STADS NIEUWS NED. OOST-INDIE AGENDA WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS WARMER. De Bill seint: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Ooste lijke wind, in het Noord licht tot half be wolkt met weinig of geen regen, in het Zuiden toenemende bewolking met mogelijk eenige regen, iets warmer overdag. Hoogste barometerst.: 765.3 te Breslau. Laagste barometerst.: 749.2 te Thorshavn. De depressie, welke gisteren nog over Scandinavië lag, vulde gedeeltelijk op en trok naar het Noordoosten af. De Oceaan depressie kwam naderbij, de secundaire welke gisteren op Ierland reeds hevige regen veroorzaakte schijnt zich echter tot «en afzonderlijke kern te ontwikkelen, welke naar Frankrijk trekt. In de omge ving van Finland waait het nog krachtig uit Westelijke richtingen met plaatselijk regen, onder invloed var. de aftrekkende depressie. Langs de Westkust van Noor wegen is ook de lucht meest betrokken, in Midden-Scandinavië is zij echter opge klaard. Ook op het geheele vasteland van West-Europa is de lucht opgeklaard met zwakke Zuidelijke winden. Op de Britsche eilanden is de wind meest matig uit Zuide lijke richtingen met zwaar bewolkte tot betrokken lucht en plaatselijk regen. Verwacht wordt, dat de depressie bezuiden ons land langs zal trek ken, waardoor de wmd naar Zuid oost of Oost zal krimpen. In het Zuiden zal de bewolking vermoede lijk iets toenemen met mogelijk eenige regen, voor bet Noorden wordt geen regen verwacht. Over dag zal het vermoedelijk iets war mer worden. LUCHTTEMPERATUUR. 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagavond 7.30 uur tot Donder dagmorgen 6.17 uur. Bij zijn terugkeer nabij het veerhoofd be merkte hij tot zijn zichtbare blijdschap de Koningin, die hij hartelijk begroette zon der uit de motorboot te tornen, waarna hij haar aanbood haar met de motorboot aan boord van „Piet Hein" te brengen. De Koningin dankte lachend voor dit aan bod omdat zij eerst nog van den wal af het sluiten van de pontonbrug wilde gade slaan. Prins Bernhard voer daarop verder de rivier af en de Koningin begaf zich op het westelijk gedeelte van de pontonbrug, waarop de pontonniers uit Dordrecht aan getreden stonden opgesteld. Hier voegde zich ook bij H.M de minister van oorlog, de heer J. J. C. van Dijk, die gekleed was in grijs costuum, met grijze pet. Nadat de midden-ponton was ingevaren, waardoor de brug gesloten werd begaf de Koningin zich, slechts vergezeld door freule van Tets met een motorDuot van de rivier politie aan boord van de „Piet Hein", waar zij hartelijk verwelkomd werd door Prin ses Juliana, die van het dek af reeds den geheelen ochtend het levendig bedrijf op de rivier had gadegeslagen. Het bleek in de bedoeling van H.M. te liggen, eveneens van boord van „Piet Hein" af voorloopig volgen, verderen gang van zaken te blijven volgen. De Koningin bleef met Prinses Juliana de lunch aan boord van de „Piet Hein" ge bruiken. Klaarblijkelijk was het haar be doeling voorloopig in de omgeving te blij ven, want de hofauto's werden voor gerui- men tijd weggestuurd. ERNSTIG ONGELUK BIJ MALANG. Aneta seint uit Malang: Bij den aanleg van een nieuwen weg op de onderneming Soemberdjeroe nabij Toeren, zijn vier koe lies bedolven onder neerstortende aarde. Drie van hen zijn gedood en één licht ge wond. AARDSCHOKKEN OP JAVA. Aneta seint uit Menado: Gisteren omstreeks 17.45 uur is hier een hevige aardschok geconstateerd, welke cir ca veertig seconden aanhield. De richting was Noord-Zuid. Het meteorologisch observatorium te Ba tavia registreerde gisteren ook een matige beving te 17.14 J.T. op een afstand van 2.100 K.M. De richting was Oost-Noord-Oost. FINANCIËN EN ECOMONIE DE VLAG OP DEN STADHUIS-TOREN. Voor het eerst sinds 1928 woei vandaag ge nationale driekleur van den toren van het Stadthuis. Dit houdt verband met het feit, dat de beton constructie haar hoogste punt, n.l. 45 Meter boven den beganen grond, heeft bereikt. Hierop zal thans neg een houten spits, ter hoogte van on geveer 8 Meter worden aangebracht. R.-K. DIOC. LAND- EN TUINBOUWBOND Districtsvergadering te Leiden. Vandaag werd in de groote zaal van ho tel „Den Burcht" de districtsvergadering van de afd. Leiden en Omstreken van den L. T. B. gehouden onder voorzitterschap van den heer G. W. J. Kampschöer. Te ruim 11 uur begon de ochtendverga dering voor de boeren, waarna in den mid dag de vergadering voor de tuinders aan ving. De voorzitter uitte er zijn voldoening over, dat de afdeelingen in het afgeloo- pen jaar telkenmale teekenen van leven hebben gegeven, waaruit groote activiteit spreekt. Mede tengevolge daarvan is het ledental thans gestegen tot 8500. Spr. hoopt, dat dit aantal spoedig tot 9000 zal zijn ge stegen. Naar aanleiding van de Troonrede spreekt de voorz. er zijn vruegde over uit, dat de Reg. zal trachten van alle onnoo- dige crisismaatregelen af te komen, waar door een normale toestand zal worden ge schapen. Spr. uit den wensch, dat de vergade ring een vruchtbaar verloop moge hebben, opdat de algemeene vergadering op 14 Oc tober zijn standpunt kunne bepalen inza ke de te volgen landbouwpolitiek. De voorz. bracht hierna de afdeelings- voorstellen in bespreking. Algemeene voorstellen. De afd. Noorden geeft het H. B. in overwegmg alle leden gelijke contributie to laten betalen en geen vrijstelling meer te verleen en. Wij de afgev. van Noorden niet aanwe zig was en de secr. der afd., de heer Mou- rits, tQgen bedoeld voorstel was, zoodat hij er liever niet oyer spreken wilde, lichtte de heer v. d. Weyden het voorstel nader toe. De afd. Zoeterwoude kon zich met het voorstel vereenigen, Langeraar verklaar de er zich tegen. De voorz. zegde toe bij het H. B. aan te dringen de teugels zoo strak mogelijk te houden en zooveel mogelijk uniformiteit te betrachten. Het voorstel-Waddinxveen: het in voeren en verplichtend stellen van een collectief contract. De voorz. zegt toe, dat het H. B. actief zal blijven om het collectief contract alge meen in te voeren. De afdeeling Noorden geeft het H. B. in overweging, om te trachten in de Rijn streek Lagere Landbouwscholen en Huis houdscholen te stichten Reeds zijn in Woerden en Alphen aan den Rijn zulke scholen, maar niet katholiek. De voorz. merkte naar aanleiding hier van op, dat de bouw hiervan door de regee ring is stopgezet, doch als hij goed is inge licht zullen toch weer, waar noodig, land en tuinbouwscholen worden gesticht. De L. T. B. zal ten deze actief blijven. Voor een tuinbouwschool lijkt Zeeland volgens spr. het meest aangewezen. Voor een landbouw school of huishoudcursus is de medewer king van de Overheid in de streek, waar zij opgericht worden, noodig. In die rich ting zal de betreffende afd. ook zelf moe ten werken. Voorschoten vraagt vervolgens ver laging van lasten op het platteland door afschaffing, althans verlaging of herziening der grondlasten, door vermindering der hy potheekrente en wel door b.v. de nog be staande hypotheek-commissie te machtigen een te hooge rente te verlagen, dat ge schiedt door de Pachtcommissie, zonder dat de aanvrager met executie wordt be dreigd. De voorzitter deelt mede, dat deze kwes tie zal behandeld worden op de jaarverga dering van den Kon. Ned. Boeren- en. Tuin- dersbond. De afd. Leimuiden, Hoogmade, Zevenho ven .en Noorden hadden voorstellen in den zelfden geest ingediend. De heer v. d. Weyden deelt naar aan leiding van al deze voorstellen mede, dat de minister hem in een onderhoud heeft toegezegd, dat er inderdaad verandering ten deze moet komen. Het destijds door de Centrale Boerenleenbank geopperde plan om een groote leening tegen lagere rente uit te schrijven, waardoor de hoöge hypo theken kunnen afgelost worden, schijnt op het oogenblik meer kans van uitvoering te hebben. Na deze algemeene voorstellen kwam men tot de bijzondere. Veehouderij, melk en zuivel. De afd. Zoeterwoude stelt voor: 1. de kalverenbeperking in zijn geheel op te heffen. Om de geopperde bezwaren der vleeschpositie geen Deensch vleesch meer in te voeren. 2. De varkensbeperking, die in 1937 is ingevoerd, te doen vervallen en deze te brengen gelijk aan die van 1936. De afd. Woerden dringt hierop eveneens aan met het oog op het steeds toenemende mond- en klauwzeer onder het vee. Tal van afdeelingen stellen daarnaast voor een ruimere toewijzing van kalveren- schetsen en biggenmerken, terwijl sommi ge afdeelingen daaibij nog meer speciale wenschen uiten. De voorzitter zou gaarne zien, dat de afdeelingen zich duidelijk zouden uitspre ken over hetgeen zij bedoelen. De heer Paardekooper (Zoeterwoude) deelt mede, dat de afd. Z. zich heeft uit gesproken voor opheffing van de kalver- beperking. Spr. is van meening, dat het mond- en klauwzeer opruiming van tal van beesten noodig zal maken, met tot tweede gevolg, dat de vleeschprijzen gedrukt zul len worden en de kosten op het bedrijf zullen stijgen, terwijl de boer, die op steun is aangewezen, genoodzaakt zal wezen zijn bedrijf in te krimpen. De afd. Hoogmade vreest door algeheele opheffing weer een overproductie. De heer v. d. Weyden is het met den ge- dachtengang van den heer Paardekooper geheel eens. Eenmaal- moet het geprobeerd worden. Spr. meent bovendien, dat alle vee- en melkbeperking een volslagen mis lukking is geworden. De heer Verkley (afd.bestuur) zegt, naar aanleiding van de geuite meeningen op alle districtsvergaderingen, dat men in het al gemeen is vóór opheffing. Daarom wel spr. in dien geest aandringen bij het hoofdbe stuur. Echter vraagt spr., of het wel ge- wenscht is alle ordening los te laten. De heer v. d. Weyden zegt, dat dit laatste niet noodig is, doch daarom be hoeft men nog niet af te zien van een re geling welke niet bevredigt. De heer Wesselingh (Leiden) meent, dat men niet teveel moet kijken naar het eigen kringetje. Hij wijst op hetgeen de heer Ruyter gezegd heeft op de ABTB-vergade- ring te Utrecht. Spr. citeert een gedeelte daarvan. Spr. zou eenvoudig willen voor stellen daaraan adhaesie te betuigen. De heer Verkley deelt mede, dat de Boe ren vakbond zich vrijwel met deze ziens wijze heeft vereenigd. Dit advies is aan het H. B. doorgegeven. Ten aanzien van de biggenregeling zegt de heer Paardekooper (Zoeterwoude) dat hier niet hetzelfde "ezegd kan worden als ten aanzien van de kalveren. Meer zeugentoewijzing in plaats van merken, zooals de afd. Noorden voorstelt, vindt spreker zeer gevaarlijk, omdat hij voor overproductie vreest en de controle niet goed mogelijk is. De heer v. .d. Weyden is het hiermede niet eens; de afgevaardigde van Longeraar zegt, dat de controle evengoed mogelijk is als bij de kalveren. De heer Verkley deelt vervolgens mede, dat het bestuur van den Boeren Vakbond de regeling nog niet geheel los wil laten, welke meening hij ook in deze vergadering meent te moeten constateeren. Spr. vraagt verder hoe de vergadering denkt over de mestmeken. De heer v. Rijn (Langeraar) zou gaarne zien, dat degenen, die mestmerken te kort hebben, de merken konden overnemen van anderen, die ze niet gebruiken. In die rich ting zou hij gaarne pogingen door het H. B. aangewend willen zien. De voorz. meende te moeten constatee ren, dat er een meerderheid is voor ver ruiming van de biggenmei-ken. De afd. Aarlanderveen stelt voor bij de regeering aan te dringen, dat alle fouragehandelaren aan moeten sluiten bij de C. L. O.-controle, ter voorkoming van het geknoei met mengvoeders. De afd Hoogmade dringt er bij het H. B. op aan te bewerkstelligen, dat een andere regeling wordt getroffen voor het vetgehalte van de consiimptiemelk, meer in het bijzonder van de kleinere boeren, door het vetgehalte niet te doen beginnen met 3 pet en hooger, doch vanaf het voor heen bestaande percentage (i.e. 2.80 pet.) en daarboven en premiestelsel in te voe ren. De afdeeling Zevenhoven: In aanmerking nemende de prijs van consumptiemelk zijn ten onzent de industriemelkers ten zeerste ontdaan vanwege het groote prijsverschil (bijna 2 cent per liter), terwijl de indus- triemelk nog geen loonende prijs opbrengt. Waarom is de een zijn melk 2 cent meer waard dan van zijn buurman? Komt het omdat hij per toeval zijn melk vroeger verkocht aan de Sierkan? De industrie- melk is aan concurrentie onderhevig, de consumptiemelk niet. Zou het ook niet mo gelijk zijn door Regeeringstoeslag de indus- triemelk billijkerwijze te doen evenaren i met consumptiemelk? Indien de regeerings toeslag onmogelijk is, ware het dan niet beter dat de Regeering één algemeene grondprijs vastzette, welke dan de con sumptieprijs beter benaderde. Ook over deze voorstellen ontsponnen zich uitvoerige discussies. Ten aanzien van de melkregeling zegt de heer Paardekooper (Zoeterwoude) dat er vele klachten zijn geuit tegen de Leid- sche Melkveiling, doch cp een vergade ring kan men moeilijk motieven hooren, wijl het vergaderingbezoek steeds zoo slechts is. Het verheugt spr. echter te kun nen mededeelen, dat de Leidsohe Melk veiling weer uit de schuld is en opnieuw gaat draaien. De afdeeling Zoeterwoude stelt voor: voor: aan de desbetreffende landbouwor ganisaties inlichtingen te geven, zoo moge lijk rekening en verantwoording, aangaan de de gelden, welke gestort worden in het Stabilisatiefonds. De voorz. antwoordt hierop, dat deze vraag reeds te bevoegder plaatse is in gediend, doch een antwoord hierop is nog niet verkregen. Akkerbouw. Ten slotte kwam in behandeling een voorstel Zevenhoven inzake de steun- vergoeding van veldboonen. Volgens de persberichten is zij tot de LEIDEN. Donderdag „St. Raphaël", Ledenvergade ring Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, „St. Christoffel" .Ledenvergade ring, de „Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met V r ij d a g 24 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. TWEE MILITAIREN VALLEN VAN EEN VRACHTAUTO Een van hen doodelijk gewond Gisteravond reed op het Rapenburg een vrachtauto, bestuurd door C. A. M., die militaire goederen moest ophalen van de Morschpoortkazerne. Op de sch- terklaip van de vrachtauto waren twee militairen gezeten, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen waren. Op de brug over de Groenihazenigracht wipte de achterklap omhoog, waarbij ze uit de kettingen schoot, met het gevolg dat de militairen op straat terecht kwamen. Een van hen, de 26-jarige J. J. Z. bekwam geen letsel, maar de 26-jarige C. de Wolif uit Schiedam weTd zwaar gewond opge nomen. Hij had een gapende hoofdwonde en een ernstige hersenschudding. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Zie kenhuis waar hij te 11 uur aan de beko men verwondingen is overleden conclusie gekomen, dat alle veldboonen ge steund zullen worden tot de richtprijs van 9.25. Wanneer wij nagaan, dat men on der gelijke omstandigheden van de paarde- boonen net zoo gemakelijk 4000 K.G. per K.A. dorscht als van de duiveboonen 3000 K.. per H.A., terwijl als we de toestand van twee jaar geleden bezien, toen be taald werd een evengroot steunbedrag per 100 K.G. voor duive- als voor paardeboo- nen, besluiten we: Als de toestand zich handhaaft, zooals de pers aangeeft aan gaande de veldboonensteun, de duiveboo- nenverbouwers een niet-loonend product hebben geproduceerd, terwijl de prijsver houding met de paardeboonen onbillijk geacht moet worden. We stellen dan ook voor, om voor elke 100 K.G. duive- of paardeboonen een evengroot steunbedrag toegewezen te krijgen, terwijl vergeleken met 2 jaar geleden en in oogenschouw ne mende de productiekosten, de steun per 100 K.G. toch altijd nog ƒ3.moet be dragen. Naar aanleiding hiervan wordt medege deeld, dat de steun, welke gegeven wordt, voor alle boonen hetzelfde is, doch de richt prijs is tevoren vastgesteld. Hierna sloot de voorzitter de ochtend vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen, CONFERENTIES VOOR NIET- KATHOLIEKEN. Wij herinneren er nog even aan, dat (hedenavond om 8y, uur door den bekenden conferencier pater W. Sluys O.F.M., de eerste conferentie voor niet- Katholieken wordt gegeven in de Haag wegkerk. VEREENIGING VAN TAXI- EN LUXE AUTOMOBIELVERHUURINRICHTINGEN VOOR RIJNLAND. Bovengenoemde vereeniging hield .een vergadering in „Rijnland", alhier, welke bij tijdelijke ontstentenis van den voorzitter werd gepresideerd door haar secretaris-ad viseur, den heer Th. J. van der Heijden. In een kort openingswoord sprak deze na mens het bestuur er zijn voldoening over uit, dat de exploitanten van automobiel- verhuurinrichtingen uit Alphen aan den Rijn zeer sterk vertegenwoordigd waren en wijtte de minder goede opkomst van de Leidsche leden der vereeniging aan de om standigheid, dat velen van hen, die kleine bedrijven exploiteeren, zich moeilijk altijd kunnen vrij maken. De wnd. voorzitter deelde mede, dat het de bedoeling van het bestuur was om in deze bijeenkomst nog eens nader kennis te maken met de ver schillende vakgenooten in het automobiel- verhuurbedrijf, ten einde de bestaande ban den te verstevigen en ervaringen uit te wis selen. Hierop volgde een aangename discussie tusschen verschillende ondernemers over de toestanden in het taxibedrijf in diverse plaatsen, waaruit wel bleek, dat men alge meen van oordeel is, dat men thans staat aan het begin van een bedrijfsregeling, die mogelijk goede vruchten zal kunnen afwer pen, wanneer men elkander verstaat, sa menwerkt en de algemeene bedrijfsbelan gen stelt vóór kleine persoonlijke wen schen. Het bestuur deelde mede, dat de heer D. W. van der Wal, Inspecteur van Politie te Leiden, zoo welwillend is geweest de toe zegging te doen om Maandag a.s. een cau serie te houden voor de vereeniging over de wettelijke regeling van het taxi- en automobielverhuurbedrijf. Niets meer aan de orde zijnde sloot de inmiddels ter vergadering gekomen zijnde voorzitter, de heer H. Kanbier, om 10.30 uur des avonds de vergadering, na, in het bijzonder de Alphen aren dank te hebben gezegd voor hun aanwezigheid. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 23 September voorm. 4.28 uur en nam. 4.54 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 15 gr. C. DE KONINGIN BIJ DE GROOTE MANOEUVRES IN OVERIJSSEL. Koninklijk bezoek aan de pontonbrug bij Olst. De Koningin heeft wederom blijk gege ven van. haar groote belangstelling voor onze weermacht en vandaag opnieuw een bezoek gebracht aan het gebied ten Westen van den IJssel, waar de oefeningen van het veldleger een hoogtepunt bereikten door de voltooiing van de pontonbrug bij Olst. De Koningin had vroeg in den ochtend Het Loo per auto verlaten, vergezeld van haar eerste hofdame, freule van Tets, den chef van het militaire huis, vice-admiraal Bauduin, haar adjudant kolonel jhr. de Jonge van Ellemeet en haar ordonnans officier, luitenant Egter van Wissekerke. De Koningin reed in haar Cadillac met opengeslagen kap. H.M. droeg een blauwen mantel. Bij het passeer en van Vaassen werd halt gehouden voor het kasteel de Cannenburgh, waarin het hoofdkwartier van den staf der blauwe groep gevestigd is. Hier voegde zich bij H.M. de Koningin de overste Reeser van den generalen staf, die als hulp-hoofdleider bij de oefeningen op treedt, en H.M. op den verderen tocht van voorlichting zou dienen. Vervolgens ging het naar Olst, Wijhe en Diepenveen om de verschillende posten te inspecteer en. Te ongeveer kwart voor elf kwam de Koningin in Olst terug, waar zij zich naar het veerhoofd begaf, ter plaatse waarvan een groot deel van de pontonbrug reeds ge reed lag. Hier stonden verscheidene hoofdofficie ren van den staf alsmede de militaire at taches der buitenlandsche mogendheden, die de oefeningen bijwonen, opgesteld. Kort na aankomst van de Koningin arri veerde hier ook de commandant van het veldleger, luitenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, die H.M. hartelijk be groette. Op slechts 200 meter afstand van de pon tonbrug lag midden in den IJssel het prin selijk jacht, de „Piet Hein" voor anker, den standaard in top, waaruit bleek, dat de Prinses aan boord was. Reeds verscheidene dagen vertoeft het prinselijk paar nu reeds aan boord van net thans hier dan daar in den IJssel liggende jacht. Prins Bernhard bleek met de snelle bij het jacht behoorende motorboot verder stroomopwaarts, troepen die over de rivier werden gezet, te hebben geïnspecteerd. Hij was gekleed in de uniform van kapitein der grenadiers en droeg een kwartiermuts. P. de Gruyter Zoon. Aan het verslag van de directie der N.V. P. de Gruyter Zoon te 's-Hertogenbosch over het boekjaar 1936/'37 ontleenen wij: Het eindresultaat der winst- en verlies rekening bedraagt 1.572.424 (1.261.134). In dit exploitaiie-resultaat is echter een bedrag van 378.039 begrepen, hetwelk ont staan is door toevallige baten. Het zuivere bedrijfsresultaat van 1936/37 bleef dan ook bij dat van het vorige jaar ten achter. Dit is toe te schrijven aan het feit, dat de sterke stijging van de inkoopprijzen on zer artikelen tengevolge van de devaluatie en van de algemeen vaste wereldmarkten, de winstmogelijkheid heeft verminderd. Deze factoren zullen ook op de resultaten van het loopende boekjaar hun invloed nog doen gelden. In het afgeloopen boekjaar werd voor normale afschrijving op gebouwen 283.543 (235.769) en op installaties 343,585 v351.971) ten laste van de winst- en ver liesrekening gebracht. Na aftrek van deze afschrijvingen en onder bijvoeging van het onverdeelde winstsaldo van het vorige boekjaar, groot 326.595 blijft het boven vermelde saldo van 1.572.424 ter verdee ling over. Uit dit winstsaldo kan allereerst worden uitgekeerd een dividend van 6 piet. (onv.) op de beide soorten preferente aandeelen en op de gewone en prioriteits-aandeelen. Op de beide soorten preferente aandeelen werd reeds 3 pet. (onv.) als interimdividend betaalbaar gesteld. /(■A OPHAALDAG LEIDSCHE BROKKENHUIS Na enkele weken van rust is het werk in het Brokkenhuis, Middelweg 30, weer her vat. Vele aanvragen komen binnen, maar: de kasten met linnengoed zijn bijna leeg, de schoenenrekken vertoonen groote gapingen en aan de rekken voor de jurken, mantels, jassen en pakken hangt niet veel bruik baars meer. Het Bestuur weet niet hoe aan alle aan vragen te voldoen, want niet alleen de voorraad van bovengenoemde artikelen doch alles roept om aanvulling. A.s. Zaterdagmiddag 25 September zul len, evenals vorige jaren, de Padvinders huis aan huis goederen afhalen, zoowel in Leiden als in Oegstgeest. Het Bestuur doet daarom weer een be roep op allen om de goederen, die men aan het Brokkenhuis wil afstaan, tijdig gereed te zetten, opdat alle wijken vlug afgewerkt kunnen worden. F. H. Sobels. Voorzitter. S. Koert-Bouman, Secretaresse.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2