Dc 3 Octoberfeesten AGENDA ELTÜX 866 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1937 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.6 te Wisby. Laagste barometerst.: 730.6 te Reykjavik. De hooge drukking trekt in beteekenis toenemende Noord-Oostwaarts, de depres sie bij IJsland is nog dieper geworden en vertoont een uitlooper over de Golf van Biscaye, waarachter op den Oceaan een ander hoogedrukgebied ligt. In Noorwe gen valt nog regen en is de wind plaat selijk nog krachtig, overigens heeft Scan dinavië fraai weer#met iets hoogere tem peratuur. In Duitschland valt nog eenige regen in het Oosten en was de ochtend zwaar bewolkt of nevelig, maar is in den loop van den dag opklaring te wachten. Ook in Zwitserland begint opklaring te komen, de Alpentoppen zijn volkomen hel der. Frankrijk heeft fraai weer met zeer weinig wind, in Engeland was bijna over al mist die later zal opklaren, Ierland en Schotland hebben regen met krachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Waarschijnlijk zal hier te lande het weer morgen nog hetzelfde ka rakter houden, daarna neemt de kans op regen toe. LUCHTTEMPERATUUR. 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamiddag 7.07 uur tot Vrijdagmorgen 6.30 uur. en M. S. G. tengevolge daarvan steeds meer op den voorgrond trad. De heer Knottnerus dankte de vergade ring voor zijn benoeming tot eerevoorzit ter, maar wilde er tevens op wijzen, dat de vereeniging niet had kunnen zfjn wat zij is zonder de hulp van de overige be stuursleden, die al die jaren het meeste werk hebben gedaan. Spreker meent, dat dit alleen te danken is aan de groote saamhoorigheid in het be stuur. Die altijddurende samenwerking stelde hij allen ten voorbeeld. Wanneer hij in de toekomst der ver eeniging wilde zien, dan uitte hij slechts den wensch, dat zij moge zijn zooals de eerst^ 25 jaar waren. Spr. zeide dankbaar te zijn, dat hij 26 jaar de vereeniging heeft mogen dienen en hij hoopt, dat allen, die hem lief zijn, hem niet zullen vergeten, ook wanneer hij er niet meer zal zijn. Tenslotte wees hij erop, dat hij alles slechts gedaan had uit liefde voor Ma thesis. Spr. hoopt, dat vele jongeren de voet stappen der ouderen zullen volgen, dan gaat het de vereeniging van Oud-Leer lingen goed, dan gaat het ook Mathesis goed. Spr. eindigde met de beste wenschen voor de vereeniging en stelde voor het Mathesislied te zingen, waaraan op spon tane wijze werd voldaan. De heer v. Lith sprak hierna nog een persoonlijk woord van afscheid tot den heer Knottnerus. De heer Verhulst richtte vervolgens eveneens hartelijke woorden van afscheid tot zijn voorzitter en vriend, waarna de heer Knottnerus nogmaals woorden van dank sprak. Hierna sprak de heer Verhulst nog een woord van afscheid tot den heer v. Lith, terwijl de heer v. Hest vanuit de verga dering een woord van afscheid tot den heer Knottnerus richtte In zijn slotwoord wees de voorz. erop, dat het eigenlijk niet noodig was geweest hem eerevoorzitter te maken om hem aan de vereeniging te binden, want hij geeft allen de verzekering, dat hij nog wel eens terug zal komen, om, hetzij in vergadering, hetzij in feestelijke bijeenkomst de vele herinneringen aan vereeniging en M. S. G. op te halen en in vreugde te herden ken. Daarom wilde spr. ook geen afscheid ne men en hij uitte den wensch, dat de leden hun nieuwen voorzitter evenzeer mogen aanhangen als hem. Dan weet hij zeker, dat zoowel de vereeniging als Mathesis een mooie toekomst tegemoet gaan. Dan richtte spr. nog een woord tot de pers, wier aanwezige vertegenwoordiger reeds 20 jaar de vergaderingen en feest avonden van de vereeniging heeft bijge woond en gezorgd heeft voor het contact met de buitenwereld. Voor de vele moei ten en goede zorgen, aan de vereeniging bewezen dankte spr. de pers hartelijk en beval haar in de verdere belangstelling aan. Hierna bleven allen nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen en werd het afscheid van den voorzitter. dat dus geen afscheid zal zijn beklonken. DE VIERING VAN HET VEERTIG-JARIG KLOOSTERFEEST VAN PASTOOR SMITZ O.F.M. Zondag a.s. zal het veertig-jarig klooster- feest van den pastoor der Hartebrug-pa- rochie door de parochie worden gevierd. Om half elf draagt de jubilaris een plech tige H. Mis op. Van 1.30 tot 2.30 uur is er aan de Pastorie gelegenheid, den Pas toor gelukwenschen aan te bieden. 's Avonds om zeven uur is er een plechtig Lof, waaronder de Pastoor zijn parochianen zal toespreken en waaronder in gebruik zal worden gesteld een nieuwe doopkapel met nieuwe doopvont. Wij verklappen geen geheim meer voor den Jubilaris, indien hij dit mocht lezen, als wij het volgende mededeelen. Een ter gelegenheid van dit Jubileum gevormd comité kapelaans der parochie en leden van het kerkbestuur had het plan opgezet, om den Pastoor als feestgave der parochie aan te bieden een nieuwe doop vont in een nieuwe doopkapel. Dat zou ze ker geen weelde zijn! En dat de parochianen, vrienden en be kenden het heel erg met dit plan eens wa ren is allerduidelijkst gebleken, uit de vele giften, die in letterlijken zin werden b ij- eengebracht en niet eens gehaald be hoefden te worden. En nu zal Zondag de nieuwe doopkapel (achter in de kerk) en het doopvont (waar voor het plan is ontworpen en uitgevoerd resp. door ir. J. v. d. Laan en den kunste naar Alb. Termole te Voorburg) worden in gebruik gesteld. Dit zal Zondagavond geschieden met een korte plechtigheid, waarover wij op ons verzoek van welwillende zijde de volgende mededeelingen ontvingen. DE INGEBRUIKNEMING DER DOOPKAPEL. Wanneer Zondag de overdracht van het geschenk heeft plaats gehad, zal de pastoor Zondagavond de doopkapel in gebruik stel len. Dit zal met eenige plechtigheid gebeu ren, door de wijding van het doopwater voor de nieuwe doopvont. Want we weten, dat voor de geldigheid van het doopsel gewoon natuurlijk water voldoende is. Maar de kerk eischt, dat, als het mogelijk is, bij de toediening speciaal gewijd water gebruikt wordt. De eigenlijke dagen, waarop water gewijd wordt zijn: Paasch- en Pinkster-Zaterdag, op welke dagen in de oude tijden het II. Doopsel aan de bekeerlingen werd toege diend. De gedachte aan Christus toch, uit den dood herrezen, geeft een prachtige verge lijking met den mensch, die ook moet op staan uit zondedood en bovendien doet Pa- schen, de bekroning van het verlossings werk, ons sterk denken aan het nut van die verlossing voor ons, en is de vreugde van Paschen oorzaak van de vreugde, die wij moeten bezitten, omdat wij ook van den dood tot het leven der genade kwamen. Toch zal er ook dikwijls op andere da gen doopwater gewijd worden, wanneer er b.v. een kerk in gebruik wordt genomen; het doopwater is verbruikt; of op één of andere manier vuil zou geworden zijn. Daarom bevat het kerkelijke „rituale" speciale gebeden om doopwater te wijden buiten die twee dagen. In de ceremonies is er overeenkomst. Ook in de gebeden, maar daarin vinden we toch ook een heel groot verschil, omdat we er, wat we zou den kunnen noemen „de Paaschgedachte", in missen. Bovendien verschilt de vorm ook in zoover, dat op de officieele wijdings dagen, de gebeden gezongen worden en nu slechts door den priester gezegd. Ook de litanie van alle heiligen wordt nu niet ge zongen, maar, in plaats van na de wij ding, vóór de wijding gebeden. Na eenige verzen en antwoorden begin nen de eigenlijke wijdingsgebeden. In het eerste gebed wordt gevraagd om den geest van aanneming (tot kinderen Gods) voor degenen, die gedoopt worden en een overvloedige werking van de kracht Gods op de handeling van den priester. In het tweede gebed richt de priester zich tot het water als tot een levend we zen. Met aanhaling van verschillende plaat sen der H. Schrift wordt op de taak van het water gewezen en bezweert de pries ter het om heilig en gezegend water te zijn, wat reinigt van zonden. Vervolgens wordt den onreinen geest bevolen alle schadelijken invloed van het water weg te nemen, opdat het mag zijn een „waterbron van eeuwig leven". Het derde gebed richt zich weer tot den almachtigen eeuwigen God om welwillend neer te zien op de taak van den priester, zoodat door het water menschen mogen worden, tempels van den H. Geest. Vervolgens heeft de beademing plaats, ceremonie van het leven door het doopsel gegeven. De bewierooking als teeken van eerbied voor dit water voor zoo'n verhe ven doel bestemd. De vermenging van II. Olie en Chrisma zijn zeker nog een voort gezette heiliging van het doopwater, maar wijst zeker ook op de werking van den H. Geest, die ons moet doordringen met Zijn genade, zooals olie en chrisma dat doen. We meenden deze korte en onvolledige uiteenzetting te moeten geven, omdat deze plechtigheid moeilijk van de plaats in de kerk af, te volgen is en het dan toch altijd prettiger is, als men ongeveer weet, wat er gebeurt, dan wanneer alles omhuld is met de sluier van onwetendheid. De heele plechtigheid is van be trekkelijk korten duur en zal er voor ge zorgd worden, dat er in de kerk iets ge zongen wordt, wat aansluit bij de plechtig heid in de doopkapel. We hopen, dat deze v/ijding van het nieu we doopwater, velen er nog eens aan zal herinneren, wat het Doopsel voor een mensch beteekent. En als er zijn, die het be grip daarvan verloren zijn, dat zij dan door vragen of lezen zich weer eens bewust maken wat iedere katholiek daarvan weten moet. D. DE 3 OCTOBER-FEESTWIJZER. Men schrijft ons: Het is inderdaad een gelukkige keuze der 3 Octobervereeniging in onze Univer siteitsstad geweest, om een optocht te hou den, waarin Grieksche mythen en sagen worden uitgebeeld. Want sinds het begin der universiteit heeft de kennis der Griek sche oudheid er een belangrijke plaats inge nomen. Daarom is het zoo jammer, dat men de „Universiteit" er zoo heelemaal buiten heeft gelaten. Wij bedoelen, dat het wel geen kwaad had gekund, met den hooglee raar, tot wiens leeropdracht het Grieksch behoort, voeling te houden. Wanneer deze b.v. de korte toelichting over den optocht had geschreven, zou deze best even be vattelijk, maar zeker zoo deskundig zijn ge weest. Ook zou dan wel niet zijn voorge komen, dat enkele echt Romeinsche godhe den (Suada, Flora, Metus, Pallor) een plaatsje in den stoet hadden gevonden. In elk geval hadden de storende zet- (of schrijf-?) fouten vermeden moeten wor den. Op alle (een vijftiental) te wijzen is wel niet noodig, maar enkele willen wij toch aanstippen. B.v. Tama voor Fama; Melponini, lees Melpomene; Culliope, lees Calliope; Phobas is vervormd uit Phobos. Als men enkele keeren den zoo ver zorgden 3 October-optocht heeft gezien, be grijpt men vanzelf, dat door het bestuur der vereeniging hieraan groote zorg is besteed. Daarom juist spijt het ons, dat zij ook op dit punt niet het beste van het beste heeft gekozen, temeer daar dit in Leiden zoo gemakkelijk is. Maar aangezien er hopen- ljjk nog vele optochten zullen volgen, heb ben wij hierop even de aandacht willen ves tigen. In elk geval wenschen wij allen orga nisatoren, deelnemers en kijkers Zaterdag een stralenden, zonovergoten Griekschen dag! VERKEERSWENKEN VOOR 2 OCTOBER. In het belang der goede orde en van een vlot verloop. In het belang van de goede orde en een ongestoord verloop van den 3-October- optocht wordt het publiek dringend ver zocht: het middengedeelte der straten vrij te houden; niet met den optocht mede te loopen; zich bij voorkeur niet in smalle straten of bruggen op te stellen. niet met serpentines ot confetti te wer pen; op alle wegen en bruggen rechts te hou den; niet tot kort voor de Komst van den op tocht op den rijweg te loopen en dan boven- dien een plaatsje te zoexen vóór de rijen v,achtenden, doch daarachter; overal de voorschriften der politie stipt en onmiddellijk op te volgen. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de po litie de navolgende maatregelen zijn ge troffen: 1. Het Van der Werfpark wordt morgen avond om 8 uur voor het publiek afgesloten. Alleen de lichtstoet trekt door het park; 2. Zaterdag 2 October is de toegang tot het Van der Werfpark voor de deelnemers aan de Koraalmuziek over de voetpaden langs het water. Het publiek heeft toegang over de paden van gymnasium en museum. De Commissaris van Politie alhier brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op den openbaren weg: a. Vertooningen te geven (acrobatiek e.d.); b. Aapjes, marmotten e.d. dieren te ver- toonen; c. verlotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelname aan de spelen; d. zonder vergunning een standplaats in te nemen met een wagen e.d. Bij constateering van overtreding zal pro ces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd inbeslag zullen worden genomen. Past op de zakkenrollers! DE BROODBAKKERIJEN EN DE 3 OCTOBER-FEESTEN. Bij ministerieele bepaling zijn voor de broodbakkerijen in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude de volgende fa ciliteiten verleend: Op Vrijdag 1 October arbeidstijd als op Zaterdag met dien verstande, dat 3 uur vroeger mag worden begonnen. Op Vrijdag 1 October en Maandag 4 October mag om half acht begonnen wor den met vervoer en om acht uur met ver koop van brood. Op Maandag 4 October mag de arbeidstijd twee uur vroeger aanvangen. DE RONDE VAN LEIDEN. Wie er deelnemen. Voor de Ronde van Leiden, die als on derdeel van het 3 October-programma Za terdag a.s. om halfnegen op het parcours Levendaal, Geeregracht Zoeterwoudsche Singel, Plantage, Levendaal verreden zal worden, hebben zich 64 deelnemers, allen leden van „Swift" en „Nieuw-Swift" opge geven. Hieronder laten wij de namen van de deelnemende renners volgen. Het cijfer voor hun naam zullen zij als herkenningsnummer op den rug dragen. 1. A. van Amsterdam; 2. H. Arnoldus; 3. Th. Beerepoot; 4. F. van den Berg; 5. L. Bertram; 6. C. Bierman; 7. H. van der Biezen; 8. I. van Blom; 9. W. den Daas; 10. Ja Geenjaar; 11. Jan Geenjaar; 12. W. Geenjaar; 13. G. Groeneweg; 14. J. J. de Groot; 15. C. Gronz; 16. P. Gijsman; 17. K. de Haas; 18. J. F. Hintzbergen; 19. P. H. Hintzbergen; 20. Th. Holst; 21. H. Holswil- der; 22. S. Hols wilder; 23. A. v. Houten; 24. C. Kaapaan; 25. W. F. Kapaan; 26. K. Kapaan; 27. J. van Klinxen; 28. W. Kroese- meijer; 29. C. Langezaal; 30. J. Laven; 31. J. van der Leest; 32. A. Lodwijks; 33. C. Marijt; 34. A. Massaar; 35. H. Noest; 36. C. Paats; 37. A. du Prie; 38. J. Riethoven Az.; 39. J. Riethoven Jr.; 40. R. Riethoven; 41. N. de Romijn; 42. A. de Roode; 43. Chr. de Roode; 44. J. de Roode; 45. T. de Roode; 46. W. van Rooyen; 47. W. Rijsbergen 48. J. Schüller; 49. M. C. Segaar; 50. W. Seve- rijnen; 51. J. Sinteur; 52. A. J. Slingerland; 53. S. Slingerland; 54. P. Pink; 55. J. F. Nieuwenburg; 56. P. Verberg; 57. C. Ver burg; 58. H. Verhoef; 59. C. de Vink; 60. G. C. Vis; 61. P. van der Voort, 62. F. Vree- dendaal; 63. G. van 't Wout; 64. J. Wurzer. Wat de prestaties van enkele renners be treft, zond men ons het volgende: A. van Amsterdam is de bekende weg renner uit Leiderdorp. Hij staat op de ranglijst van de Nederl. wegrenners met het hoogste puntenaantal voor de dit jaar verrichte prestaties bovenaan Hij was in de Wereldkampioenschappen, welke in Augustus in Denemarken over 300 K.M. zijn verreden, de eenige Ned. wielrenner, die het traject uitreed om op de zesde plaats te eindigen. Hoewel hij voor de Magneet-rij wielfabriek verplicht is Zater dagmiddag in Noord-Brabant aan een in ternationalen wegwedstrijd over 200 K.M. deel te nemen, zal hij zoo mogelijk, Zater dagmorgen eerst nog de Ronde van Leiden meerijden. Th. Beerepoot is een oud renner, die een lo tal jaren geleden vooral in Noord-Hol land als wielrenner zeer bekend was. Hij is thans voorzitter van Nieuw Swift. Jan Geenjaar is de oudste deelnemer. Hij is juist in zijn 50ste levensjaar getre den. Als jongeling heeft hij voel aan wiel rennen gedaan en eenmaal te Roelofs- ai endsveen den jaarlij kschen wedstrijd ge wonnen. J. J. de Groot is een jeugdig renner, die dit jaar, vooral door zijn snelle sprint, en kele wedstrijden in den lande heeft weten te winnen. J. van der Leest is eveneens een bekend Leidsch wielrenner, die de laatste maan den in snelheid belangrijk vooruit is ge gaan. A. Lode wij ks neemt veel deel aan Natio nale wedstrijden, waarin hij afwisselend succes heeft. R. Riethoven is vooral dit jaar op de Nederl. wielerbaan een bekend renner ge worden. Hij was dit jaar bij koppelwed strijden de partner van Jan Riethoven, die helaas door een ernstigen val tijdens de Nationale Kampioenschappen op de Sta- dionbaan voor goed van het wielrennen L uitgeschakeld. Jan zal echter tijdens het verrijden van de Ronde van Leiden, met den oud-renner Piet van der Pluym als orde-commissaris op de motor dienst doen. W. van Rooyen is wel een van de jongste Leidsche renners. Zijn krachtige lichaams bouw doet de verwachting koesteren, dat hij in de Rensport een goede plaats zal weten te veroveren. Jan Schüller heeft dit jaar op de wie lerbanen te Gouda en Heemstede en bij verschillende grasbanen getoond, dat hij een vinnig renner is, die over een snelle eindsprint beschikt. A. J. Slingerland is de bekende mara- thonlooper, die Zaterdag eens wil toonen, dat hij het op de fiets ook wel kan. C. Verburg heeft dit jaar in verschillen de wegwedstrijden successen behaald en is van „Swift" de snelste renner. C. de Vink is dit jaar, na een jarenlange dienst als wielrenner, een rustperiode in gegaan, waaruit de Ronde van Leiden hem blijkbaar gewekt heeft. Bij de commissie voor de Ronde van Lei den, zijn reeds meerdere premies binnen gekomen, die a.s. Zaterdag verreden zullen worden. Zij die premies beschikbaar wenschen te stellen, worden verzocht daarvan tot uiter lijk morgenochtend mededeeling te doen ten huizen van den secretaris der commis sie, den heer P. T. de Jong, Nieuwstraat No. 28. ZWEMSPORT. Gisteren werden aan den Raad van on ze gemeente de laatste adhaesiebetuigingen doorgezonden op het adres van de R.-K. Jeugd- en Jongerenbeweging in verband met de zwem- en badinrichtingen in onze gemeente. Omdat wij de eerste lijst ook door De Leidsche Courant hebben gepubliceerd mo ge ook hier volgen de namen van personen en vereenigingen, van wie deze laatste adhaesiebetuigingen uitgingen. Vereeniging „Katholiek Leiden". Algemeene R.-K. Ambtenarenvereeniging A. R. K. A.-afd. Leiden. Directeur, bestuur en en leden Meisjes congregatie H. Leonarduskerk. J. A. Vreeburg. C. J. Koevoet. Met de groote lijst, die enkele maan den geleden gepubliceerd werd, kunnen wij wel constateeren, dat heel het Katholieke organisatie-apparaat van onze stad en on der de particulieren vooral de verantwoor delijke opvoeders en opvoedsters hun adhaesie en aanmoediging hebben betuigd met het verlangen, dat door een verbod van gemengde zonnebaden en gemengde baden de geestelijke volksgezondheid in onze stad worde beschermd. Vermelding verdienen nog de sympathie ke uitingen, van meerdere Chr. Jeugd- vereenigingen, die op verschillende wijzen dit adres hebben ondersteund. LEIDEN. Donderdag, Tentoonstelling avondteeken- school R. K. Volksbond, school Paul Krugerstraat 37, 7.3010 uur 's avonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 25 Sept. tot en met Vrijdag 1 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136. Zaterdag 2 Oct. nemen waar: J. E. M. ten Dij'k, Haven 18, Tel. 85 en A. J. Donk, Doézastraat 31, tel. 1313. Van Zondag 2 tot en met V r ij d a g 8 Oct. nemen waar: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en E. B. de Metz, Ka- merl. Onneslaan 28, tel. 3553. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wil- helminapark 8, tel. 274. met 6 PERSONEN naar: Noordwijk aan Zee ff. 1.50 Den Haagf. 2.25 Rotterdamff. 5. Amsterdamff. 6. Utrechtff. 7.40 HULPACTIE VOOR DE SPORT. 124.83 Van een kleinen winkelier 1-— C. J. A. Regenverzekering 1— Van drie jongens en drie meisjes, die elk een kwartje brachten 1.50 Cito. Na de Modderkermis! 2.50 Omdat de Singelloop beter dan ooit was verzorgd 2.50 Uit de spaarpot van Kees 25 C L. Wat ik uitspaarde door de N.N 1. Voor een bordje poffertjes 50 Totaal ƒ138.08 Natuurlijk weer beste dank! aan alle goe de gevers. Het groote Leidsche feest van 3 Octo ber staat weer voor de deur! Daar zijn er, die zich geen uitgaven kunnen veroorloo- ven; maar er zijn er ook, die op zulke da gen royaal feestvieren; zouden dezulken ons niet eens extra willen bedenken? In deze feestdagen zullen ook de één cent-loten voor onze Sportbeweging wor den aangeboden; als men ze u aanbiedt, koopt ze dan bij tientallen tegelyk Wie me de wil helpen aan den verkoop op het drie Octoberfeest, kan zich morgen (Vrijdag)- avond te 6 uur melden aan Zoeterwoud sche Singel 33. OEFENING H. UUR. Hedenavond van 8.309.30 uur oefening van het H. Uur in de parochiekerk van den H. Leonardus a Portu Mauritio. De geloo- vigen worden dringend uitgenoodigd het H. Uur bij te wonen. De Missienaaivereeniging „St. Franciscus Xaverius" deelt ons mede, dat er morgen-avond géén club uur is. DE MEER-WERK-ACTIE. Verdere wenschen en plannen. Onder voorzitterschap van den wethou der van sociale zaken, den heer J. J. van Stralen werd gisteravond in een van de zalen der Stadsgehoorzaal een algemeene vergadering gehouden van de commissie voor een Meer Werk Actie te dezer stede. In deze bijeenkomst is uitvoerig gespro ken over de middelen, waardoor de actie zou kunnen worden gepopulariseerd en het werkkapitaal vergroot, aangezien de tot dusverre binnengekomen gelden niet vol doende zijn om nieuwe actie te ontwikke len. De voorzitter van het werkcomité, de heer H. M. Simonis gaf vervolgens een uit eenzetting van een in voorbereiding zijnd plan tot vorming van een fonds, waaruit aan onvermogende eigenaren van onroe rend goed financieele hulp kan worden ver strekt ten behoeve van de uitvoering van noodzakelijke onderhoudswerken. De com missie (secretaris mr. N. J. Rowaan, Ge meentehuis Rapenburg) houdt zich te allen tijde aanbevolen voor opgave van objec ten, die tot werkverruiming zouden kun nen leiden en waarvan de totstandkoming o.a. door bespreking met de eigenaars door de Commissie zou kunnen worden bevorderd. Ten slotte deelde-de heer W. Zwart ver schillende bijzonderheden mede over een in het najaar van 1938 te organiseeren groote tentoonstelling van Leiden's am bachten, industrie en handel, welke door verschillende vakgroepen collectief zal worden ingericht. Gistermorgen te kwart voor twaalf is de 17-jarige metselaarsknecht J. M. op een bouwwerk aan de Verdamstraat door een vallenden steen getroffen, waardoor hij een bloedende hoofdwonde opliep en door den. dokter van den E.H.D. moest worden ver bonden. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 11.535.79 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 1609.85 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mo gelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2