Academienieuws FAILLISSEMENTEN Laatste berichten Nieuwe Pauselijke Encycliek NED. OOST-INDIE Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 7015. J. Stikvoort. Nzn. Voorschoten, Pauwenstr. 10 Aannemersbedrijf. E.: J. Stikvoort, Voorschoten. Wijzigingen: 846. Gebroeders van der Hoek. Leiden, Breestraat 113. Boek handel en uitgeverij. De boekhandel is met ingang van 1 October 1937 overgegaan aan fa. Burgersdijk en Niermans. De uit geverij blijft in hetzelfde pand gevestigd onder den ouden naam: Gebroeders van der Hoek. 1089. Firma Burgersdijk Niermars. Leiden, Nieuwsteeg 1. Boekhandel. Dd. 1 October 1937 wordt de afd Nieuwe Bock handel overgebracht naar: Breestraat 113, te Leiden en vereenigd met den boekhan del der firma Gebr. van der Hoek, onder den naam „Templum Salomonis Afd. Nieuwe Boekhandel Burgersdijx en Nier mans v. h. Gebr. van der Hoek". Afdee- ling antiquariaat, veilingen en admini stratie blijven gevestigd: Nieuwsteeg 1, te Leiden. 4486. M. Brinks, Leiden, Turfmarkt 11. Atelier van gouden en zilveren werken. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in uurwerken en imitaie zilver; doublé, gemonteerde ju- weelen; reparatiën enz. Vest. fii.: Leiden, Pieterskerkkoorsteeg 7. 4391. Gebr. J. C. B. de Jong, Leiden, Hoo- ge Morschweg 100. Machinefabriek, instal latie- en adviesbureau voor electrotech- niek. Het geheele be- Ir ij f is overgenomen door: de Jong's Machinefabriek: N.V. te Leiden. 6688. N.V. Verkoopkantoor De Jong's Machinefabriek. Leiden, Hovge Morsch weg 136. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: De Jong's Machinefabriek N.V. Uitgeoef. bedr. thans: vervaardigen til herstellen van en het dry ven van han del in machines, werktuigen, motoren enz. in de ruimten zin. Hedenmiddag te ongeveer 12 uur reed de 42-jarige N. v. d. E. uit Leiderdorp met zijn vader een wagen met takkenbossen van het Rapenburg de Kaiserstraat op, zonder dat hij acht gaf op het verkeer. Juist na derde met zijn auto de Indisch ambtenaar met verlof J. V. De hand wagenbestuurder kreeg een duw van den handwagen en werd tegen den grond geslingerd. Hij klaagde over pijn in de beenen. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Bij beschikking van deu Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is met ingang van 1 October 1937 aan dr. H. Wamsteker op zijn verzoek eervol ont slag verleend als conservator bij de heel kunde aan de Rijksuniversiteit alhier, en is als zoodanig tijdelijk benoemd: dr. P. J. Kooreman, thans assistent. LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heeren N. Th. v. d. Veer, Den Haag, B. J. Zoetemeijer, Haarlem; Candidaatsexamen Rechten: de heeren W. van IJzeren, Den Haag, J. P. Hustinx, Den Haag, H. M. A. Hollanders, Roermond, J. Stocker, Den Haag, G. van Ittersum, Den Haag, J .M. Barents, Voorburg, H. F. Smits, Rijswijk Z.-H,; Economisch doctoraal examen Indologie: de heer G. Ch. Rapp, Rijswijk Z.-H. Examen van apothekers-assistent te Lei den: de dames E. de Groot, Rotterdam,. C. J. Masselink, Den Haag. Uitgesproken: H. van Dorssen, Amsterdam, Valentijn- kade 8 II. Cur.: mr. W. G. J. M. Schutte. J. A. Serna, Amsterdam, Orteliusstraat 354 II. Cur.: als voren. HONGAARSCHE MONUMENTEN DER DANKBAARHEID IN NEDERLAND, BELGIE EN ZWITSERLAND. Naar de Hongaarsche bladen melden, heeft zich op initiatief van de kunstenaars sociëteit te Budapest een monumentencom missie gevormd, onder protectoraat van den aartshertog Albrecht, welke commissie zich ten doel stelt, in de landen, waar men na den oorlog de Hongaarsche kinderen gastvrij opnam, monumenten der dankbaar heid op te richten. Het eerste van die monumenten zal in 1938 in Nederland worden opgericht. Daar na volgpn in 1939 en 1940 monumenten in België en Zwitserland. TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZE INWONENDE ZOONS. Naar de regeeringspersdienst mededeelt, heeft de minister van sociale zaken er de aandacht van de inspecteurs voor de werkverschaffing op gevestigd, dat tot nu toe de mogelijkheid bestaat om, in zeer bijzondere gevallen, en wel wanneer het gaat om een groot gezin, dat bij de werk verschaffing is geplaatst, ook een inwo- nenden werkloozen zoon boven de 18 jaar tewerk te stellen. Deze tewerkstelling vindt dan plaats, al naar gelang van de gezinsomstandigheden, gedurende een pe riode van b.v. een week van de 5 weken, een week van de 6 weken, enz. Met het oog op de belangen van het groote gezin heeft de minister thans be sloten, den inspecteur te machtigen, ten deze in den vervolge met wat grootere soepelheid op te treden, waardoor het dus mogelijk zal zijn in voorkomende geval len deze wijze van plaatsing eenigszins te "ruimen. MINISTER VAN BOEIJEN UIT HET ZIEKENHUIS. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer van Boeijen, die voor het onder gaan van een operatie in het Diaconessen- huis „Bronovo" was opgenomen, heeft he den deze inrichting verlaten. Minister van Boeijen zal voor algeheel herstel nog eenigen tijd in zijn woning rust moeten houden. ARTS P. PIJL OVERLEDEN. Op 49-jarigen leeftijd is te 's-Graven- hage overleden de heer P. Pijl, een bekend arts aldaar en hardnekkig bestrij der van de vivisectie. Hij studeerde eerst te Delft, doch ge voelde gedurende zijn studie de roeping in zich opkomen, de lijdende mensch- heid te helpen. Hij ving dan ook te Lei den met de doktersstudie aan, om die te Amsterdam voort te zetten. In 1907 vestigde hij zich als arts te Wieringen, waar hij den ex-kroonprins van Duitschland onder zijn patiënten telde. In 1919 verlegde hij zijn practijk naar den Haag, waar hij bekend werd •om zijn humanitaire denkbeelden. Want de heer Pijl was sinds zijn jongelingsja ren overtuigd vegetariër uit ethische overwegingen. Hij richtte in den Haag den anti-vivisectiebond op. Zelf "verklaar de hij steeds, ook in zijn studietijd, nooit aan vivisectie te hebben gedaan en hij was er van overtuigd, dat het lijden der dieren door vivisectie op den duur zijn •noodeloosheid zou bewijzen en daardoor zou verdwijnen. De heer Pijl was door het vele werk, dat hij op zich genomen had, den laatsten tijd oververmoeid geraakt. Toen hij eenigen tijd geleden door een ernstige ziekte werd overvallen, kon hij de gevolgen daarvan niet doorstaan. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal geschieden Zaterdag a.s. te drie uur op de Algemeene Begraafplaats. BELASTINGVERLAGING TE VLIST. De gemeentebegrooting van Vlist voor 1938 werd hedenmorgen door den raad vastgesteld. Het aantal opcenten op de personeele belasting werd verlaagd van 200 tot 175. DRIELING GEBOREN. Vannacht is het gezin van B. W. van der Heyden-Visser te Beek (gemeente Bergh) verblijd met èen drieling. De moeder en haar drie jongens maken het goed. DIPHTERIE-EPIDEMIE OP NIEUW-GUINEA. Aneta seint uit Manokwari, op Nieuw- Guinea: In de kustkampongs tusschen Demta en de nederzetting Hollandia is een diphterie-epidemie geconstateerd. Het eerste geval moet reeds in Augustus zijn voorgekomen. Op 22 September waren er reeds acht dooden en tien zieken; in een van de kampongs bovendien nog vier doo den en twaalf zieken. Thans verneemt men, dat in totaal dertig sterfgevallen hebben plaats gehad. Dat deze epidemie vrij lang na het uit breken is geconstateerd, is een gevolg van het feit, dat de ziekte niet dadelijk door de bevolking is gerapporteerd. De contro leur van Hollandia vernam hiervan vrijwel toevallig op zijn laatste tournee, waarna hij onmiddellijk den gouvernements In disch arts te Hollandia waarschuwde, die diphterie constateerde. Op 22 September is telegrafisch aan den gewestelijk gou vernements arts te Ambon gevraagd se rum te zenden, dat op den 24en per vlieg tuig te Hollandia werd aangebracht. AUTO TE WATER GEREDEN. De inzittenden gered. In den afgeloopen nacht reden de heer Hartman, bouwkundige uit den Haag, en zijn echtgenoote in een vier persoons auto langs de Vlist onder Haastrecht in de richting Schoonhoven. Bij het passeeren van enkele wielrijders kon de heer Hart man den wagen niet op den weg houden en het voertuig verdween vrijwel geheel in het ter plaatse vrij diepe water van de Vlist. Hert gelukte een wielrijder en een weg werker het portier van den wagen te openen en de inzittenden op het droge te brengen. Zij bleken geen letsel te hebben bekomen. De auto is-later met behulp van een kraanwagen gelicht. WERKSCHOUW OMGESLAGEN. Man verdronken. In de Waalhaven te Rotterdam is tenge volge van de deining van een voorbijko mend schip een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een werkman, den 37-jarigen J. R., wonende Patrimoniumshof, het leven heeft gekost. R. was met nog twee andere arbeiders bezig op een werkschouw, gelegen voor het terrein van het Nederlandsch havenbedrijf aan de Waalhaven, bezig met het montee- ren van een roer van een motorboot. Toen er een schip passeerde ontstond er zulk een deining, dat de werkschouw omsloeg en de drie mannen te water geraakten. Twee van hen slaagden er in zich spoedig in veilig heid te stellen, maar R. verdween in de diepte. Onmiddellijk werd de rivierpolitie gewaarschuwd, die met de „Politie III" er op uit trok. Na eenigen tijd dreggen haal de men het lichaam van den man op, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Met dezelfde politieboot is het stoffelijk over schot naar het politiebureau aan de Park haven vervoerd. Het Rozenkransgebed in de Octobermaand Tegen communisme en andere dwaalieeren Verschenen is een nieuwe Pauselijke Ency cliek, die een opwekking bevat tot alle ge- loovigen om in de komende Octobermaand door het bidden van den Rozenkrans de Mariavereering te beoefenen. Nooit, aldus schrijft de Paus, heeft het den volkeren ontbroken aan de bescherming van de Moe der Gods, zelfs niet, toen de Christenheid bedreigd werd door de legerscharen der Mooren. De Paus herinnert er aan, dat de gevaren vandaag niet minder zijn dan in het verleden. De wereld is ten prooi aan een geestelijke en moreele crisis, welke te wijten is aan de omstandigheid, dat men God heeft vergeten. Doch de bestaande ge varen behoeven het vertrouwen der Chris tenen niet té schokken. Evenals de secte der Albigenzen overwonnen is door het aanroepen der Maagd Maria, zoo ook zul len, naar men mag hopen, al degenen wor den overwonnen die de herinnering aan hun valstrikken oproepen. De maatschap pelijke klassen worden door diepe mee- ningsverschillen gekweld. Eenerzijds ver heft zich het communisme, dat elk recht op particulier eigendom ontkent, ander- WIELRIJDSTER ONDER VRACHTAUTO. Bij aankomst in ziekenhuis overleden. Vanmorgen is op den Amersfoortschen straatweg te Nijkerk een ernstig ongeval voorgekomen. De 46-jarige echtgenoote van den heer R. van D., wonende aan de Weidammer- steeg te Hoevelaken kwam met haar fiets uit de richting Nijkerk. Voor haar uit reed een wagen beladen met melkbussen. Van den kant van Amersfoort naderde een per sonenauto, thuisbehoorende in Friesland. Door tot nu toe onbekende oorzaak week de auto plotseling naar links. Eerst reed zij den melkwagen aan en vervolgens bot ste zij tegen de wielrijdster. Deze kwam onder de auto terecht, waarna zij met ern stige verwondingen op den weg bleef lig gen. Spoedig waren eenige geneesheeren ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. De vrouw werd naar het ziekenhuis te Nij kerk overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek zij echter reeds overleden te zijn. INVAL IN SPEELHOL. Gisteravond heeft de politie te A'dam bij verrassing een inval gedaan in een perceel aan de Nassaukade, waarvan men ver moedde, dat er gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. De politie vond inderdaad een zevental personen bijeen, dat op het gerucht van haar komst nog inderhaast trachtte de spo ren van het verboden spel te doen ver dwijnen. Toen de politie de kamer betrad, poogde men juist het groene kleed van de roulettetafel in een kast te moffelen. Bij opening van de kast verschenen aan het gestrenge oog de beschuldigende attri buten. De aanwezigen werden in de politie-auto meegenomen naar het bureau Leidsche- plein, waar V., die gelegenheid had gege ven tot het hazardspel werd vastgehouden. De andere personen konden, na te zijn verhoord, huiswaarts keeren. GEEN KATJE OM ZONDER HAND SCHOENEN AAN TE PAKKEN. Een kleine Haagsche knaap bezondigde zich gistermiddag aan een dier bekende Hollandsche kwajongensstreken, welke na der worden aangeduid met „belletjetrek- ken" of ook wel „deurtjebellen". In zijn enthousiasme vergat hij de om geving en dus zag hij ook niet, dat twee politieagenten langzaam maar zeker nader den om hem van het verkeerde en slechte van zijn liefhebberij te overtuigen. Gelijk een booze vader, wiens zoon zich dermate heeft misdreven, dat hij voor straf oogenij blikkelijk en zonder eten naar bed wordt gestuurd, spraken zij den jongen aan, doch dat was heelemaal niet naar den zin van een juffrouw, die het schouwspel gadesloeg en die in geen ander verband tot het knaapje stond, dan dat de vader en moe der van het ventje haar buren zijn. Zij maakte de agenten uit voor alles wat leelijk is. De overstelpende woordenvloed was beleedigend, zeer beleedigend zelfs. We zouden het op deze plaats niet graag herhalen. En alsof dat nog niet genoeg was, gaf zij één der agenten plotseling met een flinken zwaai een stomp op het gezicht. Zoo raak kwam deze aan, dat de tanden in den onderlip drongen. Toen werden de agenten ook boos op haar. Het bekende boe"kje werd uit den zak gehaald en pro ces-verbaal wegens beleediging volgde. Daarmede zakte het doek voor de eerste acte van het drama. De tweede vblgt te- zijnertijd in de plechtige sfeer van de rechtszaal, wanneer de politierechter de juffrouw zal duidelijk maken, dat zij zich niet met een andermans zaken heeft te be moeien. zijds verheft zich een staatscultus en een wensch om het openbaar gezag te herstel len, gericht tegen het communisme, maar vergetend de wijsheid van het Evangelie en weer vervallend in de dwalingen en de maatregelen van de heidenen. De golf van goddeloosheid, welke zich over de we reld uitstort, dreigt de geheele beschaving te ontbinden. De goede Christenen zullen hun Kerk echter niet verlaten, indien men zijn toevlucht neemt tot Maria, die door God is bestemd om zijn genadegaven uit te deelen. Onder de verschillende manieren om de gunsten van de Maagd Maria af te smeeken, zoo vervolgt de Encycliek, is een der voor naamste en meest verspreide stellig die van den H. Rozenkrans, welke is als een lofzang op de Moeder-Maagd, een.Evangelie en een christelijk leven in het kort. De Paus her innert er aan, dat personen van alle standen deze godsvrucht beoefenen, geleerden, prin sen en koningen plegen dagelijks den ro zenkrans te bidden. Deze devotie is zonder eenigen twijfel de H. Maagd aangenaam, zooals Maria zelf heeft getuigd bij haar ver schijningen te Lourdes. Daarom wekt de H. Vader op tot het bid den van den Rozenkrans, hetzij in het open baar hetzij afzonderlijk, vooral in het loo- pende jaar. Tenslotte vereenigt de Paus zich met het eerherstel en het protest van het Episcopaat en het volk van Polen, dat de Moeder- Maagd speciaal vereert als zijn Hemelsche Moeder wegens de door de pers van een be schaafd land tegen de H. Maagd straffe loos geuite beleedigingen. Aan het einde van den Encycliek verleent de Paus zijn apostolischen zegen. BEKENDE HAAGSCHE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT EN GEPAKT. Dank zij het kordate optreden van een aantal burgers is de Haagsche politie er in defi afgeloopen nacht in geslaagd twee bekende Haagsche inbrekers in te reke nen. Omstreeks half één waren deze indivi duen een manufacturenzaak in de Weissen- bruchstraat hoek Mauritsstraat binnenge drongen. In het benedenhuis, waar de zaak is ge vestigd, is 's nachts niemand aanwezig en dus hadden de dieven vrij spel. Zij maak ten echter zooveel lawaai, dat de in het bovenhuis wonende familie, althans de dochter des huizes er wakker van werd. Zij waarschuwde haar vader, die zich on middellijk naar beneden begaf. Hij waar schuwde een voorbijganger en verzocht de zen even voor den winkel te posten, ter wijl hij de politie telefonisch alarmeerde. De inbrekers, die zich ontdekt zagen, probeerden over den tuinmuur, grenzende aan de straat, te ontkomen, doch toen één hunner over den muur wilde klimmen, werd hij door de postende heeren direct bij een been vastgehouden. De dief echter wist zich los te ruken en trok zich weer in den tuin terug. De kortste weg naar de vrijheid was hun dus afgesneden en dus moesten zij een anderen en meer omslach- tigen weg opzoeken. Door tuinen en over muren en schuttingen achter de huizen in. de Weissenbruchstraat kwamen zij ten slotte in een brandgang terecht, doch in middels was ook reeds de politie gearri veerd. Zij was in voldoende aantal om de omgeving af te zetten en toen de inbre kers dan ook via den brandgang trachtten te ontkomen, werden zij gepakt en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar zij zijn ingesloten. Het zijn twee be kende Haagsche inbrekers, waarmede de politie dus een goede vangst heeft gedaan. Het onderzoek wees uit, dat zij zich over een tuinmuur toegang tot de achterzijde van den winkel hadden verschaft. Door een ruit met zeep in te smeren en daarna te breken, waren zij den winkel binnenge drongen. Een deur was reeds geforceerd. TE VEEL FILMS GEZIEN? De achttien-jarige buffetjuffrouw, die gisteren bij de politie te Amsterdam aan gifte heeft gedaan van een aanranding op de Prinsengracht door een onbekenden man, waarbij haar taschje zóu zijn verdwe nen, is thans in zooverre op haar mededeo- lingen teruggekomen, dat de politie haar verwarde verhaal eenigszins in twijfel be gint te trekken. Zij bleek dit taschje namelijk niet bij zich te hebben gehad des middags heeft zij het thuis teruggevonden. Het geval berooving is nu dus voor de politie van de baan. Zij onderzoekt thans nog in hoeverre ei nog van een aanranding sprake kan zijn. =3 DE AARDBEVING OP JAVA. Nog steeds lichte trillingen waargenomen. Aneta seint uit Djocja: Gedurende den geheelen Dinsdag heeft men te Djocja lichte trillingen waargeno men. In de onderdistricten buiten Djocja zijn in totaal ruim 300 huizen ingestort. In Wedi (Klaten) zijn 100 huizen ingestort en 191 ernstig beschadigd, terwijl op andere plaatsen in de buurt van Klaten totaal 60' huizen zijn vernield. De muren van het fort te Klaten, waarin de vrouwengevangenis is gevestigd, zijn ernstig beschadigd, waarom men veiligheidshalve de gevangenen heeft overgebracht naar het gebouw van den landraad. In verschillende sawah's in de buurt van LEIDEN. Geboren: Christian us, z. v. P. C. de Haas en C. M. Molenaar Maria Helena, d. B. Overdijk en J. A. Langeveld Mar- garetha, d. v. G. Kokkedee en G. Thiel Wilhelmina Catharina Maria, d. v. H. W. Hermsen en C. J. M. de Bruijn Johannes z v. J. J. Bavelaar en J. v. Iterson. Ondertrouw d: J. W. Beversluis jm 25 j. en P. du Prie jd 26 j. W. Aarts jm 42 j. en D. W. v. Leeuwen jd 23 j. Prambanan is de grond open gespleten; uit deze spleten spoot het water tot een meter hoogte. Op verscheidene plaatsen, ook bij Wedf, ontstonden zandfonteinen, waaruit een substantie opspoot, welke een gelijkenis vertoont met vulkanische asch. Op som mige plaatsen komt deze substantie droog en op andere plaatsen als modder te voor schijn. De regent van Poerworedjo meldt, dat door de aardbeving van 27 September in Zuid-Koetoardjo 90 inlandsche woningen geheel vernield zijn en ruim 200 zijn be schadigd. De assistent-resident en de regent hebben gistermorgen een bezoek gebracht aan de geteisterde streek. De getroffen be volking wordt gesteund uit het weerstands fonds van het regentschap. Uit het Noorde lijk deel van het regentschap zijn geen be richten omtrent beschadiging binnen gekomen. DE VIOLIST HUBERMANN ZIEK. Zijn tournee afgelast. Aneta seint uit Semarang: De violist Hubermann is te Madioen on gesteld geworden. Het concert, dat gister avond te Solo zou worden gegeven, is niet doorgegaan en ook dat te Semarang van hedenavond zal geen voortgang vinden. Op medisch advies heeft de kunstenaar zijn tournee door Java afgelast. DE BOYCOT-ACTIE TEGEN JAPAN Havenarbeiders weigeren schepen te laden voor Japan. LYTTELTON (Nieuw-Zeeland), 29 Sept. (A.N.P.) Havenarbeiders alhier hebben geweigerd schepen te laden, welke naar Japan zullen vertrekken. De lading be stond geheel uit goederen, welke voor den oorlog in China gebruikt kunnen worden. Weer slachtoffers onder burgerbevolking te Sjanghai SJANGHAI, 29 Sept. (AN.P.) De Ja- pansche luchtmacht blijft de verschillen de sectoren aan het front van Sjanghai, met name het Noorderstation en Sjapei bcmbardeeren. Er is een hevige brand ontstaan, welke zichtbaar is van de in ternationale concessie uit. Ook bombar deeren de vliegtuigen verscheidene dor pen aan de zijde van Poetoeng. Er vielen verschillende slachtoffers onder de bur gerbevolking. DE MIDDELLANDSCHE ZEE BESPREKINGEN TE PARIJS. Overeenstemming bereikt. PARIJS, 29 Sept. (A.NP.). Nadat de Fransche, Britsche en Italiaansche vlootdes- kundigen vanmorgen om tien uur weder in het ministerie van marine bijeen waren gekomen, was reeds spoedig overeenstem ming bereikt. Vanavond nog zal het tot stand gekomen accoord onderteekend worden. PATRICIA MAGUIRE OVERLEDEN. Bijna zes jaar aan één stuk geslapen. CHICAGO, 29 Sept. (A.N.P.). De 32- jarige Patricia Maguire, die bekendheid aeeft verworven doordat zij tengevolge van slaapziekte bijna zes jaar in verdoofden toestand heeft gelegen, is vannacht over leden. Zij zou juist geopereerd worden, toen haar toestand tengevolge van een longont steking een. ernstig karakter aannam, en ondanks bloedtranfusies slaagden de dok toren er niet in, het meisje in het leven te houden. DOODEN EN GEWONDEN BIJ VLIEGONGELUK. LONDEN, 29 September. (A.N.P.) Bij het vliegveld Sealand is vanmorgen een militair vliegtuig brandend neerge stort. Twee militaire vliegers vonden den dood. Negen arbeiders, die in de buurt aan het werk waren en toesnelden om hulp te verleenen, kregen ernstige brandwonden door de ontploffing van hert benzinereservoir. AMSTERDAM, 29 Sept. Vee. Aanvoer: 206 vette kalveren. Ie kwal. 6070 ct., 2de kw. 6058 ct., 3e kw. 4448 ct. per K.G. levend gewicht. 54 nuchtere kalveren 8 14 per stuk. 158 varkens: vleeschvarkens, wegens van 90110 K.G. 6970 ct., zware varkens 6768 ct., vette varkens 6667 ct. per K.G. slachtgewicht. Vette kalveren aanvoer matig, handel stug, prijzen eerste kwaliteit hooger. Nuchtere kalveren kor ten aanvoer, handel vlug, constante prij zen. Varkens korten aanvoer, gedrukten handel, iets lagere prijzen •.WOERDEN, 29 Sept. Kaas. Aanvoer: 355 partijen met rijksmerk le kw. ƒ29 31, id. 2e kw. 2628. Zware ƒ33. Handel matig.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3