MGEVING VRIJDAG 2-. .1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 H1LLEGOM. Denk om uw licht. Meerdere bloemist- arbeiders zijn bekeurd, omdat zij des mor gens naar het werk gaande, vergaten hun rijwiel te verlichten. Het is dan nog sche mer. Waar de nachtverlichting dan reeds geheel gedoofd is, denken deze menschen, dat ook zy tegen het dag worden rijdende, hun karretjes niet behoeven te verlichten. Men zij gewaarschuwd. Verkoopingen. In Hotel Sistermans hadden gisteren de volgende verkoopingen bij opbod plaats: Ten overstaan van Notaris D. Lodder van 1. Het cafépand, gelegen Molenstraat 3 alhier, groot 1 A. 10 c.A. Hoogste bieder H. Buschker te Hoofddorp ƒ4500. 2. Het woonhuis, gelegen Molenstraat 5, groot 60 c.A. Hoogste bieder dezelfde 2500. Afslag en combinatie volgende week Donderdag. Ten overstaan van Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem van: 1. Het woonhuis Zilkerduinweg 20, gem. Noord wij kerhout, groot 1.87 A. Hoogste bie der J. Scholten q.q. te Haarlem ƒ2500. 2. Het woonhuis Zilkerduinweg no. 22, gem. Noordwijkerhout, groot 2 A. Hoogste bieder dezelfde 2500. 3. Het woonhuis Zilkerduinweg no. 24, gem. Noordwijkerhout, groot 1.99 A. Hoog ste bieder dezelfde 2500. 4. Het woonhuis Zilkerduinweg no. 26, gem. Noordwijkerhout, groot 1.98 A. Hoog ste bieder J. D. Philippo Hillegom ƒ2200. 5. Het woonhuis Zilkerduinweg no. 28, gem. Noordwijkerhout, groot 1.98 A. Hoog ste bieder J. Scholten q.q. te Haarlem 2500. 6. Het woonhuis Zilkerduinweg no. 30, gem. Noordwijkerhout, groot 2.02 A. Hoog ste bieder W. Harding te Hillegom 2500. Afslag en combinaties volgende week Donderdag. HOOGMADE. Inbraak in een woonschuit. In den afgeloopen nacht hebben dieven zich toegang weten te'verschaffen tot een woonschut, liggende naby Huize „De Bancken" aan de Wijde Aa. De dieven za gen kans een aantal dekens en een buiten boordmotor te bemachtigen. In hun onedel spel werden zij echter gestoord door om wonenden, die blijkbaar het geluid van in breken hoorden. Toen men bij de schuit aankwam waren de dieven gevlogen, bene vens een roeibootje van den veehouder M. Na eenig onderzoek vond men de boot lig gen aan den overkant van het water, nabij een beboscht gedeelte land. Tevens la gen er de dekens en hulpmotor. De dieven hebben schijnbaar het geluid niet ver trouwd en hebben zich gehaast verwijderd, de „boedel" achterlatende. Tot heden is van de daders geen spoor gevonden. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUWO VERZICHT. Dat de veiling allhier niet is aangewe zen met z'n artikelen op het buitenland is al langen tijd een voorrecht. Dit wordt o.m. bewezen door de omzetten, die sinds 1933 steeds stijgende waren. Ook voor 1937 staat het al vast, dat de omzet die van 1936 zal overtreffen. En 1936 was reeds eenige procenten hooger dan 1935. Men zit hier dus schijnbaar niet in den hoek waar de slagen vallen. We hebben over 1937 nog weinig pessimistische over zichten behoeven te schrijven. De afge loopen week was ook weer zeer bevredi gend. De voornaamste artikelen, bloem kool en waschpeen waren goed gevraagd. En vooral deze producten maken den om zet. Bloemkool in de eerste soort ging gedurende deze week van 8.80 tot 13.50, soms kreeg een extra partij nog iets meer. Wat eenigszins afwijkt gaat voor 8 tot 10. Doch ook de tweede soort gaf soms hooge noteeringen te zien, soms zelfs tot 9.70 per 100. Voor zou- terij kon o zoo weinig gekocht worden. Een heel enkel partijtje, dat voocr 2.40 tot 3.20 ging, verhuisde naar de zoute- rij. En de gewassen zijn goed. Vandaar ook de algemeene vraag naar dit artikel. Van Waschpeen zou ook dit laatste ge zegd kunnen worden. Katwijksche wasch peen heeft een beste reputatie. De prijs verschilt met vorige week weinig. Van 0.80 tot 1.20 per kist van 20 K.G. Voor conserven nog zeer weinig vraag. Andere producten vragen schijnbaar daar de belangstelling. De vele regen komt voor dit artikel te onpas, 't Is te hopen, dat we spoedig nog wat helderder, opge wekter weer krijgen. Kroten gaan iets beter. De prijs is oploopende en varieert van 0.40 tot 0.55 per kist van 20 K.G. De aanvoer hiervan neemt geleidelijk toe. Ook de zaaiuien komen al aardig af zetten. Ook hiervan was de prijs iets hoo ger dan vorige weken, n.l. van 2.90 tot 3.40 per 100 K.G. Roode en gele kool hebben beide nog onvoldoende belang stelling. De prijs, die schommelt tusschen 2.30 en 2.70 per 100 K.G. is heusch niet aanlokkend om vlug te gaan aanvoe ren. Groentjes gaan vlugger weg. Doch dït zal wel een gevolg zijn van den nog geringen aanvoer. De noteering is thans van 4.tot ƒ5.per 100 st. Dit zal geleidelijk met een toenemenden aan voer wel zakken. Boonen komen er nog aardig wat en er is ook voldoende koop lust voor. Princesseboonen varieeren in prijs tusschen 6.en 10.en snij- boonen brengen van 7.50 tot 10.50 per 100 K.G. op, naar gelang van kwaliteit. Het is nu in den drukken tijd. Het aan- tal aanvoerders gaat iederen veilingdag nog boven de 100 uit. Maandag 1.1. was voor 1937 een recordomzet. Dat teekent wel iets. Met zulke veilingdagen komt bij velen nog weer eens de vraag naar vo ren: hoe na het is met de plannen voor het nieuwe veilinggebouw. De plannen zijn bij het bestuur thans in ernstige be handeling en we meenen gehoord te heb ben dat men er nu wel spoedig meer van zal hooren. Het oude (houten) veiling gebouw is thans 20 jaar oud. Dat heeft z'n diensten al wel gedaan. Daarover is men het hier algemeen eens. Dan volgt vanzelf deze conclusie: spoedig een nieuw gebouw. KATWIJK AAN ZEE. Een jubileerende badgast. Katwijk aan Zee heeft gisteren hulde gebracht aan den 80-jarigen Duitschen schilder German Grobe, die 50 jaar achtereen ieder jaar de badplaats heeft bezocht. De burgemeester heeft hem toegesproken en medegedeeld, dat het gemeentebestuur had besloten, een schilderij van Grobe aan te koopen, dat een plaats zal vinden in het gemeentehuis. Na mens V.V.V. sprak de voorzitter, de heer B. G. Lammens, die Grobe het eere-lidmaat- schap aanbood. Des avonds heeft de muziekvereeniging U.N.I. den heer Grobe een serenade ge bracht. LISSE. Harddraverijen. Lisse bereidt zich voor om haar paardensportfeest op 30 September as. weer te houden. Evenals het vorige jaar zijn dien dag wederom twee drave ryen uitgeschreven, n.l. een voor- en een namiddagdravérij. Is reeds de voormiddag- draverij van beteekenis, de namiddagdrave rij met hooge prijzen vormt de hoofdscho tel. In Zuid-Holland en omgeving mag deze draverij tot de belangrijkste kortebaan- draverij gerekend worden. Jaarlijks munt de sport er uit. Daarbij is het door de bij zondere gunstige ligging van de baan een ieder mogelijk het geheele verloop van start tot finish te volgen. Geen wonder dan ook, dat de draverij te Lisse een goeden naam heeft en zich steeds in een groot bezoek mag verhougen. „Herwonnen Levenskracht". Evenals vorige jaren houde de plaatselijke commis sie van „Herwonnen Levenskracht" op Za terdag, 25 September a.s. een verloting van koek en paling in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond. De opbrengst van deze verloting komt geheel ten goede aan de tuberculosebestrijding. Voor deze ver loting is door Burg. en Weth .vergunning verleend. Het bestuur van „Herwonnen Le venskracht" hoopt, dat de Lissesche be volking haar belangstelling toont, opdat de opbrengst goed moge zijn, waardoor veel leed verzacht kan worden. Geboren: Cornelia, d. van P. W. de Jong en W. van Woersem Petronella Jo hanna Maria, d. van Th. Visser en M. M. Meijer Wiepkje, d. van J. Roubos en B. van Voorst Anna Maria, d. van G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Ondertrouwd: H. A. Oostdam 30 j., te Noordwijkerhout en J. A. van der Vlugt, 29 j. te Lisse. Overleden: Alida Hogewoning 72 j.f echtg. van H. van ToL Gevestigd: A. van Rys uit Zwijn- órecht E. van Voorst uit Sassenheim M. P. Nederstigt geb. Vlaar uit Haarlem mermeer F. J. A. Beijsens uit Heeswijk. Vertrokken: Chr. J. Peters naar Rot terdam L. van Dijk naar Heemstede P. J. Berbee naar Hillegom H. H. Verdel naar Hillegom J. van Dijk naar Haarlem G. van der Meer naar Haarlem M. A van der Slot naar Sassenheim M. A. Bon naar Noordwijkerhout A. M. van der Lans naar Heemstede. LEEMUIDEN. Gevestigd: van Amsterdam D. de Haan van Kethel en Spalant C. P. de Wit. Geboren: Albertha, d. van E. de Jong en L. Douma. OUDEWETERING. Prijsuitreiking Winkelweek. Gisteren avond had in Hotel v. d. Bosch de prijsuit reiking plaats door het Winkelweek-comi té. De belangstelling van de zijde van het publiek liet niets te wenschen over, zoodat de zaal geheel gevuld was. Na een ope ningswoord van den voorzitter, den heer G. Meyer, verkreeg de secretaris het woord en deed voorlezing van een door notaris Lohman samengesteld rapport betreffende den uitslag der verschillende wedstrijden. Binnengekomen waren 372 geldige slagzin nen luidende: Koop en laat koopen bij den Middenstand. Het aantal uitgegeven bon nen bedroeg 22001, terwijl de naam der vereeniging „Oudewetering vooruit" bleek te zijn. De prijzen voor het hoogst aantal inge leverde bonnen werden als volgt toegekend: 1. Mej. L. van der Luit 623 premie ƒ10; 2. H. A. van der Meer 617 premie 5; 3. Joh. Horsman 387 premie f 2.50. De eerste prijs voor den naam der ver eeniging, bestaande in 'n dressoir, werd ge wonnen door den heer S. J. Visser te Lei- muiden. De heer J. van Dam Jr. won hiervoor een lamp. De slagzin-wedstrijd werd gewonnen WAAROM WERD LEIDSCHE KEURINGSDIENST OPGEHEVEN? Centralisatie bracht geen bezuiniging. Men schrijft ons uit Woubrugge: De bijdrage welke de gemeente Woübrugge over 1937 heeft te beta len in de onkosten van den keurings dienst van waren te Haarlem ver schilt niet veel van die welke aan Leiden betaald moest worden in vo rige jaren. De centralisatie van den dienst heeft dus, en dit geldt ook voor an dere gemeenten, geen voor deden opgebracht. En hier was het bij 't in het leven roepen van de wet toch om te doen. De gemeen telijke bijdrage, gevoegd bij de bij drage van de bedrijven, gaat zeifis zeer ver uit boven het vroeger door de gemeenten betaalde. Van een be zuiniging is dus geen sprake. Aan welke factoren dat te wijten is, blijkt niet geheel uit de begrooting van den nieuwen dienst. door den heer A. Ruyten, die een klok verwierf, met als tweede prijswinnaar J. W. Kinkel, Nieuwe-Wetering; deze verwierf een pendule. Voor den binnen wedstrijd waren. 37 prij zen beschikbaar gesteld. De voornaamste prijswinnaars zijn de volgende: 1. J. A. Vuyk, rijwiel; 2. C. Lagerwey, spiegel; 3. J. W. Roelofs, deken; 4. B. Kraan, stel pan nen; 5. H. P. Klein, servies; 6. J. N. Los, petroleumstel; 7. H. Moore, rijwiellamp; 8. J. A. Vuyk, petroleumstel; 9. J. Bergman, een paar schoenen; 10. M. Los, idem, enz. enz. Na bekendmaking van de verschillende uitslagen feliciteerde de voorzitter de ge lukkige prijswinnaars en dankte voor de ondervonden medewerking. Hierna werd het woord verleend aan no taris Lohman, die in een vlotte speech de wensch uitsprak, dat het genomen initia tief tot een hechte organisatie zou mogen uitgroeien. Hierna bestond gelegenheid tot het in ontvangst nemen der prijzen. Uitslag ballon wedstrijd: le prijs Anneke Beilschmidt afstand 580 K.M.; 2e pr. A. P. Cozyn afstand 205 K.M.; 3e pr. Jan Meyer afstand 180 K.M.; 4e pr. Teun Gor temulder afstand 26 y, K.M. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is in de noteeringen weinig verschil met die van vorige week. In de grovere producten als uien en gele en roode kool is iets verbetering gekomen doch van beteekenis is dit niet. Bloemkool bracht in de eerste soort van 8.2012.60 op, hetgeen een goede prijs genoemd mag worden. Roode kool noteerde per 100 K.G. van 2.30 tot 2.60 en gele kool van 2.20 2.40 per 100 K.G. Uien brachten gemak kelijk van 33.30 op en kroten gingen van 22.40 per 100 K.G. Bloemkool 2e soort werd gekocht voor 27.50. Was- peen bracht een redelijke prijs op, n.l. van 85 per 100 K.G. De algemeene conclu sie is er geen reden tot klagen is. SASSENHEIM. ORANJEFEEST. Vroolijkheid in de modder. Het mooie weer van gisteren bracht al vroeg de goede stemming bij het publiek er in, hetgeen al spoedig viel waar te nemen, want nu, den tweeden feestdag, had ieder vrijaf gekregen om het Oranjefeest van meer nabij mee te maken. Het eerste werk van de Oranje-commissie was: het verzor gen van het terrein, dat door het dribbe len van de menschen een modderbad ge leek. De volksspelen begonnen ditmaal met hardloopen met hindernissen voor heeren boven 16 jaar, waarvan de uit slag is als volgt: 1. C. Dorsman, 2. B. Dors man, 3. P. Couvee, 4. A. v. Biezen, 5. J. Smit, 6. R. J. v. Zonneveld, 7. J. v. Keste- ren, 8. B. v. Breda. Kinderwagen rijden, dames van 16 jaar en ouder: 1. R. Honders, 2. J. Hoek stra, 3. A. Meeuwissen, 4. S. Havenaar, 5. A. Beelen, 6. R. v. d. Geest, 7. A. Wijntjes, 8. R. Dreef, 9. A. Hulsbosch, 10. A. Berg. Muiltje loopen, dames van 16 jaar en odder: 1. M. Kaptein, 2. R. Honders, 3. R. Heynes, 4. B. Zeyerveld, 5. H. Vis, 6. A. Bergman, 7. A. v. d. Berg, 8. J. Moerker ken, 9. D. Brouwer, 10. J. Rozema. Hierna kwam het nummer tobbetje ste ken, waar veel animo voor bestond. Nadat de steekstokken waren verlengd en alleen natte pakken werden gehaald, besloot de commissie de uitslag bij loting te bepalen: 1. H. Guldemond, 2. P. Reeuwijk, 3. M. v. Hage, 4. B. Kaptein, 5. J. Bergman, 6. A. Havenaar, 7. J. Esseveld, 8. T. de Koning, 9. J. Moerkerken, 10. J. Vonk, Intusschen was het uur gekomen voor het nummer ringrljden met auto's. Een groote menigte toeschouwers wilde hiervan getuige zijn, want het terrein stond zwart van menschen. Het viel echter niet mee, want het terrein was in zulk een slechte conditie, dat de wagens tot de as wegzakten en moesten worden opgeduwd. De uitslag is als volgt: 1. J. v. Zonneveld, 2. M. v. Hage, 3. A. Warnaar, 4. R. Reeuwijk. Aan het slot weer het traditioneele touwtrekken, waaraan 25 firma's deel namen. Sterke stoere kerels waren hier voor uitgezocht om hun kracht te beproe ven. De beker, hiervoor beschikbaar, was reeds 2 maal achtereen gewonnen door de Fa. Gebrs. v. Zonneveld. Het resultaat van deezen wedstrijd is geworden: 1ste prijs ƒ20 Motorreederij G. Wesseling (plus voor de derde maal beker); 2e pr. Fa. Speelman 15, 3e pr. Gebr. v. Zonneveld 10. De volksspelen waren hiermede ten ein de. Te half acht gaf de kapel „Crescendo" een concert om de vermaarde hosvlonder en zoo naderde tot laat in den nacht het einde. Tragisch was het te vernemen, dat een ijverig bestuurslid der Oranjevereeniging, de heer K. Oudshoorn, op dezen dag over leden was. K. Oudshoorn, t Op bijna 65-jarigen leeftijd overleed Don derdagmorgen de heer Klaas Oudshoorn, een in de bollenstreek algemeen geacht per soon. Sinds de oprichting was hij lid van de permanente tentoonstelling „Bloemlust" te Sassenheim, daarvoor had hij zich vele ja ren verdienstelijk gemaakt als lid van de Commissie voor Tentoonstellingen uit de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Hij was o.m. de winnaar van de beken de Trompet Narcis „Minister Colijn". Sinds de geboorte van Prinses Juliana was hij lid van de Commissie tot organi seer en van Oranjefeesten, en sinds de op richting bestuurslid der Oranjevereeniging. In deze functies heeft hij zich geheel aan de publieke zaak gegeven, terwijl hij te vens, in zijn kwaliteit als controleur der Ver. „de Narcis en „de Hyacinth", veel in het belang van het vak heeft gedaan. OEGSTGEEST. Verkooping. Ten overstaan van nota ris mr. C. Punt te Noordwijk had gisteren de verkoop plaats van het woonhuis met schuur, paardenstal, erf en bouwland aan den Rijnsburgerweg te Oegstgeest, groot 46 aren, 30 c.a. Het perceel werd ge kocht door B. J. van der Meene, te Oegst geest vóór de som van 9704. VOORHOUT. Veiling. D. V. V. Konijnen (voor de slacht) van 0.901.60; konijnen (half was) 2060 ct., kippen 5562 ct„ jonge hanen van 1525 ct., toom krielen 25 ct. per stuk. Alles per stuk. Santos. De gehouden Santos-speldjes dag heeft alhier opgebracht het mooie be drag van 43.83. Dank aan alle milde ge vers. Geboren: Christina d. van A. v. d. Geer en A. C. Baars. Jacobus Andreas z. van J. A. Zuidhoek en M. v. Steijn. VOORSCHOTEN. Inenting. Dinsdag 28 September a.s. bestaat er gelegenheid tot kostelooze inen ting en herinenting 's namiddags 3 uur, ten huize van de doktoren Keegstra, v. d. Stoel en Kerkhof. Geboren: Johannes Franciscus Maria, z. v. J. C. van Gastel en T. M. J. Dirks, Donklaan 23. Ingekomen: Mej. A. E. T. Kuijpers, Veurscheweg 3, van Rotterdam; Mej. M. T. Paanakker, Veurscheweg 3, van Haarlem; Mej. A. P. M. Waterreus, Veurscheweg 3, van Rotterdam; Mej. J T. Aardenburg, Veurscheweg 3, van Beverwijk; H. P. Kreu- len, Leidscheweg 191, van Soerabaja N.I.; J. B. Bakker, Leidscheweg 163, van Was senaar; A. P. H. Dieben, Leidscheweg 198, van Leiden; Mevr. T. M. Dieben-Reeuwijk, Leidscheweg 198, van Hillegom; C. L. J. Bos, Leidscheweg 191, van Voorburg; A. Hollebeek, Leidscheweg 141, van Leiden; L. W. Schram, Leidscheweg 196, van Leiden; Mevr. A. C. Schram-Bosch, Leidscheweg 196, van Amsterdam; Johanna C. Schram, Leidscheweg 196, van Alkmaar; I. C. Bierlé .en gezin, Wijngaardenlaan 85, van den Haag; J. F. Giel, Leidscheweg 191, van Nij megen; Mej. E. M. Tesser, Veurscheweg 3, van Bussum; E. Blonk, Leidscheweg 358, van Haarlem; Mej. M. E. Ensink, Veursche weg 3, van Halsteren; P. Swager, Oranje- kade 59, van Alkmaar; P. H. Jukkema en echt., Burg. Treubstraat 19, van den Haag; P. Veldhoen en gez., Wijngaardenlaan 75, van Wassenaar. Vertrokken: G. Koopman naar Haarlem, Wijde Geldeloozepad 4rd; Mej. H. Thijssen naar Nijmegen, Molenweg 189; H. Elfrink naar Leiden, Witte Singel 7; B. M. Bijleveld, naar den Haag, Zuid-Oost Binnensingel 193; R. M. de Vries naar Lei den, Rapenburg 8; C. Boutmy naar Drie- bergen-R., Hoofdstraat 177; F. Stumpff naar Breda, Kon. Mil. Academie; Wed. M. Bak ker-Kort naar Zeist, Roemer Visserlaan 73; A. J. Woeterwaal, naar den Haag, Spinoza- straat 99; D. K. Tjiam naar Nederlandsch Indië; D. A. Pellanders naar Leiden, Boer- havelaan 16; Mej. M. F. W. Brummer naar Almelo, Groote straat 71; L. A. Snoek naar Goes, Wijngaardstraat 51; Mej. J. Neeleman naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 488; P. Spaargaren en gez. naar den Haag, Han- nemanstraat 94. WARMOND. HARDDRAVERIJ-SPORT. Boeten voor pikeurs verlaagd. Zooals in ons verslag met betrekking tot de gehouden draverij op de korte baan in deze gemeente is medegedeeld, zou door de harddraverij -commisie bij de Konink lijke worden geprotesteerd tegen de boe ten, die zijn opgelegd aan de pikeurs, om dat zij door het lint waren gereden. Thans is ons medgedeeld, dat dit protest in gunstige overweging is genomen, en de opgenomen straffen te dezer zake in het reglement aanmerkelijk zijn ver zacht. Deze zyn thans bepaald als volgt: Eerste maal door het lint rijden wordt ge straft met 5; tweede maal met 10, derde maal met intrekking der rijvergunning voor 7 dagen; vierde maal en volgende ma len met intrekking der rijvergunning voor een nader te bepalen duur. Degenen, die wegens het voor de tweede maal door het lint rijden op de 300 M. baan in 1937 zijn beboet met ƒ25.ontvangen 15 terug. Voor de harddravery op korten baan is deze wijziging van zeer groot belang en vooral de pikeurs, die reeds jaren lang ge streden hebben om verzachting van de be staande bepalingen, zullen zeker met waar deering van bovenstaande kennis nemen. WASSENAAR. Triduum voor de vrouwen. Naar ons ter oore gekomen is, zal in de eerste helft van October vanwege den R.K. Vrouwenbond alhier een groot Triduum worden georganiseerd, waartoe alle Ka tholieke vrouwen van heel Wasse naar (uit alle drie de parochies) zuleln wor den uitgenoodigd. Op drie achtereenvolgende avonden zul len enkele groote vraagstukken, die i n dezen tijd vooral voor de vrouw van belang zijn, worden behandeld. De conferencier zal zijn de weleerw. pa ter J. Bonsel C. Montf. Als data zijn vastgesteld 12, 13 en 14 October. De oefeningen hebben plaats in de St. Willibrorduskerk, 's avonds van 8 tot 9 uur. WOUBRUGGE. GEMEENTEBEGROOTING 1938. Geen verlaging van belasting. In de op 29 Semtember as. te houden Raadsvergadering zullen B. en W. den Raad ter vaststelling voorleggen de be grootingen voor 1938. In hun voorstel deeeln B. en W. mede, dat van eenige belastingverlaging nog geen sprake zal kunnen zijn. De dienst immers begint met een batig saldo van 6881.86, hetgeen in 1937 nog 12013.61 beliep. Dit verschil van pl.m. ƒ6000 wordt opgevan gen door een hoogere belastingraming van 3000 en het achterwege laten van een re serveering, zooals in 1937 geschiedde tot pl.m. 3000. Verlaging van bedrijfstarieven komt het College evenmin gewenscht voor. Het nog steeds dalende verbruik van stroom eischt een voorzichtig beleid. De winst voor 1938 van het G. E. B. wordt geraamd op 2149.60, welk bedrag in de begrooting niet gemist kan worden. De winst van 576.44 van het G. W. B. zal voor 'n gedeelte te niet gaan door ver moedelijke herstellingen aan het waterlei dingnet, dat op vele plaatsen zeer slecht is. Tevens moet nabij de Munnikerbrug onder Leiderdorp een gedeelte van het net, in verband met een ter plaatse te vernieu wen brug, opnieuw worden gelegd, waarin het bedrijf een gedeelte behoort bij te dra gen. De vooruitzichten zijn evenwel niet slecht voor de gemeente. De dienst 1936, waarvan 1938 een verlengstuk genoemd kan worden, was beter sluitend te maken dan den dienst 1936, dank zy de verhoogde be lastingopbrengst. De gemeente staat in haar belastingheffing evenwel nog niet aan den top, hetgeen in afwijking met vele andere gemeenten, bemoedigend is. Een kleine verlaging voor de personeele belasting heeft de gemeente zich kunnen veroorloven. Kostelooze inenting. Tot de kostelooze inenting bestaat in deze gemeente gelegen heid op Woensdag 29 September a.s. voor wat Woubrugge betreft ten huize van den gemeentegeneesheer L. E. Loth en voor Hoogmade in het gemeentelokaal te Hoog- made, resp. des n.m. half twee en half drie. ZILK. Een ongewone thuiskomst. Toen de familie v. d. K. een dezer dagen in het late avonduur thuis kwam en de buiten deur wilde openen om hun heimat te betre den, bleek deze onopenbaar te zijn en niet te vermurwen. Ook de timmerman W., die ter assistentie geroepen werd, kon de dienstweigerige deur niet tot andere ge dachten krijgen. Tot slot werd het dak beklommen. Eeni ge pannen verwijderd en kon men na eerst een paar planken uit het dak gezaagd te hebben, de woning binnentreden. Een minder aangename thuiskomst bij regenachtig weer. Gringoire. Ik kan u dezen komiek ten zeerste aanbevelen. Het is een bui tengewoon ernstig mensch.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10