RIJNSTREEK OMGEVING DINSDAG 5 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM. Voor de Missie. In de St. Josephkerk werd Zondag door den Zeereerw. Father J. Buis, Missionaris te Sarawak, (in 't land der Koppensnellers) onder alle H. H. Mis sen een liefdadigheidspredicatie gehouden ten bate zijner Missie. De daarop gevolgde collecte bracht ruim 300.op. Prof. Steger komt. Op Donderdag 21 dezer komt prof. dr. Alphons Steger, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft hier spreken voor de moeders- en meisjes-congreganisten der St. Josephpa- rochie; ook andere belangstellenden zijn welkom. Men houde dien avond vrij. Aanbesteding. Voor rekening van de N.V. v.h. Witteman Co. is door architect W. Kuitems aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur met kantoor en pak plaats. Uitslag als volgt: De Vries en Cou- zijn 7092; C. Veelenturf 7097; C. Jans sen Zn. 7147; Veenman-Winter 7779; Pouw Langeveld 8140. Alle inschrij vers wonnen ter plaatse. Het werk is aan de laagste inschrijfster opgedragen. Een gevaarlijk heerschap. Door de po litie is een persoon gearresteerd, die ver dacht wordt van oplichting en zwendel in bloembollen; het onderzoek wordt voortge zet. HAARLEMMERMEER. Geboren: Geertruida Alida Jacoba id. van H. M. Tulen en F. A. M. v. Haas ter Pharaildus Hendrikus z. van A. F. Vercouteren en A. van Gelswijk Arie Bastiaan z. van M. Vink en C. van Daalen Jannetje Suzanna d. van R. J. v. d. Jagt en S. C. Luteijn Kaatje d. van I. Butter en A. den Dekker AdTia- nus Wilhelmus z. van C. A. v. Dongen en C. M. Does Elisabeth Maria d. van W. Plessius en E. M. van Vlijmen Geer truida d. van H. Bos en G. Groen Jo hannes Jacobus z. van W. C. Meere en L. J. Barnhoorn Wilhelmina d. van J. Stroomer en H. M. Tool Felix Gerar- dus z. van F. W. Klintoum en Th. van Doorn Gerrit Cornelis z. van F. E. E. Schild en A. A. Kooij Corelis Nicolaas Maria z. van A. Verhoeven en M. J. M. Wolkers Maria Bernardina d. van B. Even en A. E. A. Werner - Bernhard Jozef z. van A. v. d. Spreng en M. Grund- hoff Hendrik Jacobus z. van C. W. v. d. Weele en H. M. Balder. Ondertrouwd: Gerardus Th, v. Noort 27 j. en Elisabeth J. M. Straathof 22 j. Hendrik Hensens 24 j. en Hen- drikje Hogenkamp 21 j. Johannes M. v. d. Voorn 29 j. en Cornelia M. v. Leeu wen 27 j. Getrouwd: Ferdinand v. Amersfoort 26 j. en Ida van Leeuwen 23 j. Reinier Knetsch 26 j. en Maria G. van Blitters- wijk 22 j. Hendrikus Ca.mphorst 29 j. en Macht-eld N. Husemeier 26 j. Krijn Visser 26 j. en Janna M. Groenewoud 27 jaar. Overleden: Anna Lamberta Wijk- niet, 68 j., geh. met C. A. Z. Vermeulen Jan de Lange 83 j., wedn. van J. de Vos. Gevestigd: Cornelis A. J. v. d. Steenhoven, van Amsterdam, Badhoeve- laan 77 Adrianus H. den Breejen, van Vreeswijk, Venneperweg 430 Cornelis D. J. Bijl, van Amsterdam, Burg. Amers- foordtlaan 35 Teunis Claij, van Scha- gen, Bennebroekerdijk 53 Meijer van Dam, van Wonseradeel, Lindenlaan 13 Hermanns van Egmond, van Haarlem, Vijfhiuizerdijk 129 Richardus H. A. Graven, van Amsterdam, IJ weg 50 Pe trus Hens, van Amsterdam, Raasdorper- weg 18 Johannes H. v. d. Hoeven, van Beverwijk, Reigerstraat 49 Johannes Hoogland, van Beverwijk, IJweg 1022 Gerardus W. M. Jurgens, van Amster dam, Pelikaanstraat 34 Adriaan C Karmelk, van Amsterdam, Kruisweg 1161 Johannes Klootwijk, van Voorburg, Burg. Amersfoordtlaan 47 Hendrik F. Kokkelink, van Amsterdam, Iepenlaan 38 Petrus J. Koperdraad, van Amster dam, IJweg 53 Bernardus W. Krebs, van Amsterdam, Badhoevelaan 83 Harm J. Kremer, van Amsterdam, Raas- dorperweg 10 Franciskus J. Over, van Amsterdam, Plesmanlaan 5 Nicolaas J. de Regt, van Ermelo, Sloterweg 199 Franciscus A. van Riet, van Amsterdam, Sloterweg 159 Kempe de Ron, van Reeuwijk, Kruisweg 409 Arnold F. H. Rots, van Amsterdam, Raasdorperweg 20 Hepke Sikkema, van Schagen, Hille- gornmerdijk 349 Wilhelmus Thuis, van Amsterdam, Friedalaan 27 Franciscus B. M. Tieken, van Amsterdam, Raasdor perweg 16 Johannes F. Valbracht, van Haarlem, Cruquiusdijk 6 Bernardus J. v. d. Veldt, van Haarlem, Schuilhoeve- laam 19 Frans Versteeg, van Haarlem, Cruquiusdijk 8 Wed. J. W. Vossebelt, van Amsterdam, Raadhuislaan 33 Job Zijtsel, van Amsterdam, Lijnderdijk 10 Wed. A. C. v. d. Berghe, van Amster dam, Lijnderdijk 42 Balthasar H. C. Doncker, van Amsterdam, Zilvermeeuw straat 34 Jan Knoop, van Amsterdam, Akerdijk 69 Hendricus A Kuijlaars, van Amsterdam, Akerdijk 204. V ertrokken: Adrianus de Borst, naar 's-Gravenhage, KI. Veenkade 34 2hg Berendina Hof, naar Leiden, Oranje gracht 119 Willem Zwier, naar Am sterdam, 2e v. d. Heidenstraat 7 2hg. Elisabeth Timmerman, naar Amsterdam, Olympiastraat 7 Dina J. Timmerman, naar Amsterdam, Olympiaplein 20 Arie C. de Wolff, naar Amsterdam, Tj. Hiddes de Vriesstraat 5 2hg. Antonius Th. J. de Groot, naar Heemstede, Bron- steeweg 36 Wed. H. Bosman, naar Dor drecht, Hoekenesserstraat 74 rd. Cor nelis H. van Oorschot, naar Aalsmeer, Hortensialaan 30 Jan Offerman, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 19 Pieter van Leeuwen, naar Amsterdam, Plaats B 143, Sloterdijk Karei Koopmans, naar Amsterdam, Mercatorstraat 54 Bastiaan J. Slimmers, naar Willemstad (Curagao) Catharina Goossens, naar Amsterdam, Stadionkade 24 3 hg. Sibe A. Benrath, naar Amsterdam, Zunderdorp B 62 Wouter Blom, naar Amsterdam, Vaartstraat 60 1 hg. Hendrik van Am- tnelrooij, naar Rotterdam, Ged. Binnen rotte 108 c Jan J. Lieben, naar Haar lem, Ged. Schalkburgergracht 81 Mar- garetha M. Tijssen, naar Haarlem, Kam persingel 16 rd. Hendrik M. Filius, naar Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 93 rd. Maria Geilings, naar Bloemen- daal, Zonnebloemlaan 15 Lammert Ejsing, naar Aalsmeer, Sportlaan 29 Cornelis van der Kwast, naar Amster dam, Ortheliusstraat 226 2 hg. Arie Koning, naar Ouder-Amstel, Julianalaan 7 Ottolina M. Maassen, naar Amster dam, Uiterwaardestraat 62 3 hg. Jan Duinkerken, naar Hillegom, woonschip Vossevaart Arie de Zeeuw, naar Bram men-Eerbeek, Coldenhovenscheweg Franciscus J. Jongenelen, naar Merkel beek, Carmelietenklooster Willem J. Witteveen, naar Haarlem, Rijksstraatweg 81 Jitske de Boer, naar Ooststelling werf, Haulerwijk Gerardus C. Goddijn naar Amsterdam, Moreelsestraat 17 Joihannes C. Wendel, naar Amsterdam, Meeuwenlaan 227boven Govert W. van Driel, naar Amsterdam, Weesperzijde 146 3 hg. Otto H. van Wijk, naar Heem stede, Dreef 248 Daniël N. Vlugt, naar Amsterdam, Corn. Trooststraat 40, 2 hg. LEIDSCHE ND AM. Jubileum. Donderdag 14 October a.s. zal de heer H. Kervel, bankwerker-electri- cien bij de Ned. Spoorwegen, depot Leid- schendam, den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij deze Maat schappij. K.J.M.V. (Afd. L.T.). Donderdag 7 October a.s. des avonds te 7.30 uur orga niseert de K.J.M.V. (afd. L.T.) een groote openings- en propaganda-avond. De inlei ders van dezen avond zullen zijn de zeer eerw. heer Prof. Cleophas, bondsadviseur van den L.T.B. en de heer Vergouwen, leeraar aan de R. K. Landbouwwinterschool te Voorhout. LEIMUIDEN. Gouden huwelijksfeest. Maandag 4 October vierde het echtpaar J. L. Straathof A. Straatshof-Schrama zijn gouden huwe lijksfeest. De dag begon met een gezongen H. Mis te half tien, die door den jongsten zoon van het gouden echtpaar, een pater van de orde der Francisanen, uit dankbaar heid werd opgedragen. Het zangkoor voer de een driestemmige Mis uit. 't Feest werd verder in huiselijken kring gevierd. Daar de heer Straatshof jarenlang bestuurslid en 10 jaar voorzitter van den Griet- en Vrie- zekoopschen polder was en nog voorzitter is van de R. K. Boerenleenbank, heeft het hem dien dag niet aan belangstelling ont broken. 's Avonds werd den jubilaris en zijn echtgenoote door de Muziekvereeniging „Symphonie" een serenade gebracht, die de feeststemming zeer verhoogde. Ook het bestuur van de Winkelweek kwam de jubi larissen complimenteeren Onder stroomen den regen wenschte de heer Muys als voor zitter der winkelweek-commissie in zijn mooie rede de jubilarissen namens de leden der Winkelweek en tevens namens de Muziekvereeniging „Symphonie" hartelijk geluk met hun niet alledaagsch feest en sprak den wensch uit, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid te midden hunner kin deren mochten doorbrengen. De heer Sraathof dankte den heer Muys voor zijn waardeerende woorden en de muzikanten voor hun mooie muziek. Na het „Lang zullen ze ieven" en nog een vroolijk marechje werd er een glaasje op de gezondheid van het gouden echtpaar gedronken, waarna de Muziekvereeniging naar haar lokaal 'terugtrok. NOORWIJKERHOUT. Begrafenis J. Padding. Maandagmid dag had onder groote belangstelling de be grafenis plaats van den heer J. Padding, in leven kantoorhouder der posterijen, alhier. Bij het graf werd gesproken door Ds. Vis ser uit Noordwijk, een vertegenwoordiger van de Posterijen, een hoofdbestuurslid van den Chr. Bond van P. T. T.-personeel en de voorzitter van de afdeeling Amster dam van dezen bond waarvan de overlede ne een der oprichters was. Vele kransen waren aan de lijkwagen gehecht. Als slip- pendragers fungeerden de bestellers en hulpbestellers van het kantoor Noordwij- kerhout en den telegrambesteller. Wethou der Oostdam vertegenwoordigde de burge meester, wegens uitstedigheid van dezen. Vele raadsleden volgden de lijkkoets. De oudste zoon van den overledene dankte voor de laatste eer zijn vader bewezen. NIEUW VEEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te zal op Donderdag a.s. te half acht 's avonds in openbare zitting bijeenkomen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Opening en lezing notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenterekening en rekening vön het G.E.B. dienstjaar 1936'. 4. Aanbieding gemeentebegrooting en be grooting van het G.E.B. dienstjaar 1938. 5. Vaststelling kohier straatbelasting dienst jaar 1937. 6. Wijziging der gemeenebegroo- ting dienstjaar 1937. 7. Rondvraag en slui ting. RIJNZATERWOUDE. Vertrokken: naar IJmuiden J. L. Hoogervorst en gezin naar Wassenaar J. A. Bergshoeff. Gehuwd: J. H. Evers jm. 25 j. en J. Schenk jd. 20 j. Werkloozen. Bedroeg het vorige jaar op 1 October het aantal ingeschreven werk loozen in deze gemeente nog 95 thans be draagt dit aantal 39. Dit geeft voor deze gemeente de beste verwachtingen voor de toekomst. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE SPEELTUIN „BLOEMHOF' KOUDEKERK. Langzaam beterschap. De toestand van onzen plaatsgenoot, den heer H. J. Boer, die eenigen tijd geleden onder de gemeen te Alphen a. d. Rijn, als gevolg van aanrij ding door een luxe auto, een ernstige sche delfractuur en andere verwondingen opliep, is zeer langzaam vooruit gaande. E.H.B.O.-cursus. Evenals het vorig jaar zal ook thans vanwege het departe ment Zwammerdam van de maatschappij tot Nut van het Algemeen een E.H.B.O.- cursus worden georganiseerd. Dr. A. Schreuder, arts, alhier heeft heeft ook deze maal weder belangeloos de leiding op zich genomen. RIJNSBURG. Dat kwam er lekker in. De veiling meester der groentenveiling alhier ontving ter distributie onder de aanvoeders van bepaalde producten volgens de 2de voor- schot-steunuitkeering 1937 de niet onbe langrijke som van f 23000.Dat kwam er nog lekker in! SASSENHELM. Speldjesdag. De collecte van de speld jes voor den dierendag heeft alhier opge bracht de som van 36. TER-AAR. R.K. Jeugdwerk. Na de H.H. Diensten werden Zondag pijltjes aangeboden ten ba te van het R.K. Jeugdwerk in het Bisdom Haarlem. De opbrengst bedroeg ruim acht en twintig gulden. Goed geslaagd. De excursie van de leerlingen van den tuinbouwcursus naar de omgeving van Utrecht onder leiding van den heer van Loo, is voor hen een leer zame les geweest. Op de kweekerij van de firma Seton, te Vleuten, heeft men langen tijd vertoefd om speciaal de chrysanten teelt nauwkeurig op te nemen. Zoowel van de cultuur als de verschillende variëteiten heeft het gezelschap goede nota genomen. Concierge. Als concierge van het Pa rochiehuis „St. Josef" is door het R.K. Kerkbestuur dezer dagen benoemd de heer B. Brand. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 12 uur had een aanrijding plaats op den Veurscheweg tusschen een wielrijder S. H. uit Veur en een zwaarbeladen vrachtauto, bestuurd door O. uit Leiden, die voor een tegenligger moest stoppen, doch doorgleed door onvoldoende remeffect. Het ongeval liep nog betrekkelijk goed af. Procesver baal is opgemaakt. WASSENAAR. St. Josephsgezellenvereeniging. Zon dagavond werd in het R. K. Vereenigings- gebouw een groote propaganda-avond ge houden door de St. Josephsgezellenvereeni ging. Na een inleidend woord door den vice- praeses kapelaan Blankere, werd het vlag- gelied gezongen, waarna The Funny Boys, die voor de muzikale opluistering zorgden, een muzieknummer uitvoerden. De centraal-praeses rector H. Drost sprak hierna een sublieme rede uit waarin hij met kracht van argumenten en op overtui gende wijze aantoonde hoe het in den strijd onzer dagen gaat om het behoud van de zielen der jongemannen en zelfs om één ziel, omdat met het verlies van ook maar één ziel, een gansch geslacht verloren gaat. Vooral op 1718- a 19-jarigen leeftijd heeft de jongeman leiding noodig en is de St. Jos. Gez.-Vereeh. den oudere daarbij een hulp. Godsdienstzin, godsdienstige verdieping is meer dan ooit noodig. Spr. deed een beroep op de jongemannen om hun tijd te begrij pen en ook hun roeping voor de toekomst. Kapelaan Blankere sprak een dank woord, waarna het Gezellenlied werd ge zongen. Na de pauze werd door eenige oud-Gezel len opgevoerd het blijspel „Jansen heeft de leiding", welk blijspel door zijn verwikke lingen danig de lachtlust opwekte'. Het was een mooie en welgeslaagde avond Ongeluk bij het voetballen. Op het voetbalterrein van Scheveningen, gelegen aan den Buurtweg, brak de 32-jarige voet baller v d. S. uit den Haag, het rechter sleutelbeen'. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is v. d. S. per taxi huis waarts gegaan. De gestolen kano. De politie nam op den Rijksstraatweg een aldaar vervoerd wordende kano in beslag, die vermoedelijk van diefstal afkomstig was en zou toebe- hooren aan v. Sch. uit Leiden. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg, nabij de Houtlaan, had een aanrijding plaats tusschen twee auto's respectievelijk bestuurd door S. uit Voorschoten en D. uit Den Haag, waardoor S. licht gewond werd. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden opgesleept. Tegen D., die onder invloed van sterken drank verkeer de, is procesverbaal opgemaakt. WARMOND. I Opleving. Dat Warmond direct zijn aandeel krijgt in de algemeene opleving getuige dat naast „Klein Leerust" ook thans de bekende buitenplaats „Ma retraite" aan de Leede weer bewoond zal worden. Binnenkort weer openstelling. De speeltuin „Bloemhof", welke wegens gebrek aan toezicht voorloopig moest wor den gesloten, zal binnenkort weer voor de jeugd worden opengesteld. Mede dank zij de medewerking van B. en W. is een oplossing gevonden, welke het bezwaar, dat door den Minister van Sociale Zaken tegen toezicht door een steuntrek kende in werkverschaffing is gemaakt, on dervangt. Een bestuurslid van den landelijken bond van speeltuinvereenigingen zal dezer da gen een bespreking hebben met den bur gemeester en verwacht mag worden, dat daarbij een regeling zal worden getroffen, welke het weder openstellen van den speeltuin mogelijk zal maken. BOSKOOP. Uitbreiding van het Stationsemplacement. Het stationsemplacement ondergaat een uitbreiding als gevolg van de zich in op gaande lijn bewegende plantenhandel. Reeds in vorige seizoenen was het te verwachten, dat weging van wagons plan ten bij toenemend vervoer een belemme ring zou kunnen veroorzaken. Hierin is voorzien, door hier een weeg brug te plaatsen. Dit werk is thans gereed, zoodat de geladen wagens nu direct gewo gen kunnen worden. Een tweede verbetering betreft de spoor wegverbinding tusschen station en laad plaats Otweg. Tot dusverre moest gereden worden over het zelfde spoor, waarover de personentreinen rijden. Verschillende be zwaren leidden er toe, ook hierin wijziging te brengen door een afzonderlijk spoor te leggen, zoodat het wegrangeeren van de wagons planten nu los van den personen- dienst staat. Een groote verbetering! „TrekvogeI"-nieuws. Het is voor Trek vogels geen succes-dag geweest. Het eerste elftal had Unio I uit Oudewater op bezoek Er werd voor de rust prachtig spel gele verd en geen van beide partijen gaf ook maar iets toe, zoodat de rust met 00 in ging. Na de rust waren de gasten in beter vorm dan hun gastheeren en zij leidden wel dra den wedstrijd met 10, spoedig ge volgd door een 2e en 3e goal. Ongeveer tien minuten voor het einde wist „Das" de rechtsbuiten van Trekvogels, de eer van de club te redden met een fraai schot. Van beide zijden verslapte het spel, zoodat geen punten meer werden gescoord en. het einde werd geblazen met een nederlaag voor de Trekvogels (31). De keeper van Trek vogels, W. v. Es, verdient werkelijk groote lof, wanneer men bij z'n prestaties bedenkt, dat het een speler van 't 2e is, die door om standigheden als keeper van het eerste fun geerde. Door z'n kranig optreden zijn de Trekvogels voor grooter fiasco bewaard ge bleven. Ook de scheidsrechter, de heer Vermey, uit Sassenheim, trad kranig op, zoodat de wedstrijd een geanimeerd ver loop had. „Trekvogels" houdt den moed er in en laat je de volgende week niet kisten! De junioren hebben thuis ook him best gedaan. Ze leverden prachtig spel tegen de V.E.P.-Junioren, doch konden de zegepraal niet behalen. Ze moesten met een 23- nederlaag tevreden zijn. Ondanks de slechte resultaten van de zen dag moge dit geenszins als een zwarte bladzijde in het Trekvogeldagboek aan wijzen. Het spel dat geleverd werd kon er werkelijk zijn. Vooruit Trekvogels, houdt je taai. HAZERSWOUDE. Een nieuwe sluis in den Rietveldschen- polder. Gisterenmorgen is de nieuwe sluis bij den Rietveldschen molen voor het publieke ver keer opengesteld. De voorzitter van den Rietveldschen pol der, de heer ,G. v; Dorp, heette alle aan wezigen, inzonderheid Burgemeester War- naar, den opzichter, den heer Dekker, en de aannemers, de heeren Gebr. Smits te Zoetermeer, bijzonder welkom bij deze plechtigheid. De maand October, memoreer de spreker, heeft voor den Rietveldschen polder wel een bijzondere beteekenis, o.a. is in vorige jaren in deze maand de sluis die toegang geeft naar Boskoop geopend, en ook de hulpmotor in den Rietveldschen molen is geplaatst in de maand October. Vervolgens wenschte Burgemeester .War- naar het aanwezige Polderbestuur geluk met dit nieuwe werk, en wees erop, dat dit gedeelte der gemeente bijzonder de belang stelling trekt door het uitvoeren van wer ken o.a. langs de Papenvaart. De nieuwe sluis is van gewapend beton op paalfundeering, de slagdorpels, slagstij len en afdeksteen zijn van Zweedsch gra niet, de sluisdeuren zijn van een bijzondere Indische houtsoort. Nadat het lint was doorgeknipt, voer on middellijk een motorschuit door de nieuwe sluis het Rietveld in. Alle genoodigden begaven zich daarna naar café Kroon. Landstorm. Met ingang van V/oensdag 6 October a.s. des avonds te half acht, zul len de wekelijksche schietoefeningen voor leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm weer aanvangen in het lokaal van de O. L. School. Evenals andere jaren zal er in het a.s. seizoen weer een felle, doch vreed zame strijd gestreden worden om het be zit van den zilveren wisselbeker en andere aardige prijzen. NIEUWKOOP. Zeilwedstrijd. Op de Noordeinderplas werd door de Watereportvereeniging Noord- Zuid alhier haar laatste zeilwedstrijd van dit seizoen gehouden om de wisselsbekers. De uitslag hiervan was: Klasse A: 1. G. Pauw, 2. P. van den Haak. Klasse B: 1. N. Hoogerwerf, 2. W. van der Laan. Klasse C: 1. P. Boer, 2. A. Ruiterman. Klasse D: 1. N. de Pater, 2. Th. Aker boom. De wisselbekers zijn dus thans voor goed in het bezit van G. Pouw, N. Hoogerwerf, P. Boer en N. de Pater. De tweede-prijs-winnaars ontvingen een zilveren scheepje op marmer voetstuk. De wind liet voor dezen wedstrijd verstek gaan, zoodat het een groote drijfjacht was en de wedstrijd niet aantrekkelijk maakt. ZEVENHOVEN. Collecte. De langs de huizen der in gezetenen gehouden collecte ten behoeve van het blind en-instituut „Wolfheeze" bracht slechts f 14.20 op; de nood der tijden demonstreert zich hiermede in elk opzicht. Landbouwwintercursus. Heden is we der aangevangen met het geven van den landbouwwintercursus; deze gaat uit van de Holl. Maatschappij van Landbouw en wordt gegeven door het hoofd der openbare school te Ter Aar, den heer Jonker, in de voormalige openbare school in het dorp. ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Op Dinsdag 12 Oct. a.s. ver gadert bovengenoemde afd. voor het eerst in dit seizoen. Op deze vergadering wordt door den voorzitter een inleiding gehou den met als onderwerp: „Doet u ook aan cultuur?" Verder wordt dien avond het winterprogram vastgesteld. Het bestuur doet een dringend beroep op alle leden om dien avond aanwezig te willen zijn. ZOETERWOUDE. Herleving in de Jeugdactie. De Kruis vaart begint a.s. Zaterdagavond weer het banuur te openen. Wel verheugend is het, dat alle herauten hunne schoone taak weer hervat hebben; ook de Baljuw heeft de leiding weer op zich genomen. De jeugdbeweging voor de meisjes wordt eveneens met de grootste ernst in de nieu we richting geleid. Meer dan zeventig meisjes waren op de propaganda-bijeenkomst te samen gekomen en werden hartelijk verwelkomd door De ken C. M. Jonckbloedt, waarbij aan kape laan A. Duijvestijn de leiding van deze ka tholieke actie werd opgedragen. Deze nieu we vrouwelijke jeugdorganisatie zal alle meisjes van de beide parochies omvatten. Reeds hebben een zevental de leiding van de op te richten clubs op zich genomen. Voorloopig zullen beginnen de charitatieve, die zich ten doel stelt kleedingstukken voor arme menschen te vervaardigen en hiertoe gedragen kleeren te verzamelen, te her stellen enz., de handwerk-club, die zich ook voor de liefdadigheid ten dienste zal stellen en een club waar de rythmische gymnastiek, volksdansen en de volksspe len zullen beoefend worden, en ook een tqoneelclub. Nog zijn er de meest nuttige acties in voorbereiding. Het maandelijksch geestelijk uur zal steeds de eerste plicht en groot ste zorg blijven. Pastoor Klaverweijden bemoedigde ook dit werkprogram van Kapelaan Duyvestein en zal in zijn parochie alle meisjes tot ern stige vervulling van dezen plicht tot Ka tholieke Actie aanmoedigen. Maria-CongTegatie en K.G.V. Woens dagavond te halfacht is er in samenwer king met de Maria-Congregatie een groote propaganda-avond in het Gezellenhuis. Uitgenoodigd worden alle jonge mannen van 17 tot 25 jaar. Voor de Maria-Congre gatie zal de Hoogeerw. Prior W. van Hees O.S.Cr, spreken en voor de K.G.V. zal het propageerende woord worden gesproken door den heer Stephan Menken, Senior van Leiden. De avond zal bovendien vroolijk gemaakt worden door een echte lachfilm. Dus, jongelui, tot Woensdagavond half acht! ZWAMMERDAM.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9