OMGEVING MIJNSTREEK ZATERDAGZ OCTOBER 1937 OE LE1ÜSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 LEEMUIDEN. Jubileum in Bilderdam. Op 3 Octo ber a.s. herdenkt de heer Th. Bartels den dag dat hij zich voor 50 jaren als schoen maker te Bilderdam vestigde. De heer Bartels is in de 50 jaren dat hij te Bil- derdam woont een algemeen bekend en geacht persoon in deze buurtschap ge worden. Spoedig na zijn vestiging als schoenmaker nam de heer Bartels ook nog het barbiersvak op. Dit was voor dit deel van de gemeente een ware uitkomst. In het jaar 1916 werd de heer Bartels door het gemeentebestuur nog benoemd tot brugwachter-tolgaarder, tevens zorg de hij er nog voor dat de buurtschap niet van de straatverlichting verstoken bleef. In laatstgenoemde functie is de heer Bartels werkzaam gebleven tot 1933. Tot heden is de heer Bartels trouw gebleven aan het schoenmakers- en barbiersvak. Bartels is nu 78 jaar en gaat van zijn welverdiende rust genieten, hij gaat n.l. bij een zijner kinderen te de Kwakel in wonen. Zijn zaken zullen worden voort gezet door een kleinzoon die hem thans reeds behulpzaam was. NOORD WIJK. E. H.-Brigade. 5 Oct. a.s. zal een aanvang gemaakt worden met de herha lingscursus in E.H.B.O., welke wederom zal gegeven worden in hotel ,,'t Hof van Holland''. Deze cursus is niet alleen bestemd voor degenen die verleden jaar hun examen met goed gevolg hebben afgelegd, maar •ook voor die oud-cursisten, van wie het «flploma vreloopen is en die het door het bijwonen van deze herhalingscursus ver lengd kunnen krijgen. De cursus die nog acht lessen telt, zal worden gevolgd door het eindexamen, waarna de geslaagde cursisten in het bezit komen van hun Bandsdiploma. Waar het 't vorig jaar 'n eeer goede cursus betrof heeft de E.H.- Brigade van Noordwijk weer 'n flinke aanwinst in 't vooruitzicht. NOORD WIJKERHOUT. Opvolging lid van den raad. De op volger van het overleden gemeenteraads lid de heer Padding is de heer P. van der Sleet (A.R.), alhier. SASSENHEIM. Jubileum. Vrijdag j.l. herdacht onze plaatsgenoot, de heer P. M. Beije, dienst- geleider der Dir. Belastingen, het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst kwam. De jubilaris mocht dien dag vele blijken van belangstelling ontvangen, zoowel schrif telijke als persoonlijke. Vele bloemstuk ken en cadeaux werden te zijnen huize bezorgd. TER AAR. Arti's rotndgang. Gisteravond hield de R. K. Muziekvereeniging Arti et Rel'i- gioni haar laatste rondgang, waarmee tevens de emdcollecte tot een bedrag vain tachtig gulden kwam. Al is deze som iets minder dan vorig jaar, toch is voor noemde muziekvereeniging uiterst dank baar voor de medewerking van de ge meentenaren. UITHOORN. Collecte. De collecte, ten bate van het blinden-instituut Wolfheze bracht in deze gemeente slechts ƒ20.70 op. WASSENAAR. Bond voor Groote Gezinnen opgericht. Na een rede, die dr. de Boer uit den Haag gisteravond hield over het onderwerp „Het gezin in gevaar" is alhier opgericht een af- deeling van den R.K. Bond voor Groote Ge zinnen. Staande de vergadering traden 80 leden toe. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren dr. Weerenbeck, W. J. Hoo- geveen, G. Kroon en S. van Rijn. Het was een mooie en succesvolle avond, bijzonder ook voor kapelaan C. Tijssen, die zich voor de oprichting van een afdeeling zeer beijverd heeft. Onder de aanwezigen merkten wij op de Zeereerw. heeren Pastoors Meijsing en Wiemers, alsmede eenige leden der R.K. Raadsfractie. De Veensche velling deze week ROELOFARENDSVEEN, 30 Sept. Wij mogen over het verloop der vei lingen van deze week niet ontevreden zijn, al kan niet ontkend worden dat de tomatenhandel nog niet bijzonder gaat opleven. Ofschoon toch de export al een woordje gaat meespreken, zoo willen de prijzen van dit artikel tot dusverre nog slecht naar omhoog. In de kasboonen en de sla daarentegen, viel deze week weer en aanmerkelijke stijging in de prijzen waar te nemen. Om te beginnen met de kassnijboonen, kunnen we ver melden, dat Maandag bijna alle partijen reeds boven de 2.00 werden gekocht, onze hoogste noteering was toen f 2.15, doch Woensdag was de handel nog vlug ger en gingen ze er graag in voor een prijs van 2.05 tot 2.30. Waarschijnlijk is hiervan wel de oorzaak, dat de koude- grond-boonen overal aan het eind raken. Zooals reeds gezegd kunnen we over de tomaten nog geen gunstig bericht geven, want ofschoon beide dagen wel voor export werd gekocht, hadden ze ge noeg te doen om de prijzen van vorige week te handhaven. Wij laten hier onze noteering der verschillende soorten vol gen: Maandag gingen de A tomaten voor een prijsje van 1.75 tot 1.00 per bak, de B-soorten varieerden van 0.90 tot 1.10 en de C van 0.60 tot f 0.65, ter wijl de bonken het brachten tot 0.70. Woensdag konden ze nauwelijks deze prijs handhaven; de A-soort bracht toen op van 0.60 tot 0.95, de B van 0.80 tot 1.05, en de C van 0.50 tot f 0.55; de bonken gingen naar kwaliteit voor een prijs van 0.55 tot 0.85, doch de CC konden beide dagen geen kooper vin den. Uit deze noteering blijkt dus wel, dat we met dit artikel in prijs nog niet vooruitgaan, echter wel in de aanvoer, en daarom zullen we hopen, dat ook de handel in dit artikel zich meer gaat ont wikkelen, en we spoedig betere prijzen mogen noteeren. Komende aan het artikel sla, kunnen we tot ons genoegen melden, dat hierin in de afgeloopen week een levendige handel was. Maandag noteerden wij bij een aanvoer van 1600 kisten, voor de goede kwaliteit 1.40 tot 2.20 per 100 krop; iets minder in kwaliteit zweefde rondom de gulden, terwijl ook de z.g. 20-ers nog voor een prijs van 60 en 70 ct. werden gekocht. Woensdag, de dag waar van wij altijd de minste verwachting hebben, was de animo voor sla nog groo- ter. We hadden toen weer ongeveer de zelfde aanvoer als Maandag, doch de prijzen waren nog belangrijk hooger; behoudens een paar kisten van geheel afwijkende kwaliteit, ging alles graag weg. Zelfs de mindere soort kwam nog tot en zelfs boven de gulden, maar de goede kwaliteit had er geen werk aan om de 2.00 te halen en liepen zelfs op tot 2.60, wat voor koude grond sla ze ker een goede prijs mag genoemd wor den. Het kleine kwantum meloenen, wat nog ter veiling komt blijft nog steeds voor dezelfde prijs gaan, als we gewoon ■zijn, n.l. van 4 tot 10 ct. per stuk. Ook de druiven kunnen maar niet hoo ger komen in prijs; werkelijk goede kwa liteit moeten we zien vertrekken voor 9 en 10 ct. per pond. In verband met de 3 Octobervierimg moesten wij ons overzicht t e vroegtijdig inzenden, om van Vrijdag nog een ver slag te geven, doch wij hopen in ons vol- igend overzicht, hiervan nog iets te rele- veeren. Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 1 October. In ons vorig overzicht was zoo terloops beloofd deze keer enkele cijfers te geven omtrent de augurken-campagne, doch vanwege de tijdnood moeten wij eenmaal verstek laten gaan en stellen het dan ook uit tot de volgende week. Na even vermeld te hebben, dat j.l. Donderdag een gedeelte van de tweede voorschotuitkeering is uitbetaald en dat in den loop van de aanstaande week het restant thuis bezorgd zal worden, dit zijn de bedragen welke met centen gepaard gaan en waaronder bijna de helft van de kweekers vallen men ziet de belache lijke uitkeering beginnen wij mede te deelen, dat de handel in de afgeloopen dagen soms behoorlijk was, maar ook mo menten moeten gesignaleerd worden, dat het er ellendig saai, stroef aan toe ging, vooral met de witte pronkboonen en to maten. Aanvangende met de k a s-s n ij b o o- nen, hebben zy in het begin aardig kleur gehouden; immers Maandag bleef de noteering stabiel aan die van vorige Vrijdag, zoo rond de twee gulden tot de 2.30. Woensdag trad er een kleine da ling in, welke zich nu vandaag nog in geringe mate voortzette. Aanvankelijk heerschte er en vlugge stemming, wees de klok voor de mooie partijen f 2.30, later werd het flauwer met gevolg dat de boonen belanden op de twee gulden 2.10, het peil waarop zij inzette. Het stek is zeer uiteenloopend in kwaliteit, ergo varieerende prijzen. Heel goed wat afge drukt wordt tegen een gulden, iets afwij kend 0.600.90. De witte pronkboonen hadden Maandag en Woensdag het oog van den export, met name van Engeland. Zooals gewoonlijk is de aanvoer 's Maandags niet zoo groot, doch Woensdag liep het aangeboden kwantum tot ruim acht hon derd zak. Als er maar vraag is, geeft de hoeveelheid niets, want alle partijen gin gen er vlot in, tenminste naar omstandig heden gerekend. De gemiddelde prijs zweefde tusschen de dertig en vijftig cent, extra nummers 0.55. Vandaag verschenen de exporteurs wel op het ap pèl, soms zou een telefoontje kunnen af komen, maar helaas! De festiviteiten in het naburige land veroorzaakten een kleine strubbeling in het afgeven van „invoer1', feitelijk hebben deze machti gingen een andere benaming welke wij den lezer liever sparen, doch volledig heidshalve noemen wij ze: „Genehmi- gungen", en doordat geen export bestond voor die zijde, althans heel gering, bleef het aanbod voor andere landen te groot, de binnenlandsche markt kon goedkoo- per andere boonensoorten koopen, alzoo ging het met de Pronkers slecht. Nu draaiden vaak goede boonen door en de beste kwaliteit ontving slechts 0.20 0.30. Laten wij hopen dat de export vol gende week weer van zich laat hooren. De stokprinsesseboonen blijven steeds goed te verkooipen tegen een no teering van 0.801.30. De dubbele stam- boonen wier kwaliteit uitnemend is, gaan vlot weg voor boven de gulden. De pe u- 1 e n geven toch iedere veilingdag blij ken van belangstelling en meestal beloo- nen de koopers dit tegen 1.902.10. Het aanbod gaat gepaard met een of twee zakjes, waaruit wij vrijwel mogen aan nemen dat het binnen korten tijd gedaan zal zijn. Warempel mochten er vandaag nog augurken., grof, geveild worden, die der tig cent per baal opbrachten, stippel 0.13. De tomatenhandel blijft een groot vnaagteeken. Vorig maal hadden wij een kleine verwachting dat de vraag voor buitenland zou toenemen, het is niet in vervulling gegaan. Woensdag werd een groot kwantum ter veiling aangevoerd en werden de volgende noteeringen gedaan: A 2.40—3.10. B 2.50—3.30, C 2.00— 2.50, BB 2.002.60. De CC's draaiden allemaal door. Vrijdag was het aantal K.G. belangrijk minder en de bestede prijzen konden niet de grens halen van de voorafgaande dag. Als aanstonds de late tomaten komen is er misschien meer animo, heden ten dage is het zeer slecht. Overstappende naar de groentenafdee- ling.^ blijft het voor sommige producten lui gaan, al waren er ditmaal eenige soor ten die een kleine opleving teweeg brach ten, wat mogelijk toe te schrijven is aan de geringere aanvoer, b.v. postelein. Te beginnen met de bloemkool liepen de noteeringen Maandag parallel met die van vorige week en Woensdag geluk kig was de aanvoer beduidend minder liet zij ons leelijk in de steek. Prijzen van 710 cent moesten afgeperst worden. Nu Vrijdag vertoonden zij een fraaier beeld en konden behoorlijke kooien een prijs maken van 610 ct., de vieren en vyven tippelden zelfs naar de vijftien cent aan toe. De kwaliteit blijft mooi. Spinazie had in het begin juist een toer om de twintig cent te halen, in het midden van de week liet men de wijzer somstijds stoppen op 28 cent, voor welke prijs deze groente ook vandaag verhan deld werd tot de 30 cent aan toe. Postelein is wel eens in grootere partijen aangevoerd als deze week het geval was, wat d>e prijs ten goede kwam, hiermee bedoelende eindelijk de mini mumprijs gepasseerd te zijn. De noteering ging vanaf 2.40 tot 4.10. Andijvie bleef een lusteloos artikel. Voor wat ver kocht werd, beweegt de prijs zich niet verder dan 0.070.15 per kist, strui ken goudgeel. Zijn ze een weinig groen, passeeren de toch werkelijk goede par tijen zonder oponthoud de klok. De bos- peen begint zoetjes een bescheiden plaats in te nemen wat betreft de aanvoer. Zijn het tamelijke bossen, niet aangetast door vuur, dan brengen zij vier tot vijf cent op, onzuivere draaien door. Breekpeen, hetwelk sporadisch komt, ontvangt ruim twee gulden. De s 1 ahandel gaf de laatste dagen een ietwat fleuriger beeld dan wij gewend zijn. Indien goede partijen voor kwamen trok dit belangstelling. Voor prachtige vaste kroppen durfde de koopman ruim twee gulden uit te leggen, even minder werden zoo tegen de gulden opgeladen en ook konden enkele nummers geen af trek vinden. Al by al is de siateelt dit jaar een mislukking, de grootste aanvoe ren zijn echter reeds achter den rug. R a d ij s brengt de minimumprij op. Het te verveilen kwantum zakt snel en toch is er te veel om verkocht te wor den. De uien schijnen d'r hoogste no teeringen gehad te hebben, want goede kwaliteit moet met 2.002.40 tevreden zijn. Roode kool blijft stand houden 2.20—3.10, Witte 1.00—1.30, Savoye kool 2.503.30. De Chineesche kool zocht Woensdag een klant op voor 2.90, vandaag een gulden minder. Komkommers laten zich iedere dag niet meer zien, die aanwezig zijn kregen 1.502.40 op. Soepgroenten als seldery de luttele prijs van 0.300.50, Raapstelen 0.30Ó.70, Rabarber 0.50- 1.30. Kroten f 1.60. Suikermaiskolven 1.00 tot 2.10. Bij .de fruitafdeeling gaat het belab berd met de druivenprijs, welke slechts doet per pond elf cent. Meloenen 0.04 0.12. Stoofperen 4.105.60. Wij scheiden tot de volgende week. In afwacht ing. ALPHEN AAN DEN RIJN. Doorvoering van het ricfieeringsplan. Met uitzondering van de verdere par- tieele uitvoering van het rioleeringsplan, zullen in 1938 waarschijnlijk geen groote openbare werken onderhanden worden genomen. Het rioleeringsplan beheerscht op het oogenblik de voor dit doel beschikbare financiën volkomen. Het ligt echter in de bedoeling van B. en W. hieraan zoo spoe dig mogelijk verdere uitvoering te geven. Het wachten is op het oogenblik slechts op het advies van het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater met betrekking tot het zuiveringssysteem. Onderzocht wordt of het aanbeveling verdient de rio leering aan Hooge en Lage Zijde gesplitst te houden dan wel de ge'heele gemeente aan te sluiten op een hoofdriool, dat dan met een zinker onder den Ouden Rijn door zou moeten worden gevoerd. In het eerste geval zou de rioleering aan de Hooge Zijde op de Molenvliet loozen en die aan de Lage Zijde op de Aar nabij de nieuwe begraafplaats. Een scheiding van beide deelen der gemeente zou tevens tot voordeel hebben, dat de rioleering aan de Hooge Zijde, waar nog slechts het gedeelte tusschen de IJsbaan en de Con- radstraat niet van buizen voorzien is, ten spoedigste zou kunnen worden voltooid, waardoor dit gedeelte waarschijnlijk in 1939 gereed zou kunnen zijn. Voor het overige staat als werkver- schaffin'gsobject nog een verdere uitbrei ding van. het Boschpark op het program ma en wel op het terrein aan de Noord zijde, dat onlangs door de gemeente tot dit doel is aangekocht. Deze uitbreiding zal echter beperkt blijven tot een halve H.A. en, zooals ge zegd, door steuntrekkend en in werkver schaffing worden uitgevoerd. Jubilea. Onder veel belangstelling herdacht gisteren onze plaatsgenoot S. Noorlander den dag, dat hij 25 jaar werk zaam was bij de N.V. Oosthoek en Zn. De heer Noorlander werd in den morgen ten kantore der firma ontboden en toegespro ken door den heer A. Oosthoek, onder aan bieding van de gebruikelijke enveloppe. Namens het personeel werd de jubilaris gehuldigd bij monde van den heer A. Blan ken, die zijn toespraak vergezeld deed gaan van een schilderij. Ook van andere zijden ontving de jubilaris nog vele blijken van belangstelling. Ook de heer Boogaard, filter aan de Gasfabriek te Aarlanderveen, herdacht zijn 25-jarig-jubileum. Per auto werd hij afge haald van zijn woning en in een der loka len van de Gasfabriek alhier gehuldigd en toegesproken door den directeur, den heer van Marswinkel. Naméns de gemeente werd hem een gouden, horloge aangeboden. Na mens het gezamenlijk personeel werden den jubilaris een rooktafel benevens een twee tal lampen aangeboden. Blcempjesdag. De gehouden bloempjes dag ten bate van Zonnegloren bracht ƒ140.81 op. ZWAMMERDAM. Arbeidsbemiddeling. Aantal ingeschre venen op 1 October 1937: mannen 40, vrou wen 3. Geteld naar de beroepen: Steenfabr.- arb. 3, bouwbedrijven 6, houtbew. 1, klee ding 1, metaalnijverh. 2, voed./genotmid- delen 2, landbouwbedr. 20, verkeerswezen 1, huiselijke diensten 2, losse arb. 5. Geteld naar de leeftijden: 1417 jaar 2, 1824 jaar 1, 2530 jaar 10, 3140 jaar 14, 4150 jaar 8, 5160 jaar 4, 6165 jaar 3, 66 en ouder 1. GROOTE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP. Wanneer? Het bestuur deelt mede, dat thans definitief de duur der in het voorjaar van 1938 te houden tentoonstelling van in bloei getrokken heesters is be paald; n.l. van 14 tot en met 30 April 1938. Een internationale jury zal de inzen dingen bekronen. Behalve door de omstandigheid, dat verscheidene nieuwigheden getoond zullen werden, belooft de tentoonstel ling interessant te worden door de fraaie wijze van opstellen der onder scheidene groepen. BODEGRAVEN. Geboren: Hubertus z. van H. Hum- me en A. M. Natrop Everdina Johan na Leonora d. van J. Helsloot en L. I. Nagengast. Overleden: Janne van der Haven 9 j., overl. te Leiden. Gevestigd: M. v. Dobben de Bruyn van Delft W. v. Velsen van Aalsmeer B. A. Harmsen van Rietveld. Ve r t r o k k e n: D. v. Vliet naar Al phen P. J. H. Timp naar Lisse G. Wolters naar Ammerstol M. Basse naar Lange Ruige Weide A. Hoogen- doorn naar Alblasserdam S. A. Sdhou- ten naar Loosduinen C. Burggraaf naar Woubrugge H. Burggraaf naar Wou- brugge. NIEUWKOOP. Kaasdag. De kaasdag, georganiseerd door dria samenwerkende standsorganisa ties van veehouders en welke gehouden wordt op Woensdag, 6 October a.s. in de kolfbaan van Hotel „De Hollandsche Leeuw", belooft een groot succes te wor den. Niet minder dan 80 veehouders hebben toegezegd een kaas in te zenden en ver schillende prijzen zijn beschikbaar ge steld. Het lokaal is geopend van 9.30 tot 5 uur en iedereen heeft toegang tegen beta ling van een entree a 10 cents. Tegelijk zullen eenige stands aanwezig zijn van zuivelwerktuigen. Des avonds te half acht zal de Rijkszui- velconsulent voor Zuid-Holland, de heer Ing. W. J. Huisman uit Gouda in het ver gunningslokaal van de Hollandsche Leeuw een rede houden. WOERDEN. Oplichter rjrngehouden. Door de po litie te Papekop is aangehouden zekere C. v. d. W. aldaar, die in Woerden ver schillende winkeliers had opgelicht op allerlei wijze. Tegen de bewuste per soon is procesverbaal opgemaakt. ZOETERWOUDE. Onderwijs. De heer B. A. A. van Dieren te Leiden is toegelaten als kwee- keling met akte aan de R. K. School aan den Hooge Rijndijk alhier. Inenting. Aanstaande Dinsdag om 10 uur v.m. zal er aan dien Hooge Rijn dijk, in café „Ik leer nog" gelegenheid worden gegeven voor inenten en herin enten tegen de pokken. Cursus E.H.B.O. een succes. Donder dag is de cursus E.H.B.O. aangevangen met 63 deelnemers, onder leiding van dokter Wybo Kortmann en assistentie van zuster M. G. Hoogeveen. Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 30 September 1937. De afgeloopen Septembermaand is voor De Boskoopsche Veiling een slechte maand geweest in vergelijking met Sep tember 1936, doordat het geveilde bedrag c.a. 2000.lager is. Dit komt hoofdzakelijk doordat de Ned. Sierteeltcentrale de minimumprijs van Clematis Durandi van 15 ct. p. bos op 10 ct. teruggezet heeft en van Clem. Prins Hendrik van 10 ct. p. stuk op 5 ct. p. stuk met een uitkeering van 60 pot. terwijl de uitkeering .het vorig jaar 80 pet. bedroeg, zoodat voor de doorgedraai de Clematis de helft ontvangen is dan •het vorig jaar. Daar deze beide Clematis-soorten een van de hoofdartikelen in deze maand zijn, maakt dit een belangrijk verschil uit, temeer daar de verkochte Clematis daardoor ook minder opgebracht hebben. Door het zomerachtige weder der laat ste dagen is de belangstelling voor bloe men ook verminderd, zoodat veel meer doorgedraaid is dan de vorige week. Het komt trouwens dikwijls voor dat de laatste week der maand slechter is dan de vorige weken, doordat het meerendeel der contingenten voor export verbruikt zijn en de salarissen der verbruikers in den regel ook aan het eind zijn, en dan wordt het eerst nagelaten bloemen te koopen. Door het mooie weer der laatste dagen is de kwaliteit der tros-Chrysanthen veel beter geworden en de aanvoer sterk ver meerderd, de prijs was 715 ct. p. bos. Van grootbloemige Ohrysanthen worden ook weer meer aangevoerd, maar de besten hebben het miet verder kunn'en brengen dan 11 ct. p. stuk. Wendland en Peehtold werden ook in mooie kwaliteit aangevoerd, welke resp. tegen 63 en 40 ct. p. tos werden afge drukt. Ook zagen wij mooie kwaliteit van Edith Helen en Rosa Mundi welke resp. als hoogste prijs 40 en 66 ct. p. bos no teerde. De prijs van Clematis Prins Hendrik is ook aan 't stijgen en konden tot 15 ct. p. stuk opbrengen. De Clematis Durandi wordt, nog In groote partijen aangevoerd en noteerde hoogstens 26 ct. p. bos. De aanvoer van Pernettia-takken met bes gaat ook vooruit en werden de beste tegen 93 ct. p. bos afgedrukt. Nog melden wij dat de Ned. Sierteelt centrale met ingang van 1 October de uitkeering der minimumprijs vooir snij bloemen van 60 pet. op 80 pet gebracht heeft, wat weer een voordeel voor de kweekers beteekent. BAANTJES-VERDEELING Hoe staat het ermee? In de eerste cijfer-reeks is opgenomen het totaal aantal functionarissen in een gemeente; in de tweede reeks het aantal katholieke functionarissen. HAZERSWOUDE. 40 Katholiek. Burgemeester 1 Secretaris 1 Gemeente-ontvanger 1 Ambt. ter secr. 2 1 Veldwachters 2 Vleeschkeuring 2 2 Werklieden 2 1 Waterleiding 1 Gem. opzichter 1 ZOETERWOUDE. 70 Katholiek. Burgemeester 1 1 Secretaris 1 1 Ontvanger 1 1 Ambt. ter secr. 2 2 Controleur werkl. 1 1 Opzichter 1 1 Veldwachters 2 1 Gemeentebode 1 1 Wegwerkers 3 3 33 Katholiek. Stadhuis. Burgemeester Secretaris Ontvanger Commies-chef Adjunct-commies Ambt. t. secr. Bode Publieke Werken: Architect Tijd. Opzichter Bediende Stadsbaas Tuinman Werklieden Politie: Hoofdagent Agenten Gemeentebedrijven: Directeur Boekhouders Kantoorbedienden Baas-fitter Monteurs Stokers Terrein-arbeider Geldophaler 1 1 1 1 1

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6