SPORT ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 MUSSOLINI TERUG VAN DE REIS. WAT WAS HET DOEL VAN DEZE REIS? HITLER EN MUSSOLINI SPREKEN VAN VRE DE. SPANJE. O.D.I.: Morgen krijgt O.D.I. I bezoek van D.S.V. (Noorden) een bekende tegenstan der, die zich de puntjes niet gemakkelijk zal laten ontnemen. Aanvang 2.30 uur. O.D.I. II heeft rust. De Junioren spelen uit tegen Teylingen a, aanvang 1 uur. Alph. Boys: Morgen gaat het 1ste elftal naar Haarlem om aldaar te 2.30 Geel Wit I te bekampen. Het 2e elftal ontvangt te 2.30 uur op eigen terrein Donk 3 uit Gouda. De Junioren spelen hun derden uitwed strijd nu tegen R.V.C.a Junioren te Reeu- wijk; vertrek 1.15 uur onder geleide vanaf Sportrust. S.M.C.: Morgen gaat het 1ste elftal naar Sc. Bernardus I. Wijl de inzet der competitie niet rooskleurig is geweest komt S.M.C. morgen met een nieuwe opstelling uit. Jon gens, doe je best; met taai volhouden is er nog veel goed te maken. Voor de overige spelers is er een elftal aangevraagd. Van Nispen: Voor morgen staat alleen de wedstrijd Van Nispen IDEK I op het pro gramma, aanvang 2.30. uur. Zondag j.l. werd met 54 van Alphen- sche Boys gewonnen. Dak is voor ons geen onbekende en de spelers weten, dat flink aangepakt moet worden. Dek staat op spor tief gebied goed bekend zoodat dit een aar dige wedstrijd kan worden. St. Bernardus: Morgen ontvangt St. Ber nardus I te 2.30 bezoek van S.M.C. I uit Warmond. Het tweede moet de verre reis maken naar Oudewater, alwaar zij te 1 uur als tegenstander zullen ontmoeten Unio 2. Vertrek per autobus te 11 uur. De Junioren krijgen thuis bezoek van S.N.A. Jun. te 1 uur. A.s. Dinsdag 5 October ledenvergadering des avonds te half acht voor de Junioren in de R. K. school en te 8 uur voor de Se nioren bij den heer D. v. d. Voort. Majella: Morgen speelt het eerste elftal tgen Nicolaas Boys te Nieuwveen. Het zal wel noodig zijn om zich tot het uiterste in te spannen. De tweede elftallers moeten nog een week geduld hebben Het tweede is nu ingedeeld in de res. 4e klasse F Cen trum, waarmede een belangrijke verbete ring is verkregen, al is het pogen van het bestuur niet volledig met succes bekroond. De Junioren gaan naar Lisse b. Aange moedigd door het eerste succes zullen zij zich wel beijveren om de puntjes mee naar huis te brengen. Foreholte: De reserven spelen thuis te 2.30 uur tegen v. Nispen II. Jongens doet je best. Foreholte I is nog vrfjaf, maar speelt ver moedelijk toch een vriendschappelijk par tijtje; men zie hiervoor de reclamebiljetten. Foreholte a-Junioren tegen S.J.C. b-Jun. Aanvang 12 uur op het Sportpark te Noord- wijk. Vertrek vanaf Parochiehuis per fiets 11.15 uur. V.V.L.: Morgen gaat het eerste op bezoek bij Aeolus. Gezien de prestatie van j.l. Zon dag mogen wij toch wel eenig succes ver wachten. Vertrek per bus 1 uur. Het 2de krijgt een thuiswedstrijd tegen Rava; aanvang 2.30 uur. De a-Junioren gaan bij de dito's van S.J.C. op bezoek. Jongens jullie hebben het er j.l. Zondag leelijk bij laten zitten; denkt er aan: het moet anders. De reis wordt ge maakt per tram. De b-Junioren spelen uit tegen K.R.V.; vertrek per fiets 1 uur. Het 3de gaat bij S.V.T. op bezoek in Marlot; jongens ook voor jullie geldt het devies: uitkijken; vertrek per fiets 1.15 uur. Denken de leden a.s. Maandag 8 uur om de Jaarvergadering? K.R.V.: Morgenmiddag te half 3 speelt het eerste elftal op eigen terrein tegen V.V.S.B. I. De wedstrijd Cone. IK.R.V. I, wegens regen gestaakt, zal opnieuw over gespeeld worden. Evenzoo ook de wedstrijd K.R.V. 2—Odi 2. Het tweede elftal moest bij Docos 3 op bezoek, doch deze wedstrijd is op verzoek van Docos, uitgesteld. Om 1 uur spelen de K.R.V. b-Junioren thuis tegen Lisse c, terwijl de a-Junioren in Voorschoten uitkomen tegen V.V.L. b. DE REVANCHEMATCH EUWE-ALJECHIN. Een voorbeschouwing van S. Landau. De veel besproken „revanche-match" om het wereldkampioenschap tusschen dr Euwe en dr. Aljechin is thans een voldongen feit. De keizerskroon der schaakwereld staat weer op het spel. Hoe anders zijn de om standigheden thans in vergelijking met 1935, toen dr. Euwe de uitdager was. Alhoewel men dr. Euwe den titel gunde, beschouwde men zijn kansen als nihil. De stemming was sterk voor dr. Aljechin, omdat men op ver scheidene gronden van hem de overwin ning verwachtte. De rollen zijn echter in- tusschen omgedraaid. Aljechin is uitdager en Euwe is titelhouder. Heeft men in 1935 Euw's uitdaging als uiting van overmoed beschouwd, thans is de algemeene opinie, dat Aljechin weinig kans heeft. Slechts enkele kenners achten de kansen gelijk. Om een juisten kijk op de zaak te hebben, is het noodig een dieper onderzoek in te stellen, wat betreft de prestaties van beide spelers na de vorige match. Temeer zou een dergelijk onderzoek aan waarde winnen, als men bedenkt, dér aanvankelijk, toen Euwe den titel op Aljechin veroverde, men algemeen de meening was toegedaan, dat de toenmalige wereldkampioen uit den vorm was, maar dezen zeker spoedig zou terug vinden, met andere woorden, men gaf Euwe's troonbestijging geen lang leven. Het eerste tournooi, waaraan Aljechin na zijn nederlaag tegen Euwe deelnam, was het tournooi te Nauheim. Hier deelde Al jechin den eersten prijs met den jongen Keres. De deskundigen waren over het spel van den ex-wereldkampioen niet goed te spreken. Men verwachtte van hem een nieuw-geboren Aljechin van San-Remo uit 1930. Van dezelfde kwaliteit partijen lever de hij te Dresden, alhoewel hij den eersten prijs won. Terwijl Zandvoort een groot in ternationaal tournooi organiseerde, werd tegelijkertijd een groot tournooi te Pode- brad gehouden. Dit tournooi, dat sterk be zet was, leverde een overwinning op voor Flohr, Aljechin bracht het slechts tot den tweeden prijs. De belangstelling der schaak wereld concentreerde zich nu op het tour nooi te Zandvoort, daar men nieuwsgierig was naar het resultaat van den nieuwen w ereldkampio en Maar ook Euwe was er niet in geslaagd dén eersten prijs te winnen. Hij moest de eer aan Fine overlaten. Dr. Euwe, die twee I werd, speelde wel in goeden stijl, maar ver- I toonde eenige zwakten, zooals vermoeid- heid en inzinkingen, wat hem menig winst- punt deed ontgaan. Volgens zijn eigen mee- 1 ning was hij niet voldoende voorbereid, - aangezien hij na de match geen schaak- partij meer gespeeld had. Met groote span ning werd naar het tournooi te Notting ham uitgekeken, immers hier zouden be halve de twee ex-wereldkampioenen Lasker en Capablanca ook Euwe en Aljechin naast de jonge generatie als Flohr, Fine en Re- shevsky tegen woordig zijn. Het toppunt van spanning gaf de ontmoeting Aljechin- Euwe, die voor het eerst na de match de wapens kruisten. Degene, die een vreed zaam remise verwacht had, kwam bedro gen uit, want beide vochten voor hun pres tige. Het resultaat was voor de aanhangers van den ex-wereldkampioen zeer bevredi gend. Aljechin won deze partij. Dit gaf hem nieuwen moed. Inderdaad lukte het Al jechin, die slecht startte, tot een behoorlijk eindresultaat te komen, alhoewel hij slechts op de zesde plaats eindigde. De wereldkam pioen is slechts een half punt achter de twee eerste prijswinnaars Botwinnik en Capa blanca en gelijk met Fine en Rechevsky ge ëindigd. Het resultaat kon bevredigend ge noemd worden, als dr. Euwe niet eenige grove blunders begaan had, die men van een wereldkampioen niet gaarne ziet. Men had echter respect voor de wijze, waarop hij zijn winstpunten behaalde. Zeer spoe dig nam Euwe revanche in den achtkamp te Amsterdam, waar het den wereldkam pioen eindelijk gelukte een eersten prijs te deelen met zijn tegenwoordigen secondant Fine. Aljechin was derde. De derde ontmoe ting tusschen de beide meesters vond tijdens den Duitschen vierkamp plaats waar Euwe tegen zijn grooten rivaal 11/2 uit 2 be haalde 'en zonder veel moeite in grooten stijl den eersten prijs won. Een groot succes en misschien zijn eenige in die periode behaalde Aljechin te Has tings van het vorige jaar, waar hij den eer sten prijs won. Niet omdat hij een werd was zijn prestatie groot, maar de kwaliteit der partijen waren van zeer rijk gehalte. In het daarop volgende tournooi te Margate faalde hij weer. Door drie nederlagen tegen Fine, Keres en Buerger moest hij nog den derden prijs deelen. En toch speelde hij in dit tournooi niet slecht. In het tournooi te Kemeri, dat het grootste van het jaar 1937 was, kreeg Aljechin de gelegenheid zijn su perieure kracht te toonen. Maar het ge lukte hem niet. Hij moest toezien hoe drie anderen: Flohr, Reshevsky en Petrov, boven hem uitkwamen en Keres zich bij hem voeg de. In dit tournooi toonde Aljechin groote onzekerheid. Uit vele partijen was te zien, dat zijn zelfvertrouwen geschokt was. Na dit tournooi volgde als laatste de Duitsche vierkamp, waarover wij reeds schreven. Euwe's laatste tournooi was de landen- wedtrijd te Stockholm, waar hij in den beginne groot spel te zien gaf. In dit tournooi heeft Euwe alle aanwezige mees- sters van zijn groot kunnen overtuigd. Men had respect voor het spel van Euwe en vooral voor zijn groote kennis der openings-theorie. Uit de cijfers van de tournooien en het onderling resultaat (Euwe '2)4Aljechin IK») zou men Euwe de betere kansen ge ven. Maar er is nog een andere factor, die ten gunste van Euwe spreekt, n.l. de voorbereiding. De voorbereiding. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat beide spelers hun taak ernstig opvatten en zich voldoende voor de match voorbereid, hebben. Het behoort tot de eigenschappen beider spelers om een tegenstander niet te onderschatten. Datgene in het schaak spel, waarin onze landgenoot uitblinkt, diens onfeilbaarheid in de opening, is Aljechin ten volle bekend. Het is daarom niet te verwonderen, dat Aljechin zich sinds een jaar al voor deze match voor bereidt, en toch doet hij dit niet zoo goed als dr. Euwe. In de eerste plaats beridt Aljechin zich geheel alleen voor, want zijn secondant Eliskasis zal hem pas bij het begin van de match bijstaan, terwijl dr. Euwe al maanden met zijn secondant fine samenwerkt. Als ex-secondant van Aljechin is het mij bekend hoe bij Aljechin een dergelij ke voorbereiding geschiedt. Dagelijks wan neer hij een idee gevonden heeft, neemt hij zijn zakschaakboekje en onderzoekt zijn vondst. Dit herhaalt zich eenige da gen, totdat hij denkt geslaagd te zijn, dan prent hij dit in zijn geheugen, er op ver trouwende dit later wel terug te vinden. Opschrijven doet hij zelden. Inderdaad komt het zelden voor, dat hij iets ver geet, want zijn geheugen is ongeloofelijk goed. Hij herinnert zich b.v. alle partijen van zijn jeugd, wat heel wat zeggen wil. Anders is het met Euwe gesteld. Bij Euwe wordt alles, wat onderzocht wordt, geij boekt en aan zijn cartotheek toegevoegd. Men moet niet denken, dat Euwe ook al les wat hij op papier heeft staan, ont houdt, dit zou aan het bovenmenschelijke grenzen. Het is meer de intuïtie, die Euwe heeft en waardoor hij altijd in de opening den juisten zet vindt, wanneer hij niet precies de variant uit zijn hoofd kent. Het zou niet voldoende zijn de kansen beider spelers te bespreken, zonder iets over hijn stijl te schrijven. Hun karakter is zeer verschillend. Aljechin is de bril- liante, fantasierijke, bewegelijke, nerveu- se schaker, Euwe is de kalme, rustige, be daarde. Ook de partijen toonen een groot karakterverschil. Euwe streeft naar het klasieke, naar het wetenschappelijke, naar het algemeen als goed erkende. Aljechin is de persoonlijkheid zelf, origineel maa.r riskant. Vooral in den laatsten tijd heeft men bij Aljechin kunnen constateeren, dat zijn partijen scherp en gewaagd aange legd zijn. Daarentegen heeft Euwe zijn stijl weinig gewijzigd. Alleen is zijn spel wat vaster geworden en ook is zijn eind spelkennis volmaakter geworden. Op reis. Mussolini is weer thuis. Menige autoriteit, belast met de bewaking van Mussolini's lichamelijk welzijn, heeft een zware zucht van verlichting geloosd. Er is gelukkig niets gebeurd; er is geen bom ontploft, geen schot gelost, geen trein gederailleerd. Op Mussolini zijn in de eerste jaren van zijn dictatorschap verscheidene aanslagen gepleegd en nu de Duce na jaren weer eens zijn neus buiten de grenzen zou steken en samen komen met nog een dictator, was de vrees niet denkbeeldig, dat de een of an dere anti-fascist het in z'n hoofd zou ha len om een aanslag te plegen. Dat is misschien dank zij de uitgebreide en in drukwekkende voorzorgsmaatregelen niet geschied. Mussolini heeft slechts prettige herinneringen aan zijn reis mee naar Rome teruggenomen; z'n ooren heb ben getuit van de geestdriftige toejui chingen en z'n arm is nog wat stijf van het brengen van den Romeinschen groet. Het was een vermoeiende, maar een zeer geslaagde reis. Vrede. Geslaagd is Mussolini's reis voor het uiterlijke. De organisatie klopte als een bus, de feesttooi was over weldigend en het gejuich oorverdoovend. Is het doel van Mussolini's reis nu ook bereikt? Dat weten we niet, omdat wij dat doel niet kennen. Wij kunnen moeilijk veron derstellen, dat Mussolini op reis is ge gaan, zoo maar voor de aardigheid. Het is óf een demonstratie met een bepaalde bedoeling geweest en dat zou een de monstratie kunnen zijn geweest-van de hechtheid van de as BerlijnRome zoo wel voor binnenlandsch als voor buiten- landsch gebruik óf er zat wat anders achter. Zoowel de Führer als de Duce hebben in hun toespraken op het Maifeld te Ber lijn gezegd, dat er niets boosaardigs stak achter de samenkomst van de leiders der twee .groote revoluties, maar dat het eenige doel was, de bevestiging van den vrede. Nu moet men er rekening mede houden, dat er tegenwoordig vele nieu we begrippen zijn, die een andere betee- kenis en inhoud hebben als vroeger. Zoo zeide bijv. Mussolini dat er noch #in Duitschland noch in Italië een dictatuur bestond, zoo dient Japan op het oogen- blik in China slechts den vrede; zoo zijn er in Spanje „vrijwilligers" enz. enz. Dit voor oogen houdend, kan men zelfs een afspraak om samen ten oorlog te gaan een vredelievende afspraak noe men, want de vijand is natuurlijk degene, die den vrede bedreigt. Maar van den anderen kant verliezen wij ook niet uit het oog, dat de beide re devoeringen over het algemeen zeer goed - (ontvangen zijn en dat gezaghebbende mannen en leidinggevende organen blijk baar reden hebben om den toestand gun stig in te zien. Zoo schreef de Parijsche „Temps", naar aanleiding van de twee redevoeringen op het „Maifeld": „De uitgestoken hand, wel licht in een ietwat theatrale geste, verdient nochtans de ernstigste overweging. Als het er werkelijk slechts om gaat om de wegen voor een algemeene verzoening te banen, om een permanente en duurzame samen werking van de volken van het Continent voor te bereiden, zal men noch te Parijs noch te Londen weigeren een dergelijk be roep te beantwoorden. Frankrijk en Enge land hebben nooit opgehouden de deur voor de samenwerking van alle naties van goeden wil wijd open te zetten en zij heb ben voor dit doel belangrijke offers aan de zaak van een solidariteit gebracht, welke haar moreele en politieke kracht moet put ten in de wederzijdsche eerbiediging van den geest en van de letter van de verdra gen. Te Parijs en te Londen heeft men plechtig verkondigd, dat de verschillen van binnenlandsche regiems geen hinderpaal voor de loyale samenwerking van de te goe der trouw zijnde naties kunnen vormen. Als men er te Berlijn en te Rome even zoo over denkt, zijn de gunstigste voorwaarden ge schapen voor een vruchtbare vredespoli tiek, welke slechts eerlijk beoefend kan worden buiten den invloed van alle re- volutionnaire en autoritaire ideologieën, welke rechtstreeks of onrechtstreeks de Europeesche beschaving bedreigen". En de „Times" schreef: „Alleen oer-pes- simisten zullen venijn kunnen trekken uit de groote lijnen van de redevoeringen, naar welke geheel Duitschland Dinsdagavond ge luisterd heeft. De twee leiders hadden zich wel niet openlijker en nadrukkelijker voor het nastreven van den vrede kunnen uit spreken dan zij deden. De nadruk, waar mede zij beiden den wensch verloochenden om de as te maken tot een speer, welke op het hart van anderen gericht is, of om een nieuwen afgrond in de internationale be trekkingen te boren, zal een warmen weer klank bij alle volken van Europa vinden". Diplomatie. Wij zullen ons van daag niet verder verdiepen in hetgeen zich afspeelt op de groote diplomatieke kruis punten: te Genève, Londen en Parijs. Te Genève is de Assemblée bijeen en neemt resoluties aan over de niet-inmen- ging in Spanje en over het bombardeeren van open steden in China. Te Parijs heeft men een accoord bereikt met Italië over de patrouilleering in de Middellandsche Zee tegen de zeerooverij van de „onbekende" duikbooten. En te Londen wordt een nota opgesteld om Italië over te halen deel te nemen aan een conferentie van drie (Enge land, Frankrijk en Italië) om*"een regeling te treffen voor het terugroepen der vrijwil ligers uit Spanje. Italië sputtert wat tegen en wil deze kwestie liever in de non-inter- ventie-commissie bespreken. Maar diezelfde wensch heeft Italië in de kwestie van de zeerooverij in de Middellandsche Zee ook naar voren gebracht en weer moeten in slikken, zoodat de mogelijkheid niet uitge sloten is, dat dit nu weer het geval zal zijn. In ieder geval zijn Londen en Parijs be sloten toch door te zetten en speciaal Lon den heeft te kennen gegeven, dat het deze kwestie niet op de lange baan geschoven wil zien. In Spanje. Van de Spaansche fron ten zelf is den laatsten tijd weinig nieuws meer gekomen. Van de janboel, die er aan het linksche front heerscht, is men op de hoogte, van den stand van zaken aan het rechtsche front minder, doch men krijgt den indruk, dat ook daar de gevechtslust en de gevechtskracht niet groot genoeg zijn om spoedig een waarachtige beslissing te bevechten. In het Noorden heeft men met behulp der Italianen eenig succes behaald. Dit succes is met het oog op den huidigen toestand in zooverre bevredigend, dat het Mussolini in staat stelt met gratie een po ging tot oplossing van de Spaansche kwes tie te aanvaarden. De winter staat voor de deur en daarmee vermoedelijk ook een langdurige periode van stilstand in de krijgsverrichtingen. Bij alle oneenigheid aan de linkerzijde lijkt toch een volledige instorting van het linksche verzet niet te verwachten, m.a.w. als men niet van bui ten af zal trachten een oplossing van het geschil te bewerken, is het einde op zijn vroegst pas tegen den volgenden zomer te voorzien. Dit beteekent voor hen, die zich in het conflict gemengd hebben, een voort duren van het gevaar voor botsingen, welke tot oorlog kunnen leiden. Bovendien zal een voortzetting van de inmenging van Italië op den huidigen voet het land ontzaggelij ke bedragen kosten, waartegenover geen noemenswaardige voordeelen meer staan, nu gebleken is, dat Engeland en Frankrijk bereid zijn zeker risico op zich te nemen om een verdere aantasting van hun belan gen in en om de Middellandsche Zee tegen te gaan. VOETBAL Clubnieuws der KaSïi. Sporlvereemlgingen Docos: Voor morgen is er maar één wed strijd voor Docos. Docos II en III is uit stel verleend maar voor het eerst kon het niet verkregen worden. Docos I speelt in Noord wij kerhout tegen N.V.C. I. Dit kan een spannende wedstrijd worden, daar N.V.C. de punten nu zeker niet cadeau zal geven. Aanvang 2.30 uur, vertrek per auto 1 uur Pieterskerkhof. Teylingen: Zondag gaat Teylingen I op bezoek bij de nieuwe 2e klasser O.I.V. te IJmuiden. Aanvang 2.30 uur. Dit is de der de wedstrijd, welke Teylingen gaat spelen en het wordt nu tijd, dat er eens een puntje binnen komt, daar men nu zoo zachtjes aan ingespeeld moet zijn. Anders gaat het den verkeerden kant uit. Vertrek per bus om 1 uur vanaf K.S.A. Teylingen 2 speelt op Sport'hof om 2.30 uur tegen T.Y.B.B, 3;' wij hopen, dat onze reser ven niet teleur zullen stellen. Ook de Jun. a spelen om 1 uur op Sport- hof en wel tegen de O.D.I. a-Jun. Beide elf tallen hebben 2 wedstrijden achter den rug en nog geen puntje binnen, zoodat het wel zal spannen. N.V.C.: Morgen speelt N.V.C. I haar eer sten thuiswedstrijd voor de competitie tegen Docos I. Gezien de wedstrijd van 1.1. Zondag tegen D.E.K. I, waarin vier jonge spelers den vuurdoop hebben ondergaan en gelet op hun spel, geven wij N.V.C. wel een kans, te meer daar de oud-speler Pastoors 't elftal komt aanvullen; aanvang 2.30 uur. De Jun. a gaan Lisse met een bezoek ver eeren. Denkt er om, dat Lisse niet te onder schatten is, speelt fair en geeft je heele- maal. D. S. V.: Het eerste moet naar O.D.I. en zal het daar niet gemakkelijk krijgen. Het tweed'e krijgt Donk 4 op bezoek. Beide wedstrijden vangen aan om 2.30 uur. Het eerste vertrekt om 1.30 uur per autobus. Trekvogels: Het eerste elftal krfjgt mor gen om 2.30 uur Unio I uit Oudewater op bezoek. Uit vorige wedstrijden weten we dat met Unio I niet te spotten valt en dat de Trekvogels alle hens aan dek zul len moeten brengen. Trekvogels II gaat een bezoek brengen aan V.E.P. in Woerden om 12.30 uur. De Junioren krijgen dé V.E.P.-Junio- ren op bezoek om 1 uur. D. O. S.: Morgen de eerste I.V.C.B.- wedstrijd op het DOS-Sportpark. De twee uitwedstrijden zijn voo.r ons zeer gunstig verloop en, doch VVE beschikt zoo wij vernemen, over een zeer sterke ploeg. Wij verwachten, dat DOS de pun- ten niet onnoodig zal cadeau geven. Aan vang 2.30 uur. DOS speelt im wit shirt. DOS III ontvangt te 12.30 uur Lisse IV en het vierde gaat naar Nic. Boys II; ver trék 11 uur. A. V. V.: Het programma voor morgen luidt AW 3—WP 4, 12.30 uur; AW 2— DHL 3, 2.30 uur; Rava 1—AW 1, 2.30 uiur Wij vertrouwen, dat de le elftallers zich zullen hersteld hebben van de ne derlaag van j.l. Zondag en hun best zul len doen minstens een puntje mede te brengen, terwijl wij van de 2e en 3e elf tallers verwachten, dat zij op den goeden weg zullen voortgaan en ook thans we derom de punten zullen binnenhalen. Nic. Boys: Om 12.30 opent Nic. Boys II de competitie tegen DOS IV, voorwaar .geen tegenstander om het kalm op te ne- anen. Een gelijk spel zou voor Nic. Boys al een pTachtprestatie zijn. Te 2.30 speelt Nic. Boys I tegen Ma jella I van Oude wetering en opent hier mede de competitie. V. C. H.: Morgen gaat VCH I de com petitie in en wel tegen Docos II; aan vang 2.30 uur. De Junioren hebben een zwaren mid dag voor den boeg en wel tegen Meer burg A. Gezien het succes van deze jon gens, zal het voor de Benjamins niet meevallen; aanvang 1 uur, vertrek 12.15 uur, V. E. P.: Het programma voor morgen luidt aldus: 12.30 VEP IIITrekvogels II (Boskoop). 2.30 VEP ICeler I (Rotterdam). Daar Celer in het vorige seizoen de twee de plaats bezette, zal deze wedstrijd voor VEP. wel een zeer zware zijn. BAKHUYS TEEKENT OM IN DE VOETBALCLUB VAN METZ TE SPELEN. Onze ex-nationale centervoor heeft gis teren weer de gemoederen in de Fransche voetbalwereld in beweging gebracht. Gis teravond is n.l. bekend geworden, dat Bakhuys geteekend heeft om in de voet balclub van Metz in het komende seizoen te gaan spelen. Nu zal dit waarschijnlijk niet zoo gemak kelijk gaan als Bakhuys wel denkt, want het is een feit, dat hij in Augustus zich reeds schriftelijk verplicht heeft in de voetbalclub van Reims te spelen. Inmid dels is ook echter bekend geworden, dat daarna Reims Bakhuys heeft „verkocht" aan de Racing Club de Paris en de ver koopprijs zou fr. 140.000 hebebn bedragen. Nu dit nieuwe feit zich voordoet, lijkt het een beetje op de geschiedenis van de twee honden, die om een been vechten, terwijl de derde er mee vandoor gaat. Maar inmiddels heet het, dat de voetbalclub van Reims zal doorgaan met het proces om Bakhuys in elk geval te verhinderen in Metz te spelen. Men heeft in Fransche voet balkringen den indruk, dat men voorloo- pig Bakhuys nog niet op een Fransch voet balveld in actie zal zien. Wij zullen dienen af te wachten, wat er inmiddels zal gebeu ren, doch dat Bakhuys door deze wispel turige wijze van optreden er sympahtie- ker op is geworden, zal zeker niemand dur ven beweren. J

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9