LEIDEN'S ONTZET STADS wordt weer herdacht BINNENLANr AGENDA ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 üE LEIDSCHE COURANT ctRSTE BLAD - PAG. 2 INTERNATIONALE NORMA LISATIE OP TEXTIELGEBIEO Op het congres van het Comité I.S.A. 38 Textiles", dat dezer dagen te Parijs werd gehouden, zijn de gedelegeerden der verschillende landen over de volgende punten tot overeenstemming gekomen: le. De draaiingsrichting van garens wordt aangegeven door de letters S. of Z. Op deze wijze kan geen verwarring meer ontstaan, zooals dat tot dusver bij het gebruik van de uitdrukking recht en links gedraaid het geval was. 2e. De eigenschappen van garens (num mer, draaiingsrichting, aantal ineendraai ingen, aantal samenstellende draden en grondstof) worden door een eenvoudige schrijfwijze aangeduid. Deze schrijfwijze is zoodanig, dat ze ge makkelijk op de schrijfmachine kan worden getikt en zonder bezwaar telegrafisch kan worden overgeseind. 3e. Voor de omrekening van garennum mers zullen steeds de omrekeningsfactoren worden gebruikt, welke door het comité zijn aangegeven. Met behulp van deze factoren zullen garennummertabellen worden opge steld. 4e. Textielgrondstoffen en producten zul len onderzocht worden in een ruimte met een relatieve vochtigheid der lucht van 65% (speling plm. 2%) en een temperatuur van 20 gr. C. )plm. 2 gr.). De genomen besluiten zijn voor de natio nale normalisatie-commissies niet bindend. De bedoeling is echter, dat de gedelegeer den aan hun commissies zullen adviseren, ce door de ISA aangegeven regels op te volgen. De hoofdcommissie voor de normalisatie in Nederland was op het bovengenoemde congres vertegenwoordigd door prof. dr. J. Wisselink, directeur van de economisch instituut voor de textiel-industrie en ir. A. ten Bruggencate, directeur van den rijks- vezeldienst. ADJUDANT VAN PRINS BERNHARD. Bij Kon. besluit van 27 September is met ingang van 1 October benoemd bij den groo- ten staf, tot adjudant van Prins Bernhard der Nederlanden, kapitein J. K. H. de Roo van Alderwerelt, van den staf der artillerie, adjudant van den inspecteur der artillerie. EEN GROOT AANTAL CONTINGEN TEERINGEN VERLENGD. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend een aantal wetsontwerpen tot bekrachtiging van Koninklijke Besluiten, waarbij de contingenteering van den invoer van de volgende artikelen met ingang van 1 Sep tember jJ. is verlengd: Manufacturen, stoffen en weefsels van kunstzijde en van kunstzijde met andere stoffen dan echte zijde. Hoewel de toestand in de kunstzijde industrie gedurende den laatsten tijd een regelmatige verbetering heeft getoond aldus zegt de toelichting, achtte de minister het ongewensc'nt haar voorshands bloot te stellen aan de scherpe concurrentie, welke na op heffing der onderhavige maatregelen ongetwijfeld zou optreden. Pluche, fluweel en trijp, alsmede voor werpen daarvan. De Minister merkt op, dat er nog zeer geringe exportmogelijkheden be staan. Tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers kleedjes en matten. Kousen en sokken. De toelichting zegt dat de inheem- sche industrie nagenoeg geheel op de binnenlandsche markt is aangewezen. Manufacturen, stoffen en weefsels van ge verfde, bedrukte, bontgeweven, gebleek te en ongebleekte katoen. Waar, ondanks den veel verbeter den gang van zaken, de toestand in den betreffenden industrietak, met na me wat betreft de binnenlandsche markt, nog niet zoodanig is, dat bij vrijen invoer onder alle omstandighe den het hoofd zou kunnen worden ge boden aan de concurrentie van be paalde landen, achtte de minister het wenschelijk, de onderhavige invoer beperkende maatregelen te verlengen. Meubelen van bamboe, rotting, riet, teen of twijgen, al of niet bekleed, en onder deden van deze meubelen. De invoer van rietmeubelen is de laatste jaren niet onaanzienlijk ver minderd. Desalniettemin is de toe stand in de rietmeubelindustrie hier te lande nog bij voortduring ongunstig. Het is mede daarom voor deze indus trie van groot belang, dat zij de zeker heid heeft, dat niet een nieuwe over matige invoer haar moeilijkheden komt vergrooten. Onderkleeding. In de afgeloopen periode hebben de maatregelen grootendeels aan de ver wachtingen beantwoord. Manufacturen, stoffen en weefsels van ech te zijde en van echte zijde met kunstzijde. Bij opheffing van de contingentee ring zou een ongewenschte toeneming van den invoer uit bepaalde landen zijn te duchten. Tafel- en servetgoed, handdoeken en an der huishoudgoed, zoowel afgepast als aan het stuk, beddelakens en sloopen. Manufacturen, stoffen en weefsels van vlas, hennep en halflinnen. Deze contingenteering moet worden beschouwd als een sluitstuk op de in voerbeperking van tafel- en servet goed. Manufacturen, stoffen en weefsels van wol en halfwoL Hoewel gedurende den laatsten tijd de wollenstoffenindustrie teekenen van opleving heeft gegeven, achtte de minister den toestand in dezen tak van nijverheid nog te weinig geconso lideerd om door de opheffing der in voer beperkende maatregelen de Ne- derlandsche industrie bloot te stellen aan een vergroote concurrentie uit het buitenland. Dit te meer, waar tot dus ver de export nog weinig gunstige aspecten biedt. JEUGDGEVANGENISSEN IN NEDERLAND. Minister Goseling opent de eerste jeugdgevangenis te Zutfen. In tegenwoordigheid van autoriteiten en belangstellenden heeft heden de minister van justitie mr. C. Goseling te Zutfen de eerste jeugdgevangenis in ons land geopend. Deze jeugdgevangenis is ingesteld over eenkomstig de desbetreffende wet van 1929 en dient voor opsluiting van misdadigers tusschen 18 en 21 jaar, die tot meer dan een jaar gevangenisstraf zijn veroordeeld. In bijzondere gevallen kunnen ook jon gens en meisjes van 16 tot 18 jaar en van 2J tot 23 jaar in aanmerking komen voor plaatsing in een jeugdgevangenis. De jeugdgevangenis te Zutfen, waarin al leen jongens zullen worden geplaatst, is de oude strafgevangenis, welke 'in verband met de nieuwe bestemming een verbouwing heeft ondergaan. De opsluiting is niet cel lulair, doch het doel is meer aandacht aan de opvoeding te besteden. Negentig jongens kunnen in deze eerste jeugdgevangenis van ons land. worden ondergebracht. BEDRIJFSRADEN IN DEN LAND- EN TUINBOUW. Te Rotterdam kwamen een dezer dagen alle bedrijfsraden in den land- en tuinbouw in gecombineerde vergadering bijeen t.w. de bedrijfsraad yoor: het tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland, het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland, het bloembollenbedrijf, het landbouwbedrijf in Westelijk Noord-Bra bant en het landbouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsen-Vlaanderen, teneinde gezamen lijk van gedachten te wisselen over het be staan der misstanden in den land- en tuin bouw op sociaal terrein. De vergadering nam met belangstelling kennis van het feit, dat blijkens de Troon rede, de Regeering maatregelen overweegt tot verhooging van het peil van den land bouw, waaronder ook een wettelijke rege ling van den arbeidstijd. Breedvoerig werd het vraagstuk in zijn geheel bezien, waaronder niet het minst de vrouwen- en kinderarbeid. Besloten werd, dat de bedrijfsraden him aandacht aan deze materie zullen blijven schenken en na beraad in eigen kring een vervolg-bespreking zullen houden, ten einde zoo noodig een gezamenlijk advies in deze uit te brengen. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN KOK EN KEUKENMEID. Men krijgt nu eens een duidelijk kijkje op den geest onder en tusschen de men- schen, die voor Nederland den fascistischen heilstaat aan het voorbereiden waren aldus de Avondpost en het blad ver volgt: Moge ons volk er de les uit trekken. De kostbare èn kostelijke les. Democra tie en parlementarisme hebben him ge breken, wil men: hun gróóte gebreken, maar er is geen enkele reden om ze te ruilen voor een bevrijders-beweging, waarin de bevrijders zélve thans als de meest-vinnige kemphanen tegenover elkander staan; er is geen enkele reden om te verlangen naar een eenheid, waarvan de apostelen thans met elkan der als vechtersbazen over den grond rollen. Het is nooit stichtelijk als de kok met de keukenmeid kijft. En eigenlijk slaan zij in zulk een kijfpartij geen van beiden een fraai figuur. Maar het voordeel is, dat er omtrent het keuken-bedrijf in zulke oogenblik- ken het een en ander wordt onthuld, dat de familie toch eigenlijk het recht beeft te weten, doen dat men stiekum verborg tot de ruzie uitbrak. Aeademfeitieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld „Beschouwingen over het archaische element in den stijl van Aeschylus", de heer W. A. A. van Otterlo, geboren te Huizen (N.-H.) op proefschrift getiteld „Een cultuurhis torische vergelijking tusschen de Fransche en de Engelsche parlementaire redevoe ring", mej. J. K. Oudendijk, geboren te 's-Gravenhage. Grandioze Taptoe aan den vooravond. - Prachtig weer begunstigt de ieesielijk- Iteden. Dat 'n oorlog van tachtig jaren lang voor velen nog eeuwen later aanleiding zou kunnen zijn tot uitbundig feestvieren, dat hadden onze voorouders, die den harden strijd tegen de Spanjaarden moesten strij den, zich nimmer kunnen indenken. En toch is het 3 Octoberfeest, het feest ter herdenking van Leiden's Ontzet het be wijs daarvan. De moed, de volharding der Leidenaars uit 1574, onder aanvoering van den stand- vastigen burgemeester Pieter Adriaanszoon v. d. Werf, werd de bevrijding voor de stad, de bevrijding ook voor het land en het behoeft geen verwondering te wekken, dat dit heugelijke feit nu telken jare dankbaar wordt herdacht. De stad Leiden werd door den Prins van Oranje beloond. Zij kon kiezen tusschen een hoogeschool of vrijdom van belasting. Men koos het eerste, waarschijnlijk wel in de heilige overtuiging, dat die vrijdom van belasting nog zoo heel zeker niet was, 'n meening, die zeker reden van bestaan had. Intusschen heeft de herdenking van Lei den's Ontzet een dusdanigen vorm van feestviering aangenomen, dat men zou gaan denken, dat de Leidenaars destijds toch vrijdom van belasting zouden hebben ge kregen en dat men uit blijdschap daarover thans het geld zooveel mogelijk laat rol len. Diezelfde blijdschap over een teveel aan geld moge de laatste jaren een beetje ge temperd zijn door de moeilijke crisisjaren, Leiden blijft toch de 3 Octoberfeestdag als den grooten feestdag beschouwen, waarvoor weken en maanden gespaard wordt en waarvoor men zich vele andere dingen ont zegt (waarvoor men ook anderen wel eens op hun geld laat wachtenwat de minder mooie zijde van de feestviering is....). Natuurlijk verwachten onze lezers weer 'n relaas van de gebeurtenissen op dezen gedenkwaardigen. dag en we zullen er dus maar weer mee beginnen. DE TAPTOE. Het feest begon zooals de laatste jaren gebruikelijk is met de groote taptoe door 'n groot gedeelte der binnenstad als hulde aan de nagedachtenis van den grooten bur gemeester van der Werf. Deze ommegang met brandende fakkels en-lampions werd door buitengewoon fraai herfstweer begunstigd, 't Was wel frisch op straat, maar daar wordt minder op gelet. Nauw was de avond gevallen, of*uit alle deelen der stad kwamen de vereenigingen en groepen deelnemers te voorschijn om, al of niet begeleid door muziek, op te mar- cheeren naar het Kaasmarktterrein, waar de opstelling van den duizendkoppige stoet plaats vond. Het bestuur der 3 October-Vereeniging was natuurlijk in de eerste plaats weer vol tallig present. Het Collegium van het Leidsch Studentencorps ontbrak ditmaal wegens corpsrouw. Dan sloten de V. V.S.L. en de Senaat van Unitas zich ach ter het bestuur aan en dan kwam in bonte kleurenmengeling van costuums, fantas tisch beschenen door flambouwen, fakkels, lampions en afgewisseld door vlaggen en vaandels de groote stoet van deelnemende vereenigingen. Zoo zagen we aan ons voorbijtrekken: Brunhilde, de Leidsche Chr. Harm.vereerii- ging, de Chr. Oranje-Ver., de Timdelerclub, de Vereeniging Koninginnedag, de Oranje Garde, het Leidsch Harmonie Gezelschap ,,De Post", Werkmans Wilskracht, T. en D., de Chr. Muziekvereen. „Nathalia", de R.K. Harmoniekapel „Perosi", de Padvinders, tamboers en hoornblazers der Oranje Gar de, de Gymnastiekver. „Houdt braaf stand", de Chr. Mondaccordeonclub, de buurt ver eeniging „Eensgezindheid", de Ned. Meis jesclub „Kring Rijnland", de Damesgym- nastiekver. „Concordia", de buurtvereeni- ging „Groenoord", het Kruisvaartcohort „St. Petrus", de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „de Graal", de Mond- accordeonvereen. „Voor ons Plezier", de Princevlag, de meisjesver. „Wees ons een zegen", de meisjes H.B.S.-Ver. „Dispereert riet", Nut en Vermaak, Ned. Padvindsters- Gilde Oegstgeest, Chr. Hist. Jongeren Groep, Padvinders Leger des Heils, R.K. Sport- vereen. „Docos", damesgymnastiekver. „Groen Wit", Nationale Jeugdstorm Gewest III met tamboers en hoornblazers, Chr. Jong. Ver. „Prediker XII la", Kruisvaart parochie Hartebrug, Mandolinegezelschap „Kunst en Genoegen" St. Franciscus Lief dewerk Leidsche Wandelsportvereeniging, A.S.C., Ath.ver. „Holland", Leidsche Gym- nastiekbond U.S.A., de Chr. Gym. Ver. „Jahn", de Gymn. Ver. „D.O.S.", Nationaal Jongeren Verbond, S.O.S. en de Middelbaar Chemische School (Analystenopleiding Ra penburg). Sommige groepen hadden weer bijzonder veel werk van hun verschijnen in den stoet gemaakt en juist deze afwisseling is het, welke het geheel zoo fleurig maakt. Van de Hooigracht trok de taptoe via de Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmer straat, Princessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Steenschuur naar het gemeen tehuis op het Rapenburg, waar het bestuur met enkele genoodigden door het gemeen tebestuur werden ontvangen en verwel komd. Behalve burgemeester van de Sande Bak- huyzen waren ook de wethouders be halve de heer Splinter, die wegens ziekte verhinderd is zijn wethouderschap uit te oefenen en de gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen hier aan wezig. Er volgden de gebruikelijke toespraken tusschen den burgemeester en den voorzit ter der feestvierende vereeniging, de eere wijn werd rondgediend, burgemeester en secretaris sloten zich bij den stoet aan en deze vervolgde zijn weg naar het v. d. Werffpark. Hier werd niet zooals andere jaren bij de kranslegging een pauze gehou den, zoodat de optocht onmiddellijk verder trok om ten slotte op het Kaasmarkt-terrein te worden ontbonden. Op tal van plaatsen in de stad waarlangs de stoet trok zetten de bewoners aan het geheel kleur en leven bij door het ont steken van Bengaalsch vuur. Ook toen de optocht eenmaal ten einde was, was het nog niet gedaan met de pret. Hoewel velen zich naar huis spoedden om krachten te verzamelen voor den dag van heden, bleven anderen nog lang op straat om de opening der feestelijkheden nog eeni- gen tijd voort te zetten. Zoo was het reeds middernacht toen de stilte ten slotte over de Sleutelstad neer daalde. DE FEESTDAG ZELVE. De nacht ging voorbij met helderen hemel en 'n tikje nachtvorst, alle teekenen voor een te verwachten stralenden herfstdag, die echter lang op zich liet wachten. Te 6 uur n.l. kwam er een dichte zee- damp opzetten, die een sluier over de ont wakende stad spreidde, welke niet spoedig zou optrekken. Het was tengevolge daar van vrij frisch, zoodat 'n jas zeker niet ver veelde. De dag werd op de gebruikelijke wijze begonnen met de reveille van het Leidsch Politie Muziekgezelschap vanaf het balcon der Stadsgehoorzaal, een altijd zeer op prijs gestelde geste van de Leidsche Politieman nen, onder leiding van directeur M. Bolder- dijk. Tal van menschen waren hierbij reeds tegenwoordig en het lijkt wel, of de be langstelling ieder jaar nog toeneemt. Nauw was de reveille ten einde, of het bleek, dat de Leidenaars toch al vroeger wakker waren geweest, want verschillende straten der stad zagen, om half acht reeds zwart van de menschen. Een groot gedeelte liep zooals dezen dag steeds geschiedt doelloos heen en weer, doch andere groepen hadden wel ter dege een doel. Naar het Waaggebouw richtten zich de genen, die van de uitdeeling van haring en wittebrood wilden profiteerenEen muur van brood lag daar opgestapeld en de haringen puilden de kuipen uit. Meer dan 8000 stuks van elk. Weer anderen richtten zich naar het v. d. Werfpark, waar de Koraalmuziek meer be langstelling dan ooit trok. Gevolg van het feit, dat ditmaal een nieuw nummer op het programma stond, n.l. het gedicht van Sel- ma de Jong „O, Leiden, Gij oude, mooie stad", getoonzet door Leo Mens. 't Was nog even wat onwennig, hier en daar haperde het nog wat, maar gedragen door de muziek van „Orpheus" en onder krachtige leiding van den heer Leo Mens klonk het forsch en krachtig: „Ik heb u lief, mijn Leiden, gij, trots van Nederland". Aan het slot van de Koraalmuziek trad de heer Smit weer naar voren om uit naam van zangeressen en zangers den burgemees ter te verzoeken een fraaie krans te willen aanvaarden en deze te willen hechten aan het standbeeld van burgemeester v. d. Werf. In zijn antwoord dankte de burgemeester allen weer voor de prachtige koraalmuziek. Voor de elfde maal was het thans, dat spr. dezen plechtigen inzet van het 3 October feest meemaakte. Het leek spr. of hij er tel kens meer van onder den indruk kwam. Aan het verzoek een krans te willen han- j gen aan het standbeeld van zijn grooten voorganger, voldeed spr. gaarne, doch al- I vorens dit te doen richte hij zich tot mej. I Selma de Jong, wie hij zijn groote waar- deering uitte voor het prachtige, door haar I vervaardigde en hem opgedragen gedicht. IDeze waardeering behoefde spr. eigen lijk, naar hij zeide, niet te uiten, omdat het gedicht reeds de waardeering had ontvan- I gen van den bekenden Leidschen compo- nist Leo Mens, die het waardig keurde er j een toonzetting voor samen te stellen. J Spr. overhandigde hierna mej. de Jong een fraai bouquet anjers in de Leidsche kleuren en begaf zich daarna met den heer I v. d. Laan naar het standbeeld van v. d. Werf, waar de groote krans geheschen werd. Mej. de Jong dankte vervolgens direc teur, zangeressen en zangers voor de uit stekende vertolking, waarna de koraalmu ziek met het Wilhelmus besloten werd. Op het Levendaal had inmiddels een voor dit stadsdeel ongekende drukte plaats, zulks in verband met de Ronde van Leiden, wel ke van half negen tot tien verreden werd. Een verslag daarvan plaatsen we in ons volgend nummer. LEIDEN. De Zondagsdienst der hulsartsen wordt te Leiden waargenomen door de dokters: Renaud, Meyboom, Nieuwzwaag, Poort man en Stoffers. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 25 Sept. tot en met V r ij d a g 1 Oct. a-s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Zaterdag 2 Oct. nemen waar: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Van Zondag 2 tot en met Vrijdag 8 O c t. nemen waar: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Ka- merl. Onneslaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wil- helminapark 8, tel. 274. Lichtende Jeugd! Ja, vrienden, die hebben we noodig in onze dagen: een lichtende jeugd! Lichten de jongemannen! Ze zijn van onschatbare waarde voor he{ familie en groot-maat schappelijk leven. Een lichtende jeugd! Lichtende jongemannen met het hoofd om hoog, fier gekeerd naar ce gouden zon nestralen, de schouders forsch achter waarts geduwd, met een blijde ziel, opge ruimd, frisch en krachtig! Lichtende jeugd! Bljjgezind, goed ge luimd, een zingende vogel, een vreugde- zon voor haar omgeving! Lichtende jeugd! Met redelijke zorg voor het lichaam, door God geschonken om Hem ermee te dienen! Lichtende jeugd! Met de volle overtui ging, dat het lichaam ondanks zijn groote hooge waarde toch altijd dienaar moet blijven van de ziel! Katholieke jongemannen! Volgens velen zijn we achtprlijk en bekrompen, zijn we bijgeloovig en weet ik al meeren toch.... men let op ons! Men verwacht van ons een oordeel, een vonnis en vooral een Voorbeeld! Een lichtendvoorbeeld! Lichtende jeugd! Een onvoorzichtigheid van onzen kant kan veel schade brengen! Een onna denkendheid van ons kan anderen op de gedachte brengen: je behoeft het DUS niet zoo nauw te nemen! Vrienden! We moeten leeren ons niet aan anderen te storen, maar we moeten er wel aan denken, dat anderen zich storen aan ons! Lichtende jeugd!Vrienden! Ik be weer NIET: dat de K. J. M. V. de „alleen zaligmakende Kerk" is! Ge zoudt er heel begrijpelijk om lachen zooals je lacht om de reclame van een winkelier in de Am sterdamsche „Jordaan": „Bij Janus is al les het beste!" Maar ik beweer WEL: dat ook voor u de K. J. M. V. met haar gelegenheid, ge regeld persoonlijk contact te hebben met den Priester, met haar goed overwogen, diep doordacht program: Godsdienst Cultuur Sociale vorming en Ontspan ningeen steun is om MEER van uw leven te maken dan ge er „op uw eentje" van maken kunt! Vrienden,* Jonge Middenstanders! De drie artikelen in de Leidsche Courant heb ben tot doel gehad U te wijzen op de K. J. M. V.! Zeker! Maarallereerst op uw mooie Levensroeping! De K. J. M. V. zelf, vrienden, is niet HET DOEL, doch slechts een MIDDEL! Als de K. J. M. V. in Leiden weinig leden zou hebben, dan zou dat jammer zijn! Voor wie??voor de K. J. M. V.??.... Vrienden, allereerst voor de Jonge Middenstanders, die mis schien beste jongemannen zijn, maar die VEEL BETER zouden worden, als ze K. J. M. V.'er waren! Lichtende jeugd! Er zijn doffe, futlooze, afgestompte jonge levens, die alle „licht" kwijt zijn.ze wachten op ons voorbeeld op onze durf.op ons levend, bezielend voorbeeld! Lichtende jeugd! Er zijn ook veel bete re jonge levens, die het waarachtig goed meenen, die het een heel eind brengen, maar.die het VERDER konden bren gen, ALS ze dat enge „ik-kringetje" eens DURFDEN uitstappen, en zichzelven zou den dwingen, verder te zien dan hun neus lang is!! Vrienden! Lichtende jeugd! Die hebben we noodig in onze dagen Jonge vriend, Katholieke Jonge Midden stander. wees een lichtende jeugd! Dat is jouw Roeping! Jouw Apostolaat! Kom je Donderdag 14 October a.s. op de Propaganda-avond van de K. J. M. V.? Beste dank! E. A. M. PAAP, pr. Moderator. Het Comité van Katholieke Actie „Voor God" schrijft ons De „Eeuwige" Kerk. Oud en nieuw smelten samen in de Kerk, waar niet alleen het nieuwe oud wordt als overal in de natuur, maar het oude weer nieuw, omdat de Kerk in de on sterfelijkheid van de Verrijzenis deelt. Prof. Dr. G. Brom.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2