RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 5 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TENTOONSTELLING PRENTEN KABINET. Het Prentenkabinet in de Kloksteeg be vat vanaf 4 October een interessante ten toonstelling op het gebied van zwarte kunst, een soort metaalgravure die in dezen tijd niet meer wordt toegepast. Evenals bij de moderne reproductie methodes door middel van de camera, lag ook bij de oude graphische kunsten de moeilijkheid in het weergeven der halfto nes Het procédé dat hiervoor werd uitge vonden is in den grond precies hetzelfde als de autotypie, het werken met rastercliché's, waarmede Meisenbach in 1885 de moeilijk heid kwam oplossen. Het geheim der zwarte kunst is n.l. hierin gelegen, dat men niet zooals bij de kopergravure de onbewerkte plaatsgedeelten gebruikt voor de weergave der witte partijen en de lijnen en schadu wen der teekening in de plaat krast, maar men gaat uit van het zwart, waartoe men de geheele plaat met tandbeitels „braamt" en dan de witte partijen er weer afslijpt. Ludwig von Siegen is in 1642 op dit idee gekomen, en van hem hangt er een groot vrouwenportret, dat echter, hoewel nobel van teekening, door de onvolmaaktheid der techniek nog harder is dan een kopergra vure. Van zijn leerling Wallerant Vaillant hangt hier echter een „Krijgsman met baard" waarin de techniek reeds geweldig is opgevoerd en men het beroemde „flu- weelzwart" kan bewonderen, dat voor deze graphiek karakteristiek is. Het oplossen van de lijnen en vlakken in punten schept de mogelijkheid tot een volmaakt doormodeleeren der partijen, zoo als men dat ook bij de pointillisten in de schilderkunst (Seurat, Signac, Toorop soms) kan zien. Interessant zijn daarom de twee portretten van Huijgens van de hand van Abr. Blooteling achter in de gang van het Museum, men kan hier prachtig het ver schil bestudeeren tusschen de mogelijkhe den van kopergravure en de zwarte kunst, en afgezien van de technisch volmaakte stofuitdrukking en het wonderlijk diepe, warme zwart van deze laatste, zal men duidelijk kunnen zien, dat de gravure meer karakter vertoont, of m.a.w. als kunst hoo- ger staat. Ook van andere soorten metaalgravures hangen hier prachtexemplaren. Alleen moet men niet uit het oog verliezen, dat deze methoden uitgedacht zijn als middel om schilderwerken te reproduceeren en te ver' menigvuldigen, waartoe ze zich veel beter leenen dan onze moderne autotypie, men zie b.v. eens naar de Rubens- én Rem- brandt-imitaties van de Engelsche school; doch hiermede was de mogelijkheid tot zelf standige ontwikkeling dezer kunst wel heel klein geworden. Van dezen kant bezien is het daarom een zegen, dat de photogra- phie en autotypie aan deze omslachtige re productie-methodes dé^bestaansmogelijkheid hebben ontnomen, zoodat ze nu vi'ij en om wille van zich zelf tot ontwikkeling zouden kunnen komen. Echter is er bijna geen en kele hedendaagsche graphicus, die het am bachtelijk geduld, hiervoor vereischt, kan opbrengen. Hoe jammer dat is, kan men zien aan de mooie resultaten die den eeni- gen tijdgenoot in dit gezelschap, de heer C. Hofker, op deze wijze heeft bereikt. Voor al zijn „naaktstudie" is van een soepele gratie en zachte intimiteit, die op geen an dere wijze te bereiken zou zijn. L. H. TENTOONSTELLING MATTHIEU WIEGMAN. In de Lakenhal. Op initiatief van de Leidsche Kunstver- eeniging is gistermiddag in het Stedelijk Museum de Lakenhal de eerste tentoonstel ling van het nieuwe winterseizoen geopend. Het betreft hier een expositie van werken van den schilder Matthieu Wiegman. In tegenwoordigheid van vele genoodig- óen en leden sprak mr. Slagter, voorzitter der Leidsche Kunstvereeniging, een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer Wiegman, en de leden der Commissie voor de Lakenhal, prof. Barge en den heer Ro sier. Spr. herinnerde eraan, dat.eenige jaren geleden reeds een tentoonstelling van Matthieu Wiegman werd gehouden. Deze kunstenaar heeft zijn kunst vooral gecon centreerd op religieuse voorstellingen, doch is daarbij geheel gebleven buiten een in de jaren 19001930 zoo dominante figuur als Toorop. Daaruit blijkt, dat hij een eigen opvatting heeft en deze getrouw blijft. Het zou echter niet juist zijn te beweren, dat hij geheel buiten ieders invloed zou zijn geble ven. Spr. meende erin te moeten onderken nen wat b.v. Cézanne en Van Goch ge bracht hebben: diepe belangstelling voor den mensch. Dat vergt van den kunstenaar een zeer sterke concentratie, welke echter pp haar beurt ontspanning geeft. Spanning en ont spanning vindt men in elk kunstenaars leven. Onze taak is het den kunstenaar daarin te helpen en te steunen. Daarom hoopt spr. ook, dat deze tentoon stelling een succes moge zijn en hij dankt den heer Wiegman, dat hij bij de opening van deze expositie zelf tegenwoordig heeft willen zijn. De aanwezigen maakten hierna een rond gang langs de talrijke tentoongestelde doe ken. Wanneer wij iets van het werk van Matthieu Wiegman mogen zeggen, dan ge- looven we niet ver bezijden de waarheid te zijn, wanneer we beweren, dat de kunst van Wiegman met gemengde gevoelens zal wor den beoordeeld. Wat ons ditmaal vooral opviel was het feit, dat Wiegman in al zijn werken de zelfde is gebleven. Maar wij kunnen zijn kunst moeilijk, zeer moeilijk aanvaarden, omdat zij ons zoo verre van de werkelijk heid af lijkt. Wiegman's kunst stoot ons af om de zwaarheid, de hardheid van donkere kleuren Wij zien 'n boeren erf, 'n vrouwenfiguur, Van onze Adverteerders RIJWIELZAAK ERADES. In perceel De Genestetstraat 2 heeft heden de heer Jac. Erades een nieuwe rijwielzaak geopend. Dit nieuwe in de zaak wil echter geenszins zeggen, dat de heer Erades een nieuweling in het vak is. Integendeel, reeds vanaf 1911, toen hij bij zijn vader, die een zaak had op de Hooigracht, in de leer kwam, is de heer Erades in het vak werkzaam en we mogen hem dus terdege deskundig noe men. In een voor de omgeving van het Haagwegkwartier nieuwe branche brengt de heer Erades diverse merken rijwielen, één- en tweepersoonskarretjes, waarbij de Union-1938 de nieuwigheid heeft, dat de verlichtingsdraden voor vóór- en achter licht geheel binnenin gemonteerd is. Ook in tandems is ruime keuze voorhanden. We zagen hier b.v. ook de Gazelle-, Simplex- en Ballakotandems. Aan de .zaak is tevens een moderne feparatie-inrichting verbonden en: als de winter komt kan men er ook terecht voor schaatsenslijpen! 'n vaas bloemen, kortom zoovele andere dingen anders, willen ze althans anders zien dan ze ons hier worden voorgesteld. De werkelijkheid van die dingen lijkt ons zoo geheel anders, veel mooier zonder te wil len zeggen, dat Wiegman's kunst geen kunst is veel lieflijker. Het best lijkt ons Wiegman in zijn schil derij van Spaansche of Italiaansche straat jes en steden. Daar benadert hij de wer kelijkheid het meest, zijn kleuren zijn min der hard en fel. Wij aanvaarden dat Wiegman een kunstenaar is in zijn soort, maar velen zal hij mét ons niet „liggen". Daarom zal hij nu niet en naar we vermoeden ook later niet begrepen worden, wat we, gezien zijn kunnen, heel jammer vinden. Prof. dr. J. Huizinga getrouwd. Gisteren is het huwelijk voltrokken tus schen prof. dr. J. Huizinga en mejuffrouw A. A. C. M. Schölvinck, dochter van den heer en mevrouw Schölvinck-Romme te Amsterdam. Beenbreuken. Gistermorgen omstreeks 11 uur is de 8- jarige J. G. op de Mare tegenover de 3de Binnenvestgracht van den rand van een drinkwaterfontein gesprongen, juist op .het oogenblik, dat een vrachtauto voorbijreed. De jongen kwam tegen den zijwand van de auto terecht en brak het linkerboven been. De E.H.D. vervoerde hem naar het Diaconessenhuis. Toen de 47-jarige betonwerker J. G. gis teravond om kwart voor zeven op zijn rij wiel rijdende op de Breestraat, de Burcht- I steeg wilde inslaan, lette hij niet voldoende op het van rechts komend verkeer, waar door hij werd aangereden door een vracht auto, bestuurd door den 22-jarige B. D. al hier. G. kwam te vallen en brak het linker been. De E.H.D. bracht het slachtoffer per auto naar het Academisch Ziekenhuis. Conflict Fa. C. P. Omtzigt. Naar men ons mededeelt, is gistermid dag het conflict bij de Fa. Omtzigt door medewerking der diverse organisaties op geheven, zoodat thans het bedrijf der Fa. C. P. Omtzigt wederom in vollen gang is. Zooals uit eéri advertentie in dit nummer blijkt, hebben de Stedelijke Lichtfabrieken weer een aanvang gemaakt met de bekende kookdemonstraties in den toonwinkel aan de Hooigracht. Bij deze demonstraties wordt niets ver kocht; de bedoeling is slechts het geven van voorlichting over de beste en voordeeligste manier van koken op gas. Men vraagt wel licht waarom een dergelijke voorlichting noodig is, omdat toch vrijwel elke Leidsche huisvrouw op gas kookt en dus heusch wel zal weten hoe zij dat doen moet. Wij heb ben respect voor de kunde van de Leidsche huisvrouw, maar toch verwedden wij er een lief ding om, dat ieder, die zoo'n de monstratie bijwoont, na afloop zal moeten toegeven, veel nieuwe dingen te hebben gehoord en geleerd. Menschen, die daarvan hun speciale werk maken, hebben in de laatste jaren nieuwe methoden bij het koken ingevoerd, die .vooral ten doel hebben de voedingswaarde van de spijzen zooveel mogelijk te behou den. Van die vakkundige ervaring profi teert elke deelneemster aan den cursus. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. HAAGSCHE RECHTBANK. De brochure tegen Wessels. De Haagsche rechtbank deed hedenmor gen uitspraak in de zaak tegen de actrice j M. en de chemiscus v. d. O. beide uit den Haag die een brochure hadden geschreven legen het vroegere lid van de N.S.B., Wes sels. De heer Wessels had een aanklacht in gediend tegen de beide opstellers ervan wegens smaadschrift. De Officier van Justi tie had tegen elk der verdachten een geld boete geëischt van 25 subs. 25 dagen. De Rechtbank hedenmorgen vonnis wij zend achtte het ten laste gelegde bewezen en noemde het eenvoudige beleediging. Beiden werden veroordeeld tot een geld boete van 25 subs 25 dagen met dien ver stande dat de straf tegen mevr. M. voor waardelijk is met 3 jaar proeftijd. MEISJR SPGELDE MET SUBLIMAAT OPLOSSING EN IS TENGEVOLGE DAARVAN OVERLEDEN. Drogist, die de pastilles leverde, staat terecht wegens dood door schuld. Voor de Haagsche rechtbank moest van ochtend terecht staan de drogist A. P. M., die aan een 24-jarig meisje sublimaat pastilles had verkocht,' waarna het meisje tengevolge van het spoelen met een oplos sing van deze pastilles, is overleden. Op 16 April van dit jaar was het meisje ziek thuis gekomen. Ze vertelde haar moe der, dat ze sublimaat-pastilles bij den dro gist had gehaald om er mee te spoelen, om dat ze zoo een kiespijn had. De drogist zou haar dat hebben aangeraden. Ook had ze een beetje van de oplossing doorgeslikt, want ze dacht, dat dat gauwer zou helpen. De dokter werd erbij gehaald, en deze constateerde inderdaad een kwik-vergifti ging. Aanvankelijk leek het, of het meisje zou herstellen, doch op 28 April trad betrekke lijk plotseling de dood in. Uit de rappor ten van de doktoren, die de sectie hebben verricht, bleek, dat het meisje aan vergif tiging was gestorven. Uit het verhoor van de talrijke getuigen voor de rechtbank bleek, dat het meisje overal verteld heeft, dat ze van den dro gist met de oplossing moest spoelen. De drogist zelf ontkende dat echter ten stelligste. Hij had de pastilles wel verkocht maar er nog bij gezegd, dat het vergift was. Een loopjongen van de banketbakkerij, waar het meisje in.betrekking was, had nog een tube sublimaat-tabletten voor haar ge haald en men had haar verscheidene ma len daarmee zien spoelen. Later toen het meisje overleden was, en de zaak in de buurt besproken werd, had een timmerman gezegd: ,,'t Is toch ver schrikkelijk. Zooiets had de drogist niet mogen verkoopen, dat weet ik, want ik ben zelf drogist geweest". Verdachte, die dit gehoord had, heeft daarop geantwoord: „Als ik ze kan verkoo pen, doe ik dat. Ik heb nog een paar buisjes liggen, als je er om vraagt, kan je ze krij gen". De directeur van de gemeente-apotheek verklaarde als deskundige, dat een drogist geen sublimaat mag -verkoopen in hoeveel heden, minder dan 100 tabletten. Als hij ze voor spoeling verkoopt, moet hij de juiste dosis opgeven. Deze bedraagt 1 op 5000. Wanneer men, zooals het meis je. één pastille in een glas water doet, is het mengsel 16 maal te sterk. Verdachte zelf ontkende het meisje aangeraden te hebben met sublimaat te spoelen. Hij wist dat dat gevaarlijk was. Daarom had hij er nog bij gezegd: „Denk er om, 't is vergift". De officier van justitie, mr. P. R. Blok achtte de schuld van verdachte bewezen. Het was den drogist verboden sublimaat te verkoopen; toen hij dit toch deed, had hij uitdrukkelijk voorzorgen moeten nemen, dat het niet verkeerd, gebruikt werd. Uit alles blijkt, dat hij "hét met het léven van anderen kalm neemt, getuige -zijn uitlating na den dood van het meisje. Hij beseft niet, welke verantwoording hij op zich heeft genomen als drogist. Een ste vige straf vond spr. daarom op haar plaats en eischte een maand gevangenisstraf en een geldboete van ƒ250.subs. 50 dagen hechtenis. Mr. H. A. H. Canter Cremers, die de ver dediging voerde, vestigde er allereerst de aandacht op, dat het drogistenvak in een moeilijke situatie verkeert. Er bestaat een lijst van artikelen, welke drogisten niet - mogen verkoopen, doch niemand stoort zich daar nog aan. Zoo worden lysol, zoutzuur, zuringzout, enz. evenals sublimaat dage lijks verkocht. Behalve voor spoelen wordt sublimaat zeer veel gebruikt voor ontsmettingsdoel einden. Pleiter kan zich voorts niet voorstellen, dat een man als verdachte, die 20 jaar in het vak is, den raad zou hebben gegeven om met sublimaat te spoelen. Volgens ver dachte zelf is het tegendeel waar, hij zou er voor gewaarschuwd hebben. Het meis je heeft wel tegen haar moeder gezegd, dat ze het recept van den drogist had gekregen, maar of ze daarbij de waarheid sprak is niet na te gaan. Ook vond pleiter het vreemd, dat de be handelende geneesheer het buisje niet afge nomen heeft en dat het zoo lang heeft ge duurd voor het meisje is gestorven. In verband hiermede moest pleiter tot vrijspraak concludeeren. Uitspraak 19 October. TWEEDE KAMER. Na behandeling der ingekomen stukken deelde de voorzitter, mr. Aalberse mede, dat de centrale afdeeling heeft besloten aan de lijst der in de afdeelingen te on derzoeken wetsontwerpen toe te voegen het wetsontwerp tot wijziging van de dienstplichtwet, het wetsontwerp tot wij ziging van de tariefsmachtigingswet 1936 en voorts een aantal contingenteeringswet- ten. De voorzitter stelde voor de commissie van rapporteurs voor het ontwerp tot wij ziging van de dienstplichtwet voor het af- deelingsonderzoek van het ontwerp te be noemen. Aldus "werd besloten. Tot leden der commissie .van rapporteurs zijn be noemd de heeren Duymaer van Twist, Deckers, Thijssen, Schilthuis en Bajetto. Aan den voorzitter is machtiging verleend de rapporteurs óver de afdeelingen te ver doelen. Voor den duur van het afdeelingsonder- zoek van het w.e.tsotwerp tot wijziging der dienstplichtwetzal Je heer Thijssen zitting hebben in de vierde afdeeling.. TUINBOUWTEELTREGELING 1938. Omtrent de Tuinbouwteeltregeling voor het jaar 1938 kan betreffende de teelt van sla en spinazie onder glas en de beperking der meermalige teelt van warmoezerijge wassen in druiven kassen, het volgende wor den medegedeeld. I. De teelt van kropsla en spinazie in kas sen, serres en warenhuizen, waarin drui- venboomen staan, is verboden, tenzij: a. de druivenboomen ter vernieuwing zijn afgezaagd en de teelt plaats vindt in de ja ren, waarin het eerste en tweede schot ont staat; b. nieuwe drr;"enboomen zijn geplant en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin het eerste tot en met het vierde schot ontstaat. Vérder zal in druivenkassen de teelt van alle warmoezerij gewassen beperkt dienen te blijven tot een teelt en een product per jaar. II. Het aantal kroppen sla, dat zoowel warm als koud onder glas ten hoogste mag worden geteeld, is bepaald: a. voor platglas: 1. Op 20 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 stuks kool per raam; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 5 stuks kool per raam; 3. op 16 per raam in peen- of radijsrijen, zonder kool; 4. op 12 per raam in peen- of radijsrijen met ten hoogste 5 stuks koop per raam. b. Voor warenhuizen: 1. op 20 per raam bij uitsluitend kropsla; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 2 stuks kool per raam; c. Voor kassen en serres: 1. op 16 per M2 bij uitsluitend kropsla; 2. op 12 per M2 bij ten hoogste 2 stuks kool per M2. Onder „kool" wordt in het bovenstaande zoowel spits- als bloemkool, alsook roode, witte en savoyekool versti.an. III. De getallen per raam of per M2 onder II vermeld gelden voor elk raam en voor elke M2 afzonderlijk, met dien verstande, dat de grootte van het raam wordt vastge steld op 150 bij 80 c.M. en voor ramen van grootere of kleinere oppervlakte de onder II genoemde getallen naar evenredigheid gelden. IV. De teelt van kropsla onder glas in com binatie met eenig warmoezerij gewas, an der dan onder II vermeld, is verboden. Evenwel is bij de onder II B. en C. aange geven teelten de teelt van tomaten en boo- nen toegestaan en is bij de onder Ila aan gegeven teelten na 1 Februari 1938 de teelt van bloemkool en na.l April 1938 de teelt van komkommers onbeperkt toegestaan. V. In het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni van epnig teeltjaar is de teelt van kropsla onder hetzelfde glas slechts eenmaal toegestaan, zoodat hier mede het overleggen van glas van kropsla op kropsla is verboden. ROOFOVERVAL TE TUBBERGEN. Oude man ernstig mishandeld. In den afgeloopen nacht hebben een tweetal bandieten een roofoverval ge pleegd op den 60-jarigen landbouwer Oude Elberink, een alleenwonend man in de buurtschap Geesteren onder de gemeente Tubbergen. Per rijwiel zijn de onverlaten de woning genaderd, zijn afgestapt, hebben zoowel van de slaapkamer als van de woonkamer de ruiten vernield, terwijl zij dóór een raam zijn binnengekomen. Toen de oude man dit hoorde, is hij op- gestaan en heeft zich naar de woonkamer begeven. De dieven grepen den man, bon den hem met een touw vast, waarna zij hem met een scherp voorwerp twee steken in den rug toebrachten, zoodat zij vrij spel hadden. Nadat zij een brandende petro leumlamp hadden uitgeblazen, hebben zij uit de kleeren van den man een bedrag van 30.gestolen. Meer geld konden zij niet vinden. De roovers moeten op de hoogte geweest zijn met 's mans financiën, aangezien hij kort geleden nog een koe had verkocht voor bijna 100. Het slachtoffer heeft, nadat de dieven verdwenen waren, kans gezien zich los te werken, waarna hij naar de buren gegaan is, die de politie hebben gehaald. Dr. Wil- lemse heeft ter plaatse geneeskundige hulp verleend. Op de plaats van het misdrijf zijn een tweetal hoeden gevonden. De politie heeft onder leiding van den burgemeester een onderzoek ingesteld, terwijl later op den dag de officier van justitie, mr. Van der Hoeve uit Almelo, ter plaatse aanwe zig was om tevens een onderzoek in te stellen. DUBBELE WONING UITGEBRAND TE DE RIPS. Uit Helmond wordt gemeld: Gisteravond brak te Bakel brand uit - twee korenmij- ten, eigendom van den landbouwer T. Tegelijkertijd werd de brandweer gealar- vochten. De Chineezen zouden hier door dubbele arbeiderswoning, bewoond door de gezinnen v. d. W. en S. door het vuur was aangetast. Ijlings werd de motorspuit in werking gesteld, hetgeen niet veel resultaat meer opleverde, daar de beide woningen reeds zoo goed als geheel waren uitge brand. Een gedeelte van den inboedel kon nog in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand schijnt gezocht te moeten worden in een euvel aan den schoorsteen. Merkwaardig is, dat in de laatste jaren vier andere soortgelijke wo ningen door dezelfde oorzaak in vlammen zijn opgegaan, namelijk door het vlam vat ten van het dak op de plaats waar de schoorsteen naar buiten komt. LEIDEN. Geboren: Pieternella, dochter van J. A. v. d. Berg en P. Smit Maria Chris tina, dochter van J. B. Viele en E. C. M. Alofs Emma Hendrika Cornelia Dirkje, dochter van L. H. Favier en C. J. Aalbers- berg Elisabeth, dochter van J. Rietker ken en J. Jansen Hendrikus Arnoldus, zoon van H. A. de Haas en S. Boom Pieter Willem Hendrik, zoon van W. yan Westbroek en N. Weber Niesje, dochter van R. de Jonge en G. Oudshoorn Dirk, zoon van A. van Tol en A. C. Verhart Johannis, zoon van J. A. Vissers en H. van Nieuwenhuijzen Jacoba Maria, dochter van J. de Witt en M. J. van Wilgen Johannes zoon van A. J. J. Schneider en A. Overdick Johanna, dochter van.D. van Zonneveld en J. de Leeuw André Henri zoon van A. J. Tendeloo en H. Meijburg Madeleine Emma Louize, dochter van J. van 'Zonneveld en M. M. Verhaegen. Getrouwd: A. Ahrens jm. en H. Rombeek jd. Overleden: S. Hylkema, m. 52 jaar A. J. Rodenburg, m. 55 jaar. LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. WEENEN, 5 Oct. (A. N. P.). Vanmorgen is op het vliegveld Aspern een legervlieg tuig tengevolge van vleugelbreuk neer gestort. De vier inzittenden vonden hier bij den dood. LEIDEN, 5 Oct. Vette Varkens. Totaal aanvoer 132 stuks, waarvan 129 zwaar 59 61 cent per kg. levend gewicht en 3 licht Handel goed. ROTTERDAM, 5 Oct. Vee. Aanvoer: 2615 totaal, 159 paarden, 13 veulens, 510 magere runderen, 615 vette runderen, 92 vette kalveren, 189 graskalveren, 629 nuchtere kalveren, 292 schapen en lamme ren, 2 varkens, 123 bokken en geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 74, 66 en 4856 cent, vette ossen 72, 65 en 5056 cent, stieren 70, 65 en 60 cent, vette kalveren 95, 85 en 7075 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, lammeren 61, 58 en 53 cent, graskal veren 58 en 48 cent, nuchtere kalveren 52, 48 en 44 cent, slachtpaarden 56, 48 en 44 cent. Prijzen per stuk: schapen 2825 20, lammeren 18.501614, nuchtere slachtkalveren 13.5010.507, nuchtere fokkalveren 201816, slachtpaarden 250—190—130, werkpaarden 370—320— 205. hitten 235200140, stieren f 330 275—185, kalfkoeien 255—225—155, melk koeien 260225165; varekoeien 180 150115, vaarzen 175130100, pin ken 14011090, graskalveren 65 4525, bokken of geiten 1284. BODEGRAVEN, 5 Oct. Kaas. Aanvoer: 314 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 14130 stuks, wegende 127.170 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2931, 2e soort 2728, zwaardere 35, Handel matig. 's HERTOGENBOSCH. 5 Oct. Boter. Aanvoer 12.775 kg. Prijzen: Hoogste f 1.47, laagste 1.40, m. 1.46, n. 1.43 per kg. VOOR DEN WOENSDAG Vlaggen en feestversie ring ter eere van ons één-jarig jubileum: dat moeten de kinderen zien. En dan in de lunchroom: SCHELP MET GEBAKKEN IJS, BAKJE MET BONBONS, SPEELGOED- ATTRACTIE, KOEKJES, 25 ct. VROOM EN DREESMANN LEIDEN.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3