MGEVING VKIJUAÜ 1 UtlUBLK 1SM7 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GUNNING VIADUCT BIJ WARMOND Naar wij vernemen is door de Neder- landsche Spoorwegen de uitvoering van bestek no. 1558 HS.: het maken van een overbrugging over den spoorweg Am sterdamRotterdam bij km. 40.800 ten behoeve van de kruising van den R k s- weg No. 4 nabij Warmond, opge dragen aan den laagsten inschrijver, den heer G. Wolfs te Eibergen, voor de som van ƒ76.765. De raming bedroeg ƒ86.000. HILLEGOM. Verkcopingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans de volgende verkoopingen bij gunning plaats: Ten overstaan van Notaris D. Lodder te Hillegom van: 1. Het Cafépand, Molenstraat 3 te Hille gom, groot 1.10 A.; in hoogste bod gebracht op 4500. Niet gemijnd. 2. Het woonhuis, Molenstraat 5 te Hille gom, groot ong. 60 c.H.; in hoogste bod ge bracht op 2500; niet gemijnd. De combinatie 1 en 2, staande op 7000 werd eveneens niet gemijnd; kooper de heer H. Buschker te Hoofddorp (q.q). Ten overstaan van Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem van: Zes woonhuizen met erven, voor- en ach tertuinen, gelegen aan den Zilkerduinweg, de nummers 20, 22, 24, 26, 27 en 30 (3 blok ken van 2 aaneengebouwde woonhuizen). De perceelen werden niet gemijnd bij af zonderlijken afslag, ook de combinaties 1 en 2, 3 en 4, en 5 en 6 niet. De eindcombi- natie, staande op 14.700 werd op 300 ge mijnd door den heer Joh. D. Philippo q.q. aan wien de perceelen werden toegewezen. Er was uitzonderlijk zeer geringe belang stelling. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW-O VERZICHT De aanvoer is nog steeds toenemend. En van meerdere producten zal dit nog wel even blijven aanhouden. De late bloem kool b.v. is voor sommigen nog maar een begin-prcduct. Maar men weet het, het wordt zoo menigmaal gezegd: het kan groeien als kool. En spoedig is de massa er. Begin October is veelal het hoogte punt. We herinneren ons nog goed het jaar 1934 toen op 11 Octobzer door een wervelwind zoo goed als het geheele ge was totaal bedorven was en er dientenge volge een misoogst was, die voor velen tuinders het geheele seizoen, ja zelfs het geheele jaar tot een mislukking maakten. We herinneren ons ook nog, dat er toen voor misoogst geen steun is uitbetaald. De geheele week was het artikel bloemkool goed gevraagd en de prijzen waren bevre digend. Gemiddeld was de noteering voor lste soort van ƒ8.80 tot ƒ14.80 en twee de soort verschilde in kwaliteit al even erg als in prijs, n.l. van ƒ2.10 tot ƒ9.70, per 100. Zouterijen krijgen tot heden geen kans om iets van beteekenis te koopen en het staat er voor, dat zulks wel niet anders meer worden zal. De kwaliteit der Katwijksche bloemkool is algemeen bekend, en gunstig bekend. De - aanvoer draagt momenteel per veiling ongeveer 45.000 stuks, doch gaat, zooals gezegd, iedere veiling naar boven. Het artikel waschpeen is ook een ge vraagd artikel. Al is de prijs niet meer die van enkele weken geleden, er valt toch niet over te klagen. De noteering varieerd naar kwaliteit van ƒ0.70 tot 1.10 per kist van 20 K.G. Voor conser ven wordt nog weinig gekocht weshalve hiervan: breekpeen, moeilijk een prijs te vermelden is, welke handelsprijs genoemd kan worden. Wat verkocht wordt gaat voor ƒ4 per 100 K.G. De prijs van kro ten is niet slecht te noemen. Integendeel. Als voor kroten, zooals op heden, van 2 2.50 per 100 K.G. opgegeven kan wor den, is zulks voor een dergelijk grof pro duct heusch niet slecht te noemen.. Uien verschillen nogal in prijs, hetzij ze mooi glad, en droog, of dof en stroef worden aangevoerd. Er is dan ook nogal ver schil in prijs, n.l. van 2.50 tot 3.30 p. 100 K.G. Met de boonen raakt het op een einde. Tot heden was de prijs vrijgoed, prinsesseboonen varieerend naar kwaliteit van 510 per 100 K.G. en snijboonen idem van 7.40 tot 11.50 per 100 K.G. Ook sla raakte aan het einde. Wat men kwaliteit kan noemen, is op. De rest gaat voor ƒ0.60 tot ƒ1.10 per 100. Maar het einde zal spoedig daar zijn. Van Roode en Gele kool gaat de aanvoer iets toenemen. De prijs is maar matig, n.l. van 2.202.70 per 100 K.G., dus heusch niet om jaloersch te worden. Bospeen kan gemakkelijk koopers vinden tegen bevre digende przen, van 6.80 tot 7.40 per 100 bos. Het bossen gaat ook niet zoo gemakkelijk. Vandaar dat men er de voorkeur aan geeft het product gewas- schen in kisten aan te voeren. De overi ge producten, zooals schorseneeren, sel derie, enz. zijn als aanvoer van weinig beteekenis, dus niet vermeldenswaardig. In het algemeen genomen is er reden tot tevredenheid. En dat zegt wel iets. Binnenbrand. Bij de fam. Abr. v. d. G. in de Laan was door tot nog toe onbe kende oorzaak de canapé in brand geraakt. Dit gemakkelijk brandbare voorwerp was oorzaak, dat de buurt spoedig in actie was en maatregelen werden genomen. In een minimum van tijd was een leider van de brandweer, de heer C. de J., met een mi- r.imax ter plaatse en kon nog tijdig de binnenbrand beperkt houden tot een bin nenbrand. Er was veel belangstelling. DE KWAKEL. Wintertijd. Gedurende den winter tijd zal de school des namidags te één uur beginnen. Daarna naaischool tot circa kwart na vier. LISSE DE HARDDRAVERIJEN Spannende ritten een vroolijke avond. Gisteren hadden alhier onder begunsti ging van prachtig najaarsweer de jaar lij ksche harddraverijen op de korte baan plaats. Te 10 uur werd begonnen met een prijzendraverij voor inlandsche paarden. Paarden, die op de korte baan (max. 400 M.) drie of meer eerste prijzen hebben gewonnen, startten op 300 meter, die niet meer dan twee eerste prijzen hebben ge wonnen op 295 meter en die nog geen eerste prijs hebben gewonnen op 285 meter. De prijzen waren ƒ100, 50 en f 25. Voor dezen wedstrijd waren 12 paarden ingeschreven en gerangschikt als volgt: „Weidlooper" van J. de Vlieger te N. Vennep, ber.-eigenaar, afst. 300 M.; 2. ,,Anzoloe", van J. de Vlieger te N. Ven nep, ber. J. Wagenaar, afst. 285 m. 3. „X. Smiling" van J. Haan te Wijde Wor- mer, ber. J. Vergay, afst. 300 meter. 4. „Postduif" van R. W. Laarman te Den Haag, ber. eig. afst. 285 meter. 5. „Xe- phius" van J. Twist te Beemster, ber. C. vergay, afst. 285 meter. 6. „Woudduifje" van B. W. Laarman te Den Haag, ber. eig. afst. 285 meter 7. „Young Hennot" van J. de Vlieger te.N. Vennep, ber. eigenaar, afst. 285 meter. 8. '„Zonnebloem" van J. de Vlieger te N. Vennep, ber. eig. afst. 285 meter. 9. „T. Marta" van J. Vrijland te Rotterdam, ber. T. A. Bosveld, afst. 235 meter. 10. „Venora", van D. Pronk te Hilligersberg, ber. eig. afst. 285 meter. 11. „Welkom" van M. J. Kout te Amster dam, ber. C. Comber, afst. 285 meter. 12 „Robert E. Lee" van J. Korver te Spaarn- dam, ber. C. Vergay, afst. 300 meter. Deze laatste drie waren niet opgeko men, zocdat er 9 paarden aan de start verschenen. In den eersten omloop vielen uit: „An- zoloe", „Postduif", „Zonnebloem V" en „Woudduifje". Na de nieuwe loting moest „T. Ateska", den strijd aanbinden tegen „Young Henriot"^ waarbij deze na drie ritten de minste bleek, terwijl hun „Weid looper" na deze ritten „Xephius" het na kijken gaf. „X Smiling" had hier met haar stilstaand nummer een buitenkansje. Voor de drie prijzen waren er nu nog drie dravers. ,.X. Smiling" moest hierbij den strijd aanbinden tegen „T. Atiska", waarbij zij dezen laatoten het nakijken gaf, terwijl „Weidlooper" met haar stil staand nummer gemakkelijk volhield. Bij den beslissenden omloop liet deze laatste „X Smiling" achter zich, zoodat de eind uitslag was: „Weidlooper" van J. de Vlie ger le pr. 100, „X Smiling" van J. Haan te Wijde Wormer 2e pr. 50 en „T. Atiska" van J. Vrijlandt te Rotterdam 3e 25. De belangstelling viel ons, ondanks het mooie weer, in den voormiddag tegen. Bij de namiddagdraverij voor alle in Nederland geregistreerde paarden, was de belangstelling enorm, wat ons niet ver wonderde, omdat de Lisser draverij hein de en verre bekend is. Voor deze draverij waren niet minder dan 27 paarden inge- scheven en gerangschikt als volgt: 1. „Fa- tema" van J. Haan te Wijde Wormer, ber. C. Vergay, afst. 300 meter. 2. „Primeur" van stal R. te Wassenaar, ber. L. En- sing, afst. 290 meter. 3. „Flora Mc Elurn" van M. J. Kout te Amsterdam, ber. L. Comber, afst. 290 meter. 4. „Uniform" van J. de Vlieger te N. Vennep, ber. eig. afst. 295 meter. 5. „Xerxes" van mevr. K. v. Wieringen te Anna Paulowna, ber. R. v. Wieroingen, afst. 280 meter. 6. „Zus Braun" van stal Valkeveen, ber. W. Geusen afst. 280 meter. 7. „Blue Band", van Ph. Knij- nenburg te Den Haag, ber. eig. afst. 275 meter. 8. „Ginaporta" van H. v. d. Pol te Heemstede, ber. J. Vergay, afst. 295 m. 9. „Loblied" van Gebr. Kasbergen te Den Helder, ber. J. Witteveen, afst. 290 meter 10. „Sister Bond" van A. C. v. d. Veen te Haarlem, ber. K. Bakker, afst. 290 meter. 11. „Ijlbode" van P. Kramer te Nijland ber. eig., afst. 280 meter. 12. „Edzard" v. D. Pronk te Hillegersberg, ber. eig., afst. 290 meter. 13. „Windekind" van P. Kra mer te Nijland, ber. eig. afst. 290 meter. 14. „Fanfare" van Ph. Knijnenburg, den Haag, ber. J. Knijnenburg, afst. 300 m. 15 „Senator Brewer", van Ph. Knijnenburg, den Haag, ber. J. Knijnenburg, afst. 295 m. 16. „Zonnestraal" van Ph. Knijnenburg den Haag, ber. eig., afst. 280 m. 17. „Xuthus", van stal Hollandia te Hilver sum, ber. W. Geersen, afst. 295 m. 18. „Determination" van J. de Vlieger te N. Vennep, ber. eig. afst. 290 m. 19. „Wel kom" van M. J. Kout te Amsterdam, ber. L. Combers, afst. 285 m. 20. „Aura V." van J. Haan te Wijde Wormer, ber. J. Vergay, afst. 280 m. 21. „Anna Bradford Guy" van K. G. Verkerk te Stompwijk, jlfir. eig. afst. 295 m. 22. „Evalee Han over" van stal Ra te Wassenaar, ber. L. Essing, afst. 295 meter. 20. „Johanne M." van J. Vrijlandt te Rotterdam, ber. F. A. Bosveld, afst. 285 m. 24. „Yledirun" van G. v. d. Oord te H.meer, ber. S. v. d. Oort, afst. 280 m. 25 „Robert E Lee" en J. Korver te Spaarndam, ber. C. Ver gay, afst. 290 m. 26. „Marie P." van J. Wagenaar te Amsterdam, ber. eig. afs. 290 m. 27. „H. Doorlooper" van C. P. Neyens te Uithuizen, ber. eig. afst. 285 m. Precies te 1 uur nam de wedstrijd een aanvang. Wegens het groote aantal deel nemers werd er in twee series gereden. In eersten omloop vielen af „Fatema", „Flora Mc. Elwin", „Xerxes", „Bleu Band", „Loblied", „Edzard", „Fanfare", .Zonnestraal", Xuthus", „Welkom",„An na Bradford Guij", Yledirun" en „Ro bert E Lee". Na de nieuwe loting moest „X Doorloo per" in „Johanna M." haar meerdere er kennen, terwijl „Determination" in drie ritten, waarvan elk eerst aangekomene „Sister Bond" het nakijken gaf. „Zus Braun' bleek vervolgens niet opgewassen tegen „Primeur", terwijl „Aura V" het in twee ritten glansrijk won van „Senator Brews". „Ijlbode" won hierna in twee mooie ritten van „Maria P", terwijl daar na „Evalee Hanover" eerst na drie rit ten „Genaporta" de baas bleek en tenslot te „Uniform" en „Wonderkind" het na kijken gaf. Opnieuw moest nu een loting plaats hebben. Hierna bleek „Primeur" de 10 meter achterstand gemakkelijk op .Anna V" te kunnen inhalen en het eerst de finish passeerde. „Ijlbode" en „De termination" moesten drie ritten afleggen voor aleer zij de eerste overwinnaar werd alsook „Uniform" en „Evalee Hanover", welke kamp door „Uniform" werd gewon nen. „Johanna M" kwam met stilstaand nummer gemakkelijk in de prenzen. Deze laatste wist vervolgens in twee ritten „Pri meur" te verslaan, terwijl daarna de 15 meter achterstand van „Uniform" op „IJl- bode" te zwaar bleek, al bleek dit eerst na drie ritten. Thans ging het om de prij zen. De twee verliezers moesten nu eerst kampen om den 3den en 4den prijs. „Pri meur" had 5 m. voorsprong, welke „Uni form" niet wist in te loopen. „Johanne M" verloor vervolgens in twee mooie rit ten van „IJlbode", welke laatste 15 m. voorsprong had, zoodat de einduitslag was: „IJlbode" van P. Kramer te Nijland le pr. ƒ400, „Johanna M" van J. Vrij landt te Rotterdam 2e pr. 150, „Pri meur" van stal R. te Wassenaar 3e prijs 75 en „Uniform" van J. de Vileger te N. Vennep Alles liep mooi vlug van stapel, want te half zes reeds was de kamp beslacht. Starter was de heer K. Hoek te Oost woud, die na afloop zeide, een zeer ge makkelijk taak te hebben gehad. Na afloop bracht de voorzitter, de heer J. C. de Haan, allereerst een woord van dank aan de paardensportpers; vervol gens aan de eigenaars en pikeurs voor hun deelname en sportiviteit en aan het talrijke publiek voor zijn medewerking, daar het steeds zorgde de, baan vrij te houden. Bij het uitreiken der prijzen fe liciteerde hij de gelukkigen en spoorde de minder gelukkigen aan den moed er in te houden. Hoe groot de belangstelling was, moge blijken uit het feit, dat behal ve het groot aantal leden, circa 700 en tree-kaarten werden verkocht. Op het Kermesse d'Eté-terrein ging het intus- schen vroolijk toe, hetgeen tot laat in den avond voort duurde. Alzoo een goed geslaagd harddraverijfeest. Geboren: Nicolaas Johannes z. van S. van der Voort en J. M. Smit Catha- rina Maria Johanna d. van W. H. van Gerven en M. C. van Steijn Gerarda Wilhelmina d. van C. van den Berg en C. M. van Eijk. Ondertrouwd: Frederik Martin Verduyn 29 j., te Alphen a. d. Rijn, en Augusta Petronella 28 j. Getrouwd: P. G. Krijnen, te Leiden en C. J. L. Mulder. Gevestigd: T. M. Kaptein geb. Phi- lippi van Noordwijkerhout S. W. Wijn hout van Haarlemmermeer A. de Vries vaii Heemstede J. A. de Ruijter van Alkmaar J. M. Danks uit Den Haag W. van der Oever van Leiden P. J. H. Timp van Bodegraven. Vertrokken: F. J. Steinbusch en gezin naar Sittard A. H. Hoogkamer naar Hillegom M. A. M. C. Raspe naar Heemstede A. Westerink naar Hille gom R. Knetsch naar Haarlem. LEEVIUIDEN. Wederom een winkelweek. Het bestuur van de winkelweek-com missie onder voorzitterschap van den heer Ph. Muis heeft wederom een vergadering belegd voor het houden van een winkel week. In zijn openingswoord dong de voor zitter bij de aanwezigen er op aan, dat wil een winkelweek slagen een algemeene deel name moet plaats hebben. Dit is ook van belang voor het sluitend maken van de begrooting. Alle aanwezigen op de verga dering gaven zich als deelnemer op, totaal 27 deelnemers, vorig jaar 29. De voor zitter hoopt echter dat het aantal van het vorige jaar overschreden zal worden. De secretaris las hierna de notulen welke goed werden gekeurd en onder dankzegging wer den geteekend. Door de controle-commis sie werd bij monde van den heer de Jeu medegedeeld, dat kas en boeken van den penningmeester in'orde waren bevonden. Hierna volgde de bespreking voor de te houden winkelweek. Besloten werd deze te houden van 25 November tot en met 6 December a.s. Voor de ingezetenen en het koopend publiek zullen wederom aardige prijzen beschikbaar worden gesteld. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor hun medewerking en sloot hierna de ver gadering. Gouden Huwelijksfeest. 4 October a.s. herdenkt het echtpaar J. L. StraathofA. StraathofSchrama den dag dat het voor 50 jaren in het huwelijk trad. Beiden zijn nog zeer kras. De heer Straathof en echt- genoote vestigden zich na hun huwelijk op de boerderij „Prinsenhof" aan den Heeren- weg in de nabijheid van den Westeinder- plas. In 1925 zijn zij echter in het dorp ko men wonen een genieten daar van de wel verdiende rust. De heer Straathof is van 1898 bestuurslied geweest van den Griet en Vriesekoopschen polder. In Mei 1916 werd hij tot voorzitter gekozen, welke func tie hij tot 1 Juli 1936 heeft waargenomen. Wegens het bereiken van den leeftijd bij het Algemeen Polderreglement was hij, hoewel hij gaarne nog voorzitter zou zijn gebleven, niet meer herkiesbaar. Tijdens het zitting hebben in het bestuur van den polder door den heer Straathof, en tijdens zijn voorzitterschap is veel in den polder tot stand gekomen. We denken slechts aan de verbetering van het waterpeil en aan de stichting van het electrisch gemaal dat in de plaats kwam van een drietal windmolens. Mo menteel is de heer Straathof nog voorzit ter van de R.-K. Boerenleenbank, ondanks zijn 77 jarigen leeftijd is de heer Straat hof iederen Woensdag present op de zitting van de Bank. Arbeidsbeurs. Het aantal werkloozen ingeschreven bij het agentschap der ar beidsbemiddeling bedroeg per 30 Sept. 1937 slechts 4. Vorig jaar was dit aantal nog 18. Geboren: Leendert Pieter z. van G. Schalk en A. Hogeveen. NOOTDORP. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 5 October a.s. des avonds half acht ten Raadhuize. De agen da vermeldt: Opening. Notulen. Ingeko men stukken. Mededeelingen. Voorloopige vaststelling der rekening 1936 van het Electriciteitsbedrijf en van de gemeente. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuwe benoemde Raadslid A. S. Post. Voorstel van B en W. tot wijziging der algemeene po litieverordening. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening, rege lende het beroep op den Raad ingevolge het Reglement Autovervoer personen. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een technisch directeur van het gemeente lijk Electriciteitsbedrijf. Wijziging van de begrooting 1937. Rondvraag. Sluiting. Personeelsmutatie. De heer L. G. de Koning, ambtenaar ter secretarie alhier, is met ingang van 15 October a.s. benoemd tot adjunct-commies 2e klasse te Stomp wijkVeur. Hinderwetsverguhning. Op haar ver zoek is door B. en W. aan de A. P. C. ver gunning verleend tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met pomp onder en bij de smederij van S. P. v. d. Poel. NOORDWIJKERHOUT. St. Radboudstichtïng. De collecte voor de Katholieke Universiteit heeft in de St. Victor-parochie opgebracht 46.46. Fancy-fair. De fancy-fair welke ge houden zal worden in de St. Jozef-parochie ten bate van de naaikrans valt dit jaar op 22, 23 en 24 October. Film-avond. Wederom organiseert de N.V. Filmafd. K. S. A. te Leiden een film avond. A.s. Maandag 4 Oct. zal door haar in „Het Wapen van Noordwijkerhout" ver toond worden een wereldberoemde aan grijpende film uit den grooten oorlog 1914 1918: Houten Kruisen. Des middags voor de kinderen een speciaal kinderprogram ma. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. NIEUWVEEN. Vertrokken: D. Dobbelman naar Den Haag. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 8 October des namiddags om 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken, mededeelingen. 3. Goedkeu ring rekening burgerlijk armbestuur. 4. Voorloopige vaststelling rekening grond bedrijf 1936. 5. Id. gemeenterekening 1936. 6. Aanbieding gemeentebegrooting 1938. 7. Aanbieding begrooting grondbedrijf 1938. 8 Voorstel van B. en W. tot verhuur van een strook grond aan de Leidsche Mixed Hockeyclub voor het oprichten van een clubhuis. 9. Id. tot verlenging van de ge meenschappelijke regeling betreffende den schoolartsendienst kring Katwijk. 10. Id. tot verlenging van de termijn yoor ontrui ming van onbewoonbaar verklaarde wo ningen. 11. Id. tot het opnieuw vaststellen van verordeningen tot heffing en invorde ring van besmettelijke ziektegelden. RIJNSBURG MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN Zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd Op den Heerenweg is het 8-jarig kind van den heer N. door een auto aangere den. Het kind kreeg een hersenschudding en bovendien was een der beenen gebro ken. Het kind is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie onderzoekt de schuldvraag. Tuinbouw. De afgeloopen week ken merkte zich door een vlugge handel, al waren van sommige producten de prijzen wel iets te laag om van loonend te kun nen spreken. Maar er is nog geen reden om pessimistisch te zijn. De berichten uit andere oorden zijn veel slechter. Een der hoofdproducten, de bloemkool, ging vlug weg en hiervan was de prijs goed; de lste soort voor ƒ8.10 tot ƒ11.60, tweede soort voor 1.60 tot 5.70 per 100. Uien brach ten van 2.40 tot 3.20 per 100 K.G. en kroten van 1.80 tot 2.30. Ook waspeen was goed gevraagd. De prijs was van 3.90 tot 4.90 per 100 K.G. Dus zeer goed. Roode en gele kool werden verkocht voor ƒ2.20 tot ƒ2.50 per 100 K.G. STOMPWIJK. Tconeeluitvoerïng. Woensdag- en Don derdagavond werd in de zaal van het „Bles- sepaard" een uitvoering gegeven door de leden van de R.K. Naaiclub „St. Elisabeth". Om 8 uur opende de Zeereerw. heer Pastoor Floor de avond en zeide, dat deze avond gegeven werd aan allen, die voor het sla gen van de onlangs gehouden tentoonstel ling hadden meegewerkt. Even daarna ging het doek op. Eerst werd gespeeld „Familiejuweelen", tooneel- spel in 2 bedr. van A. C. M. Weyers en Jean Grosfeld. Het stuk werd uitstekend ver tolkt, en de rollen werden zeer goed aan gevoeld. Ook de dames, die voor de eersta keer voor het voetlicht traden, hebben zich kranig gehouden. Dit stuk, dat een ernstige strekking heeft, werd gevolgd 'door een klucht „Fientje Brouwers komt", welk stuk, geschreven door Steph. v. Cuik, na de pauzo gespeeld werd. Ook dit stuk werd een suc ces, dank zij het vlotte spel. Een dankbaar applaus loonde de dames voor hun uitne mend spel. Het muzikale gedeelte van den avond werd voortreffelijk verzorgd door de be kende Stomp wij ksche jazz-band. Onder de pauze werden de uitslagen be kend gemaakt van de diverse attracties van de tentoonstelling. De sprei werd gewon nen door A. Janson met no. 378, terwijl het kussen door den heer Janmaat in ontvangst werd genomen met no. 223. Het aantal zuur tjes in de flesch was 931. Theo Zalm had het best geraden. Het aantal luciferdoosjes was 96, Adr. Hilgersum wist het, en Corrie Boer bijna, zoodat zij de 2de prijs kreeg. UITHOORN. Ontwikkelingsavonden. Door de R.-K. Standsorganisaties is een gezamenlijk win- terprogramma opgesteld. Er zullen eenige ontwikkelingsavonden gegeven worden n.l. 6 October dr. L. Berger, psycholoog- paedagoog te Den Haag onderwerp: Kin deropvoeding. 21 October: Pater Henricus capucijn te Helmond, onderwerp: Godloos en wij. 22 November: weleerw. heer H. de Gree- ve, te Haarlem, onderwerp: Christenplicht in de politiek. In Januari en Februari worden deze avonden voortgezet. De sprekers zijn nog niet bekend. Geboren: Albertus, z. van A. Vuiik en J. van Ede Hubertus Johannes Thomas, z. van H. M. Brozius en C. Verlaan. .Ondertrouwd: H. P. van Ommeren. 28 j. en J. F. van Schaik 25 j. VOORHOUT. Conversie van geldleéningen. De Raad dezer gemeente hoopt in openbare verga dering by'een te komen op Dinsdag 5 Oc tober a.s. des namiddags om 7 uur. Buiten de behandeling der begrootingen, welke B en W. aan te bieden hebben, wordt door hen een voorstel gedaan, tot conver teering van eenige gelcileeningen, tezamen groot 576.058.23. Dit is nu de tweede con verteering binnen het laatste half jaar. Geboren: Coanelis Nicolaas Johan- nes z. van H. A. v. d. Berg en J. G. v. Zuylen. Ondertrouwd: Jeroen Petrus Floor 28 j. en Maria Josina v. d. Poel 26 jaar. Gehuwd: Marinus Muylwijk 29 j. en Theodora Catharina v. d. Berg 28 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Jacobus Johannes Leonar dus, zoon van P. J. van der Meer en van G. J. van Kampen Nicolaas, zoon van T. E. de Jong en van P. van 't Wout, Overleden: E. Snelderwaard, oud 50 jaar, alhier. Ondertrouwd: J. W. L. Blans, oud 23 jaar en J. Vermeulen, oud 21 jaar, bei den Voorschoten. Getrouwd: N. J. Blonk, oud 28 jaar te Den Haag en C. J. M. Grundeken, oud 27 jaar, alhier. Gevestigd: Mej. J. de Vlaam van Rotterdam Mej. W. J. Beutener van Tiel Mej. G. M. Overdevest van Leiden C. J. Heim van Bandoeng Ned. Ind. N. Bianchi van Buitenzorg Ned. Ind. H. B. Franssen Herderschée van Bandoeng Ned. Ind.; M. G. van der Hoeven van Den Haag H. I. Borgman van Delft Mej. C. M. D. van Reijsen van Sassenheim J. Hoe vers van Heiloo Mej. M. T. P. Korte van Delft H. A. Nolet van Ede J. F. A de Wilde van Leiden M. T. H. Perelaer van Mook en Middelaar J. G. H. A. Habraken van Schimmert Mw. J. DuivenvoordenHoogenboom van Leiden A. E. Cohn van Monster G. H. van Harten van Amersfoort Mej. M. C. D. Mulders van Den Haag Mej. C. M. van der Ham van Voorburg Mej. J. G. M. Akkermans van Britsch Indië M. H. Woutman van Batavia Ned. Ind. Mej. A. M. van der Putte van Alphen aan den Rijn R. van Delft van Wassenaar Mej. N. M. Schreij van Den Haag J. H. H. Verloop van Terheijden N.-Br. Mej. E. J. van der Burg van Leiden J. A. van Reeken en gezin van Den Haag A. Ver hagen van Wassenaar. Vertrokken: A. A. van der Bie naar Den Haag A. van de Stolpe naar Leiden Mej. A. Nab naar Driebergen W. G. Lubbers naar Laren N.H. P. L. de Munnick naar Ouchy P. N. Brouwer en gezin naar Leiden D. Scholten en gezin naar Veur Mej. P. E. Groenen dijk, naar Den Haag J. H. Kraal naar Rijswijk Z.-H. R. R. Brouwer naar Delft A. H. Bracht naar Haarlem J. van Konijnenburg naar Roermond Mej. M. T. Lefeber naar Lisse Mej. J. A. C. Tennissen naar Nijmegen T. Gerritsen naar Zürich L.- Eelkema naar Wagenin- gen D. v. d. Ent Braat naar Langebroek M. A. de Jong en gezin naar Koog aan den Zaan A. C. den Hertog naar Leiden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10