RECHTZAKEN STADS S NIEUWS AGENDA DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BOE WORDT HET WEER? MOOI WEER. De Bill seint: Meest zwakke wind uit uiteenloopende richtingen, nevelig tot licht bewolkt, wei nig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.1 te Groningen. Laagste barometerst.: 745.8 te Isafjord. De Oceaan-depressie splitste zich in twee deelen, het Noordelijkste trok naar het Noordoosten, het Zuidelijkste trok Zuid oostwaarts en ligt thans over de GoJ van Biscaye. Over unze omgeving, Zuid-Enge- land, Noord-Frankrijk en Noord-Duitsch- land ontwikkelde zich een gebied van hoogeluchtdruk. De hoogste barometer stand in het waarnemingsgebied werd van morgen met 767 1 m M. te Groningen waar genomen. De Middellandsche Zee-depres sie trok Noordoostwaarts en breidde haar invloed over het Zuidoosten van het waar nemingsgebied uit. Bewesten IJsland na dert een nieuwe depressie. In Noord- Scandinavië is het weer nog betrokken met plaatselijk regen. Ook in Midden-Europa regent het met matige Noordoostelijke win den. Ook iangs de Fransche westkust is de lucht meest betrokken met plaatselijk regen. In het hoogedrukgebied waaien zwakke winden met heldere lucht, doch nevel in den morgen. Verwacht wordt dat het hooge- drukgebied zich voorloopig nog in onze omgeving zal handhaven, zoo dat voor morgen nog op hetzelfde mooie weer gerekend mag worden. LUCHTTEMPERATUUR. 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSLRS e.a.: Van Donderdagavond 7.27 uur tot Vrij dagmorgen 6.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aar. Zee op Vrijdag 24 Sept. voorm. 5.49 uur en nam. 6.14 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 15 gr. C. HAAGSCHE RECHTBANK. Uitspraken. J. F. kellner te Leiden, hoorde zich veroordeeld wegens diefstal van een rij wiel, dat stond voor een pand aan de Uiterstegracht te Leiden tot een gevange nisstraf van acht maanden. De eisch was geweest acht maanden. De vertegenwoordiger A. G. P. maakte er zijn gewoonte van om rijwielen in huur koop te koopen en ze dan dadelijk weer aan den man te brengen. Zoo had hij o.a. twee rijwielen verkocht aan den Leid- schen rijwielhandelaar R. v. L., rijwie len, die hij in den Haag in huurkoop had gekocht. De Officier had een gevangenisstraf ge- eischt van acht maanden. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van acht maanden. Tegen A. J. ten C. was een gevangenis straf geëischt van twee maanden, omdat hij een rijwiel in huurkoop had gekocht bij den Leidschen rijwielhandelaar R. J. C. voor 45, maar het rijwiel weer had ver kocht in den Haag, toen er pas 1.50 op was afbetaald. Hedenmorgen werd hij veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. N. B. van H. te Hazerswoude was op onrechtmatige wijze eigenaar van een auto geworden door hem weg te halen van de Langebrug te Leiden. Deze auto, een Ford Sedan de Luxe, behoorde toe aan den garagehouder D. J. v. R. te Leiden. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van een jaar. De eisch was geweest een jaar gevange nisstraf. S. A. S. te Bodegraven had 19 jonge eendenkuikens ontvreemd, die toebehoor den aan den veehouder Veldhuizen te Bo degraven. De Officier had acht maanden gevange nisstraf geëischt. De rechtbank achtte het ten laste ge legde niet bewezen en sprak verdachte vrij. Een valsche aanklacht ingediend. De Leidsche corveër J. S. had een stofzuiger die niet meer voldeed. Toen aan ook een vertegenwoordiger vergezeld van een colporteur van de firma R. bij J. S. waren gekomen om een stofzuiger te demonstreeren, had S. niet lang getwij feld, maar had besloten om de stofzuiger voor 185 te koopen. Temeer daar de fa briek de oude stofzuiger terugkocht voor 85. De afspraak was, dat S. de stofzui ger in vier termijnen zou betalen. Daar toe had hij een stuk onderteekend. Toen het echter op betalen aankwam, voldeed hij daaraan niet. De Leidsche kantonrechter had in een civiele procedure S. veroordeeld om te betalen, maar toen kwam S. met het ver haal, dat hij nooit zijn handteekening on der een document geplaatst had. Dit hield dan natuurlijk in, dat de vertegen woordiger dan de handteekening ver- valscht hadden. Hij ging zoo ver, dat hij een formeele aanklacht indiende bij den Officier van Justitie in den Haag. De bom was voor hem echter verkeerd ge sprongen en in plaats van dan dans te ontspringen, had hij zich er diep inge werkt. En zoo moest S. thans als verdachte versdchijnen voor de Haagsche Recht bank wegens het indienen van een val sche aanklacht. Als getuige werd gehoord de vertegen woordiger van de firma te Hilversum J. M. te Leiden. Deze verklaarde, dat ver dachte wel degelijk zijn handteekening onder het stuk geplaatst had. Verder had hij zich direct bereid verklaar om de stofzuiger te koopen voor 185 met af trek van 85 voor de oude stofzuiger. De betaling zou geschieden in vier termijnen. Ook de colporteur J. H. v. L. te Leiden verklaarde dienoverkomstig. De verdachte blijft ontkennen de hand teekening onder het stuk geplaatst te hebben. Wel heeft hij zijn handteekening gezet op een blanco stuk papier, wat door de getuigen wordt ontkend. De meest verzwarende verklaring voor verdachte lag evenwel een schriftdeskun- dige af. Deze verklaarde, dat de handtee kening op het document absoluut van ver dachte afkomstig is. Twijfel dienaangaan de bestaat er niet. De officier van Justitie, jhr. mr. Asch v. Wijck, vond het bedroevend dat iemand zich er zoo 'diep in kan werken. Spr. is er vast van overtuigd, dat verdachte de hand teekening gezet heeft. Met groote brutali teit heeft hij geprobeerd om de vertegen woordigers een aanklacht wegens een val sche handteekening in de schoenen te schui ven. Maar het is hem niet gelukt en daar staat verdachte nu in de beklaagden bank. Het bewijs in alle opzichten bewe zen achtend, eischte de officier voor dit ernstige misdrijf een gevangenisstraf van tien maanden. De verdediger van verdachte, mr. Nord Thomson, uit Leiden, hield een uitvoerig pJeidooi waarin hij tot de conclusie kwam dat het wettig bewijs niet geleverd was en dat verdachte zou moeten worden vrijge sproken. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 7 October. Lichamelijk letsel toegebracht. 22 Mei heeft op de Papenlaan te Voor schoten een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De monteur L. C. den H. uit Veur, reed daar ter plaatse met een motorrij wiel, terwijl ook de 22-jarige mej. C. P. v. M. uit Voorschoten daar reed op haar rijwiel. Op een afstand van ruim 50 M. ieeds zag ^lej. v. M. het motorrijwiel na deren, maar aangezien zij voorrang had en dacht dat de motorrijder voorrang zou. ver- leenen. De motorrijder had geaarzeld met het gevolg, dat door dit aarzelen de mo torrijder de wielrijdster had aangereden, waardoor deze laatste tegen den grond werd gesmakt en daardoor gedurende 10 dagen haar werkzaamheden niet had kun nen verrichten. Alsnog werd als getuige gehoord een dagmeisje uit Voorschoten, mej. B. Deze verklaarde dat de motorrij der niet behoorlijk had uitgekeken. Verdachte zelf erkende het feit, maar gaf de schuld aan het slechte uitzicht ter plaatse. Hij wist echter, dat het uitzicht slecht was, meende de president, maar toch was hij niet voorzichtig. De officier merkte nog op, dat verdachte reeds later dan anders was, want hij moest tijdig bij zijn patroon 2ijn. Reden voor hem om harder te gaan rijden. De officer achtte tenslotte, mede ge zien de getuigenverklaringen, het ten las te gelegde bewezen. Verdachte heeft vol doende tijd gehad om te stoppen of ach ter het meisje om te rijden. Hij heeft dit niet gedaan, maar is voor haar langs ge reden, omdat hij haast had om tijdig op zijn werk te zijn. Verdachte di eniet zooveel verdient zal echter toch een geldboete moeten beta len en wel een geldboete van 30 subs. 30 dagen. Uitspraak 7 October. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE ZWAMMERDAM. Dood door schuld ten laste gelegd. Des avonds ongeveer half elf op den dertigsten April werd de politie te Bode graven opgebeld door inwoners van Zwammerdam dat er een doodelijk on geluk was gebeurd op den Rijksstraat weg LeidenUtrecht. Toen de politie uit Bodegraven op de plaats van het ongeluk arriveerde vond zij langs den weg, een truck met opleg ger staan, waarvan de koplampen een verblindend lioht uitstraalden. Naast de auto vond de politie het deerlijk ver minkte lijk van een man, die later bleek A. J. v. V. uit Delft te zijn en de be stuurder van de zeswielige auto. Na eenig onderzoek bleek er aan de overzijde in de sloot een luxe auto te zijn gereden bestuurd door H. J. H. M. uit Leiden. Het was zooals later bleek de bestuur der van deze auto die den man, de be stuurder van de vrachtauto, had doodge reden. Verschillende g etuigen werden ge hoord, in totaal veertien. Het tragische oogenblik was toen het zoontje van den verongelukten bestuurder als getuige werd gehoord. Deze ver klaarde dat zijn vader de auto even langs den kant had gezet om iets te controlee ren. De koplampen brandden op volle kracht. Toen zijn vader langs de auto liep met het oogmerk in te stappen, waartoe het jongetje reeds het portier had geopend, was plotseling met groote snelheid de luxe auto aan komen rijden en had zijn vader gegrepen en tegen den grond gesmakt. De luxe auto was een slag gedraaid en vervolgens achteruit de sloot in gereden. De dhef-veldwachter, J. V. uit Bode graven verklaarde o.a. ook nog dat de stilstaande vrachtauto verblindende ver lichting voerde. Getuige vond dat het zoo hinderlijk voor het verkeer was, dat hij een kleed over de koplampen had ge worpen om het licht eenigszins te tempe- Eenige andere getuigen uit Bodegra ven, een heer en een dame, die daar per rijwiel zich voortbewogen, tegen de kop lampen van de vrachtauto in, verklaar den dat verdachte hen met groote snel heid achterop was gereden. Zij vonden de verlichting van de geparkeerde auto niet verblindend. Evenzoo verklaarde een Haagsdhe aannemer en een andere inwo ner uit den Haag, die zich per auto op den zelfden weg waren. Deze laatste ge tuige verklaarde nog, dat de luxe auto nog juist de voorzijde van de vrachtauto had geraakt om vervolgens den bestuur der aan te rijden. Vervolgens werd het deskundige rap port voorgelezen van dr. Hulst uit Lei den, die het lijk heeft geschouwd. De eindconclusie van het rapport was dat de bestuurder gestorven was door grof geweld. O.a. een schedelbasisfraotuur, een gebroken linkerbeen, vele ribben ge- -L. R. K. DIOC. LAND- EN TUINBOUW- BOND. De tuindersvergadering. Gistermiddag werd Ue districtsvergade ring van den L.l.B. in Hotel „Den Burcht" voortgezet met de bijeenkomst voor de tuin ders. Na een woord van welkom door den bondsvoorzitter, den heer G W. Kamp- schöer, werden de verschillende ingedien de voorstellen aan de orde gesteld. In de allereerste plaats de algemeene voorstellen, welke ook reeds des morgens waren be handeld De voorzitter memoreerde in het kort de besprekingen daaromtrent en hetgeen het bestuur daarover meent. Hierna kwamen de tuinbouwvoorstellen tn besprekipg. Tuinbouw en Sierteelt. De kring De Venen: Verhooging steun bedrag 12 millioen. Door de devaluatie en als gevolg daarvan de gestegen productie kosten en levensbehoeften, is verhoogde uitkeering noodig. De kring De Venen: Hoe zal de steun- uitkeermg 1937 er uitzien bij geringe oogst. Toelichting: Indien alleen het product gesteund wordt, ontvangt het niet geslaagde product weinig. De afg. van den kring de Venen licht hierbij nog toe, dat het steunbedrag van 12 millioen veel te gering is gebleken. Een ander afgevaardigde zegt nog niet te kunnen begrijpen, hoe andere agrari sche^ bedrijven zichzelf kunnen blijven en een zij het sober bestaan kunnen hebben. Met den tuinbouw is dit echter anders. De hierbij betrokkenen zijn op armenzorg aan gewezen. De heer Markman (Langeraar) meent, dat de tuinbouw een kluister aan het been neeft in den vorm van die 12 millioen. An dere bedrijven zijn niet aan een bepaald bedrag gebonden. Spr. vindt het onbillijk, dat waar andere bedrijven wellicht niet zooveel steun meer noodig hebben als in 1936, de'-en steun over te brengen op het tuinbouwbedrijf, dat zoo stiefmoederlijk is bedeeld. De voorzitter meent, dat het voorstel Lan geraar is: het steunbedrag voor den tuin bouw teverhoogen, zoodat het mogelijk is den richtprijs van 100% uit te betalen. Hoe hoog het steunbedrag zal moeten zijn, valt niet te zeggen, doch indien men de 100% richtprijs aanvraagt, is men tevreden. De heer Groen, secretaris, vreest, dat de begrooting wel weer een vast bedrag zal aanwijzen. Eenigszins begrijpelijk is dit wel, omdat de door den heer Markman aangehaalde voorbeelden anders zijn dan van de tuin bouwbedrijven, al heeft de heer M. in prin cipe gelijk. Uit de vergadering werd nog opgemerkt, dat de tuinbouwers wel kunnen bijdragen aan het Landbouwcrisisionds, doch er de voordeelen niet van genieten of slechts op de laatste plaats komen. De heer Groen zegt naar aanleiding hier van, dat het juist om deze onbillijke rege ling is, dat het H.B. er tegen ageert. De afdeeling Langeraar stelt voor, het steunbedrag voor den tuinbouw te ver- hoogen, zoodat het mogelijk is den richt prijs voor 100% uit te betalen. De afdeeling Waddinxveen: Betere en vluggere steunuitkeering voor de koude- grond cultures. Naar aanleiding hiervan wordt gewezen op de onbillijkheid, dat voor een artikel dezelfde toeslagprijs wordt betaald, of deze opgehouden is voor 60 clan wel doorge draaid voor 30 cent. Gevraagd wordt daar voor een zelfden toeslag te geven op den richtprijs en den ophoudprijs. broken en de long op drie plaatsen ge wond, waardoor een ernstige verbloeding was ontstaan. Verdachte gaf vervolgens een lezing van het ongeval. Volgens hem was hij verblind geworden door de vrachtauto, waardooir hij de twee wielrijders te laat had bemerkt. Op het laatste moment trachtte hij zijn stuur nog om te gooien met het gevolg dat hy tegen de zijkant der vrachtauto was opgereden. Den be stuurder van de vrachtauto had hij iin het geheel niet gezien. Na het verhoor van een aantal getui gen a décharge nam de officier van justi tie, jhr. mr. Asch van Wijck het woord. Spr. vond het ten laste gelegde bewezen. Men moet maar niet denken dat men met een snelheid van 80 K.M. aankomende en dan een verblindende tegenligger ziet, rustig door kan rijden en dan maar te denken, de tegenligger zal wel dimmen. Dat gaat niet op. Verdachte heeft zelf toegegeven dat hij zestig K.M. reed, op een afstand van 40 M., de afstand waar op hij de wielrijders zag, begon te rem men. Spr. kan dit niet gelooven, want dan had verdachte tijdig kunnen stop pen. Als verzachtende omstandigheid wil de officier wel de verblindende verlichting in aanmerking nemen. Geheel vrij uit gaat hij echter ook niet omdat hij te snel heeft gereden en de toestand niet behoorlijk heeft overzien. Een principale hechtenis zou echter te zwaar zijn. Daarentegen staat dat het ge val een les voor hem moet zijn. Eisch ten slotte 250.subs. 100 da gen. De verdediger hield een uitvoerig plei dooi waarin hij tot vrijspraak aandrong subs, clementie. De uitspraak werd bepaald op 7 Oct. De kring de Venen1 Verhooging mini mumprijzen, vooral van augurken, met aan vullende steun. Dat ook voor het artikel (bommen of ook wel komkommers) een mi nimumprijs geldt. Toelichting: Wij houden ons bij de al reeds vorige jaren geuite overtuiging, dat het èn voor het Rijk èn voor den tuinder verbetering zal geven. Thans dringen wij aan op een uitbetaling minimumprijs van komkommers, omdat gebleken is, dat een grofplukker (en dit is hier gewoonte) en dan nog bij de thans streng doorgevoerde keur, er niet van buiten kan, ook van deze sorteering eenige aanvoer te doen. Mèt den afgevaardigde van de Venen dringt de afd. Langeraar aan op verhoo ging der minimumprijzen. De voorzitter zegt dit verzoek zeker te zullen doorgeven. De kring de Venen: Wij zijn voor de thans bestaande uitkeeringen, maar dringen aan op gewestelijken toeslag. Voor streken met hoogere kosten of geringe oogst, zal daardoor de steun juister ter plaatse komen. De voorzitter zeide, dat dit een belang rijke kwestie is, welke destijds reeds door minister Verschuur als zoodanig werd aan gemerkt. Gewestelijke streken hebben dik wijls heel verschillende belangen. Veel b.v. hangt het ervan af, of men in de nabijheid ligt van steden met hooge loonen of niet. Nadat verschillende sprekers hierover het woord hebben gevoerd zegde de voor zitter de volle aandacht van het H.B. toe. De afdeeling Noorden: geen velderw- ten meer naar de conserven-fabrieken. Ook hierover werd In het kort van ge dachten gewisseld, waarbij erop gewezen werd, dat de landbouw velderwten mag telen zonder teelt vérgunning, terwijl de tuinder aan een teeltvergunning gebon den is. Verschillende aanwezigen protesteerden tegen den gang van zaken. - De heer Verkley wees er daarnaast op, dat de landbouwer toch m ieder geval een oogstvergunning noodig heeft. Wijl echter de stand van de velderwten slecht was, heeft de minister fabrikanten toegestaan van den landbouw af te nemen. „Ook te contracteeren", voegt de heer Groen eraan toe, hetgeen den heer Verkley deed opmerken, dat zulks niet in den haak was. De heer v. d. Weyden wees tenslotte nog op het hoogst ongewenschte van dezen toe stand. Volgens spr. is hec ten eenenmale on billijk door den landbouw ongewenschte concurrentie te doen voeren tegen den tuin bouw, die het toch al zoo zwaar heeft. De voorzitter zegt toe deze kwestie in de tuinbouwcommissie te zullen doen behan delen. De afdeeling Waddinxveen: Een verbod voor het telen van alle groente soorten in de akkerbouwbedrijven, uitge zonderd de kleine bedrijven. Hieronder niet te verstaan de z.g. deelbouw. De heer Groen deelt een en ander mede over hetgeen te dezen aanzien reeds ge daan is. De kring de Venen: Handhaving te werkstelling in eigen bedrijf, althans spoe dige bijstand. Bij dit punt kwam wederom ter sprake de achterstelling van den kleinen tuinder bij den grooten boer. De afgevaardigde van de afd. Kwakel legde hier sterk den nadruk op en vroeg of de tuinder soms bij de ver kiezing in 1937 minder trouw gebleken was, dan vertegenwoordigers van andere agra rische bedrijven. Volgens spr. zouden an deren (groep-Bouman) meer bereikt heb ben. Zoo wordt men gedwongen tot minder gewenschte dingen. De voorzitter geeft toe, dat er veel on billijks is, waarom het besuur deze kwestie terdege onder de oogen zal zien. De afdeeling Noorden: Ruimere teelt vergunning in den vorm van aanvullende vergunning voor groote gezinnen. LEIDEN. Donderdag ,,St. Raphaël", Ledenvergade ring Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel" .Ledenvergade ring, de „Harmonie", 8.30 uur. Vrijdag, Missie-naaivereeniging „St. Fran- ciscus Xaverius" tentoonstelling St. Antonius-Clubhuis, 8.3010 uur. Zaterdag, Missie-naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius", tentoonstel ling St. Antonius-Clubhuis, 210 uur. Zondag, idem. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met Vrijdag 24 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De kring de Venen. Teeltvergunning. a. voor den tuinbouw. Voor hen, die gaarne een bedrijf opzet ten, bij voorgenomen levenspositie; alsook voor hen, die met veel inwonende zoons verruiming behoeven. b. voor de bollen kweekers. De kleine kweeker vrijheid te geven tot minstens 400 roede, liever 1 H.A., daar dit toch voorloopig nog niet beplant zal zijn. Bij dit voorstel werd gewezen op den on- houdbaren toestand voor de groote gezin nen; tevens op het groote gebrek, dat het Nederlandsche volk aan groenten heeft. De heer Groen wees er in dit verband op, dat de vrijkomende teeltvergunningen ge geven moeten worden aan de huwbare zoons op een bedrijf. Ook aan vaders met groote gezinnen moeten dergelijke vergun ningen worden gegeven, doch hier wil men nog niet aan. Ook de teeltvergunning voor de bloem bollenkweekers lokte vee1 discussie uit, ter wijl tevens werd gevraagd of er geen ver gadering kan worden belegd ter behande ling van de saneeringskwestie. Hierop ant woord de voorzitter, dat deze kwestie steeds de aandacht van betrokkenen heeft en dat zij dezen winter aan de orde komt. De afdeeling Aalsmeer brengt ten aanzien van de Sierteelt onder de aandacht van het H.B. 1. een goede bodem in de markt; 2. 80% uitkeering minimumprijs. 3. Rouleerend maken bloemkweekerscre- diet. 4. Betere verdeeling van deviezen, waar door verbetering export mogelijk wordt. 5. Herwaardeering schuldenlast. 6. Reclameeren tegen het 1.— per ton duurder zijn van de steenkool in Aals meer. 7. Herziening grondlasten bebouwde eigendommen. 8. Het vrijgeven van de heffing omzet belasting zoo mogelijk met terugwerken de kracht op ketels, welke voor be- drijfsverwarming gebruikt worden. De heer Huigsloot (Aalsmeer) licht hier bij toe, dat de bloemisten geen steun krij gen, doch in de plaats daarvan vraagt de afd. thans bovengenoemde maatregelen ter bescherming van het bedrijf. De voorzitter ging de voornaamste dezer maatregelen na en zegde waar mogelijk de aandacht van het H.B. toe. De afdeeling Sassenheim betuigt zijn instemming met het voorstel van de afdeeling Anna Paulowna voor wat betreft het oprichten van een 3e vakbond voor bollenkweekers. Motiveering: a. het meer kunnen doen bevorderen van het vereenigingsleven; b. het cultureele leven meer doen bevor deren op verschillend gebied. De voorzitter zegt, dat ook hieromtrent de praeadviezen van het H.B. zullen ver schijnen. Deze kan men bestudeeren om Can in de groote vergadering ook dit vraag stuk onder de oogen te zien. Bij de rondvraag werd door een afge vaardigde van Wassenaar de aandacht ge vestigd op het feit, dat de veiling daar ter plaatse is opgeheven. Na eenige bespreking zegde de voorzitter toe deze kwestie te zul len onderzoeken. Hierna volgde sluiting der vergadering met een dankwoord van den voorzitter. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN. Gisterenavond is in de St. Leonardus- kerk aan den Haagweg de eerste Conferen tie gehouden voor niet-Katholieken; in de kerk was slechts een heel enkele plaats onbezet. De weleerw. pater Wijnand Sluis O.F.M. behandelde dezen eersten avond het onder werp: „God bestaat". De tweede Conferentie heeft plaats op Woensdag 29 Sept. des avonds 8 y2 uur met als onderwerp: „God heeft tot de menschen gesproken". ARKA AFD. LEIDEN. Belangrijke Mededeeling. Het jaarlijksche congres wordt op Za terdag en Zondag a.s. te Amsterdam ge houden. Zondag zal een zeer bekende redenaar een lezing houden. A.R.K.A.-leden, die hierbij tegenwoordig willen zijn, kunnen zich opgegevgn aan het secretariaat de Laat de Kanterstraat 20 tot hedenavond 10 uur. De reiskosten zijn 1.44 retour tot 10 personen gezamelyk, en 1.20 retour tot 20 personen gezamenlijk. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de 3 Octobervereeniging, waarin voor de „Ronde van Leiden" prijzen worden gevraagd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2