STADS HEEREI-HOEDE! NIEUWS BINNENLAND Academienfeuws FAILLISSEMENTEN SPORT AGENDA JOS.BERTRAND VRIJDAG 8 OCTOBER l9o. DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WAARSCHIJNLIJK REGEN. De BUI seint: Verwachting: Matige wind uit Noorde lijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, iets koe ler. Hoogste barometerst.: 770.8 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 758.1 te Frankfort. De hooge drukking bleef vooral by de Oostzee afnemen en kreeg eenige verster king in het Noord-Westen. De depressie uit Frankrijk trekt naar ons land en Duitschland, maar nam in diepte af, een tweede vertoont zich in het Zuid-Westen. In Zwitserland en Zuid-Duitschland is vrij veel regen gevallen, Zürich meldt 31 m.m. en de regen duurt daar nog voort, de Al pentoppen melden sneeuw. Scandinavië en Noord-Duitschland hebben droog weer en over het algemeen niet meer dan matige wind. Op de Britsche Eilanden is alleen aan het Kanaal regen gevallen en het weer overigens vrij gunstig. In Frankrijk is de regen vrijwel geëindigd en wordt veel windstilte gemeld bij bedekte lucht. De beweging van de afnemende depressie naar ons land en Duitsch land verhoogt de kans op regen en de toenemende bewolking zal de temperatuur overdag lager doen blijven. In verband met de depres sie in het Zuid-Westen is later weer tijdelijke opklaring te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.53 uur tot Zaterdagmorgen 5.44 uur. GRONDWETSHERZIENING. Tweede Kamer 19 Oct. bijeen. De Tweede Kamer is tegen Dinsdag 19 October a.s. te één uur bijeengeroepen. Als eerste punt staat op de agenda de behande ling van de wetsontwerpen tot herziening van de grondwet. DE REGELING VOOR CONSUMPTIE- MELK Een vergadering van den nationalen besturenbond van Zuivelhandels organisaties in Nederland De Nationalen besturenbond van zuivel handel-organisaties in Nederland, heeft in Den Haag een buitengewone algemeene vergadering gehouden ter bespreking van de prijsbepaling van consumptiemelk en de belangen van de melkslijters Bij acclamatie nam de vergadering een resolutie aan, waarin zij, waardeerende dat de tegenwoordige minister van econo mische zaken den overgangstoestand in het wettelijke en half-wettelijke gebied zoo spoedig mogelijk wil doen overgaan in een gewijzigde verhouding, waarbij de leiding voor beide gebiedsdeelen komt aan de vrije organisaties uit het bedrijf zelf, den wensch uitspreekt, dat bij de komen de regelingen inderdaad de vrije organi saties en haar leden een versterkte positie krijgen en het niet-georganiseerd zijn niet meer mogelijk wordt. De minister wordt verzocht gedurende den overgangstijd alsnog te bepalen, dat bij wijziging in den melkprijs het vaststel len van den minimumprijs gelijken tred houdt met die wijziging, waardoor het pu bliek weet, dat prijsverhooging noodzake lijk is. Naar het inzicht van de vergade ring wordt het in 's lands- en in het be drijfsbelang gewenscht geacht, de komen de organisatie uit het bedrijfsleven als één geheel te beschouwen, zoodat produ centen, handelaren en slijters tezamen overleg kunnen plegen. Men zou mits dien gaarne zien, dat de minister alsnog uitstel verleende van de opheffing voor het halfwettelijke gebied, die per 1 Decem ber is aangekondigd en dit in elk geval voor die gebieden, waar de organisatie di rect bij die van het wettelijke gebied kan aansluiten, zoodat reeds nu bij de stich ting van de nieuwe organisaties daarop kan worden gerekend. DE FILMKUNSTENAAR ERICH VON STROHELM TE AMSTERDAM. Ter gelegenheid van de première van „La Grande Illusion". Met het middagvliegtuig uit Parijs is Donderdagmiddag te Amsterdam gearri veerd de bekende filmkunstenaar Erich von Stroheim, om in het theater Tuschinsky de première bij te wonen van d*. Fransche pa cifistische film „La Grande Illusion", waar in hij een hoofdrol vervult. In den loop van den middag bestond er gelegenheid voor de persvertegenwoordi gers, nader kennis met hem te maken. Erich von Stroheim is Oostenrijker van ge boorte en was aanvankelijk officier, voor dat hij zich met de film ging bezig houden. Een verblijf van bijna 30 jaar in de Ver- eenigde Staten heeft hem niet geamerikani- seerd en zijn werk bij de Amerikaansche filmindustrie heeft hem geen slachtoffer gemaakt van den Waan van Hollywood. Hij kwam in Hollywood met hooge ar tistieke aspiraties en hoog gestemde idealen om die te verwezenlijken en er de film kunst mee te verryken. Zyn film „Wedding march" maakte hem in een slag bekend en beroemd, en dus vertrouwde men hem in Hollywood verder belangrijk werk toe, maar weldra bleken zijn artistieke idealen in botsing te komen met de nuchtere zake lijkheid van Hollywood, dat vooral in die dagen in de eerste plaats geld en dan pas schoonheid wilde produceeren. Het valt te begrijpen, dat Erich von Stro heim dankbaar gebruik maakte van de ge legenheid om uit Hollywood weg te komen toen hij uit Parijs het aanbod kreeg, in Fransche films te komen spelen. Van de films, die hij in Frankrijk ge draaid heeft, vindt von Stroheim „La Gran de Illusion", die onder regie vai. Jean Re noir tot stand is gekomen, verreweg de beste, die ooit over het onderwerp oorlog is gemaakt. Hij schrijft dat mede hieraan toe, dat Jean Renoir zelf aan het front is geweest en er gewond werd. Franschen en Duitschers worden er met dezelfde deug den en fouten voorgesteld en niet, zooals tijdens den wereldoorlog toen von Stro heim in Amerika herhaaldelijk in oorlogs films als Duitsch officier moest optreden, de vijand zwarter gemaakt om de eigen partij er des te lichter bij te doen afsteken. Elke scène, zegt von Stroheim, ademt authenticiteit en de film gaat regelrecht van hart tot hart. De barbaarschheid, die men vroeger den tegenstander in de schoenen schoof, is al gemeen. De sergenant Himmelstosz, die Re marque zoo meesterlijk beschreef, vindt men niet alleen in het Duitsche, maar in alle legers en zonder Himmelstosz krijgt men geen goede soldaten. Een film als „La Grande Illusion" is meer waard dan alle vredesconferenties. „Als ge na afloop van de vertooning uw auto gestart hebt en wegrijdt" zegt von Stroheim, die ons toch naar Amerikaan- schen maatstaf allen een auto toedenkt „denkt ge nog aan de film en drie dagen later denkt ge er zelfs ook nog aan. Dat lykt niet lang, maar bijna elke andere film zijt ge vergeten als ge na afloop van de voorstelling het contactsleuteltje van uw wagen omdraait". Het heeft von Stroheim in Amerika zeer gedrukt, dat hij daar bijna altijd de rol van schurk heeft moeten spelen, temeer waar het publiek daardoor langzaam aan de overtuiging kreeg, dat hij ook in zyn privé- leven wel een schurk zou zijn. „Toch leefde ik als een gewoon mensch, was getrouwd, had kinderen, betaalde op tijd mijn belas ting en ging ik naar de kerk, maar de ge middelde mensch kan moeilijk onderschei den en denkt nu eenmaal vrij primitief. Voor de naaste toekomst hoopt van Stro heim nog verschillende films in Frankrijk te maken, alsmede de Engelsche versie van eenige Fransche films, waaronder van „La Grande Illusion". Renoir werkt thans hard aan de groote Fransche film „La marseillaise", die hem door de regeering is opgedragen en die met staatssubsidie tot standkomt. Ten slotte zal von Stroheim binnenkort nog medewerken aan een film onder regie van Pierre Che- nal. Onder groote belangstelling is gister avond in een te tien uur aangevangen gala voorstelling in het theater Tuschinski, voor de eerste maal „La Grande Illusion", van den regisseur Jean Renoir, vertoond. De film speelt in een kamp van Fransche krijgsgevangen officieren in Duitschland en is een betoog voor wederzijdsch begrip en wederzijdsche verbroedering. De voorstelling werd bijgewoond door den bekenden filmkunstenaar Erich von Stroheim, die een der hoofdrollen vervult en aan het slot een korte toespraak hield van gelijk strekking als die van de film, die Jean Renoir door Stroheim wegens deze film de grootste regisseur van het oogefiblik genoemd helaas terecht la grande illusion had moeten noemen, omdat de wereld van heden de strekking ervan blijkbaar nog niet wenschte toe te passen. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale 10 October t.m. 16 October consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings- monimumprijs 6.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. 16e Congres R.K.N.B. van Wasch- industrieelen Zaterdag (morgen), Jaarbeursrestaurant le Utrecht, zal bij gelegenheid van het 16e Congres van den R.K.N.B. van Wasch- industrieelen, een inleiding gehouden wor den over het onderwerp: „Meer werk", waarna gelegenheid tot onderlinge ge- dachtenwisseling. HOE DE COLORADO-KEVER TE BAKEL GEVONDEN WERD. Boerendochtertje had op school geleerd, hoe het insect er uit zag. Hoe gewenscht het is, op de scholen in de akkerbouwstreken de kinderen op het gevaar te wijzen van de colorado-kever en hun in te prenten, hoe zulk een insect er uit ziet is dezer dagen wel in het Brabant- sche dorpje Bakel gebleken. Truusje Claassen was Zondag aan het wandelen in het aardappelveld van haar vader, toen haar oog viel op een klein kevertje, dat zij direct herkende als tot een gevaarlijke insectensoort te behooren. Zij bracht het kevertje naar haar vader, doch deze wilde er niets van weten. „Kind, dat is geen gevaarlijk diertje, het is gewoon kevertje, zooals er zooveel zijn", zei hij, doch toen de kleine volhield, dat het een colorado-kever moest zijn, want op school had de onderwijzeres het haar geleerd en er plaatjes van laten zien, ging de vader met nog drie andere beestjes, die ondertusschen ook op het aardappelland waren gevangen, naar het gemeentehuis. Van hieruit werden de insecten naar de Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen gestuurd en toen bleek dat Truusje wel degelijk gelijk had, want het waren drie colorado-kevers. Direct werd met behulp van eenige werk- loozen, die door den burgemeester waren aangewezen, het geheele aardappelveld on derzocht, eerst met de riek en daarna met de zeef, met het resultaat, dat men nog ruim 20 van deze gevaarlijke insecten heeft gevonden. Het onderzoek op het aardappel land wordt nog steeds voortgezet. „Volk" JAMBOREE-FOTOWEDSTRIJD. Door de Vereeniging „D« Katholieke Ver kenners" is een prijsvraag uitgeschreven voor Jamboree-foto's. Men kan in verschil lende „afdeelingen" naai prijzen mededin gen. Deze fotowedstrijd staat ook open voor niet-leden van „De Katholieke Verkenners". Voor bijzonderheden zij verwezen naar het „Leidersblad" (Sept. 1937), naar Goud land No. 22 van 25 Sept., beide uitgaven van „De Katholieke Verkenners", 2e v. d. Bosch straat 46, Den Haag. Dr. N. Japikse neemt ontslag. Bij K.B. is aan dr. N. Japikse te Den Haag, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als directeur van het Bureau voor Rijks Geschiedkundige Publicatiën, met dankbetuiging voor de langdurige en be langrijke diensten, door hem als zoodanig bewezen. Een rectificatie. Naar wordt gemeld, is niet de heer v. Hoey Smit uit Rotterdam uit de N.S.B. ge treden, doch de heer v. Hoey Smit uit Roekan je. LEIDEN. Geslaagd: Propaedeutisch examen Theologie: de heeren F. B. Breukelman (cum laude) Voorschoten, M. J. Wagenvoorde, Clst, en G. v. d. Ree, Roterdam; Candidaatsexamen Rechten: de heeren S, C. v. d. Wal, Haarlem, A. de Bakker, Rotterdam; Artsexamen le gedeelte: mej. G. M. A. Rijkse, Leiden en de heeren: P. S. Erin- ga, Rotterdam, L. Ph. Schreinemachers, Leiden. Bevorderd: tot arts: de dames A. E. H. M. Kamer beek, Rotterdam, M. Reijntjes, Oegst- geest en de heeren W. J. M. Wichard Timmers, Den Haag, A. W. Herweijer, Rijs- wyk. Uitgesproken: J. A. Hofstede, particulier, inwonende te Rotterdam, Kromme Zandweg 103. Cur.: mr. D. D. van Waardhuizen. J. F. C. Hassfeld Jr., te Rotterdam, Mathenesserweg 200. Cur.: mr. J. W. Huij- ser. M. G. van Kleef, brandstoffenhandelaar te Rotterdam, Jungeriusstraat 91. Cur.: mr. L. J. de Haan. J. G. Hartkamp, fabrikant en handelaar, wonende te Amsterdam, Banstraat 6, zaak drijvende Papaverweg 17. Cur.: mr. O. G. Veenstra. J. P. van der Haak, wonende te Amster dam, Keizersgracht 145. Cur.: mr. H. B. Wie- ringa. A. Visser, Amsterdam, Willem de Zwy- gerlaan 163 III. Cur.: mr. N. Bolkestein. Franciscus Cameron, rijwielhandelaar, Oldenzaal, Bisschopstr. 12. Cur.: mr. E. ba ron Sloet tot Everlo, Oldenzaal. Klaas en Gerard van der Graaf, hande lende o/d. Fa. Gebr. v. d. Graaf, winkeliers, Dedemsvaart gem. Avereest. Cur.: mr. H. J. Steenbergen, Dedemsvaart, gem. Avereest. Opgeheven: Handelsvennootschap o.d. fa. J. van Ispe- len Jr. en Co., fabriek van metaalbewer king Unicum te Rotterdam en de firman ten: J. van Ispelen Jr., te Rotterdam, en A. F. Rijkeboer, te Rotterdam. Geëindigd: J. J. Seyner, te Rotterdam. Ch. J. A. van Es, te Rotterdam. E. F. J. Le Comte, kleermkaer, te Rotter dam. Vernietigd: P. J. van Vliet, Mijdrecht, h/o. den naam P. van Vliet Wzn., te Mijdrecht. Surséance van Detaling: Voorloopig verleend aan Jacobus Gijs- bertus Duijkers, koopman, wonende te Am sterdam, Prinsengracht 673 (proc. mr. Rud. J. Arnoldi). Tot bewindvoerder is benoemd mr. L. D. Frank. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Oefenwedstrijden. De uitslagen van de tweede ronde van den oefenwedstryd luiden als volgt: B. Teegelaar 270 270 11 56 24.54 B. de Roo 130 73 11 18 6.63 B. de Roo 130 130 16 18 8.12 G. M. Teegelaar 115 105 16 29 6.55 B. Teegelaar 270 270 25 36 10.80 G. M. Teegelaar 115 80 25 14 3.20 Tevens heeft de heer B. Teegelaar zich beschikbaar gesteld voor het geven van gratis les aan leden die aangesloten zijn bij bovengenoemden bond. Evenf.ueele spelers, die hieraan wenschen deel te nemen, kun nen zich opgeven by den secr. van hun vereeniging of bij het secretariaat van den Bond. Deze lessen zullen gegeven worden bij den heer G. Teegelaar, Haarlemmerstr. MASARYK-HERDENKING AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Door prof. dr. N. van Wijk. Aan het college dat prof. dr. N. van Wijk gistermiddag ter opening van den nieuwen cursus in de Leidsche universiteit gaf, heeft hij den vorm gegeven van een herdenking van T. G. Masaryk (1850—1937). Deze herdenking werd o.m. bijgewoond door den gezant van Tsjecho-Slowakije, dr. I. Krno en door den rector magnificus der Leidsche Universiteit, prof. dr. J. A. J. Barge. Aan de herdenkingsrede van prof. v. Wijk is o.m. het volgende ontleend: T. G. Masaryk was een unieke figuur in de geschiedenis der jongste generaties door de harmonische combinatie van een buiten gewoon intellect, een doelbewuste energie, die tot daden voerde (de leidende rol bij de strijd voor de bevrijding van kleine na ties in de wereldoorlog en daarvóór bij de geestelijke rijpmaking van het Tsjechische volk), en een smettelooze gaafheid van ka rakter. Eerst was hij smidsjongen, maar daarna bezocht hij de lagere en middelbare school en de universiteit, steeds in zijn eigen onderhoud voorziende. Op 30-jarigen leeftijd is hij een geleerde van naam, en wanneer in 1882 de Praagsche Universiteit gesplitst wordt in een Tsjechische en Duit sche Universiteit, wordt hij aan de eerste hoogleeraar. Door een philosophisch onder wijs op breeder universeeler basis, dan vroeger gegeven was, boeit hij Tsjechische en andere Slavische leerlingen; niet minder groot is de invloed van zijn persoonlijkheid en zijn levensbeschouwing: geen historisme, maar de realiteit als basis voor persoonlij ke en nationale ontwikkeling. Practisch be lijdt hij die leer in den „strijd om de hand schriften", waarin hij met Gebauer en Goll de valschheid aantoonde van twee verza melde gedichten, die voor de meeste men- schen als een heiligdom van al-oude natio nale traditie golden. Eén traditie aanvaard de hij: die van „humaniteit", welke de eer bied voor den medemensch maakt tot het eerst fundament van ons denken en han delen: deze beschouwde hij als een zede lijk en geestelijk principe der nationale ge schiedenis (Jan Hus, Comenius, enz.) op haar bouwde hij zijn democratische pro gramma, zoowel voor het nationale als voor het internationale leven. Hij strijdt, vaak tegen den stroom in, tegen wat hij als leugen erkend heeft: tegen het geloof aan den ritueelen moord, dat zich tijdens het proces tegen den Jood Hilsner in de Tsje chische samenleving onrustbarend verbreid had, tegen de hoogste machten in de Habs- burger Staat, wanneer hij, tijdens en na het Zagreber hoogverraadsproces, hun Zuidsla- ven-politiek onzedelijk heeft bevonden (1909 en volgende jaren). Daarna schrijft hij zijn meesterwerk „Rusland en Europa", dat hem grondig het probleem doet doordenken, in hoeverre en wanneer het keeren van kwaad met gewelddadige middelen geoor loofd is. Zijn ideeën hierover zou hij in practijk omzetten, toen de wereldoorlog uitbrak en hij steeds meer zich overtuigde, dat voor het Tsjechische volk en voor andere niet zelfstandige naties niets van Oostenrijk- Hongarije te verwachten was, dat niet tot regeneratie in staat bleek, maar wel van de Entente. Vier jaar lang zwerft de oude professor (6468 jaar) in West-Europa. Rusland, Amerika. Steeds met medewerkers als Benesj en'Sjtefanik regeerders en pu blieke opinie inwijdend in de problemen van Midden-Europa, legioenen organisee- rend, tenslotte Wilson en zijn omgeving overtuigend in de ideeën waarvoor hij strijdt. Na den oorlog wordt hij president van Tsjechoslowakije. Nu voelde een geheel volk, dat hij 30 jaar vroeger de ontwikke lingslijnen juist had gezien, toen nog slechts weinigen hem begrepen en zijn arbeid steunden. Voor den 68-jarigen geleerde be gint een nieuwe periode van hard werken. Dat de vrede door ontwrichtingsverschyn- selen in binnen- en buitenland zou gevolgd worden, dat begreep hij van den aanvang af. Binnenslands heeft voor een groot deel bet moreele gezag van zyn persoonlijkheid, de nieuwe staat over groote moeilijkheden heengeholpen. Een lastig probleem is nog steeds de verhouding tot de Duitschers. Had iedere enkeling, die plaatselijke kwesties op te lossen had, dit probleem gezien met de humaniteit en met de democratische LEIDEN. Maandag, R.-K. Bakkerspatroopsvereeni- ging „Sint Clemens", afd. Leiden en Omgeving, Hotel Central, 8 uur. De nacht- en Zondagsdienst der apothe kers wordt waargenomen: Van Zondag 2 tot en met Vrijdag 8 O c t. nemen waar: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Ka- merl. Onneslaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wil- helminapark 8, tel. 274. SPECIAALZAAK DONKERSTEEG 3 stemming van Masaryk, de moeilijkheden zouden thans geringer zijn. Maar in zijn geest werkte men door; toen hij een kleine twee jaar geleden afstand deed van het pre sidentschap, kon hij dat met een gerust hart doen, wetende in Benesj, zijn gelief den leerling en vriend, een waardig voort zetter van zijn levenstaak te hebben. Reus achtig is de werking die hij verricht heeft, en de resultaten, die hij bereikte; reusach tig is de werking van zijn ideeën en zyn persoon, .ook na zijn dood. Een te heug- lijker verschijnsel, als wij bedenken, dat al zijn denken en werken bezield werd door twee eenvoudige levensprincipes: de scherpe onderscheiding van waarheid en leugen en „humaniteit, eerbied voor ieder en mensch". VONDELAVOND DOOR G. EN W. Ter herdenking van het vierde eeuwfeest van de geboorte van Joost van den Vondel heeft „Geloof en Wetenschap" een avond belegd op 14 October a.s. Paul Huf uit Amsterdam zal een levens schets van Vondel geven en daarna eenige gedeelten uit Vondel's werk declameeren. „Olijftak aen Gustaaf Adolf", Drukte en Leven op den Dam (fragm. uit „Inwijdinghe van het Stadthuis"), Sonnet op het Over lijden van Burgemeester C. P. Hooft, „Ver- troostinghe aan Geraerd Vossius", „Huigh de Groot's Verlossing uit Loevestein", Rey van Burghzaten uit „Gijsbrecht van Aem- stel", „Kinderlijck", „Uytvaert van mijn dochterken", „Lijckklacht aan het Vrouwe koor", „Gebed tot God over mijn gedurig kwijnende ziekte", „De Kruisberg óf: Op myn Geboorteheiligh bij mijn 60ste Jaar feest", „Wiltzangh", „Beekzangh", Bode verhaal uit „Palamedes". DE UNIVERSITEITSOPLEIDING VAN NOTARISSEN. Eenigen tijd geleden werd op initiatief van het Leidsch Universiteitsfonds besloten tot oprichting van de Stichting tot bevor dering der universitaire opleiding van a.s. notarissen en belasting-ambtenaren. Het eerste college werd gistermiddag ge geven door den heer J. C. H. Melis, candi- daat-notaris te Wassenaar, die met de al gemeene leiding van dit nieuwe college is belast, terwijl als docenten zullen optreden de professoren Cleveringa, Meyers en Van Oven. In een uitvoerige rede heeft de heer Melis de positie van den notaris als publiekrech terlijk- en openbaar persoon behandeld. Na de'gebruikelijke toespraken bracht de heer Melis in het bijzonder prof. Meyers, die een krachtige stoot tot de universitaire op leiding in het notariaat heeft gegeven dank voor zijn succesvolle bemoeiingen. WONINGBOUWVEREENIGING „TUINSTADWIJK". De ledenvergadering noopt bestuur en raad van commissarissen tot aftreden. In een algemeene ledenvergadering van de woningbouwvereeniging „Tuinstadwijk" heeft de sinds maanden hangende kwestie over het bestuursbeleid opnieuw een onder werp van bespreking uitgemaakt. Zulks geschiedde aan de hand van het door de commissie uit de leden samengestelde rap port en naar aanleiding van door den heer Schüller gestelde vragen in den gemeente raad, waarop de burgemeester in de raads vergadering van j.l. Maandag antwoord heeft gegeven. Tenslotte heeft de vergadering met 45— 36 stemmen en 6 onthoudingen, het verlan gen uitgesproken, dat bestuur en raad van commissarissen zouden aftreden. Binnenkort zal een nieuwe ledenverga dering werden gehouden, waarop nieuwe leden voor het bestuur en voor den raad van commissarissen zullen worden geko- Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5491. K. Crama v.h. II. v. Leeuwen, Leiden, Utrechtsche Veer 5. Met selaar en aannemer. De zaak is per 1 Oc tober 1937 omgezet in een vennootschap on der firma onder den naam: K. Crama Zoon v.h. H. van Leeuwen. Venn.: H. Crama en K. Crama, Leiden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2