OMGEVING KUNSTREEK Een bloemen-duin te Noordwijk VRIJDAG 8 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 HOOGMADE. Filmavond. De filmafdeeling der K. S. A. zal a.s. Zondag in onze plaats een filmvoorstelling geven met sprekende films. Vertoond zullen worden de film „Lourdes", een. prachtige weergave van de grootsche processies en plechtigheden in Maria's Ge nade-oord, alsmede de film „Circus" met de wereldberoemde clowns De Drie Fra- telinni's. Des middags half vier kinder voorstelling. Zie de advertentie. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUW-O VERZICHT. In tegenstelling met zoovele andere tuin- bouwoverzichten behoefde ons overzicht de laatste weken, zelfs al vele weken, niet in pessimistischen toon gesteld te zijn. Het was in het algemeen genomen, redelijk. Op het wegleggen van extra-winsten behoeven we ons voorloopig nog niet te preparee ren. Zal dat wel ooit komen? Maar ook deze afgeloopen week was er geen aanlei ding om zwartgallig gestemd te zijn. De meeste producten brachten een redelijken prijs op. Beginnen we met het hoofdpro duct, de bloemkool. Vorige week schom melde de prijs van 1ste soort geregeld tus- schen 8.80 en 14.10 per 100 naar kwali teit, met een middenprijs van 11.60 per 100. De aanvoer was Maandag zoo toege nomen, dat de prijs er even onder moest lijden. De noteering voor 1ste soort was toen van 8.30 tot 13.10 met iets hooger voor een extra-partijtje. Als middenprijs zouden we toen kunnen aangeven 10.40, wat ook heusch niet slecht is. Integendeel. Voor de 2de soort was de prijs, als steeds, zeer verschillend evenals de kwaliteit der 2de kwaliteit. De noteering was hiervoor van ƒ2.20 tot 8.90 per 100. Er is weinig gelegenheid om voor de zouterijen te koo- pen. Alleen wat minderwaardige tweede soort gaat hiervoor weg. Er werd de afge loopen dagen ook iets gekocht voor conser ven. Dat is een goed teeken. Wasch- en Breekpeen was iets gezakt alhoewel ook dezen prijs nog redelijk was. Waschpeen ging per kist van 20 K.G. voor 0.60 tot ƒ0.90 per kist in de goede kwaliteit en Breekpeen, voor conserven ging voor 4 tot 4.40 per 100 K.G. Me^, het artikel Sla is het nu zoo goed als afgeloopen. Het zijn restanten die geveild worden tegen matigen prijs, van 0.601.30 per 100 stuks. Stoofsla ging voor 0.20 tot 0.30 per kist. Ook met de boonen van den kou den grond raakt het ten einde. Het zijn nog maar enkele tuinders, die met een wlink kwantum kunnen komen. De notee ring voor Prinsesseboonen was dan 6.70 10 per 10 K.G. en snij boonen brachten van 812 per 100 K.G. op in goede soor ten. Uien gingen graag weg. De aanvoer is niet groot. Men heeft van uien een goede verwachting. Moge het niet teleurstellen. Thans is de prijs van ƒ2.70 tot f3.30 per 100 K.G. De massa uien wordt thuis ge haald, gaat in de schuren of in de rennen. Kroten bleven in dezelfde prijs. De aan voer nam flink toe. Betaald werd van 2 tot 2.60 per 100 K.G. Ook ook in de prijs van Roode en Gele kool kwam zoo goed als geen wijziging. Roode noteerde van ƒ2.30 tot 2.60 per 100 K.G. en gele kool bracht van 2.10 tot 2.50 per 100 K.G. op. Vermelden we ten slotte nog dat de plannen voor een nieuw veilinggebouw thans vasten vorm hebben aangenomen. Het bestuur hoopt spoedig de uitgewerkte plannen aan de ledenvergadering te kun nen voorleggen. Met verdere mededeelin- gen hierover wachten we natuurlijk tot na die vergadering. Denkelijk dus spoedig. C. van der Lubbe f Gisteren is alhier overleden de heer C. v. d. Lubbe. De overlede was een beken de persoonlijkheid hier en ook in de bloembollenstreek, v. d. L. was n.l. sinds eenige jaren in dienst van den Plantenziek- tekundigendienst voor de controle van bloembollen, hyacinthen en narcissen voor- narelijk, die voor export" bestemd waren. Hij was ook controleur bij „de Narcis". Ook op vereenigingsgebied was v. d. L. geen onbekende. Hij was voorzitter van het Ondersteuningsfonds „St. Joannes de Dooper", voorzitter van den „Stillen Om gang", en vice-president van het R.K. zangkoor. De organisaties zullen in hem een goede kracht missen. De overledene bereikte den leeftijd van 66 jaar. De be grafenis zal plaats hebben op Maandag 11 October a.s. te half 11 op de R.K. Be graafplaats. Te half 10 is de gezongen uitvaart. LISSE Vaccinatie. Op Donderdag 14 October a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen in deze gemeente gelegen heid worden gegeven tot kostelooze inen ting en herinenting. Geboren: Corstiaan z. van W. J. Schippers en A. van der Reijden Pe- tronella Johanna d. van H. J. Clemens en A. H. A. van Zeist Theodora Maria Ge- rarda d. van J. de Kuijper en M. A. Hoog kamer Jacobus Bernardus z. van J. van Loon en C. A. Kaandorp Leonardus Henricus Johannes z. van C. J. Kapitein en E. C. Möller Klazina Anna d. van P. J. Randsdorp en P. H Ammerlaan Leendert Inge z. van K. A. Noort en P. Baas Antonius Christianus z. van Th. Zwetsloot en M. E. Jelierse. Ondertrouwd: C. Kool 36 j. en D. Geschiere 26 j. C J. Verdegaal 29 j. te Noordwijkerhout en II L. Wetter 26 j. al hier. Gevestigd: C. Goossens geb. Kwast uit Beemster W. G. Kroon uit Amster dam W. Hoogewoning uit Sassenheim. Vertrokken: E. G. M. van Rijn n^ar 'sGrov^hage A. Th. A. van In aansluiting op ons bericht .van 24 September, betreffende de „eerste blo-embollenplantdag" in Nederland, kan nog het volgende worden medege deeld: De beplanting zal geschieden op 13 October as., des namiddags te 2 uur, in de Zuidduinen, aan den Beethoven- weg, te Noordwijk. Het duin zal voor deze gelegenheid met vlaggen worden versierd. Diverse autoriteiten hebben reeds toegezegd den bloembollenplantdag te zullen bijwonen, o.m. jhr. G. F. van Tets, voorzitter van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, dr. Ver hagen, voorzitter van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, de heer J. Baak, inspecteur van het Lager Onderwijs te Leiden, ir. Volkersz, rijkstuinbouw- consulent te Lisse, de directeuren van beplantingen te Amsterdam en den Haag e.a. Verder zullen nog worden uitgenoodigd B. en W. en den Raad der gemeente Noordwijk. Van enkele autoriteiten kwam nog geen antwoord binnen. Van H.M. de Koningin hebben wij bereids toestemming ontvangen het te beplan ten duin den naam te geven van „Ko ningin Emmaduin", hetgeen ook dien zelfden middag zal geschieden. Het Bloemencomité stelt zich voor na den bloembollenplantdag, welke slechts een eerste begin is, gezien de oppervlakte der duinen, nog ettelijke tienduizen den bollen te doen planten. Deze bol len zullen gratis worden beschikbaar gesteld uit het Surplusfonds v. het Bloembollenbedrijf. Werkhoven naar Zwitserland C. J. L. Mulder naar Oegstgeest G. Westerink naar Hillegom F. Coté naar Haarlem A. A. van der Veek naar Leiden L. Peschier en gezin naar Hillegom W. v. Wageningen naar Koudekerk. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Maria Anna Cornelia d. v. Th. B. R. Janssen en P. A. M. Vallen. Clazina Johanna d. v. H. M. van der Meer en H. J. Oostveen. Johannes Adrian us Jacobus Wilhelmina z. v. A. van Kampen en C. W. van der Slot. Maria Columba Josepha d. v. W. C. Schrama en C. M. l'Ami. Hendrikus Jacobus z. v. P. van der Klugt en W. van der Eist. Cornelis Peter Albertus z. v. J. J. G. B. Peeters en A J. Broekhof. Maria Margaretha d. v. S. P. C. J. Verdekaal en I. E. Smit. Charles Theodorus z. v. J. van Veen en C. Broekhof. Neeltje d. v. C. de Bruin en B. D. Hoogerdijk. Petronella Mathilda Geer- truida d. v. Th. F. A. Hogendorp en G. M. Smit. Overleden: L. W. van Schagen 6 j. C. Lucke 81 j., echtgenoot van J. C. H. Zwart. J. C. Landsbergen 73 j., echt- genoto van W. van Nort. J. Padding 54 j., echtgenoot van A. Chr. Hulshoff. Ondertrouwd: W. Belien 24 j. en C. J. van den Berg 22 j. jd. C. H. Bouwmees ter 24 j. jm. en H. Hallinga 22 j. N. W. Meeuwenoord 27 j. jm. en Th. Chr. E. van Dijk 26 j. jd. J. P. Rijnders 62 j. en G. M. Radings 47 j. Gehuwd: G. J. van den Rotten 31 j. en M. A. Franken 23 j. F. J. Kaptein 26 j. en T. M. Philippi 26 j. NIEUWVEEN. Nic. Boys. Den leden der R.-K. Sport- vereeniging Nic. Boys wordt in herinne ring gebracht dat hedenavond te 8 uur de jaarvergadering in café Lok zal worden gehouden. Aller opkomst dringend verr zocht. Gevestigd: G. v. d. Lek, van Am sterdam. J. G. Geib, van Utrecht. Vertrokken: M. van Santen, naar Delft. Geboren: Arie z. van W. Blij leven en M. H. de Vries. Pieter z. en Hendrika d. van K. Koren en M. E. Nieuwpoort. OEGSTGEEST Lantaarnpaal omvergereden. Gister- namiddag werd door dr. S. alhier met zijn auto in de Prins Bernhardlaan een lan taarnpaal omvergereden. Als oorzaak werd aan de politie opgege ten, dat een in de auto geplaatst voor werp viel en dr. S. dit wilde grijpen, waardoor hij geen acht sloeg op het stuur. De lantaarnpaal werd geheel verbrijzeld, terwijl de auto ook beschadigd werd. Ontvreemd. Gisteravond had mej. J. de J. haar fiets geplaatst voor een woning in de De Kempenaerstraat. Nieuwsgieri gen hebben toen een onderzoek ingesteld in de reistasch, welke aan de fiets was bevestigd en daaruit ontvreemd een hand- taschje, waarin geld en eenige sieraden waren. De politie doet onderzoek. Beleediging. Door A. V. is bij den burgemeester als hulpofficier van Justitie een aanklacht ingediend wegens beleedi ging door A. M., die zich eerlang voor de politie zal hebben te verantwoorden. ROELOFARENDSVEEN Een oproep Uit de Veenstreek bereikt ons aldus lezen wij in het L.T.B.-blad opnieuw een dringende bede om hulp. Het is zeer te betreuren, dat de regeering meent, hier niet met bedrijfssteun te kunnen helpen. Groote moeilijkheden hebben de nijvere menschen hier doorgemaakt en de organi satie, van hoofdbestuur tot afdeelingsbe- stur deed alles, om te helpen. Nu moeten andere wegen worden ingeslagen, en zoo bereikt ons een beroep aan de afdeelin- gen, om den nood in de gezinnen te hel pen verlichten. Die oproep ondersteunen wij gaarne; vele gezinnen van standgenooten zijn er miserabel aan toe; en toch is het eerste wat in den oproep wordt gevraagd, de steun van het gebed! Laat die oproep niet onverhoord blij ven. Wie kan, brenge een steentje bij met woord en daad. Voor de af deelingen in de Veenstreek zal alles met de grootste dank baarheid worden ontvangen. RIJNSBURG Tuinbouw. Het verloop van den groen- tenhandel was deze week ook weer vrij goed. Voor alle producten was plaats. Van doordraaien was zoo goed als geen sprake. Bloemkool ging in bevredigende prijzen, de 1ste soort varieerend van 7.60 tot ƒ11.40, de tweede soort voor ƒ2.10 tot 6.70 per 100. Ook waschpeen vond goede afzet en bracht een redelijken prijs op van 34.20 per 100 K.G. Kroten en uien gingen vlot weg tegen respectievelijk 2 a ƒ2.50 en ƒ2.50—3.20 per 100 K.G. Gele en roode kool gingen wel wat laag, al is het er beter mee dan vorig jaar in dezen tijd. De prijs was van 2.202.60 per 100 K.G. SASSENHEIM Arbeidsbeurs. Op 1 October j.l. ston den bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeidsbemiddeling ingeschreven 76 werk zoekenden tegen 119 op hetzelfde tijdstip in 1936. Over de verschillende vakken is de ver deeling als volgt: 1 letterzetter, 16 bouwvakarbeiders, 2 kistenmakers, 1 slager, 1 bakker, 49 land en tuinbouwarbeiders, 2 kantoorbedienden en 1 ongeschoolde arbeider. Voorts 1 naaister en 2 dienstboden. VOORHOUT Veiling. De prijzen welke deze week werden besteed, waren als volgt: konijnen tot halfwas van 2065 ct., slachtkonijnen ƒ0.80—1.55, duiven tot 12 ct., krielen van 2028 dt, alles per stuk. Ondertrouwd: J. H. Rotteveel te Sassenheim en M. J. de Groot A. C. den Elzen te Noordwijkerhout en M. J. C. v. d. Meij A. Knoppert en D. v. d. Laan. Getrouwd: J. V. Angevare en J. M. van Dijk N. A. de Groot en A. M. van Dijk J. P. Floor en M. J. v. d. Poel. VEURLEIDSCHENDAM. Speldjesdag. De speldjesdag, welke he den in deze gemeenten werd gehouden en waarvan de opbrengst was voor het „Groe ne Kruis", heeft opgebracht de som van 88.—. WASSENAAR. WIE KOMT? Op initiatief van de R. K. Vrouwenbond krijgen de dames van geheel Roomsch Was senaar op 12, 13 en 14 October a.s. een drie tal conferenties in de parochiale kerk van St. Willibrord. De propagandisten, onder leiding van den geestelijken Adviseur, hebben zich warm gemaakt voor dit triduum. Met voorbeeldige ijver hebben ze actie gevoerd in de drie pa rochies van de gemeente. En wij mogen de veronderstelling wagen, dat geen enkele belanghebbende thans nog onkundig is van wat in den loop van deze week staat te ge beuren. Alle volwassen vrouwen, gehuwde en on gehuwde (vanaf 21 jaar) werden opgeroe pen. De dame van standing, zoo goed als het burgermeisje, heeft de uitnoodiging ge hoord. En nu is de vraag: WIE KOMT? De plaats van de vrouw in het Rijk van Christus, dat is het thema der Conferenties: Wat heeft de vrouw aan Christus te dan ken? Wat is de vrouw aan Christus verplicht? Hoe vormt zich de strijdbare vrouw? Ziedaar in drie woorden de korte inhoud van die avondoefeningen. Een onderwerp dus dat iedere katholieke dame moét in teresseeren. Een actueele kwestie, waarvan voor heel de moderne samenleving enorm veel afhangt. Want als de vrouwenwereld goed is, kan de rest van de wereld niet slecht zijn! Juist omdat het hier gaat om wat de maatschappij van morgen wezen zal; juist omdat de vrouwen heden de opvoedster is van het opkomende geslacht, daarom mag geen onzer dames zich afzijdig houden. In plaats van te vragen „Wie komt?", moesten we eigenlijk schrijven WIE KOMT NIET? Hoogstwaarschijnlijk komt weer niet een of ander oppervlakkig vrouwtje, dat zich geen rekenschap geeft van haar ware be- teekenis in het leven. Hoe jammer! Zóó een moest er wél zijn! Verder: 'n zieke of een gebrekkige, die zich moeilijk verplaatst. Goed. Doch laat die dan bidden om Gods licht over deze belangrijke dingen. Zoo werken ook deze aan 't slagen van het tri duum mee. Maar de andere: dames van lederen stand en iederen leeftijd al zit aan uw kerkbe zoek een offer vast, wegens afstand of tijd indien U uw christen-zijn waardeert en de hooge beteekenis van uw roeping eenigs- zins aanvoelt, getroost U de moeite om van alle zijden der gemeente 's avonds om 8 uur aanwezig te zijn. Niemand ontbreke! Wij rekenen op U allen! JOS. M. BONSEL, S.M.M. Onbevoegd geneesheer. Tegen den heer de V. alhier is procesverbaal opgemaakt wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Geboren: Johanna Maria, d. v. J. Olij en J. M. Boere Florus Pieter, z. v. F. C. Vriesendorp en A. E. Leeuwenburg Al bertus, z. v. A. L. Visser en L. Strooker Margaretha Agatha, d. v. J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand Bartholomeus Andreas, z. v. G. Looijestein en J. v. d. Bliek Pie ter Franciscus Adrianus, z. v. P. Q. van Leeuwen en G. C. Pennaarts Henriette Janriy, d. v. W. J. P. Peeters en J. Ouds hoorn. Overleden: Bastiaan Hoogesteger, 48 j., echtgen. van T. Pouwer Sophia van Gelder, 75 j., wed. van J. T. Westendorp. Ondertrouwd: D. van Rheenen en P. E. van Egmond. Getrouwd: J. van der Linden en G. M. Korthuis W. C. van Eek en A. W. Hou wer R. A. Vreede en L. F. de Kanter C. P. Duyndam en E. C. Remmerswaal P. J. Bakker en H. C. M. Conijn. I n g e k o m e n: J. C. Ampt, NH, zonder beroep, uit Rotterdam, Storm van 's-Gra- vesandeweg 81 M. G. Foudraine, geb. Baard, geen, kapster, int den Haag, Lang straat 2 M. E. L. Becker, Vreemd, EvL, Juffrouw in de huishouding, uit den Haag, Eikenlaan 112 H. W. Bijleveld en gezin, geen, directeur N.V. Hawebeco, uit den Haag, van Zuylen van Nijeveltstraat 108 J. A. Crans, geen, zondex beroep, uit den Haag, Schouwweg 8134 W. M. Dersjant, geen, dienstbode, uit Delft, Hazelaan 1 W. J. van Duin, RK, kamermeisje, uit Noordwijk, Laan van Hoogwolde 1 H. Feldin, Vreemd, RK, dienstbode, uit Steyr (Oostenr.), Wittenburgerweg 130 B. Ge leerd en gezin, NI, Dir. Auto-onderneming W.A.O.M., uit den Haag, van Calcarlaan 30 I. de Haan en gezin, NH, duinbewerker Haagsche Waterleiding Mij, uit den Haag, Meijendel 4 E. A. Hahn, Vreemd, DEv, dienstbode, uit Rotterdam, Nassaulaan 8 H. Haslixiger, Vreemd, RK, dienstbode, uit den Haag, Prinsen weg 34 Wed. N. Henkes geb. Helms en dochter, DG, zonder beroep, uit den Haag, Groot Hoefijzerlaan 81 A. M. E. J. Herzogenrath en vrouw, geen, koopman, uit Rotterdam, Nassaulaan 8 H. J. van den Hoek, geen leeraar in Lich. Oef., (en vrouw), uit den Haag, Jo- han de Wittstraat 36 F. J. H. Hofman en gezin, geen, zonder beroep, uit den Haag, Johan de Wittstraat 11 F. J. Huivenaar, RK, sergeant capitulant, uit den Haag, Kamp Waalsdorp, Tir. Comp RG J. A. C. van Kan, RK, zonder beroep, uit Eind hoven, Langstraat 115 M. H. van Kla veren, RK, zonder beroep, uit Zoeterwou- de, Nassaulaan 12 Tn. J. Dijkstra geb. van der Lee, RK, zonder beroep, uit Utrecht, ^oogeweg 20 G. J. M. Linneman, NH, zonder beroep, uit den Haag, Johan de Wittstraat 11 W. F. Loom is, Prot., koop man, uit den Haag, Amazonelaan 3 G. B. Maas, NH, zonder beroep, uit den Haag, Groot Hoefijzerlaan 81 T. Maas, NH, zonder beroep, uit den Haag. Groot Hoef ijzerlaan 81 W. M. Maas, NH, zonder be roep, uit den Haag, Groot Hoefijzerlaan 81 J. Neuteboom en gezin, geen, kellner, uit Leiden, van Zuylen van Nijeveltstraat 227 A. Ouwehand, NH, dienstbode, uit den Haag, Buurtweg 103 C. C. van Asdonk geb. Pel en gezin, NH, zonder beroep, uit den Haag, Narcislaan 22 C. J. G. Peters, RK, dienstbode, uit Eist. van Zuylen van Nijeveltstraat 46 K. E. Robbertsen, NH, dienstbode, uit Hoensbroek, Konijnenlaan 51 J. de Rook, geen, zonder beroep, uit Lemsterland, Prinsenweg 38 S. de Rui ter, Ger., tuinman-huisknecht, uit Drieber- gen-Rijsenburg, van Waldeck Pyrmont- laan 4 R. van Rossem geb. Jonkvr. Rut gers van Rozenburg, geen, zonder beroep, uit Driebergen Rijsenburg, Katwijkscheweg 15 A. Schwarzer, Vreemd, RK, dienst bode, uit Rotterdam, Wilhelminalaan 4 A. J. Th. P. Schweitzer, RK, kinderjuffrouw, uit Reuver, Jagerslaan 2 H. Snethlage, NH, chef de réception, uit Apeldoorn, Kas teel Oud-Wassenaar B. Stork en vrouw, EvL, champignonkweeker, uit den Haag, Wind lust weg 18 A. J. A. des Tombe en gezin, geen, bank-employé, uit den Haag, Vijverweg 6 J. Tonckens en gezin, NH, Oost-Ind. Burg. Ambtenaar, uit Semarang, Schouwweg 51 Ph. Troetel en gezin, geen, arts, uit Rijswijk ZH, Santhorstlaan 53 C. M. van der Valk, RK, dienstbode, uit Amsterdam, Papegaaienlaan 8 Wed. H. B. J. ter Meulen geb. E. C. Vertnest, RK, zonder beroep, uit Rotterdam, Ridder- laan 1 IJ. H. Viersen, Rem., zonder be roep, uit den Haag, Dr Mansveltkade 18 W. H. Warnsinck en vrouw, DG, zonder be roep, uit Breda, Emmalaan 1 E. A. van der Wedden, DG, zonder beroep, uit Am sterdam, van Calcarlaan 2 A. van der Weele, NH, dienstbode, uit den Haag, van Calcarlaan 30 M. L. Knijnenburg geb. de Weert, RK, zonder beroep, uit Rijswijk ZH, van Zuijlen van Nijeveltstraat 121. A. Weiner, Vreemd, RK, dienstbode, uit Osnabrück, Park Oud-Wassenaar 1 S. Weitenthaler, Vreemd, RK, dienstbode, uit den Haag, Vijverweg 6. V e r t r o k k e n: H. C. C. van Rijsber- gen en vrouw naar den Haag, Nassau Odijkstraat 27 P. M. Sorbi naar Kerk- rade, Pensionaat Rolduc J. M. Brons veld geb. Breijer naar Harderwijk, Vijhe- straat 16 L. Lachner naar Duitschland, Berg, Bergbruck a/d S. W. J. Bronsveld: naar Frankrijk W. J. B. Berns naar Amersfoort, Rijschool der cavalerie B. H. Gros naar Hilversum, Sweelinckstraat 8 Q. C. Knijnenburg naar Maastricht, Kloos ter „Onder de Boogen" C. A. Brugma naar Stockholm E. J. A. Zoetmulder en gezin naar den Haag, Sterappelstraat 45 N. Ph. Sprong naar den Haag, Conradkade 61 P. E. Bijman naar Lopik, No. 157 P. C. H. Wap naar Amersfoort, Hooge weg 86 K. C. Albrecht naar Duitschland A. C. van den Akker naar Zoeterwoude, West einde C 122 A. Mast naar Grosz-Reken, Duitschland V. Kratzer naar den Haag, Andr. Bickerweg 2 J. Wapper naar den Haag, Hofzichtlaan 1 F. Kohn naar Hol- sterhausen, Duitschland J. Pirmana geb. Kochler naar Bizerte/Tunis, 2 Rue de Con stantinople C. Batens naar den Haag, Harstenhoekstraat 27 V. Zillner naar Weenen (Oostenrijk) A. M. G. J. Her zogenrath naar Assen, Oosterhoutstraat 21 M. V. J. W. van der Staaij naar Assen, Oosterhoutstraat 21 A. Brekweg naar Assen, Oosterhoutstraat 21 H. J. Brekweg naar Assen, Oosterhoutstraat 21 O. Ver meer en gezin naar Dordrecht, Oranjelaan 17 W. J. Westerhuis naar Midwolda, Oost- wold J. C. van Leeuwen naar Schiedam, Singel 150 H. W. Haxel naar Obernhof (Did) Th. Studenovska naar den Haag, Bezuidenhout 68, St. Elisabeth Stichting J. K. van der Niet naar Noordwijkerhout, Heerenweg 86 A. Ch. C. en G. P. Derks naar Wehl, A 42 M. Kasper naar den Haag, de Mildestraat 53 J. W. G. Baron Sloet van Oldruitenborgh naar Nijmegen, Groesbeekscheweg 440 M. Weersma en vrouw naar Londen Ch. J. Friethoff geb. Pierik naar Hillegersberg, Burg. de Vil- leneuvesingel 1 H. M. Loerakker naar Bloemendaal, Noorder Stationsweg 9 P. Geerders en vrouw naar den Haag, van Limburg Stirumstraat 25 Th. D. van Roe kei naar Duitschland H. Hellwig naar den Haag, Gentschestraat 48 G. M. van der Linden geb. Korthuis naar den Haag, Frankenslag 404 H. C. den Elzen naar den Haag, van Hoeylaan 19 I. C. H. Vahle naar Nunhem (L.)., Kasteel P. Halam naar Menaldumadeel, Kerkbuurt 109 Dronrijp A. Prees geb. Kwast naar Brussel, Avenue Paul des Chanelles 269 Jhr. R. de Beaufort naar Utrecht, Trans 4 Aboe Bakar Djaa naar den Haag, de Sitter- laan 8. E. Sehmitz naar Datteln (Duitsch land). Muziekfeest van Chr. Harmonie Concordia. 10 October treedt voor de chr. Harmo nie „Concordia" het jubileum-jaar in van het 35-jarig bestaan; waarop „Concordia", gezien de vele en goede prestaties in dit tijdvak, met dankbaarheid mag terugzien ,Dat dit feit niet onopgemerkt voorbij mag gaan, blijkt uit de grootsche plannen, wel ke het bestuur zich heeft voorgesteld. „Concordia" zal dit jubileum in 1938 met een groot zang- en muziekfeest herdenken, dat zal worden gehouden op een nader te bepalen datum, in de, voor dit doel ingerichte tentoonstel lingshal, wat iets nieuws is op con- coursgebied. 5000 M2. oppervlakte, met de muziektent in het midden, geeft het idee dat het een openlucht-concours is. Burgemeester E. J. Verkerk, heeft zich bereid verklaard het eerevoorzitterschap te aanvaarden. Tevens is een comité gevormd uit de heeren: E. P. Verkerk, A. E. Stij- kel, W. Kranenburg, H. Staring, D. Veer man, F. v. d. Mast, W. Eelderinck, A. C. Boer. W. Trapman, H. Houtzagers en W. v. Bergen, welk comité zal trachten gelden bijeen te brengen om „Concordia" finan ced te steunen. Zij nog vermeld, dat morgenavond 7.30 uur ter inleiding van het jubileumjaar een muzikale rondgang door de gemeente zal worden gemaakt. De werkzaamheden nabij de R.K. kerk. Boskoop heeft de laatste jaren menige verandering ondergaan. Ook de omgeving van de R.K. kerk heeft haar deel gekre gen. Door den aanleg van den Rijksdeg langs de Gouwe, de oprit van de nieuwe brug en de verbeeding van Reijerskoop is het oude ilyllisch geheel van den aanleg rond kerk en pastorie, met het rustieke witte bruggetje, verdwenen. Het oude heeft afgedaan en plaats gemaakt voor het nieuwe. Oeroude heuken, hulstboomen enz. hebben hun kruinen moeten buigen voor de bijl, waardoor de omgeving zeer veel is „opgelicht" en kerk, pastorie en Zuster huis op voordeelige wijze te voorschijn zijn gekomen. Er begint nu teekening in het geheel te komen. Een prachtig hek, dat door zijn bouw en vorm zich aansluit bij de omgeving en den oprit der brug, omsluit het geheele complex. De tuin voor de pas torie is opgehoogd met nieuwe aarde en zal op keurige wijze worden aangelegd. Het plein voor de kerk is door het weg breken van oude hekken en wegnemen van het urinoir aanmerkelijk vergroot. In het midden van het plein zal een bloemperk worden aangelegd, terwijl boven de hoofd ingang van de kerk een schijnwerper des avonds voor de verlichting zal zorgen. Al les bij elkaar inderdaad een groote verbe tering en verfraaiing.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13