RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 Uitgesproken: N. J. van Zon te Loosduinen, Haagweg 617. Cur. rnr. J. van Gelein Vitringa. J. C. M. Straub, manufacturier, van Aerenbergerlaan 131 te Voorburg. Cur, mr. C. C. Bicker Caarten. Mr. L. Ph. Denekamp, zonder beroep te 's-Gravenhage, Amandelstraat 22. Cur. mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom. =a H.M. de Koningin maakte Dinsdagmiddag den traditioneelen rijtoer door de Residentie ter gelegenheid van de officeele opening der Staten Generaal. De vorstin in het rijtuig bij het verlaten van het Paleis Noordeinde. Een driewerf hoera voor H.M. de Koningin, uitgebracht door dr. H. Colyn tijdens het défilé, dat de Nationale Oranje Garde den minister-president Dinsdagavond ter gelegenheid van Prinsjesdag voor zijn woning te den Haag bracht. Luchtafweergeschut in stelling tijdens de manoeuvres in groot verband, welke Dinsdag in het Geldersche werden gehouden. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Uitslag wedvlucht vanaf Mons, afstand plm. 202 K.M. hemelsbreed, op Zondag 19 Sept. 1937 met oude en jonge duiven. In concours 43 duiven welke te 3 uur 10 min. gelost werden met Z.W. wind. De eerste duif werd geconst., te 10 uur 50 min. 10 sec. en vloog de afstand met een gemid. snelheid van 1262.06 meter per min. De 9e duif werd geconst. te 11 uur 36 sec. en vloog met een snelhied van 1179.60 meter per min. De prijzen werden verdiend als volgt: J. v. d. Niet 1; D. Uythoven 2, 4Gebr. Cramer 3, 5, 6; J. Rakhorst 7, 8; Gebr. Boot 9. Duif kampioen navlucht werd behaald door J. v. d. Niet met 173 punten. Hokkampioen: le Gebr. Cramer 445 pun ten; 2e J. Rakhorst 431 punten; 3e D. Uyt hoven 417 punten. De groote herfstmanoeuvres zijn Dinsdag in Gelderland begonnen. Troepen steken in pontons den IJsel in de nabijheid van het veer bij Kletterstraat over. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren Wedvlucht van Neufvilles Zondag 19 September. Losgelaten 8 uur. Eerst aank. duif 10.36.16, laaste aank. duif 11.04.43 uur. A. Hazevoet 1, 2. 3, 13, 19, 24, 25; N. de Haas 4; J. v. d. Wijngaarden 5; D. v. d. Nieuwendijk 6, 21; J. Noordervliet 7, 16; A. Dubbeiaar 8; H v. Alphen 9; K. Stikkelo- rum 10. 11, 12; J. Fakkel 13. 14; A. Lancel 15, 20; A. Zirickzee 17; W. Benning 22; J. v. d. Steen 23, 26. Voor den Singelloop, welke de R.K. Athletiekvereeniging „Docos" as. Zater dag organiseert, zijn in totaal 17 inschrij vingen binnengekomen. Dit is een be hoorlijk aantal, temeer daar het allen goed getrainde athleten zijn, die voor een prachtige strijd zullen zorgen. Onder de inschrijvers merken wij als de voornaam ste op in de A-klasse de Amsterdammer N. v. Bakelen, die reeds vele malen in den Leidschen Singelloop van de partij is geweest; voorts de vijf Docos-cracks: J. v. Rooden, A. Slingerland, J. Dubbeiaar, H. Jansen en J. Hasing. De eerste is uit de wedstrijden van het afgeloopen seizoen voldoende bekend. Slingerland en Dubbe iaar hebben in de voorgaande jaren op den Singelloop steeds van zich" laten hoo- ren. Dubbeiaar heeft deze loop zelfs een keer gewonnen; Jansen en Hassing komen Zaterdag voor het eerst in de Docos-kleu- ren uit. Jansen is in Leiden op den langen af stand reeds voldoende bekend. Van Has sing kunnen wij weinig zegen en wij zul len af moeten wachten, hoe hij het er in dezen loop af brengt. In de B-Klasse val len op R. Knape van ..Holland" uit Haar lem en de Amsterdamers C. v. Bakelen en A. Kluyskens. de Beverwijker J. Bur gen en dan de Docos-athleten P. Dubbe iaar, J. de Graaf B. Kruit en M. v. Steen bergen. Vooral naar de prestaties van de zen laatste zien wij met belangstelling uit. De overige deelnemers zijn vreemde, waar ons niets van bekend is. In dezen Singelloop zal het aan spanning niet ont breken en het valt niet te voorspellen wie dit jaar de Peter Verhoef-Wisselbeker zal winnen. Zij nog vermeld, dat de fir ma v. Dorp's Steenkolenhandel de eerste prijs voor de B-Klasse heeft beschikbaar gesteld. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Tot sluiting van het vliegseizoen had bovengenoemde vereeniging een stedelijk concours georganiseerd op Mons, afstand 192 tot 196 K.M. der mededingende hokken. Aan dit concours werd deelgenomen door de L.P.C „De Bonte Duif" „De Reisduif" en de V.C. Het concours mag als bijzonder ge slaagd heeten daar de deelname betrekke lijk goed was en de vriendschap hiermede verhoogd werd. De duiven, welke te 8.10 uur gelost werden met sterken Z.W. wind werkten alle mede tot het welslagen der vlucht. Voor dengene, die de eerste duif klokte, was een beker beschikbaar gesteld door een lid der Vriendenclub. Deze werd gewonnen door den heer J. Vliegenthart; deze klokte de le duif om 10 uur 50 min. en 9 sec.; F. Fofman 2! A. P. V. d. Voort 3 en 8; P. v. d. Berg 4, 13 en 14; C. Noest 5 en 9; A. W. Krol 6; H. Brandt 7: S. A. J. Baily 10, 11, 12 en 15; Chr. v. d. Pluym 16 en 24; N. v. d. Linden 17; A. v. Rijsbergen 13; L. v d. Nieuwendijk 19 en 22; G. A. L. v. d. Reijden 20 en A. Piket 21 en 23. De eerste duif maakte een 'snelheid van 1225,70 meter per minuut en de laatste prijs- winner om 11121 met een snelheid van 1132,40 meter per minuut. De eereprijzen werden gewonnen door J. Vliegenthart tevens den beker, F. Hofman, A. P. v. d. Voort, P. v. d. Berg, C. Noest, A. W. Krol, H. Brandt en S. A. J. Bailey. De heer J. Vliegenthart stelde een zil veren beker beschikbaar indien er het vol gend jaar wekelijks stedelijk geconcourd zal worden, te winnen 2 maal achtereen volgende jaren of driemaal in 't geheel. Tevens werden nog eenige zeldzame prijzen door andere liefhebbers beschikbaar gesteld voor ditzelfde doel. Het Bestuur der Vrien denclub dankte bij voorbaat voor de toe zegging. „De Uiver" (Leiden). DIEFSTAL UIT DE GEVANGENIS. Gevangenbewaarder staat terecht. Voor de Haagsche Rechtbank moest te recht staan de 50-jarige J. G. P. P., die in zijn functie van gevangenbewaarder in de strafgevangenis te Scheveningetn in den loop van zijn diensttijd tal van voorwer pen uit de gevangenis ontvreemd heeft. De diefstal werd ontdekt, doordat het opviel, dat de gevangenen zulke groote hoe veelheden soldeertin gebruikten. De ver denking viel op P. en, toen deze op zekeren dag de gevangenis wilde verlaten, werd hij door een inspecteur van politie aange houden en gefouilleerd. Het bleek, dat hij ongeveer vijf kilogram soldeertin tusschen zijn kleeren verborgen had. Bij een huiszoeking kwam nog veel meer aan het licht. Er werden in zijn woning een groote hoeveelheid gloeilampen, stuk ken zeep, handdoeken en tal van andere voorwerpen gevonden, welke hij ten na- deele van den staat uit de gevangenis had meegenomen. Verdachte bekende alle diefstallen te hebben gepleegd. Hoewel hij een goed sa laris had, was hij door ziekte en werkloos heid van zijn zoon in financieele moeilijk heden geraakt en tot deze daden gekomen. De officier van justitie, mr. N. S. Hoek stra, kon in deze omstandigheden geen ver ontschuldiging vinden voor het zeer ernstige feit, dat verdachte als ambtenaar misbruik van het in hem gestelde vertrouwen heeft gemaakt. En wat des te erger is, voor den diefstal van het soldeertin moet hij de medewerking van de gevangenen hebben gehad en dat maakt de zaak voor hem nog veel zwaarder. In verband met de ernst van de zaak vor derde de officier een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden .met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitspraak 5 October. GEMEENTE EDAM VOOR 800.— BENADEELD. Incasseerder tot zes maanden veroordeeld. Een belastingdeurwaarder te Edam is door de Amsterdamsche rechtbank wegens verduistering tot zes maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis veroordeeld. De man had als incasseerder van den ge meentelijken ophaaldienst der belastingen in de jaren 19341937 ruim 800.ver duisterd ten nadeele der gemeente. Het O.M. had een gevangenisstraf van anderhalf jaar geëischt. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Motor- en R. Regl. en wet P. M. te Gouda, D. de J. 2.50 of 2 d., J. E. V. te Hilversum 12 of 8 d., H. J. A. V. te Den Haag 3 of 3 d., A. V. te Den Haag 10 of 10 d. 460 Str. Th. B. te Alkemade 10 of 10 d. A. R. D. der Spoorwegen J. B. de J. 1 of 1 d. Verkeersverord. Alphen te Amsterdam 3 of 3 d., Alg. Pol.verord. te Ter Aar M. de J. 1 of 1 d Verkeersver. Alphen aan den Rijn N. A. H. te Utrecht 2 of 2 d. Leerplichtwet C. F. M. te Bos koop ƒ28 of 4 d.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12