Kleeding voor huis- en kantoor HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bü „Het Practised Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 1 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. •<{-12 Met nieuwen moed wordt het werk na een heerlijke vacantie en tévens met een gezellig nieuw japonnetje, hervat! Een mensch brengt een groot deel van zijn le ven werkende door, hetgeen zoowel voor huisvrouwen geldt. die nagenoeg van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in actie zijn, als voor vrouwen en meisjes, die op kantoren of elders werken. Ongetwijfeld is het dan een genoegdoe ning, indien men dan ten minste aardig ge kleed is. Heel vaak zijn huisvrouwen ge neigd om weinig eischen voor zich zelf in zake de kleeding te stellen, hetgeen zeer verkeerd is. Niets werkt aangenamer op man en kinderen in, dan dat de vrouw en moeder er aardig gekleed uitziet. Kostbaar zijn déze japonnen allerminst, want ze vragen niet alleen weinig stof, doch kunnen ook van aardige, billijke ka toentjes of dunne wollen weefsels gemaakt worden. De mode geeft, ook voor de komende herfstmaanden o.a. halflange mouwen, het geen zeer practisch is, temeer, daar men er met kille dagen en die hebben we maar al te veel deze zomer een bolero of een wollen vest met lange mouwen bij kan dra gen. De beide eerste modellen, die wij links weergeven zijn buitengewoon geschikt om van wollen stof gemaakt en lang door ge dragen te worden, terwijl voor de ander katoen of kunstzijde in aanmerking komt. Zelfs indien men in min of meer donkere tinten vervalt dan nog worden de japon nen door lichte en gekleurde garnituren geheel en al opgefleurd. Practische kleuren zijn marineblauw, middelblauw, donker rood, bruin, groen, beige en grijs. De eerste japon links is gedacht van blauw diagonaal geweven stof en heeft op de schouders aparte reepen gestikt, terwijl de voorstuk ken met eenige ruimte worden gevult. Rui me bovenmouw die ingehaald worden. Puntige halsuitsnijding met piqué vestje en kraag. Men kan in de halsopening ook als variatie een driehoekig shawltje dragen, dat achter in de hals geknoopt en op het voorpand met een sierspeld vastgestoken wordt. De japon er naast is van geme- leerde wollen stof b.v. grijsachtig blauw en heeft in de halsopening een recht zijden shawltje, waarvan de korte uiteinde onder de japon komen. Het zakdoekje is van de zelfde zij, terwijl knoopen en ceintuur in kleur overeenstemmen met de garneering. De eerste der beide bedrukte weefsels is van katoen of linnen en bestaat uit vier baans rok en blouse met aangestikt glad schootje. Halsafwerking met doorgeschoven lint, dat gestrikt wordt. Knoopsluiting midden voor. Rechts een aardig model met ronde pas en kleine shawlkraagje; sluiting met knoopjes aan de pas. Tweebaans rok met ingezette plooien en eventueel opgestikte zakken. BABY NACHTJAPONNEN Alhoewel ze inderdaad meer werk geven zijn lange nachtjaponnen voor babies zeer practisch. Het doet ons denken aan den tijd, toen de lange kleeren nog voor de luiermand gemaakt werden. Uitzetjes, die inderdaad heel wat meer werk vereischten van maken, dan de moderne babykleertjes. In Engeland ziet men echter nog zeer veel lange jurken, nachtjaponnen, onder jurken enz. dragen, die ongetwijfeld een bepaald cachet geven. De jongensbaby zal zich ongetwijfeld in zijn mannelijken trotsch verzetten tegen een al te sierlijk nachtgewaad. Voor deze kleine woelwater is de nachtkleeding rechts gedacht, die voor herfst en winter van een gemoltoneerd weefsel gemaakt kan worden, doch voor 's zomers kan men met dunner materiaal volstaan. Rechte pas voor en achter met gerimpeld ondergedeelte, dat met een opgestikt beleg sluit. Zoom aa onderkant omgeslagen en op geknoopt. Aardig is het lange nachthemdje voor het baby-zusje, dat een omliggend kraagje en split met belegstuk heeft, die met kleine gekleurde groepjes moesjes bezet zijn. Kleine groepjes plooien aan schouders en pofmouwen met smalle manchet. KINDERONDERGOED kan op verschillende wijze versierd worden. Nu eens combineert men effen en bedrukt lingerie batist, dan weer verwerkt men wit, doch bij voorkeur zal de keuze vallen op zachte tinten voor nachthemden, voor iets oudere meisjes is kunstzijde een dankbaar en tevens niet kostbaar materiaal. Een zachte kleur rose, zalm of lichtblauw met een ronde boven-pas met kleine bloemetjes is bijzonder aardig, vooral als de hals dan weer wordt afgewerkt met een omliggend boordje. Als sluiting van het split midden voor maakt men twee omgefestonneerde lusjes, waardoor een lint gehaald wordt, dat men strikt. (Rechts boven). Links een hemdje met opgestikte pas en schouderbandjes, dat aan rug- en voorzij de uit zes naar onderen toe breeder wor dende baantjes bestaat. Schouderband zijn afgewerkt met feston, dat heel gemakke lijk te maken is, wanneer men op een reep je karton schulpjes teekent en uitknipt, daarna met een dunne potloodlijn natrek ken op de stof. Gemakkelijker is het op strijken van strijkpatronen, die zoowel festons als de kleine bloemenmotieven aan geven, die op de pas gewerkt zijn. Onder aan een broekje met heupstuk en sluiting met knoopjes op zij. Afwerking pijpjes met festons. Gehaakte Mutsen en Kapjes Inderdaad, gehaakte mutsen en kapjes zijn zeer practisch en ze staan zoo bui tengewoon aardig, geven tevens iets per soonlijks, omdat men er garneeringen naar eigen smaak op kan aanbrengen. Zoo'n mutsje is trouwens zóó vlug gehaakt, dat het werkelijk geen moeite geeft om er een paar in verschillende kleuren wol te ha ken, die zich aanpassen aan verschillende jurken. Om de kosten behoeft men het evenmin te laten, want men heeft slechts weinig wol noodig. Zeer doelmatig zijn deze dingskes om bij regenachtig weer te dragen of bij wind, want ze omsluiten het hoofd zoo goed, terwijl een flink buitje de wollen modelletjes geenszins bederft. Handschoenen worden eveneens veel ge haakt in écru en zwart, vooral o.a. van fijn linnen garen en zijde in lossen en vasten. Sterk zijn de ceintuurs van natu rel visschersgaren gehaakt en materiaal, dat veelal als scheringdraad bij het weven gebruikt wordt. Bloemen van fijne wol of zijde zijn uiterst eenvoudig om zelf te ha ken b.v. van vasten, waarbij men door min deren en meerderen de gewenschte vorm aanbrengt en de verschillende deeltjes in het midden op een kein lapje tulle hecht en daarna als hart een gekleurde donker der roset haakt. De blaadjes worden in groen uitgevoerd, terwijl de steeltjes niet anders dan eindjes wol zijn, onregelmatig van lengte. Repareeren van een scheur of winkelhaak Beter nog dan plakken van een scheur of winkelhaak is het stoppen met draden van hetzelfde weefsel. In verband met eventueele weefsels met ingeweven of be drukte motieven heeft men meer kleuren noodig. Zoo neemt men bij strepen b.v. twee passende kleuren, die tegelijkertijd doorgestopt worden. Bij dwarse scheuren is het stoppen naar verhouding gemakke lijker. Wanneer de gestopte plek, nadat deze gereed gekomen is over een vochtigen doek, wordt opgestreken, bemerkt men er nauwelijks meer iets van. Stoppen in de lengte is moeilijker, aangezien men voor strepen over de lichte kleur met donkere draden en omgekeerd moet werken. Men kan een scheur het best op een klein lap je zeildoek rijgen, dan heeft men een soe pel ondervlak, terwijl uiterst weinig dra den tegelijk opgenomen worden, hetgeen ook voor dwarse scheuren geldt. Zeer fijne weefsels worden meermalen met haar ge stopt. Vruchten, de rijke gave der natuur De zomer biedt ons een rijke afwisse ling van versche vruchten, zoodat ieders smaak bevredigd kan worden. De moderne wetenschap ruimt een be langrijke plaats in voor vruchten en het is een ieder thans duidelijk, dat men zijn organisme benadeelt, indien men van deze zomerweelde niet volop geniet, zon der overdrijving natuurlijk. Het beste is het nuttigen van rauwe vruchten. Iedere fijnproever geeft hier aan de voorkeur, aangezien de aromati sche geur door hgt koken verloren gaat, terwijl tevens de plantaardige zuren ver loren gaan evenals andere waardevolle bestanddeelen. Vruchten zijn dorststillend en vervan gen op warme dagen de behoefte aan veel drinken. Vruchtensap, zoowel van aardbeien, kersen, pruimen, druiven, als van peren en andere vruchten' lost zich snel op in de maag. Aan ontbijt en kof fietafel is brood met boter, liefst bruin of volkoren brood met toevoeging -van vruchten het meest gezonde voedsel. Voor zoover het gebruik van vruchten niet verboden is voor zieken, werken zij steeds zeer verfrisschend, evenals sap pen van versch fruit geperst. In rauwen toestand genuttigd vermin deren zij de vorming van urinezuur, dat de oorzaak van vele ziekten is. Lijders aan jicht en rheumatiek kunnen hun kwalen veel verminderen door veel vruchten te eten, terwijl suikerzieken, die zich het genot van suiker moeten ontzeggen daar entegen wel zoete vruchten mogen eten. Bloedarme en zwakke kinderen worden dikwijls veel krachtiger door het volgen van een appelkuur, waardoor dure medi cijnen onnoodig zullen blijken te zijn. Algemeen bekend is, dat vruchten de stoelgang regelen, doch te weinig zwan gere vrouwen zijn genoeg doordrongen van de heilzame invloed, die zij uitoefe nen op haar organisme en hierdoor ook op het te verwachten kindje. De rijke vruchtenoogst, die de zomer in velerlei vorm biedt, alsmede die, wel ke in den herfst rijpen zullen een ieder in de gelegenheid stellen een bloed- en darmreinigenden kuur te volgen. De vi taminen, die aan het lichaam toegevoerd worden versterken het zenuwstelsel en vormen reserve krachten, zoodat men hiermede toegerust den winter zonder zorgen tegemoet kan gaan. Vruchten zijn geen luxe, doch een uit stekend voedingsmiddel, dat de voorkeur verdient boven alle mogelijke snoepe rijen, waaraan vaak meer geld wordt uit gegeven dan gewenscht is. Eet vruchten, de rijke gave der natuur! ONS PATRONENHOEKJE. De matrozenmutsen kleeden steeds aar dig en worden, zooals de afb. boven aan geeft, nu eens naar voren, dan weer naar achteren of opzjj getrokken gedragen. Men begint de bol van het midden uit te halen en meerdert steeds totdat men een platte zich houdt van de gewenschte groote, ter wijl voor het deel, tusschen bol en strakke rand geminderd wordt. Het aantal steken van den rand blijft hetzelfde, terwijl de laatste toer vasten, ter verkrijging van meerdere stevigheid, dubbel gehaakt wordt, d.w.z. over de vasten dier toer nog maals haken. Vlot is het kapje onderaan, waarvan de beide zijstukken smal toeloopen en vóór en achterdeel over hetzelfde aantal st. gebracht wordt; het laatste is iets langer dan het voorstuk, omdat het meer over het hoofd komt. Aardig is het, wanneer een lange, losse rol het mutsje omlijst. Vier stukken aan elkander haken en eventueel met afstekende festonsteek overwerken. Een mooi geheel geven muts, handschoe nen, ceintuur en bloem in één kleur. Wij bieden onzen lezeressen.... Zuinigheid en spaarzaamheid zijn twee eigenschappen, welke iedere goede huis vrouw de hare moet kunnen noemen. Zui nigheid en iedere mogelijkheid, welke leidt tot besparing, zijn dringende eischen. Een mogelijkheid tot besparen willen wij onze lezeressen bieden. Sterker nog: wij zullen haar thuis zenden. Het is n.l. ons Zomermodebiad, dat zooveel voordee- len biedt, dat iedere vrouw er gebruik van moet maken. Het opent b.v. voor u of uw dochter de mogelijkheid om geheel gratis te leeren knippen. Grijp dan deze kans, door onmiddellijk even te schrijven aan de Redactrice Dames rubriek, Nieuwe Havenstraat 58 te Den Haag, met tien cents aan postzegels bijge sloten .Nog gemakkelijker is het dit dubbel tje te gireeren op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. Laat deze kans niet voorbij gilppen! ZOMERJAPON VAN BEDRUKT KATOEN Succes patroon 1700, Prijs 30 cent.en 5 cent voor adm. en ver zendkosten. Voor deze eenvoudige japon leent zich bedrukt katoen of het crêpe achtige ka toenen cloqué zeer goed. Het model is in weinig tijd af te werken en bestaat uit een achterbaan en twee voorstukken, die ge deeltelijk dichtgeknoopt worden. De gar neering wordt van effen katoen gekozen en is aangebracht in den vorm van een opge stikte pas aan voor en rugzijde, die men evenwel van dubbele stof samengestikt ook als kraag in de halsopening kan stikken. Korte mouwen met slagen, die evenals de ceintuur van hetzelfde materiaal zijn. In plaats van knoopen kan men aan deze japon ook een treksluiting bevestigen, het geen voor deze modellen steeds meer wordt toegepast. Patronen in de mater 42444648. „Herfstmode 1937" is belangrijk „Herfstmode 1937" is belangrijk, omdat dit modeblad uitsluitend aan de herfstmode is gewijd en de modellen, welke er in staan ieder een ruime keuze bieden. „Herfstmode 1937" is méér dan een mo deblad: het is ook een attractie, want men kan er fraaie premie's mee verwerven. Het geeft van die leuke, aardige attrac- tie's en daarom alleen al moet u „Herfst mode 1937" in uw bezit hebben. De Redactrice van Herfstmode (adres: Postbus 36, Den Haag) stuurt u dit blad gaarne toe, als u haar schrijft met tien cents aan postzegels ingesloten (s.v.p. geen post zegels van 6 ct.). Deze tien cents kunnen ook gegireerd worder op postrekening 26626 van den Modedienst te Den Haag. sprekende kleuren. Moesjes in verschillende grootte werken voordeelig evenals alle effen weefsels, vooral donker blauw en zwart. De lijn van den hals in puntvorm is flat teus, terwijl de kraag van piqué of ottoman gemaakt wordt, hetgeen afhangt van het min of meer gekleurde weefsel. De taille is pl.m. 5 c.M. lager dan de normale lijn, waardoor het bovenlichaam langer lijkt, terwijl het puntig oploopende middenstuk op het voorpand gestikt wordt, dat aan beide zijden een weinig ruimte te zien geeft. Lange, aansluitende mouwen, die aan den schouder ingehaald worden, kleeden het meest af en worden extra bij de patroon gevoegd, dat verkrijgbaar is in de maten 46, 48, 50 en 52. GEKLEEDE JAPON VOOR GEZETTE DAMES.. Succespatroon 1763. Prijs 30 cent 4- f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De ontwerpen der moderne japonnen voor meer gezette dames zijn zóó samengesteld, dat zij zonder storend te wezen, toch van de zoozeer moderne bedrukte weefsels ge maakt kunnen worden. Alleen zij men er steeds op bedacht, dat men niet te groote bloemen- of andere mo tieven moet kiezen evenmin als te sterk VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij Ingesloten f aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van ,Het Practisch Modebiad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1J4, 3, 5, 10 of 12H cent, doch niet van 6 cent).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12