OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HOOGEMADE. Volksbond. Gisteravond hield de Volks bond zyn eerste maandvergadering van dit seizoen in het Café Witteman. Onder de in gekomen stukken was een schrijven van het Centraal Bestuur, dat onze afd. in een ander district is ondergebracht en wel het district Haarlem, zoodat in het vervolg de heer Angenent onze districtsbestuurder is. Mededeelingen. Vanaf de bestuurstafel kwam een voorstel om het 1 Januari 1938 het wederzijdsch verplicht lidmaatschap door te voeren. Degenen, die lid zijn van den Volksbond en lid kunnen zijn van een vakbond moeten daarvan ook lid worden. Ook andersom! Aangenomen. Een voorstel van het bestuur om bij familiefeesten van de leden of gezinsleden het tooneel gratis beschikbaar te stellen of tegen een vergoe ding van 1.voor het klaarmaken van het tooneel en opbergen werd aangenomen. De afgev. van de Centr. Raadsvergade ring, welke gehouden is op 10 Mei te den Haag, bracht een keurig verslag uit, waar voor de voorzitter hem dank zegde. Daarna jaarverslag bibliotheek; er zijn 635 boeken uitgereikt, welke in 4 categorieën zijn on dergebracht n.l 191 boeken, waarvan het leesgeld is 0.03 per week, 207 boeken van 0.04; 145 boeken van 0.05 en 95 boeken van 0.06 per week, zoodat ontvan gen is aan lesgeld de som van 26.84 en aan boeten voor degenen, die een boek langer dan 1 week in bruikleen hielden 1.17. Verslag van de kas: in kas Sept. 1936 11.70; ontvangen aan leesgeld en boeten 27.01; uitgaven 5.95; in kas Sept. 1937 32.76. De boeken en bescheiden zijn door de controle-commissie nagezien en in orde bevonden. De bibliotheek bezit 364 boeken. De voorzitter zegde dank aan de boekuit- reikers voor hun zorgen en moeiten. Jaap Borst werd benoemd als secretaris van de onkoopcommissie. Na rondvraag sluiting. Hulp in Nood bracht op 0.68. Verkooping. Ten overstaan van nota ris Dolk had hedenmorgen in café „Zomer- zorg" te Leiden de afslag plaats van een landbouwerswoning met veestal voor 25 koeien en verderen opstal, perceelen pri ma wei- en hooiland te Hoogmade gemeen te Woubrugge, in den Frederikspolder, te zamen groot 16 Hectaren 13 aren-17 centi- ren. Verhuurd: de landerijen tot Kerst mis 1940, de gebouwen tot 1 Mei 1941 voor 1375 per jaar aan gebrs. van Tol. De per ceelen werden gemijnd op 1500 en voor ƒ32.000 toegewezen aan de familie Zwet sloot te Hoogmade. Voorts de afslag van het opstalrecht van den grond met het huis te Hoogmade, B 318, groot 1 are 97 centi aren. Dit perceel werd gemijnd op 225.— en toegewezen voor 845 aan G. J. van Tol te Hoogmade. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUW-OVERZICHT. Ook deze afgeloopen week was er vol doende belarfgstelling voor onze producten en ook over de prijzen viel. over het geheel genomen niet te klagen. De aanvoer nam dagelijks toe en wel van verschillende pro ducten. Het artikel boonen b.v. waarvan op speciale boonenveilingen bijna niets meer komt, is hier nog volop aanwezig, en de prijzen zijn niet slecht. Princesseboonen brengen in de goede kwaliteit van 7.— 12 per 100 K.G. op, en snijboonen gaan weg tegen 9—14 per 100 K.G. De waspeen is flink wat in prijs gezakt. Wat niet zeggen wil dat deze nu slecht is. Prijzen van 1.10 1.70 konden moeilijk stand houden. Nu varieert de prijs van 0.751.20 per kist van 20 K.G. Bospeen gaat als regel met de waspeen mee. Thans is de bospeen op hoo- ger peil gebleven naar verhouding van de waspeen. Bospeen noteerde per 100 bos van ƒ6.107.40. Voor Breekpeen was geen vTaag. Voor conserven wordt weinig ge kocht. Bloemkool was steeds een gevraagd artikel en in de prijzen was weinig veran dering te zien. Niettegenstaande voor ex port weinig werd gekocht (de prijzen wa ren hiervoor- schijnbaar te hoog) bleef de prijs voor 1ste soort steeds tusschen 10.50 en ƒ15 hangen. Naar gelang was de prijs voor 2de soort nog hooger, n.l. van 3.50 tot ƒ9.60. De kwaliteit der bloemkool is hier best, vandaar dat uit verschillende streken van ons land de vraag naar Kat- wijksche bloemkool groot is. Sla ging deze week ook iets beter weg, althans voor wat goede kwaliteit was. De noteering was van ƒ0.601.60 per 100. Uien bleven zoo ongeveer iïi dezelfde prijs. Inplaats van pootuien zijn de zaaiuien op het terrein verschennen. Betaald wordt hiervoor van ƒ2.603.20 per 100 K.G. Een matig prijs je. Ook kroten waren niet erg gevraagd. Voor dit product moet men even dieper in het najaar zijn. Thans koopt men voor 2.202.70 per 100 K.G. Met roode en gele kool wordt nog geen haast gemaakt. De prijs is nog te laag, van 22.50 per 100 K.G. De omzet aan de veiling is onge veer 13 pet. hooger dan vorig jaar op den zelfden datum. Het algemeen verloop is dus nog al bevredigend. Dammen. De R.-K. Damclub „Steeds Hooger" heeft gisteravond het wintersei zoen geopend. Er stond tegelijk een simul taanseance op het program te geven door den heer G. Geer lings. Nadat de voorzit ter de aanwzigen, en in 't bijzonderi den simultaanspeler en den wedstrijdleider van den Ned. R.-K. Dambond had verwelkomd, begon de heer Geerlings zijn wandeling. Hij bond den strijd aan tegen 18 borden waarvan hij er niet minder dan 13 wist te winnen, 2 remise speelde en 3 verloor te gen de heeren W. v. d. Eshof, A. Bos kamp en P. G. J. Bosman. Remise speelde G. v. d. Laken en G. Oudshoorn. In de pauze sprak.de heer Bekker over den N. R K. D. B., haar werkwijze, de com petitie, en voordeelen van aansluiting. Spr. had een dankbaar gehoor. Na afloop dankte de voorzitter beide voornoemde heeren en' deelde nog mede, dat een der parochianen voor de a.s. bor denwedstrijd een wisselbeker uitloofde voor het 1ste tiental en een medaille voor het 2de voor den eerstaankomenden. Deze mededeeling ontlokte een hartelijk applaus. Al met al dus een vruchtbare avond en een waardige inzet voor het nieuwe sei zoen. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 23 Sep tember des avonds* om half acht, ten ge meentehuize, ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Procedure in hooger be roep in zake loonbijslag van in bloembol- lenbedrijven tewerkgestelde werkloozen. 2. Aanstelling van een administratieve kracht ten bureele van den schoolarts. 3. Verzoek van houders van bedrijfsbiljarts, om ophef fing van de personeeel belasting daarop, eventueel van de opcenten op die belas ting. 4. Verzoek van het bestuur van de Chr. H. B. S. te Leiden, om een bijdrage in de leerlingenkosten over 1934. 5. Vast stelling van de bedrijfsrekeningen over 1936. 6. Vaststelling van de rekening B. A. over 1936. 7. Aanbieding van de gemeente rekening over 1936. 8. Comptabiliteit. 9. In gekomen stukken en mededeelingen. Belas tingreclames. Geboren: Johannes Josephus Corne lls z. van J. W. van der Zijden en J. M. T. Hoekstra. Peter z. van M. Leeman en M. M. van Veen. Adrianus Johannes z. v. W. van den Berk en A. P. Goedemans. Jansje Annetje d. van A. v. Duivenvoor de en A. Kerpelshoek. Johanna d. van J. van Dorsten en H. Beukers. Leonar- dus Petrus Maria z. van J. S. Langeveld en A. G. C. Onderwater. Johannes z. van G. Vermij en J. van Heusden. Cor nells Theodorus Rosa z. van C. W. van der Salm en C. C. Onderwater. Thea Johan na d. van J. W. Delfos en T. Waker. Ondertrouwd: Pieter Gerard Krij- nen 26 j. te Leiden en Caroline Johanna Louise Mulder 25 j. Getrouwd: C. C. Boogerd en J. E. van der Linden. Gevestigd: M. Jansen uit Benne- broek. M. Schalk uit Leiden. P. Lem mers geb. Romijn uit Noordwijkerhout. A. C. van der Eist uit Haaflem. H. Ne- derstigt uit Hilegom. D. Geschiere uit Haarlemmerliede c.a. Vertrokken: M. A. P. van Veen naar Noordwij-k. S. van der Voort naar St. Michielsgestel. C. E. Faas naar Amster dam. J. Cornelisse naar Bloemendaal. C. J. Meiman naar Leiden. A. de Vries naar Katwijk aan de zee. C. P. Dubbis naar Bennebroek. J. C. Molken- boer naar Sasenheim. J. van Egmond naar Hillegom. M. Bol naar Haarlem mermeer. J. van Schooten naar Uit hoorn. NOORD WIJK. OPENING HANDELS-AVONDSCHOOL. Voor de Hanze-leden van Noord wijk, Noordwijkerhout en Katwijk. In de R.-K. Jongensschool werd Donder dag 16 Sept. geopend de handelsavond school, uitgaande van den R.-K. Midden stand, waarbij aanwezig waren de hoog- eerw. heer Deken J. H. W. Borsboom, de geestelijk adviseur kap. van Sluijs, de heer H. J. de Boer, hoofd der R.-K. Jongens school, het dag. bestuur der Hanze van de afd. Katwijk, Noordwijkerhout en Noord- wijk, de K J. M. V., en schoolbestuur. Bericht van verhindering was ingekomen van den zeereerw. heer pastoor Hesp te Katwijk en van den weleerw. heer kape laan Dekleermaeker te Noordwijkerhout en eenige andere genoodigden. Na de inleiding van den voofziter, den heer V. Th. Braun werd de cursus, welke aanving met een 40-tal leden, met een toepasselijk woord door den Deken ge opend. Z.H.E. wees er op, dat het een ver blijdend feit is, dat deze cursus tot stand is gekomen en noemt dit een groot voor deel voor den jongen middenstand. Z.H.E. feliciteert bestuur en leden met het door hen verkregen succes en spoort de leer lingen aan tot het goed volgen van den cursus, ook al zou dit wel eens een offer tje kosten. Het verheugt spr., dat de zoo noodzakelijke tak n.l. Godsdienstleer aan het leerprogramma is toegevoegd, zoodat ook in de kennis daarvan het geheugen weer eens wordt opgefrischt. Spr. brengt in herinnering de spreuk op het vaandel: „Eerlijk in handel, Christelijk in wandel", en spoort aan deze spreuk in de practijk ook toe te passen, waarna Z.E. de cursus voor geopend verklaart. Hierna werd het woord gevoerd door den heer H. J. de Boer, daarbij richting gevend voor den goeden gang van den cursus. Spr. vraagt aller medewerking voor de goede orde, zoowel binnen als buiten de school, waarna spreker hulde brengt voor de groo- te activiteit van het bestuur. Vervolgens werd door het hoofd van den te geven cursus, den heer J. van der Hij- de, een uiteenzetting gegeven hoe en op welke wijze de lessen zullen worden gege ven. Spr. deelt mede, welke benoodigdhe- de leerlingen van de noodzakelijkheid van dezen cursus evenzeer doordrongen zullen zijn als de onderwijzers, die dit on derwijs zullen geven. Dan is spr. zeker van een goed eind resultaat. Hierna sjoot de voorzitter deze eerste bijeenkomst met den Chr. groet. NOORDWIJKERHOUT. Uitslag étalagewedstrijd. Voor de étalage wedstrijd voor het publiek tijdens de Oranjefeesten is veel belangstelling ge weest. Zeer veel biljetten waren binnen- DE NOOD IN DE VEEN Kamerleden op audiëntie De Tweede-Kamerleden Groen, Stum- pel en v. d. Weyden van de Tweede Kamerfactie der R.K. Staatspartij heb ben vanmorgen een audiëntie gehad bij minister Steenberghe. In deze audiëntie, die ongeveer een uur heeft geduurd, heb ben genoemde Kamerleden uitvoerig den nood in de Veen-streken uiteengezet, spe ciaal dien tengevolge van de aardbeien misoogst te Roelofarendsveen. De Minister heeft toege zegd, andermaal deze zaak in overweging te nemen, om, indien eenigszins mo- gelijk, tot eenigen vorm van s t e u n-v erleening te besluiten. gekomen waaronder veel goede oplossin gen. Dit had tot gevolg, dat het bestuur van de R.-K. Middenstandsvereeniging nog eenige troostprijzen aan de oorspronkelijk uitgeloofde prijzen heeft toegevoegd. De prijzen bestónden allen uit bons, waar voor bij de winkeliers gekocht kan wor den. Deze bons zijn inmiddels bij de win naars thuis bezorgd. Bouwen. Aan W. v. Parera is ver gunning door B. en W. verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis langs de Kerkstraat. NOOTDORP. Mond- en klauwzeer. Ook in deze ge meente heerscht onder het vee van twee veehouders mond- en klauwzeer. In ver band met deze besmettelijke ziekte worde men er nog eens op gewezen de melk voor al goed te koken. Collecte B. V. L. De op 14 September door middel van speldjesverkoop op straat gehouden collecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor een vaandel van de plaat selijke afdeeling van den Bijzonder Vrij- willigen Landstorm, heeft 37.86 1/2 opge leverd. Deze opbrengst is het comité eenigs zins tegengevallen; vermoedelijk zal het slechte weer aan dit resultaat niet vreemd zijn. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met het najaar komen ook de najaars- en win terproducten en hier mede wordt de aanvoer aan de veiling steeds grooter. Kroten, uien, peen en ook nog bloemkool. De grovere producten staan niet hoog in prijs. Uien van 2.30 tot 3 per 100 K.G., Kroten van 22.30, Gele en Roode kool 2.102.60 per 100 K.G. Waspeen gaat beter, en brengt van 3.70 4.20 per 100 K.G. op. Bloemkool gaat vlug met loonende prijzen, van 8.1013.40 per 100 in de eerste soort en 2.105.60 in de tweede kwaliteit. Een klein kwan tum van de goedkoope 2e soort en wat der de soort wordt voor de zouterijen gekocht. De aanvoer van bloemkool gaat weer wat afnemen. STOMPWIJK. Diefstal. In den afgeloopen nacht zijn bij C. P. v. d. S. te Stompwijk 4 groote konijnen gestolen De dief (ven) hebben de deur van de schuur ingetrapt en zijn zoo binnen gekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Bartholomeus Maria, zoon van B. L. den Elzen en van M. J. Oosterlaan. Overleden: Christina Alida Grun- deken, echtg. van A. van der Werf, alhier, oud 66 jaar. Gevestigd: J. J. Parmentier van Den Haag F. M. Jongen van België Mej. P. A. J. van der Horst van Sassenheim F. M. Gits van Den Haag P. T. A. Perquin van Heemskerk Wed. G. de Jongvan Es van Alphen aan den Rijn A. A. Dobbe, van Hoorn H. C. Gewin van Deventer T. Doornbos van Harder wijk W. Breukink van Rheden (Velp) O. A. Broekema van Heemstede A. van Loon van Gouda Mej. W. M. M. Kortman van Boskoop Mej. A. H. M. van Maarseveen van Utrecht Mej. E. C. M. Oudejans van Hillegom Mej. T. C. M. Witmans van Leiden H. C. Dres- selhuijs van Leiden R. A. van den Wall Bake van Leiden D. C. H. Hemelop van Den Haag Mej, M. C. T. Hemelop van Den Haag S. J. Rosenboom van Rijnza- terwoude C. van der Eijk van Kor ten- hoef R. E. van Voorst van Beest van Oegstgeest Mej. B. A. Zumpolle van Den Haag F. A. der Kinderen van Hoo- gezand W. d'Ancona van Rheden (Velp) L. Gerhardt van Rotterdam P. A. Scharp de Visser van Bussum P. J. Doeswijk van Zuid-Afrika J. A. Dort- land van Rotterdam Mej. J. Vermeulen van Wassenaar J. W. L. Blans van Den Haag J. J. L. Geel van Ede H. de Haan van Hilversum. Vertrokken: C. J. de Graaf naar Deventer N. L. de Oude naar Delft Mej. J. L. Hage naar St. Annaland Mej. A. T. Remmerswaal naar Wassenaar Mej. M. W. Th. Toebosch naar Egmond aan Zee M. de Vries naar Den Haag C. Slok en gezin naar Leiden W. A. Wagtendónk naar Katwijk F. J. Mas tenbroek naar Leiden Mej. J. C. van der Bijl naar Den Haag J. H. G. van der Lee en gezin naar Ned. Indië Mej. M. V. Kaiser naar Voorburg M. E. F. Hendrikse naar Terschelling A. Sirre naar Wassenaar F. N. de Dreu naar Am sterdam Mej. H. van der Wijngaard naar Valkenburg. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Ondergeloopen straten. Tijdens het onweder, dat met zware slag regen gepaard ging, werden verschillende straten onder water gezet. In de van Man- dersloostraat moest de hulp van gemeente werken worden ingeroepen. Sommige win kels waren slechts door middel van aan gebrachte planken te bereiken. Gisteravond om 9 uur was men nog ijverig aan 't werk om met motorpomp de straat van het over tollige water te ontlasten. Ook is de bliksem is ingeslagen ten huize van den heer V. aan den Buitenweg, alwaar het radio-toestel het moest ontgelden. Wisseling van kapiteins. De directeur der H.B.S., de heer J. L. v. Haselen, die als zoodanig wegens gezondheidsredenen ont slag heeft genomen, nam gisteren in be sloten kring afscheid. De nieuwe directeur, de heer A. J. Scherpbier, werd gisteravond in tegenwoordigheid van leerlingen, oud- leerlingen en docenten geïnstalleerd. Kostelooze Inenting. Woensdag 22 Sept. aa. zal in onze gemeente de gelegenheid zijn opengesteld voor kostelooze inënting en herinënting en wel: le. voor de inge zetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des v.m. 9 uur; id. v. d. Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam, in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des n.m. 2 uur; id. van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridder- buurt tot aan de grensscheiding met Koude kerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. v. Wermeskerken, arts, des n.m. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwemmerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de ^ofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat des n.m. 2 uur en id. van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazerswoude in het Huis der gemeente in de Juliana straat des v.m. 9 uur. Het is aanbeveling dat bij de aanmelding trouwboekjes of geboortebewijzen der kin deren worden medegebracht. Proces-verbaal. Door de politie is pro- ces-verbaal opgemaakt tegen v. O. wegens bedriegelijke bankbreuk het onttrekken van goederen uit zijn faillisement. Geboren: Gijsbertha Helena Wilhel- mina Elisabeth, d. v. J. Struijk en J. van den Ent Gerardus Josephus, z. v. J. Ver kade en C. J. van den Berg Adriana Wil- helmina, d. v. M. van Vollenhoven en H. A. INBRAAK IN VILLA TE OEGSTGEEST Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben gisternacht inbrekers een bezoek gebracht aan een villa Julianalaan 20 be woond door den heer L., een Ohineesch student. De indringers hadden een goeden buit, daar zij voor een bedrag van ruim vier duizend gulden aan sieraden hebben ge stolen. Verder ontvreemdden zij een chèqueboek van de Nederlandsche Handel Maatschap pij en vijftig Engelsche ponden en een aan tal voorwerpen van minder waarde. Zij hebben zich toegang verschaft door het indrukken van een ruit van de keu kendeur. Des morgens heeft de dienstbode de in braak ontdekt. Verschillende kasten en bu reaux zijn met geweld opengebroken. SASSENHEIM. L. T. B. Gisteravond hield de afdee ling van den L. T. B. een algemeene leden vergadering in de zaal van het K. S. A.- gebouw. De voorzitter, de heer A. J. Ver- kley, opende met een kort welkomstwoord, inzonder tot den geest. adv. Spr. consta teerde tot zijn spijt, dat deze eerste verga dering als steeds, weer slechts bezocht werd. Bij de ingekomen stuken werd be handeld een schrijven, dat voor leden van den L. T. B. een retraite wordt gehouden van 7 tot 10 Dec. Voor minvermogenden kan reductie worden verkregen. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het indienen van voorstellen voor de dis trictsvergadering, te houden op 22 Sept. te Leiden. De voorzitter zeide, dat het punt, waarover reeds lang is gesproken, n.l. het instellen van een sierteeltvakbond, weer ter sprake komt. Hierbij zullen worden betrokken zij die speciaal voor sierteelt kweeken. Een en ander wordt besproken, waarbij wordt besloten adhaesie te betui gen. Vervolgens werd besloten aan te drin gen op verlaging hypotheek- en pacht- rente. Als afgevaardigden werden be noemd de heeren Verkley en A. v. Dorp. Hierna sluiting. Zwembad. Het gemeentelijk zwembad zal a.s. Zaterdag 18 September gesloten worden. VOORHOUT. Veiling. De navolgende prijzen wer den genoteerd: konijnen (halfwas) 2060 ct., slachtkonijnen ƒ0.801.40. Alles per stuk. Geboren: Petrus Hendricus Maria z. van G. G. Mens en C. J. v. d. Meer. Ja cobus Petrus Jozef z. van P. Th. Mens en C. M. v. d. Bosch. Ondertrouwd: Johannes Vincen- tius Angevare 34 j. en Johanna Maria van Dijk 29 j. Nicolaas Antonius de Groot 26 j. en Alida Maria v. Dijk 26 j. Bakker Barend Cornelis, z. v. J. Ouds hoorn en M. Dekker Jacob, z. v. J. M. Timmer en A. M. van Oosterom Louise, d. v. Louis van Beek en Minke Goudberg Maart je, d. v. J. M. Haasbeek en C. van Rijn Helena Maria Petronella, d. v. S. P. Mens en W. Loomans Jan, z. v. J. D. de Jong en G. Elands. Gehuwd: Johanes Hubertus Bruines, oud 28 j. met Johanna Jozephina Dongel- mans, oud 24 j. Adrianus de Kort, oud 22 j. met Geertruida Johanna Prins, oud 23 j. Cornelis Rietkerk, oud 24 j. met Dirk je Neus, oud 34 j. Gerrit Jan Noorlander, oud 27- j., wonende te Koudekerk met An- tonia Kouwenhoven, oud 26 j. Nicolaas Verevrs, oud 27 j. met Ariena Boesveld, oud 20 j. Overleden: Machiel Jacob den Her tog, oud 39 j., gehuwd met Anna den Her tog Nesina Maria Schellingerhout, oud 82 j., weduwe van Jacob Groene weg. Ingekomen: Maria G. J. Jansen, Steekterweg 246, van Valburg; Theresia E. M. Aengenent, Conradstraat 17, van Bode graven; Martha de Graaf, Hazeveld 13, van Zeist; Willy M. Geers, Torenstraat 6, van Boskoop; Hillechiena J. Houwing, Bloem hofstraat 22, van Groningen; Passchier Stouthamer en gezin, Dr. Lovinklaan 26, van Haarlemmermeer; Cornelis M. Klaver, Paradijslaan 6, van Wormer; Bron J. Hek- kema en gezin, Gouwsluisscheweg 68, van Leiden; Wilhelmus van Wanrooy, woon wagen, van Utrecht; Maria Th. Rabel, Hoorn 202, van Leiden; Geertruida C. M. Grossat, Stationsplein 7rd, van Zoeterwoude; Adria nus Viveen en gezin, Grijp ensteinstraat 48, nav Woudrichem; Albertus C. Overweter, Steekterweg 234, van Zwolle; Susanna Schoep, van Velzenstraat 10, van Hille- gerberg. Vertrokken: Adriana Delfos, naar Ter-Aar D 81; Maria A. Mesman naar Nieuw koop, Zuideind A 139; Jan Andela en echt- gen. naar Oegstgees,t Oude Rijnzichtweg 21; Lena Cornelia van Winkel, naar Bode graven, Julianastraat 48; Anthoon Ederveen naar Leiderdorp, Jaagpad 40; Johannes Ja cobus van Es naar Bodegraven, Oud Bode graven; Cornelis van der Bijl naar Muiden, Naarderstraatweg 49; Adriana A. J. van Haselen, naar Amsterdam, Ter Haarstraat 17; Maria van Rooijen naar Stad-Delden, St. Josephhuis; Teunis van Schie en gez. naar Zoeterwoude, Rijnegommerstraat G 18; Johannes A. Lemkes naa Driebergen, Traay 16; Hendrika de Leeuw naar En schede, Gronauschestraat 45; Agatha Rijs- dam naar Bennebroek, Kerklaan. AARLANDERVEEN. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris Dolk had in „Zomerzorg" te Leiden de afslag plaats van een landbouwers- woning met stalling voor 54 koeien, stee- nen varkensschuren, perceelen prima wei en hooiland, te Aarlanderveen, naast de R. K. Kerk, tezamen groot 23 Hectaren 46 aren 56 centiaren, te veilen in 2 perceelen en in combinatie. Perceel I, de boerderij met 19 H.A. land werd niet gemijnd en toegewezen aan H. N. Pennings te O u d - A d e, voor 47.500. Perceel II, pl.m. 4 H. A. land, werd even eens niet gemijnd en toegewezen aan Gebr. den Blanken te Warmond. BODEGRAVEN. Personalia. Naar wij vernemen gaat de heer Th. Sloof den dienst als besteller der P.T.T. per 1 October a.s. met pensioen verlaten .De heer Sloof, die thans 61 jaar is, heeft 39 dienstjaren achter zich. Op 1 September 1899 werd hij aangesteld als be steller te Nieuwkoop welke plaats hij per 1 Mei 1900 wisselde met dien te Bodegra ven. Wij wenschen den pensioengerechtig de nog vele jaren. Schietwedstrijden. Uitslag Wühelmina- wedstrijd georganiseerd door „Willem Teil" le prijs J. Versloot 48 punten; 2e C. Bloe mendaal; 3e H. Göbel en C. Zaal 45 punten (loten). Onteigening. Op 7 October ajs. zal een commissie uit Ged. Staten dezer provin cie ter gemeente-secretarie zitting houden in verband met een voorgenomen onteige ning ten behoeve van den aanleg van rijksweg No. 11 voorwat betreft het ge deelte gelegen nabij het toekomstig punt van samenkomst van de wegen Gouda Bodegraven; AmsterdamBodegraven Rotterdam en 's-GravenhageUtrecht Arnhem. Ingekomen: K. Koning, van Barne- veld. A. W. van Kipersluis, van Schalk wijk. Vertrokken: A. H. Veelenturf naar Veur. F. Walraven naar Wassenaar. Geboren: Jacob z. van H. Uittenbo- gaard en T. A. van der Wijngaard. Ondertrouwd: M. Splinter 39 jaar en Dirkje C. van der Vis 30 j. te Boskoop. WOERDEN. Mond- en klauwzeer. Het gevreesde mond- en klauwzeer breidt zich in deze ge meente gestadig uit. Dagelijks wordt er van een drietal gevallen kennis gegeven. Afscheidsfeest. Gisteravond had in de Elisabethkamer het afscheidsfeest plaats van mej. Marie Ruyten, die een dertigtal jaren de leidster is geweest van de St. Eli- sabethsvereeniging. Wat deze harde werk ster in alle eenvoud en bescheidenheid voor haar vereeniging en dus voor de armen is geweest, weten haar medeleden maar al te goed. Daarvoor verdient zij ook op deze plaats alle hulde. Wij weten zeker, dat de St. Elisabethsvereeniging, waarvan zij de ziel was, haar in hoöge eere zal houden. Hanze-avondschool. Naar we verne men zal voor de leden van de Hanze een ontwikkelingscursus worden gegeven, voor namelijk in Boekhouden en Handelskennis. De lessen zullen in de R. K. School worden gegeven.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9