AAN ONZE ABONNE'S Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 BIOSCOPEN. Trianon. Leiden's Ontzet is een feest van de eer ste klasse met een octaaf. De geheele aan sluitende week blijft de feestvreugde na gloeien en met deze uitgelaten gemoeds stemming van het publiek heeft de Tria- non-directie rekening gehouden. Twee films prijken op het programma, die beide iets van de ontzettende Ontzet- pret tot uiting brengen. De „Koning van de lach". Joe Brown treedt in de eerste film op als een slungelige boekenwurm en cactussen-minnaar. Records in het hard- loopen worden geslagen als iemand in de wildernis duor een leeuw achter z'n bnek wordt gezeten. Het is op deze manier niet door een leeuw, maar door een woe dende concurrent dat de boekenwurm tegen wil en dank verbluffende staaltjes aflegt in het rennen. Maar als de concur rent ontbreekt, is de boekenwurm ook zijn gang kwijt, wat in een wedstrijd tot ramp zalige gevolgen leidt. Een mooi meisje weet raad; ze giet den sloomen duikelaar vol met alcoholen rennen dat de kerel doet! De tweede film „Pennies from. Heaven" begint akelig met de scène van een man, die naar de electrische stoel wordt ge bracht, maar eindigt overgelukkig en uiterst bevredigend met de klinkende ver zoening tusschen een jongen en een meis je, ofschoon er een schaduw op de feest vreugde wordt geworpen door het feit, dat de man, die het verhaal opende, de zitting in de electrische stoel niet te boven is gekomen. Het is een verhaal met een ongeloofelijk aantal ongeloofelijke verwik kelingen de eene komisch, de ander zangerig en een derde dramatisch doch het slot is, dat een hij en een zij elkaar omhelzen. En dat is toch maar de hoofd zaak! Luxor. Het 3 Octoberfeestprogramma van het Luxor-Theater zal ongetwijfeld veel be zoekers trekken, hetgeen niet te verwon deren valt, want het is met smaak sa mengesteld. Voor de pauze een boeiende avonturen film naar James Fenimores Cooper's werk „De Laatste der Mohicanen", een inte ressante geschiedenis uit den zevenjari gen oorlog tusschen Frankrijk en Enge land. Deze Fransoh-Engelsdhe strijd speelt zich n.L af in Amerika, waar de Franschen azen op het bezit der Engel- schen en waarvan we 'n ha-rdnekklgen strijd ziien voeren om het bezit van een fort, dat door de Engelschen verdedigd wordt. De Indianen spelen hierin natuur lijk een belangrijke rol mee, wordien van vrienden der Engelschen hun verraders,, maar vinden dan weer op hun beurt be strijders in den laatste der Mohicanen met zijn zoon en een bondgenoot, Howih- soog geheeten. Deze helpen op hun beurt de Engelschen, onder wie zich de twee dochters bevinden van dien commandant van het fort. Randnlf Scott en Birtnie Barnes vertolken de hoofdrollen en .we ten door hun voortreffelijk spel van be gin tot eind te boeien. Na de pauze gaat het geestige filmwerk V. G. G. V. (van gcede getuigen voor zien) met Leo Carillo en.Lipnel Stander in de hoofdrollen. Zij is het werklooze meisje, dat 'n betrekking zoekt, hij de energieke jonge zakenman, die voor de niéuwe richting in zijn autobedrijf geen meerderheid bij commissarissen kan vin den. Beide personen ontmoeten elkaar, boomen wat over betrekkingen en ten slotte stelt zij voor zich beiden te verhu ren als getrouwd paar, zij als kokkin, hij als butler-chauffeur. Hetgeen natuurlijk geschiedt, doch uiteindelijk natuurlijk vele moeilijkheden oplevert, tot tenslotte na 'n reeks wederwaardigheden het happy end komt. Cnisimo. Reeds zeer vele films zijn er gemaakt van den wonderhond, luisterend naar den naam „Kazan"; de een nog spannen der dan de ander. In „Kazan Triom- pheert", welke deze week in Casino draait, overtreft hij zichzelf door staal tjes van buitengewone speurzin en be hendigheid en helpt hij, na tallooze ver woede vechtpartijen met zijn belagers, den schapendief arresteeren. Mooie na tuuropnamen en het keurige spel van Ruth Sullivan droegen veel bij om deze film zoo te doen slagen. Als tweede hoofdfilm draait „Je moet maar boffen" met Watt en Watt, waar in „heel wat" te lachen is. Met recht wordt deze film aangekondigd als de beste remedie tegen alle kwalen. Het pu bliek wordt anderhalf uur geamuseerd door de dolle streken van beide oerko- mieken en geniet bovendien nog van de schitterende stem van Sylvia Crantz. In ons nummer van Donderdag werd reeds uitvoerig over deze film geschreven, waarom wij nu met deze regels kunnen volstaan. Een rolprent om op 3 October in stemming te komen en om na dezen datum in feeststemming te blijven. Als voorprogramma draait een actueel journaal, o.a. de begrafenis van President Masaryk; een aardig teekenfilmpje en een Amerikaansche Sound Picture „Songs of the Hills. Lido. Zet Stan Laurel en Oliver Hardy bij el kaar en ze halen gekke dingen uit. Zeti twee Laurels en twee Hardy's bij elkaar en u zult eens zien, wat ze dan uithalen. De film, welke deze week in Lido draait „De tweelingbroeders" is dan ook, juist als het tweelingpaar, een klucht in het kwadraat. Stan en Olly zijn getrouwd en zij zijn, uit gezonderd hun nu eenmaal aangeboren eigenaardigheden een ordentelijk stel. Maar zij hebben ieder een tweelingbroeder, bei den matrozen, en deze zijn als ze aan land gaan en aan 't passagieren, slaan een min of meer onordentelijk stel. En om dat ze als twee druppels water gelijken op hun tweelingbroeders en natuurlijk hun wegen elkander kruisen, geeft dat aanlei ding tot onverwachte complicaties. De film zit weer vol grappen van het soort, zoo als we dat van het onvergelijkelijke ko- miekenpaar gewend zijn. Er breekt na tuurlijk weer vrij veel en de klucht is weer typisch Amerikaansch, maar wie nu eens echt lachen wil, hij ga naar Lido en de lever zal hem schudden, zooals dat nut tige orgaan in geen tijd geschud heeft. De groote film, welke vóór de pauze draait, is al evenzeer een kluchtige geschiedenis, maar van iets fijner gehalte met een tikje romantiek. Alle wegen voeren naar de lief de en zelfs het teekenen van caricaturen kan de weg zijn om te komen tot het happy end. Maar het blijkt een vrij groo te omweg, want als „Piccadilly Jim" de knappe caricatuurteekenaar koddige ver haaltjes gaat teekenen, welke hem be roemd maken, haalt hij daarmee de woe de van de familie van zijn geliefde op de hals. Want zijn figuren gelijken en in een maand tijd kunnen de uitgebeelde per sonen niet meer door de straten van Lon den loopen, zonder door een grinnekende menigte te worden vergezeld. Zij steken naar Amerika over en daar „geniéten" zij al spoedig -een even groóte populariteit. Doch dank zij de suggestie van Jims vader een geestige vondst om hier de rollen van vader en zoon om te draaien weet de geplaagde familie op echt Amerikaan sche manier geld te slaan uit hun popula riteit en zij dwepen met Piccadilly Jim. En ten slottenu ja, u gelooft graag, dat het aangeboden meisje ook bijdraait en dat zij ten slotte elkander vinden. Een film met geestige invallen en een juweel van een butler. Het journaal geeft o.a. de reis van Mus solini naar Berlijn weer en paart aldus actualiteit aan de uitbundige vroolijkheid van het overige programma. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de volgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, Be hangers 14, Betonvlechters 11, Betonwer kers 53, Fundeeringwerkers 1, Glazenma kers 1, Glazen wasschers 11, Gr an iet wer kers 8, Grondwerkers 82, Heiers 1, Metse DE LEIDSCHE COURANT laars 122, Opperlieden 91, Schilders 138, Sloopers 2, Steenhouwers 2, Straatmakers 5, Hulpstraatmakers 9, Stucadoors, witters 36, Timmerlieden 221, Uitvoerders 10, Voe gers 13, Ongesch. Bouwvakarb. 9. Totaal 841. Fabrieksarbeiders: Bleekers 15, Lompen- sorteerders 14, Vellenblooters 4, Steenfabr.- Arb. 140, Zeepfabri.-Arb. 5, Ongesch. Fabr.- Arb. 55. Totaal 233. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 113, Reizigers, Colp. 39, Winkelbedienden 43, Etaleurs 3, Incasseerders 19, Musici 8, On derwijzers 9, Overheidspersoneel 6, Verple gers 4. Totaal 244. Hotel-Café-pers.: Huispersoneel 11, Kell- ners 45, Koks 8. Totaal 84. Houtbewerkers: Beddenmakers 2, Hout bewerkers 52, Kistenmakers 6, Kuipers 5, Lijstenmakers 3, Mandenmakers 2, Meubel stoffeerders 21, Meubelmakers 33, Politoer- ders 3, Ongesch. Arb. 34. Totaal 161. Kleermakers: Kleermakers 70, Kappers 9, Schoenmakers e.d. 16. Totaal 95. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 33, Land arbeiders 28, Tuinlieden 27, Warmoeziers 11, Ongesch. Landarb. 5. Totaal 104. Metaalbewerkers: Bankwerkers 88, Blikbewerkers 25, Burgersmeden 30, Electricians 56, Gasfitters 13, Gasmeter- makers 1, Gereedschapmakers 3, Instru mentmakers 2, Isoleerders 3, Kettimgsme- den 20, Klinkers 9, koperslagers 5, Lab.- bedienden 2, Lasschers 6, Loodgieters 43, Machinisten 16, Metaalboorders 6, me taaldraaiers 4, Metaalslijpers 4, Metaalza gers 2, monteurs 18, pianostemmers 4, Polijsters 1, Ponsers 4, Rijwielherstellers 13, Rijtuigschilders 2, Scheepstimmerlie den 4, Stokers 29, Tegenhouders 15, Ver warm. monteurs 8, Voorslaanders 6, Voor- warmers 5, Vulcaniseurs 1, Vuurwerkers 6, Wagenmakers 7, IJzerwerkers 34, Zandspuiters 1, Zand vormers 3, Ongesch. arbeiders 41. Totaal 540. Sigarenmakers: Sigarenmakers 21, Si- garensorteerders 1, Sigaren strippers 1. Totaal 23. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 9> Ingenieurs 3, Technikers 3, Teekenaars 16, Werkmeesters 18. Totaal 49. Textielarbeiders: Hekelaars 8, Katoen drukkers 22, Kluwers e.a. 10, Luikers 15, Plaatsnijders e.a. 24, Schrobbelaars 2, Spinners 52, Spoelers 3, Staaldraaddraai ers 6, Sterkers 2, Strijkers 15, Wevers 122, Wolbewerkers 36, Ongesch. Textielarb. 67. Totaal 384. Transportarbeiders: Emballeurs 6, Chauf feurs 134, Exp. Knechten 17, Koetsiers 14, Loopknechten 44, Schippers 73, Magazijn knechten 63, Spoor- en Trampers. 14, Wakers 8, Transportarbeiders 69, Losse Arbeiders 485. Totaal 927. Typografen: Boekbinders 29, Boekdruk- Kers 15, Fotografen 4, Hulp-Vakarbeiders 3, Letterzetters 29, Steendrukkers 2. To taal 82. Voedingsmiddelen-arb.: Bakkers 80, Mo lenaars 1, Ovenisten 4, Slagers 69, Sui- kerwerdkers 22, Wijnkooperskn. 9, Zout- zieders 2, Zuivelbzreiders 4, Ongesch. fa- br.arb. 34. Totaal 225. Vrouwen: Apothekersass. 1, Kapsters 3, Naaisters 10, Strijksters 2, Maasters 1, Kooksters 1, Winkeljuffrouwen 16, Buffet juffrouwen 2, Kantoorbedienden 34; Ver pleegsters 5, Bedrijfsleidsters 1, Teekena- ressen 1, Onderwijzeressen 6, Ass. i. d. Huish. en Huish. 13, Dienstb. d. en d. en n. 38, Kinderjuffrouwen 3, Werksters 86, Fabr. Arb. 17, A. V. O. 9, Totaal 249. Alg. totaal 4221. 1 Oct. 1936 4612. 4 Oct. 1935 4050. Ben. 41 Ged. werkloozen, 20 jeugdwerk verschaffing, 9 werkverschaffing. DE RONDE VAN LEIDEN. De ronde van Leiden werd ge wonnen door A. van Amsterdam in den tijd van 1 uur 10 min. 36 sec. DRIEMAAL PER WEEK NAAR INDIë Het was hedenmorgen op de Amsterdam- sche vlieghaven Schiphol wederom een van die ochtenden, die men zich nog herinnert van tien jaar geleden, toen Koppen met de „Postduif" naar Indië vertrok, een van die ochtenden, die later met steeds kortere tusschenpoozen terugkeerden als de lucht- verbinding met Indië wederom in een nieuw stadium kwam, ochtenden, die in Nederland ..luchtvaartgeschiedenis" ma ken. Zooals elke week op Woensdag en Zater dag het geval is, vertrok ook heden een K. L. M. machine naar Indië, maar dit maal was de belangstelling veel grooter dan op normale Zaterdagen, want de P.H. A.L.T., die vanmorgen is weggegaan, opent met zijn vertrek den driemaal week- scüen dienst tusschen Nederland en Indië. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek en ook uit het K. L. M.- bedrijf zelf. Ir. M. H. Damme wilde voor het ver trek van de „Torenvalk" de K.L.M. ge- lukwenschen met deze nieuwe belangrij ke verbetering in de verbinding met In dië. De heer Nieuwen huis, als vertegenwoor diger van de K.N.I.L.M. iil Indië verheug de zich erover, deze belangrijke gebeur tenis eens aan den anderen kant, aan de koelere zijde van de K.L.M.-lijn, te kun nen bijwonen. De heer Plesman dankte, zoowel ir. Damme als den heer Nieuwijhuis. Het invoeren van een driemaal week- schen dienst noemde hij niet moeilijker, maar wel belangrijker dan indertijd de overgang van een naar tweemaal per week, naar Indië. Binnenkort, op 13 No vember cLS. zal het 500ste vliegtuig in den geregelden dienst naar Indië ver trekken en zal op deze lijn ruim 15 mil- lioen kilometer zijn afgelegd. Het was bijna kwart over zeven, toen de „Torenvalk" in den ochtendnevel Ver dween. De „Torenvalk" vervoert op deze vlucht de recordhoeveelheid van 790 K.G. post, waar te Halle Leipzig nog ruim 50 K.G'. Midden-Europeesche post bijkomt. RANGEERDER DOOR TREIN GEGREPEN Hedennacht tusschen 12 en 1 uur werd de rangeerder, J. Schulse, uit Schiedam, door den trein, die naar Hoek van Holland ging, op de spoorbrug aan den Overschiescheweg te Schiedam, gegrepen en gedood. De man, die rangeerder is, begaf zich met zijn fiets aan de hand over deze spoorbrug en kwam van het seinhuisje om zich na afloop van zijn dienst naar 'huis te begeven. Hij heeft zich vermoedelijk van het rechter op het linker spoor begeven en is daarbij geklemd geraakt of gestrui keld, waardoor hij zich niet tijdig van de lijn kon begeven met het gevolg, dat de trein den man greep en hem een eind meesleurde. Eenige minuten later kwam van tegenovergestelde richting de sneltrein RotterdamArasterdam, die over het lichaam heenging, zoodat de man totaal is verbrijzeld. Het slacht offer was 44 jaar oud, gehuwd en va der van 5 kinderen. DOODELIJKE AANRIJDING TE VLIJMEN. Gisteravond omstreeks negen uur had te Vlijmen een doodelijke aanrijding plaats De heer G. J. Vissers reed met zijn auto een 28-jarige vrouw, mejuffrouw Boom, aan. De vrouw werd zwaar gewond. Tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is zij overleden. Op de plaats van het onge lijk is de weg zeer slecht verlicht, de be stuurder van de auto heeft de vrouw waar schijnlijk niet gezien, doordat een man achter haar reed. EERSTE BLAD - PAG. 3 Zwart aSs de Kachti geen drie meter zicht en dan nog zonder achterlicht? 'i Is 'n poging tot zelfmoord om zonder achterlicht te rijden (om van stilstaan heelemèèl niet te spreken!) Alleen reeds het transport naar een ziekenhuis Is heel wat duurder dan de aan schaffing van een veilig achter over: vacantie-gangers. 'n Aardig spot-stukje uit' de „Avond post": „Zie zoo. De vacanties zyn voorbij. En nou moeten we èlkaar eens even spreken. Hebt u ooit menschen ontmoet, die het niet prettig hebben gehad? Of, liever: die eerlijk opbiechten, dat zij het vervelend hebben gehad? Iedereen, dien ik spreek, heeft mooi weer gehad. (De heele maand Juli heeft het geregend). En iedereen heeft een voor treffelijk hotel gehad. En iedereen" heeft het zoo goedkoop gehad. Ja. En met die reisvereeniging mee, is óók zoo dol-gezel- lig geweest. Niks dan allemaal leuke lui. Reuze. En het pension was ook zoo goed. Alle dagen ham aan het ontbijt, en een warme lunch. En soep vooraf en pudding toe. Prachtig gewoon-weg! En aardige ken nissen ontmoet. Samen uitgeweest. Een groote tocht met zijn achten. Heerlijk. Ja. En als je ze nou 's in hun hart kon kjjken; als je nou 's kon weten, hoe het werkelijk geweest is.... Nou, enfin. We zijn weer thuis. Zónder de ham aan het ontbijt en zónder het war- meschoteltje aan de lunch en zónder de soep-vooraf. O hart, houdt moed! Het vol gend jaar gaan we.... Gaan we al de fouten herstellen van d!t jaar. We gaan niet meer met zoo'n heel gezelschap. En we gaan niet weer in zoo'n vervelend pension en we gaan in Augus tus, dat is beter dan in Juli. En we gaan Goed, menschen, goed. Het volgend jaar zal het weer „reuze" zijn. Vacantie-menschen zijn ideale optimis ten! Ik heb 14 dagen regen gehad; het eten was maar zoo-zoo; dp andere lui in ons pension waren stier-vervelend. En alle da gen tomatensoep is ook om gek van te worden. Maar ik beken het tenminste eer lijk". BOSKOOP, 2 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 18 29 cent, Wendland 3046 cent, Hadley 2036 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Briarclif 1532 cent, Butterfly 1627 cent Hoover 1521 cent, Willi. Kordes 1520 cent, Mme Jules Bouché 1014 cent Ro- salandia 1632 cent, Floreb 1521 cent, Edith Helen 1837 cent, Aug. Noack 10 15 cent, Else Poulsen 1525 cent, Ellen Poulsen 1220 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 16 cent, Ingar Ohlson 1529 cent Queen Mary 1018 ct, Vierlanden 2013 ct Chrysanthen, grootbloemig 501.10, idem tros 614, Pernettia 18, Gynerium 33, Cle matis Durandii 1521, idem Prins Hen drik 1.502.Acerblad 16. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". mmrm Elke aoonnê van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuigvaren de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijdersen dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van eert ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of rneeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, in het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zjjn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3