jari- ge werkte bij een schilleboer, de oudste stond bij de politie bekend als een straat slijper. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De Zanger van Hare Hoogheid (Gigli). Publiek geheim (Frangoise Rosay en Raimuw). Zangfilm Comedie Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Suzy (Jean Harlow, Franchot Tone). Ik zal je temmen. (Ginger Roger en George Brent). Spannende Speelfilm Comedie Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: De Bokskampioen (Bach). Stalen Vuisten (John Wayne). Komisch Wild-West- film. Dag. 811 uur, Zon- lags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd en Dond., 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen. Luxor: Land der Liefde. Baron Tip (Joan BlondeL Frank Mc Lugh). Operettefiln Comedie Dag. 8—11 uur. Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10